رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، SalehIR گفته است :

سیزن قبل هیچ مشکلی نداشتم هم مشخصاتم همین بود هم ستینگ بازی تغییری نکرده 

و اینکه مانیتورم 720 هست :(

دوستمون حرف درستی زد ، اما اگر قبلا این fps رو میگرفتید و الان نمیگیرید ، دودلیل هست براش:1- درایو گرافیک مشکل داره 2- بازی مشکل داره 

این دلایل رو هم بر حسب این میگم که  خود من هم rx480 دارم ، درایو های amd بشدت اشغال هستن ، باگ که برطرف نمیکنن ، یه چیزی هم اضاف میکنن، شانسی بینشون خوب درمیاد!

اگر درایو هم اپدیت نکردین واینطوری هست ، پس فعلا صبر کنید بازی اپدیت براش بیاد وبعد دوباره تست کنید (احتمالا برطرف میشه) 

من خودم این مشکل رو دارم همیشه! زیاد مورد عجیبی نیست 

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 46 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوستمون حرف درستی زد ، اما اگر قبلا این fps رو میگرفتید و الان نمیگیرید ، دودلیل هست براش:1- درایو گرافیک مشکل داره 2- بازی مشکل داره 

این دلایل رو هم بر حسب این میگم که  خود من هم rx480 دارم ، درایو های amd بشدت اشغال هستن ، باگ که برطرف نمیکنن ، یه چیزی هم اضاف میکنن، شانسی بینشون خوب درمیاد!

اگر درایو هم اپدیت نکردین واینطوری هست ، پس فعلا صبر کنید بازی اپدیت براش بیاد وبعد دوباره تست کنید (احتمالا برطرف میشه) 

من خودم این مشکل رو دارم همیشه! زیاد مورد عجیبی نیست 

قبلا همین fps رو که گفتم میگرفتم 

و اینکه نمیدونم مشکل از چیه اخه  هم بازی هم درایو گرافیکو باهم اپدیت کردم :D :( 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام من توی بازی rimworld افت فریم دارم البته قبلا که بازی خلوت تر بود افت فریم نداشتم و cpu من مدل i3 7100 هست اما از وقتی که توی بازی آدم هام زیاد شده و بالای 10 رفته و خانه های بیشتر ساختم افت فریم میگیرم . خوب تا اینجا منطقیه که افت فریم بگیرم اما cpu الان هم که بازی شلوغ هست هم cpu فقط 40 درصد استفاده شده و رم 60 درصد و gpu هم 30 درصد و من نمیدونم که چرا بدون اینکه cpu بالای 90 بره بازی افت فریم میگیره ؟ خب حالا چیکار کنم دلیل این مشکل چیه ؟

لینک به دیدگاه

من تو شبیه ساز گیم لوپ تو هر مچ حداقل یبار یه اتفاق میفته که صدا گوشخراش میاد انگار که بلندگو خرا بشه و بعد کلا واسه تقیبا 4 ثانیه سیستم هنگ میکنه ولی بعد اوکی میشه سی پی یو 9100F-RX5500XT-16GB -SSD

بازی هم کالاف موبایل هست درایور های مختلف رو امتحان کردم توی بلواستکس بدتره و هر یه دیقه یبار یه تیک میده

دایرکت ایکس OPENGL و اسمارت انجین رو هم انتخاب کردم از چهار هسته و 4 گیگ رم در بلو استکس استفاده میشه

بعضی موقع یه مشکل هست که در گیم لوپ هدفون کار نمیکنه

اخل گیم لوپ گرافیک خیلی خفنه(به پای موبال نمیرسه) ولی توی بلو استکس حتی با وجود گذاتشن تنظیمات روی VERY HIGH بازم شارپنس افتضاح داره و گرافیک جالب نیست

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان من قبلا کارت گرافیک GT610 داشتم همراه 6 گیگ رم DDR2 و CPU E7300 من قبلا در بازی GTA V نهایت 30 فریم میگرفتم(در بهترین حالت 30 فریم مثلا در خونه ولی خیابان 18الی 23 فریم میگرفتم)ولی الان سیستمم 3GB RAM DDR2 و CPU Q8400 و کارت گرافیک GTX 550 TI انداختم بازم همون آشه و کاسه 

