رفتن به مطلب

نجات PC Gaming توسط AMD ؟نگاهی اجمالی به انقلاب RX 480 !

Recommended Posts

• کاربر ویژه

عجب :D

اسکرین شات هات مثلا برای چی بود عزیز ، حرفی خلاف چیزی که گفتم گفته ؟ عجب بدبختیه ها ، قانون اول ترمودینامیک یه قانون در فیزیک کلاسیک هست و در قوانین فیزیک کلاسیک اصلا رابطه ای بین جرم و انرژی وجود نداره . اینشتن در فیزیک مدرن این بحث رو مطرح کرد و ربطی به قانون اول ترمودینامیک نداره . یکم مطالعه ات رو بیشتر کن . همش رویو کارت گرافیک و پردازنده zen بخونی این میشه دیگه بگذریم :D @};-

عزیز جان حرف بنده با شما نیستش ولی شدیدا به این حرف اعتقاد دارم (قصد توهین ندارم امیدوارم بد برداشت نکنی و یه حرف کلی هستش دوست عزیز @};- @};- @};- )

هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن

او تو را تا سطح خودش پایین می اورد

وبا تجربه ای که در ان سطح دارد

تو را شکست می دهد :clapping: .

مارک تواین

حقیقتا این حرف رو خیلی قبول دارم بگذریم عزیز جان .

ضمنا معمولا تو اینجور بحثا کسی حرف طرف مقابل رو قبول نمی کنه چون جبهه گرفته علیه ات ، هم آبروش در خطره به هر حال ضایع هستش قبول کنه حرفه اشتباهی زده و هم یجورایی کل کل شده و همه می دونن از تو کل کل منطق در نمیاد به اون صورت و باید حرف خودت رو بزنی و ولش کنی چون اون لحظه حرفت رو قبول نمی کنه اما بعدا می ره و متوجه اشتباهش میشه . قانع کردن کسی که در مقابلت جبهه گرفته و آبروش در خطره کار احمقانه ای هست . بخاطرهمین اهل ادامه دادن بحث نیستم چون اعتقاد دارم آدم باید حرف خودش رو بزنه و بره . چون اون فرد یه تلنگر می خوره و در آینده سعی می کنه اشتباه نکنه . @};-

از قانون اول ترمودینامیک جرم استخراج نمیشه و بقای انرژی استخراج می شه . عزیز جان 6 واحد ترمودینامیک پاس کردی مثلا ، اصلا در فیزیک کلاسیک رابطه ای بین جرم انرژی وجود نداره ، بعدا در فیزیک مدرن بود که رابطه بین جرم انرژی رو مطرح شد و قانون بقای انرژی یا همون قانون ترمودینامیک در فیزیک کلاسیک مطرحه. لینک زیر رو نگاه نوشته (قانون اول ترمودینامیک که به عنوان قانون بقای کار و انژزی نیز شناخته می‌شود،) اصلا بحثی از جرم نیست قبل نیوتون هم بقای انرژی بود و گالیله هم در موردش صحبت کرده بود. بیخیال واردش نشیم .

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86_%D8%A7%D9%88%D9%84_%D8%AA%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9

عزیزان هیچ جا توان رو با w نشون نمی دن می دونی چرا چوان واحد توان رو با w نشون می دن و توان رو با P نشون می دن . اولین باره میبینم کسی توان رو با w نشون میده . بازم بگذریم @};-

عزیز جان مجبور شدم از کتاب سوم دبیرستان رفرنس بذارم که روابط مختلف توان رو نوشته و یکی از اونا P=VI که در اینجا V ولتاژ ، I شدت جریان و P توان هستش . یه بار دیگه فیزیک سوم دبیرستان رو بخون . چطوری قبول شدی سوم دبیرستان رو. رشته ات ریاضی دیگه ؟ هنرستانی که نیستی ؟

اینم لینک که دانلود کنی بخونی . به نظرم بخونی بد نیست .

http://www.chap.sch.ir/books/1195

dxar82iomg4ssjhn3lvt_thumb.png

بگذریم که کلی آسمون رسمون کردی ، اشکال نداره به هر حال اینم روشیه برای پنهان کردن اشتباه ایرادی نیست عزیز .

