رفتن به مطلب

Farjam
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

Early Access Topic

سلام

این کلاب قراره به منظور بحث و گفت و گو در مورد بازی های مربوط به رشته های گوناگون motorsport و به اصطلاح فارسی ورزش های موتوری باشه.

به عنوان مثال بازی های سری F1 ، MotoGP،Dirt ، NFS ، Grid، WRC  و بازی هایی مثل Assetto Corsa و project Cars و یا دیگر بازیهایی که بر پایه motorsport هستند... چه آرکید چه شبیه ساز و چه عنوان هایی که به نوعی المان های هردو رو دارند.

مثال از بحث های قابل انجام : معرفی بازیها ، بیان تجربه شخصی از این دست بازی ها یا به نوعی نقد اونها ، مقایسه تکنیکال و فیزیک بازی ها با واقعیت و هر گونه بحث مرتبط....

بحث در مورد ورزش ها ، مسابقات و دیگر فعالیت های مرتبط با این رشته جذاب هم بخشی از تاپیک خواهند بود.. مثل به اشتراک گذاری نظرات ، عکس و ویدئو در این زمینه.

همچنین درخواست های کاربران در زمینه ارائه ویدئو های مربوط به Formula1 و MotoGP (ویدئو مسابقات کامل یا Highlight )هم که علاقه اصلی این جانب هستند هم اجابت خواهد شد و سوالات در مورد قوانین ، تاریخ مسابقات و اخبار این دو رشته رو هم میتونم پاسخگو باشم تا حدی که اطلاعات دارم

با توجه به اینکه احساس میکنم علاقمندان خیلی انگشت شمار باشن تاپیک فعلا در حالت early access هست  و فقط 2-3 بار آپ خواهد خورد و بعدش بسته میشه  :D  =)) 

ویدئوهای MotoGP برای علاقمندان

بهترین اسلوموشن های Moto2

http://www.aparat.com/v/5qlhJ

بهترین اسلوموشن های MotoGP

http://www.aparat.com/v/MGlg7

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• ارسال 221
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

فرجام نیاز به اسپانسر داری  تا پروژه به سرانجام برسه :D

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بیشتر میخوام بدونم چه کسایی به این رشته ها علاقه مند هستن تا بشناسمشون و علاقمندی هامون رو به اشتراک بذاریم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما که رکورد داری تو NFS  :D

بازی های ریسینگ طرفدار کمتری داره نسبت به سبک های دیگه ولی همون تعداد کم عجیب اتیشی هستند

همشون مسابقات خیابانی رئال رو تجربه کردند :D

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

اقا منم عشق nfs هستم

از اون شماره 1 تا این اخری

بخصوص underground2 و دریفت های نازی که میشه انجام داد. . . .

بازی مثل اون دیگه نمیاد. . . .

لینک به دیدگاه

خیلی خوبه

من خیلی وقته دنبال یه بازی موتور میگردم سنگین که طبیعی و گرافیک بالا باشه متاسفانه همشون ایرادای خاصی دارن مخصوصا صدای طبیعی ندارن و صداها مثل صدای روبات دیجیتالیه

فقط یه بازی پیدا کردم اینجوری که اونم توی اندروید هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما که رکورد داری تو NFS  :D

بازی های ریسینگ طرفدار کمتری داره نسبت به سبک های دیگه ولی همون تعداد کم عجیب اتیشی هستند

همشون مسابقات خیابانی رئال رو تجربه کردند :D

:D  :D

مثلا من به شدت علاقمند به دنیای فورمول 1 و MotoGP هستم... چه واقعیشون و چه بازی هاشون

مسابقاتشون رو از دست نمیدم و اگر هم نتونم زنده ببینم دانلود میکنم...

اقا منم عشق nfs هستم

از اون شماره 1 تا این اخری

بخصوص underground2 و دریفت های نازی که میشه انجام داد. . . .

بازی مثل اون دیگه نمیاد. . . .

