رفتن به مطلب

نجات PC Gaming توسط AMD ؟نگاهی اجمالی به انقلاب RX 480 !

Recommended Posts

• کاربر ویژه

واقعا تعجب مي كنم متوجه گفته من نشدي يجا خوندم مهندس مكانيكي و مطمئنا قانون اول ترموديناميك رو مي دوني و اون بقاي انرژي . يه كارتي كه وروديش ٢٢٥ واته هرگز و به هيچ وجه نمي تونه توان بيشتري توليد كنه امكان نداره ، نكنه كارت ١٠٨٠ قوانين ترموديناميك رو نقض كرده ، يه بار ديگه هم ميگم اون بنچماركي شما ديدي يه سيستم داشته ، كارتاي مختلف رو روش تست كرده و توان كل سيستم زماني كه از هر كارت استفاده مي كنه رو گزارش كرده و مثلا ميشه با تفريق دوتا توان كل بفهمي چقدر يه كارت بيشتر از اون يكي مصرف داره چون سيستم يكيه هر چقدر توان كل كم و زياد بشه ميشه گفت مربوط به كارت گرافيك هست . اون كسي هم كه نموداري كه شما ديد رو گزاشته گفته طرف انقدر سواد داره و حاليش هست كه توان كل هست و چون يه كارت ١٠٨٠ نمي تونه ٣٩٢ وات مصرفه كنه كه البته اشتباه مي كرده .

بحث با كسي كه در مقابل فهميدن مقاومت مي كنه بي فايده هست چون قبلا يه بار اين اشتباهتون رو تدكر دادم و ظاهرا تاثيري نداشه ، خير پيش عزيز

ضمنا لينك زير بخون تا در جريان توان و استفاده برق مربوط به كارت گرافيك بگيري .

http://www.zoomit.ir/2014/6/29/12300/pci-pcie-agp-description-compare-card-slot-performance/

سعید جان شما که اینجوری نبودی ...  :D بیا اینم نمودارش برات اپلود میکنم ....  ^_^

post-2742-0-49651200-1464938818_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 137
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سعید جان شما که اینجوری نبودی ... :D بیا اینم نمودارش برات اپلود میکنم .... ^_^

attachicon.gif4f2x_123123wqwe.jpg

عزيز اون پيكايي كه زده رو كه نميشه توان كل كارت گفت بلكه ميانگين توان رو هميشه گزارش مي كنن . همه وسايل الكتريكي اين مدلي مصرف مي كنن ، كارت ٤٨٠ هم اين مدلي مصرف مي كنه و شما نمي توني پيك ها رو بگي توان اون كارته . ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزيز اون پيكايي كه زده رو كه نميشه توان كل كارت گفت بلكه ميانگين توان رو هميشه گزارش مي كنن . همه وسايل الكتريكي اين مدلي مصرف مي كنن ، كارت ٤٨٠ هم اين مدلي مصرف مي كنه و شما نمي توني پيك ها رو بگي توان اون كارته .

پس دیدی که از 225 وات تونسته 392 وات بکشه ؟؟؟  :D

منم نگفتم مصرفش اینقدر همیشه میانگین رو میان اعلام میکنند اما بالاخره تا این مقدار میره بالا مصرفش  ^_^

بحث اصلا سر این نیست که چه مقدار مصرف میکنه ... این کارت همونجور که میبینید حدود 206 وات مصرف میکنه اما بحث سر این بود که یکی از دوستان میگفت این کارت پاور کمتر می خواد این حرفا که با اشاره به این بحث معلوم شد خیر پاور زیاد توفیریر تو خرید سیستم با این و اون یکی گرافیک مورد بحث نبوده...! حالا اینجا اومدن ادامه بحث رو از وسطش مطرح کردن باعث شده دوستان دچار سردرگمی بشن...  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

نيما جان هيچ جا توان لحظه رو نمي گن بلكه توان ميانگين هست . اون ورودي ها هم توان ميانگينشون رو ميگن ، هيچ جا شاخص توان لحظه اي نيست ، توان لحظه اي مثلا براي كارت ٤٨٠ شايد ٢٥٠ وات باشه بعد ما اين توان رو گزارش كنيم بگيم دروغ گفته amd

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نيما جان هيچ جا توان لحظه رو نمي گن بلكه توان ميانگين هست . اون ورودي ها هم توان ميانگينشون رو ميگن ، هيچ جا شاخص توان لحظه اي نيست ، توان لحظه اي مثلا براي كارت ٤٨٠ شايد ٢٥٠ وات باشه بعد ما اين توان رو گزارش كنيم بگيم دروغ گفته amd

