رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آقا فهمیدم مشکل از کجاست!!! 

دمای سی پی یو به 54 یا 55 ک میرسه unload میشه و حدود 10 ثانیه میمونه تا خنک شه و بعد باز 100 درصد load میشه. سرعت فن رو از بایوس بردم بالا ب طوری ک تا 49 بیشتر نمیرفت. بعد تست کردم اف پی اس دراپ نشدم. اما باز نویز فن ب خاطر اینکه سرعت خیلی بالاس میره رو مخ. باید یه کولر بهتر بگیرم براش. 

اما سوال اینجاس ک اخه چرا باید اینجوری بشه؟؟ ؟ مگه 55 درجه خیلی زیاده؟ :(

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 ساعت قبل، MrFighter گفته است :

power option رو چک کردم روی High performance بود. :(

جالبه هرجا سرچ میکنم این مشکل فقط توی این کارت مشاهده شده

عجیبه. البته من چند تا راه حل کلی رو گفتم. 
دوست عزیز من یه سرچی هم کردم داخل فروم های معتبر خارجی. گویا خیلیا با این کارت خاص مشکل مشابه دارن .. چند تا فروم رو هم دیدم که  پیشنهاد های مشابهی داده بودن و به نتیجه نرسیده بودن.
شما اگر در توانتون هست کارت رو روی یک سیستم دیگه امتحان کنید. به این صورت اگر مشکل تکرار شد دیگه سایر گزینه ها (پردازنده ، دما ، مادربرد، رم، هارد و ...) حذف خواهند شد و باید به فکر چاره ای اساسی برای کارت گرافیکی خودتون باشید. شاید گارانتی. نمی دونم. امیدوارم دوستان دیگه هم نظرشون رو بدن تا مشکلتون حل شه.
اگر به نتیجه رسیدید اینجا اعلام کنید تا ما هم اطلاعاتمون بیشتر شه
امیدوارم مشکلتون زودتر حل شه گرامی 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، MrFighter گفته است :

آقا فهمیدم مشکل از کجاست!!! 

دمای سی پی یو به 54 یا 55 ک میرسه unload میشه و حدود 10 ثانیه میمونه تا خنک شه و بعد باز 100 درصد load میشه. سرعت فن رو از بایوس بردم بالا ب طوری ک تا 49 بیشتر نمیرفت. بعد تست کردم اف پی اس دراپ نشدم. اما باز نویز فن ب خاطر اینکه سرعت خیلی بالاس میره رو مخ. باید یه کولر بهتر بگیرم براش. 

اما سوال اینجاس ک اخه چرا باید اینجوری بشه؟؟ ؟ مگه 55 درجه خیلی زیاده؟ :(

55 درجه برای سی پی یو که اصلا دمای زیاد نیست. ولی به هر حال خوشحال شدم مشکلتون حل شد

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، meepo گفته است :

عجیبه. البته من چند تا راه حل کلی رو گفتم. 
دوست عزیز من یه سرچی هم کردم داخل فروم های معتبر خارجی. گویا خیلیا با این کارت خاص مشکل مشابه دارن .. چند تا فروم رو هم دیدم که  پیشنهاد های مشابهی داده بودن و به نتیجه نرسیده بودن.
شما اگر در توانتون هست کارت رو روی یک سیستم دیگه امتحان کنید. به این صورت اگر مشکل تکرار شد دیگه سایر گزینه ها (پردازنده ، دما ، مادربرد، رم، هارد و ...) حذف خواهند شد و باید به فکر چاره ای اساسی برای کارت گرافیکی خودتون باشید. شاید گارانتی. نمی دونم. امیدوارم دوستان دیگه هم نظرشون رو بدن تا مشکلتون حل شه.
اگر به نتیجه رسیدید اینجا اعلام کنید تا ما هم اطلاعاتمون بیشتر شه
امیدوارم مشکلتون زودتر حل شه گرامی 

خیلی خیلی ممنون از لطفتون دوست عزیز. تشکر فراوان از وقتی ک گذاشتید. 

