رفتن به مطلب

تخمین قیمت RX ‎480 با توجه به قیمت GTX ‎1080 !

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان بزارید واستون یه خاطره تعریف کنم از شیوه قیمت گذاری قطعات کامپیوتر در ایران post-10788-0-10973300-1466613605.gif که بیشتر شبیه داستان های ملانصرالدین میمونه:

خیلی خلاصه بگم که یک سری یک کارت کپچر میخواستم بگیرم که فروشنده با هزارتا تعریف و اینکه کارت خیلی خوب هستش و سرعت رندر بالاتر و کیفیت بهتری داره نسبت به کارتهای دیگه که قیمت بالاتری داشتن در تستهایی که خودش گرفته بود، حالا بنده قیمت کارت رو اطلاع داشتم، فقط چون عجله داشتم میخواستم هر چی زودتر کارت رو بگیرم که قیمت رو از فروشنده پرسیدم، که با کمال پر رویی به بنده گفت که حدودا 800 تومن، در صورتیکه قیمت کارت در حدود 600 بود، دلیلش هم این بود که طبق تست های خودش خیلی سرعت رندر خوبی داشت...

بنده هم با یکی از رفقا رفته بودیم که بچه خیلی رندی بود، اون هم یک تراول 100 تومنی، دراورد و داد به فروشنده که به قول رفیقمون، اونقدر خشک و تمیز هستش که خیلی خوب تو کیف پول جا میشه(خودم تست کردم :laughing:  =)))، ارزشش 1 تومن هستش، بقیه پول رو یک سری کابل و تبدیل میخوایم... :laughing:  :cool:

خلاصه دوستان، این هستش که این مملکت هر اتفاقی میوفته، اگه میخواید جلوی این کارهارو بگیرید، بسم الله...

فایده نداره تو این تاپیک بیاید پست بزنید در عمل چه کار میکنید، مهم هستش...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• ارسال 125
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

خداییش هر جور حساب میکنم گرافیک 1080 ---700 دلاری با دلار 3500 تومنی میشه 2450000---چرا باید این کارت میخاد به دست ما برسه بشه سه میلیون----والا بلا تولید کننده ها اینقد استفاد نمیکنن----اما یه موضوع مهم اینکه امکان داره افرادی که وارد میکنن چون خریدشون بالا هست حتی کمتراز700 دلار پول بدن یا شاید --شاید که نه قطعا پارتی دارن دلار ارزونتر گیرشون بیاد ---خودتون میدونید که این مملکت قانونی نداره  :mad:  :mad:

لینک به دیدگاه

بهتر بود استارتر عزیز کارت رو با قیمت درست و حلالش هم حساب میکردن

RX 480 4G [ 199$ x 3400T ] = 676.600 T

RX 480 8G [ 229$ x 3400T ] = 778.600 T

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خداییش هر جور حساب میکنم گرافیک 1080 ---700 دلاری با دلار 3500 تومنی میشه 2450000---چرا باید این کارت میخاد به دست ما برسه بشه سه میلیون----والا بلا تولید کننده ها اینقد استفاد نمیکنن----اما یه موضوع مهم اینکه امکان داره افرادی که وارد میکنن چون خریدشون بالا هست حتی کمتراز700 دلار پول بدن یا شاید --شاید که نه قطعا پارتی دارن دلار ارزونتر گیرشون بیاد ---خودتون میدونید که این مملکت قانونی نداره  :mad:  :mad:

بهتر بود استارتر عزیز کارت رو با قیمت درست و حلالش هم حساب میکردن

RX 480 4G [ 199$ x 3400T ] = 676.600 T

RX 480 8G [ 229$ x 3400T ] = 778.600 T

دوستان این دیگه غیر واقعی هستش...

شما هزینه رسیدن قطعه و سود فروشنده رو حساب نمیکنید...

