رفتن به مطلب

اولین بنچمارک رسمی کارت گرافیک خوش قیمت RX 480

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مسئله ای که در مورد بنچمارک ها وجود داره نوسان زیاد کارت RX 480 در تست ها هستش اما به طور معمول این کارت بین GTX 970 تا حدودی نزدیک به GTX 980 قرار میگیره و با توجه به اینکه نسخه رفرنسش ارزش خرید بسیار پایینی داره و قیمت کاستوم های درست و حسابی هم صد در صد بالای 340$ خواهد بود در نتیجه ارزش خرید این کارت به شدت پایین میاد . چون قیمت نسخه های غیر رفرنس GTX 1070 نهایتا" 100$ گران تر خواهند بود اما در عوض کارایی به مراتب بالاتری را دریافت خواهید کرد .

یه نکته ای که فن های عزیز ای ام دی اشاره نمیکنن برتری قابل توجه این کارت در بازی های باندل و تحت حمایت ای ام دی هستش که کاملا" قابل پیشبینی بود پس تعجب نکنید که در بعضی تست ها شاهد نوسانات عجیب و غریب باشیم . ( بازی هایی که تا خرخره رفتن توی تکنولوژی های ای ام دی )

عناوینی مثل : هیتمن ، توتال وار ، بازی مزخرف Aots , و کش لقمه مایکروسافت کوانتوم بریک .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• ارسال 231
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

مسئله ای که در مورد بنچمارک ها وجود داره نوسان زیاد کارت RX 480 در تست ها هستش اما به طور معمول این کارت بین GTX 970 تا حدودی نزدیک به GTX 980 قرار میگیره و با توجه به اینکه نسخه رفرنسش ارزش خرید بسیار پایینی داره و قیمت کاستوم های درست و حسابی هم صد در صد بالای 340$ خواهد بود در نتیجه ارزش خرید این کارت به شدت پایین میاد . چون قیمت نسخه های غیر رفرنس GTX 1070 نهایتا" 100$ گران تر خواهند بود اما در عوض کارایی به مراتب بالاتری را دریافت خواهید کرد .

یه نکته ای که فن های عزیز ای ام دی اشاره نمیکنن برتری قابل توجه این کارت در بازی های باندل و تحت حمایت ای ام دی هستش که کاملا" قابل پیشبینی بود پس تعجب نکنید که در بعضی تست ها شاهد نوسانات عجیب و غریب باشیم . ( بازی هایی که تا خرخره رفتن توی تکنولوژی های ای ام دی )

عناوینی مثل : هیتمن ، توتال وار ، بازی مزخرف Aots , و کش لقمه مایکروسافت کوانتوم بریک .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

داداش کارت های high end نسخه کاستومش 50 دلار بیشتره شما 100 دلار گذاشتین رو کارت 200 دلاری !!!

لینک به دیدگاه

این کارت ب درد دوستانی میخوره که میخوان کم هزینه کنن و گیمشون تو سبک moba خلاصه میشه مثل من الان واقعا دارم صدای سگ میدم 7 تومن پول بی زبون رو دادم ب لپتاپ که الان هفته ی اول رفته سره گارانتی!

به شخصه الان تو فکر تعویضم که یه سیستم نقلی با همین 480 ببندم بشینم با خیال راحت بازیمو بکنم هزینه ی ان چنانی هم نکنم که عذاب وجدان بگیرم!

اینا هم همش مقصر amf بود از روز اول او بوووق کرد که این کارت فلانه و بهمانه همون اولش میگفت یه کارته میان ردس که تو رده ی خودش ی کارت عالیه من که فک میکردم اگه کراسفایر بشه چه غولی میشه!

لینک به دیدگاه

داداش کارت های high end نسخه کاستومش 50 دلار بیشتره شما 100 دلار گذاشتین رو کارت 200 دلاری !!!

یه سرچ ساده در گوگل که این صحبت ها رو نداره، به طور مثال GTX 1070 Gaming قیمتی در حدود 460$ داره، با توجه به قیمت 379$ کارت GTX 1070 تقریبا 80$ این وسط اختلاف بین نمونه ریفرنس و غیر اون هست!