دقیقا باید چیکار کنم فریم خوبی بگیرم

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام و خسته نباشید

دوستان من دو تا بازی که نصب کردم هرجفتشون روی هر تنظیمات گرافیکی که میزارم بازم فریم ریت پایینی میدن

بنچمارک بازی forza horizon 4 را پیوست کردم توش مشخصات دقیق رو نوشته که در نهایت فریم ریت 20 میده

بازی red dead redemption 2 را هم با تنظیمات medium و low بازی میکنم حداکثر فریم ریت 9 میده 

دمای گرافیک هم در حین بازی 80 درجه سلسیوس و پردازنده هم 86 الی 90 درجه سلسیوس هستش

مشخصات لبتاب:

asus ux501vw

nvidia gtx 960m

Ram : 12GB

core i7 6700HQ

Screenshot (46).png

لینک به دیدگاه

سلام
من gta v رو اخیرا نصب کردم.
کارت گرافیک gtx 750 ti 2GB
RAM 8
بازی لگ داره
ویندوز رو عوض کردم، کیفیت بازی رو شدیدا پایین اووردم، درایو کارت گرافیک رو هم اپدیت کردم، ولی باز هم مشکل لگ داره.
لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام من سیستممو که گرفتم بعد یه مدت متوجه این مشکل شدم که فریم در سیستم از ۲۰ بالاتر نمیره (تو محیط ویندوز و بازی ها) 

حالا نمیدونم از اول اینجوری بود یا اینکه بعد یه مدته که اینجوری میشه چون از وقتی سیستمو گرفتم تا یکماه اصلا fps رو چک نمیکردم

ویندوزم رو عوض کردم و چندین ورژن ویندوز ۱۰ رو نصب کردم 

درایو های کارت گرافیک رو چندین ورژنشو نصب کردم و bios رو دیفالت کردم و درست نشد 

مانیتور رو هم عوض کردم و چند تا مانیتور hd و full hd و حتی با تلویزیون هم امتحان کردم ولی بازم همین مشکلو دارم

فکر میکنم مشکل نرم افزاری باشه چون خیلی ها که سیستم مثل من دارن پرسیدم این مشکلو نداشتن.

مثلا red dead 2 با 20fps اجرا میشه assassins creed origins با 20fps اجرا میشه و یه بازی قدیمی و سبک مثل pes 2012 هم 20 فریم میگیرم  و کلا از 20 بالاتر نمیره .

یه مشکل دیگه هم دارم من اوایل که سیستممو گرفته بودم call of duty mw3 رو نصب کردم راحت اجرا میشد

تا اینکه از یه سایت که معتبر هم بود بتلفیلد 4 رو دانلود کردم و خوب نصب نشد و اجراش ارور داشت 

بعد نصب اون چند تا بازی که از قبل داشتم ارور .....dll میداد و اجرا نمیشدند دقیقا بعد نصب بتلفیلد ۴ این اتفاق افتاد 

البته همه بازیا اینجوری نشد

و از اون موقع هر نسخه ای از کالاف دیوتی رو اجرا کردم با اینکه سیستمم میکشید حتی mw3 که از قبل نصب بود بازیاشون خوب اجرا میشد ولی تو لودینگ خیلی لگ داشت 

بازیارو روی ssd هم نصب میکنم همین مشکلو دارم

سیستمم اینه : cpu i5 3470

Hdd 500 gb wd

Ssd 250 gb 

Gpu gt 1030 2gb ddr5 

رم 8 گیگ ddr3 

مادربوردمم asus فکر کنم h60 باشه اطمینان ندارم

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

یکی از رفقا مشکلی با لپ تاپ ایسوس تاف گیمینگ FX505DT  داره که مشخصاتش ایناست

سیپیو : RYZEN 5 3550H

رم : 8GB

گرافیک : NVIDIA GTX 1650

مشکل اینجاست که تو بازی ها اصلا لود نمیره روی GPU دوم یعنی 1650

و مثلا تو وارزون نهایتا روی کمترین حد تنظیمات حداکثر 40 فریم میده و اف پی اس دراپ های پیاپی داره تا حتی 4 فریم !!!!!!!!!!!

