رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 12 ساعت قبل، memex گفته است :

این میشه همون سیلیکون بعد قرار نیست رکورد اورکلاک زد که حتی مگاهرتز ها هم مهم باشه اگه بازی هوش مصنوعی و پردازش فیزیک رو بهینه انجام بده یه i5 هم بسه برای fhd و 4k چون کارت های میان رده الان اصن برای مانیتور های 120 هرتز به بالا ساخته نشدن  مگه شما کارت قویتر بخری و بخوای روی 120 هرتز به بالا بازی کنی بعله اونجا نیاز به سیپیو i7 هست یا رایزن ولی واقعا اورکلاک کردن تا اون حدی که یکی 4.5 بزنه یکی 4.3 بزنه تفاوت نمیکنه 

تاثیر پردازنده زمانی روشن میشه که کارت از پس بازی بر بیاد و گلوگاه بیوفته رو پردازنده و توfhd هم که بین 60 تا 90 فریم رندر بگیره به نظرم کافیه چون نه همه مانیتور 120 هرتز دارن نه کسی رو 60هرتز دنبال فریم های بالای 120 هست 

توی 4k هم که 2080 هم به زور از پس 60 فریم برمیاد چه برسه بخوای 60 هرتز به بالا بزاری که با 60 فریم و تولید فریم تکراری عملا کار بیهوده ایه پس اینجام اگه بازی های یوبی باگ نباشه یه i5 هم کافیه

برای بازی های انلاین داستان یه ذره فرق داره و به i7 یا رایزن نیازه 

بله درسته دوست عزیز میشه همون سیلیکون اما دقت کنید این حالت حتی تو فرکانس های پایین هم تاثیر گذاره چون برای رسیدن به فرکانس یکسان نیاز به قدرت بیشتری تو یه پردازنده نسبت به پردازنده دیگه هست(من متوجه نمیشم چرا این موضوع رو میچسبونید به گلوگاه شدن این موضوع مستقیم ربطی به گلوگاه شدن نداره) دقت کنید ولتاژ و همه خصوصیات پردازنده توسط Blob های اون تعیین میشه که برای همه پردازنده های یه نسل یکسان هست به همین دلیله که من این بحث رو پیش کشیدم!

مبحث گلوگاه هم که شما اینقدر بهش علاقه دارید کلا یه چیز دیگس درضمن این رو هم در نظر داشته باشید پهنای باند در اختیار پردازنده اصلی/گرافیکی کنسولی مثل PS4 pro با کارت گرافیکی مثل 1080/ti برابره و از این نظرپردازنده اونها از اون پردازنده‌ای که در نقد سایت گیم اسپات بود بهتر و بهینه تر هستش!

در مورد باگی بودن یوبی باگ هم باید بگم موافقم اما بازم ربطی به مبحث ما نداره(ما داریم از منظر API ها و سخت افزار  بررسی میکنیم) 

برای اینکه 2080 به زور تو 4K از پس 60fps برمیاد منبع دارید؟(تا به امروز هرچه دمو و بررسی از این کارت دیدم(نمونش تو بازی بتل V) به راحتی بالای ۸۰ فریم و با کمی تغییر گزینه(مثلا کاهش فیزیک و اینجور چیزا که گرافیک رو کاهش نمیده اما میزان پردازش ر وبرمیداره) به راحتی تا ۱۱۰ فریم هم تونسته بودن بگیرن)

شما تونستید؟ 

این پروژه اوپن سورس هست و بنده هم از طریق گیتهاب اون کد دونیت کردم(به علت علاقه ام به کنسولها علی الخصوص کنسولهای سونی)

بله درسته ولکان و opencl و opengl نمونه ای از کراس پلتفرم ها هستن  ولی خوب معمولا برای pc و ویندوز directx رو انتخاب میکنن حالا علتش شاید خواناتر بودن یا کامل تر بودن کتاب خونه ها باشه یا هرچی باشه ولی خیلی کم سراغ opengl یا vulkan میرن 