لینک به دیدگاه

شماچقد ساده هستید که گرافیک رو 700 دلار و بادلار 3500 تومنی حساب میکنید مطمئن باش از این هم کمترتموم میشه براشون

لینک به دیدگاه

دوستان درست میگن. با این " فیش های حقوقی" که من این چند روزه در شبکه های اجتماعی دیدم. دلاری 10 تومن هم بشه برای آقا زاده ها قیمتی نیست.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز قیمت تو بد ترین شرایط میشه اینی که گفتم

با سود فروشنده میشه این

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

بازم میگم 8گیگ غیر رفرنس بالای 1تومنه چه شما بخرید چه نخرید یا منفی بدید

با منفی دادن قیمتش پایین نمیاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همونجوری که کامپیوتری سر کوچه قیمت همکار میگیره میاره اینجا به قیمت لیون میفروشه و داره سود می کنه مطمعنا اینایی که واردات می کنند این قیمت تو امازون و اعلامی رو پرداخت نمی کنند و کارتی 10-20-30 درصد ارزونتر خرید می کنند حداقل ، درواقع خدا پیغمبری بخوایم حساب کنیم باید کارت 200 دلاری اینجا بشه 200* قیمت روز دلار ... نه اینکه تازه بیان روش سود بگیرند، پس اون قیمت همکاری که بااینا حساب کردن چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

همونجوری که کامپیوتری سر کوچه قیمت همکار میگیره میاره اینجا به قیمت لیون میفروشه و داره سود می کنه مطمعنا اینایی که واردات می کنند این قیمت تو امازون و اعلامی رو پرداخت نمی کنند و کارتی 10-20-30 درصد ارزونتر خرید می کنند حداقل ، درواقع خدا پیغمبری بخوایم حساب کنیم باید کارت 200 دلاری اینجا بشه 200* قیمت روز دلار ... نه اینکه تازه بیان روش سود بگیرند، پس اون قیمت همکاری که مثلا شرکت ایسوس و گیگا بااینا حساب کردن چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  :D

بله کاملا درسته . ولی سود کم اصلا راضیشون نمیکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله کاملا درسته . ولی سود کم اصلا راضیشون نمیکنه.

راضیشون نمی کنه چیه مال مردم خوری هم حدی داره مگه اینا ادعای مسلمونی ندارن؟؟؟ بیخود نیست وضع اینه، چون همه در ظاهر مسلمونیم روزه می گیرم... روزه گرفتن که فقط نخوردن نیست ؟؟؟ اسلام فقط نماز خوندن نیست... . ******* بی عرضه هستن نظارت نمی کنن خودمون که ادمیم یخورده معرفت داشته باشیم اینجوری نمی کنیم... خب وقتی توه وارد کننده قطعات کامپیوتر اینجوری حساب می کنی با مردم، موقع خرید وسایل منزل اونام با تو اینجوری حساب می کنند موقع خرید لباس ماشین و الی اخر اینجوری باهات حساب می کنند و همینجور روز بروز سود های بیشتری لازم داری تا بتونی چیزی بخری... اگه همه باهم از یکجایی شروع کنیم به رعایت حق و انسانیت کم کم همه چیز درست میشه... همه از هم می چاپیم این که نشد کار... خب وقتی اون کارمند ماهی 1 تومن حقوق میگیره میره خونه بچش می گه من لپتاپ می خوام میره حساب می کنه میبینه نمی تونه با این حقوق برا بچش لپتاپ بخره ، جلو بچش شرمنده میشه اعصاب خراب میشه از وضع اقتصاد کشور فردا توی فروشنده میری تو اداره میبینی کارت راه نمی افته ... چرا چون حوصله نداره اعصاب نمونده برا اون کارمند... اشتیاق به کار نداره ... نکنید در هر جایی که هستید تا می تونید به هم کمک کنید با هم خوب برخورد کنید حق ناحق نکنید تا با کمک هم به کشور سالم و خوبی داشته باشیم و گرنه روز بروز داره وضع بدتر میشه و روزی میرسه که دیگه دیره برای جبرانش... همین الان هیچ کسی روی ارامش نداره و شب با هزار دغدغه ی فکری سرش رو بالش میزاره ، جوونا سکته می کنند امار طلاق بالا رفته چون اعصاب همه ضعیفه !  :(

