رفتن به مطلب

چرا موقع ورود کارت های گرافیک جدید قیمت الکی بالاست؟!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام آقای حسینی عزیز:

بنده ۹۷۰g1 رو همون ابتدا که اومده بود، با قیمت ۱.۷۴۹ از فروشگاه لیون گرفتم، که بهترین قیمت اون زمان رو هم ارائه میداد، الان هم قیمتش رو از فروشگاه لیون ببینیم، ۱.۴۱۵ هستش...

دقیقا نمیدونم چه چیزی رو دنبال میکنید، ولی سعی کردم که کمکی کرده باشم...

GIGA 970 G1 

زمان ورود  1790   که Reza GTX  یکی همون اول خرید و نقدش رو گذاشت توی فروم.

mpgz_qawedadasd.jpg

در حال حاضر 1415

که میشه 400 تومن اختلاف قیمت

یا به عبارتی دیگه  26% گرون تر بوده زمان ورود.

دوستان گلم حالا که زحمت کشیدید زحمت 980Ti رو هم بکشید

هدف رسیدن به یک جواب درست و منطقی بدون دخالت  هیجان و احساس هستش

دوستان الان یه چیز رو بد بهش گیر دادید

بنده گفتم GTX 970 الان فقط شما گیگا رو مثال زدید پیگیری کنید همه برندها رو لطفا

لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من آرشیو از قیمت های قبل این کارت ها  ندارم  این مورد هم چون یادم بود خود آقا رضا خریده بود گفتم برم به تاپیک سر بزنم شاید توش قیمت هم داده باشه که دیدم هست و  شد مقایسه کنم.

6700k هم زمان ورود همین داستان رو داشت و گرون فروخته میشد   اگر هم با قیمت کم تر میخواستی اجبارت میکردن با بورد Asus باندل برداری.(گرچه قیمت الانش مناسب هست)

Coolermaster master case pro 5 هم که بنده توی پست های قبلی گفتم اون اوایل 18% گرون تر فروخته میشد.

این که یه جنسی زمان ورود گرون تر فروخته میشه همیشه بوده و هست ، چه به خواسته وارد کننده ، چه به خواسته احتکار کننده یا هزار دلیل دیگه ای که من ازش بی خبر هستم ولی همیشه زمان ورود بین 10 تا 25 درصد جنس ها گرون تر فروخته میشن.

یکی از دوستان گفت چون تقاضا بالا هست جنس هم گرون فروخته میشه   گرچه باید این دلیل بر گرون کردن از طرف  وارد کننده یا فروشگاه نیست ، جنس که تقاضاش بیشتر باشه سریع تر فروش میره و پول وارد کننده و فروشگاه کم تر خواب پیدا میکنه. درست نمیگم؟

لینک به دیدگاه

من آرشیو از قیمت های قبل این کارت ها  ندارم  این مورد هم چون یادم بود خود آقا رضا خریده بود گفتم برم به تاپیک سر بزنم شاید توش قیمت هم داده باشه که دیدم هست و  شد مقایسه کنم.

6700k هم زمان ورود همین داستان رو داشت و گرون فروخته میشد   اگر هم با قیمت کم تر میخواستی اجبارت میکردن با بورد Asus باندل برداری.(گرچه قیمت الانش مناسب هست)

Coolermaster master case pro 5 هم که بنده توی پست های قبلی گفتم اون اوایل 18% گرون تر فروخته میشد.

این که یه جنسی زمان ورود گرون تر فروخته میشه همیشه بوده و هست ، چه به خواسته وارد کننده ، چه به خواسته احتکار کننده یا هزار دلیل دیگه ای که من ازش بی خبر هستم ولی همیشه زمان ورود بین 10 تا 25 درصد جنس ها گرون تر فروخته میشن.

یکی از دوستان گفت چون تقاضا بالا هست جنس هم گرون فروخته میشه   گرچه باید این دلیل بر گرون کردن از طرف  وارد کننده یا فروشگاه نیست ، جنس که تقاضاش بیشتر باشه سریع تر فروش میره و پول وارد کننده و فروشگاه کم تر خواب پیدا میکنه. درست نمیگم؟

حالا میشه لطف کنی قیمتهای اولیه دلاری این کارتها رو هم بررسی کنی ؟؟؟؟؟؟

این رو هم بررسی کن و با قیمت دلاری فعلی اینجا بگذار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمتهای 3 سال پیش رو از کجا گیر بیاریم ؟

من فقط یادمه اون زمان کارتها تقریبا حدود 1700 بودن حالا یک شرکت بالاتر یکی کمتر میداد

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقای حسینی، بنده ۹۸۰ti رو از فروشگاه لیون تهیه نکردم، ولی قیمت کارت ایسوس رفرنسش حدودا ۳.۲۴۰ بود، قیمت کارت رفرنسش رو ندارم در حال حاضر...

