رفتن به مطلب

نجات PC Gaming توسط AMD ؟نگاهی اجمالی به انقلاب RX 480 !

Recommended Posts

آخه در کل حرفتون خیلی اغراق آمیزه. یعنی کل یه جهان و PC gaming داشته نابود میشده تا الان AMD نجاتش بده. دیگه من خودمم تا ته طرفدار amd هم باشم باز دیگه اینو نمیگم بی معنیه.

mb7nm499gpglfu1t4mfs.png

این وضعیت بازیکنان مولتی بتل چهار در 24 ساعت  pc با ps4 مقایسه کنید با اینکه تعداد pc گیمر ها در کل بیشتره اما امار فروش بازی ها مولتی پلتفرم روی pc بسیار کمتره چرا؟ بر روی steam هم پر طرفدار ترین بازی ها dota 2 و cs go این بازی‌ها مگر چه سیستمی برای اجرا نیاز دارن؟

ویرایش شده توسط THE-BLACK-CAPTAIN
لینک به دیدگاه

• ارسال 137
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من یه بار دو تا مانیتور رو برای گیم تست کردم ولی زیاد خوب نمیشه رو دو تا مانیتور مثلا نشونه تفنگ تقسیم میشه بین دو مانیتور و اصلا نمیشه کار کرد و توصیه میکنم حتما سه تا مانیتور باید استفاده بشه.

و رزولیشن هم اگه مانیتور ها مختلف باشن (2k fhd) خودش محاسبه میکنه و میانگین میگیره.

لینک به دیدگاه

من یک سئوال دررابطه با 480 پیش اومده سایت videocardz درتک کارت مموری 480 بصورت 8 گیگ نمایش داده اما درحالت کراس مموری بصورت دوبل شده بصورت 16 گیگ نمایش داده شده من تا اونجا که یادمه درحالت دوبل چی crossfire چی sli مموری جمع نمیشه حتی Memory Bus Width هم جمع شده آیا این درسته ؟

AMD Radeon RX 480 in CrossFire

822_2016-06-03_8-53-28.jpg

لینک به دیدگاه

من یک سئوال دررابطه با 480 پیش اومده سایت videocardz درتک کارت مموری 480 بصورت 8 گیگ نمایش داده اما درحالت کراس مموری بصورت دوبل شده بصورت 16 گیگ نمایش داده شده من تا اونجا که یادمه درحالت دوبل چی crossfire چی sli مموری جمع نمیشه حتی Memory Bus Width هم جمع شده آیا این درسته ؟

عالی میشه اگه جمع بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میگن تو دایرکس 12 مموری ها جمع میشن

کسی هم تست نکرده نتیجه اعلام کنه ، ولی لابد میشه که گذاشتن

لینک به دیدگاه

البته بیشتر nvidia ست که تست نشده نباید خرید 970 یادمون نرفته 0.5+3.5

شما نباید یه اشتباه محاسباتی رو در اثر عدم اطلاع رسانی شرکت رخ داده و تنها در بین همه مدل های سری 9 توی یه مدل رخ داده را با شرکتی مثل ای ام دی مقایسه کنید که اولش کلی تبلیغ میکنه و میگه محصول من از همه بهتره، ولی وقتی میاد میبینی که میگن (شنیدن کی بود مانند دیدن)

وگرنه من خودم به شخصه موافق یکه تازی انویدیا در بازار پردازشگر و گرافیک نیستم، چون عدم وجود رقیب باعث ایجاد قیمت گذاری های ناعادلانه از سوی شرکت برتر میگردد

لینک به دیدگاه

این جدول حرف‌هایی جالبی می‌گه که چطور فرایند ساخت 16 نانو، 14 نانو متری را زانو زده! 2560 واحد سایه زنی 4608 را شکست داده، 8 ترا فلاپ محاسبات 11 ترا فلاپ به راحتی زده زمین و از همه مهم‌تر با توان مصرفی 180 وات، 300 واتی رو قورت داده. جالبتر اینکه قیمت هم فقط 100 دلار فرق داره که اونم با اختلاف توان مصرفی سر چند ساعت بازی جبران میشه  :) مشکلات کراس فایر، اون تصاویر بی‌کیفیت سر جای خودشون هم باقی هستند :D