مشکل از دمای سی پی یو هستش. با اینکه دمای کمیه ولی خب تست کردم بیشتر از 55 درجه که گرم میشه لود به 0 درصد میرسه برا مدت 10 ثانیه تا cpu خنک شه.بعد که خنک میشه برمیگرده ب حالت اولیه. عجیبه تو این دما ولی خب چاره ای نیست. یا باید کولری بگیرم ک با نویز کم بتونه دمارو رو 50 درجه نگه داره یا به فکر تعویض cpu. 

در 26 دقیقه قبل، meepo گفته است :

55 درجه برای سی پی یو که اصلا دمای زیاد نیست. ولی به هر حال خوشحال شدم مشکلتون حل شد

بله متاسفانه اصلا زیاد نیست اما من نمیدونم اخه چرا؟! :D

به هر حال نکته مثبت اینه ک فهمیدم مشکل از  کجاس.یواش یواش داشتم از کارتم ناامید میشدم  :D

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MrFighter گفته است :

خیلی خیلی ممنون از لطفتون دوست عزیز. تشکر فراوان از وقتی ک گذاشتید. 

مشکل از دمای سی پی یو هستش. با اینکه دمای کمیه ولی خب تست کردم بیشتر از 55 درجه که گرم میشه لود به 0 درصد میرسه برا مدت 10 ثانیه تا cpu خنک شه.بعد که خنک میشه برمیگرده ب حالت اولیه. عجیبه تو این دما ولی خب چاره ای نیست. یا باید کولری بگیرم ک با نویز کم بتونه دمارو رو 50 درجه نگه داره یا به فکر تعویض cpu. 

بله متاسفانه اصلا زیاد نیست اما من نمیدونم اخه چرا؟! :D

به هر حال نکته مثبت اینه ک فهمیدم مشکل از  کجاس.یواش یواش داشتم از کارتم ناامید میشدم  :D

گفتم بد به دلت راه نده ولی یه چیزی که هست چرا سی پی یو شما بالای 55 درجه میترسه به خودش؟ بایوس رو حالت دیفالته ؟ یه کاریش شده که اینطوریه 

اینا باید تا 90 درجه هم تحمل داشته باشن مادربوردت چیه 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

گفتم بد به دلت راه نده ولی یه چیزی که هست چرا سی پی یو شما بالای 55 درجه میترسه به خودش؟ بایوس رو حالت دیفالته ؟ یه کاریش شده که اینطوریه 

اینا باید تا 90 درجه هم تحمل داشته باشن مادربوردت چیه 

همون دیگه سوال منم همینه اخه چرا؟! :D

بله بایوس رو دیفالته. مادربردمم Asus m5a78l ddr3

اما مثلا توی بازی ArmA 3 که پلی میدم با اینکه دماش به 55 میرسه اونطوری نمیشه. تنظیمات هم روی ultra میزارم. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز قرار بود روی ویندوز 7 تست کنید. کردید؟ مادربرد شما حتی درایور های ویندوز 10 رو هم نداره (8 رو هم با پادرمیونی ساپورت میکنه)، چرا اصرار دارید از این نسخه ویندوز استفاده کنید؟

من نسخه درایور رو هم دخیل میدونم از درایور های قدیمی تر استفاده کنید و درایور هاتون رو کامل با DDU پاک کنید.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

دوست عزیز قرار بود روی ویندوز 7 تست کنید. کردید؟ مادربرد شما حتی درایور های ویندوز 10 رو هم نداره (8 رو هم با پادرمیونی ساپورت میکنه)، چرا اصرار دارید از این نسخه ویندوز استفاده کنید؟

من نسخه درایور رو هم دخیل میدونم از درایور های قدیمی تر استفاده کنید و درایور هاتون رو کامل با DDU پاک کنید.

