رفتن به مطلب

مشکل روشن شدن خودبه خود رایانه بامادربورد ازراک - حل شد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان

مدتی است که با دو رایانه با مادربوردهای ازراک مشکل روشن شدن خودبه خود دارم. این مشکل در حالت shut down پیش می آد و نه sleep. پاور رو عوض و بایاس هر دو رو به آخرین نسخه فلش کرده ام. رایانه ها هم یک جا نیستند که ایراد رو از برق بدانیم. حدس زدم مشکل از تنظیمات مادربورد باشه که چیزی در گزینه های محیط uefi مادربورد مربوط به این مورد نیافته ام. آیا کسی از دوستان تجربه ی مشابهی داره؟

مادربوردها h97 performance

Z97 extreme6

پ.ن 1395.05.05

ن.ک پست 27

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

درود

از لینک اول همه رو پیشتر آزموده ام. مساله این ه که اینها بیشتر برای حالت خواب رایانه هستند و مشکل من برای حالت خاموش پیش می آد.

لینک دوم رو بر خواهم رسید و نتیجه رو خواهم گفت.

سپاس

لینک به دیدگاه

یک سری تنظیمات در بایوس هستش با حرکت کردن موس سیستم روشن میشه. 

لینک به دیدگاه

یک سری تنظیمات در بایوس هستش با حرکت کردن موس سیستم روشن میشه.

درود و سپاس از توجه ت

این مشکل در حالتی هم که هیچ سیم و گیرنده ی موش و صفحه کلید به رایانه وصل نباشه پیش می آد.

لینک به دیدگاه

منم درست همچین مشکلی چند وقت پیش داشتم که حدود ساعت 4 صبح بود سیستمو خاموش کردم و 5 دقیقه بعد بدون تکون دادن موس یا چیز دیگه ای خود به خود سیستم روشن شد در صورتی که کاملا مطمئن بودم Shutdown کردم!!!!

من به 1 پین سی پی یو شک داشتم یه نمور کج بود حس میکردم اتصالی میکنن و اونو با سوزن صاف کردمش و تا الان خدا رو شکر مشکل حل شده ظاهرا!!!

مطمئن نیستم برا اون باشه 

مشکل ریست هم داشتم وقتی با تری دی مکس کار میکردم به صورت کاملا شانسی یهو سیستم بدون هیچ ارور و اخطاری ریست میشد انگار از روی دکمه ریست ، سیستم ریست بشه!

مشکل به نظرتون چیه؟ !

ویرایش شده توسط ʀᴏɢ⌉ ᴍᴀʜʏᴀʀ⌋
لینک به دیدگاه

منم درست همچین مشکلی چند وقت پیش داشتم که حدود ساعت 4 صبح بود سیستمو خاموش کردم و 5 دقیقه بعد بدون تکون دادن موس یا چیز دیگه ای خود به خود سیستم روشن شد در صورتی که کاملا مطمئن بودم Shutdown کردم!!!!

من به 1 پین سی پی یو شک داشتم یه نمور کج بود حس میکردم اتصالی میکنن و اونو با سوزن صاف کردمش و تا الان خدا رو شکر مشکل حل شده ظاهرا!!!

مطمئن نیستم برا اون باشه 

مشکل ریست هم داشتم وقتی با تری دی مکس کار میکردم به صورت کاملا شانسی یهو سیستم بدون هیچ ارور و اخطاری ریست میشد انگار از روی دکمه ریست ، سیستم ریست بشه!

مشکل به نظرتون چیه؟ !

درود

چیزی به ذهنم نمی رسه. برای نظر قطعی نیاز به آگاهی دقیق از ساز و کار منبع تغذیه هست و نیز مدار خاموش و روشن کردن مادربورد، که من ندارم.

از دوستان سررشته دار در این زمینه ها چیزهای متناقض شنیده ام و نمی دونم حق با کی ه و دیدگاههای کدام یک در این مورد راهگشاست.