حقیقتش نمی خواستم کامنت بدم ، اما گفتم حیفه اینهمه طرف اشتباه کنه مچش رو نگیری . عزیز در عالم قوانین فیزیک من درآوردید خوش باش . :clapping: :clapping: :clapping:

موفق باشی

خیر پیش دوست گلم @};- @};- @};-

بنده دیگه نمیدونم چجوری واست، توان الکتریکی رو تعریف کنم، بطور کامل اومدم قسمت برق فیزیک دبیرستان رو درس دادم...

خدارو شکر خودت نوشتی قانون نیوتن: F=MA ...

احتمالا که m اینجا نخودی نیست که؟

میدونی انرژی جنبشی رو چطور بدست اوردن؟

از این رابطه یه انتگرال گرفتن به اون رسیدن...

توان رو با p نشون میدن؟ اصلا با $ نشون بدن، کل رابطه رو واست تعریف کردم و نوشتم واست که رابطه V=RI را میشه به ۳ شکل نوشت و در رابطه V=Wt جایگذاری کرد، که ۳ رابطه برای بدست آوردن مقدار توان ارائه میده:

$=RI*I=V*V/R=VI

میدونی به این روابط چی میگن؟ روابط مستقل از زمان برای بدست اوردن توان، یه سرچ کن تو نت، شاید به راه راست هدایت شدی...

که برابر هستش با p یا W یا V/t ...

قبلا هم گفتم، کاری به فرمولها نداشته باشی، دیگه از تکرار کردن چند خط آخر پستم، خسته شدم...

بهتر هستش که اون چند خطی که برای احمق جلوه دادن دیگران نوشتید رو چند بار بخونید، شاید یه اتفاقی افتاد و معجزه ای شد...

واسم جای سوال هستش، شما که نمیتونید روابط ریاضی که احتیاج به اثبات کردن نداره و هیچ کسی در درست بودنشون، نمیتونه شکی داشته باشه، رو قبول نمیکنید، چطور ممکن هستش که میزان مصرف یه کارت مثل ۱۰۸۰ رو که یک سایت معتبر به این ترتمیزی واستون قرار داده رو قبول کنید...؟

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• ارسال 137
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دمای 94 درجه‌ای 290x توی حالت لود رو مثل اینکه به یاد ندارید.

اگر 970 مشکل حادی داشته باشه اون همه فروش نمی‌کرد

داداش حرفمو تحویل نگرفتی

گفتم که ۹۷۰ کارت خوبیه!

کار انویدیا غلط بود که از اعتماد مردم سو استفاده کرد و بجای اینکه بگه ۳.۵ گیگ گفت ۴ گیگ

انویدیا باید بیشتر از اینا به مشتریش ارزش بده

همین که سری ۹ رو از الان رده خارج کرده، اینم یه نمونشه

بنده طرفدار هیچکدوم نیستم! هر مدلی که به نفعم باشه اونو می خرم! طرفداری کورکورانه برابر ضرره! برای عید هم تاپیک پیشنهاد سیستم زده بودم برای دوستان همش انویدیا بود. حتی ۹۷۰ هم گذاشته بودم! 

ویرایش شده توسط kavehhh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام @};- @};- :x :x

بازم من :smug: :smug: :smug:

ایول خوشم میاد 13 صفحه نوشتید و شد این، حالا خلاصش چی شد ؟؟؟

راستی کسی در مورد لیسانس و ارشد من هم صحبتی داشته باشه منم هستما :raised eyebrow: :raised eyebrow: :raised eyebrow:

آقایون AMD عزیز، هنوز نیومده براچی دارین آقایون Nvidiaی عزیز رو به چالش میکشین ؟؟؟ بیاد اون موقع منم میام ، البته بازم :smug: :smug: :smug:

جدی میگم اینجور بحث ها دیگه بجایی نمیرسه ، افتادین به جون مدرک و علم و فهمیده های خودتون. فکر کنم تا همین الان هرکسی که میخواست مطلبی رو بگیره ، گرفته.

