رفتن به مطلب

پلکسی گلاس چیست ؟موارد استفاده در مدینگ و ......

Recommended Posts

به نام خدا
مقدمه

خوب اول بریم ببینیم چی هست این ویکی پدیا که مفصل برا انگلیسی زبان ها توضیح داده :D
https://en.wikipedia.org/wiki/Poly(methyl_methacrylate)
خوب حالا اگر نفهمیدین یه مختصری خودمونی هم توضیح بدیم :) ازاین سایت

پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد.جنس پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف می باشد که نوعی پلیمر است.از دیگر ویژگی های پلکسی، مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه است. پلکسی گلاس به صورت صفحاتی با ابعاد ۲/۱ × ۸/۱ متر به بازار ارائه می شود.از کابردهای آن می توان در ماکت سازی نام برد.پلکسی گلاس در دو نوع مات و شفاف در رنگ های مختلف تولید می شود و دارای ضخامت ها بینmm 1 تا mm40 می باشد.از این رو متریال مناسبی برای ماکت سازی است.
- در طرفین صفحات پلکسی گلاس معمولاً برچسبی مقوایی چسبیده شده که کار محافظت از این ورقه ها را در برابر گرد و خاک انجام می دهد. از این لایه می توان برای خط کشی و مشخص نمودن محل برش نیز استفاده نمود. برای برش پلکسی ۲ روش وجود دارد.استفاده از کاتر مخصوص برش پلکسی و دستگاه برش CNC.اما بهتر است برش ها توسط دستگاه انجام شود.چون در دستگاه برای برش از اشعه لیزر استفاده می شود،به همین خاطر برشها دقیق تر،تمیز تر و ظریف تر خواهد بود و در نتیجه کیفیت کار بالا می رود.
-برای اینکه بتوانیم قطعه ها را با دستگاه برش بزنیم،ابتدا باید قطعه ها را با نرم افزار مورد نظر طراحی کنیم.برای این کار نرم افزار های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.اما معمولا از نرم افزار اتوکد استفاده می شود.بعد از برش قطعات نوبت به چسباندن قطعات می رسد. ماده چسباننده ی پلاکسی گلاس کلوروفرم است. دو سطح صیقلی محکم به یکدیگر فشرده می شوند و کلوروفرم با یک قلم موی کوچک بینشان چکانده می شود. پس از یک دقیقه اتصال انجام می گیرد. همچنین چسب های پایه سیانواکلیت هم می توانند مورد استفاده باشند لیکن در محل نوعی حالت دوده ایجاد می کنند. ما بهترین گزینه برای چسباندن همان کلروفرم است.برای اینکه محل چسباندن حباب هوا ایجاد نشود،باید قطعات تا پایان خشک شدن چسب تحت فشار باشند و تکان نخورند.
- هنگام استفاده از کلروفرم باید احتیاط شود،زیرا کلروفرم یک ماده ی بیهوشی است و نباید آن را استشمام کنید.ازین رو بهتر است در هنگام استفاده از ماسک استفاده شود.همچنین در صورت تماس با پوست می تواند به پوست حساس آسیب برساند یا ایجاد حساسیت کند.زیرا کلروفرم چربی پوست را می شوید.پس هنگام استفاده خیلی مراقب باشید.
ورق های آکریلیک با نام تجاری پلکسی گلاس
۱- از مهمترین ومحکمترین پلیمرهای شفاف می باشد که مقاومتی در حدود ۵ برابر شیشه هم ضخامت خود را دارد و برخلاف شیشه از خاصیت انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است .
۲-این ورق ها را می توان به عنوان عایق های صوتی و حرارتی نیز استفاده کرد زیرا میزان تبادل حرارت بین این ورق ها و محیط تقریباُ ۱۰% از شیشه کمتر است .
۳- این ورق ها به دلیل سبکی و ثبات رنگ و مقاومت در برابر عوامل جوی مانند اشعه خورشید و عوامل شیمیایی مانند اسیدها و روغن ها و انواع پاک کننده های خانگی جایگزین مناسبی برای شیشیه در صنعت و ساختمان می باشد.
ویژگیها
