رفتن به مطلب

چرا قیمتها در سایت آمازون مدام در حال تغییره ؟؟؟

Recommended Posts

درود دوستان گلم

چند وقتیه که شما به دنبال یه سری سوالات هستید و ما هم سعی میکنیم هر چقدر میتونیم بهتون دیتا بدیم ( تا جایی که به کسب و کارمون لطمه وارد نشه )

ما میدونیم که خیلی از شما عزیزان از رمز و رازهای کسب و کار خبر ندارید و خیلی از مسائل رو از روی حدس و گمان عنوان میکنید . ولی اگر خودتون خواهان شنیدن باشید ما در خدمتیم

متاسفانه بارها دیدیم که بعضی از عزیزان ( منظورم فقط با بعضیها بود نه همه ) مطلبی رو بدون داشتن علم کافی مطرح میکنن و بسیار روش پافشاری میکنن . در صورتیکه هر کسی نسبت به کسب و کار خودش واقفتره .

مثال میزنم :

مثلا یکی از دوستان کامنت گذاشته بود که شرکتها دلار دولتی میگیرن روی کارتهای 1080 :eek:  خود جواب اینه : دلار دولتی به کالاهای پر مصرف و پر فروش داده میشه . برای همینه که یه سری از کالاهای پرفروش و پر مصرف به قیمت جهانی بسیارررررر نزدیکن .

یعنی دولت به این امر توجه داشته که دلار دولتی رو برای چه کالایی بده .

دلار دولتی رو نمیان برای پورشه و مازراتی بدن . و در ضمن توجهی به اعتراضات افزایش قیمت لاکچریها ندارن . چون لاکچریها رو فقط برای لاکچری بازها وارد میکنن که تعدادشون کمه

بهتون پیشنهاد میدم ویدئوی زیر , که یک نمونه از تکنیکهای بازار جهانی هستش رو حتما مشاهده کنید .

http://www.aparat.com/v/g2SbO

لینک به دیدگاه

در اینکه اطلاعات خودم از رمزو رازهای کسب و کار خیلی ناچیزه ولی اینو در نظر بگیرید که توی این چند ساله به بهانه کالاهای ضروری مردم دلار دولتی گرفتن و پورشه و .. وارد کردن

لینک به دیدگاه

در اینکه اطلاعات خودم از رمزو رازهای کسب و کار خیلی ناچیزه ولی اینو در نظر بگیرید که توی این چند ساله به بهانه کالاهای ضروری مردم دلار دولتی گرفتن و پورشه و .. وارد کردن

توی مسئله ای اطلاع ندارم وارد نمیشم من هم اینو شنیدم و نمیتونم ردش کنم و یا قبول کنم

----------

ما در مورد کامپیوتر و قیمتها و شرکتهای وارد کننده اطلاعاتمون نسبتا کامله و در این زمینه میتونیم کمک کنیم و نظر بدیم @};-

------------------------------

کاری که آمازون میکنه دقیقا مشابهش ( البته سیستماتیک نیست مثل امازون ) در ایران توسط شرکتها در حال اجراست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاملاً درست میفرمائید

ولی در ایران قسمت پشتیبانی اونقدر فاجعه هست که اصلاً نمیشه حتی کوچکترین مقایسه ایی کرد متاسفانه

لینک به دیدگاه

کاملاً درست میفرمائید

ولی در ایران قسمت پشتیبانی اونقدر فاجعه هست که اصلاً نمیشه حتی کوچکترین مقایسه ایی کرد متاسفانه

اره قبول دارم و تیم لیون حاضره اگر دوستان و کاربران فروم بخوان برای بهتر کردن خدمات گارانتی ها کمک کنه و راهنمایی های لازم رو بده و یا به قول دوستان کمپینهایی درست بشه @};-و با تفکر و هوشمندانه و مدبرانه  در کنار هم به هدفهای بزرگ و مفیدی برسیم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کلا من قبول ندارم بیشتر شرکت ها خلاف چیزی که لیست میدن برای واردات چیز دیگه وارد می کنند، نمونش همین قطعات یخچال و لوازم یدکی یخچال بوده کانتیر رو باز کردن توش پره یخچال کامل بوده...  :-?

اصلا گمرک درست حسابی نداریم در نتیجه تجار سو استفاده می کنند... !  *dry#

با اینحال اگه روشی پیدا کردین که تونست شفاف سازی کنه یکسری مسائل رو خیلی خوب میشه ...  ^_^

لینک به دیدگاه

درود

کلا من قبول ندارم بیشتر شرکت ها خلاف چیزی که لیست میدن برای واردات چیز دیگه وارد می کنند، نمونش همین قطعات یخچال و لوازم یدکی یخچال بوده کانتیر رو باز کردن توش پره یخچال کامل بوده...  :-?

