رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود عزیز

قطعا از رم هست درسته cpu خیلی قوی تر هست ولی تاثیرش به اندازه ۸گیگ رم نیست

رم از ۱۶ به بالا خیلی تفاوت ایجاد نمیکنه ولی ۸گیگ تا ۱۶ خیلی مخصوصا برای بازی های سنگین 

البته پاورتون هم اگر خیلی پایین باشه قدرتش تاثیر داره 

حداقل به 430وات نیاز دارین

ویرایش شده توسط mitternacht
لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 59 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

درود عزیز

قطعا از رم هست درسته cpu خیلی قوی تر هست ولی تاثیرش به اندازه ۸گیگ رم نیست

رم از ۱۶ به بالا خیلی تفاوت ایجاد نمیکنه ولی ۸گیگ تا ۱۶ خیلی مخصوصا برای بازی های سنگین 

البته پاورتون هم اگر خیلی پایین باشه قدرتش تاثیر داره 

حداقل به 430وات نیاز دارین

پاورم 750 وات گرین هست، رم رو که از تسک منیجر میبینم متال گیر 5 نزدیک دو گیگ بیشتر مصرف نداره🤕

Untitled.png

اینم بگم فریم ریت خیلی خیلی سریع از 41 میره رو 36 از 36 میره رو 30 سریع دارپ اف پی اس میشه، تنظمیات بازی ها رو هم هرچی تغییر میدم هیچ تغییر نمیکنه!!

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

سلام

منم گرافیکم 970 هست و 16 گیگ رم دارم و سی پی یو i5 4690 که یه کمی از i3 9100f ضعیفتره تو کارایی

من همیشه با MSI Afterburner دما و حجم مصرفی و ... رو چک میکنم موقع بازی و اکثر بازیها دیدم بالای 11 گیگ از رم رو پر کردن و 8گیگ رم برای الان کافی نیست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Yosef Faraji گفته است :

سلام

منم گرافیکم 970 هست و 16 گیگ رم دارم و سی پی یو i5 4690 که یه کمی از i3 9100f ضعیفتره تو کارایی

من همیشه با MSI Afterburner دما و حجم مصرفی و ... رو چک میکنم موقع بازی و اکثر بازیها دیدم بالای 11 گیگ از رم رو پر کردن و 8گیگ رم برای الان کافی نیست

سلام و درود.

یعنی دیگه صد در صد مشکل از رم هست؟ تا بزنم رو خرید الان؟

بعدش چرا تو این تسک منیجر میزنه کل مصرف بازی نزدیک 2 گیگ؟ یعنی اشتباه هست؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

سلام و درود.

سلام 

برای بازیهایی که اسم بردید رم 8 گیگ کافیه ، فقط اگه رم تک کاناله باشه به مشکل برمیخورید و باید دو کاناله کنید تا نتیجه مطلوب بگیرید

ضمنا i3 9100f حدودی قویتر از پردازنده قبلی هست ضعف پردازنده قبلی به خاطر معماری قدیمشه که بازم بازیهای فعلی تا حد زیادی جوابگوئه

در صورتی که رم دو کاناله دارید موارد زیر انجام بدید (البته در صورت تک کاناله بودن هم میتونید تست کنید انجامش ضرر نداره ولی احتمال زیاد به خاطر تک کانال بودن رم افت فریم دارید)

مشکل شما احتمالا از سمت درایور گرافیک هست ، رو سیستم قبلی چه درایوری ریخته بودید همونو بریزید اگه مشکل بازم پا برجابود آخرین دریوار استیبل بزنید

سیستم اسکن کنید که ویروس نداشته باشه ، آخرین کار تعویض ویندوز با یه نسخه استیبل هستش

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام 

برای بازیهایی که اسم بردید رم 8 گیگ کافیه ، فقط اگه رم تک کاناله باشه به مشکل برمیخورید و باید دو کاناله کنید تا نتیجه مطلوب بگیرید

ضمنا i3 9100f حدودی قویتر از پردازنده قبلی هست ضعف پردازنده قبلی به خاطر معماری قدیمشه که بازم بازیهای فعلی تا حد زیادی جوابگوئه

مشکل شما احتمالا از سمت درایور گرافیک هست ، رو سیستم قبلی چه درایوری ریخته بودید همونو بریزید اگه مشکل بازم پا برجابود آخرین دریوار استیبل بزنید

سیستم اسکن کنید که ویروس نداشته باشه ، آخرین کار تعویض ویندوز با یه نسخه استیبل هستش

ویندوز رو اپدیت کردم داداش، اتفاقا همین امروز ساعت 9 صبح اپدیت شد، الان هم فول اسکن کردم، هیچ ویروسی یافت نشد، سیستم عامل رو هم تازه نصب کردم یک هفته ای میشه، بعید بدونم ویروس روش باشه...

