رفتن به مطلب

نجات PC Gaming توسط AMD ؟نگاهی اجمالی به انقلاب RX 480 !

Recommended Posts

درسته ، تو ایران مردم چاره ای ندارن جز خریدن پراید ، اما واسه مردم جهان هم راجب گرافیک و سی پی یو اینجوری حکم میکنه

کلا ما دو شرکت تولید کننده داریم amd & nvidia ، ای ام دی که چند وقتی بود وضع گرافیکهاش معلوم بود (ریبرند) فقط میمونه انویدیا ، مردم جهان منتظر تغییر اساسی گرافیک بودن

ای ام دی که کارتی عرضه نکرد خوب مشخصه تنها یه شرکت میمونه و مردم مجبورن ازش کارت میخرن

یکی از دلایل فروش خوبش همین بود چون رقیبی نداشت و همه میدونن که انویدیا سری قبلو چجوری از رده خارج میکنه بی سر و صدا (دستکاری درایور)

من خودم ای ام دی بیشتر از انویدیا و اینتل دوست دارم اما به امضام دقت کنید اینتل و انویدیا هستش

چرا چون عملا ای ام دی تو بحث پردازنده تعطیله ، رفتم سراغ اینتل و تو گرافیک چون اون زمان پاورم 430 بود و r265 نمیکشید مجبورا رفتم سراغ 750ti ، اینم میدونین r7265 قویتر از 750ti هستش و ارزون تر هم بود فقط مشکل من پاور و مصرف بیشتر از 750ti بود

وگرنه سافایر r9270 اون زمان لیون 715 قیمت زده بود من 750ti گرفتم 620 یعنی 100 تومن اختلاف قیمت اما r9270 خیلی قویتره

راجب سی پی یو (مثل پراید) مجبور به خرید اینتل شدم . راجب گرافیک هم به خاطر نبود بودجه اون زمان و مصرف کم 750ti مجبور به خریدش شدم وگرنه هم r9270 or r7265 قویتره و هم ساپورتش از انویدیا بهتره

همین کارتی که دارم قبلا تو تنظیمات مدیوم ویچر  حدود 45الی 50 فریم میگرفتم اما الان با درایور جدید 30 الی 35 فریم میگیرم ، اینم دیگه شایعه نیست خود بچه های همین فروم این مطلبو تست کردن

امیدوارم منظورمو رسونده باشم

750ti (نسل اول ماکسول) واقعا غولیه واسه خودش. من 860m دارم دقیقا همین چیپ تضیعف شده 750ti (از نظر فرکانس) هستش با 37 وات توان (استوک). البته الان اور شده 25 درصد سریعتر هستش.

vm3.png

لینک به دیدگاه

• ارسال 137
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

این پرسش چه پاسخی داره؟ چرا توان مصرفی کارت، گیریم لحظه ای, از مجموع توان اسمی pcie+8pin بیشتر شده؟

لینک به دیدگاه

750ti (نسل اول ماکسول) واقعا غولیه واسه خودش. من 860m دارم دقیقا همین چیپ تضیعف شده 750ti (از نظر فرکانس) هستش با 37 وات توان (استوک). البته الان اور شده 25 درصد سریعتر هستش.

vm3.png

اتفاقا در حال حاظر در مقابل هم رده های AMD (هم رده های زمان عرضه کارت) پشه هم نیست!

لینک به دیدگاه

اتفاقا در حال حاظر در مقابل هم رده های AMD (هم رده های زمان عرضه کارت) پشه هم نیست!

پشه هم نباشه :cool:فعلا بتل 4 روی آلترا 60 فریم میگیرم  :laughing:  :laughing: بله 40 وات در برابر 100 وات مورچه هم نیست  =))  =))  =))

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

این پرسش چه پاسخی داره؟ چرا توان مصرفی کارت، گیریم لحظه ای, از مجموع توان اسمی pcie+8pin بیشتر شده؟

چون همون 8 پین و pci هم توان پیک دارن

خود پاور هم توان پیک داره مثلا یه پاور 800 واتی میتونه تا چند ثانیه 1100 وات تامین کنه

لینک به دیدگاه

خوب یک 

چون همون 8 پین و pci هم توان پیک دارن

خود پاور هم توان پیک داره مثلا یه پاور 800 واتی میتونه تا چند ثانیه 1100 وات تامین کنه