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

راضیشون نمی کنه چیه مال مردم خوری هم حدی داره مگه اینا ادعای مسلمونی ندارن؟؟؟ بیخود نیست وضع اینه، چون همه در ظاهر مسلمونیم روزه می گیرم... روزه گرفتن که فقط نخوردن نیست ؟؟؟ اسلام فقط نماز خوندن نیست... . ******* بی عرضه هستن نظارت نمی کنن خودمون که ادمیم یخورده معرفت داشته باشیم اینجوری نمی کنیم... خب وقتی توه وارد کننده قطعات کامپیوتر اینجوری حساب می کنی با مردم، موقع خرید وسایل منزل اونام با تو اینجوری حساب می کنند موقع خرید لباس ماشین و الی اخر اینجوری باهات حساب می کنند و همینجور روز بروز سود های بیشتری لازم داری تا بتونی چیزی بخری... اگه همه باهم از یکجایی شروع کنیم به رعایت حق و انسانیت کم کم همه چیز درست میشه... همه از هم می چاپیم این که نشد کار... خب وقتی اون کارمند ماهی 1 تومن حقوق میگیره میره خونه بچش می گه من لپتاپ می خوام میره حساب می کنه میبینه نمی تونه با این حقوق برا بچش لپتاپ بخره ، جلو بچش شرمنده میشه اعصاب خراب میشه از وضع اقتصاد کشور فردا توی فروشنده میری تو اداره میبینی کارت راه نمی افته ... چرا چون حوصله نداره اعصاب نمونده برا اون کارمند... اشتیاق به کار نداره ... نکنید در هر جایی که هستید تا می تونید به هم کمک کنید با هم خوب برخورد کنید حق ناحق نکنید تا با کمک هم به کشور سالم و خوبی داشته باشیم و گرنه روز بروز داره وضع بدتر میشه و روزی میرسه که دیگه دیره برای جبرانش... همین الان هیچ کسی روی ارامش نداره و شب با هزار دغدغه ی فکری سرش رو بالش میزاره ، جوونا سکته می کنند امار طلاق بالا رفته چون اعصاب همه ضعیفه !

:(

من خودم شغلم ازاده سرجمع اگه حساب کنم درسال---- ماهی یه تومن برام شاید به زور بیفته (تازه اونم چک نه پول نقد)-------نمیتونم داماد بشم چون میترسم-------دیگه از کارم سرد شدم کار دیگه ای هم بلد نیستم :(  :(  :(

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

درود

دوستان اگر همه با هم باشیم هیچ دلالی نمیتونه به ما زور بگه!

پس همه اول از خودمون شروع کنیم تا دلالان بسیار شریف از ما پیروی کنند نه ما از اونها.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

آقا من بازم تاکید میکنم که اگر گرونتر فروختن ، بریم شریکی یه شونه تخم مرغ بخریم پرت کنیم طرفشون

جدا کارسازه!!! یه وقت دیدین جوگیر شدن از رو عصبانیت به طرفمون rx480 پرت کردن.

ویرایش شده توسط Dr.Alex
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا من بازم تاکید میکنم که اگر گرونتر فروختن ، بریم شریکی یه شونه تخم مرغ بخریم پرت کنیم طرفشون

جدا کارسازه!!! یه وقت دیدین جوگیر شدن از رو عصبانیت به طرفمون rx480 پرت کردن.

=))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه فقط 1 ماه کسی نخره این قیمتا رو نمیبینبم....

