رفتن به مطلب

اولین بنچمارک رسمی کارت گرافیک خوش قیمت RX 480

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان یک سوالی من داشتم شاید به اینجا مربوط نباشه من کارتم 970 بود قبلا که فروختم امروز از بیکاری روی لبتاپم که AMD داره فیفا 12 رو تست کردم دو دست به نظرم رنگها و تکسچر ها شارپ تر بود توی pes 2016 هم همینطور

چون اطلاعاتی ندارم توی پردازش و کیفیت کارت ها با هم تفاوتی دارند؟؟ اصلا سوالم فن بازی نیست چون تفاوتی برام ندارن

لینک به دیدگاه

• ارسال 231
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

• کاربر ویژه

اگر واقعا به این شکل باشه یک شکست استراتژیک بزرگ برای AMD به حساب میاد. چون همه میدونیم که دیگه کارتهایی مثل 970 و 980 قدیمی شدند و هیچ انسان عاقلی دیگه به دنبال خرید اونها نیست و کارت های 1060 و 1050 جایگزین اونها خواهند شد که با مصرف برق خیلی کمتر و همچنین قیمت پایینتر همون کارایی و حتی شاید کارایی بالاتری رو ارائه خواهند کرد.

والله بهمن جان، من هم متوجه حرفت نشدم؟؟

خوب اگه رقیبش 1060 و 1050 باشن که AMD کاملا پیروز شده که؟

چون این کارت ها هنوز چیزی ازشون ارائه نشده و AMD فروشش رو با 480 آغاز کرده!!!

استراتژی AMD واسه کارتهای High End رو اصلا قبول ندارم(همین هستش که میگم مارکتینگ AMD بد هستش و باید عوض بشه)، به گفته لیسا سو، کارتهای قدرتمندشون رو نزدیک کریسمس میدن که بازیها هم بسیار بیشتر هستن، در صورتیکه اون موقع دیگه کسی به دنبال خرید گرافیک نیست و همه به دنبال خرید بازی هستن...

دوستان یک سوالی من داشتم شاید به اینجا مربوط نباشه من کارتم 970 بود قبلا که فروختم امروز از بیکاری روی لبتاپم که AMD داره فیفا 12 رو تست کردم دو دست به نظرم رنگها و تکسچر ها شارپ تر بود توی pes 2016 هم همینطور

چون اطلاعاتی ندارم توی پردازش و کیفیت کارت ها با هم تفاوتی دارند؟؟ اصلا سوالم فن بازی نیست چون تفاوتی برام ندارن

راستش اگه نظر شخصی بخواین، بعید میدونم که در فیفا تفاوتی وجود داشته باشه، در بعضی بازی ها انحصاری، شاید!!! ولی فیفا خیلی امکانش کم هستش، احتمالا تفاوت کیفیت مانیتور هستش...

@};-

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

بله تفاوت رنگی وجود داره.

و معمولا رنگ بندی در تصویر اراءه شده توسط amd معمولا گرمتره.

راستی دلیل علمیش چیه دوستان ؟

لینک به دیدگاه

احتمالا به خاطر کیفیت ال سی دی لپ تاپتون هست که احساس میکنن کیفیتش بهتره

لینک به دیدگاه

بله تفاوت داره .

دلایلی هم پشتشه .

اما نمیشه گفت کدوم بهتره . در واقع این مسائل چون از روی سلیقه هست هر کسی نظری داره .

من هیچ نظری ندارم از هر دو شرکت استفاده میکردم و تفاوت چندانی برام نداشته .

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=60492?&page=15

پست 147

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

اگر واقعا به این شکل باشه یک شکست استراتژیک بزرگ برای AMD به حساب میاد. چون همه میدونیم که دیگه کارتهایی مثل 970 و 980 قدیمی شدند و هیچ انسان عاقلی دیگه به دنبال خرید اونها نیست و کارت های 1060 و 1050 جایگزین اونها خواهند شد که با مصرف برق خیلی کمتر و همچنین قیمت پایینتر همون کارایی و حتی شاید کارایی بالاتری رو ارائه خواهند کرد.