بله منم تو صحبت قبلیم اضافه کردم...   :D

برای 480 هم انشالاه تست ها بزودی میاد همه مستفیض میشیم...  ^_^

لینک به دیدگاه

بله منم تو صحبت قبلیم اضافه کردم...   :D

برای 480 هم انشالاه تست ها بزودی میاد همه مستفیض میشیم...  ^_^

ان شا الله ،

خير پيش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا تعجب مي كنم متوجه گفته من نشدي يجا خوندم مهندس مكانيكي و مطمئنا قانون اول ترموديناميك رو مي دوني و اون بقاي انرژي . يه كارتي كه وروديش ٢٢٥ واته هرگز و به هيچ وجه نمي تونه توان بيشتري توليد كنه امكان نداره ، نكنه كارت ١٠٨٠ قوانين ترموديناميك رو نقض كرده ، يه بار ديگه هم ميگم اون بنچماركي شما ديدي يه سيستم داشته ، كارتاي مختلف رو روش تست كرده و توان كل سيستم زماني كه از هر كارت استفاده مي كنه رو گزارش كرده و مثلا ميشه با تفريق دوتا توان كل بفهمي چقدر يه كارت بيشتر از اون يكي مصرف داره چون سيستم يكيه هر چقدر توان كل كم و زياد بشه ميشه گفت مربوط به كارت گرافيك هست . اون كسي هم كه نموداري كه شما ديد رو گزاشته گفته طرف انقدر سواد داره و حاليش هست كه توان كل هست و چون يه كارت ١٠٨٠ نمي تونه ٣٩٢ وات مصرفه كنه كه البته اشتباه مي كرده .

بحث با كسي كه در مقابل فهميدن مقاومت مي كنه بي فايده هست چون قبلا يه بار اين اشتباهتون رو تدكر دادم و ظاهرا تاثيري نداشه ، خير پيش عزيز

ضمنا لينك زير بخون تا در جريان توان و استفاده برق مربوط به كارت گرافيك بگيري .

http://www.zoomit.ir/2014/6/29/12300/pci-pcie-agp-description-compare-card-slot-performance/

نيما جان اون نمودار حتما نمودار مصرف كل سيستم هست نه تك كارت گرافيك . عرض من اينه امكان نداره اين كارت بتونه ٣٩٢ وات مصرف كنه چون توان وروديش حداكثر ٢٢٥ وات هست ، براي اينكه بحث منحرف نشه بنده بيخيال ادامه بحث ميشه .. ان شا الله هرچي كارت معرفي ميشه نهايتش به نفع ما مصرف كننده ها بشه .

خير پيش

خوب اول بهتون تبریک بگم که قانون بقای جرم رو تونستید به روابط برق توسعه بدید...

اون چیزی که شما میگید، قانون بقای انرژی نیوتن هستش و ربطی به ترمودینامیک نداره...

حالا از نظر برق که رشته تحصیلی بنده نیست، اما اینجا باید در موردش صحبت بشه، بحث میکنیم...دوستانی که توی این فروم رشتشون برق هستش، فکر میکنم کم نیستن، اگه بنده جایی اشتباه کردم، اعلام کنید...

اول بگم که قانون اهم میگه که نسبت ولتاژ دو سر مدار(ورودی و خروجی پاور) تقسیم بر مقاومت (مصرف کننده که اینجا میشه کل مادربورد و گرافیک و ...) برابر میشه با جریانی که از اون مدار عبور کرده، خوب حالا اینجا بگیم که شما ولتاژ رو با توان که واحدش وات هستش اشتباه گرفتی، توان یه مصرف کننده میشه: میزان ولتاژی که اون مصرف کننده در واحد زمان برای انجام کار، استفاده کرده...

خوب بحث علمی اینجا جالب میشه، شما وقتی در یک بازی زمانی کوتاه، مثلا ۱ ثانیه میزان توان مصرفی شما به ۳۹۲ وات میرسه، اول باید بگیم که ولتاژ ورودی اصلا تغییری نمیکنه، بلکه شدت جریان هستش که بالا میره که بهش میگن Surge جریان که باعث سوختن مقاومتها(همون مصرف کننده ها) میشه، تا حالا شنیدی که تو خونه مثلا بگن که برق کم و زیاد شد؟

ولتاژ از ترانسفورماتور میاد که رسما نمیتونه ولتاژ بالاتری رو تولید کنه، ولی شدت جریان در یک لحظه میتونه باعث نابودی مدار بشه، حالا بحث رگولاتورها و غیره به کنار مانع همچین چیزی بشن...

اما در مورد این کارت و بحث مصرفش، تا اونجاییکه خودت هم گفتی، میزان مصرف بقیه قطعات رو حساب کردن و الان فقط میزان مصرف کلی رو در هر لحظه(بستگی به بازه های زمانیشون) از مقدار کلی که از دو سر مدار بدست اومده، کم میکنن تا مقدار واقعی بدست بیاد...

