رفتن به مطلب

کارت‌گرافیک‌های سری پاسکال در بوت کردن سیستم مشکل دارند!!

Recommended Posts

cqby1k8jis2h40m4smhx.jpg

بعد از باگ موجود در فن نسخه‌ی Founder Edition کارت‌گرافیک‌های GTX 1080 و GTX 1070، نقص دیگری  در طراحی آنها کشف شده که به اعتبار این دو کارت‌گرافیک تازه نفس صدمه وارد می‌کند. این نقص تنها به نسخه‌ی رفرنس Founder Edition محدود نمی‌شود و حتی نسخه‌های سفارشی و غیر رفرنس این دو کارت نیز از آن رنج می‌برند. این نقص برای کاربرانی که از کانکتور Dual-link DVI برای اتصال سیستم خود به مانیتور استفاده می‌کردند، ظاهر می‌شود، آن هم زمانی که پیکسل کلاک بالاتر از 330 مگاهرتز تنظیم گردد. نقص مورد بحث باعث مشکلاتی در بوت شدن سیستم با سیستم عامل ویندوز می‌شود. زمانی که پیکسل کلاک در حالت پیشفرض باشد، در بوت سیستم مشکلی پیش نمی‌آید. اما با تنظیم نرخ تازه سازی مانیتور (و به طبع، بالا رفتن پیکسل کلاک) بالاتر از 330 مگاهرتز، در این حالت صفحه‌نمایش به خوبی کار می‌کند، ولی شما نمی‌توانید سیستم را با چنین تنظیماتی بوت کنید و مجبور هستید تا هر زمانی که سیستم خود را خاموش یا ری‌استارت می‌کنید، تنظیمات را بار دیگر به حالت اولیه و پیشفرض برگردانید.

یک کاربر که صاحب نسخه‌ی سفارشی از کارت‌گرافیک GTX 1070 است، متوجه شده که اگر نرخ تازه‌سازی مانیتور از نوع 1440p را از 81 مگاهرتز (این میزان بیشترین میزانی است که با پایین نگه داشتن پیکسل کلاک از 330 مگاهرتز، می‌توان به آن دست پیدا کرد) بالاتر ببرید و رزولوشن مانیتور نیز در ابعاد 2560x1440 تنظیم شده باشد، ویندوز به درستی بوت نمی‌شود و صحفه‌های رنگی فلش مانند جایگزین صفحه‌ی اسپلش اصلی می‌شوند. در مرحله‌ی بعد نیز صفحه‌ی بایوس سیستم به درستی ظاهر می‌شود که دلیل آن هم، پایین بودن رزولوشن این بخش است.

در فروم رسمی GeForce نیز اعلام شده که چنین مشکلی توسط چندین کاربر در مدل‌های سفارشی کارت‌گرافیک GTX 1080 دیده شده است.

منبع: techpowerup

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

رفرش ریت 330 روی Dual-link DVI از این کار غیر عقلانی تر هم داریم؟

تا اونجایی که من میدونم DVI نهایت ساپورتش روی رزولیشن 1080 رفرش 120 هست.

لینک به دیدگاه

مانيتوري كه quad hd داشته باشه قطعا hdmi display port داره از اونا استفاده كنه خوب

لینک به دیدگاه

رفرش ریت 330 روی Dual-link DVI از این کار غیر عقلانی تر هم داریم؟

تا اونجایی که من میدونم DVI نهایت ساپورتش روی رزولیشن 1080 رفرش 120 هست.

سلام و درود

رفرش ریت رو با پیکسل کلاک اشتباه نگیرید.

پیکسل کلاک یک نوسانگر، مدار زمانی یا سیگنال خارجی است که وظیفه‌ی تقسیم و جدا سازی ویدئوی ورودی را به پیکسل دارد. سرعت پیکسل کلاک به ظرفیت مانیتور، تلویزیون یا کارت‌گرافیک بستگی دارد. واحد آن هم مگاهرتز یا میلیون پیکسل بر ثانیه است.

کاکنتور VGA دارای پیکسل کلاک 25 یا 28 مگاهرتز است. ولی کانکتور DVI رنج 165 تا 348 مگاهرتز رو پشتیبانی می‌کنه.

بنابراین، ست کردن پیکسل کلاک یک مانیتور با کانکتور DVI بالاتر از 330 مگاهرتز چیز عجیبی نیست.

لینک به دیدگاه

سلام و درود

پیکسل کلاک یک نوسانگر، مدار زمانی یا سیگنال خارجی است که وظیفه‌ی تقسیم و جدا سازی ویدئوی ورودی را به پیکسل دارد. سرعت پیکسل کلاک به ظرفیت مانیتور، تلویزیون یا کارت‌گرافیک بستگی دارد. واحد آن هم مگاهرتز یا میلیون پیکسل بر ثانیه است.

کاکنتور VGA دارای پیکسل کلاک 25 یا 28 مگاهرتز است. ولی کانکتور DVI رنج 165 تا 348 مگاهرتز رو پشتیبانی می‌کنه.

