رفتن به مطلب

میزبانی مفصل از DX 12 شروع شد: اولین نتایج بنچمارک‌ 3DMark Time Spy در اینترنت منتشر شد

Recommended Posts

بالاخره پس از مدتی نسبتاََ طولانی، بنچمارک مورد انتظار Time Spy منتشر شد. این بنچمارک بعنوان جدیدترین افزونه‌ی نرم‌افزار 3DMark، وظیفه‌ی سنجش پردازشگر گرافیکی در رابط برنامه‌نویسی DirectX 12 و قابلیت‌های آن را برعهده دارد. رسانه‌های آنلاین برای اولین‌بار در جهان نیز اولین نتایج بدست آمده‌ی خود را از این بنچمارک منتشر کردند. Time Spy اولین بنچمارک ترکیبی است که نسخه‌ی نمایشی و یا بنچمارک داخلی یک بازی نمی‌باشد.

در جدول زیر، نتایج دو بنچمارک Time Spy و FireStrike آمده است:

oj13wioq2qvfz6aynv96.jpg

وب‌سایت‌های PCWorld، AnandTech و PCPerespective هر کدام دو نمودار به اشتراک گذاشته‌اند که در یکی از آنها، محاسبه‌ی ناهمگام (Async Compute) فعال و دیگری غیر فعال است. برای مقایسه‌ و دسترسی آسان‌تر، وب‌سایت VideoCardz جدول زیر را تهیه کرده که در آن نتایج نمودارهای مذکور امده است.

2f9y5tis29u9eiviu22j.jpg

در زیر نیز می‌توانید به نمودارهای اصلی دسترسی داشته باشید:

- وب‌سایت PCWorld:

d2vnkxvct9sjtmxg9zi.jpg

9t5xarxe1zzldgxmv4sw.jpg

- وب‌سایت AnandTech:

g4hmnqmob4bjioo2rdq.jpg

jx9c5mc6lpcllgqu2re.jpg

- وب‌سایت PCPerspective:

nhx7et531czpycfy20k.jpg

منبع: videocardz

مترجم: مجتبی حیدرزاده

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1+

مجتبی جان، منتظر پست دیشبت بودن!!!! :D

لینک به دیدگاه

1+

مجتبی جان، منتظر پست دیشبت بودن!!!! :D

آره، منم خیلی تعجب کردم، فکر می‌کردم این بنچمارک تا دو سه ماه دیگه هم نیاد، ولی همین فرداش منتشر شد. :D  

لینک به دیدگاه

من منتظرم ببینم کی نوبت به Vulkan میرسه.چند روز پیش که آپیدت Vulkan برای Doom اومد افزایش کاراییش نسبت به OpenGL برای من تقریبا 2 برابر بود.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

تشکر مجتبی جان @};-

همین الان میتونید بنچمارک Time Spy رو از این لینک دانلود کنید.

همچنین میتونید پکیج بنچمارک 3DMark شامل 8 آیتم (همراه با بنچمارک Time Spy) رو از استیم با تخفیف %60 و فقط به قیمت 10 دلار خریداری کنید.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من منتظرم ببینم کی نوبت به Vulkan میرسه.چند روز پیش که آپیدت Vulkan برای Doom اومد افزایش کاراییش نصبت به OpenCL برای من تقریبا 2 برابر بود.

بعید میدونم که کسی بتونه با مایکروسافت رقابت کنه، چون تنها راه گیمینگ در حال حاضر ویندوز هستش و مایکروسافت اجازه نمیده که Vulkan جای DX رو بگیره، با اینکه تقریبا تمام شرکتهایی که به نوعی کوچکترین ربطی به OpenGL داشتن، اون رو ساپورت کردن، ولی هیچکدوم به اندازه انگشت کوچیکه مایکروسافت نمیشن...

ولی تنها شرکتی که میتونه با مایکروسافت به نوعی رقابت کنه و یه جورایی شرایطش هم وجود داره، سونی هستش که با شرایط PS میتونه خیلی بهش کمک هم بکنه، ولی معلوم نیست که سونی حاضر به شروع همچین جنگی با مایکروسافت هست؟؟؟

اما DX12 هنوز خیلی جا برای بهتر شدن داره و تازه ابتدای راه هستش...

