رفتن به مطلب

اولین بنچمارک رسمی کارت گرافیک خوش قیمت RX 480

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دلیل نا امید شدن، بالا بردن بیش از حد انتظارات توسط مردم در سراسر دنیا بود بطوریکه انتظار کارت میدرنجی رو داشتن که همین اول حداقل 970 و 980 رو منفجر کنه و با کمی اورکلاک به کارتهای جدید انویدیا برسه... نه اینکه از 970 رد بشه و زیر 980 بمونه حالا در برخی جاها بهتر ، تا درایور درست حسابی و نسخه غیر رفرنس بیاد... مگرنه هدف گذاری بازار مد نظر ، قیمت گذاری و فناوری ساخت این کارت گرافیک عالی بوده منتها نظریه پردازی طرفداران خیر

قرار نبود رقیب های اند ها بشه اما برخی دوستان کامنت هایی میدادن و مثبت هایی هم میگرفتن که نگو...

اینو خوب امدی

بعضی از دوستان بدجوری این کارت رو بزرگ کردن

رقیب کارت 1070 ش کردن

در صورتی که تو تستها اختلاف خیلی زیادی با این کارت داره

البته اختلاف قیمت این دو کارت خیلی زیاده

احتمالا رقیب این کارت 1060 خواهد بود

فقط تنها چیزی که میمونه ساپورت درست تر dx12 هست

که گزینه ها به سمت amd  میچرخه

لینک به دیدگاه

• ارسال 231
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

دلیل نا امید شدن، بالا بردن بیش از حد انتظارات توسط مردم در سراسر دنیا بود بطوریکه انتظار کارت میدرنجی رو داشتن که همین اول حداقل 970 و 980 رو منفجر کنه و با کمی اورکلاک به کارتهای جدید انویدیا برسه... نه اینکه از 970 رد بشه و زیر 980 بمونه حالا در برخی جاها بهتر ، تا درایور درست حسابی و نسخه غیر رفرنس بیاد... مگرنه هدف گذاری بازار مد نظر ، قیمت گذاری و فناوری ساخت این کارت گرافیک عالی بوده منتها نظریه پردازی طرفداران خیر

قرار نبود رقیب های اند ها بشه اما برخی دوستان کامنت هایی میدادن و مثبت هایی هم میگرفتن که نگو.

مقصر خود amd مگه خودش نبود همون اول گفت ما کراس می کنیم راحت 1080پشت سر میزاره (البته هنوز درایور های بهینه نیومده  ولی بازم افزایش اینقدر کارایی رو نمیشه داشت)دقیقا همون اتفاقی سر furyافتاد سر این کارت بنده خدا هم اومد عمکرد بر قیمتش خیلی خوبه اما اینقدر ملت هایپ شدن انتظار  سوپرمن می کشیدن رابین هود نصیبشون شد

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

قرار نبود رقیب های اند ها بشه اما برخی دوستان کامنت هایی میدادن و مثبت هایی هم میگرفتن که نگو...

تو بنچمارکای صفحه اوله همین تاپیک تو بیشتر موارد نزدیکه۹۸۰ ظاهر شده شاید تو بنچمارکای دیگه که تو سایتای دیگه هست این کارت خوب نبوده وگرنه چیزی که من تو این تاپیک میبینم چیز ناامید کننده ای نیست.

در مجموع قبول دارم که طرفداراش یکم بیش از حد بزرگش کردن ولی کارتیه که ارزش خرید خوبی داره.

قیمت اک این کارت هر چی که باشه از قیمته دسته دومه ۹۸۰ هایی که الان تو بازار هستن خیلی پایین تره همین نشان ازپیشرفت خوبه  ای ام دی میده.

ساله گذشته به نظر من ای ام دی در جا زده بود و پیشرفتی نداشت ولی امسال بحث فرق میکنه.

ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

عجبا

دوستان انتظار دارن کارت 240 دلاری ای ام دی بیاد با کارت 380 دلاری انویدیا رقابت کنه .... دوستان نوشابه نمیخواین !!