اصلا گمرک درست حسابی نداریم در نتیجه تجار سو استفاده می کنند... !  *dry#

با اینحال اگه روشی پیدا کردین که تونست شفاف سازی کنه یکسری مسائل رو خیلی خوب میشه ...  ^_^

در کار ما روش متفاوته نیما جان توی کار ما  در اکثر مواقع ( نه در همه موارد ) قیمتهای خرید به گمرک کمتر اعلام میشه . و این مسئله بیشتر روی سفارشات کانتینری صورت میگیره . ولی در کالاهای خرد مسئله فرق داره .

اتفاقا اول امسال کلی بار گیره کرده بود و دلیلش هم همین مسئله اعلام قیمت بوده @};- و هنوز دارن گیر میدن و اگر همینطور پیش بره امکان اینکه گرون بشه همه چیز ممکنه . که امیدواریم چنین اتفاقی نیفته

----------

ولی نیما یهو شروع میکنی میگی کلا قبول ندارم :laughing:  چیرو کلا قبول نداری ؟؟؟؟؟؟ ( شوخی بود )

--------

در کل ویدئوی بالا میتونه کلی چیز به شما دوستان نشون بده که روند گرونتر بودن و گرون شدن کالا به چه صورته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در کار ما روش متفاوته نیما جان توی کار ما  در اکثر مواقع ( نه در همه موارد ) قیمتهای خرید به گمرک کمتر اعلام میشه . و این مسئله بیشتر روی سفارشات کانتینری صورت میگیره . ولی در کالاهای خرد مسئله فرق داره .

اتفاقا اول امسال کلی بار گیره کرده بود و دلیلش هم همین مسئله اعلام قیمت بوده @};- و هنوز دارن گیر میدن و اگر همینطور پیش بره امکان اینکه گرون بشه همه چیز ممکنه . که امیدواریم چنین اتفاقی نیفته

----------

ولی نیما یهو شروع میکنی میگی کلا قبول ندارم :laughing:  چیرو کلا قبول نداری ؟؟؟؟؟؟ ( شوخی بود )

--------

در کل ویدئوی بالا میتونه کلی چیز به شما دوستان نشون بده که روند گرونتر بودن و گرون شدن کالا به چه صورته

=))  =))  @};-

آخه مگه یه روده راست از تو شکم این جماعت مسلمان پیدا میشه همیشه در حال پیدا کردن یه راه برای پیچوندنن... و به جایی رسیدیم که از نظر من همه مشکوکن مگر اینکه خلافش ثابت بشه  :D و این جای تاسف داره !  :(

کلیپ خوبی بود، یعنی امازون ممکنه به من یه قیمت بده کالایی رو و به یکی دیگه قیمت دیگه بده؟؟؟  فکر نکنم ! :-?

لینک به دیدگاه

اون ور پل هم که میگه شما آزادید دوست داشتید بخرید دوست نداشتید نخرید :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون ور پل هم که میگه شما آزادید دوست داشتید بخرید دوست نداشتید نخرید :D

برا ی خرید یک کالا بله ازادید بخرید یا نخرید همه دنیا این قانون هست و هیشکی نمی تونه مجبور کنه کسی رو به خرید چیزی، اما پدیده ای داریم به اسم گرانفروشی که شدیدا ریشه کرده... چطور میان لباس فروشی ها می گن تیک قیمت بزن یا میوه فروشی ها اما برای یک جنس الکترونیکی این حرف ها نیست تازه بماند که بازم برای پیچوندن مامورین روش هایی بکار میبرند که بر می گرده به ضعف نظارت در کشور ها بخصوص ایران ! :-?

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلاام

میتونم بپرسم قیمت های لیون بر چه اساس تغییر میکنه؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/08/26, 16:07:27، sinatak گفته است :

سلاام

میتونم بپرسم قیمت های لیون بر چه اساس تغییر میکنه؟

درود دوست من

پاسخش سادست

فقط بر اساس قیمت خرید

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

درود دوست من

پاسخش سادست

فقط بر اساس قیمت خرید

درود اقای حسینی

میشه یکم کامل توضیح بدین؟

بر اساس قیمتی که از گمرک خرید میشه یا تغییر نرخ دلار؟ اخه هر روز قیمت تغییر میکنه و هر روز که خرید نیست تا بر اون اساس تغییر کنه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، sinatak گفته است :

درود اقای حسینی

میشه یکم کامل توضیح بدین؟

بر اساس قیمتی که از گمرک خرید میشه یا تغییر نرخ دلار؟ اخه هر روز قیمت تغییر میکنه و هر روز که خرید نیست تا بر اون اساس تغییر کنه

یک توضیح میدم اگر مفهوم نبود بفرمایید بیشتر توضیح میدم

خیلی از کالاها در انبار ما موجود نیست و وقتی فروخته میشه از شرکت تامین کننده تحویل گرفته میشه و به مشتری داده میشه .