الان متوجه شدید که شکل تست چگونه هستش؟

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

ان شا الله ،

خير پيش

خوب اینم توان کلی سیستم چند تا گرافیک مختلف. مثل اینکه amd خیلی سر به فلک کشیده  :laughing:  :laughing:  :laughing:

5n2o_7202_777_msi-radeon-r9-390x-gaming-

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

اينقدر زمانى كه شما سر بحث هاى بيهوده با هم ميكنيد رو رو هم بذاريد ميتونيد يه معمارى كارت گرافيك جديد درست كنيد...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب اینم توان کلی سیستم چند تا گرافیک مختلف. مثل اینکه amd خیلی سر به فلک کشیده  :laughing:  :laughing:  :laughing:

5n2o_7202_777_msi-radeon-r9-390x-gaming-

جددا با این حرفهای تکراری قدیمی تاریخ گذشته می خوای به چی برسی ؟؟؟  :-? مشکلت چیه بگو شاید بتونیم رفع کنیم  :D

لینک به دیدگاه

جددا با این حرفهای تکراری قدیمی تاریخ گذشته می خوای به چی برسی ؟؟؟  :-? مشکلت چیه بگو شاید بتونیم رفع کنیم  :D

جالبه تاریخ مصرف گذشته! تا دیروز همین ها رو نشون میداید الان شده تاریخ مصرف گذشته  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لطفا منفی که میدین از رو کینه نباشه. منم زدم خنثی کنه. بعضیا موند. رعایت کنین لطفا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه تاریخ مصرف گذشته! تا دیروز همین ها رو نشون میداید الان شده تاریخ مصرف گذشته  =))  =))  =))

دقیقا تاریخ مصرف گذشته الان بحث سر نسل جدیده چیزی برا گفتن داری رو کن نه برو با کارتت برف بازی کن شاد باش ...!  :D

لطفا منفی که میدین از رو کینه نباشه. منم زدم خنثی کنه. بعضیا موند. رعایت کنین لطفا

اخه عزیز من اومده یه مبحث زیرخاکی رو اورده نشون میده یکی نیست بهش بگه همون 290x ی که اومدی بخاطر مصرف مسخرش میکنه کل نسل پیش انویدیا رو برده زیر سوال ...  :D

و قبلا کل کل هاش انجام شده احتیاج به کل کل مجدد نیست...  ^_^

خدا شاهده تاحالا از رو کینه منفی ندادم بخاطر این منفی بهش دادم که اومده زده جاده خاکی نمی تونه گند کاریای انویدیا رو جمع کنه از روش دیگه داره جلو میره، اخه اینکه 20 نفر بودن شرکت سازنده یک بازی در سال 2012 چه ربطی داره به بحث یا اینکه 290x مصرفش و حرارتش بالا بود چه ربطی داره به قیمت بالای 1080 و دمای زیاد و رندر نکردن برف و مشکلاتی که داره مطرح میشه ...!  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

دقیقا تاریخ مصرف گذشته الان بحث سر نسل جدیده چیزی برا فتن داری رو کن نه برو با کارتت برف بازی کن شاد باش ...!  :D

من اصلا کارت ندارم  :laughing:  :laughing:  :laughing:

فعلا AMD داره با AOS برف بازی می‌کنه  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من اصلا کارت ندارم  :laughing:  :laughing:  :laughing:

پس بشین کنار مثل بچه خوب بزار بقیه بحث علمیشون رو ادامه بدن نپر وسط بحث  :laughing:  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

پس بشین کنار مثل بچه خوب بزار بقیه بحث علمیشون رو ادامه بدن نپر وسط بحث  :laughing:  :laughing:  :laughing:

بحث علمی!  =))  =))  =))  =))  =))  =))  =))  =))  =))

4 تا کپی پیست خبرها و نظرهای شخصی از کی تا حالا شده علم  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

خوب اول بهتون تبریک بگم که قانون بقای جرم رو تونستید به روابط برق توسعه بدید...

اون چیزی که شما میگید، قانون بقای انرژی نیوتن هستش و ربطی به ترمودینامیک نداره...

حالا از نظر برق که رشته تحصیلی بنده نیست، اما اینجا باید در موردش صحبت بشه، بحث میکنیم...دوستانی که توی این فروم رشتشون برق هستش، فکر میکنم کم نیستن، اگه بنده جایی اشتباه کردم، اعلام کنید...

اول بگم که قانون اهم میگه که نسبت ولتاژ دو سر مدار(ورودی و خروجی پاور) تقسیم بر مقاومت (مصرف کننده که اینجا میشه کل مادربورد و گرافیک و ...) برابر میشه با جریانی که از اون مدار عبور کرده، خوب حالا اینجا بگیم که شما ولتاژ رو با توان که واحدش وات هستش اشتباه گرفتی، توان یه مصرف کننده میشه: میزان ولتاژی که اون مصرف کننده در واحد زمان برای انجام کار، استفاده کرده...