لینک به دیدگاه

این بلا سر منم اومد! منتهی خیلی ساده حل شد ... اول فک کردم از موس و کیبورده ولی چک کردم از اونا نبود بعد یکی از دوستان گفتن دکمه پاور رو 30 ثانیه نگه دار بعد دوباره روشن کن ! به طرز عجیبی درست شد!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم این مشکل رو تجربه کردم سیم برق پاور رو دربیارید و دکمه پاور رو چند باربزنید به احتمال زیاد فن های کیس چند ثانیه روشن میشن به احتمال زیاد این مشکل از جمع شدن برق در پاور یا مادربرد میتونه باشه 

البته ممکنه از پاور هم باشه پاورهای شما یک مدل هست ؟

از نظر رطوبت در چه وضعیتی هستید ؟

لینک به دیدگاه

همین مشکل سر منم اومده با مادربورد asrock fatality z97 professional

یه بار تنظیمات بایوسو دست کاری کردم و حالت روشن شدن با کیبورد بود فکر کنم اونو off کردم فکر کنم درست شده . باید چند روز صبر کنم ببینم روشن میشه یانه !!!

لینک به دیدگاه

من هم این مشکل رو تجربه کردم سیم برق پاور رو دربیارید و دکمه پاور رو چند باربزنید به احتمال زیاد فن های کیس چند ثانیه روشن میشن به احتمال زیاد این مشکل از جمع شدن برق در پاور یا مادربرد میتونه باشه 

البته ممکنه از پاور هم باشه پاورهای شما یک مدل هست ؟

از نظر رطوبت در چه وضعیتی هستید ؟

درود

پاورهایی هستند که برق نگه می دارند، اما سبب روشن شدن خود به خود رایانه نمی شن. حدس می زنم مشکل به ترکیبی از ایراد پاور و مادربورد مربوط باشه.

پاورها 480sp و 430eu هستند. به هر حال این مورد رو دقیق تر خواهم آزمود.

اینحا مرکز فارس هوا نسبتا خشک و گرم ه.

لینک به دیدگاه

اگه امکانش وجود داره از محیط uefi بایوس رو ریست کنید .

یا اگه نمیشه با جامپرش روی مادربرد cmos رو clear کنید .

لینک به دیدگاه

سلام. بنده هم همچین مشکلی داشتم قبلا
طوری بود که سیستم رو حالت ولتاژ پایین یهو شب هنگام روشن میشد و led های پنل کیس با ولتاژ کم یا با نور کم سو چشمک میزدن و حتی درایو نوری یهو ایجکت میشد
انقدر عجیب بود این مشکل که از پشت کلید پاور رو خاموش میکردم اخر سرش نفهمیدم از کجا بود که وقتی باز کردم کیس رو دیدم بخاطر این مشکل روی مادر بورد زیر خنک کننده cpu خال های قهوه ای رنگ افتاده بود و مادربورد ب فنا رفته بود ب نوعی مشکل از دوجاس. یا مینبورده یا پاور

لینک به دیدگاه

بهترین راه سوال کردن از پشتیبانی خود ازراک هست از اینجا می‌تونید پیام بفرستید از داخل محیط uefi هم می‌تونید پیام بفرستید براشون که معمولا زودتر جواب میدن

حداکثر دو روز طول میکشه که جواب بدن

لینک به دیدگاه

به نظر من مشکل از سیستم عامل که به طور کامل سیستم رو خاموش نمیکنه یه حالتی مثل های‍پرمت پیش میاد البته بیشتر تو ویندوز 8.1 به بالا 3 تا راه حل رو ازمایش کنید روی دکمه استارت راست کلیک کنید و از اون قسمت سیستم رو خاموش کنید راه حل دوم از نرم افزار هایی مثل pc atuo shutdown استفاده کنید و اخرین راه حل اینکه اگه مشکل از سخت افزار باشه یک بار با یک سیستم عامل مثل لینوکس کیلی یا بک ترک رو رو فلش بریزید و یک با با اون خاموش کنید اکه به طور کامل خاموش شد مشکل سخت افزاری ندارید من با این حال من که فکر میکنم مشکل از ویندوز چون من روی مادر بورد asus p7h55 هم این مشکل رو داشتم *dry#

ویرایش شده توسط Sky94
لینک به دیدگاه

سپاس از همه‌ی دوستانی که توجه کردند. مساله اینجاست که توضیح قانع کننده‌ای برای این پدیده نیافته‌ام.

نظرات رو خواندم و آنچه تازه است رو خواهم بررسید.