دقت کنید Open Cl یه فریمورک هست که با API متفاوته

علت انتخاب دایرکت ایکس برای ویندوز سازگاری بیشتر اون با ویندوزه(چون خود مایکروسافت توسعش میده) و البته کتابخانه هاش شاید از بقیه بیشتر باشه(این رو اطلاع دقیق ندارم)البته عادت هم موثره نمیدونید عادت کردن به یه زبان/ API چقدر میتونه توسعه دهنده رو تنبل کنه

وقتی شما کل جامعه پی سی رو در نظر بگیری که شامل خانواده *nix ها هم میشه اون موقع تعداد بازیهایی که از Vulkan استفاده میکنن به شدت زیاد میشه(چون دایرکت ایکس رو لینوکس وجود نداره) و مجبورن Vulkan استفاده کنن کما اینکه بازیهای روی ویندوز هم الان دارن از Vulkan استفاده میکنن (یه سر به اون تاپیک شایعت بازیها بزنید متوجه میشید)

بله به جز انحصاری های ps4 از بقیه مطلع هستم

البته منتل دیگه منسوخ شده هست و ولکان ادامه راه و جایگزین اون هست

خیر منتل توسط اپل روی سیستم عامل مک استفاده میشه و والکن هم در واقع Open Gl next بود و عملا جایگزین اون شدنه منتل

علت اصلی تفاوت ها برمیگرده به اون 6مورد که گفتم که شما باز کردید و تشریح کردید 

منم گفتم مواردتون دقیق نیست و ایراد داره

به هر حال انتخابش سلیقه ای هستش  ولی pc کاربرد فراتر از گیمینگ داره و این نبود محدودیتش قیمتو بالاتر برده ولی برا کسی که حوصله چکو چونه زدن و ور رفتن و عشق بالا پایین کردن تنظیماتو نداره همون کنسول جواب گو تره

بزرگترین مشکلی که تو بحث کنسول و پی سی هست همین مورده(وقتی داریم صرفا از زاویه گیم بحث میکنیم باقی کاراییها اصلا اهمیتی نداره یادمه دوستان قبلا تو همین فروم میگفتن وقتی شما همین پیج رو با پی سی باز میکنی یعنی پی سی برتر از کنسوله(در حالی که اون موقع با گوشی ۱۰۰ تومنی هم میشد اینکار رو کرد) پس گوشی ۱۰۰ تومنی از پی سی برتر بود)

هر وقت بحث کارایی های دیگه شد اون موقع میتونم این حرف شما رو تا حدودی بپذیرم(چون الان خیلی راحت میشه یه لینوکس روی PS2/3/4 زد و تمامی کارایی پی سی رو داشت)

ولی اینکه قطعات رو pc راندمان خوبی روی ویندوز ندارن باید به ماکروسافت اعتراض کرد نه اینکه pc رو زیر سوال برد

این موضوع کاملا تقصیر مایکروسافت نیست این موضوع بیشتر به قضیه Fraction یا گسسته بودن برمیگرده یعنی شما حد اقل ۵۰۰ مدل کارت گرافیک داری که باید ساپورت بشن + ۵۰۰ مدل پردازنده + ۵۰۰ مدل برد اصلی  و.................(اعداد رو همینجوری برای درک بهترگفتم وگرنه مقادیر واقعی خیلی بیشتره)

دقیقا مثل عملکرد تراشه های اپل روی سیستم عامل خودش و قدرت زیاد اون نسبت به هم رده های رقبای اندرویدیش

که خوب قطعا قطعات ایراد ندارن و مشکل از ساختار سیستم عامل اندروید بوده و هست... 

