رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یکم عجیب نیست که برای شما با کولر دیفالت از 70 بالا نمیره؟

دما تو فول لود 70 هست؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

یکم عجیب نیست که برای شما با کولر دیفالت از 70 بالا نمیره؟

دما تو فول لود 70 هست؟

نه عجیب نیست  تو همین بازی اساسین اودیسه با تنظیمات اولترا این دمارو گرفتم البته در کیسمم بازه

لینک به دیدگاه

شمام با کولر لیکویید نباید دماتون از 65 بالاتر بره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Amir_Z گفته است :

نه عجیب نیست  تو همین بازی اساسین اودیسه با تنظیمات اولترا این دمارو گرفتم البته در کیسمم بازه

بقیه مشخصات سیستمتون رو با کیستون لطف می کنید؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

بقیه مشخصات سیستمتون رو با کیستون لطف می کنید؟

main: giga z97x-ud3

gpu: asus strix rx 480

ram: 16 gb  balestix 1880 bus

کیس هم ازین معمولی اشغالاست?

ویرایش شده توسط Amir_Z
لینک به دیدگاه

در مورد مشکل استارتر عزیز ک خمیر رو گفتن ،دقیقا تاثیر داره به طوری ک ممکنه تا ده درجه حرارتو کمتر کنه خمیر خوب رو هر نوع کولری،

در مورد مشکل خودم ک دوستمون گفت تنظیمات چمن و گیاه و کم کنم! خب چرا رو فول نشه بازی کرد وقتی پتانسیلش هست در تصویر! شما صورت مسالرو با این کار پاک میکنید....ودر ضمن گفتم ک بصورت راندوم مثلا بری برگردی با ماشین ممکنه باز این نقطه روون و با 60 فریم اجرا شه ! 

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان گرامی جهت شرکت در تاپیک. بنده به محض تهیه خمیر مناسب و تعویض خمیر . نتایج رو همینجا اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، gtxman گفته است :

بنده یه بار یه دادم بیرون که بهش خمیر پردازنده رو رفرش کنن. از این خمیر معمولی های بدون برند زدن و احتمال میدم کولر هم خوب نبسته باشن.

قصد دارم خمیر رو عوض کنم و خودم دوباره کولر رو ببندم. ایا ممکنه از خمیر باشه؟

کولر بنده هم deepcool malstrom 120k هست.

این کولر برای این پردازنده تقریبا ضعیف هست و از اونجا که اینتل برای سطح ihs از خمیر بی کیفیت استفاده کرده دلید کردن رو بنظرم باید تو اولیت بزارید اگه هم نخواستید از خمیر با کیفیت و مرغوب مثل نوکتوا استفاده کنید

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ArshiX گفته است :

این کولر برای این پردازنده تقریبا ضعیف هست و از اونجا که اینتل برای سطح ihs از خمیر بی کیفیت استفاده کرده دلید کردن رو بنظرم باید تو اولیت بزارید اگه هم نخواستید از خمیر با کیفیت و مرغوب مثل نوکتوا استفاده کنید

کولر رو باید عوض کنم؟

دلید کردن یعنی چه و توضیح میدین؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

کولر رو باید عوض کنم؟

دلید کردن یعنی چه و توضیح میدین؟

کولر میتونه دما رو تا حدی تحت کنترل قرار بده اما کولر قویی برای این پردازنده نیست

دلید کردن یعنی سطح فلزی پردازنده با دستگاه مخصوص دلید برداشته میشه و خمیر نامرغوبی که اینتل روی ihs استفاده کرده رو با خمیر با کیفیت و خوب جایگزین میکنند که تا ۲۰ درجه میتونه دما رو به راحتی کاهش بده

اگه تصمیم دلید کردن رو داشتید به کسی که متخصص هست بسپارید چون احتمال به فنا رفتن cpu هست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ArshiX گفته است :

کولر میتونه دما رو تا حدی تحت کنترل قرار بده اما کولر قویی برای این پردازنده نیست

دلید کردن یعنی سطح فلزی پردازنده با دستگاه مخصوص دلید برداشته میشه و خمیر نامرغوبی که اینتل روی ihs استفاده کرده رو با خمیر با کیفیت و خوب جایگزین میکنند که تا ۲۰ درجه میتونه دما رو به راحتی کاهش بده

اگه تصمیم دلید کردن رو داشتید به کسی که متخصص هست بسپارید چون احتمال به فنا رفتن cpu هست

بله این کار ریسک زیادی داره. بنده اهل اور کلاک و استفاده حرفه ای از پردازنده نیستم و عمده کارم گیم هست. به نظرم نیازی به دلید کردن نیست.

فعلا میخام خمیر کولر مستر بزنم اگه درست نشد احتمالا کولر رو عوض کنم.

شما از بین کولر های آبی و بادی کدوم رو پیشنهاد می کنین برای استفاده معمولی؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

بله این کار ریسک زیادی داره. بنده اهل اور کلاک و استفاده حرفه ای از پردازنده نیستم و عمده کارم گیم هست. به نظرم نیازی به دلید کردن نیست.