تازه این موارد درباره 480 فقط بر اساس گفته‌های خود شرکت هستش احتمالا توان‌ها و دماهای نجومی رو موقع انتشار بررسی‌ها شاهد هستیم.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی جالبه حکایته این شده که طرف با مشت زده تو دهن یارو بعد یارو پاشده صورتشو گرفته میگه دیدی با صورت زدم تو مشتت  :D

یه عدده هم تشویقش میکنن تازه  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

خیلی جالبه حکایته این شده که طرف با مشت زده تو دهن یارو بعد یارو پاشده صورتشو گرفته میگه دیدی با صورت زدم تو مشتت  :D

یه عدده هم تشویقش میکنن تازه  ^_^

تعداد نظر مثبتی که شما می توانید بدهید برای امروز به پایان رسیده است

بله :D  متاسفانه ایرادی بهشون وارد نیست مرگ یه کارت در بدو ورود  برای طرفداران متعصب ضایعه بزرگی بوده

1080 DOA شد @};-

لینک به دیدگاه

شما نباید یه اشتباه محاسباتی رو در اثر عدم اطلاع رسانی شرکت رخ داده و تنها در بین همه مدل های سری 9 توی یه مدل رخ داده را با شرکتی مثل ای ام دی مقایسه کنید که اولش کلی تبلیغ میکنه و میگه محصول من از همه بهتره، ولی وقتی میاد میبینی که میگن (شنیدن کی بود مانند دیدن)

وگرنه من خودم به شخصه موافق یکه تازی انویدیا در بازار پردازشگر و گرافیک نیستم، چون عدم وجود رقیب باعث ایجاد قیمت گذاری های ناعادلانه از سوی شرکت برتر میگردد

داداش اینکه AMD اغراق می کنه، تو بدو ورودش به بازار، بنچمارک ها حقایق رو نشون میدن!

ولی در مورد انویدیا، بعد از اینکه کلی ۹۷۰ رو فروخت، گندش در اومد! ۹۷۰ کارت خوبیه، ولی کار انویدیا درست نبود!

لینک به دیدگاه

داداش اینکه AMD اغراق می کنه، تو بدو ورودش به بازار، بنچمارک ها حقایق رو نشون میدن!

ولی در مورد انویدیا، بعد از اینکه کلی ۹۷۰ رو فروخت، گندش در اومد! ۹۷۰ کارت خوبیه، ولی کار انویدیا درست نبود!

دمای 94 درجه‌ای 290x توی حالت لود رو مثل اینکه به یاد ندارید.

اگر 970 مشکل حادی داشته باشه اون همه فروش نمی‌کرد

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

این جدول حرف‌هایی جالبی می‌گه که چطور فرایند ساخت 16 نانو، 14 نانو متری را زانو زده! 2560 واحد سایه زنی 4608 را شکست داده، 8 ترا فلاپ محاسبات 11 ترا فلاپ به راحتی زده زمین و از همه مهم‌تر با توان مصرفی 180 وات، 300 واتی رو قورت داده. جالبتر اینکه قیمت هم فقط 100 دلار فرق داره که اونم با اختلاف توان مصرفی سر چند ساعت بازی جبران میشه  :) مشکلات کراس فایر، اون تصاویر بی‌کیفیت سر جای خودشون هم باقی هستند :D

تازه این موارد درباره 480 فقط بر اساس گفته‌های خود شرکت هستش احتمالا توان‌ها و دماهای نجومی رو موقع انتشار بررسی‌ها شاهد هستیم.

شما صبح به صبح که از خواب بیدار میشی همین حرفا رو یه جای این فروم تکرار میکنی (300 وات در برابر 180 وات...مشکلات کراس فایر فقط 100 دلار گرونتره و ...)

