رفتن به مطلب

تاپیک جامع مشکلات مربوط به فریم پایین، لگ در بازی و افت فریم FPS DROP و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

لطفا تموم عکس ها رو از یک بازی ببینید تا متوجه FPS DROP بشید.

ویچر رو سطح های هست و این که هایر ورک خاموش شده مثل هر دو سیستم ولی رو سیستم قبلی همین تظیمات حدود 70 فریم میده...

متال گیر هم اصلا نباید زیر 60 بود که این طوری شده ...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

13.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اقا خیال کردم بقیه عکس ها رو با نرم افزار گرفتم و مشخصات رو نزد  شرمنده:/

20200705204258_1.jpg

20200705204407_1.jpg

لینک به دیدگاه

فرکانس cpu ت رو 800 گیر کرده

منم cpu رو عوض کردم به همین 9100f ویندوز عوض نکردم همینجوری بود

به قسمت تنظیمات ویندوزت برو توی بخش پاور پلن .بزار روی حالت High Performance مشکلت حل میشه بعد هم هر موقع تونستی ویندوز رو کامل عوض کن

Untitled.png

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، M4ST3R گفته است :

فرکانس cpu ت رو 800 گیر کرده

منم cpu رو عوض کردم به همین 9100f ویندوز عوض نکردم همینجوری بود

به قسمت تنظیمات ویندوزت برو توی بخش پاور پلن .بزار روی حالت High Performance مشکلت حل میشه بعد هم هر موقع تونستی ویندوز رو کامل عوض کن

Untitled.png

پس چرا برای ویچر 3 و بقیه بازی ها مثل GTA و بتمن حتی تا 4200 تا هم میره؟ ولی رو متال گیر فرکانس گرافیک قفل کرده که با اورکلاک کمی درستش کردم اون ولی همچنان FPS دراپ هست، مثلا ویچر 3 یک لحظه رو 70 هست، یک لحظه میره رو 50 بعدش دوباره میاد رو 70 این طوری هی تکرار میشه، ! فکر کنم بخاطر همون تک کاناله بودن رم باشه! 

اصلا این سی پی یو زده 3600 مگا هرتز چرا تا 4200 میره؟ -_-

شما رمتون تک کاناله هست یا دو کاناله؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

پس چرا برای ویچر 3 و بقیه بازی ها مثل GTA و بتمن حتی تا 4200 تا هم میره؟ ولی رو متال گیر فرکانس گرافیک قفل کرده که با اورکلاک کمی درستش کردم اون ولی همچنان FPS دراپ هست، مثلا ویچر 3 یک لحظه رو 70 هست، یک لحظه میره رو 50 بعدش دوباره میاد رو 70 این طوری هی تکرار میشه، ! فکر کنم بخاطر همون تک کاناله بودن رم باشه! 

اصلا این سی پی یو زده 3600 مگا هرتز چرا تا 4200 میره؟ -_-

شما رمتون تک کاناله هست یا دو کاناله؟

برا منم همینجور بود دوست عزیز

باید فرکانس cpu فقط در حال بازی هستین بین 4000 تا 4200 باشه و کمتر نشه مگر اینکه دما از حدود 90 اینا بالا بره که دمای شما مناسبت هست.

برای منم هی میامد روی همین 80-700-1200 و افت فریم داشتم ولی وقتی کار بالایی که بهتون گفتم رو انجام دادم الان از 4000 دیگه پایینتر اصلا نمیاد.

به احتمال 99 درصد مشکل شما هم از همینه.

رم بنده هم دو کاناله هست،ولی مشکل به این جدی از رم تک کاناله نیست،رم تک دو کانال درد بعضی بازی های cpu محور،شاید نهایت 10-20 درصد فرق داشته باشه.

ویرایش شده توسط M4ST3R
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، M4ST3R گفته است :

برا منم همینجور بود دوست عزیز

باید فرکانس cpu فقط در حال بازی هستین بین 4000 تا 4200 باشه و کمتر نشه مگر اینکه دما از حدود 90 اینا بالا بره که دمای شما مناسبت هست.

