رفتن به مطلب

RX 480 یا GTX 1070 ، ارزش اقتصادی کدام یک بیشتر است؟

اشتراک گذاری

290 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. RX 480 یا GTX 1070 ، ارزش اقتصادی کدام یک بیشتر است؟

• RX 480
      168
    • GTX 1070
      122

Recommended Posts

شاید ویدیو ها بتونه بهتر کمک کنه

البته معلوم نیست صحتشون تایید شده یا نه

http://wccftech.com/amd-rx-480-gaming-benchmarks-leaked/

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• ارسال 268
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

متسفانه نیما جان شما چون ویدئو بررسی نمی بینی، با این حرفت مطمئن شدم که مقاله هارو هم مطالعه نمیکنی.

جالبه، کسی که گفته فن ایراد داشته چند نفری بودن که به انویدیا اعتراض کردن. یارو کارتو برده خونه رفته تو بازی صدای فن زیاد شده، دادش دراومده ای نفس کش چرا فن صدا میده؟ خب وقتی کارت میره تو لود، دور فن بالا بره صداش زیاد نمیشه؟

در صورت که نتنها هیچ ریویو رسمی به این مشکل اشاره نکرده، بلکه اکثرا به کاهش صدا تو این نسل اشاره داشتن نمونه ویدئوییش jayz two cent و مقالش techpowerup

fannoise_load.png

نگاه کنید سه پرچم دار قبل از 1080 کجای لیستن بعد بگید نویز فن فاندرز ادیشن فلانه. خوبه حالا منم حقایقو رو کنم؟ نویز؟ خود به خود سه حرف A.M.D میاد جولوی نظرم. نکنه ای ام دی واقعا «عمد» خونده میشه و عمدا این کرارو میکنه! :D

خوشبختانه با Fury x تو کارنامه رادئو که سردم دار و مخترع کویل نویز بود و برای اولین بار این مفهوم رو به جهانیان هدیه کرد، نتنها به اینجا و جمع آوری محصولاتش ختم نشد؛ بلکه گند نویز پمپشم در اومد. الان میگید تقصیر کولر مستره، خب چرا AMD باید با یک شرکت چینی قرداد کولر هاشو ببنده؟ معلومه قیمت پایین! «بابا بی خیال مشتری همیشه هدفن تو گوششه نویز کجا بود» خواب دیدن براتون حسابی. :laughing:

مشکل درایور هم نزار بگم یک شرکتی درایوری زد چند وقت پیشا کارتاش میسوختن. مدیونی اگه فکر کنی AMD رو میگما! =)) البته نیازی هم نبود تیم R&D و نرم افزارشون تو زحمت بیفتن، TDP کارت خود به خود 94 رو رد میکرد!  :wacko: 

پس لطف کنید یا سند مدرک درست درمون رو کنید یا رفرنس به جای معتبر بدید یا حداقل از تجربیاتتون مایع بزارید. خیال بافی که زیاده. آقا راستی خواب دیدم کارت 2080 و 2070 با 780 و 770 همزمان SLI میشه خیلی خوبه نه؟ البته خیال کردما ولی اگه بشه 90 درصد گیمرا خوشحال میشن! ^_^ تازه با آپدیت سال 2025 مموری گرافیکا هم جمع میشه و میشه رزولیشن 8K رو با دوتا 770 و یه 2070 راحت 60 فریم گرفت اونم با آپشن های ما فوق فرا الترا!  :cool: 

جالبه طرفداران انویدیا را کولر میگن بعد خودشون هزار تا تاپیک زدن تاج خورشید نمایان شد ، نجات پی سی گیمینگ با RX480 ، شوالیه سفید پوش ای ام دی دنیا را از شر انویدیا پلید آزاد کرد :D  ، قهرمان دنیای کارت گرافیک برای نجات بشریت از دست انویدیا :D  و ... الان انجمن پر شده از طرفدار های AMD که اشکالی هم نداره اما نسبت تاپیک های دو طرف را مقایسه کنید ببینید  تعداد فن بوی دو آتیشه کدوم طرف بیشتره و چند تا تاپیک زدن و چند بار در روز UP میکنن . اینا فن بازی ، کولر بودن و ... نیست اما تا مشکلات و معایب محصولات شرکت مورد علاقشون مطرح میشه سریع از کوره در میرن و میپرن به طرف رقیب میگن چرا عنوان کردی ، کذبه، توئطئه هستش و نمیخوان واقعیت را قبول کنن . من از همون اول میدونستم که این کارت مانند دیگر محصولات سابق شرکت AMD مشکل حرارتی دارد و بعد از اعلام نتایج در وبسایت های معتبر مشخص خواهد شد که این کارت اون چیزی نبوده که ای ام دی قولش را به هواداران داده است . ای ام دی ید طولایی در هایپ کردن و بزرگ نمایی محصولاتش قبل از عرضه داره و همیشه هم قدرت محصولاتش خلاف تبلیغات درمیاد . گند RX 480  ودیگر کارت های این سری به زودی درمیاد حوصله کنید .