توی ایپکس لجندز هم 60 فریم رو میده ولی 20 درصد نهایتا لود روی 1650 هست و انگار داره از Vega 8 استفاده میکنه :|

واقعا هرچقدر تونستیم ور رفتیم با کنترل پنل انویدیا و تنظیمات ویندوز ولی فایده ای نداشت

درایور ها هم با DDU در سیف بوت کاملا حذف شدن و دوباره نصب شدن و هاست های اپدیت اتوماتیک انویدیا بلاک شدن ولی هیچی اتفاق نیفتاد

با افتربرنر مانیتور کردیم و اینطوری بود استفاده از سخت افزار در وارزون

آخر دست به دامن شما دوستان شدیم

اگه بتونید کمک کنید خیلی ممنونتون میشم

Capture.PNG

ویرایش شده توسط noLIMIT
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

برای من وقتی بازی وارزون رو تو لپتاپ اجرا میکنم رو 60 هست ولی وقتی به تلویزیون وصل میکنم میشه 20 :(

تلویزیون هم تا رفرش ریت 120 رو ساپورت میکنه

نمیدونم مشکلش چیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۸ ساعت قبل، Mehrdad۷ گفته است :

برای من وقتی بازی وارزون رو تو لپتاپ اجرا میکنم رو 60 هست ولی وقتی به تلویزیون وصل میکنم میشه 20 :(

تلویزیون هم تا رفرش ریت 120 رو ساپورت میکنه

نمیدونم مشکلش چیه

از چه روشی برای ارسال تصویر به tv استفاده میکنین؟

ریزولیشن tv چند هست لپ تاپ چند هست؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان امیدوارم ایام همه به کام باشه گرچه مال من زهرمار شد 
کوتاه میگم سیستم قبلیه من 
cpu:intel i5 6400
mb:p110 d3 
ram :8 gb
gpu:gtx 1060 6gb 

تو این سیستم من تو بازی اپکس تقریبا مشکلی به غیر از افت فرم نداشتم بعضی از بازی ها هم به سختی اجرا میشد
سیستمو فروختم و الان اینو دارم 
cpu:intel 10400f
mb:prime b460--plus
ram: 2*4 gb ram 
gpu :gtx 1060 6 gb

حالا این سیستم جدید با این که از سیستم قبلیم بهتره منو دیوونه کرده مثلا تو بازی اپکس فرم ها به خوبی لود میشن ولی لگ های زیادی اصالا مجال نمیدن راحت بازی کنی امروز من پای سیستمم تقریبا همه کار کردم برای بهتر شدنش 
از دست کاری ویندوز و درایور ها بگیر تا تنظیمات داخل بازی ها اخرش بایوس راهی نمونده که امتحان نکرده باشم بازی کالاف دیوتی وار زون هم اصلا از پس منو بازی هم بر نمیاد حتی منو رو هم نمیتونه اجرا کنه 
لطفا اگه میشه راهنماییم کنین

دوتا فایل کار کرد سیستمم رو هم ارسال کردم لطفا کمک کنین ممنون

vsync.hml without vsync.hml

لینک به دیدگاه

سلام روز خوش

ایام ما هم انچنان بکام نیست با این برق رفتنا..