الان هم چند تا بازی دیگه رو امتحان کردم مثل DOOM 2016 بدون هیچ مشکلی و فریم دراپی اومد بالا ، ولی بقیه بازی ها به فنا رفتن، بازی DISHONORED 2 رو هم نصب کردم اینم خیلی دیگه افت داره، یک چیز جالب اینه تنظیمات گرافیکی هیچ تاثیری تو دارپ FPS نداره، یعنی اگر رو LOW باشه، جه HIGH چه ULTRA بازم همون اشه، همون کاسه، تنها بازی که بدون مشکل بود همین DOOM 2016 بود، الان هم زدم رو اپدیت گرافیک به اخرین نسخه ببینم چی میشه.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

سلام و درود.

بستگی داره چه بازی مدنظرتون باشه

بعضی بازیا 8گیگ کافیه براشون

لینک به دیدگاه

درود

مانیتور رو تعویض نکردین؟

تنظیمات رم رو توی Bios دستکاری نکردین؟ اگر ممکنه xmp رو غیرفعال کنین و تست کنین

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود

مانیتور رو تعویض نکردین؟

تنظیمات رم رو توی Bios دستکاری نکردین؟ اگر ممکنه xmp رو غیرفعال کنین و تست کنین

نه، هم رو تلویزیون، هم رو مانیتور قدیمی چک کردم همونه، البته سرو کارم بیشتر با مانیتور هست.

نه اصلا دست به بایوس و تظیماتشون نزدم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

نه، هم رو تلویزیون، هم رو مانیتور قدیمی چک کردم همونه، البته سرو کارم بیشتر با مانیتور هست.

نه اصلا دست به بایوس و تظیماتشون نزدم.

سایت مادربرد رو چک کنین، Bios رو آپدیت کنین

xmp رو غیرفعال کنین و تست کنین اگر همونطور بود مجدد فعالش کنین

رزولوشن رو هم چک کنین، میزان رفرش ریت به هرتز رو هم چک کنین که چند هست

لینک به دیدگاه

مشکل از رم نیست من ویچر 3 رو با 8گیگ رم تا 80 فریم بازی کردم 

درایور رو با ddu پاک کنید نسخه جدید بریزید

دمای سیپیو و فرکانس اون و مصرفشو چک کنید همچنین گرافیک رو

همرو کامل چک کنید نتیجرو اعلام کنید 

لینک به دیدگاه

دمای قطعات موقعه اجرای بازی ها

گرافیک 67

سی پی یو  64

رم و مادربرد و هارد همشون بین 40 تا 43 هست

گرافیک رو اپدیت کردم

xmp این حالت غیر فعال بود فعالش کردم؛ فرکانس از 2100 به 2400 افزایش پیدا کرد

هیچ تغییری حس نکردم، دراپ اف پی اس شدید

رفرش ریت هم تو بازی ها رو 60 هست هم تو مانیتور

تنها چیزی مونده اپدیت بایوس مادبرد هست که اصلا بلد نیستم و رفتم تو سایتش فکر کنم نسخه جدیدش اومده.

لینک به دیدگاه

تو بازی درصد استفاده از سی پی یو و گرافیک چنده ؟

با msi ater چک کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

ویندوز رو اپدیت کردم داداش، اتفاقا همین امروز ساعت 9 صبح اپدیت شد، الان هم فول اسکن کردم، هیچ ویروسی یافت نشد، سیستم عامل رو هم تازه نصب کردم یک هفته ای میشه، بعید بدونم ویروس روش باشه...

الان هم چند تا بازی دیگه رو امتحان کردم مثل DOOM 2016 بدون هیچ مشکلی و فریم دراپی اومد بالا ، ولی بقیه بازی ها به فنا رفتن، بازی DISHONORED 2 رو هم نصب کردم اینم خیلی دیگه افت داره، یک چیز جالب اینه تنظیمات گرافیکی هیچ تاثیری تو دارپ FPS نداره، یعنی اگر رو LOW باشه، جه HIGH چه ULTRA بازم همون اشه، همون کاسه، تنها بازی که بدون مشکل بود همین DOOM 2016 بود، الان هم زدم رو اپدیت گرافیک به اخرین نسخه ببینم چی میشه.

رمتون تکی هستش ؟ احتمالا مشکل از همینه

بایوس برد کاری نداره آموزشش تو گوگل هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

رمتون تکی هستش ؟ احتمالا مشکل از همینه

بایوس برد کاری نداره آموزشش تو گوگل هست

اره تکی هست، چطوری میتونه مشکل از این باشه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

تو بازی درصد استفاده از سی پی یو و گرافیک چنده ؟

با msi ater چک کنید

در صد استفاده گرافیک GPU کلاک و مموری کلاک همون درصد استاندارد کارت گرافیک هست، یعنی 7100 و 1250

CPU هم موقعه اجرای بازی های پردازش بالای 50 در صدی داره، وکلاکش متغییر هست، بین 1200 تا 3600

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

اره تکی هست، چطوری میتونه مشکل از این باشه؟

بله اختلاف رم تک با دوال بسیار زیاده 

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک رو به سیستم قبلی وصل کردم، عین هلو بازی ها رو اورد بالا، مثلا این نسل جدیده😑 اخرین درایور گرافیک رو هم نصب کردم رو قبلی ولی بازم همون اش همون کاسه...