لینک به دیدگاه

عجبا

دوستان انتظار دارن کارت 240 دلاری ای ام دی بیاد با کارت 380 دلاری انویدیا رقابت کنه .... دوستان نوشابه نمیخواین !!

نه انتظار نداشتیم ای ام دی فن ها هایپ کرده بودن برید توی این تاپیک http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58788&hl= 

از اول بخوانید کل اینترنت شده بود هایپ 

دمای 60 درجه - مصرف پایین - اور تا 1600 -  پرفورمنس بالانر از 980 و fury 

دقیقا برعکس شد 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو بازه ی قیمتی خودش ، خوبه ، کسانی که کارت 380 یا 960 به پایین دارن ، اپدیت خوبی میشه

امان از دست amd همیشه جوری تبلیغات میکنه که آدم فکر میکنه میخواد معجزه کنه اما وقتی پای عمل میاد بادش خالی میشه

درسته تا درایور جدید نیاد نمیشه قضاوت کرد و بخصوص بازیهای دایرکس 12 ، چون فوقش یک سال با بازیهای دایرکس 11 سرو کار داریم

از همون اول میگفت قدرتش در حد 970 و 980 هستش ، کافی بود نه اینکه بیاد هایپ کنه که با اورکلاک به پای 1070 میرسه یا فیوری ایکس یا کراس از 1080 جلو میزنه (گفته بودم قضیه فیوری تکرار میشه ) این amd از اشتباهات گذشته درس نمیگیره

الکی توقعات کاربرانو ببره بالا وبه این صورت میشه ، الان من خودم درسته amd بیشتر دوست دارم اما یه جوری دلسرد شدم

از یه چیز انویدیا خوشم میاد که الکی اغراق نمیکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بزرگترین مشکلی که من با کارت 290 داشتم مصرف برق و دمای وحشتناکش بود! نه فقط در بازی بلکه حتی اگر یک فایل تصویری رو باز میکردی دمای کارت میرفت روی 80 درجه و سر و صدای فن بلند میشد! تا جایی این قضیه آزار دهنده بود که حتی با وجود قیمت خیلی مناسبش خیلی زود دلم رو زد و فروختمش .

متاسفانه ظاهرا هنوز که هنوزه بعد از چند سال که از دوران 290 میگذره همچنان این مشکل کارت های AMD پابرجاست و مصرف برق اونها در حالت پخش فیلم یا حتی نمایش دسکتاپ در چند مانیتور اصلا و ابدا قابل مقایسه با حتی نسل های قبل کارت های انویدیا هم نیست! چه برسه به پاسکال:

کافیه یک نگاه به این تصاویر که مصرف کارتها در حالت پخش BluRay و Multi Monitor هست بیندازید و تفاوت ها رو مقایسه بکنید:

power_multimon.png

power_bluray.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1+

نظر همه دوستان قابل احترام و پذیرفته هستش، بنده حق رای امروزم تمام شده و شرمنده دوستان میشم که نمیتونم نظرشون رو تایید کنم(احتمالا تا 3-2 روز باید هی بیام این تاپیک و بدهی هام رو قسطی پرداخت کنم!!! ^_^)

فرجام جان، خود بنده از کسانی بودم که یه جورایی هایپ دادم به این کارت، ولی فکر نمیکنم که نظراتم اونقدر اشتباه از آب دراومده باشه، نظر بنده این بود که این کارت نزدیک به 980 و فیوری هستش که بنچمارکها همین رو دارن میگن، حالا بازی های انویدیا و AMD به کنار که بنچمارکها متفاوت هستش، اگه به امتیاز 3DMark توجه کنی، بیشتر از کارت فیوری امتیاز گرفته در حالت پرفورمنس ولی در حالت Extreme امتیاز کمتری داره، (که واقعا نمیدونم چه دلیلی داره، ولی حدسم بهینه نبودن درایور هستش) خوب با توجه به اطلاعاتی که درز کرده بود، نشان از قدرت اورکلاک بالای این کارت بود که اورکلاک های بالا تا فرکانس 1.5 گیگاهرتز و 1.6 گیگاهرتز رو حتی بحث کرده بودن که تقریبا 1.4 گیگاهرتز رو در کارت رفرنس شاهد هستیم، اگه واقعا بشه به فرکانسهای 1.5 و 1.6 در کارتهای غیر رفرنس رسید، هنوز هم میشه گفت که این کارت میتونه با 980ti رفرنس، رقابت پرفورمنس داشته باشه...

