رفتن به مطلب

ده دلیل برای -مردم ایران برای- نخریدن یک دیوایس IOS!!

Recommended Posts

در کل هیچ کدوم از گوشی ها در حد آیفون و بعدش بلک بری جنیه لوکسوری نداره و مثلما این امتیاز هزینه هایی هم برای کاربر داره اما قبول دارم که بازم توجیه همچین هزینه ای رو نمیکنه اما اگه هزینه تولید یک محصول صرفا 50 دلار شده دلیل نمیشه که با قیمت نزدیک به 50 دلار فروخته بشه! شما هزینه تحقیقات، طراحی و تولید رو هم باید در نظر بگیرید، اینها هزینه کمی نیست!

لینک به دیدگاه

• ارسال 99
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خراب بشه قطعا هاش تو بازار هستن؟

BB رو طوری میسازند که خراب نشه :D :D

راستش من خودم مدت هاست از Curve 9360 استفاده میکنم و راضی ام و خراب نشده در نتیجه از موجود بودن قطعاتش خبری ندارم اگرچه انشالله بزودی میخام کوچ کنم بسری passport :)

در کل هیچ کدوم از گوشی ها در حد آیفون و بعدش بلک بری جنیه لوکسوری نداره و مثلما این امتیاز هزینه هایی هم برای کاربر داره اما قبول دارم که بازم توجیه همچین هزینه ای رو نمیکنه اما اگه هزینه تولید یک محصول صرفا 50 دلار شده دلیل نمیشه که با قیمت نزدیک به 50 دلار فروخته بشه! شما هزینه تحقیقات، طراحی و تولید رو هم باید در نظر بگیرید، اینها هزینه کمی نیست!

البته ایفون قبلا بود...

الان دیگ دست عزیزان دانش اموز دوران راهنمایی هم میشه یک Iphone 6 gold دید :wacko:

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

من متوجه نشدم منظورتون چیه! کلا سخت افزار قوی تر برای IOS چیزی بجز افزایش قیمت نداره! سخت افزار فعلی برای IOS بهینه شده و در صورتی که سخت افزاری مشابه با هم رده گوش های اندرویدی داشته باشه عملا دور ریختن هزینه هست!

تعجب میکنم که جرا از امتیاز بهینه بودن نرم افزار برای استفاده از سخت افزار رو شما به صورت منفی دارید میبینید! اگه روی کاغذ بخوای حساب کنید 100% خرید دیوایس های IOS نصبت به خرید گوشی های اندرویدی احمقانه ترین کار ممکن هست اما در عمل پا به پای هم دارن پیش میرن و این برای اپل یه امتیاز هست!

در مورد تعویض سیستم عامل هم هیچ شرکتی همچین کاری رو نمیکنه! چونکه فقط یک سیستم عامل اختصاصی داره و تعویض سیستم عامل به معنای قبول شکست هست! درسته که گوشی های اندروید کاستوم رام دارن اما هیچکدوم از شرکت ها از این کاستوم رام ها پیشتیانی نمیکنه و اصلا جنبه رسمی ندارند هر چند که از رام های رسمی میتونن بسیار بهینه تر باشن.

ببنید شما فرض کنید دولوپر هستید و میخواهید یک برنامه رو قبل از نهایی کردن یک تستی بکنید! خوب قطعا اول بهینه سازی نخواهید کرد بعد تست! اول تست خواهید کرد بعد بهینه سازی! در این مورد متاسفانه دلیلی که برنامه های اپل نسبت به اندروید کمتر هستن صدق میکنه!

ببینید بهینه سازی همه چیز نیست! شما یه قسمت از کار رو میتونید بهینه سازی در نظر بگیرید!! ولی هرچقدر هم بهینه باشه قطعا نمیتونه 3 گیگ رم رو جبران کنه در صورتی که خودش 2 یا 3 گیگ رم داره قبول دارین؟!

