رفتن به مطلب

نجات PC Gaming توسط AMD ؟نگاهی اجمالی به انقلاب RX 480 !

Recommended Posts

kt44l5nluissrmc1t1st.jpg

امروز صبح AMD از کارت گرافیک میان‌رده خود رونمایی کرد اما این میان رده با تمام میان رده‌های قبلی متفاوت است نمی‌خواهم بگوییم که AMD یک پرچمدار 200 دلاری معرفی کرده نه! اما کاری بزرگ به اندازه معرفی یک پرچمدار  با قیمت 200 دلار انجام ‌داده . به علت آنکه زمانه تغییر کرده PC ها از کنسول‌ها پیشی گرفته‌اند DX12 معرفی شده عینک‌های VR در شرف همه گیر شدن هستند اما قدرتمندتر شدن PCها باعث نشد که جایگزین کنسول‌ها شوند و بازار آن‌ها را بگیرند بلکه باعث شده PCها رده بالاتر از کنسول‌ها باشند چه از لحاظ گرافیک چه از لحاظ قیمت در این دوران که به لطف پیشرفت سخت افزار کنسول‌ها که در ابتدای نسل هشتم رویداد باعث شد که گرافیک‌های رده‌میانی و رده بالا داخل سیستم پیشنهادی بازی‌ها قرار گیرند و عملا تعداد زیادی از PC گیمرها که کامپیوتر قدرتمندی نداشتند از اجرای بازی‌های روز محروم شوند و رو به کنسول‌ها بیاورند.

zbqk274twdd6jlw2urfa.jpg

اما کنسول‌ها نیز در دام آتشی افتادند که خودشان بپا کرده بودند و با قدرتمند شدن گرافیک‌ها عملا کنسول‌ها نیز توانایی اجرای بازی‌ها با وضوح 1080 یا بالاتر با فریم بیشتر 30 را از دست دادند و باعث شدند تا سازندگان کنسول که هر شش یا هفت سال اقدام به عرضه کنسول جدید می‌کردند به فکر ارتقا سخت‌افزاری بیافتند و شایعاتی به گوش می‌رسد که در E3 امسال شاهد معرفی کنسول‌های ارتقا یافته هستیم. البته پیشرفت سخت‌افزاری بد نیست و باعث شده جلوه های بصری بازی‌ها افزایش یابند اما بخاطر سیاست‌های غلط برخی شرکت‌ها و وارد کردن تکنولوژی خودشان به موتور بازی‌ها باعث شد حتی گرافیک‌های متوسط رو به بالا فریمشان به شماره بیافتد  و خریداران را مجبور به خرید گرافیک‌های رده بالا کنند اما در این میان تکلیف اکثریت گیمر‌ها که بودجه خرید کارت های 700 تا 1000 دلاری را ندارند چی می‌شود ؟ اینجاست که AMD شوالیه قرمز پوش خود را برای مقابله به میدان می‌فرستد تا این شکاف را پر کند و نفسی تازه به جان PC Gaming بدمد. RX 480 کارتی است میان رده ولی این بازار میان رده هاست که اکثریت فروش را به خود اختصاص می‌دهد پس RX 480 مانندی پیش قراولی است که آمده بیشترین سهم فروش را بگیرد در زمانی که رقیب کارتی برای مقابله با 480 ندارد البته این باعث نشده که AMD بازار کارت‌های رده بالا را فراموش کند بلکه VEGA آماده کرده تا در زمانی که بیشتر بازی‌های AAA عرضه می‌شوند به بازار بفرستد. حالا سوال اینجاست که 480 چگونه باعث نجات PC Gaming می‌شود؟ جواب روشن است با جذب تعداد زیادی از گیمر‌هایی که بودجه خرید کارت‌های گران قیمت را نداشتند و کنسول گیمر هایی که با ارتقا سخت افزاری کنسول مخالف بودند و یکی از دلایل آنها برای خرید کنسول همان عمر طولانی آن بوده است. نسخه 8گیگابایتی RX 480 قیمتی 229 دلاری دارد که 20 دلار از قیمت R9 380X در زمان عرضه کمتر است که خبر خوشی برای مصرفکننده و گیمرهایی با بودجه پایین است البته یک نسخه 4GB نیز هست که 199 دلار قیمت دارد .

ui4d758tg472fq7inpyz.jpg

RX 480 من را بسیار به یاد HD 7850 و 7870 می‌اندازد دو میان رده با قیمت پایین و قدرت زیاد که به تنهایی بازار میان رده‌ها را قبضه کردند.

