رفتن به مطلب

چطور میشه فهمید سرور یک سایت داخل ایران یا خارج ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان چند تا سایت دانلود رایگان فیلم سریال خارجی معرفی که سرور دانلودشون داخلی باشه

لینک به دیدگاه

اولا که دانلود شبانتون کاملا درست بود و باید با سرعت 2 مگ که بین 8 نفر تقسیم میشه دقیقا همین اندازه دانلود کنیدیعنی 3 تا 5 گیگ که گفتین

در مورد روز هم که من نمیدونم شما سرعت بالاتر از 800 کیلوبایت میخواستید چیکار که زنگ زدین تهدیدشون کردین ؟ یعنی فقط میخواستین جلوی دوستتون کم نیارید و موقعی که تو خیابون میبینیدش سرتونو بگیرید بالا و با غرور راه برید و پز بدین که سرعت اینترنت من دو مگ هستش

کسی که تو روز دانلود نمیکنه فقط وبگردی میکنه و بازی های انلاین و برای اینکارام که سرعت 800 کیلوبایت فوقعلادست و از نظر خود من با 200 کیلوبایتم میشه وبگردی و بازی انلاین کرد

طبق قانون هم بخواهیم نگاه کنیم اسیاتک خلاف قانون عمل کرده و اینترنت دو مگی که باید بین هشت نفر تقسیم میکرده رو بین دو نیم نفر تقسیم کرده و به شما سرعت خیلی بالاتری داده در حالی که باید سرعتتون 200 تا 250 کیلوبایت میبود برای اینترنت با سرعت 2 مگ ( موقع دانلود شبانه بین 8 نفر تقسیم میشه یعنی 200 تا 250 ولی در طول روز پهنای باند برای همه بازه)

متاسفانه صحبتای شما یجوریه که ادم میره تو کوچه علی چپ

اول که گفتین با سرعت 1 مگ شاتل در طول 7 ساعت 13 گیگ دانلود میکنم که غیر طبیعیه و این یعنی سرعت شما 400 کیلوبایته که در طول 7 ساعت 13 گیگ دانلود میکنید که همینجا معلومه شاتل داره بدجوری سرتون کلاه میزاره که این اینترنتی که تحت عنوان 12 مگ گرفتین 4 مگ هم نیست چون 4 مگو بین 8 نفر تقسیم کنی میشه 500 کیلوبایت

بعدشم گفتین که دوستم 128 کیلو با سرعت 1 مگ داشت و من 800 کیلوبایت بودم زنگ زدم تهدیدشون کردم

در طول روز چه اونی که 128 کیلوبایت داره چه اونی که 12 مگ داره همه سرعت بالا میگیرن و پهنای باند برای همه بازه تا زودتر ترافیکشونو هدر بدن و دوباره ترافیک خریداری کنن .

نمیدونم با سرعت 1 مگ در طول روز چه صفحه وبی میخواستین باز کنید که سرعت 800 کیلوبایت کارتونو راه نمینداخت یا چه بازی انلاینی بود که با 800 کیلوبایت لنگ میزد و سرعت 1 مگ میخواست ؟

من پستای شمارو که میخونم میبینم اسیاتک نه تنها فراتر از تعهداتش عمل کرده بلکه به قول یکی از اعضای همین تاپیک آسیاتک داخل سایتشم گفته که از سرورای خودش میتونید با سرعت فوقعلاده دانلود کنید و کسیو گول نزده

طرح خودمو با سرعت 12 مگ شاتل که شما دارید مقایسه میکنم میبینم این طرحی که دارم خیلی بهتره و دقیقا دوبرابر شما هر شب دانلود میکنم تو 6 ساعت با سرعت 10 مگ ولی شما 12 مگ دارید و تو 7 ساعت شبی 13 گیگ میگیرید

شما نباید جلوی دوستتون شرمنده میشدین باید به دوستتون میگفتین ببین دوست من این هزینه بیشتری که من دارم پرداخت میکنم برای اینه که هرشب بتونم 5 گیگ دانلود کنم ولی شما با سرعت 128 کیلوبایت نمیتونی هر شب 5 گیگ دانلود کنی

تنها مشکل شما با اسیاتک اینه که نمیدونید در طول روز پهنای باند برای همه بازه و به همه تعرفه ها سرعت بالا میده و این هزینه بیشتری که نسبت به دوستتون پرداخت کردین برای اینه که بتونید هرشب 5 گیگ دانلود کنید . چون اینارو نمیدونید الان دارید اسیاتکو محکوم به بخور بخور میکنید .

طرح 12 مگ شاتلی که دارید هم یه مقایسه با طرحی که من دارم بکنید لطفا

من در حالت عادی طرح خودمو با شما مقایسه نمیکنم چون من کلا 149تومن دارم برای یکسال و ماهانه در میاد حدود 12.5تومن. حالا شما 28میدی تقریبا دوبرابره و منم سرویسی تو آسیاتک ندیدم که 28تومن با تعرفه شما باشه و اون 30تومن بود با نیم گیگ ترافیک. حالت عادی اگر همون مشکل فنی نبود بیشتر از شما دانلود میکردم و هزینه کمتری هم می دادم که آسیاتک کجا ، شاتل کجا. من پارس آنلاین رو بیشتر از هردو قبول دارم اما چون منطقه مو پشتیبانی نمی کنه نشد بخرم.

کار من نه مربوط به بازی میشد نه وبگردی ، دلیلی هم نمی بینم بخاطر اینکه چشم تو هم چشمی نشه برم 40تومن پول بدم اندازه بوق سرعتم زیاد شه. برای کارم مجبور بودم سرعت بالا داشته باشم

سه سال آسیاتک داشتم، اوایل خوب بود و راضی بودم اما کم کم اذیت هاش شروع شد، پینگ تایم هم که قربونش برم زده رو دست همه ، از آخر اوله. پینگ 540 رو ثابت جهانی میدونستن.