تا حدودی متوجه صحبتتون شدم، شما میخواید به این بحث برسید که تقاضای کم برای کارت 980ti باعث شده که قیمتش، افت بیشتری نسبت به کارت پرطرفدار G1 970 داشته باشه؟

خوب آقای حسینی کارتهای گرافیک، مخصوصا ۹۷۰ ها یه افت ۵۰-۴۰ دولاری داشتن، ولی قضیه این هستش که تا حالا ندیدیم که بازار ایران در کوچکترین چیزی تابع بازار جهانی باشه، البته تو گرون شدن، کاملا با بازار جهانی پیش میره(حتی با قیمت دولار بالا میره) ولی برای پایین اومدن، هیچ وقت نشده شاهد طبعیت از بازار جهانی باشیم...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

حالا میشه لطف کنی قیمتهای اولیه دلاری این کارتها رو هم بررسی کنی ؟؟؟؟؟؟

این رو هم بررسی کن و با قیمت دلاری فعلی اینجا بگذار

G1 زمان ورود 360 دلار 

G1 در حال حاضر 320 دلار

گرچه دراپ گرافیک های 970 حدود 6 ماه پیش اتفاق افتاد ولی افت قیمت در ایران 1790 تا 1560 برای G1 طی 3 ماه او ورود اتفاق افتاد اتفاق افتاد.

Coolermaster mastercase pro 5 قیمت از 140 دلار به  130 دلار کاهش داشته

6700k   بدون تغیر.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بازم با این اوصاف که 400تومان افت قیمت داشته هنوز هم برای وارد کننده و فروشنده سود داره

از طرفی دیدم دم عید چه بلایی سر قیمت 980 اومد که هنوز هم برای من سوال هست حساب و کتاب مشتری و وارد کننده چجوری هست که باری که شاید چند ماه فروشنده تحویل گرفته رو آف میزنن

اقا ی حسینی عزیز اکثرا می دونیم قیمت عمده فرق می کنه و حتی شرکت وارد کننده هم براش قیمت عمده خیلی ارزان میوفته حالا بخوایم هزینه ی ترابری و گمرک رو حساب کنیم و بر تعداد جنس وارد شده تقسیم کنیم میشه همون قیمت خرده فروشی شرکت ها و مابه تفاوت قیمت به تومان رو سود هست برای عزیزان(وارد کننده و فروشنده)

متاسفانه تو ایران اتحاد و هم بستگی تقریبا صفر هست نمونه اش تحریم خودرو داخلی واقعا اگه دوستان خرید نکنن و این فرهنگ تو جامعه ی ما جا بیوفته که حرف زور رو قبول نکنند افسوس خیلی چیز ها رو نمی خوریم

1080و1070 هم وارد میشن همین اش و همین کاسه

راستی یکی از دوستان یه مفازه رو گفتن که کل بار رو خریده بود و خیلی گرون می داد عزیز من مشکل ما اینجاس که مثل جا های دیگه ی دنیا یه مرکز حمایت از مصرف کننده نداریم در اکثر کشور ها اسم شرکت ها و برند ها و حتی فروشگاه ها یا مغازه رو به اشتراک میزارن که ازشون خرید نشه تا حساب کار دستشون بیاد بفهمن که هر چی دارن از مشتری دارن

هر کسی اگه تو همین فروم تصمیم به اجرای این فرهنگ رو بگیره و سخت وایسه(نه اینکه 980 آف بخوره و طرف می بینه باز هم گرونه ولی می گه دمشون گرم چقدر ارزون شد و میره می خره یا وام ماشین میدن طرف نره بگیره که حالا توش مونده) و به بقیه هم یاد بده یه چند سال دیگه این مشکل رو نخواهیم داشت

اگه یه روزی کابر های ایران به امازون و....... دسترسی راحت و بی دقدقه داشته باشن این مشکلات کم تر به وجود میاد