RX 480 توانایی‌های زیادی برای تبدیل شدن به یک اسطوره را دارا است مانند همینکه قبلا برای خرید یک  VR نیاز یه حداقل یک R9 390 یا یک GTX 970 داشتید اما الان فقط با 200 دلار می‌توانید کارت گرافیکی مخصوص VR تهیه کنید.

خوبی‌های 480 به اینجا ختم نمی‌شود شما با قرار دادن دو عدد RX 480 نه تنها فریمی بیشتر نسبت به GTX 1080 دریافت می‌کنید بلکه بیش از 200 دلار نیز پس‌‍انداز خواهید کرد.

nmh7kcl5lqk5188ijxkg.jpg

مشخصات RX 480 :

0hz8yv4jzppqsexcei6k.png

تهیه و تنظیم : سامان یزدان نیک

لینک به دیدگاه

• ارسال 137
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

این کارت برای این که همون اول بخریش و یک سال داشته باشی بعد بفروشی و یه های اند بخری خوبه.

چون تا یک سال بعد بازی ها سنگین تر شدن

گرافیک های جدید تر اومدن.

برای کسایی هم که کلا توی low profile و mid range سر میکنن خوبه.

480 = پول یک هفته یک کارگر در امریکا  

الکی نیست توی سایت های خارجی همه بالا پایین میپرن برای قیمت عالیش

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

بسیار عالی سامان جان :clapping: :clapping: :clapping:

کانال Linus Tech Tips هم به عنوان اولین رسانه این کارت رو برای بررسی دریافت کرد. دیدن کلیپش خالی از لطف نیست. البته فکر نمی کنم تا 2-3 هفته آینده بررسی ای منتشر بشه.

تشکر @};-

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

یعنی قیمتشو دیدم شاخ دراوردم :eek:  یعنی چیزی واسه خود AMD میمونه؟

ولی واسه ما ایرانیا زیاد فرقی نمیکنه حداقل 1 تومنی قیمتشه :D  :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

ممنون بابت خبر و اطلاع رسانی

یحتمل تا فردا صبح 1060 یا 1060Ti معرفی میشه

لینک به دیدگاه

دلار رو 7000 هم حساب کنید 1.5 تومان نمی شه

اگه بخوان معقول حساب کنن بین 850 تا 950 باید بشه

ولی می دونید که اینجا ایرانه

-----------------------------------------------------------

این مقاله هم برای این اوایل خوبه http://www.sakhtafzarmag.com/کارت-گرافیک/10283/کارت-گرافیک-radeon-rx-480

نه بحث دلار نیست. بحث مقایسه با کارت های موجود تو بازاره. وقتی 970 داره 1260-1500 فروخته میشه این کارت که فکر میکنم از 970 هم جلو تره به نظرت قیمتشو 850تا 950 میزارن؟ به نظرت قیمت ( بقیه رو کار ندارم 970 رو میگم ) 970 با توجه به ضعیف تر بودنش میاد زیر 850؟
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه بحث دلار نیست. بحث مقایسه با کارت های موجود تو بازاره. وقتی 970 داره 1260-1500 فروخته میشه این کارت که فکر میکنم از 970 هم جلو تره به نظرت قیمتشو 850تا 950 میزارن؟ به نظرت قیمت ( بقیه رو کار ندارم 970 رو میگم ) 970 با توجه به ضعیف تر بودنش میاد زیر 850؟

درود

قیمت گذاری که دست اینا نیست که هر چی دلشون بخواد قیمت بگذارند.... این کارت اتفاقا چون خیلی مشتری خواهد داشت بخاطر قیمت به کارایی خوبی که داره وارد کنندگان برای فروش برند خودشون و کالای خودشون هم که شده سر و دست خواهند شکست تا قیمت مناسب تری بدند نسبت به برندهای دیگه و واردات زیادی خواهد داشت بخاطر خریدار و متقاضی زیادش در نتیجه سریعتر به قیمت واقعی خواهد رسید یعنی این کارت معمولا باید بین 800 تا 1 تومن قیمت برداره با توجه به برند و فن های کاستومی که روش خواهند گذاشت ...! 960 و 970 و غیره اهمیت ندارند... بله شاید 970 قیمت بالاتری داشته باشه اما کسی نمی خره و اگه کسی بخواد بفروشه مطمعنا زیر 800 قیمت خواهد خورد در هنگام ورود این کارت...  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