تشکر مجتبی جان @};-

همین الان میتونید بنچمارک Time Spy رو از این لینک دانلود کنید.

همچنین میتونید پکیج بنچمارک 3DMark شامل 8 آیتم رو از استیم با تخفیف %60 و فقط به قیمت 10 دلار خریداری کنید.

1+

@};-

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

بعید میدونم که کسی بتونه با مایکروسافت رقابت کنه، چون تنها راه گیمینگ در حال حاضر ویندوز هستش و مایکروسافت اجازه نمیده که Vulkan جای DX رو بگیره، با اینکه تقریبا تمام شرکتهایی که به نوعی کوچکترین ربطی به OpenGL داشتن، اون رو ساپورت کردن، ولی هیچکدوم به اندازه انگشت کوچیکه مایکروسافت نمیشن...

ولی تنها شرکتی که میتونه با مایکروسافت به نوعی رقابت کنه و یه جورایی شرایطش هم وجود داره، سونی هستش که با شرایط PS میتونه خیلی بهش کمک هم بکنه، ولی معلوم نیست که سونی حاضر به شروع همچین جنگی با مایکروسافت هست؟؟؟

اما DX12 هنوز خیلی جا برای بهتر شدن داره و تازه ابتدای راه هستش...

1+

@};-

راستش لازم نیست Vulkan جای DX رو بگیره...می تونن Co-exist کنن...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش لازم نیست Vulkan جای DX رو بگیره...می تونن Co-exist کنن...

خوب در اونصورت میشه یه چیزی مثل Doom که سالی 1 یا حداکثر شاهد 2 عنوان AAA برای PC خواهیم بود، اونوقت نمیتونه همه گیر بشه و خیلی زود حتی فراموش ممکنه بشه...

مطمئن باش که همین الان مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای از رقابت خارج کردن Vulkan هست...

لینک به دیدگاه

این هم تست هایی که من انجام دادم با R9 290 :

1135-1675Mhz :

http://www.3dmark.com/spy/10441

GPU Score : 4328

1070-1625Mhz :

http://www.3dmark.com/spy/9594

GPU Score : 4098

درایور 16.7.1 و بایوس کارت هم با تایمینگ های 1250 واسه Vram ماد شده

یکی از کاربر های OCN هم با RX 480 1350-2100 :

http://www.3dmark.com/spy/10319

GPU Score : 4348

ویرایش شده توسط alint
لینک به دیدگاه

خوب در اونصورت میشه یه چیزی مثل Doom که سالی 1 یا حداکثر شاهد 2 عنوان AAA برای PC خواهیم بود، اونوقت نمیتونه همه گیر بشه و خیلی زود حتی فراموش ممکنه بشه...

مطمئن باش که همین الان مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای از رقابت خارج کردن Vulkan هست...

دوستان اصلآً لازم نیست ولکان جای DX را بگیره ، چون خودش نسخه پیشرفته زبان OPEN CL هستش به راحتی میتوان در محیط ویندوز از آن بهره مند شد تنها مسئله پشتیبانی موتورهای بازی از این API هست که فعلاً سه یا چهار موتور  از این API پشتیبانی  می کنند . و بقیه موتور های مطرح مثل یونیتی ، کرای انجین و آنریل نمیتوانند به طور کامل از ویژگی های ولکان بهره مند باشند ( فعلاً البته ) . درضمن مایکروسافت از اینکه بخواد ولکان را از دور خارج کنه سودی نمیبره مگر اینکه سیستم عامل قدرتمندی پیدا بشه که ولکان روش پیاده سازی بشه و بتوان تمام بازی ها را بر روی آن نصب کرد چه چنین کاری غیر ممکن به نظر میرسه .

لینک به دیدگاه

راستش Valve و AMD پشت Vulkan هستن و بعضی از بزرگ ترین بازی ها با پلیر بیس های فوق العاده زیاد Dota 2 و CS GO دست Valve هستش.الان خیلی وقته Vulkan برای Dota 2 اضافه شده.پس همچین هم کوچیک نیستن که Microsoft بتونه از رده خارجشون کنه.