@};-

لینک به دیدگاه

این گفته یکی از کاربر ها در یکی از فروم های سخت افزار هست

AMD فن ها به من منفی ندید من نگفتم که :|

امروز بنچمارک ها رو دیدم جا خوردم ، اصلا توقع این همه ضعف رو نداشتم و اصلا هم فکر نمی کردم از 5700 میلیون ترانزیستور تو ساخت این چیپ استفاده شده باشه و AMD بتونه این همه ترانزیستور رو به خاک ذلت بشونه ، یعنی AMD هم از لحاظ قدرت و هم از لحاظ مصرف و بازده گند زده رفته و اصلا قوانین فیزیک و لیتوگرافی و ... رو زیر سوال برده ، حتی همون 1.7 برابر افزایش کارایی که گفته بود هم نداره.

^_^  :D

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

این بنچمارک نشون میده که 970 و 980 ارزش خرید ندارن ولی در برابر 1070 خیلی عقبههههه !!! حتی 980 ti که هم ارزش خرید نداره با قیمن نجومی وقتی 1070 هست با قیمتی پایینتر  !!!!!!!

لینک به دیدگاه

84 درجه خیلی زیاده!

بنده در مورد پشتیبانی بد کارت های انویدیا اشتباه میکردم ، انویدیا داره مثل اینتل عمل میکنه! در حقیقت رقیبی نداره که بخواد هوای مشتریاشو نگه داره تا از دستشون نده! اصلا این کارت از چه لحاظ برتری داره دما ؟ مصرف ؟ قدرت ؟ قابلیت اورکلاک؟ قیمت؟ DX 12 ؟ شاید ولی بعید میدونم!

Nvidia اگر 970 رو برای رقابت با 480 ریبرند کنه بازم برنده هست!

970 با قیمت 265 دلار طبق techpowerup !

GG WP AMD :crying:

دوستان هر چیزی گفتم نظر شخصی خودم بود اگر کسی رو ناراحت کردم عذر می خوام @};- .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

84 درجه خیلی زیاده!

بنده در مورد پشتیبانی بد کارت های انویدیا اشتباه میکردم ، انویدیا داره مثل اینتل عمل میکنه! در حقیقت رقیبی نداره که بخواد هوای مشتریاشو نگه داره تا از دستشون نده! اصلا این کارت از چه لحاظ برتری داره دما ؟ مصرف ؟ قدرت ؟ قابلیت اورکلاک؟ قیمت؟ DX 12 ؟ شاید ولی بعید میدونم!

Nvidia اگر 970 رو برای رقابت با 480 ریبرند کنه بازم برنده هست!

970 با قیمت 265 دلار طبق techpowerup !

GG WP AMD :crying:

دوستان هر چیزی گفتم نظر شخصی خودم بود اگر کسی رو ناراحت کردم عذر می خوام @};- .

نکته ی جالبی بود در مورد ریبرند کردن... از اونجایی که من 3 نسله 2 نسله(با تشکر از یوزر Alint عزیز اصلاح شد) دارم از شکل های مختلف 7970 استفاده میکنم.... یکی خود 7970 بود ، یک نسل بعد ریبرند شده ی 7970 با اسم 280x و یک نسل بعدتر هم 380x که خودش بازم شبیه به به ریبرند یه کارت دیگه بود هست ! چون علاقمند به یک برند هستم باید به دفعات یک کارتی که به واقع اصلاح شده سری 7000 هست رو بارها خریداری کنم...   :D 

این که میگن " AMD هوای کارتهای نسل قبلش رو در درایور ها داره" خیلی هم چیز شاقی نیست ! دلیلش اینه که مجبوره... باید کارایی ریبرند های جدیدش رو هم ببره بالا که خود اون ریبرند ها هم از نسل قدیم ریبرند شدن.. یعنی وقتی کارایی GPU کارت 280x رو میخواد با درایور جدید بالا ببره ،معلومه که خود 7970 ها و کارتهای 7000 هم بهبود پیدا میکنن...

یاد بگیریم که همیشه 0 و 1 نباشیم... نه افراطی اینطرفی نه افراطی اونطرفی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام

من فن بوی نیستم و نظرمو می گم

بیشتر دوستان مثل من همین 480 براشون کافیه چون جوابگوی 1080 هست و بیشتر گیمرای ایرانی فکر نکنم رزلوشن بیشتر از 1080 استفاده کنن

خودم هنوز دارم با گرافیک get 640 و رزلوشن 720 سر می کنم و منتظرم این کارت وارد ایران بشه و باهاش رو رزلوشن 1080 با فریم 30 تا 45 گیم بزنم

