رفتن به مطلب

اولین نتایج رسمی کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 1060

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کلا یه سری افراد دوست دارن تاپیک از جنبه علمی خارج بشه چه ای ام دی فن باشه چه انویدیا کلا فن ها حتی واسه برند خودشونم ارزش قائل نیستن چه برسه به برند مقابل یکی میاد 2 تا مطلب علمی یاد بگیره میریزن تو تاپیک جارو جنجال از مدیران خواهشمندم این قضایا رو حل کنه یه یه تاپیک جدا بزنه اسمشو بزاره جارو جنجال یه سری فن بوی الکی خوش بریزن توش حال کنن ولی الان هر تاپیکی زدن چه ای ام دی چی انویدیا دست های جلوی پرده میان به بیراهه میبرنش بسه دیگه

خجالتم خوب چیزیه

ویرایش شده توسط Rexxar
لینک به دیدگاه

tax دارن نه vat

tax میشه مالیات

vat میشه مالیات بر ارزش افزوده

این شرکت امریکاییه پس tax رو روی هر کارت حساب کرده اونو شرکت میده به امریکا ،حتی از من و تو هم امریکا tax خودشو میگیره تو اون 700 دلاره

اما vat علاوه بر اونه که خود کشور مقصد میگیره که امریکا نمیگیره چون جنس کشور خودشه ،اما ما میدیم

حمایت از تولید داخل،بیش از 99درصد بخون 100 درصد کارتهای گرافیکو دو شرکت amd و اینتل میزنن وقتی شرکتی تو ایران کارت گرافیک نمیزنه حمایت داخل یعنی چی

یه نکته یادم رفت تو اتحادیه اروپا طرف میتونه vat نده اما باید ظرف 3 ماه کارتو از اتحادیه خارج کنه و گر نه باید بره اون vat رو بده

در خصوص Vat لازم بذکر میزانش براساس کشور مبدا یا تولید کننده مشخص میشه برخی کم برخی زیاد که اون هم باز مربوط به کالا های خاصی میشه

و در خصوص Tax در امریکا مالیات هر کالایی که خریداری بشه شما روی قیمتش مالیاتش رو پرداخت میکنید همچون کشور عزیزمون

اما در اخر سال قبل از رسیدن فیش مالیات توسط پست در امریکا یک فرم به درب خانتون میاد که در اون لیست تمام کالاهایی که خریداری کردید و مالیاتش رو پرداخت کردید بهمراه مشخصاتش یاداشت میکنید تا مالیات کالاهای خریداری شده از حساب اخرتون کسر بشه و دوبار شما مالیات پرداخت نکنید

میزان Vat پرداختی هم در همون فرم حساب میشه

درسته تولید گرافیک یا قطعات سخت افزاری در ایران نداریم اما واقعا سخت میشه اگر وضعیت AMD به وضعیت مادربرد های سری Asrock 1151 گرفتار بشه

بحث تایپیک منحرف شد ...شرمنده @};- :)

منتظر محصول استثنائی MSI 1060 6GT OC باشید!

MSI-GeForce-GTX-1060-6GTOC-2.jpg

s2ze62o4mhdm6nnuhtl1.png

قیمتی کاملا مشابه با مدل ریفرنس!

($250)

@};-

طراحی خوبی داره

مخصوصا اگر با سری مادربرد های ایسوس Mark S همراه بشه :D

فقط فروم لیون کامپیوتره که یه مقدار تعداد ای ام دی فنهاش زیاده که اونم اصلا مهم نیست فرومهای دیگه اصلا اینجوری نیستن

شما تشریف ببری پاساژ رضا یا پاساژ ایران میبینی 95% کارتهای گرافیکی پشت ویترین محصولات nvidia هستند . فروش بینظیری در ایران دارن.

فنهای nvidia بسیار بیشتر هستند منتها در لیون کامپیوتر بدلیل یکسری نا عدالتی ها و مسائل پشت پرده اکثرا مسدود شدن

:huh: :huh:

لینک به دیدگاه

تهمت از این واضح تر ؟؟؟

یک بار دیگه ایشون چنین چیزی گفتن .

در اون مورد ازشون مدرک خواستم جوابی ندادن . اما دوباره حرفشون رو تکرار میکنن . این اگر اسمش بی شرمی نیست چیه ؟؟؟؟

خیلی راحت طرفداران ای ام دی و کل مجموعه لیون رو زیر سوال میبرن بدون هیچ مدرکی .