خب اینجا هم همون قضیه فرکشن یا گسستگی هست ولا غیر!(نمونش هم خود گوشیهای گوگل رو اگه دقت کنید با ۴ گیگ رم میتونه در حد گوشی ۶ گیگ رم باقی برندها کارکنه)

من خوشحال شدم از تبادل اطلاعات با شما 

بنده نیز بسیار خوشحال شدم(کلا از بحث های علمی که باعث میشه چیزهای جدید یاد بگیرم لذت میبرم)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 37 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

واقعا عالیه این 580 ها کارتهای خوبین حدودا 300 درصد از 460 قدرتمند ترن واقعا عالیه خخخخخ

سیوهای مترو رو کسی داره تا دریای قزوین رفتم رزولوشن اوردم \رو 800.600 دیگه چیزی دیده نمیشد جالبه تو اون رزولوشنم خخخخ فریم ریت 

رو همون ۱۳ تا ۱۵ میمونه بعدش اشتباها زدم از اول اومدش بازی

یه چیز جالب از اول بری تو بازی تا یه مدت زمانی تنظیمات هرچی باشه فریم ریتش خوبه بعد یهوویی میوفته 

البته جایی هم که رم کلا زیر ۲ گیگ مصرف میشه متاسفانه بازم کاهش فریم شدید موجوده مثلا میچرخی سمت چ\ فریم رو ۴۵ میچرخی سمت راست فریم ۱۵ میشه 

الان با توجه به توضیحات شما فقط و فقط باگ بازی به نظرم میرسه(چون اگه سخت افزارتون مشکل داشت باید از همون اول افت فریم میداشتید)

حالا برای احتیاط یک بار از نو بازی رو شروع کنید بعد در محیطی که بازی فریم دهی خوب داره بمونید(یعنی تغییری ایجاد نکنید و بازی رو ادامه ندید) بذارید سیستم حدود ۳۰ دقیقه‌ای تو همون حالت بمونه اگه افت فریم شدید مثل قبل داشتید به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری دارید(چون سخت افزار بعد از گرم شدن شروع میکنه رفتار عجیب غریب کردن) اگر نداشتید که باگ بازی هست تو قسمت های بعدی!(این تست علمی نیست و پایه تجربی داره)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، memex گفته است :

در 13 ساعت قبل، MojArch گفته است :

بنده هم لذت بردم خیلی وقت بود که یه بحث درست حسابی همراه مطالب علمی بدون جنگ دعوا و فن بازی ندیده بودم تشکر از هر دوتون 😘

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MojArch گفته است :

برای اینکه 2080 به زور تو 4K از پس 60fps برمیاد منبع دارید؟(تا به امروز هرچه دمو و بررسی از این کارت دیدم(نمونش تو بازی بتل V) به راحتی بالای ۸۰ فریم و با کمی تغییر گزینه(مثلا کاهش فیزیک و اینجور چیزا که گرافیک رو کاهش نمیده اما میزان پردازش ر وبرمیداره) به راحتی تا ۱۱۰ فریم هم تونسته بودن بگیرن)

index.php?ct=articles&action=file&id=44708

بدون ray trace

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، MojArch گفته است :

الان با توجه به توضیحات شما فقط و فقط باگ بازی به نظرم میرسه(چون اگه سخت افزارتون مشکل داشت باید از همون اول افت فریم میداشتید)

حالا برای احتیاط یک بار از نو بازی رو شروع کنید بعد در محیطی که بازی فریم دهی خوب داره بمونید(یعنی تغییری ایجاد نکنید و بازی رو ادامه ندید) بذارید سیستم حدود ۳۰ دقیقه‌ای تو همون حالت بمونه اگه افت فریم شدید مثل قبل داشتید به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری دارید(چون سخت افزار بعد از گرم شدن شروع میکنه رفتار عجیب غریب کردن) اگر نداشتید که باگ بازی هست تو قسمت های بعدی!(این تست علمی نیست و پایه تجربی داره)

نه سخت افزار که مانیتورینگ میشه دماها هم فراتر از ۶۹ نمیزارم بره و فقط تو این بازی این وضعه تو رزیدنت اویل ۲ و دویل می کرای رو نهایت تنظیمات دما تا ۷۱ میره ولی افت فریمی نیست تو این بازی فقط داریم 

لینک به دیدگاه

دیگه قویترین بازی ممکن فعلی تامب رایدره کخ داره رو ۳۴ تا ۲۹ فریم میده رو مدیوم رو به های خخخخ