لینک به دیدگاه

به نظر من توی event viewer ویندوز سر بزنید Power-Troubleshooter ها رو چک کنید در مورد wake source معمولا عاملی که سیستم توسطش روشن شده رو گزارش میده من خودمم هم این مشکل رو دارم منتها از sleep روشن میشه و قبلا دلائلی داشت مثل موس و کیبورد وایرلس که غیرفعال کردم از power management در دیوایس منیجر و بعد روشن شدن بخاطر timers ها بود که اونم غیر فعال کردم مشکل تا حد زیادی حل شد ولی بازم بعضی مواقع هنوزم هر هفته یکبار بازم این اتفاق میوفته که حدس میزنم از wake on lan باشه ولی دلیل واضحی براش پیدا نمیکنم چون این حالت فقط وابسته به magic packet هست نه چیز دیگه.

لینک به دیدگاه

به نظر من توی event viewer ویندوز سر بزنید Power-Troubleshooter ها رو چک کنید در مورد wake source معمولا عاملی که سیستم توسطش روشن شده رو گزارش میده من خودمم هم این مشکل رو دارم منتها از sleep روشن میشه و قبلا دلائلی داشت مثل موس و کیبورد وایرلس که غیرفعال کردم از power management در دیوایس منیجر و بعد روشن شدن بخاطر timers ها بود که اونم غیر فعال کردم مشکل تا حد زیادی حل شد ولی بازم بعضی مواقع هنوزم هر هفته یکبار بازم این اتفاق میوفته که حدس میزنم از wake on lan باشه ولی دلیل واضحی براش پیدا نمیکنم چون این حالت فقط وابسته به magic packet هست نه چیز دیگه.

درود دوست گرامی

مشکلی که من دارم مربوط به وقتی هست که رایانه shut down شده باشه و نه خواب یا هایبرنیت.

لینک به دیدگاه

بایاس یکی ش رو دانگرید کردم، یک روح بازیگوش رفته داخلش. تا میام بخوابم روشن می شه!

لینک به دیدگاه

سیستم عامل رو عوض کردید؟

درود

سیستم عامل ویندوز 8.1 هست و وقت نشده عوض کنم. هر چی فکر می کنم نمی فهمم چی دستور روشن شدن رو به مادربورد می ده.

لینک به دیدگاه

@};-  فعال بودن این گزینه هم عنوان شده     dehumidifier

ترجمه : دستگاه های رطوبت گیر،

دریک سایت هم مشکل روشن شدن خودکار بودwake on lan   روهم خاموش کرده بود  که در اخر به این گزینه رسیده بود،  برای اینکه کدام مادر برد این قابلیت رو داره بازهم خودش ادرس سایت رو اعلام میکنه . فندق شکن نیاز هست :D

http://www.asrock.com/mb/Intel/H97M%20Pro4/

https://www.youtube.com/watch?v=-mQfFVT4tT8

ویرایش شده توسط مهمان
لینک به دیدگاه

جناب موقع shut down کردن شما فقط روی آیکن خاموش کردن داخل استارت منو کلیک می کنید؟چون داخل ویندوز 8 و 8.1 اگر چه دکمه ی Power Off و خود گزینه ی اون رو بزنید، به نظر Shutdown می کنه ولی در واقع سیستم می ره روی Sleep و وقتی یکی از پروسه ها حتی خود ویندوز هم کاری بکنه سیستم دوباره روشن می شه...اگر سیستم رو با نگه داشتن دستتون روی دکمه ی پاور کیس کامل برقش رو قطع کردید و باز این اتفاق رخ داد این مسئله رد می شه.وقتی سیستم خود به خود روشن می شه بوت می کنه یا روی صفجه ی Log in ویندوز بالا میاد؟(یا داخل خود ویندوز)

ضمن اینکه آیا اطمینان دارید که بدنه ی کیس برق نداره و سیم و پین های مربوط به پنل جلویی و دکمه های کیس سالم هستن؟

نکته ی دیگه هم Wake On LAN هستش اگه این سیستم ها از LAN برای اینترنت یا دریافت اطلاعات استفاده می کنن امکانش هست که وقتی سیستم خاموشه LAN هر عملیاتی انجام بده سیستم روشن می شه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...