درود

امید جان بحثها رو با هم قاطی نکن

در مورد تخفیف 980 های اخر سال بیش از حد توضیح دادیم . حالا هر کسی نمیخواد قبول بکنه مسئولش خودشه

به نظر ما اتفاق بسیار عالی اخر سال برای مصرف کننده افتاد که هنوز درکش برای خیلی ها سنگینه

و این اتفاق اینده خوبی رو برای مصرف کننده رقم میزنه

هدف از سوالاتم رو به زودی میگم دوستان @};- گرچه بخشیش رو گفتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان همتون به این مورد اگاهی دارید:

وقتی میرید بازار کالایی رو تهیه کنید وقتی از فروشنده تخفیف بخواهید طرف میگه همش سودش 10/20 تومنه(که مثل .... دروغ میگه)  . مطمئنم همتون این جمله رو شنیدید

پس چجوری میشه که اختلاف کالا با زمان ورودش به بازار چند صد هزار تومن اختلاف پیدا میکنه مگه چند نفر هستند این سود 10/20 تومن رو میبرند که یهو تبدیل به اون چند صد هزار تومن میشه

مابقی تفسیر هایی که بعضی ها میکنند همش فرمالیته هست و الکی میخوان جو رو بخوابونند

سلام سعید جان @};-

روی سخنم با شماست . سوال همه ما اختلاف قیمت فاحش اصلی با قیمت ورود هست . وگرنه همه ما اصول بازار رو میدونیم که عرضه و تقاضا تا حدی تعیین کننده هست

فقط میگیم جیب دلالان خیلی گشاده . بخورند ببینیم تا کجا. روزی که شاه هم گدا میشود رو ندیدند

خدا رو شکر من یکی حرص مال دنیا نمیزنم بیشتر حرص جهل ادم ها رو میزنم :D

هوا بس ناجوانمردانه گرم است خانه هم از پایه ویران است

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

مابقی تفسیر هایی که بعضی ها میکنند همش فرمالیته هست و الکی میخوان جو رو بخوابونند

این جمله هم منظورتون بنده بودم مهدی جان ؟

لینک به دیدگاه

دوستان همتون به این مورد اگاهی دارید:

وقتی میرید بازار کالایی رو تهیه کنید وقتی از فروشنده تخفیف بخواهید طرف میگه همش سودش 10/20 تومنه(که مثل .... دروغ میگه)  . مطمئنم همتون این جمله رو شنیدید

پس چجوری میشه که اختلاف کالا با زمان ورودش به بازار چند صد هزار تومن اختلاف پیدا میکنه مگه چند نفر هستند این سود 10/20 تومن رو میبرند که یهو تبدیل به اون چند صد هزار تومن میشه

خانه از پایه ویران است

در مجموع باهاتون موافقم فقط گاهی اوقات پیش میاد بنا به دلایلی یه فروشنده قیمت خریدش پایین میاد.

وقتی قیمت خریدش پایین بیاد میتونه جنسو ارزون تر بده.

در مورد یه کالا مثله کارت گرافیک یا گوشی موبایل که یه مدل جدیدی تازه وارد بازار میشه مطمعنا هنگام ورود کالا فروشنده ها قیمت بالاتری رو میخرن و از اون طرف گرون تر هم میفروشن.پس اختلاف قیمت زیاد یه کالا بعد از زمان ورودش میتونه توجیه منطقی داشته باشه.نمیشه انتظار داشت که قیمتا ثابت باقی بمونن.حتی ممکنه قیمت اولیه که بالاتر بود سود کمتری هم داشته باشه

ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

استارتر عزیر شما میگید  -دلار نسبت به دو سال پیش اومده پایین !!!!!!!!!! در صورتی که دو سال پیش 2900 تا 3000 بود الان که بدتر شده 3400 هستش !!!!!  هزینه گمرک هم خیلی بیشتر از اون چیزی هستش که شما فکر میکنید -تا همین الانم ایران تحریم هستش و قرار نیستش قیمت چیزی پایین بیاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این جمله هم منظورتون بنده بودم مهدی جان ؟

تقریبا بله ولی قصد انگ چسبوندن نیست 

شما هم تفاسیری داری که ما هم باید بشنویم و دست اخر ببینیم صحت داره یا نه تا جایی که خوندم برام ملاک خوبی نبود که این مدل نوشتم 

