رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیز

درسته، تاثیر داره. ولی دوستان که فرمودن، شما چقدر باید گرافیک و پردازنده قدرتمندی داشته باشید که باس زیر 3000 باهاش گلوگاه بشه

اما، اما، اما، هیچ ستاپ 8 گیگ 3200 مگاهرتزی، بهتر از یه ستاپ 16 گیگ 2400 مگاهرتزی نیست.

8 گیگ به خودی خود، سایزی گلوگاهه برای سال 2020. این انتخاب و مقایسه، اصلا درست نیست.

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 12 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام عزیز

درسته، تاثیر داره. ولی دوستان که فرمودن، شما چقدر باید گرافیک و پردازنده قدرتمندی داشته باشید که باس زیر 3000 باهاش گلوگاه بشه

اما، اما، اما، هیچ ستاپ 8 گیگ 3200 مگاهرتزی، بهتر از یه ستاپ 16 گیگ 2400 مگاهرتزی نیست.

8 گیگ به خودی خود، سایزی گلوگاهه برای سال 2020. این انتخاب و مقایسه، اصلا درست نیست.

سلام ، تو عکسی که تصویر بالا هست گرافیک با تمام رم ها 98 تا 99 درصد استفاده شده ، پس این افزایش فریم ربطی به قدرت گرافیک نداره ، یعنی تو شرایط یکسان رم با فرکانس 3200 حدود 28 درصد بیشتر از رم با فرکانس 2400 بهت فریم میده 

لینک به دیدگاه

با سی پی یو اینتل core i7 8700k و 1080ti بنده کاملا تست کردم و باس هیچ گونه تاثیری(شاید 1 fps) نداشت در فریم دهی.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Black Boy گفته است :

سوم سرعت تاثیر داره اما بیشتر روی سی پی یو های رایزن خودش رو نشون میده تا اینتل

پهنای باند پهنای بانده 

ربطی نداره! پهنای باند بیشتر ظرفیت انتقال اطلاعات سریع رو فراهم میکنه چه amd چه intel 

در 7 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

باس رم تاثیر زیادی

بیشتر دوکاناله بودن تاثیر داره بعد از اون میرسه به فرکانس به طور کلی بخوای در نظر بگیری سیستم های الان گلوگاه خالصن مهم اینه بتونن نیاز مارو برطرف کنن یا نه

سعی کنید همون 2666 2کاناله تهیه کنید بهتر از 3200 تک کاناله هست 🙂 (با حجمش کار ندارم یکسان در نظر میگیرم)

البته یادمون نره به جز فرکانس تایمینگ های دیگه هم هستن که میتونن اثر بزارن این مقایسه ها بیشتر برای فریم های بالا کاربرد داره که انتقال بیشتری نیازه رو h310 شما اثری نداره 🙂 البته نمیدونم، اگه بتونید دستی به اون فرکانس xmp برسونید تاثیرشو حس خواهید کرد فقط نمیدونم میتونید دستی تغیرات ایجاد کنید یا نه باید از بایوس چک کنید

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

2400 میتونن به 3000 ارتقاع

امکان سوختنش نیست؟ من الان 2400 دارم فقط فرکانسو ببرم رو 3000؟ 

xmp نداره ها! بعد اینکه اگه مشکل بخوره خودش دیفالت میکنه؟ یا باید جامپر رو بزنی بایوس ریست بشه؟

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

پهنای باند پهنای بانده 

ربطی نداره! پهنای باند بیشتر ظرفیت انتقال اطلاعات سریع رو فراهم میکنه چه amd چه intel 

بیشتر دوکاناله بودن تاثیر داره بعد از اون میرسه به فرکانس به طور کلی بخوای در نظر بگیری سیستم های الان گلوگاه خالصن مهم اینه بتونن نیاز مارو برطرف کنن یا نه

سعی کنید همون 2666 2کاناله تهیه کنید بهتر از 3200 تک کاناله هست 🙂 (با حجمش کار ندارم یکسان در نظر میگیرم)

البته یادمون نره به جز فرکانس تایمینگ های دیگه هم هستن که میتونن اثر بزارن این مقایسه ها بیشتر برای فریم های بالا کاربرد داره که انتقال بیشتری نیازه رو h310 شما اثری نداره 🙂 البته نمیدونم، اگه بتونید دستی به اون فرکانس xmp برسونید تاثیرشو حس خواهید کرد فقط نمیدونم میتونید دستی تغیرات ایجاد کنید یا نه باید از بایوس چک کنید

کاملا ربط داره !

