رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، Farhad koohkan گفته است :

دوست عزیز نیازی نیست شما شاخ دربیارید من فقط برای اینکه دوستمون متوجه کارکرد سی پی یو و جی پی یو و کم اوردنش بشه اینو عرض کردم بله بنده هم میدونم سی پی یو لود ابجکتها رو بر عهده داره و جی پی یو جلوه بصری رو.

شما هم نیازی نیست به خودت بگیری من کلی گفتم ?

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 4 دقیقه قبل، Reven گفته است :

این سرعت هارد تو فریم ریت تاثیر داره؟

چون یکی میگفت دیر لود شدن ابجکت ها مال cpu هست یکی دیگه میگه مال پایین بود vram هست!!

من دیدم که دیر لود شدن از هارد باشه . مثلا موقع بازی ماشینی هارد در حال کپی بود و خیابون جلو دیر لود میشد و ماشین صبر میکرد تا لود کنه بعد راه میوفتاد .

البته فعلا cpu عوض کن ببین چی میشه.

سرعت هارد تو فریم ریت هیچ تاثیری نداره فقط تو لود مراحل بازی ها .

البته اگه خیلی داغون باشه ممکنه برخی وقتا یه لگ ریز بزنه که چند ثانیه ای فریم کم بشه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

من دیدم که دیر لود شدن از هارد باشه . مثلا موقع بازی ماشینی هارد در حال کپی بود و خیابون جلو دیر لود میشد و ماشین صبر میکرد تا لود کنه بعد راه میوفتاد .

البته فعلا cpu عوض کن ببین چی میشه.

سرعت هارد تو فریم ریت هیچ تاثیری نداره فقط تو لود مراحل بازی ها .

البته اگه خیلی داغون باشه ممکنه برخی وقتا یه لگ ریز بزنه که چند ثانیه ای فریم کم بشه

دیگه فکر نکنم اونقدر داغون باشه?

ویرایش شده توسط Reven
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

بله،بستگی به قیمت بازار داره من میگم زیادی روش خرج نکنید یه چیزی در حد همون ۴۴۶۰کارتونو راه میندازه سری k هم نگیرید،البته اگه مادربورد سری z و یه کولر خوب و البته تجربه اورکلاک دارید چرا که نه!اورکلاک پردازنده به راحتی قدرت پردازنده رو میبره به نسل های بعدی که به بازار اومدن،وتا مدتی ارتقا معنی ای نداره ،البته با وجود بازی هایی مثل ac odyssey بازم تمیتونید خوب فریم بگیرید ،اما خب دیگه باید ساخت چون اجناس گرونن

اورکلاک نمیکنم کلا

I7 4770s چطوره؟دست دومش چند در میاد؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Reven گفته است :

دیگه فکر نکنم اونقدر داغون باشه?

برای بازی مورد نظر شما یعنی gta v رم ۸ کافیه،گرافیکم که خداست براش فقط میمونه پردازنده ،من قبلا پنتیوم و gt 610 داشتم،رفتم 960 گذاشتم با پنتیوم فکر کردم دیگه gta رو با تنظیمات الترا میزنم تو رگگ!بعد تا سوار ماشین شدم یه گاز دادم بازی خفه کرد!بعد که پردازنده رو ارتقا دادم تا حد خیلی خیلی وسیعی بازی بهتر شد

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Reven گفته است :

اورکلاک نمیکنم کلا

I7 4770s چطوره؟دست دومش چند در میاد؟

فکر نکنم به بودجه شما بخوره البته بازم خبر ندارم،پردازنده i7 4790k با مادر بورد ۳ملیون اینا معامله میشد بازم میگم خبر ندارم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، silvermanhhh گفته است :

برای بازی مورد نظر شما یعنی gta v رم ۸ کافیه،گرافیکم که خداست براش فقط میمونه پردازنده ،من قبلا پنتیوم و gt 610 داشتم،رفتم 960 گذاشتم با پنتیوم فکر کردم دیگه gta رو با تنظیمات الترا میزنم تو رگگ!بعد تا سوار ماشین شدم یه گاز دادم بازی خفه کرد!بعد که پردازنده رو ارتقا دادم تا حد خیلی خیلی وسیعی بازی بهتر شد

داداش من فقط gta بازی نمیکنم..تقریبا هربازی میاد میخوام تنظیمات الترا بزنم با فریم 60..

I7 4770s چجوره به نظرت؟

لینک به دیدگاه

داداش من فقط gta بازی نمیکنم..تقریبا هربازی میاد میخوام تنظیمات الترا بزنم با فریم 60..

