رفتن به مطلب

AMD در نمایشگاه کامپیوتکس 2016 اطلاعات بیشتری از APUهای Bristol Ridge ارائه کرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

QLFYq.jpg

کمپانی AMD در نمایشگاه کامیپوتکس 2016 بعد از معرفی رسمی کارت گرافیک RX 480، اطلاعات بیشتری از پردازنده های خانواده Bristol Ridge که مدت زیادی در مرکز اخبار بودند ارائه کرد.

متأسفانه این چیپ جدید به جای استفاده از معماری مورد انتظار Zen از معماری قدیمی تر Excavator بهره می برد اما با این وجود Bristol Ridge اصلاً ناامید کننده به نظر نمی رسد. AMD ادعا می کند APUهای جدید نسبت به نسل قبل بیش از 56% سریعتر و کارایی گرافیکی آن نسبت به GPU داخلی یک پردازنده موبایل Core i7 اینتل 53% افزایش داشته است. همچنین این پردازنده جدید بیش از 51% در انجام محاسبات سنگین نسبت به نسل قبل بهتر عمل کرده است. لازم به ذکر است که AMD توانسته توان مصرفی این پردازنده ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد به طوری که APUهای Bristol Ridge هم اکنون بیش از 41% انرژی کمتری نسبت به قبل در اجرای یک ویدئوی 1080p مصرف می کنند.

1cAzH.jpg

این APUهای جدید فقط برای نوت بوک ها تولید می شوند بنابراین نمی توان آنها را جداگانه تهیه کرد. کمپانی های ایسوس، لنوو، HP و Dell به زودی نوت بوک های مبتنی بر APUهای Bristol Ridge را عرضه خواهند کرد.

Source: HiTech Review

TRICKSTER.png

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

:clapping:  :clapping:  :clapping:   @};-

1+

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

:clapping:  :clapping:  :clapping:   @};-

1+

@};- @};- @};-

امیدوارم مطلب تکراری نباشه. این روزا میخوای از AMD چیزی بنویسی باید شصتاد جا رو بگردی :D 

لینک به دیدگاه

@};- @};- @};-

امیدوارم مطلب تکراری نباشه. این روزا میخوای از AMD چیزی بنویسی باید شصتاد جا رو بگردی :D 

حالا این خط نشون بود که من پی این موضوع نرم دیگه هااا  ....... :(  :-?  :D

هرعزیزی قلم خودشو داره و هیچ قلمیم قلم استاد نمیشه ... 

این روزا دوستانم همه شاعرم شدن ماشالله ... اینا همه از بخت بلند AMD کبیر و شیرین کاریای اخیرش ... خیلی وقت بود هواداراشو شگفت زده نکرده بود آخه!

تازه شده همونی که همه سراغ داشتیم  :x 

البته من یکی که بی اغراغ همینجا اعلام میکنم ، 99% قلم شما چشم و گرفت که تو لیون مقیم شدم ... 100مین بارم شده تاپیکاتو میخونم 

- حالا خدا وکیلی مانع نداره داداش  اینو من غنی تر شو مطلب اومد ، برم  ؟( آخه خیلی مهجور افتاده این APU , HSA .... دل آدم کباب میشه) 

تجسم تمام عیار یک رویا ، مرثیه ای با پایانی خوش...

لینک به دیدگاه

حالا این خط نشون بود که من پی این موضوع نرم دیگه هااا  ....... :(  :-?  :D

هرعزیزی قلم خودشو داره و هیچ قلمیم قلم استاد نمیشه ... 

این روزا دوستانم همه شاعرم شدن ماشالله ... اینا همه از بخت بلند AMD کبیر و شیرین کاریای اخیرش ... خیلی وقت بود هواداراشو شگفت زده نکرده بود آخه!

تازه شده همونی که همه سراغ داشتیم  :x 

البته من یکی که بی اغراغ همینجا اعلام میکنم ، 99% قلم شما چشم و گرفت که تو لیون مقیم شدم ... 100مین بارم شده تاپیکاتو میخونم 

- حالا خدا وکیلی مانع نداره داداش  اینو من غنی تر شو مطلب اومد ، برم  ؟( آخه خیلی مهجور افتاده این APU , HSA .... دل آدم کباب میشه) 

تجسم تمام عیار یک رویا ، مرثیه ای با پایانی خوش...

​ @};-  @};-  @};- 

نه عزیز. اصلاً قصد جسارت نداشتم. فقط چون دیده بودم شما اخبار پردازنده های Zen رو پوشش دادی، میخواستم ببینم این تکراری هست یا نه؟ همین. خوشبختانه شما خبرها رو چنان سریع و خوب پوشش میدی که دیگه نیاز نیست برم سایت های دیگه رو بگردم، یک راست میام فروم و به تاپیک های شما سر میزنم.

هدف خبررسانی هست و اینکه در فروم اگر دوستان نظری درباره محصولی داشتن بتونن ارائه بدن. قطعاً اگر مطلب کاملتری اومد خوشحال میشم در تاپیک شما ببینم. :x  :x  :x 

لینک به دیدگاه

QLFYq.jpg

کمپانی AMD در نمایشگاه کامیپوتکس 2016 بعد از معرفی رسمی کارت گرافیک RX 480، اطلاعات بیشتری از پردازنده های خانواده Bristol Ridge که مدت زیادی در مرکز اخبار بودند ارائه کرد.