پردازنده های رایزن با فناوری MCM ساخته شدن و کاملا با نسخه اینتلی متفاوت هستند . صد البته پهنای باند بیشتر در هر دو تاثیر مثبت داره اما در یکی بیشتر از دیگریه .

توی GPU هم همینه :

...........................

اون قسمت تک کاناله و دو کاناله کاملا صحیحه . دو کاناله 2666 به تک کاناله 3200 برتری داره .

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

پهنای باند پهنای بانده 

همونطور که گفتم فرکانس بالاتر روی رایزن بیشتر تاثیر داره تا اینتل. این مورد احتمال زیاد این مورد به خاطر زمان تاخیر داخلی پردازنده های رایزن و ساختار چند ماژول بودنشون هست.

در نسل سه این مورد به خوبی کنترل شده و به مرحله بسیار قابل قبولی رسیده اما هنوز هم نیاز به فرکانس بالاتر در رایزن بیشتر احساس میشه

اختلاف فریم بین فرکانس های مختلف بین اینتل و ای ام دی

جهت اطلاعات بیشتر میتونید جستجو کنید

بدرود

اینتل:

2020_06.25-00_22.thumb.png.7f59f0015fd56a577c001f2d0c4f561c.png

R5 3600

1.jpg

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

امکان سوختنش نیست؟ من الان 2400 دارم فقط فرکانسو ببرم رو 3000؟ 

xmp نداره ها! بعد اینکه اگه مشکل بخوره خودش دیفالت میکنه؟ یا باید جامپر رو بزنی بایوس ریست بشه؟

سوختن تا زمانی که ولتاژ در محدوده خطرناک قرار نگیره، غیر ممکنه .

معمولا با ولتاژ 1.35 میتونن تا 3000 برسن (این ولتاژ هیچ خطری نداره، پس قبل افزایش فرکانس رم، ولتاژ رو بذارید روی 1.35)

چون xmp نداره، احتمال اینکه Clear Cmos لازم بشی، خیلی زیاده. باید با سعی و خطا بهش برسید ولی شما ولتاژ رو روی 1.35 تنظیم کن و پله پله فرکانس رو زیاد کن و داخل ویندوز یک تست پایداری از رم بگیر.

امید زیادی هست که تا 3000 بدون خطا و ارور پیش برید.

اگه مدل رم، مادربورد و پردازنده رو هم بگید، شاید بدون خطا بشه بهش رسید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه راهنمای به منم بکنید دقیقا همین موضوع 1 ماهه گرفتارم کرده 

من ryzen 7 2700x و مین برد asus rog strix x470 f دارم یه رم دوال 8 3200 دارم یه رم تکی 8 گیگ باس 3000 هم انداختم ولی کلا فرکانس رمم رئ 2133 هست از تو بایوس تا میبرم رو 3200 سیستم بالا نماید حتا زمانی که فقظ رم دوال بود نمیدونم واقعا چه کمنم الا بردمش رو 2400 ولی بازم مطما نیستم که واسه تمامی رم ها رفته بالا یا نه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

فناوری MCM ساخته شدن و کاملا با نسخه اینتلی متفاوت هستند . صد البته پهنای باند بیشتر در هر دو تاثیر مثبت داره اما در یکی بیشتر از دیگریه