مشکلش رو فهمیدم. نه سی پی یو هستش نه کارت. مشکل از مین بورده که VRM هاش هیت سینک ندارن و زمانی ک میخوان به سی پی یو با دمای بیشتر از 55 درجه پاور برسونن کم میارن. ب خاطر اینکه تا وقتی دمای سی پی یو زیر 55 درجه هست اف پی اس دراپ پیش نمیاد. پس مشکل عموما نرم افزاری نیست. http://www.tomshardware.com/answers/id-1977496/8350-underclocking-55c.html

مادربرد سال 2009 این مشکلات رو هم داره دیگه. یا باید با همین cpu یه مادربرد دیگه یا کلا کوچ کنیم رو یه پلتفرم دیگه! 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب این برد که نو نیست. یعنی از روز اول این مشکل بوده؟ یا اینکه چون گرافیک رو ارتقا دادید فشار به CPU باعث شده که lدار تغذیه بیشتر داغ بشه؟ اگه مقدوره پردازندتون رو دان کلاک کنید و ولتاژش رو هم پایین بیارد ببینید تاثیر داره؟ تو برنامه های بنچ مارک مثل Unigine heaven که زیاد به CPU کار ندارن هم دراپ دارید؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

خب این برد که نو نیست. یعنی از روز اول این مشکل بوده؟ یا اینکه چون گرافیک رو ارتقا دادید فشار به CPU باعث شده که lدار تغذیه بیشتر داغ بشه؟ اگه مقدوره پردازندتون رو دان کلاک کنید و ولتاژش رو هم پایین بیارد ببینید تاثیر داره؟ تو برنامه های بنچ مارک مثل Unigine heaven که زیاد به CPU کار ندارن هم دراپ دارید؟

از روز اول نه چون قرار نبوده این قدر فشار بهش وارد بشه. دقیقا همونطور که شما گفتید. این مادربرد توان این فشارو نداره و vrm هاش بیش از حد داغ میشن. با این وضعیت میترسم دانکلاکش کنم یا ولتاژشو پایین بیارم!!

دقیقا من با 3D mark که بنچمارک از کارت گرفتم هیچ مشکل اف پی اس دراپی نبود. حتی میگم که توی ArmA3 با حداکثر تنظیمات یا مثلا توی شبیه ساز DCS world اصلا مشکل اف پی اس دراپ ندارم. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه به پردازنده های رایزن یا کلا نسل جدید بتونید سرچ کنید که خیلی خوبه. اما با این وجود پیشنهاد میکنم پیگیر رفعش باشید. اگه حدس خودتون درست باشه و CRM داغ کنه ببینید با فن اضافه که مستقیم بهشون بکوبه کاری میشه از پیش برد؟ چون داغ ترین قسمت هر برد همین VRM هست اما خیلی ها مثل شما این برد رو دارن و پردازنده متداول 8350. اگه قرار بود همه این افراد دراپ فریم داشته باشن که باید کلی تاپیک مثل مال شما الان وجود داشته باشه. پیشنهاد میکنم اول ویندوز 7 رو تست کنید بعد هم دان ولتاژ. نهایتش هم فن اضافی

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

اگه به پردازنده های رایزن یا کلا نسل جدید بتونید سرچ کنید که خیلی خوبه. اما با این وجود پیشنهاد میکنم پیگیر رفعش باشید. اگه حدس خودتون درست باشه و CRM داغ کنه ببینید با فن اضافه که مستقیم بهشون بکوبه کاری میشه از پیش برد؟ چون داغ ترین قسمت هر برد همین VRM هست اما خیلی ها مثل شما این برد رو دارن و پردازنده متداول 8350. اگه قرار بود همه این افراد دراپ فریم داشته باشن که باید کلی تاپیک مثل مال شما الان وجود داشته باشه. پیشنهاد میکنم اول ویندوز 7 رو تست کنید بعد هم دان ولتاژ. نهایتش هم فن اضافی

اره باید ب فکر تغییر پلتفرم باشم!! 

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و خیلی ممنون از راهنمایی هاتون. دقیقا همین مشکل خودم رو توی اون لینکی ک فرستاده بودم با 8350 داشتن. اون هم دقیقا مشکلش با داغ شدن vrm بود. گزینه فن اضافی هم خوبه. ولی من سرعت فن سی پی یو رو که بردم بالا و دمای cpu اومد پایین اون مشکل دیگه نبود. امکانش هست همون فن cpu باعث خنک شدن vrm شده باشه یا کلا خنک شدن cpu مشکلو حل میکنه؟ اگه اینجور باشه با یه ایرکولر مشکل حل میشه. اگرم نه که باید کوچ کرد!! 