I7 4770s چجوره به نظرت؟

اگه به بودجتون بش میخوره عالیه

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EQOWVLxk0DOFXKfzCmz9lEZ-qpMb7mIvt8KUYek69A8/edit?usp=sharing

اینو مطالعه کنید چارت گلوگاه هست 

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

دوستان بنده هم مشکلی که دارم اینه که با گرافیک 1060 و سی پیو 1600ایکس تو بازی ها فریم کمتری نسبت به فریم های منتشر شده در حالت FHD می گیرم رزولیشن مانیتورمم 1680 *1050 هست.به نظرتون مشکل از مانیتوره؟البته وقتی از بنچ مارک خود بازی استفاده می کنم نتایج تقریبا درسته.

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Reven گفته است :

I7 4770s چجوره به نظرت؟

داداش برای الترا زدن فقط گرافیک خوب نمیخاد! مخصوصا بازی های روز. شما باید رمتون حتما 16 گیگ باشه (برای بازی های روز) و پردازندتونم به روز باشه. به نظر من خرج الکی نکنین برای اون نسل که هرچی خرج کنین درسته تا حدی کارایی خوبی میگیرین ولی بازم برای بازی های روز کافی نخواهد بود.

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EQOWVLxk0DOFXKfzCmz9lEZ-qpMb7mIvt8KUYek69A8/edit?usp=sharing

میتونم بهش روی بازی های جدید حساب باز کنم؟

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Rorschach گفته است :

دوستان بنده هم مشکلی که دارم اینه که با گرافیک 1060 و سی پیو 1600ایکس تو بازی ها فریم کمتری نسبت به فریم های منتشر شده در حالت FHD می گیرم رزولیشن مانیتورمم 1680 *1050 هست.به نظرتون مشکل از مانیتوره؟البته وقتی از بنچ مارک خود بازی استفاده می کنم نتایج تقریبا درسته.

البته الان که از TV FHD استفاده کردم فریم بنچمارکش خیلی بهتر شد.حالا نمی دونم دلیل اصلیش چیه

ویرایش شده توسط Rorschach
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

برای اینکه بفهمی سیستمت گلوگاه داره میتونی از سایت هایی مثل bottlenecker استفاده کنی.من مشخصات سیستم شما رو زدم و همونطور که تو تصویر میبینید و خیلی از دوستان اشاره کردن مشکل اصلی برمیگرده به ضعیف بودن پردازنده شما و یه سری پیشنهاد هم برای ارتقا پردازنده داده که میتونید استفاده کنید.

bottleneck.jpg

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

این لینک شما که فرستادید..نشون میده i3 4170 با 1070ti فقط گلوگاه میده و اصن کارایی نداره?

بازم خوبه فقط cpu مشکل داره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MohMosGh1973 گفته است :

سلام دوست عزیز

برای اینکه بفهمی سیستمت گلوگاه داره میتونی از سایت هایی مثل bottlenecker استفاده کنی.من مشخصات سیستم شما رو زدم و همونطور که تو تصویر میبینید و خیلی از دوستان اشاره کردن مشکل اصلی برمیگرده به ضعیف بودن پردازنده شما و یه سری پیشنهاد هم برای ارتقا پردازنده داده که میتونید استفاده کنید.

bottleneck.jpg

پس خوبه فقط  CPU مشکل ساز شده بیشتر

اگه میشه ببینید با i7 3770sچجوره؟؟

لینک به دیدگاه

پس خوبه فقط  CPU مشکل ساز شده بیشتر

اگه میشه ببینید با i7 3770sچجوره؟؟

دوست عزیز همونطور که دوستان گفتن مشکل اصلی به احتمال زیاد سی پی یو هست دیگه ادامه بحث اینجا بی فایدس بقیه بحث تو یک فروشگاه قطعات کامپیوتری باید انجام بشه ! برید کیس و مانیتور رو ببرید تا سی پی یو عوض شه تست کنن براتون !  بعضی نظر ها هم خیلی جالب بود توش عملا خرافات موج می زد ! 

لینک به دیدگاه

طبق گفته سایت بالای 10 درصد باعث ایجاد گلوگاه میشه ولی با پردازنده ای که ذکر کردید وضعیت خیلی بهتر میشه و حدود 40 درصد بهبود پیدا میکنه.

bottleneck.jpg

ویرایش شده توسط MohMosGh1973
لینک به دیدگاه

داداش انتخاب شما کلا برای خرید گرافیک اشتباه بوده. شما باید یه 1060 میگرفت  + سیستمتو میفروختی یه سیستم برپایه رایزن یا مشابهش تو اینتل میبستی اونموقع میتونستی خیلی بهتر از الان نتیجه بگیری. شما کارتت برای 4کی و 2کی مناسبه 1080 هم براش خیلی کمه چه برسه به 900 پی. در کل شما صاحب اختیاری. ولی بهتره خرج رو این سیستم نکنی. برو یه باندل بروزتر بخر. خریدن پردازنده بهتر برای باندل حال حاضرتون فقط اوضاع ر. یکم بهتر میکنه ولی تو بازیای روز مطمعنن به مشکل میخورین.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، MohMosGh1973 گفته است :

سلام دوست عزیز

bottleneck.jpg

درود

عذر میخوام از کجا باید بفهمم که گلوگاه میشه یا نه

اون درصد تایین میکنه‌؟ مثلا همون که نوشته 56 درصد

یعنی 56 درصد گلوگاه میشه‌؟ 

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم دوست عزیز. طبق سایت اگر این عدد بالای 10 درصد باشه گلوگاه شروع میشه و در زیر اون توضیحاتی بابت بوجود اومدن گلوگاه و همچنین یه سری پیشنهاد بابت رفع این مشکل داده.