1080 رو رو هوا بردن مرفهین بی درد... لیون پیام داده مدل فلانش تموم شد  :laughing: دلتو به کیا خوش کردی  :mad:

لینک به دیدگاه

1080 رو رو هوا بردن مرفهین بی درد... لیون پیام داده مدل فلانش تموم شد  :laughing: دلتو به کیا خوش کردی  :mad:

قبلا گفتم بازم میگم . کمپین مرد فقط این حرفا باعث میشه کمی دردو تسکین داد . هنوز کمپین خودرو رو یادم نرفته با یه وام که ملت نفهمیدن چه چوری ... شدن چه طور همه چیز ریخت بهم . یادمه اخبار میگفت بیشتر از تعداد مد ننظر مردم امدن ثبت نام کردن .

ویرایش شده توسط testjafar
لینک به دیدگاه

سلام دوستان نظر من اینه:

کارت 250 دلاری 480 به قیمت دلار 3500 تومان میشه 875000 تومان. بعلاوه مقداری هزینه گمرک و حمل و نقل و سود فروشنده که توی همه صنف ها هم هست میشه حدود 1050 الی 1100 با توجه به اوضاع بازار...

حالا این که یکی میگه اینا ارزونتر به دستشون میرسه اون دیگه ربطی به بحث ما نداره. آیا اگر شما از جایی برنج کیلو 10 هزار تومنی رو کیلو 6 هزار تومان پیدا کنید میارید توی بازار و 7000 تومان میفروشید؟ اون دیگه در یه حالت واقعا استثنایی که پخش کننده از زهاد و عباد روزگار باشه ممکن هست که اتفاق بیفته که قطعا اینطور نیست...

دوما کلا همه جای دنیا اینطور هست که اوایل عرضه به بازار قیمت ها از قیمت اصلی که تعیین شده گرونتر هست. این که چرا اینطور هست مهم نیست. مهم اینه که هست. 

دلالی هم همه جا هست. توی همین فروم خیلی از کسایی که میان اینجا و میگن آی داد بیداد چرا دلال ها گرون میفروشن و غیره الخ. خودشون توی این تاپیک و تاپیک های همسایه به شغل شریف دلالی مشغول هستند و جنسی که کسی ارزون بزاره برای فروش رو (به جای اینکه بزارن به دست مصرف کننده برسه) روی هوا و زمین و خلأ ازش میزنن! بعد میکشن روش و بلافاصله میفروشن. آخر هم میان اینجا و میگن چرا دلالیه و چرا اینطوریه اوضاع...

حالا شما به نسبت توی کل کشور هم همین وضعیت رو در نظر بگیرید. کشوری که تولید خاصی نداره و در بهترین حالت اکثر اجناس مصرفیش از خارج وارد میشه و درصد زیادی از مردم شغلشون دلالی و یا چک و سفته بازی هست وقتی خودرو به صورت اقساطی عرضه میشه (با توجه به قاعده معروف بین دلالها که اگر تو نخری یکی دیگه میخره) همه میریزن و میخرن.

خود شما اگر فروش گرافیک 1080 توی کل ایران رو بهتون میدادن و شما شغلتون همین بود و زندگیتون از همین راه میچرخید آیا حاضر بودید گرافیک 700 دلاری رو 2400 پخش کنید توی بازار؟

خلاصه بحثم این که چون قراره از جیبمون این بار پول بره ممکنه یه عده ناراحت بشن ولی بخوایم نخوایم اوضاع بازار همینطوریه. فقط هم بازار کامپیوتر نیست و اتفاقا قیمت ها توی بازار کامپیوتر نسبتا بهتر هست و چون خیلیا از قیمت های جهانیش خبر دارند و معمولا در بین خریدارها افراد تحصیل کرده و به اصطلاح آپدیت زیادی وجود دارند، فروشنده ها نمیتونن خیلی قیمت رو بالا ببرن.

در آخر هم خواستم بگم اینها همه نظرات شخصی من هستند که کارشناس هم نیستم و همینطور از روی تجربه ام دارم نظر میدم. لذا ممکنه همه حرفام هم غلط باشه و اصرار خاصی روی حرفام ندارم.

