رفتن به مطلب

پاسکال در برابر پولاریس  

195 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا پاسکال از پولاریس شکست خورده است ؟

• بله کاملا شکست خورده است
    • بله اما نه به طور کامل
    • نه پاسکال میتواند با پولاریس رقابت کند
    • نه پاسکال ، پولاریس را پشت سر گذاشته است
  2. 2. آیا به انویدیا اعتماد دارید ؟

3. 3. آیا به AMD اعتماد دارید ؟

Recommended Posts

عذر ميخوام استاد از اينكه پابرهنه رفتم وسط معماري ك با x ترافلاپ قدرت پردازشي و حافظه hbm2 و وولكان ٦٦ فريم گرفته و بهترين فريمش ٦٨ بوده! و اما ي نكته ياداور بشم ك كمي بيشتر تحقيق كني مدل هاي كاستوم و رفرنس يا همون فاندرز فرق انچناني در كارايي ندارن اگر خنك كنندگي رو فاكتور بگيريم حتي ديده شده كارت هاي فاندرز در اوركلاك تا مرحله اي مشخص بهتر از كاستوم ها عمل كردن و اختلاف چنداني ديده نميشده(قضيه كارت گيمينگ ايكسي ك ٢٠٦٠ رو پاس نميكرد اما فاندرز ٢١٠٠ مگاهرتز راحت ميرفت)از جهت ديگه هم همه چيز هنوز مشخص نيست و معلوم نيست ٢٥ ترافلاپ در حالت هالف پريسيشن مربوط ب چ كارتي از وگا هست يعني ممكنه مال mi25  باشه ك مال شتابدهنده هاس نه سري گيمينگ تو خود ويدئو كاردز هم عنوان كرده ٢٥ترافلاپ قدرت پردازش مشخص نيست براي كدوم كارت وگا هست. لطف كن خبر رو كامل بخون بعد ب مني ك مقايسه انجام دادم نگي نگران! نگراني الان مال كارتيه ك ممكنه x ترافلاپ قدرت پردازشي بيشتر داشته  باشه و ٣٠٠ وات مصرفش اما از ي كارت 9 ترافلاپي عملكردش بدتر باشه! تقريبا قضيه بين ٤٨٠ و ١٠٦٠ پيش مياد ك ١٠٦٠ با ٤.٦ ترافلاپ(اگر درست گفته باشم) حريف ٤٨٠ با قدرت ٥.٥ ترافلاپه . يكم مقايسه ذهني هم بد نيس گاهي. عزت زياد?

ویرایش شده توسط ΚιNGPıN
لینک به دیدگاه

• ارسال 293
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 34 دقیقه قبل، ΚιNGPıN گفته است :

عذر ميخوام استاد از اينكه پابرهنه رفتم وسط معماري ك با x ترافلاپ قدرت پردازشي و حافظه hbm2 و وولكان ٦٦ فريم گرفته و بهترين فريمش ٦٨ بوده! و اما ي نكته ياداور بشم ك كمي بيشتر تحقيق كني مدل هاي كاستوم و رفرنس يا همون فاندرز فرق انچناني در كارايي ندارن اگر خنك كنندگي رو فاكتور بگيريم حتي ديده شده كارت هاي فاندرز در اوركلاك تا مرحله اي مشخص بهتر از كاستوم ها عمل كردن و اختلاف چنداني ديده نميشده(قضيه كارت گيمينگ ايكسي ك ٢٠٦٠ رو پاس نميكرد اما فاندرز ٢١٠٠ مگاهرتز راحت ميرفت)از جهت ديگه هم همه چيز هنوز مشخص نيست و معلوم نيست ٢٥ ترافلاپ در حالت هالف پريسيشن مربوط ب چ كارتي از وگا هست يعني ممكنه مال mi25  باشه ك مال شتابدهنده هاس نه سري گيمينگ تو خود ويدئو كاردز هم عنوان كرده ٢٥ترافلاپ قدرت پردازش مشخص نيست براي كدوم كارت وگا هست. لطف كن خبر رو كامل بخون بعد ب مني ك مقايسه انجام دادم نگي نگران! نگراني الان مال كارتيه ك ممكنه x ترافلاپ قدرت پردازشي بيشتر داشته  باشه و ٣٠٠ وات مصرفش اما از ي كارت 9 ترافلاپي عملكردش بدتر باشه! تقريبا قضيه بين ٤٨٠ و ١٠٦٠ پيش مياد ك ١٠٦٠ با ٤.٦ ترافلاپ(اگر درست گفته باشم) حريف ٤٨٠ با قدرت ٥.٥ ترافلاپه . يكم مقايسه ذهني هم بد نيس گاهي. عزت زياد?