من به قیمت گذاری این کارت اعتراض دارم . :mad:

چرا باید 200 دلار باشه ؟ چرا 400 دلار نباشه ؟

اگر قرار من ایرانی 1.5 براش پول بدم چرا خارجی ها باید 200 دلار براش بدن ؟ :eek:

بعدشم من با نخریدن تایتان z تونستم 3000 دلار صرفه جویی کنم . حالا با نخریدن این فقط 200 دلار صرفه جویی میکنم ! :wacko: 

بعدشم اگر این کارت با این قدرتش فقط 200 دلار قیمتشه پس hd 6950 2g من چقدر ارزش داره ؟؟؟ :crying:

این کار هم زیر سر انویدیاست . :mad: :mad: :mad: :mad:

این خط این نشون اینم گلاهای زر نشون @};- @};- @};- @};- @};-  ( گلهاش زر نشون نیست شرمنده :D )

لینک به دیدگاه

برای ۹۷۰ هم می گفتیم وقتی بیاد ۱۷۰۰ قیمتشه

که آواژنگ همون اول با قیمت حدود ۱۳۰۰-۱۴۰۰ آوردش (جی۱)

نمی گم آواژنگ خوبه، ولی دیگه بازار گرافیک تو ایران تا یه حدی کشش گرون فروشی داره

نظر بنده ۸۰۰-۸۵۰ مدل ۴ گیگ

و ۹۵۰ الی ۱ تومن هم مدل ۸ گیگش هست.

کارت واقعا خوبیه با این قیمت و شدیدن ارزش خرید داره

دوستان خوشحال باشن، چون با توجه به این که انویدیا سری های اند ۹ رو توقف تولید کرده (مطمئنم به ضررش میشه این کار)، ممکنه به این زودیا ۱۰۶۰ رو اونم با قیمت رقابتی بده بیرون و حتی شاید از قیمت ۱۰۷۰ بزنه تا بازار بیشتری به دست بیاره!

ویرایش شده توسط kavehhh
لینک به دیدگاه

با سلام

زدی تو خال، دقیقاً همین اتفاق می افته  =))  =))

لینک به دیدگاه

با سلام

شاید هم 1070LE  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

زدی تو خال، دقیقاً همین اتفاق می افته  =))  =))

واقعا دیدن داره که چجوری می خواد قدرت داشته باشه و قیمت گذاری کنه... باید از رو جنازه 1070 رد بشه اگه بخواد قیمت رو با قدرت کمتر عرضه کنه .... اصلا فکر کن یهو از 380 دلار بخواد بیاد به 200-250 دلار قدرتش چقدر باید باشه تا به 1070 و 1080 ضربه نخوره و بتونه با 480 رقابت کنه و بفروشه... البته این ضربه رو amd زده به ریشه این دو کارت اگه انویدیا هم بخواد این کار رو بکنه یبارگی هیشکی 1070 رو حداقل خرید نخواهد کرد ... بهترین راه حل برای انویدیا کاهش قیمت کلی کارت هاش هست به میزان 50-100 دلار ... بعد معرفی کارت 1060 با قیمت 200-250 دلاری تا فاصله پرفومنس به قیمت باعث خسارت بیشتر به فروشش نشه !  ^_^

لازم به ذکر هست که xbox one و ps4 بخاطر قیمت و مقداری پرفومنس بیشتر ps4 به اینجا رسیدند که سونی حداقل بیش از دوبرابر مایکرو فروش داشته و بازار رو در دست داره ...!  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

PC Gaming راستش به لطف Steam و CS:go و اينجور بازيا كاملا رونق خودشو داره و به نجات نياز نداره! ١٢ ميليون نفر فقط الان تو استيم انلاينن!!!

بيشتر نجات AMD PC Gaming لقب بديم بيشتر معنا ميكنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

PC Gaming راستش به لطف Steam و CS:go و اينجور بازيا كاملا رونق خودشو داره و به نجات نياز نداره! ١٢ ميليون نفر فقط الان تو استيم انلاينن!!!