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان نظر من اینه:

کارت 250 دلاری 480 به قیمت دلار 3500 تومان میشه 875000 تومان. بعلاوه مقداری هزینه گمرک و حمل و نقل و سود فروشنده که توی همه صنف ها هم هست میشه حدود 1050 الی 1100 با توجه به اوضاع بازار...

حالا این که یکی میگه اینا ارزونتر به دستشون میرسه اون دیگه ربطی به بحث ما نداره. آیا اگر شما از جایی برنج کیلو 10 هزار تومنی رو کیلو 6 هزار تومان پیدا کنید میارید توی بازار و 7000 تومان میفروشید؟ اون دیگه در یه حالت واقعا استثنایی که پخش کننده از زهاد و عباد روزگار باشه ممکن هست که اتفاق بیفته که قطعا اینطور نیست...

دوما کلا همه جای دنیا اینطور هست که اوایل عرضه به بازار قیمت ها از قیمت اصلی که تعیین شده گرونتر هست. این که چرا اینطور هست مهم نیست. مهم اینه که هست. 

دلالی هم همه جا هست. توی همین فروم خیلی از کسایی که میان اینجا و میگن آی داد بیداد چرا دلال ها گرون میفروشن و غیره الخ. خودشون توی این تاپیک و تاپیک های همسایه به شغل شریف دلالی مشغول هستند و جنسی که کسی ارزون بزاره برای فروش رو (به جای اینکه بزارن به دست مصرف کننده برسه) روی هوا و زمین و خلأ ازش میزنن! بعد میکشن روش و بلافاصله میفروشن. آخر هم میان اینجا و میگن چرا دلالیه و چرا اینطوریه اوضاع...

حالا شما به نسبت توی کل کشور هم همین وضعیت رو در نظر بگیرید. کشوری که تولید خاصی نداره و در بهترین حالت اکثر اجناس مصرفیش از خارج وارد میشه و درصد زیادی از مردم شغلشون دلالی و یا چک و سفته بازی هست وقتی خودرو به صورت اقساطی عرضه میشه (با توجه به قاعده معروف بین دلالها که اگر تو نخری یکی دیگه میخره) همه میریزن و میخرن.

خود شما اگر فروش گرافیک 1080 توی کل ایران رو بهتون میدادن و شما شغلتون همین بود و زندگیتون از همین راه میچرخید آیا حاضر بودید گرافیک 700 دلاری رو 2400 پخش کنید توی بازار؟

خلاصه بحثم این که چون قراره از جیبمون این بار پول بره ممکنه یه عده ناراحت بشن ولی بخوایم نخوایم اوضاع بازار همینطوریه. فقط هم بازار کامپیوتر نیست و اتفاقا قیمت ها توی بازار کامپیوتر نسبتا بهتر هست و چون خیلیا از قیمت های جهانیش خبر دارند و معمولا در بین خریدارها افراد تحصیل کرده و به اصطلاح آپدیت زیادی وجود دارند، فروشنده ها نمیتونن خیلی قیمت رو بالا ببرن.

در آخر هم خواستم بگم اینها همه نظرات شخصی من هستند که کارشناس هم نیستم و همینطور از روی تجربه ام دارم نظر میدم. لذا ممکنه همه حرفام هم غلط باشه و اصرار خاصی روی حرفام ندارم.

مگه ما گفتیم ارزون بفروشه؟؟؟ ما گفتیم اقا کارت همه جا 200 دلاره قیمت دلار اینقدره پولش اینقدر میشه همین قدر بفروش یخورده بالا پایین... حالا اگه رفت از خود amd رابطه زد مفت گرفت بازم ما همون 200 دلار رو ازش می خریم نگفتیم چون مفت خریده بیاد مثلا 20 دلار بده به ما ؟؟؟ این مثالت اصلا جالب نیست که زدی... برنج و غیره نداره ما درخواستمون اینه به همون قیمت واقعی با ما حساب کنند نه با قیمت غیر واقعی... !  [-X

چطوری بعضی قطعات پر مصرف حتی از قیمت واقعی هم کمتر در میاد؟؟؟ اصلا تو کت من یکی نمیره ...  :-t