فرق انچنانی دارن یا ندارن مهم نیست مهم اینه که اونجا زده دوتا فرکانس  و دو نتیجه فریم برای کارت 1080 یعنی برای قشنگی نیست یخورده فکر کنی سادس با اور بدون اور ... اینکه با بحث فاندرز ماندرز می خوای قضیه رو گم کنی نمیدونم چه بحثی هست... بحث ترافلاپ و این حرفا یه چیزه قدرت واقعی و پولی که بابتش میدی یه چیز، قضیه 480 و 1060 هم که نتیجش مشخصه، فعلا شما 1050 رو با قیمت نزدیک 1 تومنی برو بخر تا ببینیم چی میشه تا ماه دیگه با معرفی وگا  در لاس وگاس ... !

بعدم اقای عزیز شما میای می گی 25 ترافلاپ یا بقولی 12.5 ترافلاپ داره با 8-9 ترافلاپ 1080 مقایسه می کنی و به سخره گرفتی کارت رو بعد میای به من می گی مطلب رو درست بخون هنوز معلوم نیس مال چه کارتیه... الان چند چندی من نگرفتم منظورتو  اگه بر اساس حدسیات صحبت می کنی پس همونی که جوابتو دادم، اگه حدسیاتو قبول نداری پس چرا الکی وقت خودتو من و می گیری برو بعدا بیا با قطعیاتت صحبت کن !

و من الله توفیق و اجرکم عند الانویدا  :P 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ΚιNGPıN گفته است :

هنوز چیزی مشخص نشده .

مخصوصا بحث شیرین قیمت !!!

اگر این کارت حتی از 1080 کمی ( مثلا 5 تا 10 درصد ) ضعیف تر باشه اما با قیمت 400 دلار یک پیروزی بزرگه اما اگر کمی قوی تر باشه ( حتی 10 تا 20 درصد ) اما با قیمت 1100 دلار یک شکست کامله .

ضمنن بحث این که کارت رفرنس چقدر اور میشه کارت غیر رفرنس چقدر ، جدا از این هست که فرکانس پایه هرکدوم چقدره . وقتی کارت غیر رفرنس رو توی چارت قرار میدن یعنی کارت به صورت کارخانه اور شده اما کارت رفرنس اصلا اور نشده ( مگر در مواردی که قید بشه اور شده پس توی بنچ مارک ها عموما کارتهای غیر رفرنس بنچمارکهای بهتری میزنن مگر این که کارت  رفرنس رو اور کرده باشن )

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

Radeon Crimson Driver December 2016 Performance Analysis

untitled-1.png

untitled-2.png

untitled-3.png

untitled-4.png

منبع :

http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_crimson_driver_december_2016_performance_analysis,1.html

.

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

به ای ام دی ایمان بیاورید باشد که رستگار شوید

AMD Shows systeem with Ryzen CPU and Vega GPU

http://www.guru3d.com/news-story/amd-shows-systeem-with-ryzen-cpu-and-vega-gpu.html

.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب این هم کارت وگا، نکته جالب اون قسمت کانکتورهای برق هستش که با چسب، مخفیشون کردن!!!

یه چیز دیگه که واسه خودم هم سوال هستش، اون قسمت آخر کارت هستش که یک ورودی هم داره ظاهرا، که باعث شده کارت خیلی خیلی بلند باشه!!!

کارت با 12.5 ترافلاپ قدرت پردازشی، در تستهایی که انجام شده، به راحتی 1080 رو لوله کرده(به قول مجری برنامه!!!)

فرکانس پایه کارت هم با اینکه رسما اعلام نشده، 1528Mhz هستش...

AMD-Vega-10-GPU-Radeon-Vega-Graphics-Card_13-1140x641.jpg

AMD-Vega-10-GPU-Radeon-Vega-Graphics-Card_12-1920x1080.jpg

AMD-Vega-10-GPU-Radeon-Vega-Graphics-Card_5-1140x641.jpg

فقط مونده یه قیمت خوب بزنه روش و با یک کولر خوب(مدل های غیر رفرنس) بیاد تو بازار...