@};-

خیلی خوبه

من خیلی وقته دنبال یه بازی موتور میگردم سنگین که طبیعی و گرافیک بالا باشه متاسفانه همشون ایرادای خاصی دارن مخصوصا صدای طبیعی ندارن و صداها مثل صدای روبات دیجیتالیه

فقط یه بازی پیدا کردم اینجوری که اونم توی اندروید هست

من شخصا MotoGP16 که اسم دیگش "Valentino rossi the game" هست رو بازی میکنم از وقتی که اومده(نسخه های سالهای قبل رو هم همه بازی کردم تقریبا") و صدا گذاری موتور ها دقیق با مدل واقعیشون بوده و البته مدل های GP و Moto3 و Moto2 متفاوت هستن با مدل های retail اشون(حتی صداهاشون) که در این بازی شبیه سازی صداها طبق نسخه های اوریجینال مسابقات رسمی بوده...

منهت برای این بازی بهتره که دسته مناسب داشته باشید چون کنترل گاز و ترمز کاملا real هست و باید بتونید بصورت پدالی(با دکمه های مخصوص دسته های Xbox) میزان گاز و ترمز مناسب رو برای ورود و خروج پیچ ها اعمال کنین... مگرنه با کیبورد کاری بس بی فایدست 

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

آقا منم هستم.

عاشق سری GT تو پلی استیشن.

مادر نزاییده کسی رو که رو دست این بازی بلند شه. :x

ریسینگ هم فقط سیم. چیه این آرکید nfs. ~x(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:)

سلام بر سهام دار Assetto Corsa  =))

آقا منم هستم.

عاشق سری GT تو پلی استیشن.

مادر نزاییده کسی رو که رو دست این بازی بلند شه. :x

ریسینگ هم فقط سیم. چیه این آرکید nfs. ~x(

بعله... NFS هم ارکید بودنش به کنار ، امسال هم که اتود بازی آیندش رو به عنوان یه بازی کامل بهمون فروخت... که در واقع صرفا تستی بود برای عنوان بعدی ...

ویدئوهای MotoGP برای علاقمندان

بهترین اسلوموشن های Moto2

http://www.aparat.com/v/5qlhJ

بهترین اسلوموشن های MotoGP

http://www.aparat.com/v/MGlg7

باز هم میذارم

لینک به دیدگاه

دوستان یه سیمولیتور هست به اسم lfs (من از ورژن 0.6B شروع کردم، الان فک کنم 0.6P اومده)

هرچند گرافیکش کلا تعطیله، ولی سیمولیتور کاملیه و از لحاظ فنی خیلی خیلی کامل

ولی واقعا یه چیزی مث g27 و g29 میخواد تا قشنگ بشه ازش لذت برد

post-15900-0-68242100-1467584900_thumb.jpg

سری ناسکار رو هم حتما یه نگاهی بکنید بهش

فوق العاده اس، مخصوصا اگه حوصله مسابقه طولانی دارید  :D (البته میتونید کوتاه کنید مسابقاتشو، ولی خوب میتونید همون حالت دیفالت هم بازی کنید)

post-15900-0-00913700-1467584827_thumb.jpg

فقط یه چیز اعصاب خورد کن داره، کلی خودتو میکشی برسی به اول، یه اشتباه میکنی یه تصادف میکنی و بعدش از همه عقب میمونی، شاید در حد یک یا دو دور  :| (البته بعدشم پرچم قرمز  :D)

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه احساس میکنم علاقمندان خیلی انگشت شمار باشن تاپیک فعلا در حالت early access هست  و فقط 2-3 بار آپ خواهد خورد و بعدش بسته میشه  :D  rolling%20on%20the%20floor.gif 

=)) =)) =)) =))

میگم تکلیف ما رو مشخص نکردی

من project cars بازی کردم خوشم نیومد ...dirt rally خوشم نیومد ... nfs 2015 هم خوشم نیومد  :laughing: البته واسه چند دقیقه اول بد نبود زودی زده شدم  :D