من همون پستم رو کاملتر کردم درباره موضوع قیمت

اگه اشتباه میکنم میشنوم تا منطقی بود قبول کنم

سعید جان به جان جفتمون ادمی نیستم سرم درد کنه برای جنجال نمیدونم چرا هی باهات به مشکل میخورم با اینکه ازت خوشم میاد :D   

لینک به دیدگاه

دوستان گلم بحث خوبیه به بحثتون ادامه بدید

متاسفانه مشکل ما اینه که گوش شنوا نداریم و بجز قضاوت کار دیگه ای ازمون بر نمیاد

ما هم مثل شماییم و بارها اینو گفتیم و بابت همه این مسائل اسیب دیدیم و داریم میبینیم و بیشتر میخواستم راجب همین مشکلات صحبت کنم که متاسفانه .... وقتمون رو جای دیگه بگذاریم بهتره .

خوب اینو بهش توجه کنید . ما به جرعت میگیم و ادعا میکنیم که تنها فروشگاهی هستیم که در کنار مشتریان هستیم و بهشون بابت هر چیزی اطلاعات میدیمی و همفکری میکنیم که یه جاهایی موجب اسیب ما هم شده . و با توجه به قضاوتها بهتره که وارد یه سری بحث نشیم

هیچ کسی نمیخواد چنین بحثی رو بخوابمونه و همگی موفق باشید

-----------------

فقط لطفا بحث رو سیاسی نکنید و ادامه بدید

روزتون بخیر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سعید جان ببخشید اگه باعث قطع کلامت شدم 

گفتم ,شاید منطقی باشه منتظریم بشنویم لازمه برامون 

اینجا جمع شدیم بحث دوستانه بکنیم اونایی که باید بشنوند سرشون جای دیگه گرمه پس فکر نکنم این جدال ما بین ما که دوستان هم هستیم تاثیری تو قیمت بازار بزاره 

فقط برای ارامش خودمون دور هم جمع شدیم

لینک به دیدگاه

تحریم لغو بشه چه اتفاقی می افته!؟ خوب شما یه وارد کننده شریف تشریف داری تا الآن 15-20 درصد سود  می دادی به اون واسطه پاکستانی عرب هندی یا ترک الآن که تحریم لغو شده و مردم هم دارن به همون قیمت قبل از تحریم می خرن این 20 درصد سود خالص که کلی پول :D  میشه میره داخل جیب مبارک خود شما  واقعا خود شما میای از این 20 درصد سود خالص که خودش میلیاردها  میلیارد اسکن میشه می گذری..یا یه عاشق و مجنبون هستی یا ....!!...بخصوص وقتی که مردم هم دارن همینطوری می خرن و کسی کمپین تحریم خرید کالا راه ننداخته....

یه موضوع دیگه هم هست  وقتی سری جدید میاد با قیمت کمتر و کارایی بیشتر  مشخصه باید جنسی که روی دستشون مانده زیر قیمت و حتی فقط با هدف برگشت اصل سرمایه رد کنن بره....همه هم باتجربه هستن و می دونن چه خبره و باید همان چند ماه اول اصل سرمایه رو به جیب بزنن .... اصولا زیر 50 درصد سود خالص کسی نمیره برای واردات....چون با یه بالا پایین شدن دلار تعرفه گمرک و ...ممکنه هم اصل پول رو از دست بدی هم پولی برای سفارش دوباره نداشته باشی و هم کلی از جنسهات در انبار بماند با آمدن سری جید که باید پولی داشته باشی که زیر قیمت سود به قیمت تمام شده واقعی رد کنی بره......اینجاست که باید خیلی سود به جیب بزنی که درریسک فاکتورهای مربوط به اقتصاد ایران  گریبان شما رو نگیره.......بحرحال در شرایط معمولی و وجود یک  آرامش نسبتی در  اقتصاد ایران  سود خوبی دارن خیلی بیشتر از سود 20 درصد بانکی که قطعا اگر نداشتن این همه سختی به جان نمی خریدن :D

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

نظر من روی این هست

کسی که وارد کننده هست سرمایه زیادی گذاشته و انتظار داره سود زیادی هم ببره ، چون پیش خودش میگه میتونم همین پول رو بگذارم توی بانک و راحت سودش رو بگیرم.!

قطعه هم از اون جا تا به این جا برسه از 700000000  خان رستم رد میشه ، طرف خودش از یه فروشنده میخره ، هزینه جا به جایی هم میده ، گمرک هم ماشالله حسابی از خجالت وارد کننده در میان با اون نرخ های سر به فلک کشیده ، باز لب مرز تا تهران هم هزینه بار بری و...  بعد از این میشه تازه سود فروشنده.