اون قسمتهایی که چسب خوردن، خیلی سوال برانگیز هستن، البته بعضی جاها، بحث سر این بوده که بخاطر کولر خوبش یا دمای پایین کارت بوده، که با بستن مجراهای کیس، خواستن این قضیه رو اثبات کنند...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 39 دقیقه قبل، tabitha گفته است :

خوب این هم کارت وگا، نکته جالب اون قسمت کانکتورهای برق هستش که با چسب، مخفیشون کردن!!!

یه چیز دیگه که واسه خودم هم سوال هستش، اون قسمت آخر کارت هستش که یک ورودی هم داره ظاهرا، که باعث شده کارت خیلی خیلی بلند باشه!!!

کارت با 12.5 ترافلاپ قدرت پردازشی، در تستهایی که انجام شده، به راحتی 1080 رو لوله کرده(به قول مجری برنامه!!!)

فقط مونده یه قیمت خوب بزنه روش و با یک کولر خوب(مدل های غیر رفرنس) بیاد تو بازار...

اون قسمتهایی که چسب خوردن، خیلی سوال برانگیز هستن، البته بعضی جاها، بحث سر این بوده که بخاطر کولر خوبش یا دمای پایین کارت بوده، که با بستن مجراهای کیس، خواستن این قضیه رو اثبات کنند...

واسه که ما زیاد فرقی نمیکنه نه در امدی داریم که جنس گرون بخریم ، نه می تونیم به قیمت روز و به صرفه ای ام دی بگیریم ،480 یا 470 هر چقدر به صرفه بودن اما خیلیا نتونستن به دلایل گفته شده بخرن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، tabitha گفته است :

درود

با توجه به همین عکس اول بعید میدونم بیش از 1 عدد 8 پین بهش وصل بشه!!!!!

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

قیمتش خیلی مهمه

فراموش نکنید 1080Ti با قدرت بیشتر از 1080 و قیمتی کمتر از تایتان X پاسکال توی راهه .

رقیب شاید با قیمت 900 دلار گرون باشه اما ضعیف نیست . برابری با 1080Ti با قیمت کمتر میتونه یه خبر خوب باشه هرچند با توجه به بازار داخلی هنوز 470 جیگر منه !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

قیمتش خیلی مهمه

فراموش نکنید 1080Ti با قدرت بیشتر از 1080 و قیمتی کمتر از تایتان X پاسکال توی راهه .

رقیب شاید با قیمت 900 دلار گرون باشه اما ضعیف نیست . برابری با 1080Ti با قیمت کمتر میتونه یه خبر خوب باشه هرچند با توجه به بازار داخلی هنوز 470 جیگر منه !!!

amd فکر نمی کنم برای رقابت قویترین کارت بازار کارت بده بیرون، بیشتر فکر کنم برای اینکه بتونه باز هم از نظر قدرت به عملکرد حرفی برای گفتن داشته باشه کارتهایی بین 300-500 دلار عرضه میکنه !!!

در واقع نگاهش اول به نیاز بازار و قیمتی که مردم رو به خرید ترغیب کنه هست تا به انویدیا و رقابت با اون.

اومد با پولاریس فول اچ دی رو هدف قرار داد حالا هم با وگا می خواد 4k رو هدف قرار بده و نیاز گیمر رو تامین کنه که وقتی یکی اومد گفت مانیتورم فول اچ دی هست بهش 480 رو معرفی کنند و وقتی گفت 4k بگن وگا گزینه ی مناسب و بهتریه، در واقع همون پرفومنس به قیمت رو همچنان هدف قرار میده !!!

بحث قویترین کارت هم بعدا میاد دوتا وگا میذاره کنار هم یه کارت میده بیرون با قیمت رقابتی با سری  تایتان مثل همیشه...!

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

amd فکر نمی کنم برای رقابت قویترین کارت بازار کارت بده بیرون، بیشتر فکر کنم برای اینکه بتونه باز هم از نظر قدرت به عملکرد حرفی برای گفتن داشته باشه کارتهایی بین 300-500 دلار عرضه میکنه !!!

داشتن قوی ترین کارت جهان خیلی خوبه  . اما بهتر از اون رقابت کارت 300 تا 500 دلاری با کارت  600+ دلاری رقیبه .