خو بیخیال شو دیگه برادر من :D

کلا AMD باید یه کارت قویتر هم همینجا معرفی میکرد که نیازی به مقایسه دو کارت رده پایین با یه کارت فول چیپ گرون قیمت نباشه

همچنین خوشحال بودن کابران بیشتر بخاطر اینه که یه کارت ارزون و با پرفورمنس بالا ارایه شده و کمتر به فکر کراس کردن این کارت هستن( حداقل نه تا وقتی تکلیف بقیه کارتهای این نسل معلوم بشه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. بنده باز اومدم :cool:

آقا جدی میگم الان این بحث ها محوریتش چیه؟؟  مموری ؟؟ کلاک ؟؟ فریم ؟؟ دما ؟؟ قیمت ؟؟ تکنولوژی ؟؟ کیفیت تصاویر ؟؟ رنگبندی ؟؟

مگه تو اینترنت یه بررسی کامل و دقیق نیست از این دو کارت ؟!؟

لینک به دیدگاه

سلام. بنده باز اومدم :cool:

آقا جدی میگم الان این بحث ها محوریتش چیه؟؟  مموری ؟؟ کلاک ؟؟ فریم ؟؟ دما ؟؟ قیمت ؟؟ تکنولوژی ؟؟ کیفیت تصاویر ؟؟ رنگبندی ؟؟

مگه تو اینترنت یه بررسی کامل و دقیق نیست از این دو کارت ؟!؟

1080 بررسی شده

480 هنوز نه و فقط بر اساس 4 تا تصویر و اسلاید بررسی شده!  :blink:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو این لیست یه کارت ۷۸۰ti یا تایتان رو هم لیست میکردن، نتایج خنده داری بدست میومد...منظورم تعداد واحدهای پردازشگر هستش، باید با ۷۹۵۰ و ۲۸۰ مقایسه میشدن از پرفورمنس...

بنچمارکها و نتایج سایتهای مختلف رو هم همه دوستان دیدن، هنوز معلوم نیست دلایل دروغ پردازی چی هستش؟(جوابهاشون رو هم از خود سایتی که مطالب رو زده، گرفتن!!!)

۱۰۸۰ که به راحتی ۳۹۲ وات رو زده واسه مصرف، دمای کارتهاش هم به شکل معجزه آسایی از ۶۷ به بالاتر از ۸۴ رسیده، با فرکانس بالای ۲ گیگاهرتز هم که آرتیفکت میزنه، افزایش پرفورمنس بسیار کمش بماند، حقه بازی درایور انویدیا در انجام ندادن محاسبات، برای پایین اوردن لود، پشتیبانی فوق العاده دروغین از DX12 و در نهایت قیمتهای بنداز به فن بوی ها...

میدونین چی جالب بود، تو ۹۰ درصد کامنتهایی که در مورد ۱۰۷۰ میخوندم، همه میگفتن که امیدواریم که انویدیا یه کلاه برداری دیگه مثل ۹۷۰ (۳.۵+۰.۵) رو دوباره انجام نده...

لینک به دیدگاه

شما صبح به صبح که از خواب بیدار میشی همین حرفا رو یه جای این فروم تکرار میکنی (300 وات در برابر 180 وات...مشکلات کراس فایر فقط 100 دلار گرونتره و ...)

خو بیخیال شو دیگه برادر من :D

کلا AMD باید یه کارت قویتر هم همینجا معرفی میکرد که نیازی به مقایسه دو کارت رده پایین با یه کارت فول چیپ گرون قیمت نباشه

همچنین خوشحال بودن کابران بیشتر بخاطر اینه که یه کارت ارزون و با پرفورمنس بالا ارایه شده و کمتر به فکر کراس کردن این کارت هستن( حداقل نه تا وقتی تکلیف بقیه کارتهای این نسل معلوم بشه)

مگه کارت قوی‌تری هم جود داشته که بخواد معرفی کنه؟ همین 480 هم تا موقع معرفی به زور آماده کرده  :laughing:  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