احساس میکنم قدیمیا ریسینگ بیشتر بازی میکردم ... :D  البته کلا ریسینگی نبودم به جز وقتی king of roads اومد اصلا وضعی بود 24 ساعته بازی میکردیم با بچه ها =))

{کامنت شامل نظر بنده بود و محتوایی ک به درد دوستان بخوره نبود ، دوستان میتونند اپ حساب کنند :D )

ویرایش شده توسط SaeedPCM
لینک به دیدگاه

دوستان خواهشا اسم NFS رو تو تاپيكي كه عنوانش Motorsport هست نياريد...

به نظر من بهترين و كم نقص ترين سري تو بازي هاي ريسينگ ، سري Forza هست

GT هم واقعا عاليه ولي من Forza رو بهش ترجيه ميدم

مخصوصا كه Polyphony Digital با GTS تو ذوق خيلي ها زده

Project Cars هم بد نيست ولي خيلي با استاندارد هاي GT , Forza فاصله داره مخصوصا تو زمينه فيزيك... يكي از بدترين ريسينگ ها تو زمينه فيزيك تصادفات هست... وگرنه در كل بازي خوبيه

بهترين بازي ريسينگ آركيد هم براي من با اختلاف خيلي خيلي زياد Forza Horizon 2 ه... بعيد ميدونم كسي FH2 رو بازي كنه و ازش خوشش نياد... من فقط بخاطر اين بازي X1 خريدم و اصلا و ابدا پشيمون نيستم . الان كه FH3 هم واسه PC قراره بياد ديگه در پوست خودم نميگنجم

بهترين گرافيك و صداگذاري هم با اختلاف مال DriveClub ه ... حيف كه هندلينگ خيلي مسخره اي داره (در برابر FH2 ) وگرنه ميتونست جزو بهترين آركيد ها باشه...

واقعا بعيده تا آخر اين نسل كنسولها ريسينگي با گرافيك DC بياد... واقعا حيف شد استوديوشون رو سوني بست...

لینک به دیدگاه

=)) =)) =)) =))

میگم تکلیف ما رو مشخص نکردی

من project cars بازی کردم خوشم نیومد ...dirt rally خوشم نیومد ... nfs 2015 هم خوشم نیومد  :laughing: البته واسه چند دقیقه اول بد نبود زودی زده شدم  :D

احساس میکنم قدیمیا ریسینگ بیشتر بازی میکردم ... :D  البته کلا ریسینگی نبودم به جز وقتی king of roads اومد اصلا وضعی بود 24 ساعته بازی میکردیم با بچه ها =))

{کامنت شامل نظر بنده بود و محتوایی ک به درد دوستان بخوره نبود ، دوستان میتونند اپ حساب کنند :D )

این عناوینی که گفتی اصن بدرد نمیخورن ! الان تخفیف تابستونست بیا این عنوان رو استیم بگیر، پشیمون شدی با من :d

----------

اینجا کسی iRacing باز نیست ؟ یا همه کنسول سیمکید بازن ؟ :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فایل ت .و. ر. ن. ت برای دانلود مسابقه Formula 1 دیروز در اتریش که همیلتون قهرمان شد :

http://www.mediafire.com/download/d85yibt1ege8d5z/formula.1.2016x09.austria..تورنت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم همونطور که شاید بدونید  :D  عاشق این مقوله هستم . مخصوصا Simulation ها  :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم همونطور که شاید بدونید  :D  عاشق این مقوله هستم . مخصوصا Simulation ها  :x

بله شما رو هم میدونیم که از دیگر سهامداران ارشد بازی های شبیه ساز هستین  :D  :D  :D

دوستان Forza 6 Apex Beta رو هم حتما تست کنید  ^_^

جایی هست که بتونم راهنمایی برای اجرا کردنش رو ببینم؟ منظورم از دانلود تا نصب و اجرا هست