من اولی رو ( داشتن قوی ترین کارت جهان ) رو محتمل تر میدونم . اگر وگا با چندماه تاخییر و بهینه سازی و با فناوری HBM2 وارد بازار بشه باید بتونه از پس 1080 و 1080Ti بربیاد اما بعید میدونم قیمت کمی داشته باشه . سری فیوری به خاطر HBM گرون بودن و حالا سری وگا با 2 تا 4 برابر حجم مموری و با فناوری HBM2 گمون نکنم ارزون تموم بشه .

گرچه من کارشناس نیستم و علم غیب  ندارم و از اسرار پشت پرده ای ام دی هم خبر ندارم اما بسیار بعید میدونم سری وگا قرار باشه با یه قیمت خوب وارد بازار بشه . اگر این اتفاق بیفته به معنای واقعی کلمه یه شاهکار میشه . من از این که وگا بتونه با قیمت 300 تا 500 دلار از پس 1080 بربیاد بیشتر از این که بتونه با قدرتی بیشتر از 1080Ti وارد بازار بشه خوشحال میشم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

داشتن قوی ترین کارت جهان خیلی خوبه  . اما بهتر از اون رقابت کارت 300 تا 500 دلاری با کارت  600+ دلاری رقیبه .

من اولی رو ( داشتن قوی ترین کارت جهان ) رو محتمل تر میدونم . اگر وگا با چندماه تاخییر و بهینه سازی و با فناوری HBM2 وارد بازار بشه باید بتونه از پس 1080 و 1080Ti بربیاد اما بعید میدونم قیمت کمی داشته باشه . سری فیوری به خاطر HBM گرون بودن و حالا سری وگا با 2 تا 4 برابر حجم مموری و با فناوری HBM2 گمون نکنم ارزون تموم بشه .

گرچه من کارشناس نیستم و علم غیب  ندارم و از اسرار پشت پرده ای ام دی هم خبر ندارم اما بسیار بعید میدونم سری وگا قرار باشه با یه قیمت خوب وارد بازار بشه . اگر این اتفاق بیفته به معنای واقعی کلمه یه شاهکار میشه . من از این که وگا بتونه با قیمت 300 تا 500 دلار از پس 1080 بربیاد بیشتر از این که بتونه با قدرتی بیشتر از 1080Ti وارد بازار بشه خوشحال میشم .

مطمعنا amd فقط 1 کارت نخواهد داشت،  چون این وسط یهو خالی می افته و مطمعنا قیمت کارتی که بخواهد با 1080 رقابت کنه هول همون 500 دلار خواهد بود البته من خوشبینانه می گم و این وسط مطمعنا یک کارت 300-400 دلاری هم رو خواهد کرد چون این وسط خالیه !!! وقتی اینهمه انویدیا کارت 1080 فروخته تا الان هر کی می خواسته خریده بازاری نمونده برای رنج قیمت 600-700 دلار حالا اگه amd 600 دلار هم وگا رو عرضه کنه بنظر من مثل فیوری فقط یک فروش نا موفق  رو خواهد داشت !!! چون انویدیا که بیکار نیست 1080ti رو عرضه می کنه و 1080 رو کاهش قیمت و رقابتی می کنه برای وگا و کلا وگا میره به اره ¬¬

البته بگم که من این بحث قیمتا رو خیلی روش حساب کردم چون amd اومده بفروشه نه رقابت کنه... رقابت همون فیوری بسش بود که برای رقابت اومد و با اون قیمت نجومیش بفنا رفت و اینهمه زحمت و تکنولوژی هدر رفت اما خب بازم بدرد  وگا خورد و تجربه ای شد برای این شرکت، بالاخره اقتصاد دان دارن بازار یاب دارن یعالمه متفکر دارن شرکتی که در لبه ی مرگه و خودشو با چنگ زدن به اینور اونور باتلاق داره نگه میداره بنظر من نمیاد حرکات ریسکی انجام بده و هیچکس نمیاد  از همچین شرکتی خرید کنه اگه موفقیتش رو در اینده تضمین نبینه، موفقیت چیه فروش و درامدو بازگشت به رقابت در سال های بعدی نه فعلی، از اینور یه رایزن داره با شرکتی مثل اینتل در افتاده که همه جور قطعه ای از نظر قدرت در بازار داره و فروخته رفته قطعه هاشو یعنی واقعا کسی میاد 6700 یا 7700ی که الان تو بازار هستن رو بفروشه یه قطعه در اون حد بخره نه؟؟؟ بازار رو باید amd شوک بده ، شوک با چی؟؟؟ با قیمت کمتر و قدرت بیشتر که کیا بخرن؟؟؟ اونایی که قصد خرید قطعه دارن اما دلشون نمیاد پول بدن و از خرید مدنظرشون چون ناراضی هستند معامله نکردن مثل من ! بازم میگم این فرضیه با عرضه پولاریس و اون قیمت کذاییش استدلال می کنم، چون واقعا بعد اینهمه وقت یه کارت بخواهد بده بیرون که فقط یه کارتی داده داده باشه برای رقابت و قدرت نمایی نه تو کت من نمیره برنامه amd فروش بیشرت و جذب بازار از دست رفته خودش و نشون دادن به پارتنر ها و سازندگان هست که amd در اینده بازار رو از انویدیا پس میگیره پس بیاین سرمایه گذاری کنید رو ولکان رو کمپوت رو رندر مخصوص من رو وی ری رو 4k رو فری سینک و الی اخر! :D