اگر کالایی در انبارمون موجود باشه چون به قیمت قبل خریداری کردیم به هیچ عنوان قیمتش رو تغییر نمیدیم . ولی اگر بخوایم با قیمت جدید از تامین کننده ( وارد کننده , کسی که کالا رو موجود داره ) تهیه کنیم در این مواقع قیمتها رو با قیمت جدید تحویل میدیم . یعنی حتی اگر ارزون بشه با قیمتی که ارزون شده تحویل میدیم و بارها این اتفاق افتاده

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

یک توضیح میدم اگر مفهوم نبود بفرمایید بیشتر توضیح میدم

خیلی از کالاها در انبار ما موجود نیست و وقتی فروخته میشه از شرکت تامین کننده تحویل گرفته میشه و به مشتری داده میشه .

اگر کالایی در انبارمون موجود باشه چون به قیمت قبل خریداری کردیم به هیچ عنوان قیمتش رو تغییر نمیدیم . ولی اگر بخوایم با قیمت جدید از تامین کننده ( وارد کننده , کسی که کالا رو موجود داره ) تهیه کنیم در این مواقع قیمتها رو با قیمت جدید تحویل میدیم . یعنی حتی اگر ارزون بشه با قیمتی که ارزون شده تحویل میدیم و بارها این اتفاق افتاده

شرکت تامین کننده با تغییر دلار قیمتاش تغییر میکنه؟

اگه شرکت تامین کننده قیمتاش با دلار بالا پایین میشه قیمت های شما هم  بالا پایین میشه درسته؟در ااین مواقع توجهی به قیمت خریدتون ندارید؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sinatak گفته است :

شرکت تامین کننده با تغییر دلار قیمتاش تغییر میکنه؟

اگه شرکت تامین کننده قیمتاش با دلار بالا پایین میشه قیمت های شما هم  بالا پایین میشه درسته؟در ااین مواقع توجهی به قیمت خریدتون ندارید؟

سیاست شرکتهای وارد کننده کاملا یکسان و مشخص نیست

ولی معمولا به خاطر , تغییر ارزش ارز , کمبود کالا و هزینه های واردات و سایر هزینه های داخلی مثل مالیات و ... قیمتهاشون رو تغییر میدن

در جملات بالا خدمتتون گفتم اگر کالا در انبارمون موجود باشه ما تغییری نمیدیم ولی اگر موجود نباشه و بخوایم خریداری کنیم با قیمت جدید خریداری میکنیم و با قیمت جدید میفروشیم

زمانیکه کالا گرون میشه ما کمتر خرید میکنیم و موجودی انبارمون رو بسیار کم میکنیم تا به ثبات قیمتی برسه کالا . و بیشتر بر اساس نیاز مشتری خریدهامون رو انجام میدیم

لینک به دیدگاه

در در 1395/03/29, 15:28:02، سعید حسینی گفته است :

مثلا یکی از دوستان کامنت گذاشته بود که شرکتها دلار دولتی میگیرن روی کارتهای 1080 :eek:  خود جواب اینه : دلار دولتی به کالاهای پر مصرف و پر فروش داده میشه . برای همینه که یه سری از کالاهای پرفروش و پر مصرف به قیمت جهانی بسیارررررر نزدیکن .

یعنی دولت به این امر توجه داشته که دلار دولتی رو برای چه کالایی بده .

دلار دولتی رو نمیان برای پورشه و مازراتی بدن . و در ضمن توجهی به اعتراضات افزایش قیمت لاکچریها ندارن . چون لاکچریها رو فقط برای لاکچری بازها وارد میکنن که تعدادشون کمه

درود جناب حسینی

برام موردی سوال شد:

یعنی هیچ قطعه یا لوازم جانبی کامپیوتری نیست که شرکت یا فرد وارد کننده بابتش بخواهد از دلار دولتی استفاده کنه؟اگر هست لطفا مثال بزنید. ?

ممنون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...