لینک به دیدگاه

دوستان بنظرتون چیکار کنم؟! همه کار های که گفتید رو کردم بازم تاثیر نداشت

لامصب تو عمرم همچین دهنم سرویس نشده بود که شد، ماجرای این از ماجرای خرید تلویزیونم بدتر شد، نمیدونم چرا هر چی میخرم یک مدت بعدش دهنم تا خرخره سرویس میشه😐

چیکار کنم؟ یک رم دیگه سفارش بدم صد در صد مشکل حل میشه؟ بدبختی اینجاست الان مثل رم خودم رو همه زدن ناموجود :|

لینک به دیدگاه

9100f نسبت به 3450 حداکثر 15 درصد فریم بیشتر بهت میده ، با 3450 اگر 100 فریم میگرفتی با 9100f حدود 115 فریم میگیری ، منتظر معجزه نباش ، طبق فرمایش دوستان حتما باید دوال چنل کنی ، و نهایتا 15 درصد افزایش فریم خواهی داشت 

لینک به دیدگاه

به جای B360 باید H310 میگرفتی ، بین H310 و Z390 حتی یک درصد هم افزایش فریم تو بازی نیست ، با پولی هم که واست میموند میتونستی i5-9400f بگیری 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

9100f نسبت به 3450 حداکثر 15 درصد فریم بیشتر بهت میده ، با 3450 اگر 100 فریم میگرفتی با 9100f حدود 115 فریم میگیری ، منتظر معجزه نباش ، طبق فرمایش دوستان حتما باید دوال چنل کنی ، و نهایتا 15 درصد افزایش فریم خواهی داشت 

داداش، مسئله فریم برای من نیست، من رو همون سیستم قبلی هم همون ویچر 3 رو رو اخرین تنظیمات با هایر ورک و همه گزینه هاش، و غیره 45 فریم میگرفتم....یا اگر میزاشتم رو مدیوم میشد 70 فریم، ولی اینجا همین 45 فریم رو نمیده، دارپ FPS میشه، یعنی همون فریم سیستم قبلی رو میده کامل ولی DROP FPS میشه، و این خیلی سریع اتفاق میفته و همین باعث میشه بازی کردن غیر قابل تحمل بشه.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

سلام

من 2 هفته پیش سیستمم رو از این :

i5 3450 

Ram 16 GB 1600

GTX 970

asus pb75pluse

به سیستم زیر ارتقا دادم :

• CORE i3-9100F Coffee Lake
  • TUF B360-PRO GAMING WIFI
  • EVO X 8GB RGB 2400Mhz CL16

ضمنا هم که گرافیک رو سیستم جدید هم همونه 970

بازی های که قبل  و بعد رو سیستم امتحان کردم اینان

metal gear 5 phantom pain
    dark souls 3
    barman arkham khight
    GTA V
    witcher 3

رو این سیستم جدید نتنها بهبود راندمانی ندیدم بلکه بعضی از بازی ها تا حد فاجعه هم فریم ریتشون داغون شد
    متال گیر 5 رو سیستم قدیمی با تنظمیات فول الترا و کیفیت 1080 60 فریم تکون نمیخورد، الان تا 30 فریم هم پایین میاد :|
    GTAV هم ده فریم کمتر میگیرم
    ویچر 3 که دیگه نگو، اونقدر لگ میشه بازی که اصلا قابل تحمل نیست
    دارک سولز 3 هم وقتی افت فریم میگیرم که وارد محیط مبارزه با یک باس فایت میشم! :|

لطفا راهنمایی کنید مشکل چیه؟ میتونه مشکل از 8 گیگ رم کمتر باشه نسبت به اون سیستم قدیمی؟!!! 

سلام 

قطعا مشکل از کمبود رم نیست. خودم GTAV و Metal Gear رو با سی پی یو 1090T و 8 گیگ رم 1600 با گرافیک 7870 روی اولترا اجرا میکردم بدون مشکل

قطعا رم 16 و دو کاناله بودن تاثیر داره اما نه تا این حد. شما اول از سلامت ویندوز و به روز بودن درایور ها و پیش نیاز های بازی مطمین بشید

اگر هم برنامه MSI Afterburner رو دارید Overlay اش رو فعال کنید تا ببینید داخل بازی گرافیک و پردازنده چند درصد فعالیت دارن

عکس بگیرید اینجا بذارید تا من و بقیه دوستان بهتر راهنمایی کنیم

من باشم اول درایور ها رو چک میکنم دوم سی پی یو روی حالت ذخیره نیرو نباشه

بعد ببینید فرکانس گرافیک و سی پی یو کم نشده باشه

تمام اینها تو Afterburner مشخص میشه

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

یادش بخیر این کلیپ رو با همون سیستم ضبط کرده بودم. سی پی یو عجیبی بود این 1090

https://www.aparat.com/v/g6PGL

البته بازی های اون زمان نسبت به الان خیلی فرق دارن اما میشه تصور کلی رو داشت

شما یک عکس از همون برنامه Afterburner بگیرید بذارید ببینیم چی میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...