این ورق ها به دلیل خواص مکانیکی خاص در برابر تغییرات دمایی محیط و در برابر باران و تگرگ مقاوم بوده و نسبت به شیشه های معمولی از درصد جذب رطوبت کمتری برخوردار هستند و در برابر شوک های حرارتی نسبت به شیشه مقاومتر و در صورت شکستگی دارای سطح تیز و برنده نمی باشد و در نتیجه باعث جراحت نمی شود .
این ورق ها به دلیل دارا بودن مواد ضد UV مقاومت بالایی در برابر اشعه ماوراء بنفش دارد واز شفافیت آن کم نمی شود، شفافیت این ورق ها در حدود ۹۲% و شیشه ساختمانی از شفافیتی در حدود ۹۰% برخوردار است .
کاربرد ها
سطح براق وصیقلی و قابلیت گذردهی نور باعث ایجاد محیط های زیبا و متنوع در محیط های مورد استفاده می شود از جمله موارد استفاده می توان موارد ذیل را نام برد :
نورگیر و پنجره ساختمان ها- سقف های کاذب- تابلو های تبلیغاتی – پارتیشن بندی –ساخت پاسیو و حمام وکابینت آشپزخانه – آکواریوم – باجه های تلفن و هزاران کاربرد دیگر.
همونطور همه میدونیم مدتی هست که پلکسی تو مدینگا و هر کسی که بخواد تغییری تو ظاهر کیس بده از موارد خوب و به صرفه است که دست ادم رو برا مدینگ باز میزاره خوب من هم دیدم بعضیا مثل خودم علاقه دارن به مدینگ ولی مطالب کم ان و مخصوصا من تو زمینه برا پلکسی چیزی میتونم بگم برا مدینگ ندیدم واسه همین جای خالیش حس میشد به نظرم حالا هم اگر بد بود و چیزی به بزرگی خودتون ببخشید تمام تلاش من اینه که به بهترین نحو بگم در حد چیزیایی میدونم خوب بریم :)
از نظر من چرا پلکسی برا مدینگا استفاده میشه
1-قابلیت انعطاف بالا
2- شکننده نبودن
3- قیمت مناسب
4-برش و طراحی راحت
5-در دسترس بودن
6-رنگای متنوع
......
حالا اینا دلایل من بود ولی چون میشه خلاقیت خودت رو روش پیاده کنی واقعا جواب میده :D
خوب حالا بریم موارد استفاده توی مدینگ
1- فن گریل (محافظ فن)
2-پاور ارمور(power armor)
3- برا قسمت هایی از بدنه
4- ساخت خود کیس اصلا :D
5- ساخت مادربرد ارمور کیت
6-درب شیشه ای کیس
7-ساخت مخزن کوالانت
.......
دیگه اینم مربوط به خلاقیت فرد هست و هر جا که بخواد استفاده کنه :-?
حالا کارهایی که میشه روی پلکسی انجام داد
1- برش راحت
1-1 اول با دستگاه لیزر
1-2 با اره مویی و فرز
2- قابلیت خم کاری
3- طراحی راحت و خوش قیمت با لیزر
4- چسباندن!!!!
.....
حالا بریم برا توضیح
پلکسی یا به اصطلاح خودمونی همون طلق انعطاف و استحکام بالایی داره که میشه برا ساخت قسمت هایی از کیس استفاده کرد که استفاده عام و زیاد برا درب کیس شفاف هست که همه دیدیم حالا چرا برا در استفاده می کنن همه میدونیم دیگه چون شیشه شکننده است و سنگین که واقعا خطر ناکه ولی مزیتی هم داره که خط و خش کمتری میگیره
حالا توصیه من برا این که خط و خش نگیره حالا انچنان چیز خاصی هم نیست ولی نظر من اینه که برا کسایی که خودشون طلق شفاف میخرن یه دودی هم بندازن روش هم نمای بهتری میده و هم این که خط و خش رو میگیره بعدا خیلی داغون شد میکنینش یا که کلا طلق رو عوض کنید چیز گرون قمتی نیست که !!
گفتم قیمت مناسب دقیق قیمت یادم نیست ولی فکر کنم متر مربعی 70 80 تومن که بستگی به جنس داره تایوانی داره و ایرانی و جنسای مختلف من تایوانی 33در 33 برا کیس خودم خریدم 10 تومن 2 تومن هم دودی راضی هم هستم :D
گفتم در دسترس بودن الان گفتم مدتی هست تو مدینگ استفاده میشه ولی جز مدینگ تو تابلو سازی خیلی خیلی استفاده زیادی داره برا تابلو هایی که درست میکنن برجسته مثل پایین خوب در نتیجه تابلو سازی ها پلکسی تو رنگای مختلف دارن پس در دسترس میشه
مثال تابلو
sedaamosssssafdegh.jpg اینم رنگای مختلف (130)000.jpg