لینک به دیدگاه

دقیقا مثل amd mantle که خیلیا براش نقشه کشیده بودن به تاریخ پیوست

به هر روی dx12 در ابتداری کار بسر میبره و مایکروسافت قول داده در اپدیت عظیمی که برای ویندوز 10 red stone قراره بیاد بسیاری از مشکلات api dx12 حل خواهد شد. پشبینی میکنم بزودی dx12  حتی از Vulkan بهتر بشه نباید مایکروسافت دسته کم گرفت.

درنهایت با ورود سیل عظیمی از انحصاری های مایکروسافت به استورش با dx12 دیگه بازارو کامل در دست میگیره

ویرایش شده توسط PreMieR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان اصلآً لازم نیست ولکان جای DX را بگیره ، چون خودش نسخه پیشرفته زبان OPEN CL هستش به راحتی میتوان در محیط ویندوز از آن بهره مند شد تنها مسئله پشتیبانی موتورهای بازی از این API هست که فعلاً سه یا چهار موتور  از این API پشتیبانی  می کنند .

درسته عزیز ولی واسه ادامه حرفتون، وقتی نگاه کنیم که مایکروسافت میخواد کنسول خودش رو به فروش برسونه و لینوکس و مکینتاش که بزرگترین رقیبهای مایکروسافت هستن، کاملا پایه OpenGL هستن، پس Vulkan یک دشمن به تمام معنا برای مایکروسافت به حساب میاد!!!!

راستش Valve و AMD پشت Vulkan هستن و بعضی از بزرگ ترین بازی ها با پلیر بیس های فوق العاده زیاد Dota 2 و CS GO دست Valve هستش.الان خیلی وقته Vulkan برای Dota 2 اضافه شده.پس همچین هم کوچیک نیستن که Microsoft بتونه از رده خارجشون کنه.

بله عزیز، انویدیا، سونی، گوگل و ... شرکتهای بزرگ دیگه هم پشت والکان هستن، ولی هیچکدوم غیر از سونی به بزرگی مایکروسافت نیستن و نمیتونن بازار رو در اختیار بگیرن، مهمتر از اون این آیا به نظرت AMD یا Nvidia یا Valve میخوان با مایکروسافت وارد رقابت مستقیم بشن؟

آیا بیشتر از سود، برای اونها باعث ضرر نمیشه؟؟ :-?

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

بنچمارک‌های وب‌سایت Guru3D هم منتشر شد. دوستان توجه کنند که نمودار در تصویر دوم به گفته‌ی وب‌سایت Guru3D هنوز کامل نشده و طی ساعت‌های آینده کامل میشه. تصویر اولی هم مربوط به کارت‌گرافیک GTX 1070 هست.

vdanjrso8achuqs1xja.png

ukhipqv7kg4mesk4fj3.png

لینک به دیدگاه

درسته عزیز ولی واسه ادامه حرفتون، وقتی نگاه کنیم که مایکروسافت میخواد کنسول خودش رو به فروش برسونه و لینوکس و مکینتاش که بزرگترین رقیبهای مایکروسافت هستن، کاملا پایه OpenGL هستن، پس Vulkan یک دشمن به تمام معنا برای مایکروسافت به حساب میاد!!!!

بله عزیز، انویدیا، سونی، گوگل و ... شرکتهای بزرگ دیگه هم پشت والکان هستن، ولی هیچکدوم غیر از سونی به بزرگی مایکروسافت نیستن و نمیتونن بازار رو در اختیار بگیرن، مهمتر از اون این آیا به نظرت AMD یا Nvidia یا Valve میخوان با مایکروسافت وارد رقابت مستقیم بشن؟

آیا بیشتر از سود، برای اونها باعث ضرر نمیشه؟؟ :-?

صحیح ، اما فعلاً چنین چیزی امکان پذیر نیست یعنی چه لینوکس و چه مکینتاش نمیتونن جای ویندوز را بگیرند و نخواهند تونست ! بحث سازگاری قطعات سخت افزاری هم در نظر بگیرید ، همچنین گستردگی نرم افزار ها در کل به نظرم ولکان نه تنها خطری برای مایکروسافت هست بلکه میتونه براش سود داشته باشه ( در به کار بردن کنسول های نسل جدید )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صحیح ، اما فعلاً چنین چیزی امکان پذیر نیست یعنی چه لینوکس و چه مکینتاش نمیتونن جای ویندوز را بگیرند و نخواهند تونست ! بحث سازگاری قطعات سخت افزاری هم در نظر بگیرید ، همچنین گستردگی نرم افزار ها در کل به نظرم ولکان نه تنها خطری برای مایکروسافت هست بلکه میتونه براش سود داشته باشه ( در به کار بردن کنسول های نسل جدید )