برای قدیمی شدن یکم زود نیست؟

همین که یه کارت رده متوسط ای ام دی با کاراتای رده بالای نسله قبله اینویدیا تونسته رقابت کنه نشان از این داره که شکست نخورده 

۱۰۶۰ اگه اومد قدرتشو نشون دادو فروش کرد  بعد میشه گفت شکست اتراتژیکه بزرگ فعلا که رو هواست

لینک به دیدگاه

احتمالا به خاطر کیفیت ال سی دی لپ تاپتون هست که احساس میکنن کیفیتش بهتره

دوستان من هر دو رو به تلویزیون وصل کردم خروجی یکی هست کلا توی همه چیز همین حسو دارم تقریبا انگار با انویدیا یکمی تصویر فلو هست و رنگ ها کمی تفاوت دارن

لینک به دیدگاه

تو این تاپیک هر حرفی که زده میشه پشت بندش یک نفر روش نقل و قول میکنه

هر شخص هم فقط یه شخص باهاش حرف میزنه و یه قاعده 2 2 2 2 2 درست شده

این AMD چه میکند =))

من به شخصه وقتی سیستمی ببندم تا 4 الی 6 سال دستش نمیزنم مگر اینکه دیگه واقعا بازیهارو نتونه رو low هم اجرا کنه اونموقعست که میرم دنبال ارتقا یا خرید سیستم

با این وضعی که من دیدم کم کم نمه نمه یواش یواش dx12 به هر نحوی وارد بازیها میشه و بازیهای پاییز امسال به بعد اکثرا ازش بهره میبرن پس بهتر نیست برای استارت و آشنایی با این dx12 یک آمادگی بهتری داشته باشیم؟ وقتی AMD به وضوح میاد تو نتایج و بنچمارک ها در dx12 عملکرد بهتری ارائه میده و انویدیا بدلایلی با این دایرکس جدید ارتباط جالبی برقرار نمیکنه پس بریم AMD rx480 بگیریم.

اگر بنا بر اینه که بخوایم از این کارت مقایسه ای برای بازیهای قدیمی که dx11 هستن استفاده کنیم بهتره با گرافیک 970 یا 980 فعلیتون بمونید. این کارت جدید برای من که گرافیک فعلیم قدیمیه خیلی قوی و خوش  قیمته و از تکنولوژی جدیدی هم بهره میبره چه از نظر VR چه از نظر DX12

من تا یکماه پیش نظرم روی خرید 970 بود البته در مرداد ولی وقتی AMD اومده قیمتی ارزونتر از انویدیا با بازده بین 980 و 970 داده و از دایرکس جدید هم پشتیبانی خوبی میکنه خب میرم amd میگیرم. وقت و حوصله صبر کردن هم ندارم تا 1060 بیاد چون عمرمو واسه یه گرافیک هدر دادم. تو همین سه یا 4 ماه که اون بخواد بیاد کلی بازی نصب و تموم میکنم و عطشم برطرف میشه

من هم ATI داشتم هم انویدیا دارم هردو برای من عالی بودن @};-

لینک به دیدگاه

بله عزیز دقیقا همینطوره که میگید

با تست ۶ یا ۷ نسل از این ۲سازنده گرافیک دارم اینو خدمتتون عرض میکنم

لینک به دیدگاه

عزیز مارو نخوندون!!!!

MPC یعنی media player classic و BE همون Black Edition که فقط رنگش سیاه هستش...

attachicon.gif222.jpg

تنها فرقش این هستش که در این شکل نصب، خود نرم افزار بهترین راه پردازش کدک رو بطور اتوماتیک برای شما تعیین میکنه، بعنوان مثال برای بنده:

attachicon.gif333.JPG

بعید میدونم حتی یبار نصب کرده باشید :| فقط شات داخل مگا کدک رو میپیچید برام  :|  مگا کدک خیلی وقت پیش کار کردم اصلا قابل قیاس با این نیست توی ساده بودن حتی بخاطر پیچیدگی خاص خودش طالب خودشو داره نسخه مگا کدک

مگا کدک اصلا کار به بروز بودن DX نداره چون کدک هر سخت افزاری رو که هیچ ربطی به DX ویندوز نداره ملاک قرار میده نه بر پایه api

ویندوز fresh بدون پیش نیاز گرافیکی (غیر از درایور) بریز بازم کار میکنه اما بلک باید پیش نیاز های گرافیکی براش مهیا باشه

تا مختل نشه

BE  کدک سفارشی درش معنی نداره :| نمیگم کدک نداره داره ولی راه مشترک رو رفته و جهت خاصی رو پیش نگرفته

