رفتن به مطلب

مشاوره جهت سیستم معرفی شده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان...من قصد خرید سیستم گیمینگ تا سقف ۵۵۰۰ رو دارم... البته خودم چنتا از قطعات رو مد نظر دارم حالا ممنون میشم بازم راهنماییم کنید

Mainboard: GIGABYTE Z170X-Gaming 5 or GIGABYTE Z170X-Gaming 3

VGA:GtX 1070 

Memory:Gskill Ripjaws 4 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

CPu:Intel® Core™ i5-6600K Skylake Processor

SSD:Samsung 750 EVO 250GB SATA3 

Power:Cooler Master V650 80Plus Gold Full Modular PSU

فقط چنتا سوال دارم:

۱-بین مادربوردها چقدر تفاوت وجود داره با توجه به اختلاف قیمت حدود ۱۰۰ت یا بیشتر که دارن , کدوم یکی بیشتر ارزش خرید داره؟

۲- سی پی یو که معرفی کردم چجوریاس ارزش خرید داره واسه گیمینگ یا Intel® Core™ i7-6700 Skylake Processor انتخاب بهتریه؟

۳-بهتراز این مدل رم هم هست با فرکانس بالاتر؟ 

با تشکر

لینک به دیدگاه

بورد ها تفاوتشون تو تعداد پورت و امكانات جانبي و ... و در پرفورمنس تفاوتي ندارن

به نسبت گرافيك اگه cpu رو 6700k برداريد بهتره

Trident z 3200mhz

Corsair dominator platinium

هر دو گزينه هاي عالي هستن ولي مدل كرسير كيفيت بيشتري داره و بالطبع قيمت بالا تر

اگه تا 5.5خرج ميكنيد 1080برداريد بهتره

لینک به دیدگاه

برادر من جی اسکیل ترویند z عالیه اولین رمی که 4000 رو رد کرده هست تازه الان رمی زده که 4300 سرعتشه فقط یه مادربورد پشتیبانی میکنه این فرکانسو ما ازراکه

فرستاده شده از SM-T311ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

ممنون فقط این قطعات از نظر مچ بودن چجورین؟ مادربورد گیمینگ تو این رنج قیمت بهتر هست؟

لینک به دیدگاه

ممنون فقط این قطعات از نظر مچ بودن چجورین؟ مادربورد گیمینگ تو این رنج قیمت بهتر هست؟

درود عزیز

من خودم قصد دارم سیستمی با این بودجه تا چند هفته اینده بگیرم با کارت 1070

اول از همه فقط کیس میخواید یا سیستم کامل؟

بعد رو رزولیشن 1080*1920 میخواید بازی کنید؟

با احتساب اینکه کارت gtx 1070 قیمتش 2 میلیون تومن باشه به نظرم این سیستم تا اومدن این کارت و خریدش مناسب هست

البته رم رو میتونید جی اسکیل که عالیه بردارید

به نظرم دو مادربرد از نظر پرفورمنس و کارایی تفاوتی ندارند 

اون cpu برای اینده نگری و جلوگیری از هر گونه گلوگاه برای sli خوبه

به نظرم ssd رو اگه قیمت کارت کمتر بود مقدارش رو 250 بخرید

5fgwz0rf3d8azeibnlod.png

لینک به دیدگاه

درود عزیز

من خودم قصد دارم سیستمی با این بودجه تا چند هفته اینده بگیرم با کارت 1070

اول از همه فقط کیس میخواید یا سیستم کامل؟

بعد رو رزولیشن 1080*1920 میخواید بازی کنید؟

با احتساب اینکه کارت gtx 1070 قیمتش 2 میلیون تومن باشه به نظرم این سیستم تا اومدن این کارت و خریدش مناسب هست

البته رم رو میتونید جی اسکیل که عالیه بردارید

به نظرم دو مادربرد از نظر پرفورمنس و کارایی تفاوتی ندارند 

اون cpu برای اینده نگری و جلوگیری از هر گونه گلوگاه برای sli خوبه

به نظرم ssd رو اگه قیمت کارت کمتر بود مقدارش رو 250 بخرید

5fgwz0rf3d8azeibnlod.png

بله دوست عزیز کیس کامل میخام بگیرم... رزولوشن هم بله همین قدر که فرمودین...