متاسفانه تاپیک‌هایی که زده میشه صرفاً از روی طرفداری برند هستش، هیچ‌گونه بار اطلاعاتی و آموزشی و حل مشکل سایرین نداره. @};-  @};-  @};-

...................................

خب ممنون از دوستان بابت توجهتون که به حرفهام نکردین من چی گفتم فقط اون کولرش بهتون برخورد و سریع اومدین جواب پر کردین که بنظر میاد درست نوشته بودم "کولر"، عرضم به حضورتون که :

اولا من هنوز که هنوزه یک تاپیک برای amd نزدم اونایی هم که زدن خودشون مسولشن و تایتلی هم که انتخاب کردن خودشون میدونند منم نمی تونم همش به اینو اون بگم چیکار بکن چیکار نکن چون هیچکارم و فقط نظر خودمو میام میگم مثل بقیه  ^_^

دوما زدین کلا رد کردین بحث اشکال و باگ موجود در فن کارتهای جدید انویدیا رو که حتی خود انویدیا اومد در درایو جدیدی مستقیما گفت که این باگ یا هر چی رفع شده؟؟؟  :clapping:

سوما من نگفتم amd مشکل نداشته که میای مشکلات کارتهای amd رو میشماری برا من خب منم بلدم یه لیست پر کنم از مشکلات انویدیا بزارم جلوت کاری نداره که  :D ، همه ی حرفم این بود که گفتم کارتی که هنوز هیچ ریویوی رسمی ازش نیومده و هرکی یه تست گذاشته برا خودش تو نت که همه ضد و نقیض هست رو اینجوری بهش نتوپین تازه این کارت، کارت رفرنس هست ازش چه انتظاری دارید واقعا یعین از یه کارت 200 دلاری انتظار دارید بیان 100 دلار فن روش بزارن بدن دست مردم ؟؟؟ کارت رفرنس اسمش روشه دیگه یعنی کارت مرجع و اولیه و خام ... ادعا دارید که ما amd فن هستیم و بی منطقیم سوال من اینه شما که نیستین چرا اینجورین؟؟؟  :-?

چهارم دیگه یعنی اختیار مثبت منفی ماهم دست شماهاست که میاید میگید چرا مثبت دادیم یا منفی؟؟؟  :D دلم خواسته منفی بدم به شخصی که اومده ادعا کرده تاپیک طرفداران amd خلاف اصول هست و باید ببندین بعد خودش رفته تاپیک رو زده هر چی هم از دهنش در اومده بار amd و طرفداراش کرده ...  :laughing:  :clapping:

پنجم و در اخر هم اینکه چرا هنوز 6000 رو دارم مسله نیاز بوده و هنوز اینقدر پولدار و پول حروم کن نشدم که دم به دقیقه قطعه عوض کنم... با اینحال موفق باشید  @};-

لینک به دیدگاه

خسته شدم از کلکل هاتون چندتا مطلب بار علمی داشته باشه بذارید

هر جفت شرکت ها خوبن و‌ در. راستای پیشرفت حرکت میکنن طبیعی هست که همیشه مشکلاتی داشته باشن اما قابل رفع هست

شاید amd چند وقتی است در سی پی یو ردی داده

اما انصافا در جی پی یو تلاش خودشو کرده با کمی فاصله جایگاه خوبی داره

از الان تا روز معرفی و لانچ کارت اینجور تایپیک هارو تعطیل کنید و اپ نکنید الکی پست بذارید و‌حاشیه درست نکنید ۵ روز دیگه معرفی شد معلوم میشه زیر شلواری پای چه کسی بود

شاد باشید

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

تست هایی که میبینید.معمولا چندتا کارمند AMD . یکسری بردها رو به شکل غیر رسمی به دست اوردن و تست کردن و جسته و گریخته دارن تست میزارن. اکثرا هم چینی هستن که کاملا هم طبیعی هست

میشه تا حدی بهش اعتماد کرد. قبل از لانچ 290 هم دقیقا مشکلات حرارتیش از اینجور اخبار مشخص شد

به اینا نمیشه اعتماد , به  اسلایدها به درد نخور AMD میشه اعمتماد کرد؟؟؟؟

تو فروم های بسیار معتبر مثل ANAND هم هزار مدل تاپیک اینجوری باز شده. خطاب به اون دوست عزیز که میگه تاپیک ها رو ببندید!!!!