برای منم هی میامد روی همین 80-700-1200 و افت فریم داشتم ولی وقتی کار بالایی که بهتون گفتم رو انجام دادم الان از 4000 دیگه پایینتر اصلا نمیاد.

به احتمال 99 درصد مشکل شما هم از همینه.

رم بنده هم دو کاناله هست،ولی مشکل به این جدی از رم تک کاناله نیست،رم تک دو کانال درد بعضی بازی های cpu محور،شاید نهایت 10-20 درصد فرق داشته باشه.

دمت گرم داداش، گذاشتم رو های بخش پاور مشکل افت فریم به کل حل شد، ولی همچنان یک فریم دراپ نامحسوسی هست که، تو سیستم قبلی نبود،  من تنظیمات رو هم حتی مثل همون سیستم قبل گذاشتم... 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

دمت گرم داداش، گذاشتم رو های بخش پاور مشکل افت فریم به کل حل شد، ولی همچنان یک فریم دراپ نامحسوسی هست که، تو سیستم قبلی نبود،  من تنظیمات رو هم حتی مثل همون سیستم قبل گذاشتم... 

این فریم دراپ نامحسوس که قبلا نبوده و الان هست،پیدا کردن منبعش مشکله.

به نظرم اگه زیاد آزار دهنده نیست بهش توجه نکنین و از بازی لذت ببرین.

چون شما از واقعا بخواین دنبالش باشین،باید اول ویندوز جدید نصب کنین،بعد آخرین درایور کارت گرافیک رو نصب کنین.از رم هم میتونه باشه،شما در اسرع وقت حتما یه رم 8 گیگ دیگه اضافه کن،چون هم دو کاناله میشه و میتونه 10-20 درصد تو بازی های cpu محور فریم شمارو افزایش بده و هم برای نسل بعد خیالتون راحته از بابت رم.

البته نسل بعد که دیگه کارت های منو و شما و این قیمت های فضایی بازی هارو نمیکشه..

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام بنده یک گرافیک rx 570 دارم که با قطعات زیر بستمش :
cpu : i3 9100f
motherboard : h310m-k
ram : 16gb 2400mhz cl17
hard : 1tb 7200rpm
psu : 650w gold
و طبق بنچمارک این سیستم کاملا مناسبه و گلوگاه و مشکلاتی از جمله افت فریم نداره, ولی بنده در بازی ها که فرقی نداره قدیم یا جدید افت فریم جدی یا به نوعی suttering دارم که واقعا اعصاب خورد کنه, درسته که افت فریم یک عمر طبیعی در بازی هاست ولی در مواقع خاص, ولی بنده در شرایط عادیم افت فریم دارم , همیشه که یه 3-4 فریم که در هر شرایطی افت فریم دارم ,  و حتی خیلی وقتا 20 فریم دراپ میده و این افت فریما مثل این میمونه که گرافیک میخواد یه چیو لود کنه واسه همین این دراپو میده , gpu usage گرافیکمم که تو msi afterburner میبینم خیلی غیر عادیه در تمام بنچمارکا این gpu usage روی 100 یا 99 قرار داره بعضی وقتاهم به ندرت و در کمترین حالت روی 80 درصد میاد ولی برای من هر 10 ثانیه از روی 100 میاد رو 0 یا 16 و کلا خیلی نا منظمه , و خود گرافیکم بعضی وقتا خیلی داغ میکنه مخصوصا وقتایی که v-sync رو آف میکنم از اون چیزی که تو بنچمارکا دیدم خیلی بالاتر میره , نمیدونم مشکل از گرافیکه یا به خاطر قطعات دیگست گرچه خودم نظرم بیشتر رو گرافیکه , با این که جدید خریدم ولی چون گارانتی نداشت و این شرایطو میبینم احساس میکنم فروشنده دست دوم بهم انداخته 😣, همینطور خیلی وقتا که میخوام فیلم تماشا کنم با هر پلیری صفحه به نوعی شطرنجی میشه با رنگ سبز و بعضی وقتا صورتی که هیچوقت تو بازی اینطوری نمیشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