یه مثال برات بزنم خیلی جالب:

ببین مایکروسافت تو فروش xbox one شکست خورد با اینکه اینهمه پشتش به کنسول قبلیش گرم بود!!! چرا واقعا؟؟؟

90 درصدش بخاطر اختلاف قیمت 100 دلاریش هنگام عرضه بود، 10 درصد برای قدرت کنسولش!

تو فروش مهمترین ترین قسمت شروع خوبه... مایکروسافت این رو خراب کرد جوری که با توجه به اینکه سونی 4 تا بازی انحصاری با نمرات کم و مشکلات زیاد اومد بازم نتوسنت به سونی قلبه کنه در واقع اینقدر وضع مایکروسافت خراب بود که خراب کاری سونی تو انحصاری هاش دیده نشد و تونست سونی خودشو جمع کنه و از نردبون اشتباهات مایکروسافت بره بالا نه از نردبون شگفتی های خودش، البته در چند ماه اخیر تونست سونی خودشو جمع کنه و شکوه نمای انحصاری هاش رو برگردونه، با اینهمه مایکروسافت با اینکه قیمت رو کم کرده اما دیره کاربرای میانه خریداشون رو کردن و بقولی ماشین رفته و بازار خالی از خریداره!

بحاطر همینه مایکروسافت کنسولشو مشکلاتشو رفع کرده و بیخیال شده رفته دنبال اسکورپیون تا بازار جدیدی بوحود بیاره و تو اون پیشتاز باشه و فعلا همش داره به pc باج میده و با amd دو یار زخمی و خطرناک شدن!!! :P

یه مثال دیگه:

سرفیس رو ببین چجوری زد بازار مک بوک رو خراب کرد!!! اپل بعد از اینهمه سال قدرت نمایی در فروش بالاخره امسال یک پله عقب نشست ... طی خبری اپل بخاطر فروش کمتر، بازاریابش رو 15 درصد از حقوقش کم کرد... این یعنی چی؟؟؟  :P

(ببخشید دوستان سرتون رو در اوردم زیاد حرف زدم !)

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، tabitha گفته است :

AMD-Vega-10-GPU-Radeon-Vega-Graphics-Card_12-1920x1080.jpg

AMD-Vega-10-GPU-Radeon-Vega-Graphics-Card_5-1140x641.jpg

طبق گفته های سایت guru3d این یک کارت ENGINEERING SAMPLE  هستش خوب همین دلیل باعث میشه  PCB اون با کارت های معمولی فرق کنه و قدری بلنتر باشه که احتمالا مدارات diagnostic باشن. همچنین از روی عکس میشه فهمید که این مدل دارای حافظه HBM2 هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، xboyiut گفته است :

طبق گفته های سایت guru3d این یک کارت ENGINEERING SAMPLE  هستش خوب همین دلیل باعث میشه  PCB اون با کارت های معمولی فرق کنه و قدری بلنتر باشه که احتمالا مدارات diagnostic باشن. همچنین از روی عکس میشه فهمید که این مدل دارای حافظه HBM2 هستش

بله، برد اصلی همون تا قسمت پاور کارت که روش چسبب زدن هست اون بقیش حذف میشه و همون برای  انالیز و بررسی کارت هست که فکر می کنم از همون طرق پورت متصل بهش  انجام میشده!

.............................

درایور ورژن جدیدم دادن ! ^_^

http://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-software-crimson-relive-16-12-2-driver-download.html

............................