اپل كارشناسان خوبى داره

خودتون رو بهش بسپاريد با خيال راحت

اونها استانداردهايي رو مشخص ميكنند كه بعد از چند سال همه به دنبالش ميان

كجا كره و چين ميتونن حريف آمريكا بشن

همه دارن ايده هاى پايه رو به دنبال اپل كپى ميكنند

در مورد اون ١٠ تا مورد جواب همه رو دارم و منطقى ميتونم نقضش رو ثابت كنم ولى هركس بايد خودش تحقيق كنه و دنيا رو از زاويه

ديد ابر قدرت دره سيليكون ببينه

مثلا چند درصد مردم نياز به رام سفارشى دارن؟

مردم كه بيكار نيستن براى يه ديوايس اينقدر ارزش قايل بشن و عمر مثل طلا رو صرف اين حرفها بكنند؟

درباره رزولوشن تا وقتى چشم نتونه تشخيص بده جز مصرف باترى و هزينه بيشتر سودى نداره؟

درباره بلوتوث كه ديگه داره منسوخ ميشه اپل پيشنهادش انتقال فايل با ايميل يا شبكه هاى اجتماعى هست

فقط و فقط به خاطر امنيت كامل

رم اضافى به درد مردم عادي نميخوره و اپل برنامه هاى خودش رو راحت ران ميكنه

كمتر داغ ميشه و روونتره

٩٠ درصد مردم اصلا نميدونن رم چيه؟ دلت خوشه ها

تنها سيستم كامل و يكپارچه نرم افزار و سخت افزار در كامپيوتر شخصى - لپ تاپ - اسمارت فون مال اپله

يعنى هم نرم افزار رو زحمتش رو كشيده هم سخت افزار

بديهى هست كه توليداتش نقص كمترى دارند

فقط بايد سر تعظيم فرود آورد و تشكر كرد حتى اگه از ديوايس هاش استفاده نميكنيد

بله کارشناسا اپل بسیار اشخاص شخیصی هستن و کارشناسان گوگل هم مشغول چرانیدن غاز هستند! همینطور سامسونگ و سایر برند های اندرویدی!

بله استاندارد های اپل هم بسیار اختصاصی هستند مثل استاندارد Slide to unlock و پیشبینی کلمه ها که سامسونگ بعدا از آن ها تقلید کرد بسیار استاندارد های مهمی هستند در این زمینه!!

فکر کنم کسی که نیاز به گوشی لمسی نداشته باشه گوشی های دکمه ای نوکیا هنوز تو بازار باشن میتونه تهیه کنه ولی اکثر افرادی که اندروید داشتن تا جایی که من میشناسم حداقل سه تا کاستوم رام رو تست کردن! من خودم کلا کاستوم رام ریختم رام رسمی رو انداختم اونور!

پس برای شما فرقی نداره 1080 بازی کنید یا 900p دیگه؟(مقایسه PS4 و Xbox one در زمان لانچ که خیلی ها سر همین انقدر که توی 70 اینچ ها به زور قابل تشخیصه اومدن رفتن پی اس فور خریدن در صورتی که الان تقریبا برابر شدن!)

خوب پیشنهادش بدرد ما که تو کویریم هاتسپات گوشیمونم خرابه اینترنتم آنتن نمیده قطعا بدرد نمیخوره!

با این مورد که روون اجرا میکنه صد درصد موافقم ولی تا چه حدی؟! تا حدی که حافظه 1 گیگ آخرش پر نشده باشه اونوقته که شما لگ رو کامل مشاهده میکنید روی دیوایس های 6 و پایین تر!

مگه تا همین چند وقت پیش چیپ پروسسور های اپل رو سامسونگ نمیزد؟!

حتی ضد آب هم نیست آخه گوشی هاش!

هزینه صرف چه تحقیقی رو براش در نظر بگیریم در صورتی که همه شرکت ها حداقل یک گوشی ضد آب به بازار عرضه کردند؟!