خوب گفتم برش راحت همون تابلو سازیایی که گفتم دستگاهی دارن اسمش رو نمیدونم ولی ما میگیم لیزر :laughing: که وصله به سیستم (رایانه)شما طرح رو با کورل برداری میکشید بعد تبدیل به dxf  اتوکد میکنید و بعد میره برا برش  طرح رو میدن بعد اونجا دستگاه مختصات رو میگیره و شروع میکنه با اشعه لیزر به برش طرح ما
دستگاهش هم اینه
2012070909472644.jpg765403065-3478435422.jpg
خوب هر طرحی بدیم ایشون میبره نمونه طرح هم دوستمون اماده کردن به صورت اماده و برداری برا برا برش اخر متن میزارم  :)

اینجوری روی ورق چرم هر سطحی میزنه یا برش یا متن ء فلز رو با دستگاه cnc میزنن که فرق داره ولی این دستگاه رو فلز نوشته میندازه فک کنم و ورقای نازک رو هم میبره
هزینه هم اشتباه نکنم دقیقه ای 1000 تا 2000 تومن میگیرن
اینم دستگاه cnc
adverimg-70640.jpg

اینم نمونه برش و متن
IMG_3024.jpg3452.jpg

خوب دوستان با کاتر و اره مویی هم میتونن ببر ان یا فرز فقط دقت کنن که کج میشه و خیلی تمرکز بالا میخواد و برا فرز هم حواستون به جنس سنگ باشه
نکته جالب بعدی خم کاری پلکسی هست
1- با دستگاه که دو مدل من دیدم یکی مثل اتو مو یکی هم فکر کنم با جریان اب داغ بود
2- سشوار صنعتی
1-1 طلق رو میزارن لاش بعد صبر بعد خم به سمتی میخوان
I380X300_067889107987.jpg
1-2 طلق رو میزاره روش تا گرم بشه بعد یه قوطی الومینیومی میزاره محلی میخواد خم بشه(برا صاف شدن ) بعد خم میکنه
20141024015350375037.jpg
2- سشوار صنعتی که فکر کنم روش خوبیه طلق رو میزاریم رو سطح بعد بقیه اش رو میپوشونیم بعد درزی میخوایم خم بشه رو کنارش قوطی الومینیومی رو میزاریم با سشوار درز رو گرم میکنیم بعد خم میکنیم صبر میکنیم تا خنک بشه
AcrylicBend_s.jpg
چسباندن 
1-1 چسباندن پسکسی با چسب 123 یا قطره ای که نکته خاصی نداره و دو درز رو چسب میزنیم بعد  میزاریم روی هم و اسپری میزنیم همین 
2-2- کلروفرم!!!!!!!!!!!!
من خودم با همون چسب چسبوندم ولی دیدم یکی از دوستان (ramin9500)با کلروفرم گفت چسبوندم بعد تحقیق دیدم بله برا چسبوندن پلکسی از همین کلروفرم استفاده میشه که جالبه 
حالا کلروفرم چیه این ویکیپدیا اینگلیسیس

