رفتن به مطلب

راهنمای خرید ، مقایسه و آشنایی با انواع کارت های شبکه ALFA به همراه تشریح برخی مفاهیم و قیمت

pc-maker
 اشتراک گذاری

تجربه شما در مورد کارت الفا   

7 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. در چه وضعیتی هستید ؟

• کارت الفا دارم و راضیم
      1
    • کارت الفا ندارم و نمیخوام
      1
    • نمیدونم باید از کدوم مدل بخرم
      5
    • کارت الفا خریدم ولی مدل اشتباه بوده
      0

Recommended Posts

دوستان میخوام یک مقاله در مورد راهنمایی خرید کارت الفا به زبان ساده به همراه توضیح بعضی مفاهیم شبکه به زبان ساده بنویسم و پی دی افش کنم . متاسفانه اینجا نمیشه و نیاز به صفحه ارایی و ویرایش خواهد داشت . فقط خواستم بدونم شما جند نفر میخوان این مقاله رو بخونن . چون فکر کنم یک هفته ای زمان ببره . می خوام بدونم که ارزش نوشتن داره .
اگه بخوام چند تا سر فصل بگم میشه :
فرق انواع مدل ها
فرق انواع چیپست ها
کارت با چه واتی بخریم .
کارت را به چه قیمتی بخریم .
فرق انواع انتن ها چیست و کدام را باید بخرم .
تشخیص ساده الفای تقلبی از اصلی .
فرکانس 2.4 یا 5 ؟ هر کدام در چه شرایطی ؟

لینک به دیدگاه

سلام 

ممنون بابت تاپیک سوا از pdf شما که ممکنه جواب سوالم داخلش باشه اما میخواستم بدونم از بین این 2 /!3! تا مدل  کدوم بهتره

awus036hv8mn با ورودی 1000 میلی وات!

awus036nhr با ورودی 2000میلی وات! 

و چرا مدل 

AWUS051NH 

گرونتره با ورودی 500میلی وات؟! (بخاطر وجود 5گیگا هرتزهشه؟)5 گیگا هرتز سوا از قابلیت امنیت چه مزیت دیگه ای داره؟ و برد این مدل چقدره؟

کدوم بهتره بیشتر برای استریم!(مولتی کست!) میخواستم تست کنم و قابلیت برد بالاتر برام جالبه .

لینک به دیدگاه

هیچکدوم عزیز !
1 - مدل nhr ورژن یک و دو هر دو یک لکه ننگ برای الفا هستن . حتی قدرتشون به اندازه h هم نیست + باگ های زیاد .
2 - awus036hv8mn  همون awus036h هست و فقط در بسته بندی فرق داره ! بسته بندی شامل کابل و انتن قوی و... میباشد . کلا تمام h ها یکی هستن . همشون هم 1000 وات هستن و نسخه 2000 واتی ندارند و نسخه های 2000 شون اصل نیست . 
3 - AWUS051NH  به خاطر همون دو بانده بودن گرون هست که پیشنهاد نمیشه . چون هر دو باند از یک انتن دوال باند استفاده میکنن . مزیت 5 هم پهنای باند بالا است که برد کمی داره نسبت به 2.4 و خیلی راحت میشه 4K استریم کرد .
اگر واقعا برای استریم نیاز دارید 
AWUS036ACH
AWUS036AC

که اولی پیشنهاد میشه و از امازون بخرید .

ویرایش شده توسط pc-maker
لینک به دیدگاه

درود

اگر راهنما مرتب و به زبانی شفاف و گویا نوشته بشه به کار من و احتمالا کسان دیگر خواهد آمد.

سپاس

لینک به دیدگاه

درود

اگر راهنما مرتب و به زبانی شفاف و گویا نوشته بشه به کار من و احتمالا کسان دیگر خواهد آمد.

سپاس

چشم . حتما سعی میکنم بهترین باشه . ولی وقت میبره . 