بيشتر نجات AMD PC Gaming لقب بديم بيشتر معنا ميكنه.

بر عکس بنظر من باید عنوان رو بدارند نجات گیمینگ ... با این قیمتایی که انویدیا و اینتل میدن کم کم دیگه باید مردم به کنسول رجوع میکردند و بعد از ورشکستی amd با قرار گرفتن کارت های انویدیا در کنسول ها کنسول ها هم به فراموشی دچار میشدند و یروزی میرسید که اگه میدیدی یکی داره گیم میزنه می گفتن اااااا بابا بچه مایه ...  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نکته جالبی این وسط وجود داره، این کارت با این پرفورمنس فوق العاده که خیلی نزدیک به فیوری هستش، کارت ضعیف حساب میشه توسط بعضی از دوستان...

کسانیکه تا همین ۱ ماه پیش کارت ۹۷۰ رو بهترین کارت ممکن برای رزولوشن FHD حساب میکردن و به راحتی همین کارت و حتی ۹۸۰ رو بهترین گزینه حساب میکردن و به بقیه پیشنهاد میدادن، در صورتیکه قیمتشون چند برابر این کارت هستش و پرفورمنسی کمتر دارن...

با این حساب که بازارچه رو نگاه کنیم که چقدر کارت ۹۷۰ واسه فروش گذاشته شده، فقط ۷-۶ ماه بعداز خریدشون تو ایران، پس این کارت واسه زمان خودش هم بسیار ضعیف بوده...

خوب به بحث اصلی برسیم، دوستان این کارت از CFX استفاده میکنه؟

کی برای فروش آماده میشه، منظورم نسخه های غیررفرنس هستش...

راستی همونطور که تو اون تاپیک که نظرسنجی گذاشته بودن و ۶۰-۵۰ نفر با اطمینان از خرید سری جدید انویدیا گفته بودن، وقتی این کارتها به ایران اومدن، بیان اعلام کنن که کدوم کارت رو خریدن...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

kt44l5nluissrmc1t1st.jpg

امروز صبح AMD از کارت گرافیک میان‌رده خود رونمایی کرد اما این میان رده با تمام میان رده‌های قبلی متفاوت است نمی‌خواهم بگوییم که AMD یک پرچمدار 200 دلاری معرفی کرده نه! اما کاری بزرگ به اندازه معرفی یک پرچمدار  با قیمت 200 دلار انجام ‌داده . به علت آنکه زمانه تغییر کرده PC ها از کنسول‌ها پیشی گرفته‌اند DX12 معرفی شده عینک‌های VR در شرف همه گیر شدن هستند اما قدرتمندتر شدن PCها باعث نشد که جایگزین کنسول‌ها شوند و بازار آن‌ها را بگیرند بلکه باعث شده PCها رده بالاتر از کنسول‌ها باشند چه از لحاظ گرافیک چه از لحاظ قیمت در این دوران که به لطف پیشرفت سخت افزار کنسول‌ها که در ابتدای نسل هشتم رویداد باعث شد که گرافیک‌های رده‌میانی و رده بالا داخل سیستم پیشنهادی بازی‌ها قرار گیرند و عملا تعداد زیادی از PC گیمرها که کامپیوتر قدرتمندی نداشتند از اجرای بازی‌های روز محروم شوند و رو به کنسول‌ها بیاورند.