همین که اقای حسینی یکبار نیومدن تو تاپیک پاسکال اعلام کنن که یک خبر خوش برای هواداران انویدیا !!! (یا تست کارت انویدیا)

بنده دوست دار اقای حسینی عزیز هستم و اینو از صمیم قلب میگم...منتها یکسری انتظاراتی هم به عنوان مدیریت از ایشون دارم

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

همین که اقای حسینی یکبار نیومدن تو تاپیک پاسکال اعلام کنن که یک خبر خوش برای هواداران انویدیا !!! (یا تست کارت انویدیا)

بنده دوست دار اقای حسینی عزیز هستم و اینو از صمیم قلب میگم...منتها یکسری انتظاراتی هم به عنوان مدیریت از ایشون دارم

انویدیا همینجوری یه هفته بعد ورود به بازار تو ایرانه تست سری پاسکال قبل پولاریس انجام شد :-? 

لینک به دیدگاه

تجربه ثابت کرده که خبر خوش هیچ وقت نباشه بهتره!! ^_^  

خبر خوشمون قیمت های خوب این کارت بود :D  لیون هم قرار بود از یه ماه پیش 

موجود کنه که تازه الان موجود شده :eek:

تست های این کارت ها و عملکردشون هم تو اینترنت پره و نیازی نیست تکراری گذاشته بشه

گرچه اگه تست های متفاوتی بود خیلی حرکت خوبی بود *dry#

لینک به دیدگاه

تهمت از این واضح تر ؟؟؟

یک بار دیگه ایشون چنین چیزی گفتن .

در اون مورد ازشون مدرک خواستم جوابی ندادن . اما دوباره حرفشون رو تکرار میکنن . این اگر اسمش بی شرمی نیست چیه ؟؟؟؟

خیلی راحت طرفداران ای ام دی و کل مجموعه لیون رو زیر سوال میبرن بدون هیچ مدرکی .

کافی هست شما گزارش کنید چون ایشون این اتهام رو به لیون زدن بخاطر اینکه فقط مدیران می تونن کسی رو مسدود کنن نه کسی دیگه. نیاز هم نیست کاسه داغ تر از آش باشیم. مطمئنا مدیران خودشون بلد هستن جواب بدن و به کمک کسی نیاز ندارن. من خودم اگه کسی اتهامی به لیون بزنه گزارش می کنم و تا الان همش رسیدگی شده یه مورد هم نبوده رسیدگی نکنن چون مدیران لیون به حرف های دوپهلو حساس هستند و مطمئنا می خوان شفاف تر منظور خودش رو بگه یا برای حرفش مدرک رو کنه.

لینک به دیدگاه

فقط فروم لیون کامپیوتره که یه مقدار تعداد ای ام دی فنهاش زیاده که اونم اصلا مهم نیست فرومهای دیگه اصلا اینجوری نیستن

شما تشریف ببری پاساژ رضا یا پاساژ ایران میبینی 95% کارتهای گرافیکی پشت ویترین محصولات nvidia هستند . فروش بینظیری در ایران دارن.

فنهای nvidia بسیار بیشتر هستند منتها در لیون کامپیوتر بدلیل یکسری نا عدالتی ها و مسائل پشت پرده اکثرا مسدود شدن

درود دوست گرامی ممنون میشم در مورد این سخن بیشتر توضیح بدید تا خدای نکرده برداشت دیگه ای از جملتون نکنیم و حتما پاسخ بدید

با تشکر

چون یک نفر بن شده و کاملا دلایل رو تیم لیون اورده و حالا شما چنین چیزی رو دارید عنوان میکنید برای ما جالبه .

منتها در لیون کامپیوتر بدلیل یکسری نا عدالتی ها و مسائل پشت پرده اکثرا مسدود شدن

درود دوست گرامی

لطفا چشماتونو باز کنید و بجای حاشیه و برداشتهای نامناسب و مسمومیتهایی که هر لحظه افراد سمت شما و سایر عزیزان میفرستن مسائل رو جور دیگه ببینید .