بله دقیقا همین طوره الان 390x با توجه به لینک زیر حداکثر 468 وات توان مصرفی داره و به صورت میانگین 370 وات  :laughing:  :laughing:  :laughing:

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-r9-390x-r9-380-r7-370,4178-10.html

تست دما هم از اون جالبتره:

MSI-R9-390X-Gaming-8G-Back.jpg

لینک به دیدگاه

یک چیزی که شما اصلا توجه بهش نمیکید اینه که

انویدیا  نمیاد  توی درایور های جدید دستکاری کنه  اگر توی بازی فلان گرافیک 980    حدود  100 فریم میگیره با درایور جدید 80 تا بگیره ، نه خیر این طور نیست

بلکه

انویدا دیگه برای سری قبلی بهینه نمیکنه و همونی که هست میمونه ، در صورتی که برای 1080 هر آبدیت درایور داره بهینه میشه.

برای مثال در بازی X

درایور 365.10

980 حدود 100 تا میده

1080 حدود 190 تا

درایور 366.10 همون بازی

980   باز 100 فریم

1080 حدود 200

درایور 367.10

و.. به همین صورت

که بعد از چند وقت این تفاوت فاحش میشه و به چشم میاد مخصوصا توی بازی های جدید.

لینک به دیدگاه

خوب یک 

بله دقیقا همین طوره الان 390x با توجه به لینک زیر حداکثر 468 وات توان مصرفی داره و به صورت میانگین 370 وات  :laughing:  :laughing:  :laughing:

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-r9-390x-r9-380-r7-370,4178-10.html

خوب که چی؟

اصلا چه ربطی به 390x داره بحث؟

شما میگفتی 1080 مصرفش فلانه که معلوم شد بیشتره و تا 400 میره

لینک به دیدگاه

خوب که چی؟

اصلا چه ربطی به 390x داره بحث؟

شما میگفتی 1080 مصرفش فلانه که معلوم شد بیشتره و تا 400 میره

شما که خیلی خوب بلد هستین بگین 480 پیکش چقدره؟

لینک به دیدگاه

پشه هم نباشه :cool:فعلا بتل 4 روی آلترا 60 فریم میگیرم  :laughing:  :laughing: بله 40 وات در برابر 100 وات مورچه هم نیست  =))  =))  =))

60 فریم؟؟؟ اشتباه نمیکنی؟ https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_750_Ti/10.html ، درضمن HD 7850 یا R7 265 یا R7 370 سر 650ti boost و 660 و 750ti و 950 رو خورده (3 تا نسل مختلف!!!!!! یک معماری!!!!!) و العان هم در بیشتر بازی های جدید با 770 هم قدرت هست!

لینک به دیدگاه

شما که خیلی خوب بلد هستین بگین 480 پیکش چقدره؟

پیکش به من الهام نمیشه. بنچمارکا که اومد میبینیم.

لینک به دیدگاه

دوستان عشق nvidia چی شده؟ ریختین کارت 700 دلاری رو با 200 دلاری مقایسه میکنین خوشحالین؟ 

برای من و خیلی افراد دیگه که روی 1080 بازی میکنیم این کارت با این قیمتش یه انتخاب عالی هستش

شما یه کارت 200 دلاری از nvidia مثال بزنین که مثل 480 از vr و dx12 به صورت واقعی پشتیبانی کنه و قدرتشم در همین حد باشه.

اگه نتونستین سکوت اختیار کنین و بذارین پرچمدار amd بیاد بعد شروع کنید به کل کل

اومدن دو تا میان رده رو با یک بالا رده مقایسه کردن. بعد شما میای میگی قابل مقایسه نیستن.

پیکش به من الهام نمیشه. بنچمارکا که اومد میبینیم.

فعلا که amd با پشتبانی کامل dx12 توی dx12 و dx11 دولا میشه:

http://www.pcgamer.com/total-war-warhammer-benchmarks-strike-fear-into-cpus/

60 فریم؟؟؟ اشتباه نمیکنی؟ https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_750_Ti/10.html ، درضمن HD 7850 یا R7 265 یا R7 370 سر 650ti boost و 660 و 750ti و 950 رو خورده (3 تا نسل مختلف!!!!!! یک معماری!!!!!) و العان هم در بیشتر بازی های جدید با 770 هم قدرت هست!