zbqk274twdd6jlw2urfa.jpg

اما کنسول‌ها نیز در دام آتشی افتادند که خودشان بپا کرده بودند و با قدرتمند شدن گرافیک‌ها عملا کنسول‌ها نیز توانایی اجرای بازی‌ها با وضوح 1080 یا بالاتر با فریم بیشتر 30 را از دست دادند و باعث شدند تا سازندگان کنسول که هر شش یا هفت سال اقدام به عرضه کنسول جدید می‌کردند به فکر ارتقا سخت‌افزاری بیافتند و شایعاتی به گوش می‌رسد که در E3 امسال شاهد معرفی کنسول‌های ارتقا یافته هستیم. البته پیشرفت سخت‌افزاری بد نیست و باعث شده جلوه های بصری بازی‌ها افزایش یابند اما بخاطر سیاست‌های غلط برخی شرکت‌ها و وارد کردن تکنولوژی خودشان به موتور بازی‌ها باعث شد حتی گرافیک‌های متوسط رو به بالا فریمشان به شماره بیافتد  و خریداران را مجبور به خرید گرافیک‌های رده بالا کنند اما در این میان تکلیف اکثریت گیمر‌ها که بودجه خرید کارت های 700 تا 1000 دلاری را ندارند چی می‌شود ؟ اینجاست که AMD شوالیه قرمز پوش خود را برای مقابله به میدان می‌فرستد تا این شکاف را پر کند و نفسی تازه به جان PC Gaming بدمد. RX 480 کارتی است میان رده ولی این بازار میان رده هاست که اکثریت فروش را به خود اختصاص می‌دهد پس RX 480 مانندی پیش قراولی است که آمده بیشترین سهم فروش را بگیرد در زمانی که رقیب کارتی برای مقابله با 480 ندارد البته این باعث نشده که AMD بازار کارت‌های رده بالا را فراموش کند بلکه VEGA آماده کرده تا در زمانی که بیشتر بازی‌های AAA عرضه می‌شوند به بازار بفرستد. حالا سوال اینجاست که 480 چگونه باعث نجات PC Gaming می‌شود؟ جواب روشن است با جذب تعداد زیادی از گیمر‌هایی که بودجه خرید کارت‌های گران قیمت را نداشتند و کنسول گیمر هایی که با ارتقا سخت افزاری کنسول مخالف بودند و یکی از دلایل آنها برای خرید کنسول همان عمر طولانی آن بوده است. نسخه 8گیگابایتی RX 480 قیمتی 229 دلاری دارد که 20 دلار از قیمت R9 380X در زمان عرضه کمتر است که خبر خوشی برای مصرفکننده و گیمرهایی با بودجه پایین است البته یک نسخه 4GB نیز هست که 199 دلار قیمت دارد .

ui4d758tg472fq7inpyz.jpg

RX 480 من را بسیار به یاد HD 7850 و 7870 می‌اندازد دو میان رده با قیمت پایین و قدرت زیاد که به تنهایی بازار میان رده‌ها را قبضه کردند.

RX 480 توانایی‌های زیادی برای تبدیل شدن به یک اسطوره را دارا است مانند همینکه قبلا برای خرید یک  VR نیاز یه حداقل یک R9 390 یا یک GTX 970 داشتید اما الان فقط با 200 دلار می‌توانید کارت گرافیکی مخصوص VR تهیه کنید.

خوبی‌های 480 به اینجا ختم نمی‌شود شما با قرار دادن دو عدد RX 480 نه تنها فریمی بیشتر نسبت به GTX 1080 دریافت می‌کنید بلکه بیش از 200 دلار نیز پس‌‍انداز خواهید کرد.

nmh7kcl5lqk5188ijxkg.jpg

مشخصات RX 480 :

0hz8yv4jzppqsexcei6k.png

تهیه و تنظیم : سامان یزدان نیک

:clapping:  @};-  :clapping:  @};-  :clapping:  @};-    ماشالله اینو میگن تاپیک ... بعد کلی نقدو بررسی بازم جلوه گر ( با تشک @};- ر  از همه دوستان که این 24h , سنگ تمام گذاشتن برا AMD کبیر)

ولی بازم جای کار داره این موضوع فکر کنم  :-?  :cool: 

بسیار عالی سامان جان

کانال Linus Tech Tips هم به عنوان اولین رسانه این کارت رو برای بررسی دریافت کرد. دیدن کلیپش خالی از لطف نیست. البته فکر نمی کنم تا 2-3 هفته آینده بررسی ای منتشر بشه.

تشکر @};-

:clapping:  :clapping:  :clapping:  :D  @};-  ماشالله خوشم میاد دست خالی جایی نمیری شما ! حقی که اون آواتار خوشکل شایسته خودت و بس ... و گیتی گهواره ایست زیر بالهای فراخت ...