1-درایور رو با ddu پاک کنید و جدیدترین نسخه رو دانلود کنید

2- کدوم بازی این مشکل رو دارید؟

3- پاور و اتصالات رو چک کنید

4- درصد استفاده سیپیو در اون بازی چقدره

5- فریم قبل ساترینگ چقدره؟

6-دمای قطعاتتون چقدره؟

7-چرا ssd تهیه نمیکنید ؟

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

1-درایور رو با ddu پاک کنید و جدیدترین نسخه رو دانلود کنید

2- کدوم بازی این مشکل رو دارید؟

3- پاور و اتصالات رو چک کنید

4- درصد استفاده سیپیو در اون بازی چقدره

5- فریم قبل ساترینگ چقدره؟

6-دمای قطعاتتون چقدره؟

7-چرا ssd تهیه نمیکنید ؟

1-باید تست کنم ولی در کل از لحاظ نرم افزاری هرکاری بودرو انجام دادم ولی نتیجه ی خاصی نداشت

2-اغلب بازی های open world یا battle royale ولی در کل تو تمام بازیای چه قدیمی چه جدیدش دارم این مشکلو تو یکی کمتر تو یکی بیشتر , حتی تو بازی Ori قشنگ آب پاکیو ریخت رو دستم سیستم تا 7 فریمم هی بهم دراپ میداد

3- بنده خودم زیاد تو کار اسمبلینگ و فنی پیسی دانشی ندارم ولی تا جایی که میدونم اتصالات مشکلی نداره

4- درصد سیپیو کاملا مناسبه و مثل گرافیک نوسان نداره 

5- بنده فریم نرمالیو که rx 570 میدرو میگیرم به عنوان مثال بنده اگه با گرافیک ultra بگیرم witcher 3 رو پلی بدم بین 50 تا 60 فریم میگیرم و اگر با low بازی کنم خیلی بالاتر فریم میگیرم ولی ساترینگ سر جاشه گرچه چون گرافیک بازی تا حد زیادی وقت میزارم رو Low میاد پایین گرافیک فشار کمتری روشه انگار و ساتر کمتری میده و دما نزدیک 20 درجه تفاوت پیدا میکنه از ultra میاد رو low متاسفانه یکی دیگه از مشکلاتش اینه که اگه گرافیک بازیو بالا بزارم دمای گرافیک هر لحظه بالا و بالاتر میره بعضی وقتا تا جایی میرسه که پیسی یهو جوش میاره و صفحه سیاه میشه اما همه چی در حال اجراست و خاموشم نمیشه کرد فقط باید دکمه ی پاورو از پشت زد تا خاموش بشه.

6- دمای قطعات متعادله گرچه سیپیو حالا با توجه به خمیر سیلیکونی که استفاده کردم و اینکه یکی از فنای کولر سیپیوم از جاش کمی بیرون اومده نهایت نهایت تو سنگین ترین شرایط 70 درجه بده وگرنه بیشتر بین 54 تا 65 درجه جریان داره

7- به نظرم تو این وضعیت خرید اس اس دی زیاد به صرفه نیست , چون مشکل بیشتر مربوط به گرافیکه تا جایی که میدونم , و پولیو که هزینه میکنم میخوام برای رفع این اشکال باشه وگرنه بنده 2 ملیون هزینه کردم برای تعویض رم و پاور چرا که فکر میکردم مشکل از این قطعاته ولی در آخرم نبود, و الان بیشتر روی مانیتور, مادربرد و بیشتر از هردوی اینا رو خود گرافیک نظرمه هزینه کنم چون مانیتورمم استوکه و مگاهرتزش کمی ایراد داره و از طرفی فکر میکنم مشکل gpu usage برای مادربرده

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، PsyCtor گفته است :

