رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 8 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

اون فریز شدن احتمال زیاد از هاردتون هست اگر قدیمی باشه.

چون پردازنده شما با گرافیکتون توی سی اس گو حداقل گلوگاه نیست.

اگر ssd فضا داره سی اس رو متقل کنید توش و تست کنید.

اگر فریم پایین میگیرید چک کنید ببینید anti aliasing رو نبردید بالا تنظیمات گیم رو هم از پنل کارت گرافیک همون نرم افزار amd adrenalin ریست کنید هم از داخل بازی

سلام ممنون

بنده الان دو هارد و یک ssd روی سیستم دارم

یک هارد 2 ترا وسترن ابی 6 ماه استفاده شده

هارد دوم 160 گیگ وسترن مشکی قدیمی

روی ssd فقط ویندوز نصب هست و همه برنامه های کاربردی و بازی ها داخل هارد 2 ترا هست من احساس میکنم هارد 2 ترا اذیت میکنه

چجوری چک کنم ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 9 دقیقه قبل، amirafshar گفته است :

سلام ممنون

بنده الان دو هارد و یک ssd روی سیستم دارم

یک هارد 2 ترا وسترن ابی 6 ماه استفاده شده

هارد دوم 160 گیگ وسترن مشکی قدیمی

روی ssd فقط ویندوز نصب هست و همه برنامه های کاربردی و بازی ها داخل هارد 2 ترا هست من احساس میکنم هارد 2 ترا اذیت میکنه

چجوری چک کنم ؟

روی ssd اگر فضای کافی به اندازه دیتای cs go دارید انتقال بدید به ssd تون بازیو ران کنید و چک کنید ببینبد اوکی هست یا خیر.

دقیق خاطرم نیست حدود ۱۶ گیگ فضا میخواد اون گیم.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

روی ssd اگر فضای کافی به اندازه دیتای cs go دارید انتقال بدید به ssd تون بازیو ران کنید و چک کنید ببینبد اوکی هست یا خیر.

دقیق خاطرم نیست حدود ۱۶ گیگ فضا میخواد اون گیم.

الان شده 26 گیگ 

دلم نمیاد توی ssd چیزی بریزم خساست دارم به خرج میدم 

ssd برنامه نصب کنم چون هر چند روز یه بار بازی اپ میشه مشکلی پیش نمیاد برای ssd ?

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، amirafshar گفته است :

الان شده 26 گیگ 

دلم نمیاد توی ssd چیزی بریزم خساست دارم به خرج میدم 

ssd برنامه نصب کنم چون هر چند روز یه بار بازی اپ میشه مشکلی پیش نمیاد برای ssd ?

من فقط برای تست عرض کردم خدمت شما.

شما بریز یکی دو روز پلی بده. اگر مشکل حل شده بود باید هاردتون رو تعویض کنید یا اگر بودجه دارید یه ssd برای گیمتون بخرید.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام

من سیستمو یک ارتقایی دادم بازم هنوز این مشکل افت فریمو دارم

مادربورد:    gigabyte h310m s2h 2.0

سی پی یو:    intel core i3 9100f

رم:        atata ddr4 2666 8gb

قطعات دیگمم همون قبلی هایه ولی با اینکه اینا رو عوض کردم بازم افت فریم دارم.

مثلا توی بازی fortnite که جدیدا دارم بازی میکنم موقعی که می خوای سوار بتل باس بشی وقتی دوربین بازیرو میچرخونم از فریم 60 میاد به یازده بعد یک دقیقه درست میشه همون 60 میده ولی بازم وسط بازی همینحوری میشه 

ولی باز بجاش توی بازی apex اصلا افت فریم ندارم با اینکه همه تنظیمات گرافیکی هم رو اخرشه هر دو تای بازی ها رو هم روی ssd نصب کردم هم روی هارد فرقی نکرد.

خودم چند تا احتمال میدم می خواستم ببینم نظر شما چیه؟

اول اینکه فکرمیکنم  بخاطر تک کاناله بودن رممه یا 8 گیگ بودن رمم که میخوام یک رم 8 دیگه بگیرم 16 بکنمش

دوم اینکه یک مشکل خیلی جالبه دیگه که دارم اینه که یک بار وقتی داشتم apex بازی میکردم وسط بازی صدای هاردم اومد که انگار روشن شده بعد بازی و سیستم برای چند دقیقه هنگ کرد بار دومم توی fortnite بود که موقه بازی بازم هاردم روشن شد این دفعه کلا تصویر مانیتور رفت انگار که مانیتورو به کارت گرافیک وصل نیست که مجبور شدم کامپیوترو ری استارتش کنم 