معمولا اصلیترین مشکل قوی بودن پردازنده و ضعیف بودن گرافیک هست و بلعکس. و بعد از اون هم مثلا گفته رم از 8 به 16 ارتقا داده بشه و حتی الامکان یه حافظه SSD هم کنار هارد معمولی استفاده بشه.

ویرایش شده توسط MohMosGh1973
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Reven گفته است :

مگه رزولیشن مانیتور چقدر تاثیر داره تو فریم؟

هرچقدر پایین تر باشه بهتر نیست؟

رزلوشن پایینتر فریم بالاتر میره اما لذت بازی میاد پایینتر این یه مطلب 

مطلب دیگه : هر چی رزلوشن پایینتر باشه فشار روی سی پی یو بیشتره و هر چی بالاتر بره فشار از روی پردازنده کمتر میشه و بیشتر به سمت گرافیک میره ، واسه همینه که در رزلوشنهای 2k و 4k گرافیک قوی میخواد

شما فعلا یه 4770 یا 4790 بدون پسوند k بگیر بعدا به کل سوکت عوض میکنی

الان متاسفانه سوکت جدید خیلی براتون گرون در میاد

لینک به دیدگاه

تشخص مقدار گلوگاه بدون در نظر گرفتن رزولیشن  بی معناست .

همین پردازنده 4170 که توی این سایت زده 53 درصد گلوگاه هستش توی رزولیشن 8K به زحمت گلوگاه میشه ( فارغ از این که این چنین رزولیشنی فعلا کاربرد داره یا نه ) !

خیلی خودتون رو نگران اعداد و ارقام این سایت نکنید !!!

...................

استارتر گرامی بهتره که شما به جای تمرکز در از بین بردن کامل گلوگاه سراغ رسیدن به 60 فریم برید . بین این دوتا فاصله زیادیه . برای از بین بردن گلوگاه شما به پردازنده های قدرتمندی مثل 2700 و 8700 نیاز دارید اما برای گرفتن 60 فریم نه .

بهتره لیست بازی های مورد نظرتون رو اعلام کنید و این که آنلاین هم بازی می کنید یا نه .

لینک به دیدگاه

2500k تا 4.5 اور شده گرافیک هم 1060 مانیتور هم 1080 

20181004174030_1.jpg

20181013215018_1.jpg

20181014011707_1.jpg

20181013214850_1.jpg

اگه بودجتون به باندل بروز نمیرسه با خرید سی پی یو i5 یاi7 سری k و اورکلاک ان به بهترین نتیجه خواهید رسید

1070.png

1060.png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

تشخص مقدار گلوگاه بدون در نظر گرفتن رزولیشن  بی معناست .

همین پردازنده 4170 که توی این سایت زده 53 درصد گلوگاه هستش توی رزولیشن 8K به زحمت گلوگاه میشه ( فارغ از این که این چنین رزولیشنی فعلا کاربرد داره یا نه ) !

خیلی خودتون رو نگران اعداد و ارقام این سایت نکنید !!!

...................

استارتر گرامی بهتره که شما به جای تمرکز در از بین بردن کامل گلوگاه سراغ رسیدن به 60 فریم برید . بین این دوتا فاصله زیادیه . برای از بین بردن گلوگاه شما به پردازنده های قدرتمندی مثل 2700 و 8700 نیاز دارید اما برای گرفتن 60 فریم نه .

بهتره لیست بازی های مورد نظرتون رو اعلام کنید و این که آنلاین هم بازی می کنید یا نه .

اگر بخوام کل سوکت رو عوض کنم به 1151 نظرتون راجع به

I5 8400 چیه؟

ویرایش شده توسط Reven
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

رزلوشن پایینتر فریم بالاتر میره اما لذت بازی میاد پایینتر این یه مطلب 

مطلب دیگه : هر چی رزلوشن پایینتر باشه فشار روی سی پی یو بیشتره و هر چی بالاتر بره فشار از روی پردازنده کمتر میشه و بیشتر به سمت گرافیک میره ، واسه همینه که در رزلوشنهای 2k و 4k گرافیک قوی میخواد

شما فعلا یه 4770 یا 4790 بدون پسوند k بگیر بعدا به کل سوکت عوض میکنی

الان متاسفانه سوکت جدید خیلی براتون گرون در میاد

اگر بخوام کل سوکت رو عوض کنم به 1151 تظرتون راجع به i5 8400 چیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...