دوستان دای سایز 480 مشخص شده؟

حدس میزنم کوچکتر از از 1070 باشه و برام عجیبه که چطور 480 با لیتوگرافی 14nm به اندازه 1070 با 16nm  و دای سایز احتمالا بزرگتر مصرف میکنه

به نظرم شرایطی که توش مصرف کارت رو اندازه گرفتن بین AMD و انویدیا فرق میکنه و برای مقایسه دقیق تر منتظر ریویو ها بمونیم بهتره

لینک به دیدگاه

تو این لیست یه کارت ۷۸۰ti یا تایتان رو هم لیست میکردن، نتایج خنده داری بدست میومد...منظورم تعداد واحدهای پردازشگر هستش، باید با ۷۹۵۰ و ۲۸۰ مقایسه میشدن از پرفورمنس...

بنچمارکها و نتایج سایتهای مختلف رو هم همه دوستان دیدن، هنوز معلوم نیست دلایل دروغ پردازی چی هستش؟(جوابهاشون رو هم از خود سایتی که مطالب رو زده، گرفتن!!!)

۱۰۸۰ که به راحتی ۳۹۲ وات رو زده واسه مصرف، دمای کارتهاش هم به شکل معجزه آسایی از ۶۷ به بالاتر از ۸۴ رسیده، با فرکانس بالای ۲ گیگاهرتز هم که آرتیفکت میزنه، افزایش پرفورمنس بسیار کمش بماند، حقه بازی درایور انویدیا در انجام ندادن محاسبات، برای پایین اوردن لود، پشتیبانی فوق العاده دروغین از DX12 و در نهایت قیمتهای بنداز به فن بوی ها...

میدونین چی جالب بود، تو ۹۰ درصد کامنتهایی که در مورد ۱۰۷۰ میخوندم، همه میگفتن که امیدواریم که انویدیا یه کلاه برداری دیگه مثل ۹۷۰ (۳.۵+۰.۵) رو دوباره انجام نده...

عزيز ميشه بگي چطوري از يه ورودي ٨ پين كه ١٥٠ وات مي تونه توان بده و اسلايد pci كه نهايت ٧٥ وات توان داره كه سر جمع ميشه ٢٢٥ وات اونم توان اسمي هست و ماكزيمم توانه، ٣٩٢ وات در مياد ؟ مگه اينكه كارت ١٠٨٠ ورودي هاي نامرئي داشته باشه ، شما مصرف كل سيستم رو يجا ديدي فكر كردي مصرف اين تك كارته .

لینک به دیدگاه

آخه در کل حرفتون خیلی اغراق آمیزه. یعنی کل یه جهان و PC gaming داشته نابود میشده تا الان AMD نجاتش بده. دیگه من خودمم تا ته طرفدار amd هم باشم باز دیگه اینو نمیگم بی معنیه.

:clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:

نظرات برخی از افراد رو در سایت VideoCardz میخوندم یکیشون جمله خیلی جالبی نوشته بود گفتم دوستان هم ببیند :D

@};-

:clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزيز ميشه بگي چطوري از يه ورودي ٨ پين كه ١٥٠ وات مي تونه توان بده و اسلايد pci كه نهايت ٧٥ وات توان داره كه سر جمع ميشه ٢٢٥ وات اونم توان اسمي هست و ماكزيمم توانه، ٣٩٢ وات در مياد ؟ مگه اينكه كارت ١٠٨٠ ورودي هاي نامرئي داشته باشه ، شما مصرف كل سيستم رو يجا ديدي فكر كردي مصرف اين تك كارته .