در همین فروم هم اگر یه سرچ ساده کنید. بخش اعظمی پر شده از مشکلات باگ های درایور AMD در نسل های قبل به خصوص HAWAII.

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال 

RX480 برای رندر به چه شکلی میبینید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشه روش حساب باز کرد ؟؟؟؟؟؟

ضمنا در انویدیا هسته های کدا پردازش رندر انجام میدن ؟؟؟؟؟

اما اطلاعاتی در مورد AMD ندارم ................

میشه کمک کنید !>؟

لینک به دیدگاه

آخرین نتایج منتشر شده از کارت گرافیک RX 480

Radeon-RX-480-Firestrike-Results_1.png

Radeon-RX-480-3DMark-Results.png

آخرین نتایج منتشر شده در بخش 3DMark از کاهش عملکردی 6 درصدی در تست Ultra و یک درصدی در Performance و Extreme حکایت می کنند، همانطور که مشاهده می کنید کارت گرافیک RX 480 در حالت پیشفرض تنها موفق به کسب امتیاز 2645 در تست FireStrike Ultra شده است که با افزایش فرکانس به 1379MHz(حداکثر پتانسیل اورکلاک در مدل ریفرنس) امتیاز نهایی به 3028 افزایش یافته است، این در حالی است که کارت گرافیکی نظیر R9 390 با افزایش 5 الی 7 درصدی فرکانس به راحتی RX 480 را پشت سر خواهد گذاشت، فراموش نکنید این تست ها بیانگر عملکرد در بازی ها نخواهند بود.

Radeon-RX-480-Overclocked-Power-Consumpt

در تست دومی دمای کارت گرافیک در حالت اورکلاک شده به مرز 90 درجه نزدیک شده است و اگر نگاهی به میزان توان مصرفی داشته باشید متوجه خواهید شد که تمام 150W تعیین شده توسط این کارت گرافیک بلعیده شده است، با وجود قرار گرفتن دور فن در محدوده 2200RPM دمای کارت گرافیک همچنان غیر قابل کنترل است و تمام شواهد بیانگر استفاده از خنک کننده ای بسیار بی کیفیت در مدل های ریفرنس RX 480 می باشد.

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

به نظرم سری های جدید NVIDIA خیلی قویتره چون برای 4k - 2k به بالا و فرم 60 به بالا ساخته شده خیلی قوی هم هستند ولی در نظر داشته باشید سری های 900 الان به قیمت خوب گیر میاد اونم به خاطره بی کفایتی Nvidia  هستش چون ارزششون رو با قابلیت های سری جدید پایین اورده .

اما AMD سری جدیدش هم از لحاظ قیمت خوبه هم کارایی . همین کافیه که فکر شما رو درگیر نکنه با ویدئو های سری جدید Nvidia یا بنچمارکاش . همهچی بستگی به نیاز شما داره .

مثلا من : FHD 60FPS بیشتر نمیخوام یا 30 FPS smoth . دگ نمیرم 1080 بگیرم - RX480 نسبت به چیزی که من میخوام خوبه دگ بقیه میرم به بازی فکرم  @};-

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال 

RX480 برای رندر به چه شکلی میبینید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میشه روش حساب باز کرد ؟؟؟؟؟؟

ضمنا در انویدیا هسته های کدا پردازش رندر انجام میدن ؟؟؟؟؟

اما اطلاعاتی در مورد AMD ندارم ................

میشه کمک کنید !>؟

بستگی به موتور رندر داره

الان موتورهای رندرینگ مثل octan render lox render - موتور رندر خود بلندر - vray rt و جدیدا موتور رندر خود ای ام دی بانام fire render عرضه شده اونم به صورت رایگان از گرافیک ای ام دی و open cl پشتیبانی میکنند .

لینک به دیدگاه

فک نمیکنین کم کم داره گند amd در میاد . مثل اینکه اوضاع دماش خیلی خرابه...!!!!

فک نمیکنین کم کم داره گند amd در میاد . مثل اینکه اوضاع دماش خیلی خرابه...!!!!

لینک به دیدگاه

فک نمیکنین کم کم داره گند amd در میاد . مثل اینکه اوضاع دماش خیلی خرابه...!!!!فک نمیکنین کم کم داره گند amd در میاد . مثل اینکه اوضاع دماش خیلی خرابه...!!!!