ویندوزتون چیه؟ایا بعد عوض کردن سیستم اونم عوض کردید یانه؟

درایو کارت گرافیک چطور؟

نرم افزار جدیدی غیر از بازی نصب نکردید؟

هارد اگه دارید رو دیفرگمت کنید،رم هارو با memtest تست کنید،سعی کنید برای کارت گرافیک نرم افزاره 3d mark رو بگیرید،بنچمارک بگیرید،وبا نتایج تست های که بقیه کاربرا گرفتن مقایسه کنید.برای پردازنده،نرم افزار cine bench رو بگیرید ،تست بگیرید که امتیازتون به امتیاز نرمال پردازنده میخوره یا نه،این ها تعداد کمی از راهکارا برای پیدا کردن ایراد سیستم هست

لینک به دیدگاه

سلام ویندوز رو عوض کن و دوباره درایور گرافیک بریز ببین بهتر نمیشه

لینک به دیدگاه

شما رمت خیلی کمه.....بهتر بود قبل از تغیر cpu فکری برا رم میکردی.........کال اف دیوتی هم که ماشالا رم خورش عالیه.

یادمه نسخه ww2 با 12 گیگ رم تکسچر بازی ها به خوبی لود نمیشد یا همون نسخه infinite warfare.

لینک به دیدگاه

سلام بله ویندوز رو از اول نصب کردم همه درایور هارو هم از اول نصب کردم تو بازی های squad و battlefield 4 مشکلی نیس و به خوبی اجرا میشه فقط apex legend و call of duty warzon شدیدا لق وجود داره اصلا نمیشه بازی کرد 

از اونجایی که بودجه ی کمی دارم به نظرتون با ارتقای رم میشکل حل میشه یا با ارتقای هارد به اس اس دی b.PNG.a2937d7e6b54ee3d7a82d30e067cbadc.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mahdidel گفته است :

سلام بله ویندوز رو از اول نصب کردم همه درایور هارو هم از اول نصب کردم تو بازی های squad و battlefield 4 مشکلی نیس و به خوبی اجرا میشه فقط apex legend و call of duty warzon شدیدا لق وجود داره اصلا نمیشه بازی کرد 

از اونجایی که بودجه ی کمی دارم به نظرتون با ارتقای رم میشکل حل میشه یا با ارتقای هارد به اس اس دی b.PNG.a2937d7e6b54ee3d7a82d30e067cbadc.PNG

سلام،

معمولا وقتی دیسک روی 100 درصد میره، باز کردن گوگل کروم هم با لگ و تاخیر روبرو میشه، چه برسه به اون بازی ها.

ببینید چه چیزی دیسک رو درگیر کرده.

و همینطور رم؟ قبل از اجرای بازی، برنامه های غیر کاربردی مثل لانچر دیگر بازی ها (به شدت توصیه میشه) و دیسکورد اگر ازش هنگام بازی برای ویس چت استفاده نمیکنید، میتونه خیلی مفید باشه.

اگر برنامه یا بازی ای نصب کردید، بعدش سیستم رو ری-استارت کنید، تا رم کمتر درگیر باشه.

نمیدونم تو بقیه ی بازی ها ip ایران تحریمه یا نه؟ ولی تا اونجایی که میدونم برای اپکس و call of duty مشکل تحریم رو داشتیم، پس به احتمال کمی میتونه مشکل از برنامه ی تغییر ip تون برای دور زدن تحریم باشه.

با تک لول تست کنید، یا برنامه ی تغییر ip.

و اینکه عمر هاردتون چند ساله؟ دست دوم خریدید؟ یا نو نو هست؟ تستش کردید که مشکل نداشته باشه؟ (مثل خریداری کردن هارد نو، ولی تحویل گرفتن هارد تعمیر شده یا استفاده شده.)

موفق و شاد باشید.

ویرایش شده توسط HosseinRF
لینک به دیدگاه

در ۱۰ ساعت قبل، mahdidel گفته است :

سلام دوستان امیدوارم ایام همه به کام باشه گرچه مال من زهرمار شد 
کوتاه میگم سیستم قبلیه من 
cpu:intel i5 6400
mb:p110 d3 
ram :8 gb
gpu:gtx 1060 6gb 

تو این سیستم من تو بازی اپکس تقریبا مشکلی به غیر از افت فرم نداشتم بعضی از بازی ها هم به سختی اجرا میشد
سیستمو فروختم و الان اینو دارم 
cpu:intel 10400f
mb:prime b460--plus
ram: 2*4 gb ram 
gpu :gtx 1060 6 gb