آنتی الیاسینک رو غیرفعال کردم و همچنین گرافیک اور شدست

vm3.png

لینک به دیدگاه

انویدیا  نمیاد  توی درایور های جدید دستکاری کنه  اگر توی بازی فلان گرافیک 980    حدود  100 فریم میگیره با درایور جدید 80 تا بگیره ، نه خیر این طور نیست

بلکه

انویدا دیگه برای سری قبلی بهینه نمیکنه و همونی که هست میمونه ، در صورتی که برای 1080 هر آبدیت درایور داره بهینه میشه.

برای مثال در بازی X

درایور 365.10

980 حدود 100 تا میده

1080 حدود 190 تا

درایور 366.10 همون بازی

980   باز 100 فریم

1080 حدود 200

درایور 367.10

و.. به همین صورت

اتفاقا دقیقا برعکس هست .

به گونه ای که در بسیاری از بازی ها با درایور قدیمی تر فریم بهتر گرفته میشه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58704&page=3#entry720855\

پست 25

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بلکه

برای مثال در بازی X

درایور 365.10

980 حدود 100 تا میده

1080 حدود 190 تا

درایور 366.10 همون بازی

980   باز 100 فریم

1080 حدود 200

درایور 367.10

و.. به همین صورت

پس چرا واسه من 50 فریم شد 35 ، همون کارت ، همون تنظمیات ، همون گرافیک فقط درایور بروز شده !!؟؟؟ [-X :blink:

اتفاقا دقیقا برعکس هست .

به گونه ای که در بسیاری از بازی ها با درایور قدیمی تر فریم بهتر گرفته میشه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58704&page=3#entry720855\

پست 25

+1 ، حیف حق رای تموم کردم

لینک به دیدگاه

پس چرا واسه من 50 فریم شد 35 ، همون کارت ، همون تنظمیات ، همون گرافیک فقط درایور بروز شده !!؟؟؟ [-X :blink:

تعداد نظر مثبتی که شما می توانید بدهید برای امروز به پایان رسیده است :crying:

لینک به دیدگاه

نسخه درایورتون که بهتر بود چیه؟ الان چیه؟

لینک به دیدگاه

به علت کهولت سن :D

البته این مورد که انویدیا در درایو و همایت از مشتری هاش جالب عمل نکرده جای بحثی نیست

اما بشخصه فکر میکنم این عامل برمیگرده به تفاوت اهداف شرکت ها

انویدیا هدفش رو به جلو هست و همیشه سعی میکنه تاپ ترین هارو به بازار عرضه کنه فارق از این که به چه قیمت و نرخی ...که خود  این عامل باعث میشه از خریداران کارت های قبلیش غافل بشه

در اونطرف AMD هم برنامه رو به جلو داره اما در عین حال بیاد مشتری های قدیمیش هست و با بهبود نرم افزاری همایت میکنه :) 

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نسخه درایورتون که بهتر بود چیه؟ الان چیه؟

منظور اینه که با آپدیت درایور فریم دهی کمتر شد

دشمنی با انویدیا ندارم کارتم هم مال همون شرکته پس نفعی از بدگویی نمیبرم ، اینجا بحث حقایق هستش که از سایتهای خارجی کپی برداری نشده

تجربه خود کاربران همین فروم بوده ، حتی فن های انویدیا به این مسئله اعتراف کردن اما نمیدونم دیگه چجوری قانعتون کنم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ااااااا من رفتم یه ناهار بخورم بیام چقدر بحث علمی کردین  :D

افرین ادامه بدین  :clapping:

لینک به دیدگاه

نجات PC Gaming توسط AMD ؟نگاهی اجمالی به انقلاب RX 480 !

CKA0ZXoWIAAW8Qj.jpg

ویرایش شده توسط warlordmsm
لینک به دیدگاه

منظور اینه که با آپدیت درایور فریم دهی کمتر شد

دشمنی با انویدیا ندارم کارتم هم مال همون شرکته پس نفعی از بدگویی نمیبرم ، اینجا بحث حقایق هستش که از سایتهای خارجی کپی برداری نشده

تجربه خود کاربران همین فروم بوده ، حتی فن های انویدیا به این مسئله اعتراف کردن اما نمیدونم دیگه چجوری قانعتون کنم!

والا منم همین چیپو دارم ولی نظرم بر عکس شماست. اتفاقا با درایورهای جدید فریم هم بهتر شده.