لینک به دیدگاه

1وات برای استفاده در خونه مشکلی برای سلامت ایجاد نمیکنه؟ با توجه به اینکه مودم ها معمولا 200/100 میلی وات هستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1وات برای استفاده در خونه مشکلی برای سلامت ایجاد نمیکنه؟ با توجه به اینکه مودم ها معمولا 200/100 میلی وات هستن

درود دوست گرامی ، موبایل شما تغریبا 1 وات خروجی داره که میگیری کنار گوشت و صحبت میکنی حالا این وای فای اگه 1 وات بفرسته با توجه به اینکه حداقل 1 متر از شما فاصله داره توان تابش شده به شما حداقل 100 برابر کمتره از موبایل .

لینک به دیدگاه

خیر اصلا این موضوع تاثیر امواج بر سلامت بحث تئوری هست و هیچ شواهدی بر تاثیر مخرب امواج نیست . در ضمن شما شاید هیچ وسیله برقی خونه نداشته باشید ولی باز هم امواج چندین واتی شما رو محاصره کردن . 

لینک به دیدگاه

هیچکدوم عزیز !

1 - مدل nhr ورژن یک و دو هر دو یک لکه ننگ برای الفا هستن . حتی قدرتشون به اندازه h هم نیست + باگ های زیاد .

2 - awus036hv8mn  همون awus036h هست و فقط در بسته بندی فرق داره ! بسته بندی شامل کابل و انتن قوی و... میباشد . کلا تمام h ها یکی هستن . همشون هم 1000 وات هستن و نسخه 2000 واتی ندارند و نسخه های 2000 شون اصل نیست . 

3 - AWUS051NH  به خاطر همون دو بانده بودن گرون هست که پیشنهاد نمیشه . چون هر دو باند از یک انتن دوال باند استفاده میکنن . مزیت 5 هم پهنای باند بالا است که برد کمی داره نسبت به 2.4 و خیلی راحت میشه 4K استریم کرد .

اگر واقعا برای استریم نیاز دارید 

AWUS036ACH

AWUS036AC

که اولی پیشنهاد میشه و از امازون بخرید .

امازون که تجربه نداشتم و هزینه اش چند برابر میشه 

پس با این حساب نظرتون راجب مدل معمولیش

awus036h

رو بردارم چیه ؟ طبق گفته فروشنده(سایت) برد قطعه ابی هست (میگن ابی اصل)

و یک فروشنده دیگه (تاپیک های همسایه!)برد ابی میده و تضمین میکنه اصله که تو سایتش توسط کد دستگاه میتونیم چک کنیم  از اصل بودنش!

ویرایش شده توسط amir*
لینک به دیدگاه

امازون که تجربه نداشتم و هزینه اش چند برابر میشه 

پس با این حساب نظرتون راجب مدل معمولیش

awus036h

رو بردارم چیه ؟ طبق گفته فروشنده(سایت) برد قطعه ابی هست (میگن ابی اصل)

و یک فروشنده دیگه (تاپیک های همسایه!)برد ابی میده و تضمین میکنه اصله که تو سایتش توسط کد دستگاه میتونیم چک کنیم  از اصل بودنش!

036h برای استریم بسیار ضعیف هست . ولی اگر خواستید تاپیک های همسایه و رو بیخیال بشید . یک جای معتبر که میتونید ازش بخرید رو براتون پ.خ میکنم . 

ویرایش شده توسط pc-maker
لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی ، موبایل شما تغریبا 1 وات خروجی داره که میگیری کنار گوشت و صحبت میکنی حالا این وای فای اگه 1 وات بفرسته با توجه به اینکه حداقل 1 متر از شما فاصله داره توان تابش شده به شما حداقل 100 برابر کمتره از موبایل .

حرف زدن با موبایل چند دقیقه طول میکشه ولی امواج وای فای 24/7 هست.

تاثیر امواج بر روی سلامت تئوری نیست بلکه اینکه هنوز اثبات نشده بحث روی تاثیر امواجی هست که توان پایین دارند مثل موبایل.