در خبر دیگری هم اینتل اومده هایپر سردینگ رو به پنتیوم ها اضافه کرده، بعد کامنتهارو دیدم ترکیدم از خنده!

یکی نوشته core i5 و i3 هاش رو ول کرده بعد اومده پنتیوم هارو ماله میکشه... یکی دیگه گفته کی اهمیت میده به این اوراقی ها!

با اینحال بنظر حداقل اوضاع برای پایین رده ها کمی بهتر داره میشه...البته با این قیمت ها کم کم باید بریم همین پنتیوم هارو بخریم یزمانی 920 داشتیم چند سال بعد سقوط کردیم دسته دو بعید نیست بریم دسته 3 کم کم ¬¬

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

مطمعنا amd فقط 1 کارت نخواهد داشت،  چون این وسط یهو خالی می افته و مطمعنا قیمت کارتی که بخواهد با 1080 رقابت کنه هول همون 500 دلار خواهد بود البته من خوشبینانه می گم و این وسط مطمعنا یک کارت 300-400 دلاری هم رو خواهد کرد چون این وسط خالیه !!! وقتی اینهمه انویدیا کارت 1080 فروخته تا الان هر کی می خواسته خریده بازاری نمونده برای رنج قیمت 600-700 دلار حالا اگه amd 600 دلار هم وگا رو عرضه کنه بنظر من مثل فیوری فقط یک فروش نا موفق  رو خواهد داشت !!! چون انویدیا که بیکار نیست 1080ti رو عرضه می کنه و 1080 رو کاهش قیمت و رقابتی می کنه برای وگا و کلا وگا میره به اره ¬¬

البته بگم که من این بحث قیمتا رو خیلی روش حساب کردم چون amd اومده بفروشه نه رقابت کنه... رقابت همون فیوری بسش بود که برای رقابت اومد و با اون قیمت نجومیش بفنا رفت و اینهمه زحمت و تکنولوژی هدر رفت اما خب بازم بدرد  وگا خورد و تجربه ای شد برای این شرکت، بالاخره اقتصاد دان دارن بازار یاب دارن یعالمه متفکر دارن شرکتی که در لبه ی مرگه و خودشو با چنگ زدن به اینور اونور باتلاق داره نگه میداره بنظر من نمیاد حرکات ریسکی انجام بده و هیچکس نمیاد  از همچین شرکتی خرید کنه اگه موفقیتش رو در اینده تضمین نبینه، موفقیت چیه فروش و درامدو بازگشت به رقابت در سال های بعدی نه فعلی، از اینور یه رایزن داره با شرکتی مثل اینتل در افتاده که همه جور قطعه ای از نظر قدرت در بازار داره و فروخته رفته قطعه هاشو یعنی واقعا کسی میاد 6700 یا 7700ی که الان تو بازار هستن رو بفروشه یه قطعه در اون حد بخره نه؟؟؟ بازار رو باید amd شوک بده ، شوک با چی؟؟؟ با قیمت کمتر و قدرت بیشتر که کیا بخرن؟؟؟ اونایی که قصد خرید قطعه دارن اما دلشون نمیاد پول بدن و از خرید مدنظرشون چون ناراضی هستند معامله نکردن مثل من ! بازم میگم این فرضیه با عرضه پولاریس و اون قیمت کذاییش استدلال می کنم، چون واقعا بعد اینهمه وقت یه کارت بخواهد بده بیرون که فقط یه کارتی داده داده باشه برای رقابت و قدرت نمایی نه تو کت من نمیره برنامه amd فروش بیشرت و جذب بازار از دست رفته خودش و نشون دادن به پارتنر ها و سازندگان هست که amd در اینده بازار رو از انویدیا پس میگیره پس بیاین سرمایه گذاری کنید رو ولکان رو کمپوت رو رندر مخصوص من رو وی ری رو 4k رو فری سینک و الی اخر! :D

یه مثال برات بزنم خیلی جالب:

ببین مایکروسافت تو فروش xbox one شکست خورد با اینکه اینهمه پشتش به کنسول قبلیش گرم بود!!! چرا واقعا؟؟؟

90 درصدش بخاطر اختلاف قیمت 100 دلاریش هنگام عرضه بود، 10 درصد برای قدرت کنسولش!