کلروفرم ( یک حلال ویک ماده بیهوشی )

کلروفرم مایعی است بی رنگ و غیر قابل اشتعال با بوی مخصوص می‌باشد. یک ماده اساسی برای بیهوشی از راه تنفسی است، برای تهیه فلوروکربن 22سرو کننده، چاشنی و تهیه تترافلورواتیلن و پلی تترافلورواتیلن و سایر مواد شیمیایی به کار برده می‌شود. همچنین به عنوان حلال، تهیه عصاره، حشره کش، مواد نگهدارنده و شیرین کننده محصولات داروئی مورد استفاده قرار می‌گیرد کلروفرم یکی از خطرناکترین هیدروکرین‌های کلردار فرّار می‌باشد. تنفس، بلع و تماس آن با پوست زیان آور است ممکن است سبب بیهوشی، فلج دستگاه تنفسی، توقف ضربان قلب و مرگ دیر رس به علت ضایعات کبدی و کلیوی شود. گاهی به عنوان تدخین استفاده می‌شود. کلروفرم چربی پوست را می‌شوید و یاعث تحریک آن می‌شود. در تماس حاد با کلروفرم علائم مشاهده شده عبارتند از: سر در ، تهوع، احساس مستی، خستگی، گیجی، اضطراب، التهاب، بیهوشی، افت تنفسی، انجماد و مرگ در حالت بیهوشی. مرگ ممکن است در اثر فلج شدن دستگاه تنفسی یا از کار افتادن قلب باشد. در اثر تماس مزمن علائم مشاهده شده عبارتند از: علائم عصبی و گوارشی شبیه افراد معتاد با الکل و همچنین بزرگ شدن کبد، التهاب سمی کبد و تجمع چربی در کبد.

کلروفرم رو استفاده میکنن همه برای چسباندن ولی بگم
تاکید میکنم شنیدم که گفتن استفاده نکنید چون باید تو مکانی باشه که هواکشای قوی داشته باشه عوارضش سنگینه 
تو سایتای ایرانی چیزی ندیدم ولی تو سایتای خارجی هست  مثل این قشنگ متوجه میشید یا مثل این  خوباینم فیلما
maxresdefault.jpg

یاین فیلم که ی*و*ت*ی*و*ب ه و با قند شکن ببینید 
این  یا این 
خوب اینم از این نکات حالا بریم

استفاده در مدینگ کیس
1-استفاده عامیانه که هر کسی میتونه انجام بده اینه که برا درب کیس که به نظر من همون حالت ساده برا درب بهتره
1-1که بعضیا طرح دار مثلا طرح x یا اساسینز یا .... هر چی دیگه رو روی درب با cnc در میارن بعد پشتتش پلکسی میزارن این یه روش که ایده ال کار همینه و پر خرج ولی روش دیگه
1-2یه مربع به اندازه در با فرز ببرین و طلق بزارید پشتش این هم یه روش بعد یه ورق دودی هم برا زیبایی بیشتر
1-3روش سوم کل درب رو پلکسی بگیرید و لبه جا پیچ رو با خم کاری خم بدین و پیچ کنید به بدنه اینهم یه روش
1-4روش دیگه همین روش بالا رو انجا بدید و با زدن طرح مورد نظر رو برچسبای شبرنگ و بعد چسبوندن روی پلکسی که فکر نمیکنم جالب بشه
تو تمام این موارد شخص میتونه جای فن رو با سلیقه خودش در بیاره یا رو پلکسی یا ببره و روش ورق پانچ یا توری بزاره
پلکسی رو هم با سلیقه یا با چسب 1 2 3 و قطره ای بچسبونید با حرارتی دور تا دورش رو اب بندی کنید که خاک نیاد
یا پیچ کنید و اب بندی
این 1-1 اقا مهدی
60349s45srwccrrxu2s.jpg
این 1-2 خودم
photo_2016-05-30_12-33-55.jpg
این 1-3 خودم
IMG_۲۰۱۴۰۵۲۳_۱۳۰۷۰۷.jpg
IMG_۲۰۱۴۰۵۲۴_۱۷۲۰۲۷.jpg
1-4 هم ندیدم :laughing:

2-خوب
2-1-بعدش گفتم فن گریل که نیاز به طرح داره یه مربع و طرح شما داخلش
2-2- برا سقف که من تو کیس دوست عزیزمون اقا میلاد دیدم و خوب بود
2-1 پی سی مود
4.RGB_color-453x397.jpg
1-400x400.jpg
2-2 اقا میلاد
post-16104-0-36324600-1465028917_thumb.jpg

بعد
3- پاور ارمور که زیبایی خوبی هم میبخشه به کیس حالا دو متریال یکی فلز یکی پلکسی که من پلکسی رو به خاطر قیمت و راحتی کار ترجیح میدم
3-1 پلکسی رو دو تکه عمودی به هم بچسبونیم
3-2 من ترجیحش میدم که پلکسی خم بخوره
حالا تو هر دو مورد میتونید با سلیقه خودتون روش طرح بزنید که من طرح های زیبایی که دیدم رو میگم
3- deep cool genome که فلز هست و روش یه نوشته gamer sterm و جای مشخصات پاور برش خورده
20160426110505_aa752151.jpeg
3-1 اقا میلاد که عمودی چسبوندن چند تا طرح نوشته
post-16104-0-91165500-1465029290_thumb.jpg
3-2 کیس واقعا عالی دوست عزیزمون hamid rog از انجمن همسایه که با خم کاری پلکسی سفید رو گزاشتن بعد رو پلکسی مشکی طرح رو در اوردن چسبوندن روی سفید و بک لایت روشنش کردن (گفتن توسط pc mod انجام شده)
k6rcpjnq5k1ctq85nh2q.jpg
خوب بریم مورد بعدی
4-ساخت مادربورد ارمور قسمت هایی از بدنه روی قسمت درایو و هارد روی گرافیک و هر جای دیگه با توجه به خلاقیت شما
4-1مادربورد ارمور من ندیدم ولی کاری نداره و شخص میتونه خودش بسازه مثل مادربورد ارمورای موجود در بازار
4-2 برا قسمت هایی از بدنه مثل روی جای هاردها و و گرافیک
باز تو این روش یا روش روش پاور ارمور دوستان با بک لایت و و استفاده از led میتونن طرح های زیبایی رو نمایش بزارن که همه چیز به ایده و سلیقه برمیگرده

4-1-میبینید انچانان زحمتی نداره هم با فلز میشه و هم با پلکسی دیگه باز هم سلیقه بیشترین اثر رو داره
ASUS-TUF-Sabertooth-Z170-Mark-1-Motherbo4-2 کیس اقا میلاد باز

post-16104-0-91165500-1465029290_thumb.jpg
5-و ساخت خود کیس که یکی از دوستان فکر کنم پروژه ای داشت یا مثل کیس گرین که از نظر م صرفه نداره و هزینه هم بالا میشه
orginal_cf2ac8cbc8932993426a5b27f368994f

5-همچنین از Parvum میشه به عنوان یکی  از معروفترین برند های تولید کیس با پلکسی نام برد (ابدیت 1 -->captain_zakhar)

f1kflqj2lw92z07ufopp.jpeg3hnyggyskl7c3aoju6x3.jpegnghhia6fxhd5ashqy34k.jpeg

خوب تو تمام روشایی گفتم همه چیز و همه چیز به سلیقه فرد بر میگرده شما میتونید با طرح هایی که تو سایتای خارجی یا همین لیون هست کیس مورد نظرتون رو بسازید یا مد کنید
7-مخزن کوالانت 
خوب ساخت مخزن دوست عزیزمون رامین خان(ramin0095)ساخت منم گفتم اینجا بگم تا مطلب جامع تر بشه تو این هم سلیقه خودتون بستگی داره دوستمون اندازه درایو ساخت و گذاشت تو جای درایو
photo_2016-07-06_02-21-07.jpg
DSC_0056.jpg
20160705_005854.jpg
خوب سلیقه خودتونه میتونید مکعبی و استوانه شکل تقریبا درت کنید 
یا داخل همین مکعب لوله هایی بزارید پیچ پیچی مثل دیپ کول جنوم 
استفاده این برای کاهش دمای کوالانته و زیبایی و هوا گرفتن باعث صدا دادن نشه  :)