این وسط هم وارد کننده + فروشنده دارن به این فکر میکنن هر یک ماهی این قطعه توی مغازه بمونه و فروش نره من X مقداره  ضرر میکنم، در نتیجه میگه همون اول که قطعه وارد میشه خوب قیمت بالا رد کنیم بره که یک وقت بعدا ضرر کردیم با این پولی که اول به جیب زدیم صاف بشه.

البته نظر بنده هست احتمال هم میدم چون از نگاه خودم منطقی به نظر میرسه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظرت خیلی هم درسته

موافق بسیاری هم داره

ما که به چند نسل قبل رضایت میدیم این اعصاب خوردی رو هم نداریم  . زورمون برسه پول برق سر برج رو جفت و جور کنیم 

یه اصطلاحی بود میگفتند هنر قیمت نداره ولی از این منظر ببینید: مسلمه تو این مملکت هنر قیمت نداره چون کسی ارزش براش قائل نیست.

وقتی ارزش برگشت همه چی بر میگرده

وقتی ارزش برای ما این بشه که همه از همه چی برای بهتر شدن دنیا استفاده کنند . دیگه کمتر فقط به فکر خودمون هستیم 

مرفح بی درد هم که کلا بحثش جداست و درست شدنی نیست تا زمان مرگش

لینک به دیدگاه

من چند روز پیش یه کولر گازی سامسونگ خریدم 3.700.000

قیمت نمایندگی سام سرویس بود 4.470.000

من این کولرو از طریق یه آشنا که با یه فروشنده تو سام سرویس دوست بود خریدم.

یعنی 770.000 تومن زیر قیمت نمایندگی های رسمی خریدم تازه گارانتی اصلی سام سرویس هم هست کولرم ونصبش کردم سالم داره کار میکنه.

اون رابطی که این کولرو برام تهیه کرد میگفت با اینکه اینقد زیر قیمت جنسو بهت داد بازم برا خودش یه سودی رو برداشته.

یعنی شما فک کن برا فروش یک عدد کولر حداقل حدودا 800 تومن سود براشون میفته.جالبه که یک ریال تخفیف هم نمیدن میگن نرخ مصوبه سام سرویس یا گلد ایران هست  تخفیف نمیتونیم بدیم.

بعدش خودمو که میبینم واقعا افسوس میخرم که از صبح تا شب باید تو مغازه جون بکنم کلی باطری بفروشم تو یه ماه شاید 800 تومن برام موند.

میخوام اینو بگم که تو بازار ما بعضی وقتا تو بعضی جنسا سود حساب و کتاب نداره هر درصدی بخوان رو جنس میکشن ملتم با همون قیمتا خرید میکنن ولی برعکسشم هست بعضی جنسا سودشون کمه حد اقل تو شغل ما که سود واقعا ناچیزه پس لطفا ترو خشک رو با هم نسوزونیم.در مورد قطعات کامپیوترهم بعید میدونم درصد سود خیلی بالاباشه مگر اینکه سود اصلی رو وارد کننده ها ببرن....

لینک به دیدگاه

استارتر عزیر شما میگید  -دلار نسبت به دو سال پیش اومده پایین !!!!!!!!!! در صورتی که دو سال پیش 2900 تا 3000 بود الان که بدتر شده 3400 هستش !!!!!  هزینه گمرک هم خیلی بیشتر از اون چیزی هستش که شما فکر میکنید -تا همین الانم ایران تحریم هستش و قرار نیستش قیمت چیزی پایین بیاد

قیمت فروش دلار در تاریخ 93/03/01 3289 تومان بوده و در تاریخ 95/03/01 3445 تومان بوده که نسبت به دو سال پیش دلار 156 تومان گرون تر شده

لینک به دیدگاه

دوستانی که میخوان کار اونا رو توجیه کنن باید براشون بگم که کارتی که قیمت جهانیش برای مصرف کننده تو سایت انلاین ۶۰۰ دلاره، برای وارد کننده شاید ۴۰۰ دلارم نباشه، دلیلشم مشخصه! من مثال واقعی میزنم

مادر بوردی که تو سایت نیو اگ ۲۲۵ دلار قسمت داشت یکی برام از کانادا اوزد که از بازار خریده بود قیمتشم ۱۹۰ دلار بود! چرا؟ خوب معلومه چون اگر قیمت سایت از بازار کمتر شه بازار تعطیل میشه! از اون طرف واردکننده اونجا هم وجود داره، اونم اون مادربورد رو وارد کرده سود کشیده روش، به نیو اگ داده به بازارم داده!