فعلا میخام خمیر کولر مستر بزنم اگه درست نشد احتمالا کولر رو عوض کنم.

شما از بین کولر های آبی و بادی کدوم رو پیشنهاد می کنین برای استفاده معمولی؟

هر دو بستگی به نوع انتخابتون داره کولرای ۱۲۰ میلی متری برای این پردازنده ضعیف هستن و باید دنبال کولرای ۲۴۰ میلی از برندای خوب مثل کولر مستر باشید اگر هم دنبال کولر ایر هستید کولرا های خوبی که راندمان حدودی یه واتر ۲۴۰ رو دارن مثل ترمالرایت ماچو هستن و قیمتشونم خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ArshiX گفته است :

هر دو بستگی به نوع انتخابتون داره کولرای ۱۲۰ میلی متری برای این پردازنده ضعیف هستن و باید دنبال کولرای ۲۴۰ میلی از برندای خوب مثل کولر مستر باشید اگر هم دنبال کولر ایر هستید کولرا های خوبی که راندمان حدودی یه واتر ۲۴۰ رو دارن مثل ترمالرایت ماچو هستن و قیمتشونم خیلی خوبه

متاسفانه کولر 240 تو کیس بنده جا نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

متاسفانه کولر 240 تو کیس بنده جا نمیشه.

خب ترمالرایت ماچو بخرید قیمتش هم حدودای ۵۰۰ تومنه

لینک به دیدگاه

خب ترمالرایت ماچو بخرید قیمتش هم حدودای ۵۰۰ تومنه

این کولر شنیدم زیادی بزرگه. تو کیس green x+ viper جا میشه؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

در مورد مشکل استارتر عزیز ک خمیر رو گفتن ،دقیقا تاثیر داره به طوری ک ممکنه تا ده درجه حرارتو کمتر کنه خمیر خوب رو هر نوع کولری،

در مورد مشکل خودم ک دوستمون گفت تنظیمات چمن و گیاه و کم کنم! خب چرا رو فول نشه بازی کرد وقتی پتانسیلش هست در تصویر! شما صورت مسالرو با این کار پاک میکنید....ودر ضمن گفتم ک بصورت راندوم مثلا بری برگردی با ماشین ممکنه باز این نقطه روون و با 60 فریم اجرا شه ! 

داداش اگه پتانسیلشو داری چرا نمیتونی بگیری؟ من منکر قدرت 1070 نمیشم ولی خب یه چیزی این وسط میلنگه. اینو بنده به شما پیشنهاد دادم تا اول بدونین مشکل از کجاس نه این دوستمون. هرجور مایلین میتونین عمل کنین. موفق باشین.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

داداش اگه پتانسیلشو داری چرا نمیتونی بگیری؟ من منکر قدرت 1070 نمیشم ولی خب یه چیزی این وسط میلنگه. اینو بنده به شما پیشنهاد دادم تا اول بدونین مشکل از کجاس نه این دوستمون. هرجور مایلین میتونین عمل کنین. موفق باشین.

خب منم دنبال اینم ک مشکل کار کجاس وقتی اینجوریه یعنی کارت 1050 هم بزارم همین داستانه فقط لودش تا 80 درصد میره ! کارت و سی پی یپ من تا نصف زیر لود میره! قطعا ایراد نرم افزاری بازی میتونه باشه!!

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

خب منم دنبال اینم ک مشکل کار کجاس وقتی اینجوریه یعنی کارت 1050 هم بزارم همین داستانه فقط لودش تا 80 درصد میره ! کارت و سی پی یپ من تا نصف زیر لود میره! قطعا ایراد نرم افزاری بازی میتونه باشه!!

عزیز اگه ایراد از بازی باشه فقط واسه شما میشه. اگه فک میکنی ایراد نرم افزاریه کاری نداره ویندوزتو عوض کن درایور جدید بریز بازیو از یه جا دیگه دانلود کن تا خیالت راحت باشه از همه لحاظ. ترجیحا نسخه ریلودد بگیر.

لینک به دیدگاه

مشکلو برطرف کردم تویه فروم خارجی خوندم و اوکی شد به طوری ک دیگه از30 فریم در بعضی نقاط بازی خبری نیس و همه جا 60 فریم میگیرم فقط در صحنه هایی ک انفجارهای متوالی داخل پوشش طبیعی یا پرواز با جت نزدیک پوشش طبیعی فریم مینیمم تا 54 میاد پایین ،

تنظیمات اولترا با اسکیل دیستنس تقربا70 درصد بدون msaa البته با روشن کردنش فریم مینیمم در مواقعی ک بالاگفتم تا 45 میاد پایین ولی ترجیح دادم خاموش باشه ،و کارت هم تا نود درصد میره زیر لود و این مقدار افتی هم ک هست برای cpu هست ک در مواقعی ک گفتم صد درصد میره تو لود و کارتم نود درصد ک باعث گلوگاه میشه تو اون صحنه ها ،وگرنه اگه7700k بود 60 فریم رو همه شرایط میگرفتم! 