مثل میوه فروشی هست که میوه هاش میگذاره بگنده اما حاضر نیست با قیمت مناسب بده دست مردم... بعد دو سه ماه حالا میان قیمت رو مناسبتر می کنند ... خب این جنس دو سه ماه از عمر گذشته چی رو داری ارزون میدی؟؟؟ کجای انصاف همچین چیزی میگه... یه جنس 2 ماه از گارنتیش میگذره موقع فروش بخاطرش پولش کم میشه شمایی که کارت رو بعد دو ماه می خری در واقع داری جنسی که از عمرش گذشته خرید می کنی و این تخفیفی که میدن در جد این زمان سپری شده رو هم نمیده... خودمونو که نباید گول بزنیم جنسی که وارد بازار شد بعد 1 ماه عمرش میشه 11 ماه یعنی 11 ماه دیگه این کارت از رده خارج میشه این یک ماه رو حساب کنی خیلی بیشتر ضرر کردی تا اینکه همون روز اول خریده بودی... !  :mad:

لینک به دیدگاه

مگه ما گفتیم ارزون بفروشه؟؟؟ ما گفتیم اقا کارت همه جا 200 دلاره قیمت دلار اینقدره پولش اینقدر میشه همین قدر بفروش یخورده بالا پایین... حالا اگه رفت از خود amd رابطه زد مفت گرفت بازم ما همون 200 دلار رو ازش می خریم نگفتیم چون مفت خریده بیاد مثلا 20 دلار بده به ما ؟؟؟ این مثالت اصلا جالب نیست که زدی... برنج و غیره نداره ما درخواستمون اینه به همون قیمت واقعی با ما حساب کنند نه با قیمت غیر واقعی... !  [-X

چطوری بعضی قطعات پر مصرف حتی از قیمت واقعی هم کمتر در میاد؟؟؟ اصلا تو کت من یکی نمیره ...  :-t

مثل میوه فروشی هست که میوه هاش میگذاره بگنده اما حاضر نیست با قیمت مناسب بده دست مردم... بعد دو سه ماه حالا میان قیمت رو مناسبتر می کنند ... خب این جنس دو سه ماه از عمر گذشته چی رو داری ارزون میدی؟؟؟ کجای انصاف همچین چیزی میگه... یه جنس 2 ماه از گارنتیش میگذره موقع فروش بخاطرش پولش کم میشه شمایی که کارت رو بعد دو ماه می خری در واقع داری جنسی که از عمرش گذشته خرید می کنی و این تخفیفی که میدن در جد این زمان سپری شده رو هم نمیده... خودمونو که نباید گول بزنیم جنسی که وارد بازار شد بعد 1 ماه عمرش میشه 11 ماه یعنی 11 ماه دیگه این کارت از رده خارج میشه این یک ماه رو حساب کنی خیلی بیشتر ضرر کردی تا اینکه همون روز اول خریده بودی... !  :mad:

حرف شما درصورتی که کارت 200 دلار باشه درسته. در حالی که در مورد کارت های 1080 و 1070 دیدیم که در عمل حتی در سایت های amazon و newegg قیمت ها بالاتر از قیمتی بود که ابتدا مطرح شده بود. حالا یه هفته دیگه کارت rx480 میاد و همگی میتونیم ببینیم top seller های دنیا مثل newegg و amazon چه قیمتی روی کارت ها میزارند. 