مشکل دومو می خواستم با خریدن یک هارد یا یک ssd حل کنم واقعا نمیدونم چرا وقتی بازی روی ssd نصبه و ویندوزمم روی ssd نصبه بازم هاردم مشکل درست میکنه

ببخشین زیاد شده امیدوارم بتونین یک راه حلی برای مشکلم بهم بگین ممنون

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، hojjatgb گفته است :

با سلام

من سیستمو یک ارتقایی دادم بازم هنوز این مشکل افت فریمو دارم

مادربورد:    gigabyte h310m s2h 2.0

سی پی یو:    intel core i3 9100f

رم:        atata ddr4 2666 8gb

قطعات دیگمم همون قبلی هایه ولی با اینکه اینا رو عوض کردم بازم افت فریم دارم.

مثلا توی بازی fortnite که جدیدا دارم بازی میکنم موقعی که می خوای سوار بتل باس بشی وقتی دوربین بازیرو میچرخونم از فریم 60 میاد به یازده بعد یک دقیقه درست میشه همون 60 میده ولی بازم وسط بازی همینحوری میشه 

ولی باز بجاش توی بازی apex اصلا افت فریم ندارم با اینکه همه تنظیمات گرافیکی هم رو اخرشه هر دو تای بازی ها رو هم روی ssd نصب کردم هم روی هارد فرقی نکرد.

خودم چند تا احتمال میدم می خواستم ببینم نظر شما چیه؟

اول اینکه فکرمیکنم  بخاطر تک کاناله بودن رممه یا 8 گیگ بودن رمم که میخوام یک رم 8 دیگه بگیرم 16 بکنمش

دوم اینکه یک مشکل خیلی جالبه دیگه که دارم اینه که یک بار وقتی داشتم apex بازی میکردم وسط بازی صدای هاردم اومد که انگار روشن شده بعد بازی و سیستم برای چند دقیقه هنگ کرد بار دومم توی fortnite بود که موقه بازی بازم هاردم روشن شد این دفعه کلا تصویر مانیتور رفت انگار که مانیتورو به کارت گرافیک وصل نیست که مجبور شدم کامپیوترو ری استارتش کنم 

مشکل دومو می خواستم با خریدن یک هارد یا یک ssd حل کنم واقعا نمیدونم چرا وقتی بازی روی ssd نصبه و ویندوزمم روی ssd نصبه بازم هاردم مشکل درست میکنه

ببخشین زیاد شده امیدوارم بتونین یک راه حلی برای مشکلم بهم بگین ممنون

یه هارد جدید هم باید! بگیری

لینک به دیدگاه

HDD رو بذار کنار کلا چون اونم باعث interrupt سیستمت میشه با توجه ب صداهایی ک میده کلا موی دماغ...

گرافیک رو روی سیستم یکی از دوستات بذار تست کن ببین دقیقا این مشکل بوجود میاد یا نه...؟

ی گرافیک همرده هم از دوستات بیار رو سیستم خودت تست کن.

پاورتم ی تستی بکن اگه مشکل از بالایی ها نباشه- درصورت امکان با پاورتستر

تست روی یک سیستم کاملا سالم باشه...سیستم سالم...

هرکسیم گفته گلوگاه از CPU هست بی شک دانشی از کامپیوتر نداره!

همه چی ب تست تکی قطعات ربط داره و تمام

بقیش دیگه خودتی و خودت

برحسب تجربه i3 9100f میاد دقیقا 10-15 درصد بهتر از i5 3570 فریم میده.

پس مشکل پردازنده نداری..

گرافیک هم ک مچه...رم هم یجورایی کمه ولی علت اینهمه گلوگاه نمیشه!

تنها سه حالت داره یا گرافیکت موشکول داره یا رمت یا پاورت راندمانش خر شده!

ک نظر بنده روی مشکل گرافیک و حتی درایور نمیتونه باشه... بخاطر ماینینگ و حتی بایوس خرابش میتونه باشه و نیاز ب بایوس زنی دوباره و سالم باشه شاید!

رو جمله ای ک زیرشو خط کشیدم تاکید دارم!

تجربه حرف اول رو میزنه و تمام!

ویرایش شده توسط kakamoon
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hojjatgb گفته است :

با سلام

داداش مبارکه. اگه تو جاهای شلوغ فریم میاد پایین‌طبیعیه. چون فورتنایت یخورده پردازنده‌ محوره.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، kakamoon گفته است :

رکسیم گفته گلوگاه از CPU هست بی شک دانشی از کامپیوتر نداره!

