رفتن به مطلب

شرکت AMD در مراسم E3 2016 از دو کارت‌گرافیک میانرده RX 470 و RX 460 رونمایی کرد

Recommended Posts

m9kqvqoqioabwhopqz4v.jpg

شرکت AMD دیشب در مراسم E3 2016 و در کنفرانس PC GAMING، از دو کارت‌گرافیک RX 470 و RX 460 رونمایی کرد. این دو کارت، برادران کوچکتر کارت‌گرافیک RX 480 هستند و از نظر قدرت، پایینتر از این کارت قرار می‌گیرند. اگر چه دقیقاََ مشخص نشده، ولی گمان می‌رود هر دو کارت‌گرافیک نیز همانند کارت RX 480، از معماری Polaris بهره ببرند.

مشخصات دو کارت RX 470 و RX 460 اعلام نشد، اما طبق گفته‌ی شرکت AMD، این دو کارت‌گرافیک مصرف انرژی پایینی دارند. انرژی مورد نیاز کارت‌گرافیک RX 460 تنها از شکاف PCI-Express تأمین می‌شود و مصرف آن حدود 75 وات می‌باشد. طبق شایعات منتشر شده، کارت‌گرافیک RX 470 از جی‌پی‌یو Polaris 10 (همان جی‌پی‌یویی که در ساخت RX 480 هم استفاده شد) بهره‌مند می‌شود. اما احتمالاََ کارت RX 470 نسبت به کارت RX 480 کلاک کمتری داشته و واحدهای سایه‌زن آن کمتر خواهد بود. در ساخت کارت‌گرافیک RX 460 نیز از جی‌پی‌یو Polaris 11 استفاده خواهد شد.

هر دو کارت‌گرافیک از HDR پشتیبانی خواهند کرد و به دو درگاه HDMI 2.0b و DisplayPort 1.4 مجهز خواهند شد. همچنین هر دوی آنان از رمز گذاری و رمز گشایی ویدئو با کدک H.265 برخودار خواهند شد.

هنوز تاریخ دقیق عرضه‌ی دو کارت‌گرافیک RX 470 و RX 460 مشخص نشده است. کارت RX 480 نیز در تاریخ 29 ژوئن (9 تیر) بصورت جهانی به قیمت 200 دلار برای نسخه‌ی 4 گیگابایتی و 230 دلار برای نسخه‌ی 8 گیگابایتی عرضه خواهد شد.

منبع: guru3d

مترجم: مجتبی حیدرزاده

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مجتبی خان، شایعه درست نکن، الان قیمت کارتهاش بالا میره!!! :laughing:

نسخه 8 گیگ کارت 480 با قیمت 230 دولار قرار به عرضه داره...

@};-

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

مجتبی خان، شایعه درست نکن، الان قیمت کارتهاش بالا میره!!! :laughing:

نسخه 8 گیگ کارت 480 با قیمت 230 دولار قرار به عرضه داره...

@};-

سلام و درود

والا آخرین بار که از RX 480 خبر داشتم، نسخه‌ی 8 گیگابایتی هنوز رسماََ قیمت گذاری نشده بود. ولی باشه، ویرایش شد  @};-

لینک به دیدگاه

من الان دو ماهه گرافیکمو فروختم دارم از گرافیک مجتمع استفاده میکنم.اولش قصدم این بود که منتظر بمونم گرافیکای جدید بیاد تاگرافیکای الان قیمتشون  پایین بیاد  بتونم یه گرافیک 970 دسته دوم بگیرم که حسابی قیمتش افت کرده باشه الان با این قیمتایی که ای ام دی داره میده تصمیمم عوض شد می خوام 480 بگیرم

پاورم 730وات هست آیا  اگه چند ماه صبر کنم به پاور فشار میاد؟(بخاطر اینکه گرافیک ندارم  ومصرف سیستمم خیلی پایین هست ولی قدرت پاورم زیاده)؟

لینک به دیدگاه

من الان دو ماهه گرافیکمو فروختم دارم از گرافیک مجتمع استفاده میکنم.اولش قصدم این بود که منتظر بمونم گرافیکای جدید بیاد تاگرافیکای الان قیمتشون  پایین بیاد  بتونم یه گرافیک 970 دسته دوم بگیرم که حسابی قیمتش افت کرده باشه الان با این قیمتایی که ای ام دی داره میده تصمیمم عوض شد می خوام 480 بگیرم

پاورم 730وات هست آیا  اگه چند ماه صبر کنم به پاور فشار میاد؟(بخاطر اینکه گرافیک ندارم  ومصرف سیستمم خیلی پایین هست ولی قدرت پاورم زیاده)؟

گمون نکنم .

مصرف زیر 20 درصد میتونه در دراز مدت به پاور آسیب بزنه .

اگر از شما زیر 20 درصد مصرف میکنه آره میتونه .

لینک به دیدگاه

گمون نکنم .