ما فروشنده ایم و همینکه درجا کارتهای 1070 و 1080 اومدن در انبار وسریعا فروخته شدن به نفع ما هستش دوست من پس ما طرفدار هیچ برندی نیستیم

نمیخوام بیشتر از این توضیح بدم چون میدونم کسی که بخواد متوجه بشه یک اشاره کافیه

ما فقط طرفدار کاربران لیون هستیم و بسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

حاشیه سازی یکی از روشهای گرفتن توجه هستش و معمولا به نتیجه میرسن :D و در اکثر مواقع بار علمی از کسانیکه حاشیه درست میکنن کمتر دیده شده 

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی ممنون میشم در مورد این سخن بیشتر توضیح بدید تا خدای نکرده برداشت دیگه ای از جملتون نکنیم و حتما پاسخ بدید

با تشکر

چون یک نفر بن شده و کاملا دلایل رو تیم لیون اورده و حالا شما چنین چیزی رو دارید عنوان میکنید برای ما جالبه .

درود دوست گرامی

لطفا چشماتونو باز کنید و بجای حاشیه و برداشتهای نامناسب و مسمومیتهایی که هر لحظه افراد سمت شما و سایر عزیزان میفرستن مسائل رو جور دیگه ببینید .

ما فروشنده ایم و همینکه درجا کارتهای 1070 و 1080 اومدن در انبار وسریعا فروخته شدن به نفع ما هستش دوست من پس ما طرفدار هیچ برندی نیستیم

نمیخوام بیشتر از این توضیح بدم چون میدونم کسی که بخواد متوجه بشه یک اشاره کافیه

ما فقط طرفدار کاربران لیون هستیم و بسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

حاشیه سازی یکی از روشهای گرفتن توجه هستش و معمولا به نتیجه میرسن :D و در اکثر مواقع بار علمی از کسانیکه حاشیه درست میکنن کمتر دیده شده 

با تشکر

با تشکر از شما..ولی کافی نیست...موارد بسیار زیاد هستند..تجربه هم نشون داده که گفتنشون دردی دوا نمیکنه...بحث جو سازی هم نیست..تجربه (دقت کنید) نشون داده مسئولین لیون در برابر هر چیزی مصون هستن...حتی فعالیت های خلاف قوانین

نمونه نوشتاری تند و توحین یکی از مسئولین لیون به کاربر طرفدار amd بوده که ناظران هیچگونه برخوردی متاسفانه نکردن..نمونه همین توحین هم به بنده باز شد ولی ناظران پیگیری نکردن...پستش هم موجوده هنوز

بابت منفی عذرخواهی میکنم ولی خوب جوابتون رو نپسندیدم (شخصی)..بلاخره قرار نیست همه از نحوه سیستم مدیریتی راضی باشن ولی بد هم نیست اصلا ولی میتونه بهتر باشه

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

با تشکر از شما..ولی کافی نیست...موارد بسیار زیاد هستند..تجربه هم نشون داده که گفتنشون دردی دوا نمیکنه...بحث جو سازی هم نیست..تجربه (دقت کنید) نشون داده مسئولین لیون در برابر هر چیزی مصون هستن...حتی فعالیت های خلاف قوانین

نظر شما محترم @};-و اینو شفاف کنم اون خط قرمزی که اون بالا نوشتم یه بار به خودتون نگیرید جناب الماسی اصلا منظورم به شما نبوده :x

لینک به دیدگاه

نظر شما محترم @};-و اینو شفاف کنم اون خط قرمزی که اون بالا نوشتم یه بار به خودتون نگیرید جناب الماسی اصلا منظورم به شما نبوده :x

ممنون  @};- کلا بنده دوست دارم اگر بنا بر صحبت باشه باهاتون شخصی صحبت کنم و قرار نیست که بخوام تشنج ایجاد کنم..قبلا هم گفتم که بنده حسابم از طرفداران تندرو جداست..بنده فقط 10 درصد حرف اون کاربر عزیز رو باهاش موافق بودم و دلایلش رو هم میتونم براتون به طور کامل خصوصی کنم...هیچ چیزی کامل نیستش و برای جبران این کاستی ها باید عمل باشه نه ادعا...بحث من الان اصلا سر طرفدارا نیست...سر برخوردهای 2 گانه در برابر مشکلات نوشتاری و اخلاقی تعدادی کاربر هستش  @};-

لینک به دیدگاه

ممنون  @};- کلا بنده دوست دارم اگر بنا بر صحبت باشه باهاتون شخصی صحبت کنم و قرار نیست که بخوام تشنج ایجاد کنم..قبلا هم گفتم که بنده حسابم از طرفداران تندرو جداست..بنده فقط 10 درصد حرف اون کاربر عزیز رو باهاش موافق بودم و دلایلش رو هم میتونم براتون به طور کامل خصوصی کنم...هیچ چیزی کامل نیستش و برای جبران این کاستی ها باید عمل باشه نه ادعا...بحث من الان اصلا سر طرفدارا نیست...سر برخوردهای 2 گانه در برابر مشکلات نوشتاری و اخلاقی تعدادی کاربر هستش  @};-

خدا رو شکر میکنم که شفاف شدم با شما.