طریقه حل شدن مشکل اینه ک اول تو بازی تنظیمات fxaa و msaa رو فعال میزاری ولی vsync رو خاموش .از بازی خارج و در تنظیمات انویدیا گزینه تریپل بافر و vsync رو روشن میکنی میری در بازی جایی ک پوشش زیاد هست و میری تنظیمات msaa fxaa رو خاموش و vsync رو روشن میکنی ،دوباره وارد تنظیمات میشی fxaa یا msaa رو به دلخاه روشن میکنی و مشکل برطرف میشه...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

مشکلو برطرف کردم تویه فروم خارجی خوندم و اوکی شد به طوری ک دیگه از30 فریم در بعضی نقاط بازی خبری نیس و همه جا 60 فریم میگیرم فقط در صحنه هایی ک انفجارهای متوالی داخل پوشش طبیعی یا پرواز با جت نزدیک پوشش طبیعی فریم مینیمم تا 54 میاد پایین ،

تنظیمات اولترا با اسکیل دیستنس تقربا70 درصد بدون msaa البته با روشن کردنش فریم مینیمم در مواقعی ک بالاگفتم تا 45 میاد پایین ولی ترجیح دادم خاموش باشه ،و کارت هم تا نود درصد میره زیر لود و این مقدار افتی هم ک هست برای cpu هست ک در مواقعی ک گفتم صد درصد میره تو لود و کارتم نود درصد ک باعث گلوگاه میشه تو اون صحنه ها ،وگرنه اگه7700k بود 60 فریم رو همه شرایط میگرفتم! 

طریقه حل شدن مشکل اینه ک اول تو بازی تنظیمات fxaa و msaa رو فعال میزاری ولی vsync رو خاموش .از بازی خارج و در تنظیمات انویدیا گزینه تریپل بافر و vsync رو روشن میکنی میری در بازی جایی ک پوشش زیاد هست و میری تنظیمات msaa fxaa رو خاموش و vsync رو روشن میکنی ،دوباره وارد تنظیمات میشی fxaa یا msaa رو به دلخاه روشن میکنی و مشکل برطرف میشه...

??

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان. بنده خمیر پردازنده رو عوض کردم ولی تاثیر چندانی در دما مشاهده نکردم و دما تا 80 درجه هم میرفت.

و مشکل اصلی خودم که افت فریم ثانیه ای در بازی بود همچنان هست. فیلمی از این مورد تهیه و اینجا آپلود می کنم که دوستان بهتر متوجه بشن

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، gtxman گفته است :

سلام خدمت دوستان. بنده خمیر پردازنده رو عوض کردم ولی تاثیر چندانی در دما مشاهده نکردم و دما تا 80 درجه هم میرفت.

و مشکل اصلی خودم که افت فریم ثانیه ای در بازی بود همچنان هست. فیلمی از این مورد تهیه و اینجا آپلود می کنم که دوستان بهتر متوجه بشن

فیلمی ک تهیه میکنی حتما کنارش اطلاعات قطعات رو مانیتورش کن حتما با برنامه afterburner msi 

که بهتر بشه تشخیص داد

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، gtxman گفته است :

بنده به شما گفتم مشکل از کولر هست!!!

6700k پردازنده خیلی داغی هست

لینک به دیدگاه

سلام استارتر عزیز 

من با هارد وسترن بلو مدل 5400rpm  WD20EZRZ دقیقا مشکل شما رو داشتم و هیچ کاری نشد بکنم 

الان بازی های سنگین رو روی هارد   7200rpm WD10EZEX همون مدل وسترن بلو ریختم مشکل خیلی وقته رفع شده

جالب اینه که این هاردی که مشکل نداره ورژن 2012 هست و قدیمی تر از این هارد جدید تر وسترن هست (2015)

اگر هاردی که بازی های شما روش نصب هست مثل مدل هارد 5400 دور من هستش 100 درصد مشکل از اینه

ویرایش شده توسط hesam_z
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، hesam_z گفته است :

سلام استارتر عزیز 

من با هارد وسترن بلو مدل 5400rpm  WD20EZRZ دقیقا مشکل شما رو داشتم و هیچ کاری نشد بکنم 

الان بازی های سنگین رو روی هارد   7200rpm WD10EZEX همون مدل وسترن بلو ریختم مشکل خیلی وقته رفع شده

جالب اینه که این هاردی که مشکل نداره ورژن 2012 هست و قدیمی تر از این هارد جدید تر وسترن هست (2015)

اگر هاردی که بازی های شما روش نصب هست مثل مدل هارد 5400 دور من هستش 100 درصد مشکل از اینه

اگر تمام بازیها این مشکلو داشته باشن حرف شما صحیح نیست ولی اگه فقط تو چند عنوان بازی این مشکل باشه حرفتون صحیحه بازیایی ک احتیاج به لود همزمان موقع گیم دارن یا به قولی اوپن وورلد.مثل gtav assasins farcry و... ولی اگه مثلا این مشکلشون توی بازی فیفا یا بسکتبال یا مورتال کامبت و... باشه ربطی به هارد نداره ک بگیم هارد سرعتش کمه! در ضمن مشکل ایشون خیی هاد هست وگرنه هارد 5200 در صورت سالمی زیاد اذیت نمیکنه و مداوم!!...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...