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز کیس کامل میخام بگیرم... رزولوشن هم بله همین قدر که فرمودین...

به نظرم این سیستم خوبه پس

اما بهتره تا منتشر شدن بنچمارک های معتبر با cpu  های 6600k و 6700k منتشر باشید

لینک به دیدگاه

به نظرم این سیستم خوبه پس

اما بهتره تا منتشر شدن بنچمارک های معتبر با cpu  های 6600k و 6700k منتشر باشید

فقط اینکه ۱۰۷۰ از ۹۸۰ Ti قویتربه نظر میرسه.واقعا هست؟.در صورتیکه ۱۰۷۰ جانشین ۹۷۰ هست..یعنی فقط به خاطر مموری نسل پاسکاله؟ اگه اینجوری باشه قیمتش کمترز ti ه

لینک به دیدگاه

فقط اینکه ۱۰۷۰ از ۹۸۰ Ti قویتربه نظر میرسه.واقعا هست؟.در صورتیکه ۱۰۷۰ جانشین ۹۷۰ هست..یعنی فقط به خاطر مموری نسل پاسکاله؟ اگه اینجوری باشه قیمتش کمترز ti ه

1070 از titan x هم قویتر هست در بیشتر مواقع و واقعا کارتی با قیمت عالی هست

میتونید یه سری به پنجمارک های 1070 که تاپیکش تو انجمن هست سر بزنید و فریم ریتش رو در بازی ها ببینید

لینک به دیدگاه

1070 از titan x هم قویتر هست در بیشتر مواقع و واقعا کارتی با قیمت عالی هست

میتونید یه سری به پنجمارک های 1070 که تاپیکش تو انجمن هست سر بزنید و فریم ریتش رو در بازی ها ببینید

این سیستم تا چند سال بهترین کارایی رو میده؟ با همون رزولوشن گفته شده و کیفیت ultra و ۶۰fps ترجیحا :)

لینک به دیدگاه

این سیستم تا چند سال بهترین کارایی رو میده؟ با همون رزولوشن گفته شده و کیفیت ultra و ۶۰fps ترجیحا :)

نمیشه حدس زد ولی با این پیشرفت خیلی سریع تکنولوژی و بازی های جدید که بخاطر تنبلی بازی سازان بهینه نمیشن خب صد در صد ممکنه در در اینده نزدیک کم بیاره اما اگه بازی ها به خوبی بهینه شن مثلا یکیش gta v هست اگر در اینده شاهد همچین بهینه سازی خوبی باشیم فکر میکنم تا چند نسل اینده به راحتی روی بالاترین تنظیمات و فریم ریت استاندارد اجرا میشه

البته به نظرم میتونه با بهینه سازی های خوب تا نسل 10 هم دووم بیاره

ولی واقعا حدسش سخته

لینک به دیدگاه

1070 کارت بسیار خوبیه . تایتان x رو شکست میده و قیمتی بسیار مناسب تر از 1080 داره اما در مقابل RX 480 حرفی برای گفتن نداره .

RX 480 مقداری از 1070 ضعیف تره اما بسیار ارزانتره . از dx12 بهتر پشتیبانی میکنه و بعد از عرضه نسل بعد هم به خوبی ساپورت میشه .

در خرید 1070 عجله نکنید گرچه هنوز برای گفتن زوده اما به نظر میرسه RX 480 کاملا از 1070 برتر باشه .

در مورد cpu

برای تک گرافیک i5 و i7  فریم دهی فرق چدانی ندارن حتی 1080 هم نیازی به یک i7 نداره چه برسه به 1070

بنابر این بهتر همون i5 رو بگیرید مگر این که بخواهید از 2 یا تعداد بیشتری کارت گرافیک استفاده کنید . مثلا 2 تا RX 480 رو کراس کنید که هر کدوم قیمتی 200 دلار دارن ( کمتر از 1 تومن اگر وارد کننده های محترم بزارن ) و فریم بیشتری از 1080 میدن .