درست، کجا گفته بیشتر اثر داره؟ من ندیدم جایی گفته باشن 

Zen_2_Infinity_Fabric.jpg

اگه اون بخش صورتی بین 2 سیپیو با پهنای باند رم یکی باشه این گلوگاه خالصه معماریه و اگه سرعت ثابتی باشه پهنای باند رم اثر بیشتری نمیتونه بزاره اون سرعت ثابت هم باید زیاد باشه چون کش مشترک بین تمامی هسته ها در یک سیپیو پهنای باند بیشتر از 100 گیگابایت دارن تو مدل های جدید بیشترم هست و اگه این سرعت ثابت کمتر از این باشه گلوگاهه 🙂 نمیدونم چرا ولی حس میکنم این mcm گلوگاه معماری داره جدا از هزینه ساخت کمتر

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Black Boy گفته است :

نسل سه این مورد به خوبی کنترل شده و به مرحله بسیار قابل قبولی رسیده اما هنوز هم نیاز به فرکانس بالاتر در رایزن بیشتر احساس میشه

پس این گلوگاه معماریه که وابسته به پهنای باند رم شده با این وجود میشه گفت تریدریپر ها کمترین گلوگاه رو به خاطر 4کاناله بودن میتونن داشته باشن

لینک به دیدگاه

ابا

در 18 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

این مادربرد تا 2900 بیشتر نمیشه برد

یکی از مشکلاتش اینه :-):-)

رو این فرکانس باید ست کنید

تشکر دویت عزیز فقط اینکه یه سوال ایا مشملی پیش نمیاد فشار نمیاد اخه من یه رم دوال دارم با یه تکی و اینکه چجور میشه ست کرد؟

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، ariarko گفته است :

ابا

تشکر دویت عزیز فقط اینکه یه سوال ایا مشملی پیش نمیاد فشار نمیاد اخه من یه رم دوال دارم با یه تکی و اینکه چجور میشه ست کرد؟

اشتباه شد مادربردتونو اشتباه دیدم

جفت رم شما باید توانایی رسیدن به 3200 رو داشته باشن 

باید کاملا دستی اورکلاک کنید 

شما یکیو 3000 انداختی یکیو 3200 داستانش فرق داره

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

اگر تایتل قدیمی با dx11 و اپتیمایز نشده باشه سرعت باس بیشتر فریم بهتری میده. شرایط مختلف دیگه هم تاثیر داره و کلی نمیشه گفت همه جا اینطوری هست.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ariarko گفته است :

سلام دوستان یه راهنمای به منم بکنید دقیقا همین موضوع 1 ماهه گرفتارم کرده 

من ryzen 7 2700x و مین برد asus rog strix x470 f دارم یه رم دوال 8 3200 دارم یه رم تکی 8 گیگ باس 3000 هم انداختم ولی کلا فرکانس رمم رئ 2133 هست از تو بایوس تا میبرم رو 3200 سیستم بالا نماید حتا زمانی که فقظ رم دوال بود نمیدونم واقعا چه کمنم الا بردمش رو 2400 ولی بازم مطما نیستم که واسه تمامی رم ها رفته بالا یا نه

سلام

با اجازه از صاحب تاپیک که البته فکر کنم جوابو گرفتن.

اول باید بدونید که با این آرایشی که رم های شما دارن، شما نمی تونید به صورت دو کاناله استفاده کنید.

دوم چون رم هاتون تایمینگ متفاوتی دارن و انگار با هم فرق دارن، شما هر کانال رو جداگانه داخل بایوس باید تنظیم کنید. (فرکانس/تایمینگ/ولتاژ)

اگه همه چیز رو مشابه هم تنظیم کنید چون به صورت تک کاناله کار خواهند کرد تا 3400 هم توانایی بالا رفتن دارن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

با اجازه از صاحب تاپیک که البته فکر کنم جوابو گرفتن.

اول باید بدونید که با این آرایشی که رم های شما دارن، شما نمی تونید به صورت دو کاناله استفاده کنید.