بنابراین، ست کردن پیکسل کلاک یک مانیتور با کانکتور DVI بالاتر از 330 مگاهرتز چیز عجیبی نیست.

مرسی بله اشتباه گرفتم !

ولی انصافا تا وقتی HDMI و DP هست چرا کسی از پورت های قدیمی استفاده میکنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امیدوارم مشکلات کارتهای جدید در همین حد خلاصه شوند

لینک به دیدگاه

سلام و درود

درود  @};-

با تشکر از جناب حیدری بابت آموزش مفیدتون ؛ لذت بردم

معمولا تو این سطح کسی به جزییات توجه نمیکنه 

:clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و تشکر بابت خبر رسانی @};-

لینک به دیدگاه

اون شخص ... که به جای استفاده از HDMI و DP از DVI استفاده کنه باید بدتر از این هم سرش بیاد.

وقتی از باگ فن کارتهای رفرنس 1080 صحبت به میون میارید حداقل اینم ذکر کنید که سریعا با یه آپدیت درایور مشکل حل شده.

ویرایش شده توسط mory_num1
لینک به دیدگاه

اون شخص ... که به جای استفاده از HDMI و DP از DVI استفاده کنه باید بدتر از این هم سرش بیاد.

وقتی از باگ فن کارتهای رفرنس 1080 صحبت به میون میارید حداقل اینم ذکر کنید که سریعا با یه آپدیت درایور مشکل حل شده.

سلام و درود

دوست عزیز چرا اینقدر آرزوی بد برای دیگران میکنید؟  :D 

شاید هنوز کاربرانی باشن که از مانیتورهای قدیمی با کابل DVI استفاده می‌کنند. درضمن این تقصیر کاربر نیست که چنین مشکلی براش پیش میاد. کاربر میاد کارت رو میخره که ازش استفاده کنه. وقتی مشکل از کارت و کم دقتی شرکت انویدیا هست، کاربر رو باید مقصر بروز چنین مشکلاتی ببینیم یا خودِ شرکت انودیدیا رو؟

درمورد باگ فن هم حق با شماست، بنده تنها به متن اصلی خبر تکیه کردم و نخواستم چیزی رو از خودم بهش اضافه کنم. ولی سعی میکنم در دفعات بعد نکات حیاتی رو نیز ذکر کنم  @};- 

لینک به دیدگاه

الانه که سر و کله ای ام دی فن ها پیدا بشه =))

ویرایش شده توسط Rexxar
لینک به دیدگاه

سلام و درود

دوست عزیز چرا اینقدر آرزوی بد برای دیگران میکنید؟ :D

شاید هنوز کاربرانی باشن که از مانیتورهای قدیمی با کابل DVI استفاده می‌کنند. درضمن این تقصیر کاربر نیست که چنین مشکلی براش پیش میاد. کاربر میاد کارت رو میخره که ازش استفاده کنه. وقتی مشکل از کارت و کم دقتی شرکت انویدیا هست، کاربر رو باید مقصر بروز چنین مشکلاتی ببینیم یا خودِ شرکت انودیدیا رو؟

درمورد باگ فن هم حق با شماست، بنده تنها به متن اصلی خبر تکیه کردم و نخواستم چیزی رو از خودم بهش اضافه کنم. ولی سعی میکنم در دفعات بعد نکات حیاتی رو نیز ذکر کنم @};-

مطمئنا کاربری که این کارتها رو استفاده میکنه مانیتورش پورت hdmi یا dp داره. شاید این مشکل برای 1 درصد کاربرا هم پیش نیاد.

لینک به دیدگاه

مطمئنا کاربری که این کارتها رو استفاده میکنه مانیتورش پورت hdmi یا dp داره. شاید این مشکل برای 1 درصد کاربرا هم پیش نیاد.

بالاخره شرکت انویدیا باید به فکر اونا هم باشه، مگرنه چه دلیلی داشت که درگاه DVI رو به جدیدترین کارت‌گرافیک‌هاش اضافه کنه؟ میتونست خیلی راحت از این کار اجتناب کنه و اعلام کنه که دیگه از DVI پشتیبانی نمی‌کنیم!

لینک به دیدگاه

درود .

صد در صد همینطوره .

مگه میشه کسی 700 دلار پول کارت نسخه فاندرز ادیشن ( GTX 1080 ) بده و از مانیتور قدیمی استفاده کنه . الان چند ساله معمولی ترین مانیتور ها هم پورت اچ دی ام آی دارند .

قضیه خیلی بو داره .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

درود .

صد در صد همینطوره .

مگه میشه کسی 700 دلار پول کارت نسخه فاندرز ادیشن ( GTX 1080 ) بده و از مانیتور قدیمی استفاده کنه . الان چند ساله معمولی ترین مانیتور ها هم پورت اچ دی ام آی دارند .

قضیه خیلی بو داره .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

میشه دقیقا به ما هم بگین کجاش بو میده؟

این که انویدیا یک پورت خاص رو روی سری پاسکال تعبیه کرده ولی این سری کارت گرافیک ها با این پورت مشکل داره؟ نمیدونم شاید انویدیا دیوونه شده...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...