لینک به دیدگاه

بعد از خرید 480 رفرنس، به فکر خرید مادربورد هم باشید ;)

http://videocardz.com/61667/what-reviewers-say-about-radeon-rx-480-exceeding-pci-express-power-specifications

ویرایش شده توسط EDK-OverVolt
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعد از خرید 480 رفرنس، به فکر خرید مادربورد هم باشید ;)

http://videocardz.com/61667/what-reviewers-say-about-radeon-rx-480-exceeding-pci-express-power-specifications

چشم صبر کن zen بیاد مادربرد رو هم عوض می کنیم...  :D

اخه کی مدل رفرنس رو اور کرده تا حالا که ...؟؟؟ مطمعن باشید غیر رفرنس ها پاورشون 8 پین خواهد بود  تا راحت اور بشن... ! 

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

نکته ی جالبی بود در مورد ریبرند کردن... از اونجایی که من 3 نسله دارم از شکل های مختلف 7970 استفاده میکنم.... یکی خود 7970 بود ، یک نسل بعد ریبرند شده ی 7970 با اسم 280x و یک نسل بعدتر هم 380x که خودش بازم ریبرند هست ! چون علاقمند به یک برند هستم باید به دفعات یک کارتی که به واقع سری 7000 هست رو بارها خریداری کنم...   :D 

البته 380x ریبرند 280x نیست

380x از چیپ Tonga استفاده میکنه مثل R9 285/380 اما با 2048 شیدر درمقابل 1792 واحد در 285/380

همچنین معماریش هم GCN1.2 هست درمقابل GCN1.0 در 7970/280x که شاخص ترین بهبودش عملکرد بهتر Tesselation هست

TDP ه 380x هم از 7970/280x پایینتره 190w درمقابل 250w

ویرایش شده توسط alint
لینک به دیدگاه

مشکل خیلی از دوستانی که الان در حال حاضر چراغ خاموش در انجمن چرخ می زنند و تا چند روزی هم احتمالا آفتابی نخواهند شد اینه که طرف بازنده میدان رو گرفتن و میخوان به هر قیمتی شده اون رو بالا بکشن و ازش چهره ای پیروز نشون بدن!

اما گاهی اوقات آدم باید واقعیت ها رو بپذیره و قبول کنه که همیشه برنده و بازنده ای وجود داره.....

AMD پیشرفت خوبی نسبت به نسل گذشته داشته و در مقایسه با نسل قبلی بهتر عمل کرده اما باید بپذیریم که اصلا در حد و اندازه انویدیا ظاهر نشده و نخواهد هم شد!

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته 380x ریبرند 280x نیست

380x از چیپ Tonga استفاده میکنه مثل R9 285/380 اما با 2048 شیدر درمقابل 1792 واحد در 285/380

همچنین معماریش هم GCN1.2 هست درمقابل GCN1.0 در 7970/280x که شاخص ترین بهبودش عملکرد بهتر Tesselation هست

درسته

اما در کل بحث اینه که ورژن های  GCN  نزدیک به 7970 و 280x رو که بهینه کنی سری 7000 رو هم بهینه کردی... GCN معماری تقریبا به هم پیوسته ایه و همینه که باعث میشه زنجیروار بهبود کارایی داشته باشیم و این نبوده که به خودش زحمت بده بلند شه بره یه نسلی رو که کاملا فرق کرده و قدیمی شده افزایش کارایی عظیم بده

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در کلبحث اینه که ورژن های  GCN  نزدیک به 7970 رو 280x رو که بهینه کنی سری 7000 رو هم بهینه کردی... GCN معماری تقریبا به هم پیوسته ایه

من با این مورد بحثتون مشکلی ندارم و اتفاقا موافقم ولی شما فرمودید 380x ریبرند هست که خب اشتباهه 

@};-

لینک به دیدگاه

مشکل خیلی از دوستانی که الان در حال حاضر چراغ خاموش در انجمن چرخ می زنند و تا چند روزی هم احتمالا آفتابی نخواهند شد اینه که طرف بازنده میدان رو گرفتن و میخوان به هر قیمتی شده اون رو بالا بکشن و ازش چهره ای پیروز نشون بدن!

اما گاهی اوقات آدم باید واقعیت ها رو بپذیره و قبول کنه که همیشه برنده و بازنده ای وجود داره.....