من خیلی وقتها دوستان میبینن که میام سوال میکنم از کاربر مورد نظر و درخواست میکنم توضیح بده اینه که شاید ما اشتباه برداشت کنیم و خدای نکرده به دلیل تفکر و برداشت اشتباه کدورتی پیش بیاد .

-------

باهاتون موافقم

------------

خطالب به کل کاربران ارزشمند و حرفه ای  لیون

اینو اینجا دوباره میگم لیون تغییرات زیادی داره درش ایجاد میشه و مطمئننا شما رو در این تغییرات شریک خودمون میدونیم و حتما برنامه هایی داریم که به صورت حضوری انجام میشه و خیلی افتخار میکنیم در کنارمون باشید @};-

لینک به دیدگاه

شما فکر میکنید بنده صرفا به خاطر صحبت ایشون در مورد بلاک شدن افراد توسط مدیریت در برابر ایشون موضع گرفتم ؟؟؟

خیر اصلا این طور نیست .

کاملا واضحه که ایشون طرفداران ای ام دی رو به دسیسه چینی برای طرفداران انویدیا متهم میکنه

ایشون به مدیریت تهمت زده یا نه به خودشون و مدیریت مربوط میشه اما تهمت به طرفداران ای ام دی خیر !

قانون 3 فروم لیون

از هر گونه بی احترامی به کاربران دیگر ، مدیران و مسئولان سایت و یا عقاید هر قشر یا فرد ٬پرهیز نمایید.

...............................

در مورد عملکرد آقای حسینی هم با خود ایشون صحبت کنید ، هیچ معنی نداره که در جواب من به عملکرد ایشون پرداخته بشه .

موفق باشید

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

از دوستان گلم عذر خواهی میکنم که تاپیک رو به حاشیه بردم و به بحثتون بدون حاشیه ادامه بدید لطفا

و مجبوریم هر گونه پست که تاپیک رو به حاشیه میبره رو حذف کنیم از این پس  @};-

لینک به دیدگاه

در خصوص Vat لازم بذکر میزانش براساس کشور مبدا یا تولید کننده مشخص میشه برخی کم برخی زیاد که اون هم باز مربوط به کالا های خاصی میشه

و در خصوص Tax در امریکا مالیات هر کالایی که خریداری بشه شما روی قیمتش مالیاتش رو پرداخت میکنید همچون کشور عزیزمون

اما در اخر سال قبل از رسیدن فیش مالیات توسط پست در امریکا یک فرم به درب خانتون میاد که در اون لیست تمام کالاهایی که خریداری کردید و مالیاتش رو پرداخت کردید بهمراه مشخصاتش یاداشت میکنید تا مالیات کالاهای خریداری شده از حساب اخرتون کسر بشه و دوبار شما مالیات پرداخت نکنید

میزان Vat پرداختی هم در همون فرم حساب میشه

درسته تولید گرافیک یا قطعات سخت افزاری در ایران نداریم اما واقعا سخت میشه اگر وضعیت AMD به وضعیت مادربرد های سری Asrock 1151 گرفتار بشه

بحث تایپیک منحرف شد ...شرمنده @};- :)

طراحی خوبی داره

:huh: :huh:

اولا موضوع حرف من کلی بود که باید قیمت تمام شده یک کالا را=قیمت کالا در کشور سازنده +مالیات آن کشور+هزینه گمرک+سود وارد کننده (هزینه حمل و نقل کالا+سود خواب پول +هزینه های مغازه دار) 

در نظر گرفت نه قیمت کالا در یک فروشگاه در کشور سازنده

چون من سه سال در حوزه ترجمه در حوزه  اقتصادی فعالیت میکردم به قوانین اقتصادی کشورها اشراف دارم 

کشور امریکا که شامل 50 ایالت است در دو ایالت میشیگان و هاوایی چیزی شبیه به vat یا مالیات ارزش افزوده دارند که تفاوتهایی با vat دارند

اگه بخوام تفاوتهاشو بگم یه دو صفحه میشه اگه دوست داشته باشی میتونی به سایتهای فرمانداری هر دو ایالت بری و اطلاعات کسب کنی یا اگه بخوای میتونم برات پیام خصوصی کنم

vat یا مالیات بر ارزش افزوده توسط شرکت واردکننده تعیین میشود که در اینجا ایران است و میزان ان 9 درصد در بودجه 95 در نظر گرفته شده و هزینه گمرکات رم و کارت گرافیک هم 4 درصد در نظر گرفته شده است وقتی به قیمت یک کارت این 13 درصد را اضاف کنید تازه میشه قیمت خام کارت در ایران و هر چی از اون بیشتر گرفته شده باشد سود می باشد. البته در نظر بگیرید در این سود هزینه حمل و نقل و هزینه مغازه و هزاین فروشنده نیز میباشد.

