رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

والا این گرافیک من باید بازی را در هوا بترکونه ولی نمیدونم چطور. حتی تو کیفیت عادی هم همین وضعه. فقط این دوبازی برای منم دردسر درست کردن

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، soroushmehrwar گفته است :

Black box

این فکر کنم قدیمی باشه ،سعی کن نسخه فیت گرل و کور پک بگیری

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

این فکر کنم قدیمی باشه ،سعی کن نسخه فیت گرل و کور پک بگیری

داداش گلم من همین نسخه بلک باکسو از arkham asylum تا خود arkham origins رو با e7400 و 9600gt بالاترین تنظیمات رزولوشن 720 60 ثابت میگرفتم.شاید مشکل ایشون یه چیز دیگه باشه ک البته واقعا عجیبه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، lordinvo1380 گفته است :

داداش گلم من همین نسخه بلک باکسو از arkham asylum تا خود arkham origins رو با e7400 و 9600gt بالاترین تنظیمات رزولوشن 720 60 ثابت میگرفتم.شاید مشکل ایشون یه چیز دیگه باشه ک البته واقعا عجیبه

بله فکر نکنم از نسخه باشه. ولی از نظر سیستم مشکل ندارم. چون فقط این دو بازی مشکل دارن برای من

لینک به دیدگاه

ولی فکر کنم مشکل از طرف ویندوز باشه، چون آپدیتش نکردم. نظر شما دوستان چیه؟

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، soroushmehrwar گفته است :

ولی فکر کنم مشکل از طرف ویندوز باشه، چون آپدیتش نکردم. نظر شما دوستان چیه؟

فکر نکنم

از آپدیت نیس احتمالا

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

ممنون ولی فقط میخوام‌بگم فکر نکنم از سیستم باشه چون فقط این دوبازی را مشکل داره. خیلی عجیبه

ویرایش شده توسط soroushmehrwar
لینک به دیدگاه

سلام بنده تازه یک سیستم خریدم اینه . رم:۸گیگ      گرافیک:rx 580 8gb       سی پی یو: core i5 3330   ولی در دوبازی batman arkham knight و  arkham city افت فریم دارم یعنی از ۹۰ به ۴۰ میاد و میره سر جاش. راهنمایی کنید لطفا.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، soroushmehrwar گفته است :

سلام بنده تازه یک سیستم خریدم اینه . رم:۸گیگ      گرافیک:rx 580 8gb       سی پی یو: core i5 3330   ولی در دوبازی batman arkham knight و  arkham city افت فریم دارم یعنی از ۹۰ به ۴۰ میاد و میره سر جاش. راهنمایی کنید لطفا.

درود

بخوام کلی عرض کنم خدمتتون

پردازنده و رمتون رو ارتقا بدید مشکل احتمال بسیار زیاد حل خواهد شد.

از بروز بودن ویندوز، پیش‌نیاز ها و درایور اطمینان حاصل کنید، درنهایت.. تمام موارد فوق را مجدداً نصب کنید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

درود

بخوام کلی عرض کنم خدمتتون

پردازنده و رمتون رو ارتقا بدید مشکل احتمال بسیار زیاد حل خواهد شد.

از بروز بودن ویندوز، پیش‌نیاز ها و درایور اطمینان حاصل کنید، درنهایت.. تمام موارد فوق را مجدداً نصب کنید.

خیلی ممنون فکر کنم درستش بشه با این کار.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

آقا سلام! من در حالت عادی، توی gta v با پایین ترین تنظیمات و رزولوشن 1050*1680، بین 80 تا 120 اف پی اس میگیرم، توی AC Syndicate هم 50 تا 80. ولی موقعی که با وبکم رکورد میکنم قشنگ 40 50 فریم ازم میره و علاوه بر اون سرعت لود بازی هم به فنا میره و آبجکتا و تکسچر ها لود نمیشن تا یه تایم زیادی! و این قضیه هم مال وقتیه که با بندیکم رکورد میکنم هم وقتی با درایور خود AMD رکورد میکنم گیمو...

کسی نظری چیزی داره چرا انقد افت فریم، و اصا بیخیال اون، چرا انقد سرعت لود خراب میشه با رکورد کردن گیم؟

کیفیت وبکم هم حتی از 1080 روی 720 گذاشتم و یکم فریم بهتر شد ولی همچنان آبجکتا و تکسچر ها داستان بودن.

و خب خیلی عجیبه برام! چون رفیقم با GTX 750 Ti و سی پی یو ضعیف تر، هم راحت با وبکم رکورد می کنه هم افت فریم خاصی نمیگیره!

یه سری جاها خوندم میگن از درایور قدیمی تر استفاده کن شاید درست شه ولی خب حقیقتا توی ویدیو های یوتیوبی ای که مقایسه کرده بودن اف پی اس رو با نسخه های مختلف از درایور های AMD خیلی فرقی ندیدم که بخوام این کارو بکنم. الانم از اخرین نسخه درایور دارم استفاده میکنم.