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/26, 16:05:02، Devileytion گفته است :

بالاخره فهمیدم مشکل اصلی چیه! 

قابلیت cool and quiet سی پی یو های AMD!!! 

این  باعث میشه با بالارفتن دمای مین بورد و سوکت پردازنده، پردازش برا مدتی ضعیف بشه تا خنک شن. ولی وقتی اینو از بایوس غیر فعالش کنی دیگه پردازش ثابت میمونه و افت اف پی اسی پیش نمیاد!! 

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، MrFighter گفته است :

این  باعث میشه با بالارفتن دمای مین بورد و سوکت پردازنده، پردازش برا مدتی ضعیف بشه تا خنک شن. ولی وقتی اینو از بایوس غیر فعالش کنی دیگه پردازش ثابت میمونه و افت اف پی اسی پیش نمیاد!! 

سلام

پس خنک شدن VRM بی تاثیر بود؟

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، MrFighter گفته است :

به به داداش !
ماشالل ما رو هم خوشحال کردی اطلاعات مفیدی بدست اوردیم
منم این مین برد رو برای 5 سال داشتم با پردازنده x2 260 و دیگه ارتقاش ندادم و رفتم رو اینتل
مین برد خوبیه

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

سلام

پس خنک شدن VRM بی تاثیر بود؟

اون هم البته دخیل هست. اما نه اندازه داغ شدن سوکت!

من چنتا فروم خارجی مشکلمو مرحله به مرحله دنبالش گشتم تا اخر یکیشون گفته بود این قابلیتو غیر فعال کنید :D

کلا کارت ها و سی پی یو های AMD یخرده بد قِلقَن! یسری خصوصیات دارن که اگه کسی مث من ندونه چی هستند ب مشکل بر میخوره

در 15 ساعت قبل، koala گفته است :

به به داداش !
ماشالل ما رو هم خوشحال کردی اطلاعات مفیدی بدست اوردیم
منم این مین برد رو برای 5 سال داشتم با پردازنده x2 260 و دیگه ارتقاش ندادم و رفتم رو اینتل
مین برد خوبیه

خخخخ خواهش میکنم. 

اره مین خوبیه ولی پیر شده! ولی حالا که این مشکلشو حل کردم فک کنم حالا حالا ها باید برام کار کنه :D

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام یه مشکل جدی دارم من یه سیستم قوی داذم گرافیک 1070 و سی پی یوi5 7500رم 8 گیگ وپاور 650 گلد گرین ولی تو بازیهایی مثل کال اف دیوای fpsمن راحت 120 هستشولی یک افت فریم ناگهانی. میادfpsمیره رو 40 بعد یک ثانیه مشکل درست میشه تو بالا اومدن ویندوز هم همین مشکل رو دارم خیلی زیاد طول میکشه ویندوز لود شه سیستم یک ماه نیست خریدم کمک کنید

لینک به دیدگاه

سلام یه مشکل جدی دارم من یه سیستم قوی داذم گرافیک 1070 و سی پی یوi5 7500رم 8 گیگ وپاور 650 گلد گرین ولی تو بازیهایی مثل کال اف دیوای fpsمن راحت 120 هستشولی یک افت فریم ناگهانی. میادfpsمیره رو 40 بعد یک ثانیه مشکل درست میشه تو بالا اومدن ویندوز هم همین مشکل رو دارم خیلی زیاد طول میکشه ویندوز لود شه سیستم یک ماه نیست خریدم کمک کنید

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ahora Zard گفته است :

از اس اس دی استفاده میکنید یا هارد ؟

اگر هارد هست ممکنه ک کندی اون اذیت کنه 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

از اس اس دی استفاده میکنید یا هارد ؟

اگر هارد هست ممکنه ک کندی اون اذیت کنه 

از هارد فکر نکنم از اون باشه

لینک به دیدگاه

رمات چین؟

هاردت چیه؟ چند rpm هست؟ بهتره یه ssd تهیه کنی. 

لینک به دیدگاه

سلام 

با توجه به حرفهای خودتون که میگید سیستم هم موقع بالا اومدن کند عمل میکنه مشکل میتونه از هارد باشه . شما هاردی که دارید استفاده میکنید چی هست و باید هارد رو تست کنید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...