لینک به دیدگاه

توان رو با p نشون میدن؟ اصلا با $ نشون بدن، کل رابطه رو واست تعریف کردم و نوشتم واست که رابطه V=RI را میشه به ۳ شکل نوشت و در رابطه V=Wt جایگذاری کرد، که ۳ رابطه برای بدست آوردن مقدار توان ارائه میده:

$=RI*I=V*V/R=VI

که برابر هستش با p یا W یا V/t ...

هر کاری کردم جواب ندم نشد . اونم بخاطر رابطه من در آوردی زیر :laughing:

V=Wt

:laughing: :laughing: :laughing: این رابطه ات خداست  :clapping:  :clapping:  :clapping: 

چی بگم والا ، توان ضرب در زمان میشه انرژی نه ولتاژ ، می دونی که دیمانسیون دو طرف معادله باید یکی باشه یه طرف معادله نمیشه ژول باشه یه طرف معادله ولت . می دونی که وات ینی  ژول بر ثانیه و وقتی زمان در وات ضرب بشه زمان با زمان میره و ژول می مونه .

E=Pt هستش نه V=Pt گلم . :clapping: :clapping: :clapping:

ضمنا از تو روابطی مثل E=mgh یا E=mv^2 رابطه بقای انرژی و جرم در نمیاد این هزار بار ، فکر می کنی تو هر رابطه ای جرم و انرژی باشه رابطه بقای انرژی و جرمه . نه عزیز E=mc^2 دقیقا و انحصارا رابطه بین انرژی و جرمه ولاغیر اوکی  :D  بقای جرم انرژی از تو این در میاد می دونی چرا چون c سرعت نور در خلا در کل جهان هستی ثابت هست  وابسته به هیچ چیز نیست شما سرعت نور رو همیشه ثابت می بینید و فقط و فقط می مونه رابطه بین جرم و انرژی در رابطه اینیشتن اما در روابط دیگه پارامترهای متغیر غیر جرم و انرژی وجود داره و فقط میگه جرمی که در فلان ارتفاع و در فلان شتاب گرانش باشه یا جرمی با فلان سرعت باشه فلان قدر انرژی داره و تبدیل انرژی به جرمی وجود نداره و بقای جرم و انرژی مطرح نیست تو این روابط . هیچ رابطه در فیزیک کلاسیک وجود نداره صرفا رابطه بین جرم و انرژی رو نشون و بگیم مثلا یه کیلو گرم ماده معادل چند ژول انرژیه و فقط در فیزیک مدرن هست اونم در رابطه E=mc^2. :cool: 

آقا ناظر اومد :D شرمنده بعد ارسال کامنت شما رو دیدم . @};- خدا شاهده اصلا بعضی وقتا نمیشه آدم جلو خودش رو بگیره برای نظر ندادن .  :D 

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

http://videocardz.com/60860/amd-explains-image-quality-in-aots-radeon-rx-480-cf-vs-gtx-1080-demonstration

AMD explains image quality in AOTS Radeon RX 480 CF vs GTX 1080 demonstration

منو به فکر فرو برد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر کاری کردم جواب ندم نشد . اونم بخاطر رابطه من در آوردی زیر :laughing:

V=Wt

:laughing: :laughing: :laughing: این رابطه ات خداست :clapping: :clapping: :clapping:

چی بگم والا ، توان ضرب در زمان میشه انرژی نه ولتاژ ، می دونی که دیمانسیون دو طرف معادله باید یکی باشه یه طرف معادله نمیشه ژول باشه یه طرف معادله ولت . می دونی که وات ینی ژول بر ثانیه و وقتی زمان در وات ضرب بشه زمان با زمان میره و ژول می مونه .

