رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام این پردازنده وجود داره ولی برای لپ تاپ ساخته شده و قدرتش خیلی پایینه توان مصرفیش فقط 25 واته. 2 هسته و 4 رشته داره.به احتمال زیاد فریم ریت پایین دلیلش میتونه همین پردازنده باشه. 

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-640LM+%40+2.13GHz&id=848

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 4 ساعت قبل، AngelOfDeath گفته است :

سلام این پردازنده وجود داره ولی برای لپ تاپ ساخته شده و قدرتش خیلی پایینه توان مصرفیش فقط 25 واته. 2 هسته و 4 رشته داره.به احتمال زیاد فریم ریت پایین دلیلش میتونه همین پردازنده باشه. 

سلام فکر نمیکنم چون همونطور که در بالا گفتم بنده خودم تمام بازی های روز رو بدون هیچگونه دستکاری سیستم بین ۴۰ تا ۶۰ فریم گرفتم... بعد از تعویض ویندوز این اتفاقات افتاد

در 9 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

پردازنده شما با مادربرد یکی هست؟ به اصطلاح آنبرد روی مادربرد چسبیده؟

اگر اینطور هست که بیشتر برای لپتاپ، مینی کیس یا کیس‌های آماده اداری ساخته شده و قدرت آنچنانی نداره ...

طبق نظر کاربران این پردازنده مطابق چارت CLU-Z در حد پردازنده intel e7500 دسکتاپ هست

نه آنبورد نیستش 

در 11 ساعت قبل، naderblue گفته است :

کدوم بازی اجرا نمیکنه ؟ این سی پی یو لپ تاپ هست؟ شما لپ تاپ دارید؟

بازی اجرا میشه در واقع همه ی بازی های روز جهان و اجرا میکنه ولی با توجه به فریم ریتی که قبل از عوض کردن ویندوز گرفتم الان واقعا خیلی فریم کمی میده... برای مثال بازی dying light و روی کیفیت  ultra high فریم ریت ۶۰ رو ثابت ازش گرفتم ولی الان روی medium شاید بگم ۴۰ فریم هم نمیگیرم! به نظر شما دلیل این مشکل بزرگ چیه؟ من که به نه سخت افزار و دستکاری کردم و نه نرم افزار رو!

در 4 ساعت قبل، AngelOfDeath گفته است :

من یه مشکلی از اول داشتم که به نظرم زیاد مهم نبود ولی حالا میگم شاید تونست کمکی بکنه

مصرف v ram و cpu و هارد دیسک موقع اجرای بازی هیچ وقت و توی هیچ بازی ای ۱۰۰ درصد نمیشه و معمولا ۵۰ تا ۷۰ درصده و اصلا سیستم به خودش زحمت نمیده که یکم بیشتر قدرتشو به کار بگیره!

مثلا بازی cod AW رو اجرا میکردم ۲۰ فریم میداد همش ولی سیستم با اینکه توانشو داشت که مثلا حداقل ۵۰ فریم بده ولی خیلی ریلکس و اروم بود اصلا به خودش فشار نمیاورد😕

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، mani1383 گفته است :

من یه مشکلی از اول داشتم که به نظرم زیاد مهم نبود ولی حالا میگم شاید تونست کمکی بکنه

مصرف v ram و cpu و هارد دیسک موقع اجرای بازی هیچ وقت و توی هیچ بازی ای ۱۰۰ درصد نمیشه و معمولا ۵۰ تا ۷۰ درصده و اصلا سیستم به خودش زحمت نمیده که یکم بیشتر قدرتشو به کار بگیره!

مثلا بازی cod AW رو اجرا میکردم ۲۰ فریم میداد همش ولی سیستم با اینکه توانشو داشت که مثلا حداقل ۵۰ فریم بده ولی خیلی ریلکس و اروم بود اصلا به خودش فشار نمیاورد😕

یه مقایسه بین cpu usage و gpu usage انجام بده ببین تفاوتشون چقدره

لینک به دیدگاه

داداش بالاخره مشخص نکردی 

لپتاپ داری یا pc؟ 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ultragame888 گفته است :

داداش بالاخره مشخص نکردی 

لپتاپ داری یا pc؟ 

فکر کنم pc باشه که پاور 430 وات گفته

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، mani1383 گفته است :

سلام دوستان.

من قبلا هم در این باره تاپیک زدم ولی کسی نتونست کمکم کنه...

اقا به صورت خلاصه و کلی میگم مشکلمو... من با اینکه سیستمم از همه ی بازیایی که نصب میکنم قوی تره و هیچ مشکلی نداره، بازم فریم ریت خیلی کمی میگیرم از این بازی ها و در واقع توی همه ی بازی ها همین مشکلو دارم...