درکل جز شخص شما، خیلیا دل خوشی ازش ندارن :

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58678&page=9

هر وقت این عزیزان دل از آسیاتک راضی بودن من باور میکنم که آسیاتک مضخرف نیست.

ویرایش شده توسط Dr.Alex
لینک به دیدگاه

6 سال از پارس سرویس داشتم در طول این 6 سال فقط 6 بار با پشتیبانی تماس گرفتم که اونم خیلی مهم نبود

الان که 2 سال نمیشه از آسیاتک سرویس گرفتم +100 بار با پشتیبانی تماس گرفتم بعلاوه کلی طرح شکایت

یادمه قدیما چندین سال پیش هم از آسیاتک سرویس گرفتم که سریع جمش کردم بخاطر پینگ 600-700

حتی از فن آوا هم یک سالی گرفتم با اینکه تجهیزاتشون قدیمی بود ولی اصلا انقدر درگیر نشدم

قبل از پارس هم حدود 10سال پیش از شاتل داشتم اوایلش خوب بود بعدش لینک خارجش آشغال شد

الان هم آسیاتک داره همین سیاست رو دنبال میکنه جالبه پشتیبانی میگه از soft98 تست بگیر، ملتو خر فرض کردند

دو سال پیش هم از مخابرات بصورت موازی سرویس داشتم با اینکه پشتیبانیش مرخص بود هیچوقت به گذرم نخورد

حال یه بحث پیش اومده اونم این ضریب 1/8 هست اصلا این ضریب چیه؟

متاسفانه این ضریب برای بعضی ها بد جا افتاده. طبق تعریف اون دوستمون یعنی سرویس 256k میشه 32k دیگه؟

یعنی دالال آپ شرف داره به اون دیگه؟ نخیر اینجوری نیست. پس بهتره این مسائل رو نادرست جا نندازیم که پشتیبانی سوء استفاده بکنه

اون ضریب مال وقتی هست که تعداد یوزرها زیاد میشه و شرکت از پهنای باند اختصاصیتون استفاده میکنه

درنتیجه سرعت تک کانکشن شما افت میکنه، یعنی در بدترین شرایط کافیه شما با 8 کانکشن دانلود کنید تا به سرعتتون برسید

بهتره مسائل رو به اشتباه در این مملکت باب نکنید. در مورد دانلود شبانه چون رایگانه قانون خاصی نداره

مثل این میمونه که cpu 4ghz بخرید روی 500mhz کار کنه خب طرف میگه 500 هست دیگه عقل هم خوب چیزیه  :D

نکته آخر در مورد همون سیاست کثیف تبدیل اینترنت به اینترانت ملی هست که دوستان بهش توجه ندارند و آسیاتک حامی #1 هست

فروش سرورهای مذخرف داخلی خودشون به چندین برابر خارجی. قبول کنید که مشکل خود ما هستیم:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=60315

من نمیدونم این اطلاعات دقیقو از کجا اوردین ولی شما اگر ADSL با سرعت 128 کیلوبایت بخرید همینطور که یوزر DR.Alex هم فرمودن در طول روز پهنای باند شما بازه و شاید تا 2 مگابایت هم سرعت داشته باشید یا بیشتر که دلیلشم براتون توضیح دادم ولی توی  اون شیش هفت ساعت دانلود شبانه برای اینکه 50 گیگ دانلود نکنیید دیگه بهتون سرعت 2 مگ نمیدن و سرعتتون هرچی باشه تقسیم بر 8 یا 6 میشه طبق قانون نه کشکی و اگر مثلا ADSL با سرعت 2 مگابایت خریداری کرده باشین با سرعت 200 تا 250 میتونید دانلود کنید مثل یوزر DR.Alex که شبی 5 گیگ دانلود میکرد

البته یوزر DR.Alex چون اسیاتک سرشون کلاه گذاشته بود به خاطر اینکه بجای سرعت 250 کیلوبایت بهشون 800 کیلوبایت سرعت داده بود رفتن شاتل 12 مگ خریدن که با سرعت 400 کیلوبایت بتونن دانلود کنن

و نمیدونم چجوریه که دوستشون دوتا کوچه بالاتر با سرعت 1 مگ میتونه دانلود کنه ولی ایشون دوتا کوچه پایینتر سیم های مسی داخل کوچه مانع دانلود میشن و سرعتشون میاد رو 400 کیلوبایت که اگه همین حرفو آسیاتک بزنه تهدید به مرگ میشه و بخور بخور اما شاتل که میگه میشه آقا

ای امان از این سیم های مسی داخل کوچه و همچنین فاصله تا مرکز مخابراتی و .... که به خیلیها گفته میشه و باور میکنن

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام

از کجا میشه فهمید سرور سایت ایران هست یا خارج از ایران؟

مثلا این سایت https://www.pelakyek.ir/

یا این یکی

https://gifnic.ir/

لینک به دیدگاه

داداش یه چیزی میگم خیالتو راحت کنم. حتی اگر سایت مد نظرت یا لینک دانلود هم از سرور داخل باشه امکان داره حجم کامل کم بشه -

لیست isp ها با هم فرق میکنه . یه تعداد محدود سایت توشون مشترکن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، مریم27 گفته است :

سلام

از کجا میشه فهمید سرور سایت ایران هست یا خارج از ایران؟

مثلا این سایت https://www.pelakyek.ir/

یا این یکی

https://gifnic.ir/

http://whois.domaintools.com/

برو این ادرس و ادرس سایت مورد نظر وارد کن و سرچ بزن خط چهارم پنجم ادرس سرور گذاشته IP Location همراه با پرچم اون کشور

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...