در کشور ما در هنگام ورود کالا به کشور در گمرک مالیات بر ارزش افزوده اخذ میشود البته بیشترشون دور زده میشود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
طراحی خوبی داره

اتفاقا فرشید جان با سری Karit مچ میشه.

600.png

با مارک S این گوگولی پایین مچ میشه!

1080hof.jpg

لینک به دیدگاه

@};- MSI GeForce GTX 1060 GAMING X  @};-

Clock frequencies : 1810 MHz (boost)

Memory: 6GB GDDR5 tweaked as well at 8100MHz

msi_gtx_1060.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------

DX12 Benchmarks

1060_1.jpg1060_2.jpg1060_3.jpg1060_4.jpg

Power Consumption

1060_5_power.jpg

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

Asus RX480 Strix OC یکی از قوی ترین کاستوم های 480 ضعیف تر از 1060 رفرنس !    :cool:  :cool:         

bml_perfrel_1920_1080.png

Asus RX480 Strix OC  دما 68 درجه  نهایت نویز 39 دیسیبل ( برای فن های Strix واقعا 39 دیسیبل وحشتناکه! کارت 1080 Strix oc توی لود فقط 33 دیسیبل صدا میده اون هم یه کارت High end نه یه mid rang)

MSI 1060 Gaming X دما 69 درجه نهایت صدا 28 دیسیبل  :x 

خوب بیاید مقایسه کنیم

1

قدرت

قدرت MSI 1060 Gaming X > Asus RX480 Strix OC

اگر قدرت Asus RX480 Strix OC برابر باشه با 100%

در نتیجه قدرت MSI 1060 Gaming X میشه 111%

2

نویز و دما

تفاوت دمایی فقط 1 درجه هست ولی نویز چطور؟

Asus RX480 Strix OC < MSI 1060 Gaming X

نویز MSI 1060 Gaming X توی لود 28 دیسیبل

نویز Asus RX480 Strix OC توی لود 39 دیسیبل

3

قیمت در برابر کارایی

Asus RX480 Strix OC = MSI 1060 Gaming X

این دو دقیقا با هم برابر هستن

Asus RX480 Strix OC از 1060 رفرنس + 6% قیمتش  بهتر هست

MSI 1060 Gaming X هم از 1060 رفرنس دقیقا + 6% قیمتش بهتر هست

درنتیجه این دو باهم برابر هستن.

4

اورکلاک پذیری

با اورکلاک دستی MSI 1060 Gaming X شاهد 15% افزایش کاریی در بازی BF3 بودیم

با اورکلاک دستی Asus RX480 Strix OC فقط شاهد 3% افزایش کارایی دربازی BF3 بودیم  =)) 

نتیجه گیری

با خرید یه 1060 کاستوم (مثل Msi Gaming X) شما با پرداختی هزینه ای برابر میتونید کارتی ساکت تر ، قوی تر و اورکلاک پذیر تر داشته باشید.

شما فعلا تا 2 سال AOS بازی کنید تا 4 تا بازی DX12 بیاد که شاید فرجی بشه کارت های AMD بتونن خودشون رو به کارت های NVIDIA نزدیک کنن :D  

هر بنجی که بالا نام بردم رو لینکش پایین هست.

https://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_1060_Gaming_X/images/perf_oc.png

https://tpucdn.com/reviews/ASUS/RX_480_STRIX_OC/images/perfdollar_1920_1080.png

https://tpucdn.com/reviews/ASUS/RX_480_STRIX_OC/images/perf_oc.png

https://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_1060_Gaming_X/images/perf_oc.png

https://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_1060_Gaming_X/images/fannoise_load.png

https://tpucdn.com/reviews/MSI/GTX_1060_Gaming_X/images/perfdollar_1920_1080.png

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

درود

من همیشه در مشاوره خرید کارت گرافیک میگم لیست بازی های مورد علاقه  رو در اولویت قرار بدید بعد دنبال نتایج عملکرد محصولات مختلف باشید، به فرض مثال اگر اولویت اول شما بازی Ashes of Singularity هست خب من گزینه ای بهتر از RX 480 نمیتونم پیشنهاد بدم، اما اگر دوست دارید گوتی های سال مثله The Witcher 3 رو تجربه کنید قطعا GTX 1060 برای شما انتخاب بهتری خواهد بود، نیازی هم نیست دیگه بنجمارک های صد تا بازی رو لیست کنیم.