حتی در مورد میوه ها هم میبینید که بخاطر تازه وارد بودن به بازار 20 برابر قیمت اصلیش فروش میره. نمیگم این کار درستیه ولی خوب وقتی چیزهایی که توی کشور خودمون تولید میشه رو نمیتونیم کنترل کنیم و دهها برابر قیمتش فروش میره چطور توقع دارید واردکننده ها جنس وارد شده از خارج رو که قیمت اصلیش 900 تومنه بیان 950 تومن به ماها بفروشن؟ 

اون که جنس یه ماه میمونه و باید ارزونتر فروخته بشه بخاطر اینکه یه ماه استفاده نشده رو دیگه من نظری نمیدم دوستان قضاوت کنند. فقط از دوستانی که فروشنده هستند میپرسم. آیا حاضر هستند سی پی یویی که یه ماه قبل خریدند 500 تومن و الان هم قیمتش همون 500 تومن هست رو بخاطر اینکه یه ماه از عمرش کم شده زیر قیمت به من بفروشند؟

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

من هر وقت میرم بازار کامپیوتر دوست دارم با گوجه بزدمشون از بس آدمای دروغگو و کلاشی هستن

از اونا بدتر گوشی فروش های علاالدین وای وای که اگر من یه قدرتی داشتم سر همشون از بیخ میبریدم

ما ایرانیها کل دنیارو مسخره میکنیم و قبولشون نداریم میگیم ما مسلمون هستیم فقط و خدارو قبول داریم .......

در صورتی خودمون سوژه خنده جهان هستی هستیم

تا اونجا که من دیدم دقیقا فقط ایرانیها هستن که خدارو قبول ندارن از هیچ چیزی نمیترسن فقط کار خودشون انجام میدن

این وضعیت زنده گی ما در ایران هست

اگر حلال و حرومی وجود داشته باشه من مطمعن هستم یه لقمه نون حلال سر سفره هیچکی نمیره

چون اقتصاد و سیستم ایران کلا مشکل داره از بیخ

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

من هر وقت میرم بازار کامپیوتر دوست دارم با گوجه بزدمشون از بس آدمای دروغگو و کلاشی هستن

از اونا بدتر گوشی فروش های علاالدین وای وای که اگر من یه قدرتی داشتم سر همشون از بیخ میبریدم

ما ایرانیها کل دنیارو مسخره میکنیم و قبولشون نداریم میگیم ما مسلمون هستیم فقط و خدارو قبول داریم .......

در صورتی خودمون سوژه خنده جهان هستی هستیم

تا اونجا که من دیدم دقیقا فقط ایرانیها هستن که خدارو قبول ندارن از هیچ چیزی نمیترسن فقط کار خودشون انجام میدن

این وضعیت زنده گی ما در ایران هست

اگر حلال و حرومی وجود داشته باشه من مطمعن هستم یه لقمه نون حلال سر سفره هیچکی نمیره

چون اقتصاد و سیستم ایران کلا مشکل داره از بیخ

حرف شما تا حدود زیادی به نظرم درست میرسه در مورد بازار کامپیوتر. ولی حتی در همین وضعیت بازار کامپیوتر ایران و وضعیت نابسامان اقتصاد، هستند فروشنده های محترمی که اهل دوز و دغل نیستند و حداقل مسئولیت فروشی که دارند رو به عهده میگیرند. فعلا از لیون کامپیوتر صرف نظر میکنم که استثنا هست و مدنظورم بعض دیگه فروشنده ها هستند. 

نون حلال میشه درآورد از همین بازار کامپیوتر و موبایل ولی بسیار کار سختی هست. که باید ابتدا از تمام خرید و فروش های حرام اطلاع پیدا کنید و بعد برید توی بازار اگر میخواید حرام و حلال رو رعایت کنید. یا اینکه باید خیلی خیلی محتاط باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرف شما درصورتی که کارت 200 دلار باشه درسته. در حالی که در مورد کارت های 1080 و 1070 دیدیم که در عمل حتی در سایت های amazon و newegg قیمت ها بالاتر از قیمتی بود که ابتدا مطرح شده بود. حالا یه هفته دیگه کارت rx480 میاد و همگی میتونیم ببینیم top seller های دنیا مثل newegg و amazon چه قیمتی روی کارت ها میزارند. 