در همون ابتدا حدس بنده، اختلاف 15 تا 25 درصدی بین این کارت و 980ti بود که در حال حاضر هم اختلافش در حدود 30 درصد هستش که واقعا دور از اون چیزی که فکر میکردم، نبوده:

post-10788-0-20893400-1467212792_thumb.png

این کارت به راحتی با یک اورکلاک خوب میتونه به اون چیزی که فکر میکردم، برسه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1+

نظر همه دوستان قابل احترام و پذیرفته هستش، بنده حق رای امروزم تمام شده و شرمنده دوستان میشم که نمیتونم نظرشون رو تایید کنم(احتمالا تا 3-2 روز باید هی بیام این تاپیک و بدهی هام قسطی پرداخت کنم!!! ^_^)

فرجام جان، خود بنده از کسانی بودم که یه جورایی هایپ دادم به این کارت، ولی فکر نمیکنم که نظراتم اونقدر اشتباه از آب دراومده باشه، نظر بنده این بود که این کارت نزدیک به 980 و فیوری هستش که بنچمارکها همین رو دارن میگن، حالا بازی های انویدیا و AMD به کنار که بنچمارکها متفاوت هستش، اگه به امتیاز 3DMark توجه کنی، بیشتر از کارت فیوری امتیاز گرفته در حالت پرفورمنس ولی در حالت Extreme امتیاز کمتری داره، (که واقعا نمیدونم چه دلیلی داره، ولی حدسم بهینه نبودن درایور هساش) خوب با توجه به اطلاعاتی که درز کرده بود، نشان از قدرت اورکلاک بالای این کارت بود که اورکلاک های بالا تا فرکانس 1.5 گیگاهرتز و 1.6 گیگاهرتز رو حتی بحث کرده بودن که تقریبا 1.4 گیگاهرتز رو در کارت رفرنس شاهد هستیم، اگه واقعا بشه به فرکانسهای 1.5 و 1.6 در کارتهای غیر رفرنس رسید، هنوز هم میشه گفت که این کارت میتونه با 980ti رفرنس، رقابت پرفورمنس داشته باشه...

در همون ابتدا حدس بنده، اختلاف 15 تا 25 درصدی بین این کارت و 980ti بود که در حال حاضر هم اختلافش در حدود 30 درصد هستش که واقعا دور از اون چیزی که فکر میکردم، نبوده:

attachicon.gifperfrel_1920_1080.png

این کارت به راحتی با یک اورکلاک خوب میتونه به اون چیزی که فکر میکردم، برسه...

در یک کلام میتونم بگم مد نظرم شما نبودی

بلکه برخی دوستانی که باعث میشن من شرم داشته باشم تا جایی که بتونم از برند مورد علاقم طرفداری کنم و دیگران من رو هم ....

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

بزرگترین مشکلی که من با کارت 290 داشتم مصرف برق و دمای وحشتناکش بود! نه فقط در بازی بلکه حتی اگر یک فایل تصویری رو باز میکردی دمای کارت میرفت روی 80 درجه و سر و صدای فن بلند میشد! تا جایی این قضیه آزار دهنده بود که حتی با وجود قیمت خیلی مناسبش خیلی زود دلم رو زد و فروختمش .

متاسفانه ظاهرا هنوز که هنوزه بعد از چند سال که از دوران 290 میگذره همچنان این مشکل کارت های AMD پابرجاست و مصرف برق اونها در حالت پخش فیلم یا حتی نمایش دسکتاپ در چند مانیتور اصلا و ابدا قابل مقایسه با حتی نسل های قبل کارت های انویدیا هم نیست! چه برسه به پاسکال:

کافیه یک نگاه به این تصاویر که مصرف کارتها در حالت پخش BluRay و Multi Monitor هست بیندازید و تفاوت ها رو مقایسه بکنید:

power_multimon.png

power_bluray.png

نه دیگه الان 10 الی 40 وات کم شده نسبت به 290 اتشالا تو 5 نسل اینه میرسیم به 7 وات

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان فکر میکنم دلیلش کدک های AMD باشن که باعث اجرای با کیفیت خیلی بالاتر ویدیوها میشن، الان هم که دیگه HDR و X265 رو اضافه کرده، دیگه شکایت نباید باشه بابت همچین چیزی...