امیدوارم مفید بوده باشه اگر کمی و کاستی داشت ببخشید دیگه
کپی برداری بدون ذکر اسم سایت و نویسنده مشکل شرعی داره :D
اینم چند تا از تاپیکای خوب مدینگ به ترتیب تاریخ اپ

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=60990&page=1
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=55263
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=19243
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=31226&page=1
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58344
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=55082&page=1
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=40265&page=1
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=56299&page=1
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=36871&page=1

تمام سعی ام رو کردم بهترین بشه و تو یک پست جامع و کامل باشه :D
خیلی خسته شدم چیزی کم داشت ببخشید
موفق باشید @};-
ابدیت 1
نمونه کار برا برش تو فایل کرول و رداری اماده برا برش 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=59752

نظر دوستمون car20pc.ir @};- 
پلکسی برا مادینگ نمونه نمایشگاهی هست جدا از زیبایی فقط یه مدت برامون جذابی داره و کیس رو از قالب اصلی و واقعی در میاره بطوری که دلت رو بزنه  بهترین متریال برا مودینگ ورق المینیوم هست جدا از هزینه زیادش ،کیس کاملا جلوه فابریک به خودش میگیره .

نیاز به رنگ هم نداره استیکر های حرفه ایی بازار موجوده میشه در صورت نیاز به هر رنگی و جنسی تغییر داد از طرفی حالت انتی استاتیک هم ایجاد میشه. برا مادینگ هنر هم شرطه با یه باکس پاور و رنگ کردن نمیشه بهش گفت ماد 
از طرفی بخاطر بوجه کم دوستان مجبورن چیزی شبه به اسباب بازی کودکان بسازن ،چهره خشن و‌ جدی برا قطعات کامپیوتر نیازه تا جلوه داشته باشه.
از همه مهتر امروز تمام قطعات چه از نظر اسم ،ظاهر و طراحی حتی رنگ امیزی تو یه خانواده قرار میگیرن و راحت میشه یه ست خوشگل جمع کرد تا بهش بشه گفت سیستم .
از طرفی ظاهر فابریک قطعات خودشون زیبایی خیره کننده دارن.
هنر این موقع هست خودش رو نشون میده یه ایده خوب و طرح ماندنی ادقام با رنگ و طرخ خودت قطعات طوری که به فرض وقتی به کیس نگاه میکنی فقط باکس پاور نبینی یا led هفت رنگ 
اکثر دوستان از خراب شدن قطعات و باطل شدن گارانتی میترسن یا همش به فکر فروش در ایینده هستند خب اگر از این روش استفاده بشه دیگه هیچ نگرانی وجود نداره

ویرایش شده توسط amin8speed
لینک به دیدگاه

توضیحات عالی بود. ایول :)

انجام وظیفه است
لینک به دیدگاه

افرین. جسارتا میلاد هستم نه مهدی :D احتمالا دوباره دستی به سر گوش کیس میکشم چون بعضیا خیلی خوششون نیومد

لینک به دیدگاه

کامل خوندم ، خیلی جالب بود.

واقعا تهیه و تایپ مطالب با این موضوع و حجم خسته کنندست.

دم شما گرم.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

افرین. جسارتا میلاد هستم نه مهدی :D احتمالا دوباره دستی به سر گوش کیس میکشم چون بعضیا خیلی خوششون نیومد

خخخخخخ ببخشید ویرایش میکنم

کامل خوندم ، خیلی جالب بود.

واقعا تهیه و تایپ مطالب با این موضوع و حجم خسته کنندست.

دم شما گرم.