تو فروش مهمترین ترین قسمت شروع خوبه... مایکروسافت این رو خراب کرد جوری که با توجه به اینکه سونی 4 تا بازی انحصاری با نمرات کم و مشکلات زیاد اومد بازم نتوسنت به سونی قلبه کنه در واقع اینقدر وضع مایکروسافت خراب بود که خراب کاری سونی تو انحصاری هاش دیده نشد و تونست سونی خودشو جمع کنه و از نردبون اشتباهات مایکروسافت بره بالا نه از نردبون شگفتی های خودش، البته در چند ماه اخیر تونست سونی خودشو جمع کنه و شکوه نمای انحصاری هاش رو برگردونه، با اینهمه مایکروسافت با اینکه قیمت رو کم کرده اما دیره کاربرای میانه خریداشون رو کردن و بقولی ماشین رفته و بازار خالی از خریداره!

بحاطر همینه مایکروسافت کنسولشو مشکلاتشو رفع کرده و بیخیال شده رفته دنبال اسکورپیون تا بازار جدیدی بوحود بیاره و تو اون پیشتاز باشه و فعلا همش داره به pc باج میده و با amd دو یار زخمی و خطرناک شدن!!! :P

یه مثال دیگه:

سرفیس رو ببین چجوری زد بازار مک بوک رو خراب کرد!!! اپل بعد از اینهمه سال قدرت نمایی در فروش بالاخره امسال یک پله عقب نشست ... طی خبری اپل بخاطر فروش کمتر، بازاریابش رو 15 درصد از حقوقش کم کرد... این یعنی چی؟؟؟  :P

(ببخشید دوستان سرتون رو در اوردم زیاد حرف زدم !)

این که ای ام دی میخواد فروش بیشتر داشته باشه شکی درش نیست اما این که بعد از این همه هزینه برای فناوری HBM2 بتونه با یه قیمت رقابتی وارد بازار کنه کمی جای شک داره چندماه تاخیر یعنی اضافه شدن هزینه ها اون هم با فناوریی که خط تولید نداشته و باید براش به وجود بیاد . من که امیدوارم ای ام دی یه بار دیگه حماسه پولاریس رو تکرار کنه . وقتی 380 و 380X رو نگاه می کنم میبینم که نسخه کوچک تر پولاریس هستن . یه کارت خوش قیمت و نسبتا قوی اگر پولاریس نسخه کوچیک وگا باشه خیلی خوبه .

لینک به دیدگاه

100 البته وگا یه نسل میشه تو مایه های فیوری شاید هم شدن نسل RX 500 !!!

بعد از این همه هزینه و وجود 4 رقیب 1070 و 1080 و 1080Ti و تایتان X پاسکال یه کارت هیچ وقت نمی تونه با همشون رقابت کنه مگر قیمتش در حد 1070 باشه و قدرتش در حد تایتان x پاسکال !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
100 البته وگا یه نسل میشه تو مایه های فیوری شاید هم شدن نسل RX 500 !!!

بعد از این همه هزینه و وجود 4 رقیب 1070 و 1080 و 1080Ti و تایتان X پاسکال یه کارت هیچ وقت نمی تونه با همشون رقابت کنه مگر قیمتش در حد 1070 باشه و قدرتش در حد تایتان x پاسکال !!!

خیلی دیگه خوشبینانه هستش...

به شخصه بعید میدونم که کارت High end از این نسل AMD قیمت پایینی داشته باشه و باید منتظر رنج قیمت ۷۰۰ دولار بود...

اما کارتهای دیگه ای هم در این رنج خواهند اومد که بارز ترین اونها، وگا ۱۱ هستش، با توجه به این که این کارت ضعیفتر از وگا ۱۰ هستش...

شایعه های زیادی هم مربوط به کارتهای دو هسته ای وجود داره که برخلاف گذشته، ظاهرا فقط قرار نیست از روی مدل High End ساخته بشن، پس شاهد چند کارت دو هسته ای در سال ۲۰۱۷ خواهیم بود...

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، tabitha گفته است :

خیلی دیگه خوشبینانه هستش...

به شخصه بعید میدونم که کارت High end از این نسل AMD قیمت پایینی داشته باشه و باید منتظر رنج قیمت ۷۰۰ دولار بود...

اما کارتهای دیگه ای هم در این رنج خواهند اومد که بارز ترین اونها، وگا ۱۱ هستش، با توجه به این که این کارت ضعیفتر از وگا ۱۰ هستش...