تا تا جایی میرسه که پیسی یهو جوش میاره

مشکل شما تراتل هست 

دماتون زیاده ساترینگ میخوره البته افت فریم میگن بهش

بهتره به فکر تعویض خمیر یا افزایش سرعت فن باشید

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

مشکل شما تراتل هست 

دماتون زیاده ساترینگ میخوره البته افت فریم میگن بهش

بهتره به فکر تعویض خمیر یا افزایش سرعت فن باشید

درسته یکی از مشکلات گرافیکم این دماشه , و بعضی وقتا افت فریما به دمای بالاش ربط داره ولی شده تو یه بازی 60 درجس دمای جی پیو با سیپیو ولی بازم اون ساترینگو دارم حتی بعضی وقتا تو منوی بتمن آرکهام نایت 47 فریم میگرفتم😑, و همیشه وقتی یه چی میخواد تو گیم سیو بشه یا گرافیک یه شیدریو لود کنه این گیرو میزنه و این داستان شیدرم از شبیه ساز cemu فهمیدم چون وقتی اونجا ساترینگ میگیرم گوشش میزنه که شیدر در حال لود شدنه , و همین اتفاق تو بقیه بازیاهم میفته , گرچه رینبو سیکس سیج تنها گیمی بوده که میتونم با بالاترین گرافیک بدون ساتر پلیش بدم که اونم بعضی وقتا در طول یه سری سیو کردنا مثل اینکه میخواد بره راند بعدی یا اپراتور انتخاب کنیم یهو دراپ میده , در هر صورت بازم تشکر از کمکتون , و اینکه خودتون چه خمیریو پیشنهاد میدین برای گرافیک و جاییو میشناسین که خمیر عوض کنند؟ چون تاحالا خودم گرافیکو باز نکردم تشکر💗

لینک به دیدگاه

اگه فکر میکنی از دما نیست لازم نیست خمیرو عوض کنید 

فرکانس رو اول چک کنید که فیکس روی بوست میمونه یانه

بعد رم رو به صورت تک تک تست کنید 

از فعال بودن 4هسته سیپیوتون مطمعن باشید

همچین مشکلی تا حالا ندیدم

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز . بنده یک سالی میشه که یک سیستمی بستم با مشخصات 

intel core i3 8100 

RX580 4g biostar 

ram 8 ddr4

mother board Asuse h310M_A Prime 

power 635 watt green 

500g HDD 

256g SSD adata 

وقتی که رو بازی ها گرافیگ یا رزلوشن رو از high به low یا بلعکس انجام میدم هیچ تغیری انجام نمیگیره مثلا در rainbow six sige در حالت ultra هم 130 fps  و در low 135 میگیرم 

تو بقیه بازی ها هم به همین گونه بوده 

دمای کارت گرافیگم هم بالای 70 نمیره تو رینبو 

اگه میشع کمکم کنید حلش کنم با تشکر 

ویرایش شده توسط viraxey
یادم رفت تشکر کنم
لینک به دیدگاه

یه لپتاپ واسه مامانم که تو دفتر باهاش کار کنه خریدیم با مشخصات زیر

4gb ddr4 3.8 useable

celeron n4000 1.1 up to 2.6gh

unboard hd 620 در هنگام پخش ویدیو در یوتیوب با کیفیت 480 تا 1080 دچار اقفت فریم شدید میشه و کیفیت هم اونی نیست که میخوام در ضمن بگم که خود لپتاپ همچین رزولوشن نداره به مانیتور 1080 خ.دم وصلش کردم بعد یچیزی قبلا یه elitebook 8440p داشتم که رزولوشن 1366*768  داشت ولی موقعی که فیلم 1080 حتی 1440 پخش میکردم با همون رزولوشن پخش میکرد یعنی کیفیتش با مانیتور 1080 فرقی نداشت ولی فقط واسه فیلم اینجوری بود جریان اون چیه؟

لینک به دیدگاه

باسلام.