دوم چون رم هاتون تایمینگ متفاوتی دارن و انگار با هم فرق دارن، شما هر کانال رو جداگانه داخل بایوس باید تنظیم کنید. (فرکانس/تایمینگ/ولتاژ)

اگه همه چیز رو مشابه هم تنظیم کنید چون به صورت تک کاناله کار خواهند کرد تا 3400 هم توانایی بالا رفتن دارن.

واقعا الا من چجور میتونم بهترین پرفمپس و بگیرم من رمم 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/gskill/gskill-ripjaws-v-16gb-8gbx2-3200mhz-cl16-ddr4.html این هست یه هایپر۸ گیگ باس ۳۰۰۰ قاطی کردم  

یعنی من الا اکر ۸ جدا کنم بهتر جواب میده؟ 

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، ariarko گفته است :

واقعا الا من چجور میتونم بهترین پرفمپس و بگیرم من رمم 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/gskill/gskill-ripjaws-v-16gb-8gbx2-3200mhz-cl16-ddr4.html این هست یه هایپر۸ گیگ باس ۳۰۰۰ قاطی کردم  

یعنی من الا اکر ۸ جدا کنم بهتر جواب میده؟ 

این جی اسکیل 16 گیگ هست و کافیه دیگه.

اون 8 گیگ اضافه رو بردارید، بعد بذارید روی XMP و راحت از سرعت 3200 استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

درست، کجا گفته بیشتر اثر داره؟ من ندیدم جایی گفته باشن 

Zen_2_Infinity_Fabric.jpg

اگه اون بخش صورتی بین 2 سیپیو با پهنای باند رم یکی باشه این گلوگاه خالصه معماریه و اگه سرعت ثابتی باشه پهنای باند رم اثر بیشتری نمیتونه بزاره اون سرعت ثابت هم باید زیاد باشه چون کش مشترک بین تمامی هسته ها در یک سیپیو پهنای باند بیشتر از 100 گیگابایت دارن تو مدل های جدید بیشترم هست و اگه این سرعت ثابت کمتر از این باشه گلوگاهه 🙂 نمیدونم چرا ولی حس میکنم این mcm گلوگاه معماری داره جدا از هزینه ساخت کمتر

والا اگر سایت های ایرانی منظورتون هست من زیاد مطالعه نمیکنم ولی از همون زمان معرفی سری 1000 در وبسایت های خارجی بحث تاثیر فرکانس رم بر پردازنده های رایزن همیشه مطرح بوده و بنچمارک ها هم نشون دهنده این موضوع بوده (که البته در سری 3000 به حداقل رسیده)

https://www.gamersnexus.net/guides/3508-ryzen-3000-memory-benchmark-best-ram-fclk-uclock-mclock#:~:text=The new Ryzen 3000 chips,extreme overclocks up to 5100MHz.&text=Today%2C we're benchmarking various,and with manual override overclocking.

https://www.techspot.com/review/1891-ryzen-memory-performance-scaling/

بین فرکانس 2666 تا 3200 اختلاف پرفورمنس بیشتر از اینتل هست و علتش هم همینطور که گفتید بر میگرده به همین معماری ماژولار و ذات خود رایزن. البته در سری 2000 و 1000 این قضیه خیلی خودش رو بیشتر نشون میداد

دقیقا درست هست که این تکنولوژی چند چیپلتی هزینه های شرکت رو کاهش داده ولی خوب این عوارض رو هم داره. اما کلا به نظر من این مورد چیزی از ارزش والای رایزن کم نمیکنه 😅

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

این جی اسکیل 16 گیگ هست و کافیه دیگه.

اون 8 گیگ اضافه رو بردارید، بعد بذارید روی XMP و راحت از سرعت 3200 استفاده کنید.

اخه سیستم بالا نمیاد بوق میزنه چنتا و خاموش میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ariarko گفته است :

اخه سیستم بالا نمیاد بوق میزنه چنتا و خاموش میشه

بایوس مادربوردتون آپدیته؟

نباید مشکلی باشه!