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

دوستان من هر دو رو به تلویزیون وصل کردم خروجی یکی هست کلا توی همه چیز همین حسو دارم تقریبا انگار با انویدیا یکمی تصویر فلو هست و رنگ ها کمی تفاوت دارن

عجیبه

شاید فرق ای ام دی و اینویدیا مثه فرق تصویر تلوزیون های سامسونگ و ال جی باشه که الجی رنگارو گرم تر نشون میده و کاملا هم سایقه ای هست یکی ممکنه رنگ گرم خوشس بیاد یکی سرد

لینک به دیدگاه

من به شخصه وقتی سیستمی ببندم تا 4 الی 6 سال دستش نمیزنم مگر اینکه دیگه واقعا بازیهارو نتونه رو low هم اجرا کنه اونموقعست که میرم دنبال ارتقا یا خرید سیستم

منم دقیقا مثل شما. (*)

الان خداییش با این سیاست انویدیا چه توجیهی داره که افرادی مثل من و شما که زیاد هم هستند :D  گرافیک انویدیا بگیریم. :|

من خودم تا الان سه تا گرافیک انویدیا داشتم ، اما دیگه نمی تونم الان یک گرافیک نسل قبلی انویدیا بگیرم ، چون حماقته. :(

لینک به دیدگاه

عجیبه

شاید فرق ای ام دی و اینویدیا مثه فرق تصویر تلوزیون های سامسونگ و ال جی باشه که الجی رنگارو گرم تر نشون میده و کاملا هم سایقه ای هست یکی ممکنه رنگ گرم خوشس بیاد یکی سرد

دقیقا من این گرم بود رنگ ها رو در مورد tv سامسونگ شنیدم. رنگ واقعی کلا نداریم انگار دلمون به ips ال جی خوش بود که انگار تق اونم در رفته :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعید میدونم حتی یبار نصب کرده باشید :| فقط شات داخل مگا کدک رو میپیچید برام  :|  مگا کدک خیلی وقت پیش کار کردم اصلا قابل قیاس با این نیست توی ساده بودن حتی بخاطر پیچیدگی خاص خودش طالب خودشو داره نسخه مگا کدک

مگا کدک اصلا کار به بروز بودن DX نداره چون کدک هر سخت افزاری رو که هیچ ربطی به DX ویندوز نداره ملاک قرار میده نه بر پایه api

ویندوز fresh بدون پیش نیاز گرافیکی (غیر از درایور) بریز بازم کار میکنه اما بلک باید پیش نیاز های گرافیکی براش مهیا باشه

تا مختل نشه

BE  کدک سفارشی درش معنی نداره :| نمیگم کدک نداره داره ولی راه مشترک رو رفته و جهت خاصی رو پیش نگرفته

چی میگی شما؟؟؟؟؟

عزیز من اسکرین از اجرای دوتارو کنار هم گذاشتم به منوها و نرم افزار نگاه کن، اصلا این توضیحات خود برنامه از سورسش هستش:

post-10788-0-37286800-1467304699_thumb.jpgpost-10788-0-07377800-1467304991_thumb.jpg

در پست قبلی واست همه چیز رو توضیح دادم که چطور کدکهارو مشخص میکنه، حتی جایی که کدک رو مشخص کرده رو واست کادر کشیدم، از همونجایی که بنده کادر کشیدم یه اسکرین بزار و سخت افزارت رو بگو تا متوجه بشی که خودش واست انتخاب کدک کرده...

شما یک نمونه فن انویدیا هستی، چیزی به این واضحی رو قبول نمیکنید، بحث های دیگه، بماند...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

منم دقیقا مثل شما. (*)

الان خداییش با این سیاست انویدیا چه توجیهی داره که افرادی مثل من و شما که زیاد هم هستند :D  گرافیک انویدیا بگیریم. :|

من خودم تا الان سه تا گرافیک انویدیا داشتم ، اما دیگه نمی تونم الان یک گرافیک نسل قبلی انویدیا بگیرم ، چون حماقته. :(