خوب بحث علمی اینجا جالب میشه، شما وقتی در یک بازی زمانی کوتاه، مثلا ۱ ثانیه میزان توان مصرفی شما به ۳۹۲ وات میرسه، اول باید بگیم که ولتاژ ورودی اصلا تغییری نمیکنه، بلکه شدت جریان هستش که بالا میره که بهش میگن Surge جریان که باعث سوختن مقاومتها(همون مصرف کننده ها) میشه، تا حالا شنیدی که تو خونه مثلا بگن که برق کم و زیاد شد؟

ولتاژ از ترانسفورماتور میاد که رسما نمیتونه ولتاژ بالاتری رو تولید کنه، ولی شدت جریان در یک لحظه میتونه باعث نابودی مدار بشه، حالا بحث رگولاتورها و غیره به کنار مانع همچین چیزی بشن...

اما در مورد این کارت و بحث مصرفش، تا اونجاییکه خودت هم گفتی، میزان مصرف بقیه قطعات رو حساب کردن و الان فقط میزان مصرف کلی رو در هر لحظه(بستگی به بازه های زمانیشون) از مقدار کلی که از دو سر مدار بدست اومده، کم میکنن تا مقدار واقعی بدست بیاد...

الان متوجه شدید که شکل تست چگونه هستش؟

قانون بقای جرم چیه ماشاالله مکانیکم هستی ، اصلا تو کامنتم جرم می بینی  :-?  قانون انرژی نیوتون هم نداریم و قانون بقای انرژی داریم که بعدا اینیشتن قانون بقای جرم و انرژی رو با قانون معروفش ینی E=mc^2 مطرح کرد بگذریم ^_^ . قوانین معروف که به نیوتون نسبت داده میشه و اولین بار نیوتون مطرح کرده در مورد پایستگی اندازه حرکت یا همون ممنتوم هستش که البته با قانون انرژی و توان رابطه داره و اون کار هست ینی w=f*d که w کار هست که واحدش وات هست ، f نیرو و d جابه جایی در جهت نیرو . اینم قوانین سه گانه معروف نیوتون

قانون اول: در یک دستگاه مرجع لخت جسمی که تحت تأثیر یک نیروی خارجی نباشد یا ساکن است، یا با سرعت ثابت در حال حرکت است.

قانون دوم: شتاب یک جسم برابر است با مجموع نیروهای وارده بر جسم تقسیم بر جرم آن. فرمولی که از این قانون برمی‌آید  (f=ma) به معادله بنیادین مکانیک کلاسیک معروف است.

قانون سوم: هر گاه جسمی به جسم دیگر نیرو وارد کند، جسم دوم نیرویی با همان اندازه و در جهت مخالف به جسم اول وارد می‌کند.

بقای انرژی یه قانون جهان شمول هست  و انرژی حالت های مختلفی داره مثلا انرژی جنبشی، انرژی پتانسیل، انرژی گرمایی، انرژی الکترومغناطیسی، انرژی شیمیایی و انرژی الکتریکی و انرژی هسته‌ای. قانون اول ترمودینامیک مربوط به بقای انرژی و در مورد هر صورتی از انرژی بحث می کنه و امکان نداره توان تولیدی از توان ورودی (حالا هر حالت از انرژی باشه) بیشتر باشه. ^_^

"توان یه مصرف کننده میشه: میزان ولتاژی که اون مصرف کننده در واحد زمان برای انجام کار، استفاده کرده" غلطه

توان یه مصرف کننده میشه : میزان ولتاژ اون مصرف کننده ضرب در جریان عبوری ، اصلا بعضی وقتا بجای وات از ولت-آمپر استفاده می کنن. مثلا یک وات ، برابر با یک ولت-آمپر بگذریم ^_^

حقیتش بقیه حرفات هم خیلی پراکنده و ربطی به بحث نداره گفتی یچیز گفته باشم بیخیال @};-

ضمنا عزیز دعوا نداریم که هیچ جا توان لحظه ای رو گزارش نمی کنن به عنوان توان واقعی یه چیز ،پاورای فیک و کلاه بردار توان پیک لحظه ای رو به عنوان توان واقعی پاور عنوان می کنن در صورتی که توان واقعی پاور خیلی کمتر از اون هستش . شما که نمی خواید برای گزارش توان مصرفی یه چیزی توان پیک رو گزارش کنید و یجورایی مثل شرکتای کلاه بردار عمل کنی . بعید می دونم این نیت رو داشته باشید.