AMD پیشرفت خوبی نسبت به نسل گذشته داشته و در مقایسه با نسل قبلی بهتر عمل کرده اما باید بپذیریم که اصلا در حد و اندازه انویدیا ظاهر نشده و نخواهد هم شد!

@};-

موافقم

یادمه زمانی که 480 معرفی شد همه میگفتن الان دیگه کارت های 1080 و 1070 فروش نمیره در صورتی که الان یه 980 دسته دوم ارزش از 480 بیشتر هست :|.

لینک به دیدگاه

ملاک بیشتر ایرانی ها کارایی به قیمت است که به نظرم 480 خوب از پسش بر امده و ان شاء اللَّه خواهم خرید

ولی اگه 1060 با قیمت نزدیک و کارایی بیشتر بیاد صد در صد 1060 می خرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با این مورد بحثتون مشکلی ندارم و اتفاقا موافقم ولی شما فرمودید 380x ریبرند هست که خب اشتباهه 

@};-

بله صد درصد اشتباه از بنده بود و ممنون هم هستم از تذکرتون  @};-

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@};-

میشه بفرمایید حد و اندازه ی انویدیا چقدر بوده ؟؟؟  :-?

و اینکه چرا باید amd فن ها چراغ خاموش بیان برن؟؟؟  :-?

حرف شما موقعی درست خواهد بود که صحبتی خلاف انچه در کل این تاپیک ها بحث شده اتفاق نیافتاده باشه... برعکس من فکر می کنم دوست داران amd بالاخره یه شب سرشونو راحت میزارن رو بالش چون بالاخره amd یه کارت مناسب با انچه گفته بود رو ارائه کرده... حالا هرکی فکر می کرد بیشتر از این حرفا قراره بوده باشه بره کل تاپیک رو بخونه  بیاد ببینم چرا بیشتر از این از این کارت 200 دلاری انتظار داشته؟؟؟  :D

از بس باورتون نمیشد amd بتونه همچین کارت رو با این قدرت عرضه کنه واقعا توی توهم عظمت این کارت گم شدین و فکر می کنین این کارت با این قیمت چیز کمی هست ؟؟؟  :D

1060 انویدیا هم میاد میبینیم چه تحفه ای خواهد بود؟؟؟ 960 که جلو 380 لنگ انداخت می خوای 1060 به 480 که به نسبت 380 برای خودش عجوبه ای هست برسه و رقابت کنه ؟؟؟  ^_^

بترسید از روزی که وگا معرفی بشه، میترسم بازم برید 1080 هاتونو بفروشید مفت مفت ...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

میشه بفرمایید حد و اندازه ی انویدیا چقدر بوده ؟؟؟  :-?

و اینکه چرا باید amd فن ها چراغ خاموش بیان برن؟؟؟  :-?

حرف شما موقعی درست خواهد بود که صحبتی خلاف انچه در کل این تاپیک ها بحث شده اتفاق نیافتاده باشه... برعکس من فکر می کنم دوست داران amd بالاخره یه شب سرشونو راحت میزارن رو بالش چون بالاخره amd یه کارت مناسب با انچه گفته بود رو ارائه کرده... حالا هرکی فکر می کرد بیشتر از این حرفا قراره بوده باشه بره کل تاپیک رو بخونه  بیاد ببینم چرا بیشتر از این از این کارت 200 دلاری انتظار داشته؟؟؟  :D

از بس باورتون نمیشد amd بتونه همچین کارت رو با این قدرت عرضه کنه واقعا توی توهم عظمت این کارت گم شدین و فکر می کنین این کارت با این قیمت چیز کمی هست ؟؟؟  :D

1060 انویدیا هم میاد میبینیم چه تحفه ای خواهد بود؟؟؟ 960 که جلو 380 لنگ انداخت می خوای 1060 به 480 که به نسبت 380 برای خودش عجوبه ای هست برسه و رقابت کنه ؟؟؟  ^_^

بترسید از روزی که وگا معرفی بشه، میترسم بازم برید 1080 هاتونو بفروشید مفت مفت ...  :D

دوست عزیز، این طور حرفا فقط تو همین فروم بزنین و در فروم‌های خارجی نزنین چون اونجا یکجوره دیگه جواب میدن @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

تبریک به کمپین تیم سبز که همیشه روسفید شدن

و

تسلیت به کمپ تیم قرمز که باز گاوشون زاییده.

تو این 1 ماه هر طوری تونستین هایپ کردین ولی باز AMD تیم سبز رو روسفید کرد.