مطمئن باشید مثله من و شما زیاده

فقط این قشر زیاد اهل حرف زدن درمورد سیستمشون نیستن وگرنه میومدن. من کل یا بیشتر حرف های دو تاپیکی که مربوط به rx 480 میشه رو خوندم و اصلا برام مهم نبود جواب بدم یا طرفداری کنم فقط تو چند مورد یه شوخیی کردم و حرف حقی هم زدم. اگر بخوام فقط بازی کردن رو بیارم وسط که میشه بازیهارو با گرافیک هایی مثله 750 ti و 960 و 380 و ... بازی کرد مخصوصا همون 750 ti . نیازیم نمیبینم خرج اضافه رو دستم بذارم برای تکنولوژی که چندماه دیگه یه چیز جدیدتر میاد. من اگه میخواستم gtx 1070 بگیرم خب از همون اول cpu هم رو i7 انتخاب میکردم نه بخاطر اینکه شاخه بلکه بخاطر اینکه بودجشو داشتم میتونستم انتخابش کنم. وقتی دم از قیمت میشه معلومه اونیکه قیمت مناسبتری در مقابل کاراییش داره خریدار بیشتری هم پیدا میکنه. طرف میره ارزونترین رم 16گیگ رو انتخاب میکنه برای سیستمش خب وقتی دنبال ارزونه و کارایی یکسان تو خرید گرافیک و قطعات دیگه هم همینکارو میکنه وگرنه گرونترین رم 16 گیگ هم میتونست انتخاب کنه ولی نکرد چون یا بودجش کم بود یا عقل بهش حکم کرد که بخاطر قشنگی نباید خرج اضافی کرد

اینجور که بوش میاد تا rx 480 نسخه غیررفنسش نیاد این بحث ها نمیخوابه. بماند که بعد از اومدنش هم بحث های جدید میاد وسط ، دلیل مقایسه چی میتونه باشه خدا داند با اینکه قیمت خوبی داره ولی بعضیا دنبال قدرت بیشترن فکر میکنن rx 480 اومده 1080 رو از نون خوردن بندازه ولی هیچی بهتر از قدرت تک گرافیک نیست تا دو یا سه گرافیک. این گرافیک قشر متوسط جامعه رو عالی ساپورت میکنه خلاص

لینک به دیدگاه

چی میگی شما؟؟؟؟؟

عزیز من اسکرین از اجرای دوتارو کنار هم گذاشتم به منوها و نرم افزار نگاه کن، اصلا این توضیحات خود برنامه از سورسش هستش:

attachicon.gif1111111111111.JPGattachicon.gif55555.jpg

در پست قبلی واست همه چیز رو توضیح دادم که چطور کدکهارو مشخص میکنه، حتی جایی که کدک رو مشخص کرده رو واست کادر کشیدم، از همونجایی که بنده کادر کشیدم یه اسکرین بزار و سخت افزارت رو بگو تا متوجه بشی که خودش واست انتخاب کدک کرده...

شما یک نمونه فن انویدیا هستی، چیزی به این واضحی رو قبول نمیکنید، بحث های دیگه، بماند...

متاسفانه یا خوشبختانه قسمت کدک سخت افزاری برای من باز نمیشه شاید بخاطر این باشه که مگا کدک رو کنارش ندارم یا ...

شاید من فن انویدیایی باشم اما کولر و پنکه سقفی amd کم ندیدم مثل شما

لینک به دیدگاه

به باور شما، 980 کم کارتیه؟!

فراموش نکنید که انویدیا هم در بزرگ نمایی های پاسکال میگفتن کارکرد 1080 50 درصد بیشتر از 980 تی آی هست آیا در عمل چنین شد؟ تاجایی که میون هوادارن انویدیا میگفتن برا کسانی که 980 تی آی دارن به صرفه نیست 1080 بگیرن.

تازه مگه از امدن 980 چقدر میگذره که رویارویی 480 با سری 900 رو بد میدونید؟

شما باید به این بنگرید که 480 میتونه نرخ 980 رو به زیر بکشه و این در پایان به سود من و شماست