ضمنا برای اینکه بحث منحرف نشه بنده به هیچ وجه بحث رو ادامه نمی دم در مورد این موضوع نه با شما و نه با عزیز دیگه ای . دیگه خودتی و با عقل و وجدان خودت حساب کنن انصافه توان پیک رو به عنوان توان واقعی عنوان کنی . ببینیم توان پیک کارت 480 رو عنوان می کنی یا توان واقعیش . ضمنا من برام مهم نیست کدوم شرکت به قول گفتنی برنده بشن برای من جیبم و پرفورمنسی که می خوام مهمه و همنطور که اگه تو پروفایلم بری کارت 290 رو بجای 780 انتخاب کردم چون به نظرم انتخاب درست تری بود اون زمان الان که خیلی بهتره . احتمالا هم به اکثر آشنایان و دوستان کارت 480 رو توصیه کنم بخرن. خیر پیش

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

قانون بقای جرم چیه ماشاالله مکانیکم هستی ، اصلا تو کامنتم جرم می بینی  :-?  قانون انرژی نیوتون هم نداریم و قانون بقای انرژی داریم که بعدا اینیشتن قانون بقای جرم و انرژی رو با قانون معروفش ینی E=mc^2 مطرح کرد بگذریم ^_^ . قوانین معروف که به نیوتون نسبت داده میشه و اولین بار نیوتون مطرح کرده در مورد پایستگی اندازه حرکت یا همون ممنتوم هستش که البته با قانون انرژی و توان رابطه داره و اون کار هست ینی w=f*d که w کار هست که واحدش وات هست ، f نیرو و d جابه جایی در جهت نیرو . اینم قوانین سه گانه معروف نیوتون

قانون اول: در یک دستگاه مرجع لخت جسمی که تحت تأثیر یک نیروی خارجی نباشد یا ساکن است، یا با سرعت ثابت در حال حرکت است.

قانون دوم: شتاب یک جسم برابر است با مجموع نیروهای وارده بر جسم تقسیم بر جرم آن. فرمولی که از این قانون برمی‌آید (F=ma{\displaystyle F=ma} f=ma) به معادله بنیادین مکانیک کلاسیک معروف است.

قانون سوم: هر گاه جسمی به جسم دیگر نیرو وارد کند، جسم دوم نیرویی با همان اندازه و در جهت مخالف به جسم اول وارد می‌کند.

بقای انرژی یه قانون جهان شمول هست  و انرژی حالت های مختلفی داره مثلا انرژی جنبشی، انرژی پتانسیل، انرژی گرمایی، انرژی الکترومغناطیسی، انرژی شیمیایی و انرژی الکتریکی و انرژی هسته‌ای. قانون اول ترمودینامیک مربوط به بقای انرژی و در مورد هر صورتی از انرژی بحث می کنه و امکان نداره توان تولیدی از توان ورودی (حالا هر حالت از انرژی باشه) بیشتر باشه. ^_^

"توان یه مصرف کننده میشه: میزان ولتاژی که اون مصرف کننده در واحد زمان برای انجام کار، استفاده کرده" غلطه

توان یه مصرف کننده میشه : میزان ولتاژ اون مصرف کننده ضرب در جریان عبوری ، اصلا بعضی وقتا بجای وات از ولت-آمپر استفاده می کنن. مثلا یک وات ، برابر با یک ولت-آمپر بگذریم ^_^

حقیتش بقیه حرفات هم خیلی پراکنده و ربطی به بحث نداره گفتی یچیز گفته باشم بیخیال @};-

ضمنا عزیز دعوا نداریم که هیچ جا توان لحظه ای رو گزارش نمی کنن به عنوان توان واقعی یه چیز ،پاورای فیک و کلاه بردار توان پیک لحظه ای رو به عنوان توان واقعی پاور عنوان می کنن در صورتی که توان واقعی پاور خیلی کمتر از اون هستش . یا به عبارتی توان پیک رو به عنوان توان واقعی گزارش می کنن پاورای قلابی . شما که نمی خواید برای گزارش توان مصرفی یه چیزی توان پیک رو گزارش کنید و یجورایی مثل شرکتای کلاه بردار عمل کنی . بعید می دونم این نیت رو داشته باشید.

ضمنا برای اینکه بحث منحرف نشه بنده به هیچ وجه بحث رو ادامه نمی دم در مورد این موضوع نه با شما و نه با عزیز دیگه ای . دیگه خودتی و با عقل و وجدان خودت حساب کنن انصافه توان پیک رو به عنوان توان واقعی عنوان کنی . ببینیم توان پیک کارت 480 رو عنوان می کنی یا توان واقعیش . ضمنا من برام مهم نیست کدوم شرکت به قول گفتنی برنده بشن برای من جیبم و پرفورمنسی که می خوام مهمه و همنطور که اگه تو پروفایلم بری کارت 290 رو بجای 780 انتخاب کردم چون به نظرم انتخاب درست تری بود اون زمان الان که خیلی بهتره . احتمالا هم به اکثر آشنایان و دوستان کارت 480 رو توصیه کنم بخرن. خیر پیش

شرمنده مثبت‌هام تموم شده به اندازه 100 تا مثبت ارزش داشت @};-  @};-  @};-  :x  :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمای 94 درجه‌ای 290x توی حالت لود رو مثل اینکه به یاد ندارید.