@};-

پ.ن: ببخشید دیگه پست ساعت 4 بامداد، فیلم Batman V Superman تازه تموم شد، متاسفانه فیلمش هم بسیار ضعیف بود! :دی

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

@};- MSI GeForce GTX 1060 GAMING X  @};-

Clock frequencies : 1810 MHz (boost)

Memory: 6GB GDDR5 tweaked as well at 8100MHz

msi_gtx_1060.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------

DX12 Benchmarks

1060_1.jpg1060_2.jpg1060_3.jpg1060_4.jpg

Power Consumption

1060_5_power.jpg

نتایج جالبی هستش...از اونجایی که کارت گرافیک های رفرنس amd مطمئنن به خوبی رفرنس های انویدیا هم از لحاظ دما و مصرف و قدرت(منظور همون اورکلاک پذیری بیشتر هستش)نیست...اما این جا با توجه به مقایسه ناعادلانه رفرنس AMD با غیر رفرنس NVIDIA""" بازم RX 480 مثل شیر داره میجنگه!(نتایج بعد از اومدن کارت های غیررفرنس و درایور های بهینه دیدنی تر هم میشه)

لینک به دیدگاه

درود

من همیشه در مشاوره خرید کارت گرافیک میگم لیست بازی های مورد علاقه  رو در اولویت قرار بدید بعد دنبال نتایج عملکرد محصولات مختلف باشید، به فرض مثال اگر اولویت اول شما بازی Ashes of Singularity هست خب من گزینه ای بهتر از RX 480 نمیتونم پیشنهاد بدم، اما اگر دوست دارید گوتی های سال مثله The Witcher 3 رو تجربه کنید قطعا GTX 1060 برای شما انتخاب بهتری خواهد بود، نیازی هم نیست دیگه بنجمارک های صد تا بازی رو لیست کنیم.

@};-

پ.ن: ببخشید دیگه پست ساعت 4 بامداد، فیلم Batman V Superman تازه تموم شد، متاسفانه فیلمش هم بسیار ضعیف بود! :دی

قطعا درسته

مثلا یکی فقط میخواد گرافیک بخره برای Dota 2 برای 144 رفرش ریت توی 2k  برای طرف انویدیا خیلی بهتر هست چون Dota2 با  گرافیک های انویدیا ساز گاری بهتری داره و..

برای Aos هم قطعا AMD.

ولی وقتی که بخوای به طور کلی در نظر بگیریم میانگین چندین بازی تاپ ملاک هست ، دقیقا همون کاری که Techpower میکنه.

لینک به دیدگاه

قطعا درسته

مثلا یکی فقط میخواد گرافیک بخره برای Dota 2 برای 144 رفرش ریت توی 2k  برای طرف انویدیا خیلی بهتر هست چون Dota2 با  گرافیک های انویدیا ساز گاری بهتری داره و..

برای Aos هم قطعا AMD.

ولی وقتی که بخوای به طور کلی در نظر بگیریم میانگین چندین بازی تاپ ملاک هست ، دقیقا همون کاری که Techpower میکنه.

قصد ایجاد بحث و تفرقه رو ندارم اما بازی Aos در کل بازی نیست که آدم بخواد بخاطرش نزدیک 300 دلار هزینه کارت کنه(یعنی فقط و فقط بخاطر این بازی)...این تست هایی میبینید کلا بخاطر اینکه بازی بصورت کامل از DX12 و قابلیت هاش استفاده میکنه و این یعنی آینده..برای مثال کسی که قصد خرید کارت گرافیک داره نمیاد نگاه کنه به بازی که تکلونژی(احتمالا غلط نوشتمش D: ) چند سال گذشته رو داره(اشاره به DX 11) پس در نتیجه این بازی فقط و فقط برای نشان دادن قدرت کارت گرافیک ها در نسل جدید از کد نویسی و بازی سازی هستش و اون هم چیزی نیست جز DX 12 و همین دموی گرافیکی یعنی Aos
لینک به دیدگاه