داداش یه سر بری بازیای پردازنده محور بزنی مثل فورتنایت و بتلفیلد و امثالهم دقیقا میفهمی گلوگاه تو پردازنده ی ۴ هسته ای یعنی چی‌ و‌به طبعش میفهمی باید به دانش کامپیوتر کی شک کنی. من نوعی هیچ ادعایی ندارم ولی فکتم صادر نمیکنم. دوست عزیز شما به قول دوستان‌هاردتم تعویض کن ولی تو تنظیماتم گزینه هایی که به پردازنده وابسته هستن رو کاهش بدین نتیجه رو بگین. به نظرم به دو کاناله بودن رم مربوط نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، kakamoon گفته است :

HDD رو بذار کنار کلا چون اونم باعث interrupt سیستمت میشه با توجه ب صداهایی ک میده کلا موی دماغ...

گرافیک رو روی سیستم یکی از دوستات بذار تست کن ببین دقیقا این مشکل بوجود میاد یا نه...؟

پاورتم ی تستی بکن اگه مشکل از بالایی ها نباشه- درصورت امکان با پاورتستر

تست روی یک سیستم کاملا سالم باشه...سیستم سالم...

هرکسیم گفته گلوگاه از CPU هست بی شک دانشی از کامپیوتر نداره!

همه چی ب تست تکی قطعات ربط داره و تمام

بقیش دیگه خودتی و خودت

برحسب تجربه i3 9100f میاد دقیقا 10-15 درصد بهتر از i5 3570 فریم میده.

پس مشکل پردازنده نداری..

گرافیک هم ک مچه...رم هم یجورایی کمه ولی علت اینهمه گلوگاه نمیشه!

تنها سه حالت داره یا گرافیکت موشکول داره یا رمت یا پاورت راندمانش خر شده!

ک نظر بنده روی مشکل گرافیک و حتی درایور نمیتونه باشه... بخاطر ماینینگ و حتی بایوس خرابش میتونه باشه و نیاز ب بایوس زنی دوباره و سالم باشه شاید!

رو جمله ای ک زیرشو خط کشیدم تاکید دارم!

تجربه حرف اول رو میزنه و تمام!

ممنونم برای راهنمایی ولی گرافیک و تست استرس گرفتم هیچ مشکلی نداره درسته، بعدشم اگه مشکلی داشته باشه که باید توی خود apex نشون بده  بعدشم من همه قطعاتو تازه خریدم فقط تنها قطعه ای که از سیستم قبلیم مونده یک هارد ۳۲۰ مکستوره با خوده کیس 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

داداش یه سر بری بازیای پردازنده محور بزنی مثل فورتنایت و بتلفیلد و امثالهم دقیقا میفهمی گلوگاه تو پردازنده ی ۴ هسته ای یعنی چی‌ و‌به طبعش میفهمی باید به دانش کامپیوتر کی شک کنی. من نوعی هیچ ادعایی ندارم ولی فکتم صادر نمیکنم. دوست عزیز شما به قول دوستان‌هاردتم تعویض کن ولی تو تنظیماتم گزینه هایی که به پردازنده وابسته هستن رو کاهش بدین نتیجه رو بگین. به نظرم به دو کاناله بودن رم مربوط نمیشه.

البته امروزی توی fortnite روی تنظیمات epic  و highلود سی پی یوم ۱۰۰ درصد بود

لینک به دیدگاه

گرافیک رو روی سیستم یکی از دوستات بذار تست کن ببین دقیقا این مشکل بوجود میاد یا نه...؟

دونه دونه قطعاتو رو سیستم یکی دیگه تست کن.

دقت!

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

داداش مبارکه. اگه تو جاهای شلوغ فریم میاد پایین‌طبیعیه. چون فورتنایت یخورده پردازنده‌ محوره.

ممنون.

ولی خوب خیلی روی اعصابه

لینک به دیدگاه

دوستان یادم رفت یک چیزه دیگه هم بگم من حتی همه تنظیمات بازی رو هم روی low گذاشتم بازم افت فریم دارم رم  کامپیوترم چی روی تنظیمات low یا روی high  داره ۶ گیگ از ۸ گیگ استفاده میکنه واقعا دیگه دارم دیوانه میشم کل سیستممو عوض کردم باز درست نشده

ویرایش شده توسط hojjatgb
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، hojjatgb گفته است :

دوستان یادم رفت یک چیزه دیگه هم بگم من حتی همه تنظیمات بازی رو هم روی low گذاشتم بازم افت فریم دارم رم  کامپیوترم چی روی تنظیمات low یا روی high  داره ۶ گیگ از ۸ گیگ استفاده میکنه واقعا دیگه دارم دیوانه میشم کل سیستممو عوض کردم باز درست نشده