حالا این سیستم جدید با این که از سیستم قبلیم بهتره منو دیوونه کرده مثلا تو بازی اپکس فرم ها به خوبی لود میشن ولی لگ های زیادی اصالا مجال نمیدن راحت بازی کنی امروز من پای سیستمم تقریبا همه کار کردم برای بهتر شدنش 
از دست کاری ویندوز و درایور ها بگیر تا تنظیمات داخل بازی ها اخرش بایوس راهی نمونده که امتحان نکرده باشم بازی کالاف دیوتی وار زون هم اصلا از پس منو بازی هم بر نمیاد حتی منو رو هم نمیتونه اجرا کنه 
لطفا اگه میشه راهنماییم کنین

دوتا فایل کار کرد سیستمم رو هم ارسال کردم لطفا کمک کنین ممنون

vsync.hml 529.24 kB · 4 downloads without vsync.hml 405.56 kB · 5 downloads

دقیقا همین قطعات رو دارم فقط رم 16 هست هیچ مشکلی از لحاظ افت فریم و لگ سیستمی ندارم....غیر از رم سیستم که کمه کولر cpu چیه؟

لینک به دیدگاه

کولر سی پی یو مال خودشه کولر خاصی براش نگرفتم 

در در ۱۴۰۰/۴/۱۳ در 19:49، Sabertooth گفته است :

دقیقا همین قطعات رو دارم فقط رم 16 هست هیچ مشکلی از لحاظ افت فریم و لگ سیستمی ندارم....غیر از رم سیستم که کمه کولر cpu چیه؟

لینک به دیدگاه

hwmonitor نصب و اجرا کنید کمی بازی کنید بعد ببینید چه دمایی برای cpu ثبت شده

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام خسته نباشید من سیستممrx470  ram8  i7 4770sهستش پابجی استیم رو روبالترین گرافیک شصت می کشه ولی موقعی که هدف می گیرم یا جایی که دشمن هستش لگ اینقدر زیاد میشه که صفحه قفل میشه  رو پایین ترین گرافیکم بزارم همینه ولی رو یه سیستمه دیگه با مشخصاتgtx550  ram8  i34130رو کیفیت پایین اف پی اس کمی میده ولی لگ ناگهانی یا فریز صفحه نداره دلیلش می دونین چیه که من با اینکه سیستمم قویه ولی بعضی موقع ها صفحه یه جورایی قفل میشه چه قطغه ای رو باید ارتقا بدم که خوب شه ممنون می شم جواب بدین

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام اساتید.

سخت افزار من قبلا این بود:

4790K

Z97

16GB DDR3 2400MHz

1080Ti

که ارتقا دادم به:

11700K

Z590

16GB DDR4 3200MHz

1080Ti

کارت گرافیک همونه. من قبلا توی یک بازی 100 فریم میگرفتم روی اولترا. الان همون بازی روی اولترا 35 فریم و روی High به زور 50 فریم میده. سایر تنظیمات همونه. جریان چیه؟!

ضمنا قبلا دمای کارت گرافیک حدود 75 بود. الان روی 60 درجه هست. به نظرم کارت گرافیک اونجور که قبلا زور میزد الان دیگه نمیزنه! ممنون میشم راهنمایی کنید.

آپدیت: توی تنظیمات بازی Anti Aliasing رو خاموش کردم و همه تنظیماتو گذاشتم روی Low و 90 فریم داد. دمای کارت روی 60 درجه قفله! از روی MSI Afterburner لیمیت دما و پاور رو تا ته بالا بردم ولی فرقی نکرد.

ویرایش شده توسط Shahab2500
افزودن آپدیت
لینک به دیدگاه

سلام اگه درایو گرافیک از قبل نصب بوده،با ddu حذف کنید باز از نو نصب کنید ،شاید درست شد 

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است:

سلام اگه درایو گرافیک از قبل نصب بوده،با ddu حذف کنید باز از نو نصب کنید ،شاید درست شد 

ویندوز جدید زدم و با Geforce Experience آخرین درایور رو نصب کردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...