مشخصات سیستم و وبکم:

MB: Gigabyte h310m s2h 2.0

CPU: Intel core i3 9100f

GPU: MSI Gaming x rx 570 4g

Ram: Kingmax 8g 2400 ddr4

Webcam: Logitech C922

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

رم که کم هست فی نفسه

بعد اینکه ... درایو خیلی مهمه. رکورد کردن با hdd کلا جالب نیست، مخصوصا توی رزولیشن بالا

خود رکوردر هم خیلی اهمیت داره. رکوردر ویندوز 10 خیلی بهتر شده، ولی دو سال پیش یادمه من رو خیلی اذیت می کرد و از fraps استفاده میکردم به جاش

لینک به دیدگاه

سلام به نظرم برای این کار حداقل نیاز به یه i5 داشته باشید . مخصوصا بازیهایی که سی پی یو محور هم هستن مثل همین بازی . رم هم به نظرم یه 4 بیشتر نیاز باشه . و تاثیر ssd هم در لود بازیها که بسیار زیاد هست 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، pikhosh گفته است :

آقا سلام! من در حالت عادی، توی gta v با پایین ترین تنظیمات و رزولوشن 1050*1680، بین 80 تا 120 اف پی اس میگیرم، توی AC Syndicate هم 50 تا 80. ولی موقعی که با وبکم رکورد میکنم قشنگ 40 50 فریم ازم میره و علاوه بر اون سرعت لود بازی هم به فنا میره و آبجکتا و تکسچر ها لود نمیشن تا یه تایم زیادی! و این قضیه هم مال وقتیه که با بندیکم رکورد میکنم هم وقتی با درایور خود AMD رکورد میکنم گیمو...

کسی نظری چیزی داره چرا انقد افت فریم، و اصا بیخیال اون، چرا انقد سرعت لود خراب میشه با رکورد کردن گیم؟

کیفیت وبکم هم حتی از 1080 روی 720 گذاشتم و یکم فریم بهتر شد ولی همچنان آبجکتا و تکسچر ها داستان بودن.

و خب خیلی عجیبه برام! چون رفیقم با GTX 750 Ti و سی پی یو ضعیف تر، هم راحت با وبکم رکورد می کنه هم افت فریم خاصی نمیگیره!

یه سری جاها خوندم میگن از درایور قدیمی تر استفاده کن شاید درست شه ولی خب حقیقتا توی ویدیو های یوتیوبی ای که مقایسه کرده بودن اف پی اس رو با نسخه های مختلف از درایور های AMD خیلی فرقی ندیدم که بخوام این کارو بکنم. الانم از اخرین نسخه درایور دارم استفاده میکنم.

مشخصات سیستم و وبکم:

MB: Gigabyte h310m s2h 2.0

CPU: Intel core i3 9100f

Ram: Kingmax 8g 2400 ddr4

Webcam: Logitech C922

کارت گرافیک های nvidia از سری 600 به بعد یه انکودر مخصوص به اسم nvenc دارن که بار انکودینگ ویدیو رو تا حد زیادی از دوش cpu برمیداره اما amd چنین قابلیتی نداره و تمام بار انکودینگ روی دوش cpu هست به همین دلیل موقع ضبط ویدیو و استریم و ... میزان استفاده از cpu بالا میره و گلوگاه بین cpu و gpu و به دنبالش چنین مشکلاتی به وجود میاد(البته بستگی به گیم هم داره که cpu محور باشه یا نه ) الخصوص cpu شما که 4 هسته ای هست !

لینک به دیدگاه

سلام

متاسفانه در اکثر موارد فشار حاصل از تصویر برداری از بازی روی دوش CPU هستش و همین مسئله موجب افت فریم میشه .

انویدیا یه کارهای در این ضمینه کرده و در درایور آخرش هم باز کمی بهبود ایجاد کرده . در مورد عملکرد ای ام دی اطلاعی ندارم .

در هر صورت شما اطمینان دارید که مشکل از گرافیکه ؟ این طور که برمیاد مشکل از CPU و رم شماست مخصوصا اگر رم تک کاناله دارید .

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MR OXYGEN گفته است :

اما amd چنین قابلیتی نداره

لطفا اطلاعات غلط ندید😇🌹

amd هم چیپ انکودر و دیکودر داره و از 264 و 265 پشتیبانی میکنه اسمشم uvd , vce هست که vce برای انکود هست و uvd برای دیکود 

باید برنامه مورد نظر این قابلیت رو داشته باشه

برنامه های زیادی برای تصویر برداری هست ولی obs پلاگین مخصوص amd رو جداگانه داره و خود درایور amd هم از گرافیک استفاده میکنه میتونید رکورد کنید و از تسک منیجر قسمت انکودر گرافیک رو ببینید که استفاده میشه

قطعا بیت ریت های فضایی  پیش فرض و فریم ریت فیلم رو فریم ریت بازی اثر میزارن باید تنظیم بشن

وگرنه شما با انودیا هم تنظیمات فضایی بزاری افت فریم داری

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، pikhosh گفته است :

بیت ریت رو از درایور رو بین 10-8 بزارید و انکودر رو هم بزارید رو hevc رزولوشن هم 1080 کنید فریم ریت ویدیو هم میتونید 60 یا 30 کنید 

تنظیماتو ذخیره کنید حالا با درایور ریکورد کنید ، رمتونم کمه اگه 7گیگ 500 اینا میشه به خاطر اونم هست!