حساس نباش‌. فریمو رو‌ ۶۰ قفل کن. رو اپیک ممکنه رم کم بیاری. دقیق نمیدونم. ببین اگه تو جاهای شلوغ و پر زد و خورد فریمت میاد پایین بعد میره بالا گلوگاه پردازنده میتونه باشه. یه رم دیگه هم تونستی پیدا کن بنداز رو سیستمت تست کن ببین فرقی میکنه یا نه. اگه فرق کرد یه رم دیگه بخر اگه نکرد که هیچ. فورتنایتو رو اس اس دی بری بهتره. درکل سعی کن از بازی لذت ببری.

لینک به دیدگاه

پردازندت رو چند درصد وقتی افت فریم داری؟ اگه رو صد درصده از پردازندته. اگه نه بگو دنبال یه راه حل دیگه باشیم.

ویرایش: اینکه‌ میگی هم رو low هم رو high شش گیگ رم پر کرده احساس میکنم یه جای کار میلنگه. احتمال کم اوردن رم هم هست. شما یه رم امانت بگیر از دوستی کسی بیار با اونم تست کن. اگه مشکلی نداری با قیمت رم بهتره یه رم دیگه عین رم خودت بخری بندازی رو سیستمت. اگه نه بودجه نداری که همون امانت بگیر تست کن تا حداقل این گزینه رو هم تست کرده باشی.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

پردازندت رو چند درصد وقتی افت فریم داری؟ اگه رو صد درصده از پردازندته. اگه نه بگو دنبال یه راه حل دیگه باشیم. 

بالا پایین میره رو ۱۰۰ میره ۸۰ میره روی ۵۰ هم میاد نمیشه دقیق گفت چقدره

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

حساس نباش‌. فریمو رو‌ ۶۰ قفل کن. رو اپیک ممکنه رم کم بیاری. دقیق نمیدونم. ببین اگه تو جاهای شلوغ و پر زد و خورد فریمت میاد پایین بعد میره بالا گلوگاه پردازنده میتونه باشه. یه رم دیگه هم تونستی پیدا کن بنداز رو سیستمت تست کن ببین فرقی میکنه یا نه. اگه فرق کرد یه رم دیگه بخر اگه نکرد که هیچ. فورتنایتو رو اس اس دی بری بهتره. درکل سعی کن از بازی لذت ببری.

شما درست میگین ولی روی بیشتر بازی ها این افت فریمو دارم منم خودم فکر میکنم یک رم دیگه بندازم درست میشه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

شما درست میگین ولی روی بیشتر بازی ها این افت فریمو دارم منم خودم فکر میکنم یک رم دیگه بندازم درست میشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hojjatgb گفته است :

ببین رفیق من نمیتونم دقیق بگم با خرید رم این‌مشکلت حل میشه یا نه. بهترین راهش‌ اینه یه رم دیگه گیر بیاری تست کنی‌ یا اگه از لحاظ مالی مشکلی نداری یبار رم‌ بخر خودتو‌ خلاص کن‌ چون اکثر بازیای الان بیشتر از ۸ گیگ رم نیاز دارن. من فورتنایت چپتر ۲ رو نرفتم برا همین دقیق نمیتونم بگم رم ۸گیگ بیشتر مصرف میکنه یا نه. باز نصب کنم بهت حتما میگم. فعلا فریم رو روی ۶۰ قفل کن تا افت فریم کمتری داشته باشی تا این مشکلت حل بشه.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، hojjatgb گفته است :

2500k

1060 

من هنوز به هارد مشکوکم ..روی یک هارد اکسترنال ترجبحا usb3 بازی بریزید و تست کنید

wwzRetailEgs_2019_12_23_07_25_56_919.jpg

یه تست بنچمارک بگیرید

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان از شما یه کمک می خواست من از ویندوز 10 استفاده می کنم و پردازندم و گرافیکم قدیمیه core i3 4150 و gt 630 دارم لطفا بگید چطوری 5 تا 10 فریم زیادی تو بازی بگیرم؟

لینک به دیدگاه

ایا از تنظیمات ویندوز میشه فریم بیشتری گرفت

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

-------------

بهترین پیشنهاد اینه که بفکر ارتقایی گرافیک باشی ...

( اگه بودجه محدودی هم داشته باشی میتونی گرافیک دست دوم تهیه کنی  )

لینک به دیدگاه

از طریق تنظیمات کیف پولت میتونی هر چقدر بخوای فریم بگیری

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...