در مورد رم

تا اونجایی که میدونم باس بالای 2400 تاثیری در فریم نداره .

در مورد مادر برد

اگر فقط برای گیم میخواهید گمونم Gaming 3 کافی باشه .

لینک به دیدگاه

1070 کارت بسیار خوبیه . تایتان x رو شکست میده و قیمتی بسیار مناسب تر از 1080 داره اما در مقابل RX 480 حرفی برای گفتن نداره .

RX 480 مقداری از 1070 ضعیف تره اما بسیار ارزانتره . از dx12 بهتر پشتیبانی میکنه و بعد از عرضه نسل بعد هم به خوبی ساپورت میشه .

در خرید 1070 عجله نکنید گرچه هنوز برای گفتن زوده اما به نظر میرسه RX 480 کاملا از 1070 برتر باشه .

در مورد cpu

برای تک گرافیک i5 و i7  فریم دهی فرق چدانی ندارن حتی 1080 هم نیازی به یک i7 نداره چه برسه به 1070

بنابر این بهتر همون i5 رو بگیرید مگر این که بخواهید از 2 یا تعداد بیشتری کارت گرافیک استفاده کنید . مثلا 2 تا RX 480 رو کراس کنید که هر کدوم قیمتی 200 دلار دارن ( کمتر از 1 تومن اگر وارد کننده های محترم بزارن ) و فریم بیشتری از 1080 میدن .

در مورد رم

تا اونجایی که میدونم باس بالای 2400 تاثیری در فریم نداره .

در مورد مادر برد

اگر فقط برای گیم میخواهید گمونم Gaming 3 کافی باشه .

ممنون از راهنماییتون..فقط جنتا موضوع هستش ... اینکه گفته میشه اگه گرافیک در حد ۱۰۸۰ یا ۱۰۷۰ یا حتآ ۹۸۰ti باشه برای تاثیرگزاری بیشتر خصوصا تو گیم باید i7 گرفت.این واقعیته؟

بعد اینکه نه من کلا کارت ای ام دی دیگه نمیخوام مخصوصا با این شیرین کاریایی که این چند وقت انجام داده..البته کارت فعلی خودم ۷۹۷۰ هستش,ولی اون نسل کجا این نسل کجا! اینکه مشکل هزینه ندارم..

شما چطور میگین که 480x از1070 قویتره؟ وقتی که ۱۰۷۰ از titanx و ۹۸۰ti قویتره؟

درمورد مین مدل بهتراز سری g1 x1170 giga هست؟

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون..فقط جنتا موضوع هستش ... اینکه گفته میشه اگه گرافیک در حد ۱۰۸۰ یا ۱۰۷۰ یا حتآ ۹۸۰ti باشه برای تاثیرگزاری بیشتر خصوصا تو گیم باید i7 گرفت.این واقعیته؟

بعد اینکه نه من کلا کارت ای ام دی دیگه نمیخوام مخصوصا با این شیرین کاریایی که این چند وقت انجام داده..البته کارت فعلی خودم ۷۹۷۰ هستش,ولی اون نسل کجا این نسل کجا! اینکه مشکل هزینه ندارم..

شما چطور میگین که 480x از1070 قویتره؟ وقتی که ۱۰۷۰ از titanx و ۹۸۰ti قویتره؟

درمورد مین مدل بهتراز سری g1 x1170 giga هست؟

480 از 1070 ضعیف تر هست . اما قیمت بسیار مناسب تری داره .

فاصله بین قیمت این دو کارت از فاصله بین پرفورمنسشون بیشتره.

480 قیمتی در حدود 200 دلار داره ( شاید در مدلهای 8 گیگ به بیشتر از 250 دلار هم برسه ) اما 1070 بالای 300 دلار قیمت داره

در مورد قدرت cpu تا اونجایی که من میدونم یه i5 قوی از پس 1080 به راحتی بر میاد . هرچند وقتی شما داری کارت 3 میلیونی میبندی میتونی یه i7 هم ببندی !

در مورد مین من بیشتر مین های ایسوس رو میپسندم . البته یکی دو مدل از ازراک هم بسیار خوب درخشیدن .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فطله بین قیمت این دو کارت از فاصله بین پرفورمنسشون بیشتره.