Asus RX480 Strix OC یکی از قوی ترین کاستوم های 480 ضعیف تر از 1060 رفرنس !    :cool:  :cool:         

Asus RX480 Strix OC  دما 68 درجه  نهایت نویز 39 دیسیبل ( برای فن های Strix واقعا 39 دیسیبل وحشتناکه! کارت 1080 Strix oc توی لود فقط 33 دیسیبل صدا میده اون هم یه کارت High end نه یه mid rang)

MSI 1060 Gaming X دما 69 درجه نهایت صدا 28 دیسیبل  :x 

خوب بیاید مقایسه کنیم

1

قدرت

قدرت MSI 1060 Gaming X > Asus RX480 Strix OC

اگر قدرت Asus RX480 Strix OC برابر باشه با 100%

در نتیجه قدرت MSI 1060 Gaming X میشه 111%

2

نویز و دما

تفاوت دمایی فقط 1 درجه هست ولی نویز چطور؟

نویز MSI 1060 Gaming X توی لود 28 دیسیبل

نویز Asus RX480 Strix OC توی لود 39 دیسیبل

3

قیمت در برابر کارایی

Asus RX480 Strix OC = MSI 1060 Gaming X

این دو دقیقا با هم برابر هستن

Asus RX480 Strix OC از 1060 رفرنس + 6% قیمتش  بهتر هست

MSI 1060 Gaming X هم از 1060 رفرنس دقیقا + 6% قیمتش بهتر هست

درنتیجه این دو باهم برابر هستن.

4

اورکلاک پذیری

با اورکلاک دستی MSI 1060 Gaming X شاهد 15% افزایش کاریی در بازی BF3 بودیم

با اورکلاک دستی Asus RX480 Strix OC فقط شاهد 3% افزایش کارایی دربازی BF3 بودیم  =)) 

نتیجه گیری

با خرید یه 1060 کاستوم (مثل Msi Gaming X) شما با پرداختی هزینه ای برابر میتونید کارتی ساکت تر ، قوی تر و اورکلاک پذیر تر داشته باشید.

شما فعلا تا 2 سال AOS بازی کنید تا 4 تا بازی DX12 بیاد که شاید فرجی بشه کارت های AMD بتونن خودشون رو به کارت های NVIDIA نزدیک کنن :D  

خوب آمار و ارغام شما از ابتدا اشتباه و غلط و بزرگ نمایی بود و من خط اول رو که خوندم حقیقتش موکتو گاز گرفتم از خنده دیگه بقیه جملات شیوای شمارو نتونستم بخونم

Asus RX480 Strix OC طبق گفته ی techpowerup (فکرکنم همه میدونن که اسپانسرش انویدیاست) یکی از ضعیفترین کاستوم های rx480 به حساب میاد با فرکانس 1310MHz یعنی حدود 44MHz از نسخه ی رفرنس (مرجع) بیشتر

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/RX_480_STRIX_OC/

rx480%20asus%20strix%20oc.jpg

اما با این حال طبق اماری که خودتون دادین باز هم در بازیهای dx12 پادشاهی میکرد.

و اما قویترین کاستوم rx480 یعنی :

+Sapphire RX 480 Nitro با فرکانس بوست 1420MHz که هم تو عناوین DX11 و هم DX12 قویترین کارت کاستوم 1060 رو یعنی MSI GTX1060 Gaming x OC 2100MHz رو به خاک و خون کشیده

post-19389-0-06399800-1469097848.pngpost-19389-0-44986700-1469097833.pngpost-19389-0-79006300-1469097783.pngpost-19389-0-86261900-1469097803.png

و در آخر بنچمارکهای جدید  سایت Golem برای 7 عنوان DX12

1FsKug2.pngMPvDVFH.pngwATtheR.png2tIO8zD.pngqrOyVG6.png56qckDx.pngZ4qyFoT.pngEXdsnbr.pngP8W1km2.png

نکته ی قابل تامل در بازیه Rise of tomb rider که به اصطلاح با patch های جدید کاملا به بازیه dx12 تبدیل شده اینه که کارت RX480 در این بازی فریم بیشتری با dx11 گرفته تا dx12

این یعنی شرکت معظم انویدیا سد عظیمی جلوی افزایش پرفورمنس کارتهای amd در بازیه Rise of tomb rider (که انویدیا تایتل هست و به اصطلاح dx12) گذاشته که کاراییه کارت rx480 رو به حداقل برسونه. شما قضاوت کنید ایا تا بحال بازی وجود داشته که کارتهای amd و هم nvidia با dx11 نسبت به dx12 فریم بالاتری بگیرن ؟

tombrider%20dx12.png

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

تا فردا صبح هر کی میتونه بره سراغ یه review یه نتیجه ای رو بگیره بیاره بیاد بیرون،