عزیز جوابتون رو سری قبلی نگرفتید؟

هنوز بر روی چیزی که اثبات شده، دارید بحث میکنید؟

این همه ریویو دوستان لیست کردن واستون از سایت معتبری مثل tomshardware هم بوده...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببین سعید جان در تایپیک دیگری هم این بحث پیش اومد و با نمودار و تست های سایت معروف tomshardware نشون دادن که مصرف این کارت بین 35 تا 392 در نوسان بوده... در نتیجه هر ادم عاقلی بخواد کارت رو بخره باید این پیک مصرف رو در نظر بگیر هنگام انتخاب پاور تا خدای ناکرده به کارت فشار نیاد... اما مصرف متوسط و میانگین کارت میشه خطی که از وسط اون نمودار رد شده بود که عددش 200 خورده ای بود دقیق یادم نیست...!  ^_^ 

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

الان حرف این دوستمون دقیقا چیه که انقدر داره از Nadia. طرفداری میکنه?

کدوم آدم عاقلی میاد کارت میان رده. رو با. هایاند مقایسه میکنه?

من نه طرفدار انویدا هستم نه ای ام دی .من طرفدار کارایی به نسبت قیمت ام حالا هر کدوم بهتر باشن .

لینک به دیدگاه

عزیز جوابتون رو سری قبلی نگرفتید؟

هنوز بر روی چیزی که اثبات شده، دارید بحث میکنید؟

این همه ریویو دوستان لیست کردن واستون از سایت معتبری مثل tomshardware هم بوده...

واقعا تعجب مي كنم متوجه گفته من نشدي يجا خوندم مهندس مكانيكي و مطمئنا قانون اول ترموديناميك رو مي دوني و اون بقاي انرژي . يه كارتي كه وروديش ٢٢٥ واته هرگز و به هيچ وجه نمي تونه توان بيشتري توليد كنه امكان نداره ، نكنه كارت ١٠٨٠ قوانين ترموديناميك رو نقض كرده ، يه بار ديگه هم ميگم اون بنچماركي شما ديدي يه سيستم داشته ، كارتاي مختلف رو روش تست كرده و توان كل سيستم زماني كه از هر كارت استفاده مي كنه رو گزارش كرده و مثلا ميشه با تفريق دوتا توان كل بفهمي چقدر يه كارت بيشتر از اون يكي مصرف داره چون سيستم يكيه هر چقدر توان كل كم و زياد بشه ميشه گفت مربوط به كارت گرافيك هست . اون كسي هم كه نموداري كه شما ديد رو گزاشته گفته طرف انقدر سواد داره و حاليش هست كه توان كل هست و چون يه كارت ١٠٨٠ نمي تونه ٣٩٢ وات مصرفه كنه كه البته اشتباه مي كرده .

بحث با كسي كه در مقابل فهميدن مقاومت مي كنه بي فايده هست چون قبلا يه بار اين اشتباهتون رو تدكر دادم و ظاهرا تاثيري نداشه ، خير پيش عزيز

ضمنا لينك زير بخون تا در جريان توان و استفاده برق مربوط به كارت گرافيك بگيري .

http://www.zoomit.ir/2014/6/29/12300/pci-pcie-agp-description-compare-card-slot-performance/

ببین سعید جان در تایپیک دیگری هم این بحث پیش اومد و با نمودار و تست های سایت معروف tomshardware نشون دادن که مصرف این کارت بین 35 تا 392 در نوسان بوده... در نتیجه هر ادم عاقلی بخواد کارت رو بخره باید این پیک مصرف رو در نظر بگیر هنگام انتخاب پاور تا خدای ناکرده به کارت فشار نیاد... اما مصرف متوسط و میانگین کارت میشه خطی که از وسط اون نمودار رد شده بود که عددش 200 خورده ای بود دقیق یادم نیست...!  ^_^ 

نيما جان اون نمودار حتما نمودار مصرف كل سيستم هست نه تك كارت گرافيك . عرض من اينه امكان نداره اين كارت بتونه ٣٩٢ وات مصرف كنه چون توان وروديش حداكثر ٢٢٥ وات هست ، براي اينكه بحث منحرف نشه بنده بيخيال ادامه بحث ميشه .. ان شا الله هرچي كارت معرفي ميشه نهايتش به نفع ما مصرف كننده ها بشه .

خير پيش

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...