E=Pt هستش نه V=Pt گلم . :clapping: :clapping: :clapping:

ضمنا از تو روابطی مثل E=mgh یا E=mv^2 رابطه بقای انرژی و جرم در نمیاد این هزار بار ، فکر می کنی تو هر رابطه ای جرم و انرژی باشه رابطه بقای انرژی و جرمه . نه عزیز E=mc^2 دقیقا و انحصارا رابطه بین انرژی و جرمه ولاغیر اوکی :D بقای جرم انرژی از تو این در میاد می دونی چرا چون c سرعت نور در خلا در کل جهان هستی ثابت هست وابسته به هیچ چیز نیست شما سرعت نور رو همیشه ثابت می بینید و فقط و فقط می مونه رابطه بین جرم و انرژی در رابطه اینیشتن اما در روابط دیگه پارامترهای متغیر غیر جرم و انرژی وجود داره و فقط میگه جرمی که در فلان ارتفاع و در فلان شتاب گرانش باشه یا جرمی با فلان سرعت باشه فلان قدر انرژی داره و تبدیل انرژی به جرمی وجود نداره و بقای جرم و انرژی مطرح نیست تو این روابط . هیچ رابطه در فیزیک کلاسیک وجود نداره صرفا رابطه بین جرم و انرژی رو نشون و بگیم مثلا یه کیلو گرم ماده معادل چند ژول انرژیه و فقط در فیزیک مدرن هست اونم در رابطه E=mc^2. :cool:

آقا ناظر اومد :D شرمنده بعد ارسال کامنت شما رو دیدم . @};- خدا شاهده اصلا بعضی وقتا نمیشه آدم جلو خودش رو بگیره برای نظر ندادن . :D

تا الان که هر چی خواستی بافتی، بحث رو به حاشیه نبر...

گفتی توان میشه چی؟

ژول نمیشه یه طرف معادله باشه و طرف دیگه ولت باشه؟

اصلا میدونی ولت یعنی چی؟

خوب کاملا مشکوک شدم که مقطع تحصیلاتت زیر دیپلم هستش، چون حداقل در دبیرستان این رو باید یاد میگرفتی:

post-10788-0-47602000-1464962893_thumb.jpg

راستش اگه کمی وجدان وجود داشته باشه و حرفهای خودت رو قبول داشته باشی، باید اینجا به اشتباهاتت اعتراف کنی و نه از بنده، از خراب کردن تاپیک و ارائه معلومات اشتباه به بقیه دوستان، عذرخواهی کنی...

من دیگه حرفی ندارم...

سلام @};- @};- :x :x

بازم من :smug: :smug: :smug:

ایول خوشم میاد 13 صفحه نوشتید و شد این، حالا خلاصش چی شد ؟؟؟

راستی کسی در مورد لیسانس و ارشد من هم صحبتی داشته باشه منم هستما :raised eyebrow: :raised eyebrow: :raised eyebrow:

آقایون AMD عزیز، هنوز نیومده براچی دارین آقایون Nvidiaی عزیز رو به چالش میکشین ؟؟؟ بیاد اون موقع منم میام ، البته بازم :smug: :smug: :smug:

جدی میگم اینجور بحث ها دیگه بجایی نمیرسه ، افتادین به جون مدرک و علم و فهمیده های خودتون. فکر کنم تا همین الان هرکسی که میخواست مطلبی رو بگیره ، گرفته.

عطا جان، این بحث یک نمونه از کل بحثهایی هستش تو این کل کل های تاپیک های دیگه، دیده میشه، طرف مطلب ریاضی یه قضیه رو مثل 2*2 مساوی 4 میشه رو قبول نمیکنه، چطور میخواد بحثی مثل اعداد و بنچمارکها و تکنولوژی هارو در مورد قطعات کامپیوتر قبول کنه...

بیش از ۱۰ تاپیک این شکلی، بحثهایی بهمین شیوه انجام شده، موضوع بحث مهمه نیست، فقط باید مخالفت انجام بشه، چون حقایق براشون قابل قبول نیست...

راستی، نگفتی چی خوندی؟

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

مردم از خنده !! [emoji2] [emoji3]

بحث از کجا به کجا کشیده میشه . از کارت گرافیک میره تو مهندسی مکانیک ، از مکانیک میره تو برق از برق میره تو فیزیک کلاسبک ، از فیزیک کلاسیک میره تو فیزیک مدرن !!! [emoji2] [emoji2] [emoji2] فکر کنم یکم دیگر ادامه بدید کل مبانی علوم پایه دوره میشه !