آرزو دارم روزی برسه که همونطور که AMD بازار CPU رو باخته و کشیده کنار این بازار گرافیک رو هم ول کنه بلکه فن هاش روی خوش بختی رو ببینن.

آخه تا کی صحبت از استاتر و لگ و دما و نویز و مصرف کارتهای قرمز ؟ جالب اینه که قبول هم نمیکنن.

ایکاش و ایکاش و ایکاش کنسول ها هم از این شرکت نکبت میکشیدن بیرون. دیگه غمی نداشتم.

نکته آخر هم اینکه AMD جیبهای بی پول رو هدف گرفته. ولی کاشکی همین جیبهای بی پول یبار هزینه میکردن و چیزی رو میخریدن که ارزش داشته باشه نه که از روی بیچارگی و نداری ارزون باشه.

---------------------------------------------------------

این حرفا برا AMD فنا سنگینه واسه همین تو خودتون نریزین . منفی بدین. فوحش بدین ولی بیدار شین.

لینک به دیدگاه

فعلا برای خرید عجله نمیکنم

یه 280X گرفتم واسه تصویر گرفتن و شاید هم بازیای سبکتر :D  تا وقتی که آپشن ها بهتر و مشخص تر بشن

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58788&p=748628

:D   البته یه پست جدید هم توی همون تاپیک گذاشتم... البته قبلا هم اشاره کرده بودم بهش 

ملت از 5450 واسه تصویر گرفتن استفاده میکنن خخخخخ اونوقت آقا فرجام از یه کارت بالارده گیمینگ برای تصویر گرفتن استفاده میکنه خخخخخ

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

لینک به دیدگاه

ملت از 5450 واسه تصویر گرفتن استفاده میکنن خخخخخ اونوقت آقا فرجام از یه کارت بالارده گیمینگ برای تصویر گرفتن استفاده میکنه خخخخخ

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

دیگه پولداری و هزار درد :d =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

اگه قیمت زیر 1 تومان باشه ارزش داره به نظر من . باید دید قیمت تو ایران چی میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز، این طور حرفا فقط تو همین فروم بزنین و در فروم‌های خارجی نزنین چون اونجا یکجوره دیگه جواب میدن @};-  @};-  @};-

پیشنهاد می کنم به تاپیک بقل که دوست عزیزمون زحمت کشید ترجمه کردن یه سر بزنید ببینید اونوری ها هم مثل من فکر می کنند و فقط شماهایید که خودتونو زدین به خواب... ^_^

تبریک به کمپین تیم سبز که همیشه روسفید شدن

و

تسلیت به کمپ تیم قرمز که باز گاوشون زاییده.

تو این 1 ماه هر طوری تونستین هایپ کردین ولی باز AMD تیم سبز رو روسفید کرد.

آرزو دارم روزی برسه که همونطور که AMD بازار CPU رو باخته و کشیده کنار این بازار گرافیک رو هم ول کنه بلکه فن هاش روی خوش بختی رو ببینن.

آخه تا کی صحبت از استاتر و لگ و دما و نویز و مصرف کارتهای قرمز ؟ جالب اینه که قبول هم نمیکنن.

ایکاش و ایکاش و ایکاش کنسول ها هم از این شرکت نکبت میکشیدن بیرون. دیگه غمی نداشتم.

نکته آخر هم اینکه AMD جیبهای بی پول رو هدف گرفته. ولی کاشکی همین جیبهای بی پول یبار هزینه میکردن و چیزی رو میخریدن که ارزش داشته باشه نه که از روی بیچارگی و نداری ارزون باشه.

---------------------------------------------------------

این حرفا برا AMD فنا سنگینه واسه همین تو خودتون نریزین . منفی بدین. فوحش بدین ولی بیدار شین.

تسلیت یا تبریک ؟؟؟ مسئله این است !!!  :D

منفی که بهت دادم اما من موندم تا کی پراید 30 میلیونی می خرید در حالی که فقط پولو ریختین تو جیب یک شرکتی که داره خونتو نو تو شیشه می کنه... هم اکنون منتظر یاری سبزتان هستیم با شماره حساب**** بانک سوسیس !  :D

شاید amd از انویدیا جلوتر نباشه اما عقبتر هم نیست... !  ^_^  

امیدوارم 1060 رو هر چه زودتر ببینیم ... به همراه قیافه های شما هنگام عرضش ...  @};-

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...