به هرحال بحث اینکه اونا خودشون تو جهان میدونن که برای وارد کننده باید ۲۵ درصد تخفیف بدن، که اون ۱۵ درصد به مغازه دار بده ، مغازه دارم یه جوری بده از سایت ارژون تر بشه

ولی تو ایران واردکننده ۲۵ درصد تخفیف مسگیره، بعد کارتو با ۴۰ درصد سود میده به بازار، بازارم با چهل درصد سود دیگه میفروشه

ابن اصلا عادلانه نیست! و متاسفانه ما عادتت کردیم و از الان داریم خودمون رو اماده میکنیم! کخ کارت ۱۸۰۰ ای رو ۲۸۰۰ بخریم:|

من میگم وقتش که شد اگر حباب قیمت تو بازار بود، بهتره بیست نفر جمع شن به یه معتمد پول بدن از دبی براشون بیاره، قشنگ شیک و مجلسی ۸۰۰ تومن سیو میکنن!

البته دبی کار بلد میخواد! من یادمه اون اوایل که تبلت سامسونگ ۱۰.۱ اومده بود دبی بودم ، همه جا میدادن ۹۲۰ دلار! یه جایی بود میدون نمیدونم چی! یادم رفته! یه مغازه شانسی دیدم میداد ۶۲۰ دلار یعنی فقط ۲۰ دلار بالا تر از قیمت امازون! دلیلشم این بود که خود یارو اورده بود اونم از ۶۰۰ دلار ۲۵ درصد تخفیفشو گرفته بود! ولی اینجوری میفروخت!

لینک به دیدگاه

دوستانی که میخوان کار اونا رو توجیه کنن باید براشون بگم که کارتی که قیمت جهانیش برای مصرف کننده تو سایت انلاین ۶۰۰ دلاره، برای وارد کننده شاید ۴۰۰ دلارم نباشه، دلیلشم مشخصه! من مثال واقعی میزنم

مادر بوردی که تو سایت نیو اگ ۲۲۵ دلار قسمت داشت یکی برام از کانادا اوزد که از بازار خریده بود قیمتشم ۱۹۰ دلار بود! چرا؟ خوب معلومه چون اگر قیمت سایت از بازار کمتر شه بازار تعطیل میشه! از اون طرف واردکننده اونجا هم وجود داره، اونم اون مادربورد رو وارد کرده سود کشیده روش، به نیو اگ داده به بازارم داده!

به هرحال بحث اینکه اونا خودشون تو جهان میدونن که برای وارد کننده باید ۲۵ درصد تخفیف بدن، که اون ۱۵ درصد به مغازه دار بده ، مغازه دارم یه جوری بده از سایت ارژون تر بشه

ولی تو ایران واردکننده ۲۵ درصد تخفیف مسگیره، بعد کارتو با ۴۰ درصد سود میده به بازار، بازارم با چهل درصد سود دیگه میفروشه

ابن اصلا عادلانه نیست! و متاسفانه ما عادتت کردیم و از الان داریم خودمون رو اماده میکنیم! کخ کارت ۱۸۰۰ ای رو ۲۸۰۰ بخریم :|

من میگم وقتش که شد اگر حباب قیمت تو بازار بود، بهتره بیست نفر جمع شن به یه معتمد پول بدن از دبی براشون بیاره، قشنگ شیک و مجلسی ۸۰۰ تومن سیو میکنن!

البته دبی کار بلد میخواد! من یادمه اون اوایل که تبلت سامسونگ ۱۰.۱ اومده بود دبی بودم ، همه جا میدادن ۹۲۰ دلار! یه جایی بود میدون نمیدونم چی! یادم رفته! یه مغازه شانسی دیدم میداد ۶۲۰ دلار یعنی فقط ۲۰ دلار بالا تر از قیمت امازون! دلیلشم این بود که خود یارو اورده بود اونم از ۶۰۰ دلار ۲۵ درصد تخفیفشو گرفته بود! ولی اینجوری میفروخت!

من یه اشنایی دارم دوبی زیاد رفت و امد میکنه.(البته به خاطر کار شخصی)

یبار بهش گفتم برو ببین قیمت قطعات کامپیوتر اونجا چجوریه؟

رفت آمار گرفت دید قیمتا مثه ایرانه چه بسا بدتر.