لینک به دیدگاه

نصبش که کاری نداره

باید وین۱۰ داشته باشین با یک اکانت مایکروسافت و از استور دانلود میکنید

ولی اگر با دانلود از استور مشکلی داشتین میتونید با نرم افزار URLHelper 3 ، لینک دانلود فایل .appx بازی رو استخراج کنید و با IDM دانلود کنید بعدش هم فایل دانلودی رو با یک نرم افزار مخصوص (گوگل کنید) نصب کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون  @};-

طرفداران برنامه های سرگرمی در زمینه Motorstport در سرتاسر دنیا با خبر استعفا کریس اوانزِ مسخره از خوشحالی جامه دریدند :|

اما چه فایده خب فصل مجموعشون تموم شده بود :| برای دیدن عدم حضورش هم باید تا فصل بعد صبر کنیم تا متوجه نبودنش بشیم =))  =)) 

لینک به دیدگاه

ممنون  @};-

طرفداران برنامه های سرگرمی در زمینه Motorstport در سرتاسر دنیا با خبر استعفا کریس اوانزِ مسخره از خوشحالی جامه دریدند :|

اما چه فایده خب فصل مجموعشون تموم شده بود :| برای دیدن عدم حضورش هم باید تا فصل بعد صبر کنیم تا متوجه نبودنش بشیم =))  =)) 

ملت هم دیگه تهش رو دراوردن ! حالا خوب بود ولی خب همه میدونن که یه شو فان برنامه ریزی شده بود و اصولا هیچ منطقی توش وجود نداشت، هرچند قشنگیش هم به همین بود(هرچند نمودن مارو با اون کِمستری شون)، اصولا هیچ واقعیتی لذت بخش نیست، رویاپردازی واسه همینم بوجود اومده :D

عناوین موتوراسپورت هم همینن، فورزا طرف با لامبورگینی دریفت میزنه همه عاشقشن، بعد استو یه نیش ترمز بد میزنی رفتی قاطی باقالیا هیچ طرف داری نداره :D

----

استو در چه حالی ؟ Spa رو چند زدی آخر ؟ :D (خواستی این ستاپ رو تست کن حداقل 2 ثانیه رکورد رو بهتر میکنه  spa_lotus.rar ، فایل رو بریز تو Documents\Assetto Corsa\setups\lotus_exos_125\spa، تو بازی قسمت ستاپ میارتش)

SF15-T هم که داره میاد، 250F هم با شات های کامل هم رسما معرفی شد، کم کم کاکشن اپن ویل های این عنوان هم داره به یه جایی میرسه، چه شود :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ملت هم دیگه تهش رو دراوردن ! حالا خوب بود ولی خب همه میدونن که یه شو فان برنامه ریزی شده بود و اصولا هیچ منطقی توش وجود نداشت، هرچند قشنگیش هم به همین بود(هرچند نمودن مارو با اون کِمستری شون)، اصولا هیچ واقعیتی لذت بخش نیست، رویاپردازی واسه همینم بوجود اومده :D

عناوین موتوراسپورت هم همینن، فورزا طرف با لامبورگینی دریفت میزنه همه عاشقشن، بعد استو یه نیش ترمز بد میزنی رفتی قاطی باقالیا هیچ طرف داری نداره :D

----

استو در چه حالی ؟ Spa رو چند زدی آخر ؟ :D (خواستی این ستاپ رو تست کن حداقل 2 ثانیه رکورد رو بهتر میکنه  attachicon.gifspa_lotus.rar ، فایل رو بریز تو Documents\Assetto Corsa\setups\lotus_exos_125\spa، تو بازی قسمت ستاپ میارتش)

SF15-T هم که داره میاد، 250F هم با شات های کامل هم رسما معرفی شد، کم کم کاکشن اپن ویل های این عنوان هم داره به یه جایی میرسه، چه شود :D