درود

قیمت گذاری که دست اینا نیست که هر چی دلشون بخواد قیمت بگذارند.... این کارت اتفاقا چون خیلی مشتری خواهد داشت بخاطر قیمت به کارایی خوبی که داره وارد کنندگان برای فروش برند خودشون و کالای خودشون هم که شده سر و دست خواهند شکست تا قیمت مناسب تری بدند نسبت به برندهای دیگه و واردات زیادی خواهد داشت بخاطر خریدار و متقاضی زیادش در نتیجه سریعتر به قیمت واقعی خواهد رسید یعنی این کارت معمولا باید بین 800 تا 1 تومن قیمت برداره با توجه به برند و فن های کاستومی که روش خواهند گذاشت ...! 960 و 970 و غیره اهمیت ندارند... بله شاید 970 قیمت بالاتری داشته باشه اما کسی نمی خره و اگه کسی بخواد بفروشه مطمعنا زیر 800 قیمت خواهد خورد در هنگام ورود این کارت...  ^_^

آره والا کی بشه این بازی مرغ و تخم مرغ تموم شه ، تو کل دنیا قیمت release جدید ، بار قدیم و میتکونه ... اینجا برعکس  لااقل تا یه مدت مث کوه مقاومت نشون میدن ، اعتماد مصرف کنندست که پششتشونه ، الکی نیست ... :D 

من به قیمت گذاری این کارت اعتراض دارم .

چرا باید 200 دلار باشه ؟ چرا 400 دلار نباشه ؟

اگر قرار من ایرانی 1.5 براش پول بدم چرا خارجی ها باید 200 دلار براش بدن ؟

بعدشم من با نخریدن تایتان z تونستم 3000 دلار صرفه جویی کنم . حالا با نخریدن این فقط 200 دلار صرفه جویی میکنم !

بعدشم اگر این کارت با این قدرتش فقط 200 دلار قیمتشه پس hd 6950 2g من چقدر ارزش داره ؟؟؟

این کار هم زیر سر انویدیاست .

این خط این نشون اینم گلاهای زر نشون   ( گلهاش زر نشون نیست شرمنده :D )

:wacko: بابا حرس میخوری چرا ، الان  همه سرخ و سبزاش راضی ان که ... شما 2آتیشه نیستی که ... یه 970 بگیرالآن نصف قیمت میشه  تو فروم ، 1سال ام بت کار میده ... ایشالله تا وگا ... باز کرک و پر 1080 ریخته ، ارتقا بده ... :laughing:

@};-  @};-  @};-

شاید هم 1070LE 

شایدم  ti1065   4.5 +1.5  192 bit :laughing:  @};-

واقعا دیدن داره که چجوری می خواد قدرت داشته باشه و قیمت گذاری کنه... باید از رو جنازه 1070 رد بشه اگه بخواد قیمت رو با قدرت کمتر عرضه کنه .... اصلا فکر کن یهو از 380 دلار بخواد بیاد به 200-250 دلار قدرتش چقدر باید باشه تا به 1070 و 1080 ضربه نخوره و بتونه با 480 رقابت کنه و بفروشه... البته این ضربه رو amd زده به ریشه این دو کارت اگه انویدیا هم بخواد این کار رو بکنه یبارگی هیشکی 1070 رو حداقل خرید نخواهد کرد ... بهترین راه حل برای انویدیا کاهش قیمت کلی کارت هاش هست به میزان 50-100 دلار ... بعد معرفی کارت 1060 با قیمت 200-250 دلاری تا فاصله پرفومنس به قیمت باعث خسارت بیشتر به فروشش نشه ! 

لازم به ذکر هست که xbox one و ps4 بخاطر قیمت و مقداری پرفومنس بیشتر ps4 به اینجا رسیدند که سونی حداقل بیش از دوبرابر مایکرو فروش داشته و بازار رو در دست داره ...! 

:-B   ^_^   @};- من یکی از وقتی 199$ و تو خواب و بیدار دیدم ... به کل بیخیال P/P و P/W و P/mm2  ... شدم ... تو آسمونام همینجوررر .... الآن فقط دوست دارم پاسخ nv ببینم ، اگه داشته باشه....