اقا ۳ روز دیگه مونده اینم صبر کنیم ببینیم گندش در میاد یا بوی گل گلابش همه جهان پر میکنه

لینک به دیدگاه

اقا ۳ روز دیگه مونده اینم صبر کنیم ببینیم گندش در میاد یا بوی گل گلابش همه جهان پر میکنه

کاملا درسته . ما که از خدا میخوایم دنیا رو گلستون کنه

کاملا درسته . ما که از خدا میخوایم دنیا رو گلستون کنه

لینک به دیدگاه

دو تا سوال از دوستان دارم

اول

من جایی خوندم که کارت rx 480 بصورت پیش فرض با apu شرکت amd که از zen cpu استفاده شده بصورت پیشفرض کراس فایر میشه

یعنی اگه پردازنده سیستم amd  باشه قدرت کارت درونی پردازنده به کارت گرافیک اضافه میشه ؟

میخواستم ببینم من درست متوجه شدم ؟

دوم

این که این کارت اگه با این قیمت ظاهر بشه واقعا روی بازار تاثیر میذاره و عالیه

ولی یه چیز رو متوجه نشدم کارت 1080 انویدیا کلا حدود ده درصد سریعتر ار 980 ti هست

ولی قیمتش حدود 35 درصد بیشتر از 980 هست . به چه امیدی داره روانه بازار میشه و دلیل خوشحالی طرفدارهای انویدیا چیه ؟ تغییر خاصی حاصل نشده

این موضوع رو طبق این جدول عرض میکنم

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

لینک به دیدگاه

اول

من جایی خوندم که کارت rx 480 بصورت پیش فرض با apu شرکت amd که از zen cpu استفاده شده بصورت پیشفرض کراس فایر میشه

یعنی اگه پردازنده سیستم amd  باشه قدرت کارت درونی پردازنده به کارت گرافیک اضافه میشه ؟

دوم

ولی یه چیز رو متوجه نشدم کارت 1080 انویدیا کلا حدود ده درصد سریعتر ار 980 ti هست

ولی قیمتش حدود 35 درصد بیشتر از 980 هست . به چه امیدی داره روانه بازار میشه و دلیل خوشحالی طرفدارهای انویدیا چیه ؟ تغییر خاصی حاصل نشده

بزارین ای ام دی عزیز بیان کارتاش دو ماه دیگه بنچمارک بازی های دایرکت ایکس 12 دیدن داره 

لینک به دیدگاه

بچه ها تست بازی هارو دیدید؟

اصلا هنگ کردم!

واقعا فوق العادست

خودتون ببینید amd چیکار کرده

من طرفدار پرپاقرص انودیا بودم ولی با این شاهکار هیچ جوره نمیشه کنار اومد

(فقط دوبار اسکرین گرفتم عکسا زیر هم نیفتاده)

rx480.jpg

جالبه تو بعضی بازی ها از 980 بیشتر فرم میده

برای مثال Cod ، OVERWATCH , HITMAN

لینک به دیدگاه

بچه ها تست بازی هارو دیدید؟

اصلا هنگ کردم!

واقعا فوق العادست

خودتون ببینید amd چیکار کرده

من طرفدار پرپاقرص انودیا بودم ولی با این شاهکار هیچ جوره نمیشه کنار اومد

(فقط دوبار اسکرین گرفتم عکسا زیر هم نیفتاده)

rx480.jpg

جالبه تو بعضی بازی ها از 980 بیشتر فرم میده

برای مثال Cod ، OVERWATCH , HITMAN

متاسفانه نمیشه اعتماد کرد

لینک به دیدگاه

حامدجون چرا نمیشه اعتمادکردم؟

من همیشه از این سایت تستارو نگاه میکنم

تستهای 480 هم امروز اضافه شده

شاید چون عکس فکر میکنی فتوشاپه اشتباه از من بوده باید اولش میگفتم

من خودم از تو لیست گرافیک ها ، این چهارتارو انتخاب کردم بعد اسکرین شات گرفتم

من خودم این چندتا گرافیک انتخاب کردم

همه گرافیکا تو این سایت هستن اینم از سایتش

http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphics-Cards.13849.0.html

لینک به دیدگاه

تو ریویو techpowerup کراسفایر 480 میانگین اش با 1070 یکی شد حدودا.

حالا اگه فرض کنیم cf مشکلی نداره:

اگه زیره 1 تومن باشه rx480 بهتره.