اگر 970 مشکل حادی داشته باشه اون همه فروش نمی‌کرد

درود ، پراید هم فروش بالایی داره اما دلیل نمیشه ماشین توپیه

اگه این کارت فلانه و معماری انویدیا ناب و یکی یه دونه ، چرا بازارچه پرشده از فروش کارتهای سری 900 مخصوصا 970 !!!???

معماری که نهایت عمرش 2 ساله ، دیگه ازش چه انتظاری دارین !

واسه من فرقی نمیکنه ای ام دی یا انویدیا ، هر کدوم به صلاح جیبم باشه بهتره ، عوض اینکه خوشحال باشید که کارتی با این قیمت ارائه میشه ، ناراحتید خوب اینجوری قیمت کارتهای انویدیا میاد پایین تر و با قیمت کمتری خرید میکنید

تا سری 300 ای ام دی معرفی نشدن ، 970 تنها کارت میدان بود و فورش توپی کرد اما بعد اینکه ای ام دی 300 عرضه کرد (اونم ریبرند که تو عملکرد با 900 انودیا رقابت میکنه) قیمت کارتهای 970 و 980 پایین اومد

و برای مقابله با فیوری ایکس ، انویدیا مجبور شد 980ti عرضه کنه ، 980 که با قیمت 2700 به فروش میرفت اومد رنج 2200 و 980ti شد 2800

یعنی ام ای دی به فن های انودیا لطف کرد چون با قیمت 980 ، قدرت تایتان ایکس در اختیار گرفتید یعنی قدرت کارت 1000 دلاری

اینا یه چند تا ، حالا دلیل حرص بیخود شما و ... نمیدونم ، مگر اینکه از کاهش قیمت کارتهای انویدیا ناراحت بشید (اونم مگه سهامدارشین!؟!؟)

اونا میلیونر میشن ما اینجا به جون همیدیگه افتادیم ، تاپیک های اینچنینی 20 صفحه میشن آخر قفل یا حذف میشن اما یه ذره بار علمی ندارن ، فقط ایین میگه این خوبه اون بده !!!

امیدوارم از حرفام ناراحت نشین (کلی گفتم)

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود ، پراید هم فروش بالایی داره اما دلیل نمیشه ماشین توپیه

اگه این کارت فلانه و معماری انویدیا ناب و یکی یه دونه ، چرا بازارچه پرشده از فروش کارتهای سری 900 مخصوصا 970 !!!???

معماری که نهایت عمرش 2 ساله ، دیگه ازش چه انتظاری دارین !

واسه من فرقی نمیکنه ای ام دی یا انویدیا ، هر کدوم به صلاح جیبم باشه بهتره ، عوض اینکه خوشحال باشید که کارتی با این قیمت ارائه میشه ، ناراحتید خوب اینجوری قیمت کارتهای انویدیا میاد پایین تر و با قیمت کمتری خرید میکنید

تا سری 300 ای ام دی معرفی نشدن ، 970 تنها کارت میدان بود و فورش توپی کرد اما بعد اینکه ای ام دی 300 عرضه کرد (اونم ریبرند که تو عملکرد با 900 انودیا رقابت میکنه) قیمت کارتهای 970 و 980 پایین اومد

و برای مقابله با فیوری ایکس ، انویدیا مجبور شد 980ti عرضه کنه ، 980 که با قیمت 2700 به فروش میرفت اومد رنج 2200 و 980ti شد 2800

یعنی ام ای دی به فن های انودیا لطف کرد چون با قیمت 980 ، قدرت تایتان ایکس در اختیار گرفتید یعنی قدرت کارت 1000 دلاری

اینا یه چند تا ، حالا دلیل حرص بیخود شما و ... نمیدونم ، مگر اینکه از کاهش قیمت کارتهای انویدیا ناراحت بشید (اونم مگه سهامدارشین!؟!؟)

اونا میلیونر میشن ما اینجا به جون همیدیگه افتادیم ، تاپیک های اینچنینی 20 صفحه میشن آخر قفل یا حذف میشن اما یه ذره بار علمی ندارن ، فقط ایین میگه این خوبه اون بده !!!

امیدوارم از حرفام ناراحت نشین (کلی گفتم)

موفق باشید

خوب اکثر مردم جهان برای خرید قطعه از رو عقل عمل می‌کنند. به نظر شما خرید پراید عقلانیه؟ شما فروش یک ماشین تو یک کشور مثل ایران با فروش یک کارت تو جهان مقایسه می‌کنید.

خود بنده با فروش قطعه اصلا موافق نیستم. اینجور آدم بخواد فکر کنه هر روز باید خرید و فروش کنه.