لینک به دیدگاه

مقایسه محیط شلوغ فریم ۴۴ محیط غیر شلوغ ۲۰ فریم که به ۱۴ یا حتی ۸ فریمم رسیده بعضا بازی

وی رمشم تو محیطی که ۳۵ فریم میداده هم اندازه عکس دومی ینی ۲۰ فریمیه \ر شده رم سیستمم هم تا ۷۳۰۰ رفته ولی فریم ریت همون ۳۵ مونده 

امروز یه کرک جدید دانلود شد که تکسچرها ران نمیشد و بازی کرش میزد ولی افت فریم نبود یا خیلی کم 

6sdc_%D8%B4.pngkdy8_%D8%B4%DB%B2.png

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

مقایسه محیط شلوغ فریم ۴۴ محیط غیر شلوغ ۲۰ فریم که به ۱۴ یا حتی ۸ فریمم رسیده بعضا بازی

وی رمشم تو محیطی که ۳۵ فریم میداده هم اندازه عکس دومی ینی ۲۰ فریمیه \ر شده رم سیستمم هم تا ۷۳۰۰ رفته ولی فریم ریت همون ۳۵ مونده 

امروز یه کرک جدید دانلود شد که تکسچرها ران نمیشد و بازی کرش میزد ولی افت فریم نبود یا خیلی کم 

6sdc_%D8%B4.pngkdy8_%D8%B4%DB%B2.png

این بازی کلا ی کرک بیشتر نداره

چجوری ی کرک دیگه ریختی

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

یه سری دیگه عکس

MetroExodus_2019_03_27_12_34_43_640.jpg

MetroExodus_2019_03_27_15_26_39_390.jpg

MetroExodus_2019_03_27_15_37_29_074.jpg

MetroExodus_2019_03_27_15_38_07_677.jpg

MetroExodus_2019_03_27_15_40_04_718.jpg

MetroExodus_2019_03_27_15_40_12_492.jpg

من اخر نفهمیدم چجوری رو 30 فریم قفل میکنی

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

من اخر نفهمیدم چجوری رو 30 فریم قفل میکنی

سلام عزیز

داخل تنظیمات بازی

گزینه vsync رو بزار روی half

MetroExodus_2019_03_26_23_52_59_823.thumb.jpg.d6b504d37d48e5eeb7b85cfb375046fc.jpg

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام عزیز

داخل تنظیمات بازی

گزینه vsync رو بزار روی half

MetroExodus_2019_03_26_23_52_59_823.thumb.jpg.d6b504d37d48e5eeb7b85cfb375046fc.jpg

سلام قربونت

خوب من میذارم روی حالف ولی فریم میاد زیر 25

کارتم 570 4 گیگه

لینک به دیدگاه

با اجازه از استارتر عزیز

دوستان مگه نگفتید آخر بازی اگر کسی زنده بمونه که به آرتیوم خون بده دیگه نمیمیره و پایان خوبش هست؟؟؟

واسه من وقتی بردنم تو قطار حدودا ۲ نفر بهم خون دادن ولی بازم مردم که😐

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

این بازی کلا ی کرک بیشتر نداره

چجوری ی کرک دیگه ریختی

https://www.downloadha.com/game/metro-exodus/

لینک به دیدگاه

فار کرای ۶ رو نصبشدش بی مشکل ثابت رو ۴۵ تنظمات مدیوم رزولوشن ۱۰۸۰ واقعا هم عالیه

فقط کرش میکنه ؟؟؟؟

یه مشکلم داره نصف اشیا وجود دارن ولی دیده نمیشن اشیا 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

سلام قربونت

خوب من میذارم روی حالف ولی فریم میاد زیر 25

کارتم 570 4 گیگه

سلام

عزیزی

بقیه تنظیمات چی هست ، داخل کدوم منطقه هستین ، من با اکسترامی بازی کردم ، ولی کاسپین. آوردن روی یولترا ، الان شهر مرگ هستم اونم فکر کنم هنوز روی یولترا هست