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

مطمئن باشید مثله من و شما زیاده

فقط این قشر زیاد اهل حرف زدن درمورد سیستمشون نیستن وگرنه میومدن. من کل یا بیشتر حرف های دو تاپیکی که مربوط به rx 480 میشه رو خوندم و اصلا برام مهم نبود جواب بدم یا طرفداری کنم فقط تو چند مورد یه شوخیی کردم و حرف حقی هم زدم. اگر بخوام فقط بازی کردن رو بیارم وسط که میشه بازیهارو با گرافیک هایی مثله 750 ti و 960 و 380 و ... بازی کرد مخصوصا همون 750 ti . نیازیم نمیبینم خرج اضافه رو دستم بذارم برای تکنولوژی که چندماه دیگه یه چیز جدیدتر میاد. من اگه میخواستم gtx 1070 بگیرم خب از همون اول cpu هم رو i7 انتخاب میکردم نه بخاطر اینکه شاخه بلکه بخاطر اینکه بودجشو داشتم میتونستم انتخابش کنم. وقتی دم از قیمت میشه معلومه اونیکه قیمت مناسبتری در مقابل کاراییش داره خریدار بیشتری هم پیدا میکنه. طرف میره ارزونترین رم 16گیگ رو انتخاب میکنه برای سیستمش خب وقتی دنبال ارزونه و کارایی یکسان تو خرید گرافیک و قطعات دیگه هم همینکارو میکنه وگرنه گرونترین رم 16 گیگ هم میتونست انتخاب کنه ولی نکرد چون یا بودجش کم بود یا عقل بهش حکم کرد که بخاطر قشنگی نباید خرج اضافی کرد

اینجور که بوش میاد تا rx 480 نسخه غیررفنسش نیاد این بحث ها نمیخوابه. بماند که بعد از اومدنش هم بحث های جدید میاد وسط ، دلیل مقایسه چی میتونه باشه خدا داند با اینکه قیمت خوبی داره ولی بعضیا دنبال قدرت بیشترن فکر میکنن rx 480 اومده 1080 رو از نون خوردن بندازه ولی هیچی بهتر از قدرت تک گرافیک نیست تا دو یا سه گرافیک. این گرافیک قشر متوسط جامعه رو عالی ساپورت میکنه خلاص

اقا گفتی این فن های اندودیا ادمو دویننه میکنن. من پول ندارم زیاد میام یک کیس میبندم توش 480 میندازم اقا 2 3 سال دیگه میبینم پول دارم قدرت هم کم شده حالا به خاطر جهش گرافیکی یا هرچی یک دونه دیگه 480 میندازم کارم را میفته حالا به اینا بگو مشکلتون چیه میان پست میزارن ا ه دماش اینطوریه فلانه بیساره بابا رفرنسه بزار غیر رفرنس بیاد خود ببین م با 230 دلار اندودیا بهتون چی میده
لینک به دیدگاه

پیرامون مشکل آسیب زدن به مادربرد ای کاش دوستان نکوهش گر پاسخ رسمی ای ام دی رو‌ هم http://videocardz.com/61667/what-reviewers-say-about-radeon-rx-480-exceeding-pci-express-power-specifications

لینک به دیدگاه

فقط يه پيشنهاد به كساني كه ميخان اين كارت رو بخرن دارم اين كه اصلا مدل رفرنس نخرن چون مشكلات زيادي داره به طور مثال ممكنه به مادربرد صدمه بزنه به علت مصرف برق بالا از طريق pci يا دماي بالا هنگام كراس فاير يا اوركلاك بسيار مشكل و سخت كه به علت فن صعيف و نبود كانكتور براي مصرف برقه ولي اگه با يه كولر دوفنه و يه كانكتور هشت پين نسخه كاستوم بخريد مشكلاتش از بين ميره در كل خريد نسخه رفرنس اصلا پيشنهاد نميشه

سخت افزار هم پيشنهاد اين كارتو به افراد در انجمنش ممنوع كرده

لینک به دیدگاه

بله 

اینم لینک مطلب

کار درستی کرده!!! جلوی فن بازی بعضی ها گرفته میشه :) 

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

دیدگاه یکی از کاربرها در لینک بالا جالب بود که Also it is recorded that the 980ti uses over 80 watts under load off the slot, so why didn't people cry over it.

GTX 980ti uses 83+ W off the PCI-E connector and gets praised for power consumption, RX 480 uses 86+ W off the connector and people start thinking that their mobo's will blow up

لینک به دیدگاه

واقعیت تلخه دوستان فن باز ولی ای ام دی همین بوده و هست و خواهد بود 

ای ام دی صغیر همیشه خواهد ماند 

1060 بیاد 480 به خاطرات میپیوندد منفی بدید چیزی عوض نمیشه حالا هستید و خواهید دید

تاج خورشید نمایان شد »»» (8G 480 ,60c (100~150watt فقط 230$ !!!  =))  =))  =))  =))  =))  =))  =))  =))

اون 4 نفر که منفی دادن بگن مثبتام رو نگه داشتم واسشون 

ویرایش شده توسط Majid_Rezaie
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...