متأسفانه این چیپ جدید به جای استفاده از معماری مورد انتظار Zen از معماری قدیمی تر Excavator بهره می برد اما با این وجود Bristol Ridge اصلاً ناامید کننده به نظر نمی رسد. AMD ادعا می کند APUهای جدید نسبت به نسل قبل بیش از 56% سریعتر و کارایی گرافیکی آن نسبت به GPU داخلی یک پردازنده موبایل Core i7 اینتل 53% افزایش داشته است. همچنین این پردازنده جدید بیش از 51% در انجام محاسبات سنگین نسبت به نسل قبل بهتر عمل کرده است. لازم به ذکر است که AMD توانسته توان مصرفی این پردازنده ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد به طوری که APUهای Bristol Ridge هم اکنون بیش از 41% انرژی کمتری نسبت به قبل در اجرای یک ویدئوی 1080p مصرف می کنند.

1cAzH.jpg

این APUهای جدید فقط برای نوت بوک ها تولید می شوند بنابراین نمی توان آنها را جداگانه تهیه کرد. کمپانی های ایسوس، لنوو، HP و Dell به زودی نوت بوک های مبتنی بر APUهای Bristol Ridge را عرضه خواهند کرد.

Source: HiTech Review

attachicon.gifTRICKSTER.png

اقا یکم اطلاعات بیشتر میدی مثلا این fx9830 اگه درست یادم بیاد کششون چه نوعی هنوز ال تو هست بعد قدرت بنچمارک چیز دیگه پخش نشده ازشون ؟؟؟

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

اقا یکم اطلاعات بیشتر میدی مثلا این fx9830 اگه درست یادم بیاد کششون چه نوعی هنوز ال تو هست بعد قدرت بنچمارک چیز دیگه پخش نشده ازشون ؟؟؟

درود @};-

بله، کش پردازنده FX 9830P که یک APU به صورت SoC از خانواده Bristol Ridge هست، به صورت سطح 2 و مقدار 2MB هست. این پردازنده از 12 واحد محاسباتی به صورت 4 هسته پردازشگر به علاوه 8 هسته پردازشگر گرافیکی با مصرف برق بین 25 تا 35 وات تشکیل شده و قابلیت پشتیبانی از رم های LPDDR4 رو داره. کلاک این پردازنده به صورت پایه 3.0 گیگاهرتز و به صورت بوست 3.7 گیگاهرتز خواهد بود بنچمارکی هنوز منتشر نشده جز اینکه بیش از 50 درصد از APUهای نسل قبل یعنی Carrizo قویتر هست.

لینک به دیدگاه

درود @};-

بله، کش پردازنده FX 9830P که یک APU به صورت SoC از خانواده Bristol Ridge هست، به صورت سطح 2 و مقدار 2MB هست. این پردازنده از 12 واحد محاسباتی به صورت 4 هسته پردازشگر به علاوه 8 هسته پردازشگر گرافیکی با مصرف برق بین 25 تا 35 وات تشکیل شده و قابلیت پشتیبانی از رم های LPDDR4 رو داره. کلاک این پردازنده به صورت پایه 3.0 گیگاهرتز و به صورت بوست 3.7 گیگاهرتز خواهد بود بنچمارکی هنوز منتشر نشده جز اینکه بیش از 50 درصد از APUهای نسل قبل یعنی Carrizo قویتر هست.

همشون برای لپ تاپ ها هستن ؟؟ چه ضد حالی زد ص:((

لینک به دیدگاه

همشون برای لپ تاپ ها هستن ؟؟ چه ضد حالی زد ص :((

بله، برای نوت بوک ها هستن. از ابتدا هم قرار بود خانواده Bristol Ridge برای نوت بوک ها بیاد. برای رده دسکتاپ خانواده Zen با پردازنده هایی با 8 هسته فیزیکی و 16 ترد رو داریم. گزارش کاملتر رو میتونید در این پست مطالعه کنید.

لینک به دیدگاه

همشون برای لپ تاپ ها هستن ؟؟ چه ضد حالی زد ص :((

در تکمیل تاپیک فاخر دوست عزیزم ، توجه شما رو به این اخبار غیر رسمی جلب میکنم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58386&page=12پست 116

لینک به دیدگاه

در تکمیل تاپیک فاخر دوست عزیزم ، توجه شما رو به این اخبار غیر رسمی جلب میکنم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58386&page=12پست 116

اگه بشه کی معرفی میشه وای

لینک به دیدگاه

http://www.planet3dnow.de/cms/24183-erstes-notebook-mit-bristol-ridge-apu-aufgetaucht

اولین notebook های خوش قیمت اش تو Computex 16 !

لینک به دیدگاه

http://www.planet3dnow.de/cms/24183-erstes-notebook-mit-bristol-ridge-apu-aufgetaucht

اولین notebook های خوش قیمت اش تو Computex 16 !

دوست عزیز میگم نسخه دسکتاپش کی معرفی میشه ؟ اگه بشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز میگم نسخه دسکتاپش کی معرفی میشه ؟ اگه بشه

باید تا انتهای June باشه ، ولی تا اخبار رسمی نمیشه استناد کرد 

@};-

لینک به دیدگاه

notebook های پرقدرت تر بر پایه ی APU نسل 7 

http://www.planet3dnow.de/cms/24216-nun-auch-notebooks-mit-amd-a10-9600p-bristol-ridge-in-der-pipeline

@};-

post-19389-0-06199800-1465390788_thumb.jpgpost-19389-0-90641300-1465390795_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

قیمت اولیه ی مدل ACER با این مشخصات :

post-19389-0-75054900-1466606067_thumb.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...