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

یخورده دیگه صبر کن الان میریم تو فیزک کوانتوم میایم بیرون یهو یه gpu میزنیم همینجا تو زیرزمین خونه از 480 و 1080 خفن تر  با انرژی هسته ای کار کنه...  :D

اصلش همینه. بحث داره علمی میشه.

خدا خیرتون بده ....   =))  :) واقعا جزاب شده بحث  =))  =))  :D هرچی سعی کردم . ^_^ ...نشد جلو خودمو بگیرم ... تا حالا ندیدم مثشو(بی قصد)  :D  @};-  @};-  @};-

دوستان نظرشون چی تو این رابطه تصور کنید تو چند روز آینده یهو وارد معادلات کلکل شن ایشون !

•  
  • Based on Polaris 10 GPU die
  • 40 CUs, or 2560 shaders
  • Core clock about 1.4 GHz or so
  • 8GB VRAM at 9-10 GHz
  • TDP 200W or so requiring 1x 8-pin or 2x 6-pin PEG
  • Somewhere near GTX 1070 performance at minimum
  • MRSP $300
ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

چون همون 8 پین و pci هم توان پیک دارن

خود پاور هم توان پیک داره مثلا یه پاور 800 واتی میتونه تا چند ثانیه 1100 وات تامین کنه

سپاس

پاسخ قانع کننده است و نمی‌دونم این بحث وات و ولت و آمپر چرا ادامه پیدا کرد و به بیراهه رفت. تنافضی در داده‌های اندازه‌گیری شده و نظری وجود نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدا خیرتون بده ....   =))  :) واقعا جزاب شده بحث  =))  =))  :D هرچی سعی کردم . ^_^ ...نشد جلو خودمو بگیرم ... تا حالا ندیدم مثشو(بی قصد)  :D  @};-  @};-  @};-

دوستان نظرشون چی تو این رابطه تصور کنید تو چند روز آینده یهو وارد معادلات کلکل شن ایشون !

•  
  • Based on Polaris 10 GPU die
  • 40 CUs, or 2560 shaders
  • Core clock about 1.4 GHz or so
  • 8GB VRAM at 9-10 GHz
  • TDP 200W or so requiring 1x 8-pin or 2x 6-pin PEG
  • Somewhere near GTX 1070 performance at minimum
  • MRSP $300

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=59608&page=2

پست 17 @};-

البته حدس می زنم یه 10 درصدی از 1070 ضعیف تر باشه.

لینک به دیدگاه

ااااااا من رفتم یه ناهار بخورم بیام چقدر بحث علمی کردین  :D

افرین ادامه بدین  :clapping:

کجایین ببینین کار به معادلات توان و بقای جرم رسیده. :D

حالا به نظرم نوبت معادله های ناویر استوکس رسیده که خودم برای دوستان تدریس می کنم. =)) :laughing: :D 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کجایین ببینین کار به معادلات توان و بقای جرم رسیده. :D

حالا به نظرم نوبت معادله های ناویر استوکس رسیده که خودم برای دوستان تدریس می کنم. =)) :laughing: :D

معادلات فازی رو هم بنده در خدمتتون هستم :)

لینک به دیدگاه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=59608&page=2

پست 17 @};-

البته حدس می زنم یه 10 درصدی از 1070 ضعیف تر باشه.

با تشک @};- ر  شاید برای ادامه ی بحث بد نباشه اینم در حالتی که 2560SP Custom مورد واکشی باشه  ^_^

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=59456&page=15   پ143

معادلات فازی رو هم بنده در خدمتتون هستم :)

به ...کاووس بنده هم که اینجان ، حالا با ترانزیستورای چند طبقش یجور کنار میومدیم  :D  @};-

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

تاپیک به دلیل کشیده شدن به بحث های بیمورد بسته شد . به دوستانی که این تاپیک رو به حاشیه بردن شدیدا اخطار میدم که در صورت تکرار اخراج خواهید شد .

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...