مصرف زیر 20 درصد میتونه در دراز مدت به پاور آسیب بزنه .

اگر از شما زیر 20 درصد مصرف میکنه آره میتونه .

سیستمم سیستمه امضام هست فک کنم یکم سی پی یو رو اور کنم مصرفم به 20 درصد برسه :D

لینک به دیدگاه

سیستمم سیستمه امضام هست فک کنم یکم سی پی یو رو اور کنم مصرفم به 20 درصد برسه :D

20 درصد برای شما حدود 140 وات میشه .

یه مین که 8 پین میخوره میتونه 80 وات مصرف کنه .

رم ها هم دونه ای 10 وات مصرف میکنن

البته اینها همه نسبی هست .

لینک به دیدگاه

دوستان قدرت rx470 عالیه و اگه با قیمت خوبی عرضه بشه و قیمتی مثلا حدود 150 دلار داشته باشه واقعا عالی میشه!
untitled-2.png

ویرایش شده توسط ali.r78
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان قدرت rx470 عالیه و اگه با قیمت خوبی عرضه بشه و قیمتی حدود 550-650 داشته باشه واقعا عالی میشه!

untitled-2.png

با این شرایط  درقسمت کارت رده متوسط پرچم دار amd اگهgtx 1060چیزی برای گفتن نداشته باشد

لینک به دیدگاه

با این شرایط  درقسمت کارت رده متوسط پرچم دار amd اگهgtx 1060چیزی برای گفتن نداشته باشد

من نظرم اینکه:

انویدیا میتونه با توجه به اینکه کارت rx480 حدود 40 درصد ضعیف تره از 1070 هستش اگه یک کارت با قیمت مشابه و یا رقابتی و قدرتی مثلا 10 تا 20 درصد قویتر از rx480 بده بیرون میتونه تو بازار رده متوسط هم قدرتمند ظاهر بشه!!!(درضمن باید زودتر اینکار رو بکنه چون بازار از دستش میره و وقتی کاربر ها از وجود همچنین کارتی با این مشخصات خبر ندارند سریع دست به خرید برای مثال rx480 ای ام دی میزنند)

ویرایش شده توسط ali.r78
لینک به دیدگاه

m9kqvqoqioabwhopqz4v.jpg

شرکت AMD دیشب در مراسم E3 2016 و در کنفرانس PC GAMING، از دو کارت‌گرافیک RX 470 و RX 460 رونمایی کرد. این دو کارت، برادران کوچکتر کارت‌گرافیک RX 480 هستند و از نظر قدرت، پایینتر از این کارت قرار می‌گیرند. اگر چه دقیقاََ مشخص نشده، ولی گمان می‌رود هر دو کارت‌گرافیک نیز همانند کارت RX 480، از معماری Polaris بهره ببرند.

مشخصات دو کارت RX 470 و RX 460 اعلام نشد، اما طبق گفته‌ی شرکت AMD، این دو کارت‌گرافیک مصرف انرژی پایینی دارند. انرژی مورد نیاز کارت‌گرافیک RX 460 تنها از شکاف PCI-Express تأمین می‌شود و مصرف آن حدود 75 وات می‌باشد. طبق شایعات منتشر شده، کارت‌گرافیک RX 470 از جی‌پی‌یو Polaris 10 (همان جی‌پی‌یویی که در ساخت RX 480 هم استفاده شد) بهره‌مند می‌شود. اما احتمالاََ کارت RX 470 نسبت به کارت RX 480 کلاک کمتری داشته و واحدهای سایه‌زن آن کمتر خواهد بود. در ساخت کارت‌گرافیک RX 460 نیز از جی‌پی‌یو Polaris 11 استفاده خواهد شد.

هر دو کارت‌گرافیک از HDR پشتیبانی خواهند کرد و به دو درگاه HDMI 2.0b و DisplayPort 1.4 مجهز خواهند شد. همچنین هر دوی آنان از رمز گذاری و رمز گشایی ویدئو با کدک H.265 برخودار خواهند شد.

هنوز تاریخ دقیق عرضه‌ی دو کارت‌گرافیک RX 470 و RX 460 مشخص نشده است. کارت RX 480 نیز در تاریخ 29 ژوئن (9 تیر) بصورت جهانی به قیمت 200 دلار برای نسخه‌ی 4 گیگابایتی و 230 دلار برای نسخه‌ی 8 گیگابایتی عرضه خواهد شد.

منبع: guru3d

مترجم: مجتبی حیدرزاده

ارزش خرید R7-240 هم از gtx-980 در وبسایت gpuboss.com بیشتره این که دلیل برتری نیست ویرایش شده توسط alijanak
لینک به دیدگاه

با تشک @};- ر از پوشش اخبار رسمی 

شرمنده الآن دیدم

@};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

اندازه 290 قدرت داره ببین 490 چی بشه[emoji7] [emoji7] [emoji7]

فرستاده شده از SM-T311ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...