اگر هم دلت نمیخواد که دمای کارتت بالا بره، میتونستی خیلی راحت مشخص کنی که برای اجرای ویدیوهات از کدک های نرم افزاری یا وابسته به CPU استفاده کنی که دیگه مشکل دمای کارت گرافیک رو نداشته باشی...

@};-  @};-  @};-

در یک کلام میتونم بگم مد نظرم شما نبودی

بلکه برخی دوستانی که باعث میشن من شرم داشته باشم تا جایی که بتونم از برند مورد علاقم طرفداری کنم و دیگران من رو هم ....

والله چی بگم فرجام جان، کلا هر چیزی که بیرون اومده، باعث نتیجه گیری این شکلی شده، چون واقعا این در انتظار گذاشتن طرفدارها باعث همچین اتفاقاتی میشه، فکر میکنم AMD باید سیاستش رو در قبال این شیوه مارکتینگش عوض کنه، چندین سال هستش که داره از این نظر ضربه های بدی میخوره...

@};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

آقا اینجا هم میتونید بررسی tomhardware رو ببینید

به عنوان فن AMD کاملا ناامید شدم حتی در حد تبلیغات احمقانه خودش هم نبود می گفتن یه چیزی بین ۳۹۰ و ۹۸۰ هست این از ۳۹۰ هم پایین تره احمقانه اس AMD دقیقا یه نسل از انویدیا عقب تره انویدیا تو نسل قبلی مصرف رو بهینه کرد تازه اگر از بازدهی بیشترش صرف نظر کنیم حالا AMD تو نسل جدیدش فقط به فکر مصرف کمترش بوده از اولش وقتی گفت نسبت مصرف به کارایی دو برابر شده حدس زدم فقط مصرفش کم شده

الان با اطمینان میتونم بگم این اگه نمایش خیره کننده ی انویدیا نبود این کارت الان اسمش ۴۹۰ بود قیمتش هم ۳۰۰ ۴۰۰ دلار

لینک به دیدگاه

آقا اینجا هم میتونید بررسی tomhardware رو ببینید

به عنوان فن AMD کاملا ناامید شدم حتی در حد تبلیغات احمقانه خودش هم نبود می گفتن یه چیزی بین ۳۹۰ و ۹۸۰ هست این از ۳۹۰ هم پایین تره احمقانه اس AMD دقیقا یه نسل از انویدیا عقب تره انویدیا تو نسل قبلی مصرف رو بهینه کرد تازه اگر از بازدهی بیشترش صرف نظر کنیم حالا AMD تو نسل جدیدش فقط به فکر مصرف کمترش بوده از اولش وقتی گفت نسبت مصرف به کارایی دو برابر شده حدس زدم فقط مصرفش کم شده

الان با اطمینان میتونم بگم این اگه نمایش خیره کننده ی انویدیا نبود این کارت الان اسمش ۴۹۰ بود قیمتش هم ۳۰۰ ۴۰۰ دلار

منم به همین فکر میکردم.

حتی اگر هم اسمشو عوض نکرده باشه به خاطر نمایش خوبه اینویدیا حداقل قیمتو پایین آورده :-?