ولی اگه بالای 1 تومن قیمت بخوره 1070 با قیمت 1900 منطقی تره خریدش

-----------------

بازم هم رده نیستن که بخوان مقایسه شن

میانگین rx480 از 970 بیشتر بود از 980 و 390 پایین تر

هایپ زیادی کردن براش با همون mid-range مقایسه بشه بهتره که رقیبی ام نداره الان هنوز.(در انتظار 1060 برای مقایسه)

@};-  @};-

ویرایش شده توسط m12421k
لینک به دیدگاه

اول

دوم

درود

بنده نه فن AMD هستم و نه NVIDIA ولی این جدول به طور کلی نشان دهنده ی قدرت کارت در بازی نیست

برای گیمرهای عزیز فریم دهی ملاک هست و شما اگر میخوای قدرت کارتی رو نشون بدین بحث فریم دهی رو پیش بکشین

لینک به دیدگاه

کاشکی این نظر سنجی رو دیرتر (مثل این روزا) میذاشتید اون موقع جوابای نظر سنجی خیلی فرق میکرد.

لینک به دیدگاه

همش قیمت نیست.

ارزش معنوی هم مهمه.

یه مثلی تو ترکی هست که میگه :

اگه میخوای رو سرت آشغال هم بریزی برو از جای بهتر و بلندتر بریز. :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارزش اقتصادی؟

Nvidia.com اینو میگه، دیگه سایتهای بی طرف چی میگن، خدا میدونه:

post-10788-0-15342900-1467374863_thumb.pngpost-10788-0-96697000-1467374870_thumb.pngpost-10788-0-38215800-1467374876_thumb.png

آیا سوالی هم میمونه؟؟؟

اون کسی که رای دیگه ای داده، باید بهش شک داشت...

جالبه که از 6 کارت برتر از نظر Perf/Price میبینیم که 5تاش AMD هستش و از 10 کارت برتر، 8تاش AMD هستش...

البته همه اینها به این برمیگرده که چه انتظاری از گیمینگتون دارید؟؟

چه رزولوشنی؟ چه تنظیماتی؟ و چقدر انتظار دارید که واستون دووم بیاره، مشخصا سری 290 بهترین گزینه بوده در تاریخ...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

اون کسی که رای دیگه ای داده، باید بهش شک داشت...

جالبه که از 6 کارت برتر از نظر Pef/Price میبینیم که 5تاش AMD هستش...

همیشه همین بوده  :D

AMD فقط از نظر قیمت گذاری از انویدیا سرتر هست  

ولی انویدیا از نظر قدرت (در 4 سال گذشته تا حالا) فناوری هایی در رابطه با بازی مثل Hairworks ، بهینه تر بودن بازی با گرافیک انویدیا ، فروش بیشتر 75% بازار دست انویدیا هست ، مصرف بهتر ، اور بهتر ، دمای کم تر توی این چند سال اخیر خیلی بهتر از AMD بوده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی انویدیا از نظر قدرت (در 4 سال گذشته تا حالا) فناوری هایی در رابطه با بازی مثل Hairworks ، بهینه تر بودن بازی با گرافیک انویدیا ، فروش بیشتر 75% بازار دست انویدیا هست ، مصرف بهتر ، اور بهتر ، دمای کم تر توی این چند سال اخیر خیلی بهتر از AMD بوده.

پس با این حساب شما حاضر بودید که کارت تایتان Z رو بخرید با قیمت 1500 دولار نسبت به کارت 295X2 که قیمت 900-800 دولاری داشت؟؟؟، بخاطر اینکه اور بهتری میشد، دمای کمتری داشت و قدرت بیشتری ارائه میداد و مصرف کمتری داشت؟؟(میدونم که اور نمیشد، مصرف کمتری نداشت و پرفورمنس ضعیفتری هم داشت، دماش هم بالاتر از 295x2 بود، این یک مثال هستش)

کشته مرده این HW هستم که چه فناوری عالی هستش، چقدر پرفورمنس کم میکنه و چقدر از Pure Hair بهتر هستش، که اگه دیده باشی، رسما هیچ افت فریمی رو باعث نمیشه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطمعن باشید این کارتهایی که عرضه قراره بکنه سهم خودش رو پس میگیره و حتی شاهد رشدش هم خواهیم بود...!  ^_^

amd سال گذشته فروشی نداشت چون کارت جدیدی برای عرضه نداشت... یه فیوری بود که اونم بخاطر 980ti و مشکلاتی که یه کارت نو ظهور داره نتونست خوش بدرخشه... بقیه همه ریبرند بودن... در واقع کسی که کارتهای قبلی رو داشت احتیاج به تعویض نمی دید... اما انویدیایی ها همه خرید کردن و مجبور به تعویض شدند همونجوری که امسال باز مجبورشون کرده انویدیا...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...