ممنون
لینک به دیدگاه

فوق العاده بود  :clapping:  :clapping:  :clapping: 

ازاون تاپیکای ماندگار که برای سالیان متمادی میتونه از علاقه مندانش گره گشایی کنه ؛ امیدوارم که بروزسانیش هم فراموشتون نشه 

@};- 

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابت نوضیحات

من چند سری طرح دادم بیرون بزنن فایل ها رو به فرمت برنامه corel draw درست کردم یعنی خود برش کارها با این فرمت خواستن

لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابت نوضیحات

من چند سری طرح دادم بیرون بزنن فایل ها رو به فرمت برنامه corel draw درست کردم یعنی خود برش کارها با این فرمت خواستن

ممنون دوست عزیز اره همون کورل بود من از یکی از دوستان اشتباه شنیدم حالا باز در روز های اینده  اگر بشه برم یک بار دیگه بپرسم بهتره 

ممنون بابت یاد اوری @};-  @};-

:clapping: :clapping: :clapping:

من هم همین بالایی !

:D ممنون از شما 

فوق العاده بود  :clapping:  :clapping:  :clapping: 

ازاون تاپیکای ماندگار که برای سالینان متمادی میتونه از علاقه مندانش گره گشایی کنه ؛ امیدوارم که بروزسانیش هم فراموشتون نشه 

@};- 

خواهش میکنم 

انشالله که زنده باشیم و وقت داشته باشم بیام بروز رسانیش هم میکنم  :x

لینک به دیدگاه

از Parvum میشه به عنوان یکی  از معروفترین برند های تولید کیس با پلکسی نام برد

f1kflqj2lw92z07ufopp.jpegko59b11fdg7uv91b2f7t.jpeg3hnyggyskl7c3aoju6x3.jpegnghhia6fxhd5ashqy34k.jpeg

f2v2rwqdywy1ebas6zhb.jpegrfzzi85vwauq25jcgtei.jpeg

ypflgp9v83m1282hqn5q.jpeg

لینک به دیدگاه

از Parvum میشه به عنوان یکی از معروفترین برند های تولید کیس با پلکسی نام برد

f1kflqj2lw92z07ufopp.jpegko59b11fdg7uv91b2f7t.jpeg3hnyggyskl7c3aoju6x3.jpegnghhia6fxhd5ashqy34k.jpeg

f2v2rwqdywy1ebas6zhb.jpegrfzzi85vwauq25jcgtei.jpeg

ypflgp9v83m1282hqn5q.jpeg

یه کیس سوپر فول تاور از رو نمونه هاش دارم میسازم واقعا نسبت به یه کیس اماده ارزونتر تمام میشه اگه بلد باشی از کجا و چه نوعش رو خریداری کنید.
لینک به دیدگاه

اره اما کیس آماده خیلی چیزها داره که دست ساز نداره

اولیش دردسر طراحی [emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

پلکسی برا مادینگ نمونه نمایشگاهی هست جدا از زیبایی فقط یه مدت برامون جذابی داره و کیس رو از قالب اصلی و واقعی در میاره بطوری که دلت رو بزنه

بهترین متریال برا مودینگ ورق المینیوم هست جدا از هزینه زیادش ،کیس کاملا جلوه فابریک به خودش میگیره .

نیاز به رنگ هم نداره استیکر های حرفه ایی بازار موجوده میشه در صورت نیاز به هر رنگی و جنسی تغییر داد از طرفی حالت انتی استاتیک هم ایجاد میشه.

برا مادینگ هنر هم شرطه با یه باکس پاور و رنگ کردن نمیشه بهش گفت ماد

از طرفی بخاطر بوجه کم دوستان مجبورن چیزی شبه به اسباب بازی کودکان بسازن ،چهره خشن و‌ جدی برا قطعات کامپیوتر نیازه تا جلوه داشته باشه.

از همه مهتر امروز تمام قطعات چه از نظر اسم ،ظاهر و طراحی حتی رنگ امیزی تو یه خانواده قرار میگیرن و راحت میشه یه ست خوشگل جمع کرد تا بهش بشه گفت سیستم .