سیستم من:

Cpu:ryzen 7 2700 x

Gpu:rx 5700 xt

Ram 8 g 3200

هاردمم ضعیفه

مادربرد x470

تو همه بازیا افت فریم دارم مثلا رینبو باید ۱۸۰ بده ولی ۴۰ میده.درایور ها و ویندوزم آپدیته.مشکل از چیه خواهشا بگید

لینک به دیدگاه

سلام ب همه دوستان عزیز

من عنوان فوق رو با سیستم زیر اجرا میکنم و در کمال تعجب با fps ۱۱ مواجه میشم

اخرین نسخه استیبل درایور کارت گرافیک گرفتم ک ۱۹ بود فکر کنم و بازی خودش میگه ۲۰.۰.۴ نگرفتی

Rx 580 8Gb

12Gb ram

i5 8400

ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنید با تشکر فراوان 

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، tirizh گفته است :

باسلام.

سیستم من:

Ram 8 g 3200

هاردمم ضعیفه

مادربرد x470

تو همه بازیا افت فریم دارم مثلا رینبو باید ۱۸۰ بده ولی ۴۰ میده.درایور ها و ویندوزم آپدیته.مشکل از چیه خواهشا بگید

رم رو ببرین رو 12 حداقل تاثیرش خیلی زیاده.
پاورتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، tirizh گفته است :

باسلام.

سیستم من:

Ram 8 g 3200

هاردمم ضعیفه

مادربرد x470

حداقل 16 گیگ رم لازمه

هاردتون امکان اینو داره که باعث فریم دراپ شدید بشین

مدل پاورتون چیه ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، lordinvo1380 گفته است :

رم رو ببرین رو 12 حداقل تاثیرش خیلی زیاده.
پاورتون چیه؟

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

حداقل 16 گیگ رم لازمه

هاردتون امکان اینو داره که باعث فریم دراپ شدید بشین

مدل پاورتون چیه ؟

۷۵۰ وات گلد.گیم دیاس

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، tirizh گفته است :

۷۵۰ وات گلد.گیم دیاس

همونطور که دوستمون گفتن از هارد هم میتونه باشه.
رم هم حتما 16 کنید من12 کف کف رو عرض کردم خدمتتون در صورتی که بودجه نباشه.با اینا اوکی میشه کار

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، tirizh گفته است :

هاردمم ضعیفه

همینه

رم هم به 12 ارتقا بدید 

تنظیمات بازی هم به درستی اجرا کنید

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

همینه

رم هم به 12 ارتقا بدید 

تنظیمات بازی هم به درستی اجرا کنید

دوست عزیز سیستم من قوی هست روی اولترا بزارم ۶۰ فریم میده روی لو هم ۶۰ میده.ربطی به تنظیمات بازی نداره

رم هم حتما 16 کنید من12 کف کف رو عرض کردم خدمتتون در صورتی که بودجه نباشه.با اینا اوکی میشه کار

خب رم میگیرم ولی روی لو هم ۵۰ فریم میده روی اولترا هم ۵۰ میده انگار قفل شده

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، tirizh گفته است :
در 55 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

بازی هم به درستی اجرا کنید

دوست عزیز سیستم من قوی هست روی اولترا بزارم ۶۰ فریم میده روی لو هم ۶۰ میده.ربطی به تنظیمات بازی نداره

در 20 ساعت قبل، tirizh گفته است :

همه بازیا افت فریم دارم مثلا رینبو باید ۱۸۰ بده ولی ۴۰ میده.

تکلیفتون با خودتون چیه؟ 

ایسگاه گرفتید؟ این به vsync مربوط میشه که رو تنظیمات درایور و بازی قابل دسترسیه

@EHSANRF

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

تکلیفتون با خودتون چیه؟ 

@EHSANRF

نه بخدا چه ایسگاهی vsync رو باید چکار کنم؟؟؟

در 2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

تکلیفتون با خودتون چیه؟ 

@EHSANRF

فعالش کردم فرقی نکرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...