سی فریم ، فول می شه حدود ۴۰ تا ۵۰ ولی پرس زیاده اعصاب خورد می شه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام

عزیزی

بقیه تنظیمات چی هست ، داخل کدوم منطقه هستین ، من با اکسترامی بازی کردم ، ولی کاسپین. آوردن روی یولترا ، الان شهر مرگ هستم اونم فکر کنم هنوز روی یولترا هست

کلا خوشم نمیاد به نوشتار و املای دوستان گیر بدم ولی اکستریم و اولترا درسته دوست عزیز:x

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

کلا خوشم نمیاد به نوشتار و املای دوستان گیر بدم ولی اکستریم و اولترا درسته دوست عزیز:x

سلام ممنونم

آدم خسته ای هستم ، اکثرا هم اشتباه می نویسم ، ممنون از یادآوری🌹

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام

عزیزی

بدون شک این بازی مشکل از خودشه نه این همه گرافیک حداقل سیستم ینی این که بازی ۶۰ فریم رو تنظیمات حداقل تا متوسط رزولوشن ۱۰۸۰ بده این 

که این بازی نمیتونه به این حد برسه \س مشکل هستش نه اینکه ۵۷۰ بیاد ۲۵ فریم بده بلکه نباید بیاد زیر ۴۰ فریم و به نظر بنده باید رو ۶۰ ثابت فریم بده به شما 

لینک به دیدگاه

حداقل گرافیک \یشنهادی ۷۸۷۰ و ۱۰۵۰ که تقریبا مساوی با ۴۶۰ بنده میشه حالا بگزریم گیمهایی رو که حتی ۳۸۰ حداقل میخوان هم من تونستم نرخ ۳۰ فریم رزولوشن ۱۰۸۰ بزنم اینکه این بازی 

با ۵ ٪ ضعیفتر از حداقل نمیتونه ۳۰ فریمم بده حالا ۶۰ باشه طلبش \س حتما مشکل هستش که باید رفع کنن 

لینک به دیدگاه

فارکرای ۶ رو کامل ۴۰ فریم تا ۲۸ رو تنظیمات بالا ۱۰۸۰ میده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیر خلاصت کنم من با 480 بیشتر از یک ربع بازی نکردم اوایل بازی اونجایی که فیوز میزنی که تاریک بشه فریم اومد روی صفر و نفهمیدم چجوری مردم همونجا بازیو پاک کردم

منتظرم آپدیتش کرک بشه یا اگه بدون بازی موندم دوباره نصب و تست کنم ولی نسخه های قبل به نظر بهینه نبودن 

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

دوست عزیر خلاصت کنم من با 480 بیشتر از یک ربع بازی نکردم اوایل بازی اونجایی که فیوز میزنی که تاریک بشه فریم اومد روی صفر و نفهمیدم چجوری مردم همونجا بازیو پاک کردم

منتظرم آپدیتش کرک بشه یا اگه بدون بازی موندم دوباره نصب و تست کنم ولی نسخه های قبل به نظر بهینه نبودن 

سلام 

من با رفنس فعلا با دما بالا  و 30  فریم دارم می رم جلو با همین فرمون .

اول بازی  . فریم اذیت می کرد روی60  بود . جلوتر گذاشتم روی 30 تا الان مشکل نداشتم خدا رو شکر

فقط دما

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، arash_aria گفته است :

حداقل گرافیک \یشنهادی ۷۸۷۰ و ۱۰۵۰ که تقریبا مساوی با ۴۶۰ بنده میشه حالا بگزریم گیمهایی رو که حتی ۳۸۰ حداقل میخوان هم من تونستم نرخ ۳۰ فریم رزولوشن ۱۰۸۰ بزنم اینکه این بازی 

با ۵ ٪ ضعیفتر از حداقل نمیتونه ۳۰ فریمم بده حالا ۶۰ باشه طلبش \س حتما مشکل هستش که باید رفع کنن 

بله درسته

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

قببلیا ردوکسش بهینه بود ولی این اصلا قاط این بازی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...