لینک به دیدگاه

آخرین کامنت بنده در این تایپیک چون طبق قانون نباید بحث منحرف بشه . یه موردی که خیلی دیدم مقایسه فروش پراید با کارت 970 هست . ما یچیزی داریم به اسم مغلطه که حقیقتا آفت هست برای حرفامون البته اگه بحث کل کل هست که هیچ و میشه از مغلطه در کل کل استفاده کرد . البته در مورد بحثای منطقی این کار رو نمیشه کرد . اینجا هم مغلطه قیاس مع الفارق هست . دو چیز رو میشه با هم مقایسه کرد که همسنگ باشن و نمیشه رو هر مقایسه ای حساب باز کرد و ازش منطق استخراج کرد .  اقتصاد ما یه اقتصاد دولتی بسته هستش ، اقتصاد جهانی یه اقتصاد آزاد هستش . کارت 970 یه کارت تقریبا high end هست پراید در دنیای کارت های گرافیک یچیزی تو مایه های کارت 610 هستش . مردم ما مجبورن از بی پولی و اینکه انتخاب دیگه ای ندارن پراید رو انتخاب کنن اما کارت 970 این طوری نیست . تنها دلیلی که کارت 970 اینقدر خوب فروش کرد زمان خوب عرضه کارت ، پرفورمنس خوب و قیمت خوب اون بود و همچنین رقیب اون amd چندین ماه بعد رقیب این کارت ینی 390 رو روانه بازار کرد موقعی که مردم کارت 970 رو خریده بودن و منتظر ارتقا اساسی بودن نه ارتقا به 390 ، شاید کسایی کارت 970 دارن فقط ارزش داشته باشه کارتشون رو با 1080 عوض کنن یا نهایت 1070 و یا کارت های های اند ای ام دی که در آینده می خواد بیاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب اکثر مردم جهان برای خرید قطعه از رو عقل عمل می‌کنند. به نظر شما خرید پراید عقلانیه؟ شما فروش یک ماشین تو یک کشور مثل ایران با فروش یک کارت تو جهان مقایسه می‌کنید.

خود بنده با فروش قطعه اصلا موافق نیستم. اینجور آدم بخواد فکر کنه هر روز باید خرید و فروش کنه.

درسته ، تو ایران مردم چاره ای ندارن جز خریدن پراید ، اما واسه مردم جهان هم راجب گرافیک و سی پی یو اینجوری حکم میکنه

کلا ما دو شرکت تولید کننده داریم amd & nvidia ، ای ام دی که چند وقتی بود وضع گرافیکهاش معلوم بود (ریبرند) فقط میمونه انویدیا ، مردم جهان منتظر تغییر اساسی گرافیک بودن

ای ام دی که کارتی عرضه نکرد خوب مشخصه تنها یه شرکت میمونه و مردم مجبورن ازش کارت میخرن

یکی از دلایل فروش خوبش همین بود چون رقیبی نداشت و همه میدونن که انویدیا سری قبلو چجوری از رده خارج میکنه بی سر و صدا (دستکاری درایور)

من خودم ای ام دی بیشتر از انویدیا و اینتل دوست دارم اما به امضام دقت کنید اینتل و انویدیا هستش

چرا چون عملا ای ام دی تو بحث پردازنده تعطیله ، رفتم سراغ اینتل و تو گرافیک چون اون زمان پاورم 430 بود و r265 نمیکشید مجبورا رفتم سراغ 750ti ، اینم میدونین r7265 قویتر از 750ti هستش و ارزون تر هم بود فقط مشکل من پاور و مصرف بیشتر از 750ti بود

وگرنه سافایر r9270 اون زمان لیون 715 قیمت زده بود من 750ti گرفتم 620 یعنی 100 تومن اختلاف قیمت اما r9270 خیلی قویتره

راجب سی پی یو (مثل پراید) مجبور به خرید اینتل شدم . راجب گرافیک هم به خاطر نبود بودجه اون زمان و مصرف کم 750ti مجبور به خریدش شدم وگرنه هم r9270 or r7265 قویتره و هم ساپورتش از انویدیا بهتره

همین کارتی که دارم قبلا تو تنظیمات مدیوم ویچر  حدود 45الی 50 فریم میگرفتم اما الان با درایور جدید 30 الی 35 فریم میگیرم ، اینم دیگه شایعه نیست خود بچه های همین فروم این مطلبو تست کردن

امیدوارم منظورمو رسونده باشم

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قانون بقای جرم چیه ماشاالله مکانیکم هستی ، اصلا تو کامنتم جرم می بینی :-? قانون انرژی نیوتون هم نداریم و قانون بقای انرژی داریم که بعدا اینیشتن قانون بقای جرم و انرژی رو با قانون معروفش ینی E=mc^2 مطرح کرد بگذریم ^_^ . قوانین معروف که به نیوتون نسبت داده میشه و اولین بار نیوتون مطرح کرده در مورد پایستگی اندازه حرکت یا همون ممنتوم هستش که البته با قانون انرژی و توان رابطه داره و اون کار هست ینی w=f*d که w کار هست که واحدش وات هست ، f نیرو و d جابه جایی در جهت نیرو . اینم قوانین سه گانه معروف نیوتون

قانون دوم: شتاب یک جسم برابر است با مجموع نیروهای وارده بر جسم تقسیم بر جرم آن. فرمولی که از این قانون برمی‌آید (f=ma) به معادله بنیادین مکانیک کلاسیک معروف است.