راه دور نمی‌رویم الان منتل روی ویندوز 10 جواب میده با درایورهای جدید؟ا

اتفاقا جهش ناگهانی انویدیا تو هر سری باعث شده تمرکز بر روی گرفیک‌های قدیمی کمتر بشه. وگرنه انویدیا هم میتونست با یک چیپ سالی 100 مگاهرتز بزاره روش به مردم بفروشه کاری که amd در چند سال اخیر این کارو کرد برای همینه که چند نسل اخیر amd هیچ فرقی باهم ندارن. الان منتل سه سال پیش اون همه تبلیغ می‌کرد دیگه روی ویندوز 10 و درایورهای جدید جواب نمیده.

لینک به دیدگاه

ابتدا بگم که حرف بنده رو قبول نداری، پس مجبور شدم واست از صفحات نت استفاده کنم:

attachicon.gifScreenshot_20160603-1436041.jpgattachicon.gifScreenshot_20160603-1435551.jpg

خوب ابتدا بگیم که از قوانین دوم و سوم نیوتن به مقدار انرژیهای جنبشی و پتانسیل میرسیم و از روی کل قوانین نیوتن، پایستاری انرژی رو تعریف میکنیم که در ترمودینامیک این رو تعمیم میدیم به پایستاری جرم...

در مورد توان، واقعا خنده دار هستش که با استفاده از شکلهای مختلف فرمول میخواین حرف بنده رو اشتباه جلوه بدید...

در کل:

V=Wt=RI

که در اون V اختلاف پتانسیل دو سر منبع تغذیه(پاور)...

W توان

R مقاومت، مصرف کننده(مادربورد و گرافیک و غیره)

I جریان مدار

خوب شما الان به خیال خودتون خیلی زرنگ بودید دیگه؟

که از رابطه:

V=RI استفاده کردید و مقدار توان رو اینجوری محاسبه کردید:

که W=VI یا همون ولت-آمپر؟ یعنی به جای Vدر این رابطه قرار داده شده RI یعنی W=(RI)*I ؟؟

یعنی فکر میکنید، کسی که تا اینجا رسیده، این بازی با فرمولهارو متوجه نمیشه؟ یه عده بی سواد هم واسه تاییدش بالا و پایین میپرن؟

خوب مشخصا هم نباید بحثی رو ادامه بدید، چون چیزی برای گفتن ندارید شما...

اصلا به این روابط شما نباید کاری داشته باشید، هیچ جا تو بحث بنده گفته نشده که انرژی بوجود اومده و کاملا برعکس بوده و گفتم که میزان توانی که از کل سیستم گرفته شده رو از میزانی که قبلا با تستهای مختلف از میزان توانی که توسط بقیه قطعه های سیستم استفاده شده رو کم کردن و میزان توان استفاده شده توسط کارت گرافیک رو بدست اوردن...

اتفقا اگه در صنعت کار کرده باشید، وقتی یه قطعه الکتریکی رو میخوان تهیه کنند، خیلی راحت میزان مصرفیش رو در کنار پیک توان مصرفیش که در کنارش نوشته شده، در نظر میگیرن تا بتونن از تلرانسهایی که در سیستم وجود داره با اطمینان قطعه رو انتخاب کنند...

البته اگه من هم نخواهم حقیقت رو قبول کنم، میگم که حرفتون بی ربطه...

ولی خوشبختانه همیشه سعی میکنم تا از چیزی مطمئن نشدم، حرفی به زبون نیارم که بعدا همچین اتفاقی واسم نیوفته...

عجب :D

اسکرین شات هات مثلا برای چی بود عزیز ، حرفی خلاف چیزی که گفتم گفته ؟ عجب بدبختیه ها ، قانون اول ترمودینامیک یه قانون در فیزیک کلاسیک هست و در قوانین فیزیک کلاسیک اصلا رابطه ای بین جرم و انرژی وجود نداره . اینشتن در فیزیک مدرن این بحث رو مطرح کرد و ربطی به قانون اول ترمودینامیک نداره . یکم مطالعه ات رو بیشتر کن . همش رویو کارت گرافیک و پردازنده zen بخونی این میشه دیگه بگذریم :D @};-

عزیز جان حرف بنده با شما نیستش ولی شدیدا به این حرف اعتقاد دارم (قصد توهین ندارم امیدوارم بد برداشت نکنی و یه حرف کلی هستش دوست عزیز  @};-  @};-  @};-  )

هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن

او تو را تا سطح خودش پایین می اورد

وبا تجربه ای که در ان سطح دارد

تو را شکست می دهد :clapping: .

مارک تواین

حقیقتا این حرف رو خیلی قبول دارم بگذریم عزیز جان .