آقا لپ مطلب یه چیزه،

قدرت 1060 از 480 براساس نتایج 3dmark و 3dmark time spy direct x 12 بیشتره

از نظر دما و نویز 1060 بهتره

در بازیهای دایرکت ایکس 11 هم 1060 بهتره

در بازیهای دایرکت ایکس 12 که تحت ساپورت amd هستند 480 بهتره

در بازی ولکان تحت حمایت amd هم 480 بهتره

از نظر قیمت هم در کارت 250 دلاری 1060 تمام نتایج بالا صادق هست

همون روز اول بیش از 50 سایت این کارتا رو ریویو کردن 50 تا هم تفاوت خوشگل داشتن ولی لپ مطالب این بوده.

مطلب دیگر آینده در این دو کارت مفهوم خیلی بالایی نداره چون کارتهای میان رده بعد از دو حداکثر سه سال از لیست معرفی برای recomended بازیها میان بیرون که الان هم در مورد 960 و 380 و حتی کارتهای 970 و 390 هم افتاده .پس با توجه به پیشرفت شدید گرافیک بازیها و عرضه دو کنسول جدید که میتواند معرف اغاز نسل بعدی بازیها باشد عملا اینده نگری رو بده بهش بره.

از دید من بهترین کار برای افراد مردد بین این دو کارت.

صبر تا مهر و عرضه بازیهای جدید و دیدن بنچمارکهای اونها.

چون میشه از چند سایت نتایج داد به نفع 1060بعد از چند سایت دیگه نتیجه داد برای همون بازی برای 480.

لینک به دیدگاه

خوب آمار و ارغام شما از ابتدا اشتباه و غلط و بزرگ نمایی بود و من خط اول رو که خوندم حقیقتش موکتو گاز گرفتم از خنده دیگه بقیه جملات شیوای شمارو نتونستم بخونم

Asus RX480 Strix OC طبق گفته ی techpowerup (فکرکنم همه میدونن که اسپانسرش انویدیاست) یکی از ضعیفترین کاستوم های rx480 به حساب میاد با فرکانس 1310MHz یعنی حدود 44MHz از نسخه ی رفرنس (مرجع) بیشتر

درود

شما Asus RX 480 Strix رو تست کردید؟ الان از Radeon RX 480 استفاده می کنید؟ از اختلاف این دو تا مطمئن هستید منظورم اینه بنچمارک گرفتید؟

آخرین بازی که شما انجام دادید چی بوده؟ خوشحال میشم نتایج تست رو همین جا قرار بدید تا همه بدونیم که تک پاور آپ اسپانسرش انویدیاست!

اگر نمیتونید پس سکوت کردن حق مسلم شماست.

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

درود

شما Asus RX 480 Strix رو تست کردید؟ الان از Radeon RX 480 استفاده می کنید؟ از اختلاف این دو تا مطمئن هستید منظورم اینه بنچمارک گرفتید؟

آخرین بازی که شما انجام دادید چی بوده؟ خوشحال میشم نتایج تست رو همین جا قرار بدید تا همه بدونیم که تک پاور آپ اسپانسرش انویدیاست!

اگر نمیتونید پس سکوت کردن حق مسلم شماست.

@};-

درود

شما 60 تا 60 تا بنچمارک میزاری مگه تمام اون کارتهارو تست کردین یا ازشون استفاده میکنید یا از اختلافشون مطمئن هستید ؟؟؟

طبق گفته ی سایت مورد علاقه ی شما https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/RX_480_STRIX_OC

Asus rx480 STRIX OC فرکانس بوست 1310MHz رو داره یعنی 44MHz بالاتر از رفرنس درواقع همون رفرنس با مقداره خیلی کمی اورکلاک (به قول شما قویترین نسخه ی کاستوم rx480 :laughing: )

خیلی جالبه شما میای بنچمارک از سایت مورد علاقتون میزاری توی تاپیک مربوط به amd اما یکی مثل من که بنچمارک میزاره توی تاپیک مربوط به nvidia بهتون بر میخوره !

بنچمارکهای شما همه درست و دقیقا بنچمارکهای من و امثال من نادرست وغیر واقعی و باید قبلش کارتهارو تست کرده باشم!

@};-

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...