این مشخصات سیستممه👇🏻

Core i7 L640 2.13 ghz

Gtx 750 time OC

Ram 6

Power 430 watt green

کولینگ سیستم عالیه هیچ مشکلی نداره و شما هر کاری رو که فکرشو بکنید من کردم و جواب نداده... اعم از دستکاری تنظیمات گرافیکی، اوور کلاک، ماکسیموم کردن برق کارت گرافیک، عوض کردن ویندوز، عوض کردن پارتیشن بندی، نصب روی سایر درایو ها، اپدیت کردن کارت گرافیک و کارت صدا، ویروس کشی و... و متأسفاااانه از هیچکدوم جواب نگرفتم و نمیدونم این سیستم چه مرگشه😑 الان شاید باورتون نشه ولی با این سیستم از بازی ای مثل اساسینز رولیشنز دارم ۲۰ فریم میگیرم! من الان قانونا باید از ویچر ۳ این فریمو بگیرم نه بازی قدیمی ای مثل این! 

تو رو خدا اگه میتونید کمکم کنید دیگه خسته شدم چند ماهه دارم با این سیستم ور میرم ولی نتونستم درستش کنم

خواهش میکنم کمکم کنید😔

سلام

پاکدشت یه گیمینگ شاپ باز کرده سیستمو ببر پیشش ببین چی میگه شاید تونست درست کنه تخصصش پی سی گیمینگه 

اینستاش pc_onlineshop_pakdasht

مغازه داره

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

داداش بالاخره مشخص نکردی 

لپتاپ داری یا pc؟ 

Pc

اخه مگه با لپ تاپ معلمولی میشه بازی کرد؟😐 لپتاپ خیلی کم قدرت و ضعیفه!

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، AngelOfDeath گفته است :

یه مقایسه بین cpu usage و gpu usage انجام بده ببین تفاوتشون چقدره

گفتم که برادر... قبلا انجام دادم cpu usage نهایتا ۷۰ درصدش درگیر بود و gpu هم ۵۰ یا ۵۵ درصد 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mani1383 گفته است :

گفتم که برادر... قبلا انجام دادم cpu usage نهایتا ۷۰ درصدش درگیر بود و gpu هم ۵۰ یا ۵۵ درصد 

سیستمتون خیلی خیلی خیلی ضعیفه بهتره بفکر باشید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mani1383 گفته است :

سیستم شما گلوگاه میشه و بخاطر همین نا سازگاری و فریم ریت پایین بوجود میاد

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

برادر مطمئن باش که ایراد از سی پی یو نیستش چون خودم با همین سیستم با چشمای خودم دیدم که بازی های سنگین نسل هشتمی مثل resident evil 2 رو روی گرافیک high و ۶۰ فریم ثابت اجرا میکرد! بدون هیچگونه دستکاری مثل اوور کلاک... سیستم همون سیستمه من همونم پس مگه میشه فقط با یه عوض کردن ویندوز انقدر وضعش خراب بشه😕 

در 1 دقیقه قبل، AngelOfDeath گفته است :

سیستم شما گلوگاه میشه و بخاطر همین نا سازگاری و فریم ریت پایین بوجود میاد

میشه واضح تر توضیح بدین؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mani1383 گفته است :

برادر مطمئن باش که ایراد از سی پی یو نیستش چون خودم با همین سیستم با چشمای خودم دیدم که بازی های سنگین نسل هشتمی مثل resident evil 2 رو روی گرافیک high و ۶۰ فریم ثابت اجرا میکرد! بدون هیچگونه دستکاری مثل اوور کلاک... سیستم همون سیستمه من همونم پس مگه میشه فقط با یه عوض کردن ویندوز انقدر وضعش خراب بشه😕 

میشه واضح تر توضیح بدین؟

https://www.zoomit.ir/2018/3/4/269162/what-are-cpu-gpu-bottlenecks/ 

این مطلب رو مطالعه کنید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mani1383 گفته است :

میشه واضح تر توضیح بدین؟

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/105386-گلوگاه-چیست-؟/

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، AngelOfDeath گفته است :

https://www.zoomit.ir/2018/3/4/269162/what-are-cpu-gpu-bottlenecks/ 

این مطلب رو مطالعه کنید

خب پس چرا قبلا این سیستم این مشکل و نداشت؟ اگر سی پی یوی بنده باعث گلوگاه شدن گرافیک میشد که خب از همون اول این مشکل برام پیش میومد! نمیدونم شاید منظور بنده رو خوب متوجه نشدین که گفتم قبل از تعویض ویندوز این مشکلات وجود نداشت... یعنی الان میخوام بدونم بعد از عوض کردن ویندوز چه تنظیماتی ممکنه تغییر کرده باشه که سیستم به این روز بیفته؟

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

تصویری از مشخصات سیستم cpu-z (تمام تب‌ها) و تصویری از کیس و مادربرد ارسال بفرمایید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، king_cat گفته است :

سلام

پاکدشت یه گیمینگ شاپ باز کرده سیستمو ببر پیشش ببین چی میگه شاید تونست درست کنه تخصصش پی سی گیمینگه 