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

دوستان من تا حالا تصور میکردم باس رم تاثیر زیادی در حد 1 یا 2 فریم در بازی داره ! الان قصد خرید رم ddr4 رو دارم ، چند تا ویدیو تو یوتیوب دیدم و خیلی تعجب کردم بین باس 2400 تا 3200 حدود 28 درصد اختلاف فریم هست ! دوستان واقعا اینجوری هست ، اگر دو تا 4 گیگ باس 3200 بخرم خیلی بهتر از اینه 2 تا 8 باس 2400 بخرم ، فقط مادربرد های Z370 ، Z390 از باس بالاتر از 2666 پشتیبانی میکنن ، اگر رم باس 3200 بخرم و بندازم روی مادربرد H310 اصلا تاثیری نداره

5wmd_potplayermini64_2020_06_24_16_22_55

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

بستگی داره رو چه فریمی بازی کنی. پردازنده و گرافیکت چی باشه. برا 60 فریم بنظرم هزینه اضافه هس ولی بحث اینده نگری هم میتونه باشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دوستان من تا حالا تصور میکردم باس رم تاثیر زیادی در حد 1 یا 2 فریم در بازی داره ! الان قصد خرید رم ddr4 رو دارم ، چند تا ویدیو تو یوتیوب دیدم و خیلی تعجب کردم بین باس 2400 تا 3200 حدود 28 درصد اختلاف فریم هست ! دوستان واقعا اینجوری هست ، اگر دو تا 4 گیگ باس 3200 بخرم خیلی بهتر از اینه 2 تا 8 باس 2400 بخرم ، فقط مادربرد های Z370 ، Z390 از باس بالاتر از 2666 پشتیبانی میکنن ، اگر رم باس 3200 بخرم و بندازم روی مادربرد H310 اصلا تاثیری نداره

سلام چندتا مورد

یک اینکه تست های اینچنینی معمولا با گرافیک 2080 یا 2080ti گرفته میشه به همراه قویترین سی پی یو تا در بهترین حالت اختلاف مشخص بشه.

دوم این تست به نظر من دقیق نیست به خاطر لود گرافیک و سی پی یو که منطقی نیست

سوم سرعت تاثیر داره اما بیشتر روی سی پی یو های رایزن خودش رو نشون میده تا اینتل

چهارم من توصیه میکنم به جای دو تا رم 4 گیگ 3200 شما چهار تا رم 4 گیگ 2666 بگیرید. دو کاناله بودن رم تاثیر زیادی در پرفورمنس داره و تا حدی کاهش سرعت جبران میشه

اینها اطلاعاتی بود که بنده داشتم. شما مشخصات گرافیک و سی پی یو و مدل مادربردتون رو بفرمایید دوستان بهتر راهنمایی میکنند

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

سلام

چیپست H310 بیشتر از 2666 جواب نمیده اونم فقط با I5 , I7

اکثر رم های فرکانس پایین مثل 2400 میتونن به 3000 ارتقاع پیدا کنن با تنظیمات بایوس به شرط مادربورد و پردازنده.

با رم 8 گیگ، احتمال کمبود حجم رم در بازی خیلی زیاده، پس پیشنهاد میکنم همون 16 گیگ دوال بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

5wmd_potplayermini64_2020_06_24_16_22_55

تفاوت واقعی رو توی igpu بیشتر می بینید اگه گرافیک مجتمع بود اختلاف دو برابر می بود

لینک به دیدگاه

با سلام

همه نکات رو دوستان گفتن. تنها چیزی که من اضافه می کنم اینه که این افزایش فریم به بازی هم بستگی داره. توی یه بازی های اثر خیلی کمه و توی یه بازی هایی مثل همین tomb raider که شما تصویرش رو گذاشتی، اثر خیلی زیادی داره. 

این که می گن فرکانس رم چندان روی فریم اثر نداره، در واقعا میانگین بازی های مختلفه که می شه در کل گفت اثر خیلی زیاد نیست. توی سیستم های اینتل این اثر کمتر هم هست. 

در کل اگه بوجه داری، ببر فرکانس رو بالا! البته اینم در نظر بگیر که فرکانس بالاتر رم = دمای بالاتر پردازنده = نیاز به خنک کننده بهتر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...