ضمنا معمولا تو اینجور بحثا کسی حرف طرف مقابل رو قبول نمی کنه چون جبهه گرفته علیه ات ، هم آبروش در خطره به هر حال ضایع هستش قبول کنه حرفه اشتباهی زده و هم یجورایی کل کل شده و همه می دونن از تو کل کل منطق در نمیاد به اون صورت و باید حرف خودت رو بزنی و ولش کنی چون اون لحظه حرفت رو قبول نمی کنه اما بعدا می ره و متوجه اشتباهش میشه . قانع کردن کسی که در مقابلت جبهه گرفته و آبروش در خطره کار احمقانه ای هست . بخاطرهمین اهل ادامه دادن بحث نیستم چون اعتقاد دارم آدم باید حرف خودش رو بزنه و بره . چون اون فرد یه تلنگر می خوره و در آینده سعی می کنه اشتباه نکنه . @};-

از قانون اول ترمودینامیک جرم استخراج نمیشه و بقای انرژی استخراج می شه . عزیز جان 6 واحد ترمودینامیک پاس کردی مثلا ، اصلا در فیزیک کلاسیک رابطه ای بین جرم انرژی وجود نداره ، بعدا در فیزیک مدرن بود که رابطه بین جرم انرژی رو مطرح شد و قانون بقای انرژی یا همون قانون ترمودینامیک در فیزیک کلاسیک مطرحه. لینک زیر رو نگاه نوشته (قانون اول ترمودینامیک که به عنوان قانون بقای کار و انژزی نیز شناخته می‌شود،) اصلا بحثی از جرم نیست قبل نیوتون هم بقای انرژی بود و گالیله هم در موردش صحبت کرده بود. بیخیال واردش نشیم .

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86_%D8%A7%D9%88%D9%84_%D8%AA%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9

عزیزان هیچ جا توان رو با w نشون نمی دن می دونی چرا چوان واحد توان رو با w نشون می دن و توان رو با P نشون می دن . اولین باره میبینم کسی توان رو با w نشون میده . بازم بگذریم @};-

عزیز جان مجبور شدم از کتاب سوم دبیرستان رفرنس بذارم که روابط مختلف توان رو نوشته و یکی از اونا P=VI که در اینجا V ولتاژ ، I شدت جریان و P توان هستش . یه بار دیگه فیزیک سوم دبیرستان رو بخون . چطوری قبول شدی سوم دبیرستان رو. رشته ات ریاضی دیگه ؟ هنرستانی که نیستی ؟

اینم لینک که دانلود کنی بخونی . به نظرم بخونی بد نیست .

http://www.chap.sch.ir/books/1195

dxar82iomg4ssjhn3lvt_thumb.png

بگذریم که کلی آسمون رسمون کردی ، اشکال نداره به هر حال اینم روشیه برای پنهان کردن اشتباه ایرادی نیست عزیز .

حقیقتش نمی خواستم کامنت بدم ، اما گفتم حیفه اینهمه طرف اشتباه کنه مچش رو نگیری . عزیز در عالم قوانین فیزیک من درآوردید خوش باش . :clapping: :clapping: :clapping:

موفق باشی

خیر پیش دوست گلم @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

مردم از خنده !! [emoji2] [emoji3]

بحث از کجا به کجا کشیده میشه . از کارت گرافیک میره تو مهندسی مکانیک ، از مکانیک میره تو برق از برق میره تو فیزیک کلاسبک ، از فیزیک کلاسیک میره تو فیزیک مدرن !!! [emoji2] [emoji2] [emoji2] فکر کنم یکم دیگر ادامه بدید کل مبانی علوم پایه دوره میشه !

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یخورده دیگه صبر کن الان میریم تو فیزک کوانتوم میایم بیرون یهو یه gpu میزنیم همینجا تو زیرزمین خونه از 480 و 1080 خفن تر  با انرژی هسته ای کار کنه...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

مردم از خنده !! [emoji2] [emoji3]

بحث از کجا به کجا کشیده میشه . از کارت گرافیک میره تو مهندسی مکانیک ، از مکانیک میره تو برق از برق میره تو فیزیک کلاسبک ، از فیزیک کلاسیک میره تو فیزیک مدرن !!! [emoji2] [emoji2] [emoji2] فکر کنم یکم دیگر ادامه بدید کل مبانی علوم پایه دوره میشه !

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

اصلش همینه. بحث داره علمی میشه.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...