اینستاش pc_onlineshop_pakdasht

مغازه داره

ممونم خیلی کمک بزرگی کردین🙏 در اولین فرصت مراجعه میکنم ببینم چی میگن بهم👍 

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام مجدد

تصویری از مشخصات سیستم cpu-z (تمام تب‌ها) و تصویری از کیس و مادربرد ارسال بفرمایید

عکس مشخصات سیستم بالاتر اپلود شده اگه دقت کنید

20200930_131652.jpg

20200930_131701.jpg

20200930_131710.jpg

20200930_131724.jpg

20200930_131730.jpg

20200930_131736.jpg

20200930_131744.jpg

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

چون شما میگید قبلا با همین سیستم و تنظیمات یکسان فریم بالاتری میگرفتید و هم اکنون فریم کمتری میگیرید به جز ایراد سخت افزاری فقط یه علت میمونه

اگر خبر داشته باشید این چند سال حفره های امنیتی زیادی از اینتل فاش شد و به تدریج با آپدیت های مایکروسافت این حفره ها پچ شدن که همین باعث افت کارایی کلی شد. خصوصا برای پردازنده های قدیمی تر بیشتر محسوس بود

بهتره با ویندوز 7 یا حتی ویندوز 10 اپدیت نشده هم تست کنید (اگر بیلد ویندوزی که فریم مطلوب میگرفتید رو نصب کنید چه بهتر)

البته دوستان هم گفتند این سیستم برای گیم مناسب نیست و نباید توقع زیادی داشت

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

سلام مجدد

چون شما میگید قبلا با همین سیستم و تنظیمات یکسان فریم بالاتری میگرفتید و هم اکنون فریم کمتری میگیرید به جز ایراد سخت افزاری فقط یه علت میمونه

اگر خبر داشته باشید این چند سال حفره های امنیتی زیادی از اینتل فاش شد و به تدریج با آپدیت های مایکروسافت این حفره ها پچ شدن که همین باعث افت کارایی کلی شد. خصوصا برای پردازنده های قدیمی تر بیشتر محسوس بود

بهتره با ویندوز 7 یا حتی ویندوز 10 اپدیت نشده هم تست کنید (اگر بیلد ویندوزی که فریم مطلوب میگرفتید رو نصب کنید چه بهتر)

البته دوستان هم گفتند این سیستم برای گیم مناسب نیست و نباید توقع زیادی داشت

همه ی ویندوز ها و بیلد های مختلف رو امتحان کردم فایده نداره

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mani1383 گفته است :

20200930_131710.jpg

یه چیزی اینجا اشتباهه به نظرم مشکل میتونه از این باشه

PCI-E روی X1 هست و نباید اینجوری باشه

- اگه مادربردتون دوتا PCI-Eداره گرافیک رو روی بالایی وصل کنید

- بایوس رو چک کنید ببینید کجا میتونید Link Width رو به 16 تغییر بدید

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Yosef Faraji گفته است :

یه چیزی اینجا اشتباهه به نظرم مشکل میتونه از این باشه

PCI-E روی X1 هست و نباید اینجوری باشه

بایوس رو چک کنید ببینید کجا میتونید این رو به 16 تغییر بدید

راستش من اصلا از این تنظیمات سر در نمیارم!

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، mani1383 گفته است :

دوست من 

سیستم من هم که تقریبا برای بازیهای روز مناسبه نمیتونه رزیدنت اویل ۲ ریمیک و در تفکیک پذیری فول اچ دی با گرافیک اولترا روی ۶۰ فریم اجرا کنه . باید انتظارات تون رو از سیستمی که در اختیار دارید کاهش بدید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

دوست من 

سیستم من هم که تقریبا برای بازیهای روز مناسبه نمیتونه رزیدنت اویل ۲ ریمیک و در تفکیک پذیری فول اچ دی با گرافیک اولترا روی ۶۰ فریم اجرا کنه . باید انتظارات تون رو از سیستمی که در اختیار دارید کاهش بدید

انتظارات خاصی ندارم فقط میخوام همون چیزی که موقع خرید دیدم رو ببینم! من خودم تستش کردم همین سیستمو خدا شاهده رزیدنت ایول ۲ ریمیک رو روی گرافیک high با فریم ریت ۶۰ اجرا میکرد! نمیدونم چرا واقعل کسی حرفمو باور نمیکنه؟ نکنه فکر کردید ایسگاتون و گرفتم ها؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mani1383 گفته است :

انتظارات خاصی ندارم فقط میخوام همون چیزی که موقع خرید دیدم رو ببینم! من خودم تستش کردم همین سیستمو خدا شاهده رزیدنت ایول ۲ ریمیک رو روی گرافیک high با فریم ریت ۶۰ اجرا میکرد! نمیدونم چرا واقعل کسی حرفمو باور نمیکنه؟ نکنه فکر کردید ایسگاتون و گرفتم ها؟

حس میکنم موقع تست چیز دیگه ای نشونتون دادن و موقع خرید ...

اینکه میگید رزیدنت اویل ریمیک2! 60 فریم روی تنظیمات بالا  بایدم باورمون نشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...