ببخشید این سوالم خارج از بحث تاپیک هست آیا تو دوبی برا خرید قطعات کامپیوتر به صورت تک فروشی جای خاصی هست که بشه ارزون تر قطعات رو گیر اورد؟ :-?

لینک به دیدگاه

دوستان، عزیزان،

یعنی الان مشکل جوون های این مملکت قیمت کارتهای 1070 و 1080 هستش؟ مگه چند نفر اینجا توی 4K بازی می کنن؟

به نیمه ی پر لیوان نگاه کنید، با GTX 970 که عشق خیلی ها بوده و هست همچنان میتوان در FHD فریم بالا و خیلی خوبی گرفت، و حالا که قیمت GTX 970 اومده پایین، خوشحال باید باشیم.

شاید باور نفرمایید در هفته ی گذشته چندین نفر به من مراجعه کردند و مشاوره گرفتند و رفتند 980 و 970 خریدند. اکثریت دوستان هم خدا رو شکر FHD دارند.

دوستانی که از نظر مالی امکان تهیه یک کارت 2 میلیونی دارند، قطعا" توانایی خرید یک کارت 4 میلیونی هم دارند. پس برای این دوستان جای نگرانی نداره، فارق از قیمت نهایی 1070 و 1080

دوستانی هم که مثل بنده دو میلیون ندارند پول گرافیک بدن، اصن براشون مهم نیست 1070 و 1080 چه قیمتی میشه، اونچه که الان اهمیت داره، قیمت کارتهای 960، 970، 980، و با نیم نگاهی به رده بالاتر 980 Ti است که چقدر پایین میاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من فکر میکنم اگه خود لیون دست به واردات بزنه و پول پیش بگیره حتی برای شروع کار و قیمت مناسب خیلی هم به نفع خودشه هم به نفع کاربران و مصرف کنندگان...  ^_^

لینک به دیدگاه

دوستان، عزیزان،

یعنی الان مشکل جوون های این مملکت قیمت کارتهای 1070 و 1080 هستش؟ مگه چند نفر اینجا توی 4K بازی می کنن؟

به نیمه ی پر لیوان نگاه کنید، با GTX 970 که عشق خیلی ها بوده و هست همچنان میتوان در FHD فریم بالا و خیلی خوبی گرفت، و حالا که قیمت GTX 970 اومده پایین، خوشحال باید باشیم.

شاید باور نفرمایید در هفته ی گذشته چندین نفر به من مراجعه کردند و مشاوره گرفتند و رفتند 980 و 970 خریدند. اکثریت دوستان هم خدا رو شکر FHD دارند.

دوستانی که از نظر مالی امکان تهیه یک کارت 2 میلیونی دارند، قطعا" توانایی خرید یک کارت 4 میلیونی هم دارند. پس برای این دوستان جای نگرانی نداره، فارق از قیمت نهایی 1070 و 1080

دوستانی هم که مثل بنده دو میلیون ندارند پول گرافیک بدن، اصن براشون مهم نیست 1070 و 1080 چه قیمتی میشه، اونچه که الان اهمیت داره، قیمت کارتهای 960، 970، 980، و با نیم نگاهی به رده بالاتر 980 Ti است که چقدر پایین میاد.

با نظر شما کاملا مخالفم،همه حق دارند اما همه پول ندارند!

اگه یه جای کار اشتباه هست و داره حق عده ای ضایع میشه دلیل نمی شه که بی تفاوت باشیم، موضوع این تاپیک فقط کارت گرافیک هست درست اما این قضیه طیف خیلی بزرگی رو پوشش داده و نه در یک زمینه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یک سری اجناس در همه جای دنیا ابتدای معرفی به بازار قیمت بالایی دارند

و بعد آهسته قیمت اون کالا واقعی تر میشه

که البته دلایل گوناگونی داره نسبت تولید به درخواست - میل بازار مصرف به اون مدل و خوب حضور رقبای قوی و قیمت رقابتی تر

تمام اینها باعث میشه قیمت کم کم معتدل تر بشه و اگر شرایط بالا به نحو دیگه ای جلو بره شاید قیمت ثابت بماند

اما در ایران کمی پیاز داغ قضیه زیاد هست

به کرات این مورد رو در مورد گوشی های اپل شاهد بودیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...