راستش اگه میتونستم با اطمینان در مورد این قضیه نظر بدم، الان یکی از مدیرهای اقتصادی فوق العاده موفق و معروف مایکروسافت یا سونی یا Apple بودم... :D

اینها در جرگه معلومات بنده نمیگنجه و چیزهاییکه هم گفتم واقعا بیشتر مثل نظر شخصی و اطلاعاتی بود که هر کسی میتونست داشته باشه... @};-

لینک به دیدگاه

راستش اگه میتونستم با اطمینان در مورد این قضیه نظر بدم، الان یکی از مدیرهای اقتصادی فوق العاده موفق و معروف مایکروسافت یا سونی یا Apple بودم... :D

اینها در جرگه معلومات بنده نمیگنجه و چیزهاییکه هم گفتم واقعا بیشتر مثل نظر شخصی و اطلاعاتی بود که هر کسی میتونست داشته باشه... @};-

نه دوست گرامی این حرفا چیه به شخصه خودم مطالب شما بسیار استفاده کردم در زمینه های مختلف هر چند که بعد کارمون کشیده به دعوا و درگیری [emoji2] .

اما اینطوری هم نیست که بگیم ما ها نمیتونیم در این زمینه نظر بدیم به عنوان یه fact ثابت شده ویندوز در دنیای آی تی فعلا" بدونه رقیبه و عملا" دور از تصور هستش که مثلا" لینوکس یا مک بتونن بازار 70 درصدی مایکروسافت در زمینه کامپیوترهای شخصی را از چنگش در آورند . در زمینه ولکان هم همینجوریه مطمئن باشید . اگر قرار بود خطری برای مایکروسافت به حساب بیاد، اصلا" به مرحله عرضه نمیرسید . چون مایکروسافت انقدر قدرت داره که هر دو شرکت ای ام دی و انویدیا را در مشتش بگیرد چرا که بدون ویندوز تمام کارت گرافیک های مخصوص گیم عملا" بلا استفاده میشن .

باید تیز بین بود و عمقی به قضیه نگاه کرد .

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

بنچمارک‌های وب‌سایت Guru3D هم منتشر شد. دوستان توجه کنند که نمودار در تصویر دوم به گفته‌ی وب‌سایت Guru3D هنوز کامل نشده و طی ساعت‌های آینده کامل میشه. تصویر اولی هم مربوط به کارت‌گرافیک GTX 1070 هست.

vdanjrso8achuqs1xja.png

ukhipqv7kg4mesk4fj3.png

اين نمودار ارزشي نداره چون overall score رو مقايسه ميكنه...
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اين نمودار ارزشي نداره چون overall score رو مقايسه ميكنه...

گرافیک اسکور فقط kitguru. گرچه هنوز تست نکرده این تست جدید رو ولی مطمئن هستم بزودی یه مقایسه میذاره.

ظاهرا Guru3d هم نتایج رو کامل کرده ولی خب به قول شما اورال اسکور نمیتونه نماینده خوبی برای گرافیک باشه، بخصوص که تست در مراحل اولیه هست ...

http://www.guru3d.com/articles-pages/futuremark-3dmark-timespy-benchmark-review,1.html

لینک به دیدگاه

خب همونطور که انتظار میرفت کارت های amd عملکرد خوبی رو از خودشون نشون دادن و البته نباید از عملکرد کارت های انویدیا هم قافل شد (با توجه به محدودیت های سخت افزاری کارت های سری 1000 انویدیا باز هم نتایج خوبی رو از خودشون به جای گذاشتن)

فقط من یه چیزیو نمیفهمم این وسط که چرا حجمش اینقدر زیاده؟ 4 گیگ برای یه بنچمارک خیلیه *dry#

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هنوز amd درایور جدیدی برای بنچمارک جدید 3dmark نداده دیروز انودیا درایور جدیدش رو داده باید منتظر درایور جدید AMD باشیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...