حتی در مورد میوه ها هم میبینید که بخاطر تازه وارد بودن به بازار 20 برابر قیمت اصلیش فروش میره. نمیگم این کار درستیه ولی خوب وقتی چیزهایی که توی کشور خودمون تولید میشه رو نمیتونیم کنترل کنیم و دهها برابر قیمتش فروش میره چطور توقع دارید واردکننده ها جنس وارد شده از خارج رو که قیمت اصلیش 900 تومنه بیان 950 تومن به ماها بفروشن؟ 

اون که جنس یه ماه میمونه و باید ارزونتر فروخته بشه بخاطر اینکه یه ماه استفاده نشده رو دیگه من نظری نمیدم دوستان قضاوت کنند. فقط از دوستانی که فروشنده هستند میپرسم. آیا حاضر هستند سی پی یویی که یه ماه قبل خریدند 500 تومن و الان هم قیمتش همون 500 تومن هست رو بخاطر اینکه یه ماه از عمرش کم شده زیر قیمت به من بفروشند؟

خود امازون که این قیمت نداده؟؟؟

یعده تو امازون اومدن این قیمت برای فروش گذاشتن دلیل نمیشه که؟؟؟

خود فروشنده اصلی مثل امازون همون قیمت واقعی میداده چون موجودیش تموم شده یعده سوئ استفاده کن اومده به اون قیمت برای فروش گذاشتن... که اینها هم بلافاصله بعد از موجودی دوباره خود امازون و دیگر فروشنده ها خود بخود از چرخه کنار میرن... خود لیون هم اومد اطلاعیه داد اقا ما اینقدر بوده قیمت اولیمون به همون قدر می فروشیم که جای قدردانی داره ... !

...........

اما مشکل جای دیگست

مشکل این هست که وارد کننده قیمت زیر قیمت واقعی وارد میکنه و با قیمت واقعی پخش میکنه بین فروشنده هاو فروشنده ها باز خودشون باید سود کنن در نتیجه یبار دیگه این سود رو میکشن رو قطعه و وقتی باز مغازه سرکوچه باز می خواد بفروشه از این فروشنده های کله گنده می خره یبار سود خودشو میکشه روش... در واقع کالایی که زیر قیمت واقعی وارد میشه حداقل دو سه دست میگرده... همه هم سود می خوان !!!

اینجوری قطعه ای که 700-800 تومنه یهو 400-500 تومن می افته روش و با قیمت غیر واقعی بفروش میره... همشم تقصیر دولت هست که اجازه این کار رو میده؟؟؟ 

چرا قطعه ای که یک بازرگان وارد میکنه رو باید یکی دیگه بخره و مجدد بفروشه ؟؟؟

مثلا فلان شرکت وارد می کنه بعد پخش می کنه و در واقع می فروشه به فروشنده های اولیه، اونها دوباره می فروشند؟؟؟ بماند که اگه یکی تو شهرستان ندونه میره مغازه سر کوچه از اون می خره و یه سودی هم باید به اون بده؟؟؟ چرا باید ما دوبار سود بدیم؟؟؟  :D

خدا انشالاه باعث و بانی و این ناظرین مملکت رو به زمین گرم بزنه که قوانین رو درست نه وضع می کنن و از همه بدتر اجرا نمیشه... چوبشو به همه میزنند !!!  :Praying:  Shame%20On%20You.gif

اگر یک قطعه دست به دست نچرخه همون قیمت واقعی میشه راحت تهیه کرد...  :mad:

در واقع ما داریم از یکعدده دلال و واسطه قطعه خرید می کنیم، فرقی هم نمی کنه چه قطعه کامپیوتر چه وسایل دیگه  :Frustrated:

مثالم که لازم نیست همه دیدین من خودم رفتم یه خمیر بخرم تو لیون زده مثلا 25 تومن مغازه سر کوچه میداد 30 تومن چون شمایی 28، گفتم چرا گفت خب من خودمم که با قیمت همکار بگیرم میخرم مثلا 23-22 تومن با پول کرایه و سود خودم نباس 30-28 بفروشم؟؟؟ حالا این 30 تومن رو اگه سر نخ رو بگیری بری برسی به وارد کننده میبینی برای اون 5-10تومنم نشده...  :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...