:D  :D  :D

توی اسپا مشکل دارم یه کم و دارم روش کار میکنم... برای یکی از پیچها باید کاری کنم که لاستیک جلو سمت راستم قفل کنه ، با اینکه قفل کردن چیز بدیه اما برای اینکه اون پیچ رو به بهترین نحو عبور کنم باید لاستیک راستم قفل کنه تا چرخش شدیدتری داشته باشم ... البته توی f1 این استفاده از قفل شدن لاستیک به منظور "برشِ دوچرخه" (بریدن پیچ صرفا با دو تا چرخ کناری ... 4 چرخ پنالتی داره) نباید به دفعات انجام بشه و صرفا برای ثبت زمان خوبه و نه در جریان مسابقه که لاستیکت رو به فنا بدی... توی f1 خیلی راحت میتونی کاری کنی که قفل بشه (یعنی در بیشتر اوقات پیش میاد عموما واسه همه) اما اینجارو نمیدونم یعنی قلقش کامل دستم نیومده :D

رکورد سریعترین لپ 1.47.263 هست و دست وتله واقعیش که ساله 2009 زد 

ترکیدن لاستیک سباستین وِتِل در اتریش-پیست ردبول در جریان گرندپریکس اتریش:

اعضای تیم فراری تصمیم میگیرن ابتدا لاستیکهای رایکونن(رایکونن و وتل اعضای تیم فراری هستن) رو تعویض کنن و دور بعدی نوبت به تعویض لاستیک وتل برسه در حالی که وضعیت لاستیکهای وتل خیلی بدتر بود...

پس از تعویض لاستیکهای رایکونن، حتی کارگردان تلویزیونی هم با نشون دادن لاستیکهای از بین رفته وتل به تیم فنی فراری دهن کجی کرد و جالتر اینکه کمتر از 1 دقیقه پس از نشون دادن لاستیکهای وتل توسط کارگردان ، لاستیک عقب وتل منفجر شد و با اینکه پیشتاز بود مسابقه براش تموم شد...

ویدئو از جایی شروع میشه که کارگردان تلویزیونی لاستیکهای داغون وتل رو به تصویر میکشه( یعنی کمی بعد از تعویض شدن لاستیک های رایکونن):

http://www.aparat.com/v/SBqW6

ظاهرا توی MOTOGP هم رکورد Spa حدود 1.38 هست مال 2015 اش البته نمیدونم مسیر متفاوته یا نه

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

:D  :D  :D

توی اسپا مشکل دارم یه کم و دارم روش کار میکنم... برای یکی از پیچها باید کاری کنم که لاستیک جلو سمت راستم قفل کنه ، با اینکه قفل کردن چیز بدیه اما برای اینکه اون پیچ رو به بهترین نحو عبور کنم باید لاستیک راستم قفل کنه تا چرخش شدیدتری داشته باشم ... البته توی f1 این استفاده از قفل شدن لاستیک به منظور "برشِ دوچرخه" (بریدن پیچ صرفا با دو تا چرخ کناری ... 4 چرخ پنالتی داره) نباید به دفعات انجام بشه و صرفا برای ثبت زمان خوبه و نه در جریان مسابقه که لاستیکت رو به فنا بدی... توی f1 خیلی راحت میتونی کاری کنی که قفل بشه (یعنی در بیشتر اوقات پیش میاد عموما واسه همه) اما اینجارو نمیدونم یعنی قلقش کامل دستم نیومده :D

رکورد سریعترین لپ 1.47.263 هست و دست وتله واقعیش که ساله 2009 زد 

سر کدوم پیچ ؟ خب تو این پیست من اکثرا همون لاستیک جلو راستم قفل میکنه (که نباید بکنه ولی از دستم میره) ولی خب اگه عمدا بخوای اینکارو کنی میشه باد لاستیک مورد نظر رو زیاد کنی که خب اصلا کار منقطیی نیست ولی تو همین ستاپ که دادم باد لاستیکا حسابی کمی شده و خب بنزین هم بیشتر از 3 لپ نمیرسه .... (راستی این ستاپ واسه 1.63 هست مطمئن نیستم رو 1.5 کار کنه)