شایعه های زیادی هم مربوط به کارتهای دو هسته ای وجود داره که برخلاف گذشته، ظاهرا فقط قرار نیست از روی مدل High End ساخته بشن، پس شاهد چند کارت دو هسته ای در سال ۲۰۱۷ خواهیم بود...

از خوشبینانه هم چند قدم بیشتره !!!! منظور من از این صحبت این بود که عملا چنین چیزی ( یک کارت در مقابل 4 کارت ) غیر ممکنه . ضمن این که ای ام دی کلی تلاش کرده یه GPU جدید ساخته با فناوری جدید حالا فقط یک مدل گرافیک تولید کنه ؟ سری فیوری با 4 کارت وارد بازار شده ( 3 تا تک هسته ای یه 2 هسته ای ) سری وگا حداقل همین مقدار گرافیک داره

گمون نکنم ایده چندتا کارت دو هسته ای جالب باشه .

عموما کارتهای 2 هسته ای برای رسیدن به حداکثر پرفورمنس ممکن ساخته میشن . به همین دلیل هستش که از GPU های پرچمدار استفاده میشه . مثلا یه 2 هسته ای از 460 در حالی که 480 حضور داره و احتمالا ارزانتر و در خیلی از بازی ها ( که کراس ساپورت نیستند ) بهتره هیچ جایی برای خودنمایی نداره . مگر این که مشکلات کلی کارتهای 2 هسته ای رو بسیار کم کنه .

راستی این ماجرای وگا 20 دقیقا از چه قراره ؟ رسما تائید شده ؟ یعنی 2018 کارتها بر اساس فناوری وگا 20 میان ؟؟؟

لینک به دیدگاه

این ماجرای RX570 هم جالب شده .

سوتی ، سوپرایز ، ناهماهنگی یا هرچیز دیگه ای که اسمش باشه مهم نیست اما انگار با سری 500 فاصله زیادی نداریم

Mobile AMD Radeon RX 570 Surfaces

http://www.guru3d.com/news-story/mobile-amd-radeon-rx-570-surfaces.html

.

لینک به دیدگاه

خبر مربوط به افزایش 10 درصدی قدرت 460 که یه مدتی از انتشارش گذشته بود

الان این خبر منتشر شده

Radeon RX 460 with 1024 Stream processors spotted

http://www.guru3d.com/news-story/radeon-rx-460-with-1024-stream-processors-spotted.html

به طور کلی گرچه 460 به نسبت قیمتش کارت خوبه اما زیادی ضعیفه .

فاصله بین 470 و 460 زیاده در حالی که فاصله 470 و 480 کمه . ای ام دی کبیر با تولید 470D قصد داره فاصله موجود رو کم کنه اما افزایش 10 درصدی پرفورمنس 460 هم خیلی خوبه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

به طور کلی گرچه 460 به نسبت قیمتش کارت خوبه اما زیادی ضعیفه .

فاصله بین 470 و 460 زیاده در حالی که فاصله 470 و 480 کمه . ای ام دی کبیر با تولید 470D قصد داره فاصله موجود رو کم کنه اما افزایش 10 درصدی پرفورمنس 460 هم خیلی خوبه.

درود ?

وحید جان چند جا دیدم صحبت از این کارت کردی، خواستم جسارتاً یه چیزی بهت بگم: داداش کلاً این کارت رو بیخیال شو. این کارت از یکسری چیپ های اسیک پائین RX 470 درست شده بود (که با قفل کردن شده بود بین RX 460 و RX 470) و فقط هم بازار هدفش چین بود. انویدیا هم همچین حرکتی رو اگر اشتباه نکنم با 1060 GTX زد که با اسم 1050 GTX اما کمی قویتر اونم فقط در چین عرضه شد. دلیلش هم خب اول که کمبود این چیپ ها برای بازار جهانی بود و دوم هم اینکه ظاهراً طبق تحقیقات خودشون کافی نت های اونجا هنوز از کارت گرافیک های قدیمی استفاده می کردن که این دو شرکت با غنیمت دیدن موقعیت سعی کردن کمی از دوای چینی ها رو به خودشون بخورونن! همین کارت هم احتمال خیلی زیاد فقط در بازار شرق آسیا عرضه خواهد شد.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن: ولی کارتش اسم باحالی داره! هر وقت اسم RX470D رو میشنوم یاد این شکلک :D میوفتم. عملکردش در بازار هم به همون شکلک میخورد!

ویرایش: تشکر بابت خبر ?

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...