هنر این موقع هست خودش رو نشون میده یه ایده خوب و طرح ماندنی ادقام با رنگ و طرخ خودت قطعات طوری که به فرض وقتی به کیس نگاه میکنی فقط باکس پاور نبینی یا led هفت رنگ

اکثر دوستان از خراب شدن قطعات و باطل شدن گارانتی میترسن یا همش به فکر فروش در ایینده هستند خب اگر از این روش استفاده بشه دیگه هیچ نگرانی وجود نداره

Sent from my D826 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

پلکسی برا مادینگ نمونه نمایشگاهی هست جدا از زیبایی فقط یه مدت برامون جذابی داره و کیس رو از قالب اصلی و واقعی در میاره بطوری که دلت رو بزنه

بهترین متریال برا مودینگ ورق المینیوم هست جدا از هزینه زیادش ،کیس کاملا جلوه فابریک به خودش میگیره .

نیاز به رنگ هم نداره استیکر های حرفه ایی بازار موجوده میشه در صورت نیاز به هر رنگی و جنسی تغییر داد از طرفی حالت انتی استاتیک هم ایجاد میشه.

برا مادینگ هنر هم شرطه با یه باکس پاور و رنگ کردن نمیشه بهش گفت ماد

Sent from my D826 using Tapatalk

عالی  :clapping:  :clapping:  :clapping:  @};-  @};-  @};-

از Parvum میشه به عنوان یکی  از معروفترین برند های تولید کیس با پلکسی نام برد

به پست اول ضمیمه شد 

ابدیت 1

1- نظر دوستمون 

2- کیس کامل از اون شرکت 

3- لینک تاپیک فایل برا برش با کورل

4- چند تا عکس بیشتر از طرح درب کیس مورد 1-3

ویرایش شده توسط amin8speed
لینک به دیدگاه

خیلی خوب بود   ^_^

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

خیلی خوب بود   ^_^

ما کوچیک شماییم

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

ابدیت2 
کلروفرم چیست 
فیلمای چسبوندن
ساخت مخزن کوالانت 

لینک به دیدگاه

اقا من با کلروفوم زیاد کار کردم اون موقع هم اصلا نمیدونستم این هموم ماده ای که واسه بیهوشی استفاده میشه شانس آوردن غش نکردم

ولی کار باهاش یک بدی داره اونم اینه که کلروفوم کاملا رقیقه درست مثل آب . به محض برخورد با پلکسی روش تاثیر میذاره و اگر حین کار یک قطعه شره کنه پلکسی رو مات میکنه

لینک به دیدگاه

اقا من با کلروفوم زیاد کار کردم اون موقع هم اصلا نمیدونستم این هموم ماده ای که واسه بیهوشی استفاده میشه شانس آوردن غش نکردم

ولی کار باهاش یک بدی داره اونم اینه که کلروفوم کاملا رقیقه درست مثل آب . به محض برخورد با پلکسی روش تاثیر میذاره و اگر حین کار یک قطعه شره کنه پلکسی رو مات میکنه

و سوالی برام پیش اومد از کجا میخرن؟؟

لینک به دیدگاه

و سوالی برام پیش اومد از کجا میخرن؟؟

از همون جا که پلکسی خریده بودم گرفتنم

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

اگر بخواهیم برای درب بقل کیس از پلکسی استفاده کنیم  یه راهنمایی میکنید؟

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام . یکی از دوستان پیشنهاد داد برای کیس کامپیوترم از بازار پامنار بگم برام همین جنس فکر کنم پلکسی گلاس هست رو بگم سفارش بدم. چون برامن طلقش شیکسته و خیلی زشت شده. الان نمیدونم از کجا بخرمش که مطمین باشه چون خودم تهران نیستم ، اینجا رو آقای پلکسی توی اینترنت پیدا کردم، معتبر هست؟ کسی ازش تاحالا خریده؟ توروخدا اگه کسی جای مطمین میشناسه شماره تماسشو برام بذاره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...