لینک به دیدگاه

r_600x450.png٫

r_600x450.png

r_600x450.png

اینا یه سری از بنچمارکهاس تو فول اچ دی جالب اینه که می گفتن این کارتها در تعداد بسیار زیاد آماده فروش شده سایت newegg هنوز نیومده کارتا رو تموم کرده

لینک به دیدگاه

متاسفانه كار اي ام دي هميشه همين بوده ، قبل عرضه انقدر در موردش تبليغ و بزرگ نمايي مي كنه و توقع ها رو بالا مي بره كه وقتي محصول عرضه ميشه شايد محصول خوبي هم باشه اما مي خوره تو ذوق خيلي از افراد چون توقع ها خيلي رفته بالا . كلا از پردازنده هاي بلدوزر به اين ور اي ام دي تا خود محصول رو عرضه نكنه تست نشه ، كوچكترين توجهي به تبليغات اي ام دي ندارم . به نظرم كارت ٤٨٠ كارت خوبيه و دست اي ام دي درد نكنه . اما عجوبه اي كه فن هاي اي ام دي چند هفته هست در موردش صحبت مي كنن نيست . يه كارت خوب براي عزيزاني هست كه نمي خوان خرج زيادي براي كارت گرافيك كنن . اما مي خوان كارت گرافيك خوبي هم داشته باشن . حقيقتش نظرم در مورد پردازنده هاي zen هم همينه . تا نياد تست نشه كوچكترين اهميتي به تبليغات اي ام دي نمي دم .

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

متاسفانه یا خوشبختانه این کارت با این نتایج شانس زیادی در مقابل GTX 1060 و GTX 1050 نخواهد داشت و حتی در حالت Crossfire هم به زحمت از GTX 1070 قوی تر عمل میکنه که به همین دلیل ارزش مشکلات Multi GPU و اشغال فضای کیس و حرارت تولید شده و ... رو نخواهد داشت.

متاسفانه ظاهرا این بار هم بزرگ نمایی های AMD و طرفدارانش تو خالی از آب در آمد و مثل قضیه FURY X که قرار بود Overcklockers Dream باشه ولی حتی قابلیت یک اورکلاک معمولی  رو هم نداشت این بار هم ظاهرا نتیجه عملی با ادعاهای پیش از عرضه ی این کارت خیلی فاصله داشته!

کاملا درسته

بیش از حد هایپ شد

قرار بود 2 تاش از 1080 قوی تر باشه در صورتی که فوقش 2 تاش به 980TI غیر رفرنس برسه.

الان AMD از همه نظر توی این نسل از انویدیا شکست خوده فقط و فقط از نظر قیمت گذاری وضعیتش از انویدیا بهتر هست

اگر قیمت گذاری کارت های 1070 و 1080 کمی بهتر بود   (20% تا 25% قیمت پایین تر بود) از هر 10 نفر 9 نفر انویدیا میخریدن.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

وقتی بنچمارکهای 470 اومد کاملا مشخص بود 480 با 390 چندان تفاوتی نخواهد داشت. در کل نباید حرفه ای ها قول تبلیغات رو بخورن چون تبلیغات لازمه فروش محصوله. پس نباید به amd خورده بگیریم. خود انویدیا هم کم تبلیغات بیخود نکرده بود. 

دوستانی که مثل من منتظر پرفرمنس هستن منتظر 490 باشین @};- :)  @};-

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

sgpef58m35oasma4tz3.png

ri93jtlc4x49satca3nw.png

m819adjvdl35pwtzt00u.png

8vcfehfzizda38oegqf5.png

kk8a4uo4ksf9v13k885r.png

قیمت 1060 رو اعلام کردن 250 دلار. به نظرتون 480 به صرفه تر نیس؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

این خط این نشون که حد اقل 1200 میخوره قیمت

دیگه دلاری 6 تومنم نه دیگه داداش.

کارتای 1070 و 1080 حول و حوش دلاری 4200 بود قیتمشون. :)

از اولم معلوم بود. من که میگفتم بابا یکم دقت کنید میبینید.. نمیشه یه چیزی به این قیمت دیگه اینقد خوب باشه..

الانم به همین قیمتی که هست کارته خوبیه 480. ولی بدرد کسی که 1070 نیاز داره یا 1080 نخواهد خورد. امان از اونایی که انگار مال باباشون بود اونقد تعریف میکردن :)

لینک به دیدگاه

چیزی هم میگفتیم منفی میدادن این نازنین فنهای amd کبیر =))

لینک به دیدگاه

توهین کنی منفی میگیرید. ربطی نداره به " چیزی هم میگفتیم"

حتی DVI D هم نداره که با مانیتور من سازگار باشه!

در اولین فرصت به 1070 خوشامد میگم.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...