داخل بایوس بصورت دستی تنظیم کنید. (پله پله بالا ببرید.)

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

بایوس مادربوردتون آپدیته؟

نباید مشکلی باشه!

داخل بایوس بصورت دستی تنظیم کنید. (پله پله بالا ببرید.)

نمیدونم شب تست میکنم فقژ اینکه ایا تاثیر زیادی داره یا نه ؟ تو گیم واسه رزولپشن ۲کا با کارت ۱۰۶۰ 

لینک به دیدگاه

در در 4 تیر 1399 در 20:59، ali_8114 گفته است :

سلام عزیز

سلام .میخواستم بدونم اگه یه رم با باس 3000 رو به یه مادربرد که تا 2666 ساپورت میکنه وصل کنیم مشکلی پیش میاد روی عملکرد رم؟البته میدونم از کل باس رم استفاده نمیشه میخام بدونم سیستم دچار اختلال نمیشه؟در صورتی که xmp هم فعال باشه تا چه فرکانسی رم پیش میره؟

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، fernas گفته است :

سلام .میخواستم بدونم اگه یه رم با باس 3000 رو به یه مادربرد که تا 2666 ساپورت میکنه وصل کنیم مشکلی پیش میاد روی عملکرد رم؟البته میدونم از کل باس رم استفاده نمیشه میخام بدونم سیستم دچار اختلال نمیشه؟در صورتی که xmp هم فعال باشه تا چه فرکانسی رم پیش میره؟

سلام عزیز

در صورت غیر فعال بودن xmp، روی فرکانس 2133 که پایه و بیس ddr4 هست، فیکس میشه.

با روشن کردن xmp، رم ها به حداکثر میزان : 1- قابل ساپورت توسط مادربورد 2- دیفالت خودشون میرسن.

یعنی شما همین 3000 که فرمودید رو بزارید روی سیستم، بدون xmp با 2133 و با xmp روی 2666 کار میکنه

موارد فوق، طبق تجربیات خودم با asus z170-a و دو عدد ماژول ripIV تایمینگ یکسان، یکی 2800 و دیگری 3000 حاصل شدن و وحی منزل نیست گفته های من ...

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ariarko گفته است :

نمیدونم شب تست میکنم فقژ اینکه ایا تاثیر زیادی داره یا نه ؟ تو گیم واسه رزولپشن ۲کا با کارت ۱۰۶۰ 

تو این دقت با این کارت، نه تاثیر خاصی که به چشم بیاد نداره.

ولی حداقل از ظرفیت اصلی رمتون استفاده می کنید.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

من 2 هفته پیش سیستمم رو از این :

i5 3450 

Ram 16 GB 1600

GTX 970

asus pb75pluse

به سیستم زیر ارتقا دادم :

• CORE i3-9100F Coffee Lake
  • TUF B360-PRO GAMING WIFI
  • EVO X 8GB RGB 2400Mhz CL16

ضمنا هم که گرافیک رو سیستم جدید هم همونه 970

بازی های که قبل  و بعد رو سیستم امتحان کردم اینان

metal gear 5 phantom pain
    dark souls 3
    barman arkham khight
    GTA V
    witcher 3

رو این سیستم جدید نتنها بهبود راندمانی ندیدم بلکه بعضی از بازی ها تا حد فاجعه هم فریم ریتشون داغون شد
    متال گیر 5 رو سیستم قدیمی با تنظمیات فول الترا و کیفیت 1080 60 فریم تکون نمیخورد، الان تا 30 فریم هم پایین میاد :|
    GTAV هم ده فریم کمتر میگیرم
    ویچر 3 که دیگه نگو، اونقدر لگ میشه بازی که اصلا قابل تحمل نیست
    دارک سولز 3 هم وقتی افت فریم میگیرم که وارد محیط مبارزه با یک باس فایت میشم! :|

لطفا راهنمایی کنید مشکل چیه؟ میتونه مشکل از 8 گیگ رم کمتر باشه نسبت به اون سیستم قدیمی؟!!! 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...