480 قیمتی در حدود 200 دلار داره ( شاید در مدلهای 8 گیگ به بیشتر از 250 دلار هم برسه ) اما 1070 بالای 300 دلار قیمت داره

در مورد قدرت cpu تا اونجایی که من میدونم یه i5 قوی از پس 1080 به راحتی بر میاد . هرچند وقتی شما داری کارت 3 میلیونی میبندی میتونی یه i7 هم ببندی !

در مورد مین من بیشتر مین های ایسوس رو میپسندم . البته یکی دو مدل از ازراک هم بسیار خوب درخشیدن .

380 نه 300  ^_^

لینک به دیدگاه

380 نه 300  ^_^

خخخخخخخ

درسته !

البته 380 و 400 و 500 و ... همشون بالای 300 حساب میشن ولی حق با شماست .

لینک به دیدگاه

380 نه 

کدوم مدلها میشه بگین؟

لینک به دیدگاه

380 نه

کدوم مدلها میشه بگین؟
کی گفته ضعیف تره تو یک بازی که الان اسمش یادم نیست 1080 رو زده

لینک به دیدگاه

کی گفته ضعیف تره تو یک بازی که الان اسمش یادم نیست 1080 رو زده

به طور نسبی میگم !

لینک به دیدگاه

به طور نسبی میگم !

قربان اون دو مدل مینی که اشاره کردینو میشه بگین؟ توضیحم بدین که چه بهتر:)

لینک به دیدگاه

قربان اون دو مدل مینی که اشاره کردینو میشه بگین؟ توضیحم بدین که چه بهتر :)

بهتر بودن در دنیای مادر برد ها سخت تر از خیلی از قطعات دیگه هست .

عواملی مثل اورکلاک بالا و پایدار ، بایوس مرتب و حرفه ای ، قیمت مناسب ، فناوری های مناسب برای مثلا گیم ، تعداد درگاه های اتصال ( مثلا تعداد usb و یا حتی تعداد اسلت رم و گرافیک ) ، مدار برق رسانی و ... .

با توجه به همه این عوامل انتخاب بهترین کمی سخت میشه .

مثلا مادربرد های مثل

ASUS ROG MAXIMUS VIII Hero Intel Z170

و

MSI M7 Z170A Gaming Motherboard

حرفهای زیادی برای گفتن دارن .

توی مادر بردهای ازراک هم موجودات جالبی یافت میشه .

ASRock Fatal1ty Z170 K6 Gaming

https://www.amazon.com/ASRock-Motherboards-Z170-GAMING-K6/dp/B012D7H3RU/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&qid=1465406273&sr=8-1&keywords=ASRock+Fatal1ty+Z170+Gaming+K6%2B&linkCode=sl1&tag=trusrevi01-20&linkId=1d1dad19aa54cff47647e3391ec431b0

ASRock ATX DDR4 LGA 1151 Motherboard Z170 EXTREME3

https://www.amazon.com/ASRock-DDR4-Motherboard-Z170-EXTREME3/dp/B015Y0H7NS/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&qid=1465405426&sr=8-1&keywords=ASRock+Z170+Extreme3&linkCode=sl1&tag=trusrevi01-20&linkId=e26cfa1a440bf57795c72d20e1e75c59

یا حتی مادر برد کوچیک Fatal1ty Z170 Gaming-ITX/ac که برای خود من بسیار جالب توجه بود .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز
اگر اهل اورکلاک نیستید نیازی نیست سری z یا پردازنده ی ضریب باز بردارید

بین اون دو تا مادربرد z170x-gaming 3 بهتره

به نظرم پردازنده 6600 کا تا چندین سال گلوگاه نمیشه
و ضمنا تفاوت چندانی بین 6700 با 6600 نیست
رم هایی هم که همون اول گفتید بسیار مناسب هستند

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام.رم رو دو تا 8 گیگ بردارید تا بعدا اگه دلتون خواست اضافه کنید.4 تا 4 گیگ به هیچ وجه انتخاب نکنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...