درضمن بالانس ترمز رو که میدونی با کلید میتونی تنظیم کنی ؟

رکوردش تو استو تا دیروز 2:00:034 بود که یکی بالاخره زیر 2 زد 1:59:711 البته با exos 125 ، وگرنه با Exos 125 S1 تایم 1:50 داریم. وتل با چی زده 1:47 ? RB5 که خب اگه اشتباه نکنم 7 اسپید هست و موتور 750 اسب رنو و فکر کنم هم سبک تر از لوتوس باشه. لوتوس که 6 دندس با موتور 640 اسب GPV8.

ترکیدن لاستیک سباستین وِتِل در اتریش-پیست ردبول در جریان گرندپریکس اتریش:

اعضای تیم فراری تصمیم میگیرن ابتدا لاستیکهای رایکونن(رایکونن و وتل اعضای تیم فراری هستن) رو تعویض کنن و دور بعدی نوبت به تعویض لاستیک وتل برسه در حالی که وضعیت لاستیکهای وتل خیلی بدتر بود...

پس از تعویض لاستیکهای رایکونن، حتی کارگردان تلویزیونی هم با نشون دادن لاستیکهای از بین رفته وتل به تیم فنی فراری دهن کجی کرد و جالتر اینکه کمتر از 1 دقیقه پس از نشون دادن لاستیکهای وتل توسط کارگردان ، لاستیک عقب وتل منفجر شد و با اینکه پیشتاز بود مسابقه براش تموم شد...

ویدئو از جایی شروع میشه که کارگردان تلویزیونی لاستیکهای داغون وتل رو به تصویر میکشه( یعنی کمی بعد از تعویض شدن لاستیک های رایکونن):

ظاهرا توی MOTOGP هم رکورد Spa حدود 1.38 هست مال 2015 اش البته نمیدونم مسیر متفاوته یا نه

جالبش معذرت خواهیه که وتل میکنه ! 

sorry guys, thats it ! 

فهشه انگار :D

یاد یه ریس تو استو افتادم لپ آخر تو اسپا قبل chicane بنزین تموم کردم ! آخ سوختم :D

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نتیجه گرندپریکس بریتانیا ، پیست سیلوراستون :

قهرمان همیلتون

نایب قهرمان روسبرگ

سوم هم ورشتپن (تازه 3 ماهه گواهینامه گرفته 18 سالشه :D )

3xolw1ijyywa5lo43nfe_thumb.jpg

البته احتمالا قراره به نیکو روسبرگ پنالتی 10 ثانیه ای تعلق بگیره... به دلیل تماس رادیویی بین نیکو و مهندس مرسدس بنز که مهندسه بهش راهنمایی کرده بود برای حل مشکل...(قانون فورمول 1 میگه که در طول مسابقه مهندسین حق ندارن در زمینه مشکلات فنی شامل گیربکس و موتور و مود های رانندگی و موتور راهنمایی کنن.. اما مثلا در زمینه دمای لاستیک و ترمز و مسائل مربوط به مانیتورینگ مشکلی نیست)

ویدئو از دوربین آنبورد ماشین همیلتون :

https://www.formula1.com/en/video/2016/7/Onboard_pole_position_lap_-_Lewis_Hamilton__Great_Britain_2016.html

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

فرجام میتونی این تب های این بخش assetto corsa رو کلا یه مقاله ازش برای ما اماتور ها بنویسی و توضیح بدی 

میدونم زمان بر و زحمت داره اگه بتونی ممنون میشیم

post-12892-0-20207200-1468161953_thumb.jpg

قطعا تنظیمات این بخش ها تو هندلینگ ماشین تاثیر گذار هست اگه اصولی فرا بگیریم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...