رفتن به مطلب

سوت کشیدن پاور هنگام بازی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من یک پاور ممنوکس 600 وات دارم موقع بازی یه صدای سوت مانند ضغیفی میده ولی تو بقیه موارد هیچ صدای از پاور در نمیاد ...از وقتی مادبردم رو عوض کردم این اتفاق افتاد احساس میکنم بیشتر از حد توانش ازش کار کشیده شده سیستم من اینه

Cpu = 2500k

Vga = R9 290

Ram = 8 gb

الان یه پاور 1200 گرین گرفتم و مشکلی ندارم میخوام ببینم مشکل این پاور چی هست قابل تعمیر هست فقط موقع اجرای بازی و کار سنگین صدای سوت مانندی از داخلش میاد

لینک به دیدگاه

طبیعتا که اگه ریل باشه کافی هست برای سیستم شما . اما بنظر میاد خنک کننده اش مشکل داره که صدای سوت مانند میده پیش یه تعمیرکار درست و درمون ببرید ببینید چه شه

لینک به دیدگاه

تاحالا ممنوکس نشنیده بودم، کجاییه ؟ چینی ؟[/

font]

تایوانی هست الان قیمتش 230 تومنه و به خاطر سایلنت بودن فنش معروفه
لینک به دیدگاه

تایوانی هست الان قیمتش 230 تومنه و به خاطر سایلنت بودن فنش معروفه

http://xsreviews.co.uk/news/hardware-news/memonex-mod-ex-600w/

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2204480

دوست عزیز پاور های Memonex خوب هستند و عملکرد خوبی دارند در سری های low و Medium اما درHigh-end و  فول لود و زیر فشار خوب عمل نمی کنند

درست همچون برای شما که وقتی گرافیک میره زیر فشار پاور کم میاره :) 

لینک به دیدگاه

صدای ترانس ایزوله هستش اگر زیادی ازش جریان کشیده بشه یه کم صدا و نویز تولید میکنه

واسه تعمیر باید با مشابهش تعویض بشه میشه گفت آخرای عمرشه

ویرایش شده توسط Tragzes
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

به نظر من ریسک نکنین باید پاور تست ولتاژ و آمپر بشه و در صورت خرابی سریعا تعویض بشه چون اگه پاور مشکل داشته باشه و از اون استفاده کنین به قطعات دیگر سیستم هم صدمه میزنه ...

لینک به دیدگاه

دوست من امکان داره صدای خازن ها باشه ببرین گارانتی اگه نداره ببرین جایی تعمیر کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من یک پاور ممنوکس 600 وات دارم موقع بازی یه صدای سوت مانند ضغیفی میده ولی تو بقیه موارد هیچ صدای از پاور در نمیاد ...از وقتی مادبردم رو عوض کردم این اتفاق افتاد احساس میکنم بیشتر از حد توانش ازش کار کشیده شده سیستم من اینه

Cpu = 2500k

Vga = R9 290

Ram = 8 gb

الان یه پاور 1200 گرین گرفتم و مشکلی ندارم میخوام ببینم مشکل این پاور چی هست قابل تعمیر هست فقط موقع اجرای بازی و کار سنگین صدای سوت مانندی از داخلش میاد

واسه این سیستم پاور 600 وات کمه اونم اگه ریل باشه

پاور هم موقع لود سی پی یو و گرافیک کم میاره واسه همین صدا میده نمیکشم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

به این صدا coil whine گفته میشه بعضی از پاور ها با بعضی از کارت های گرافیک این صدا رو هنگام بازی های سنگین و یا فریم ریت های بالا تولید میکنن که اصلا جای نگرانی نداره و نشان دهنده خرابی پاور نیست. این صدا صدای سیم پیچ درون پاور هستش که هنگام بار سنگین روی اون فرکانس خاصی از خودش تولید میکنه که همچین صدایی تولید میکنه.

ویرایش شده توسط m.dehghi
لینک به دیدگاه

پاور شما مشکل الکترونیکی داره و این صدا از نشتی پیدا کردن خازن های مدار پاوره که نشتی پیدا میکنن و زیر بار صدای لرزش صفحاتشون به گوش میرسه..باید خازن های طبقه صافی تغذیه و احتمالا صافی خروجی رو تعویض کنید.البته اگه دست به هویه خوبی داشته باشی

لینک به دیدگاه

پاورت به خاطر صدا مشکل داشته باشه یا نداشته باشه ، در هر صورت باید یه پاور قوی تر بخری چون این پارو برای سیستم شما کافی نیست.

کافی نیست هم این معنی رو نمیده که سیسیتم بالا نمیاد ، یعنی تا چند وقت دیگه وسط بازی یهو میسوزه و امکان داره به بقیه قطعات آسیب جدی وارد کنه.

لینک به دیدگاه

پاورت به خاطر صدا مشکل داشته باشه یا نداشته باشه ، در هر صورت باید یه پاور قوی تر بخری چون این پارو برای سیستم شما کافی نیست.

کافی نیست هم این معنی رو نمیده که سیسیتم بالا نمیاد ، یعنی تا چند وقت دیگه وسط بازی یهو میسوزه و امکان داره به بقیه قطعات آسیب جدی وارد کنه.

گفتن پاور 1200 وات گرفتن  :-?

لینک به دیدگاه

اول اینکه این پاور برای این سیستم کافی نیست و باید یه قوی تر رو بخرید چه ایراد داشته باشه و چه نداشته باشه.

و اما در مورد این صدای جیغ که شما می گید بهش Coil Whine می گن و صدای مونوتون با فرکانس بالا هست که به خودی خود به معنای ایراد در دستگاه نیست اما نشون میده که کیفیت ساخت پاور پایین بوده و خوب damp نکردن. برای اطلاعات بیشتر می تونید صفحه ی ویکی رو بخونید:

https://en.wikipedia.org/wiki/Coil_noise

این فقط شامل صداهای فرکانس بالا می شه، اگه باور صدای بم (فرکانس پایین) یا ویز ویز یا جرقه تولید می کنه احتمالا مشکل دیگه ای داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...