بقای انرژی یه قانون جهان شمول هست و انرژی حالت های مختلفی داره مثلا انرژی جنبشی، انرژی پتانسیل، انرژی گرمایی، انرژی الکترومغناطیسی، انرژی شیمیایی و انرژی الکتریکی و انرژی هسته‌ای. قانون اول ترمودینامیک مربوط به بقای انرژی و در مورد هر صورتی از انرژی بحث می کنه و امکان نداره توان تولیدی از توان ورودی (حالا هر حالت از انرژی باشه) بیشتر باشه. ^_^

ضمنا عزیز دعوا نداریم که هیچ جا توان لحظه ای رو گزارش نمی کنن به عنوان توان واقعی یه چیز ،پاورای فیک و کلاه بردار توان پیک لحظه ای رو به عنوان توان واقعی پاور عنوان می کنن در صورتی که توان واقعی پاور خیلی کمتر از اون هستش . شما که نمی خواید برای گزارش توان مصرفی یه چیزی توان پیک رو گزارش کنید و یجورایی مثل شرکتای کلاه بردار عمل کنی . بعید می دونم این نیت رو داشته باشید.

ابتدا بگم که حرف بنده رو قبول نداری، پس مجبور شدم واست از صفحات نت استفاده کنم:

post-10788-0-06754800-1464949380_thumb.jpgpost-10788-0-20603800-1464949480_thumb.jpg

خوب ابتدا بگیم که از قوانین دوم و سوم نیوتن به مقدار انرژیهای جنبشی و پتانسیل میرسیم و از روی کل قوانین نیوتن، پایستاری انرژی رو تعریف میکنیم که در ترمودینامیک این رو تعمیم میدیم به پایستاری جرم...

در مورد توان، واقعا خنده دار هستش که با استفاده از شکلهای مختلف فرمول میخواین حرف بنده رو اشتباه جلوه بدید...

در کل:

V=Wt=RI

که در اون V اختلاف پتانسیل دو سر منبع تغذیه(پاور)...

W توان

R مقاومت، مصرف کننده(مادربورد و گرافیک و غیره)

I جریان مدار

خوب شما الان به خیال خودتون خیلی زرنگ بودید دیگه؟

که از رابطه:

V=RI استفاده کردید و مقدار توان رو اینجوری محاسبه کردید:

که W=VI یا همون ولت-آمپر؟ یعنی به جای Vدر این رابطه قرار داده شده RI یعنی W=(RI)*I ؟؟

یعنی فکر میکنید، کسی که تا اینجا رسیده، این بازی با فرمولهارو متوجه نمیشه؟ یه عده بی سواد هم واسه تاییدش بالا و پایین میپرن؟

خوب مشخصا هم نباید بحثی رو ادامه بدید، چون چیزی برای گفتن ندارید شما...

اصلا به این روابط شما نباید کاری داشته باشید، هیچ جا تو بحث بنده گفته نشده که انرژی بوجود اومده و کاملا برعکس بوده و گفتم که میزان توانی که از کل سیستم گرفته شده رو از میزانی که قبلا با تستهای مختلف از میزان توانی که توسط بقیه قطعه های سیستم استفاده شده رو کم کردن و میزان توان استفاده شده توسط کارت گرافیک رو بدست اوردن...

اتفقا اگه در صنعت کار کرده باشید، وقتی یه قطعه الکتریکی رو میخوان تهیه کنند، خیلی راحت میزان مصرفیش رو در کنار پیک توان مصرفیش که در کنارش نوشته شده، در نظر میگیرن تا بتونن از تلرانسهایی که در سیستم وجود داره با اطمینان قطعه رو انتخاب کنند...

البته اگه من هم نخواهم حقیقت رو قبول کنم، میگم که حرفتون بی ربطه...

ولی خوشبختانه همیشه سعی میکنم تا از چیزی مطمئن نشدم، حرفی به زبون نیارم که بعدا همچین اتفاقی واسم نیوفته...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

دوستان عشق nvidia چی شده؟ ریختین کارت 700 دلاری رو با 200 دلاری مقایسه میکنین خوشحالین؟ 

برای من و خیلی افراد دیگه که روی 1080 بازی میکنیم این کارت با این قیمتش یه انتخاب عالی هستش

شما یه کارت 200 دلاری از nvidia مثال بزنین که مثل 480 از vr و dx12 به صورت واقعی پشتیبانی کنه و قدرتشم در همین حد باشه.

اگه نتونستین سکوت اختیار کنین و بذارین پرچمدار amd بیاد بعد شروع کنید به کل کل

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...