چیزی که قابل تامل هست تجهیزات indoor شرکت های معروف که استادندارد رو رعایت میکنند اغلب توانی در حدود  100 میلی وات دارند..

لینک به دیدگاه

حرف زدن با موبایل چند دقیقه طول میکشه ولی امواج وای فای 24/7 هست.

تاثیر امواج بر روی سلامت تئوری نیست بلکه اینکه هنوز اثبات نشده بحث روی تاثیر امواجی هست که توان پایین دارند مثل موبایل.

چیزی که قابل تامل هست تجهیزات indoor شرکت های معروف که استادندارد رو رعایت میکنند اغلب توانی در حدود  100 میلی وات دارند..

بله حرف حق جواب نداره  @};-

لینک به دیدگاه

امروز سایت الفا نتورک به صورت رسمی اعلام کرد تمام بسته بندی هایی که به شکل زیر از مدل H تو بازار هستن و اکثرا هم روشون عربی نوشته تقلبی هستن .

kw80_1.jpg

این مدل ها با اینکه در لینوکس با چیپ اصلی شناخته میشن ولی به هیچ وجه تولید الفا نیستن و تفاوت زیادی در نحوه طراحی مدار دارن . 

عکس قوطی اصلی محصول به نقل از سایت سازنده :

vjl7_13675744001031342323.jpg

ویرایش شده توسط pc-maker
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من برای استفاده در شرکت و همچنین دانشگاه به یک کارت شبکه وایرلس برای لپ تاپ نیاز دارم، چون فاصله از اکسس پوینت زیاد هست، کارت شبکه خود لپ تاپ جواب نمیده و اصلاً کانکت نمیشه

شما کدام مدل آلفا رو به من توصیه میکنید؟ آیا پکت اینجکشن رو هم ساپورت میکنن؟ لطفاً بُرد (متراژ) در داخل ساختمان و حدود قیمت مدل معرفی شده رو هم بفرمایید. آنتن مجزا اضافه میشه؟ آیا آنتن قویتر به برد صدمه میزنه؟

فاصله من از اکسس پوینت 4 طبقه هست. (حدود 15 متر ارتفاع). اگر فروشنده معتبر در تهران می شناسید لطفاً معرفی کنید.

با تشکر

ویرایش شده توسط ahmaditt
لینک به دیدگاه

شما نیاز به مدل AWUS036NHA دارید که تو ایران نیست و کسی هم نمیاره چون صرف نمیکنه .

محدوده قیمت 200 تا 180 تومن هست برای این محصول . میتونید از آمازون خرید کنید . بنده به شخصه تهران رو زیر و رو کردم و مدل های خوب الفا رو پیدا نکردم و هر چی مدل awus036h بود تقلبی بود .

بنده خودم میخوام برای خودم یکی از امازون بخرم . اگر خواستید در پیام خصوصی مطرح کنید تا با هم سفارش بدیم و هزینمون کمتر بشه . بنده هم اتفاقا دنبال هم خریدی بودم  ^_^

سلام دوست عزیز

من برای استفاده در شرکت و همچنین دانشگاه به یک کارت شبکه وایرلس برای لپ تاپ نیاز دارم، چون فاصله از اکسس پوینت زیاد هست، کارت شبکه خود لپ تاپ جواب نمیده و اصلاً کانکت نمیشه

شما کدام مدل آلفا رو به من توصیه میکنید؟ آیا پکت اینجکشن رو هم ساپورت میکنن؟ لطفاً بُرد (متراژ) در داخل ساختمان و حدود قیمت مدل معرفی شده رو هم بفرمایید. آنتن مجزا اضافه میشه؟ آیا آنتن قویتر به برد صدمه میزنه؟

فاصله من از اکسس پوینت 4 طبقه هست. (حدود 15 متر ارتفاع). اگر فروشنده معتبر در تهران می شناسید لطفاً معرفی کنید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...