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

به عنوان یه طرفدار NVIDIA باید بگم دم هر دو کمپانی گرم

Nvidia به خاطر جهش فوق العادش به نسل جدید و افزایش کارایی فوقالعاده عالی و بی سابقش

AMD به خاطر قیمت و کارایی بی نظیرش . الان دیگه هر گیمری میتونه رو رزولیشن FHD با فریم عالی و تنظیمات عالی بازی کنه

این نسل از هر لحاظ داره عالی پیش میره   @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی برام جالبه amd کارت وگا رو می خواد چجوری قیمت بزنه وقتی این کارت رو 200 دلار قیمت زده  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پرچم amd کبیر بالاست @};- :clapping: @};-

حیف که پول ندارم ، ارزش خرید این کارت خیلی بالاست

+ تموم شده

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

طبق اين بنچمارك rx480 كه با كد 67df c7 نام برده ميشه قدرتي در حد 980 داره كه البته قيمتش از نصف اونم كمتره مدل قويتر 67df c7cf كه احتمالا 490x هست هم قدرتي در حدود 1080 داره كه اگه با قيمت حدود 450 تا 500 دلار عرضه بشه و دماش هم خوب باشه شاهد رقابتي عالي هستيم

اين يعني amd دوباره داره به اوج برميگرده و اين باعث خوشحاليه

در ضمن (طبق گفته ادمين سخت افزار مگ نشان cf اخر كد به منظور كراس فاير نيست)

و يه چيز ديگه اينكه اون بنچماركي كه اي ام دي از مقايسه كراسفاير اين كارت با 1080 گذاشته در بازي aots بوده كه انويديا زياد تو اين بازي خوب عمل نكرده كه البته مهم نيست و بايد منتظر بنچمارك هايي بازي هاي مهم و به درد بخور باشيم كه ببينيم ايابازم قويتره يا نه MD❤

طبق اين بنچمارك rx480 كه با كد 67df c7 نام برده ميشه قدرتي در حد 980 داره كه البته قيمتش از نصف اونم كمتره مدل قويتر 67df c7cf كه احتمالا 490x هست هم قدرتي در حدود 1080 داره كه اگه با قيمت حدود 450 تا 500 دلار عرضه بشه و دماش هم خوب باشه شاهد رقابتي عالي هستيم

اين يعني amd دوباره داره به اوج برميگرده و اين باعث خوشحاليه

در ضمن (طبق گفته ادمين سخت افزار مگ نشان cf اخر كد به منظور كراس فاير نيست)

و يه چيز ديگه اينكه اون بنچماركي كه اي ام دي از مقايسه كراسفاير اين كارت با 1080 گذاشته در بازي aots بوده كه انويديا زياد تو اين بازي خوب عمل نكرده كه البته مهم نيست و بايد منتظر بنچمارك هايي بازي هاي مهم و به درد بخور باشيم كه ببينيم ايابازم قويتره يا نه ?

post-24089-0-85810100-1464805648_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز اون CF به معنی کراسفایر هستش، یعنی اون بنچمارک نزدیک به ۱۰۸۰ از کراسفایر کردن این کارت بدست اومده...

لینک به دیدگاه

عزیز اون CF به معنی کراسفایر هستش، یعنی اون بنچمارک نزدیک به ۱۰۸۰ از کراسفایر کردن این کارت بدست اومده...

منم همين فكر رو ميكردم ولي ادمين سايت گفت نه و ربطي نداره

لینک به دیدگاه

بر عکس بنظر من باید عنوان رو بدارند نجات گیمینگ ... با این قیمتایی که انویدیا و اینتل میدن کم کم دیگه باید مردم به کنسول رجوع میکردند و بعد از ورشکستی amd با قرار گرفتن کارت های انویدیا در کنسول ها کنسول ها هم به فراموشی دچار میشدند و یروزی میرسید که اگه میدیدی یکی داره گیم میزنه می گفتن اااااا بابا بچه مایه ...  :D

نه بابا همین 970 با قیمت عالیش خیلی وقته تو استیم رتبه اوله. و از پارسال تا حالا 4 میلیون نفر به تعداد نفرات انلاین بر ثانیه ی استیم اضافه شده. 

این کنسوله که باید جمع کنه با اون سخت افزار دو هزاریش که با سلام و صلوات و کلی آپتیمایز نمیتونه رو 1080 30فریم بده. اونم با اون تنظیمات گرافیکیش تازه!

از سال 2014 تا الان تقریبا 80% گیمینگ PC دست nvidia بود. و در حال منقرض شدن که نبوده تا حالا....

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...