BB رو طوری میسازند که خراب نشه :D :D

راستش من خودم مدت هاست از Curve 9360 استفاده میکنم و راضی ام و خراب نشده در نتیجه از موجود بودن قطعاتش خبری ندارم اگرچه انشالله بزودی میخام کوچ کنم بسری passport :)

البته ایفون قبلا بود...

الان دیگ دست عزیزان دانش اموز دوران راهنمایی هم میشه یک Iphone 6 gold دید :wacko:

بابا خیلی افتضاحه من یکی دیدم دستش 24K بود  :(  :(

همونجا میخواستم خودمو بندازم تو جوب دیدم خیلی ناجور میشه!

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا فکر میکنم شما همچنان داری امار رو روی کاغد حساب میکنید، ینچمارک ها و سرعت اجرای برنامه ها رو با هم مقایسه کنید ایفون SE و گلکسی S7 تقریبا اختلاف بسیار جزئی تو عملکرد دارند و تو یکسری از کارها نصبت به همدیگه در حد جزئی عملکرد بهنری دارند که تا کنار هم دیگه قرار نگیرند اصلا احساس نمیشه! شما کاغذ رو بذار کنار و برو بی طرفانه با هر دو گوشی که هم رده هستند کار کن و دودوتا چهارتا کن ببین چقدر فرق دارن

من اولین گوشی که گرفتم HTC Desire بود که میشه گفت اولین گوشی آندروید بود و تا عید سال گذشته هم آندروید داشتم و همیشه هم کاستوم رام داشتم، الان Iphone 6 دارم که گوشی بعدیم هم S8 یا Note 7 خواهد بود اما صرفا برای مدیریت فایل دارم برمیگردم آندروید و تفاوت خواصی بینشون نمیبینم که بگم این بهتر از اون هست

تا حالا هم تنها گوشی زد آبی که دست ملت دیدم Z ultra بوده که گوشی قیلیم بود و اونم آب میریختم روش تاچش مختل میشد مثل همین آبقونی که الان دارم و به نظرم این دیوایس ها در حدی پیشرفته شدن که کمپانی های به یک سری عملکرد های بی استفاده و یا مورد استفاده افراد خواص روی آوردن، مثل همین زد آب و یا ادج سامسونگ که نسبت به هزینه و تکنولوژی که صرفش شده اصلا عملکردش قابل توجیه نیست.

همین ویژگی های خواصی که اپل داره نتیجه کلی تحقیقات هست و بخاطر همین گوشی هاش به نظر پخته تر میاد، ضمنا اپل صرفا بودجه رو صرف نوصعه گوشی نمیکنه و کلی خدمات جانب داره مثلا همین فروشگاه محصولات دیجیتال مثل موزیک و فیلم و ... (راستی siri از قلم افتاد :D) اینکه که بگیم کدوم سیستم عامل اپلیکیشن های بیشتری داره دیگه قدیمی هست و تا حالا هیچکس حتی 1% اونها رو نصب نکرده و فقط برای کل کل خوبه و اصلا قابل بحث نیست، جالا کاری ندارم که امار شما بر چه اساسی هست

در مورد بلوتوث و شبکه های اجتماعی هم قابل ذکر هست که گوشی های آبقون گوشی های رده بالایی هست و برای قشر کم درامد و یا کشور های جهان سوم مثل ایران اسلامی :blink: که وضعیت اینترنتی جالبی نداره طراحی نمیشه! گوشی های رده بالای اندرویدی هم همینطور هست، اگه دست هر کسی میبینی مشکل جای دیگه هست که متاسفانه برمیگرده به فرهنگ ما، مثلا یه نوجون 17-18 ساله چطور میتونه درامدی داشته باشه که بتونه برای خرید گوشی حقوق دو ماه قشر متوسط جامعه رو هزینه کنه! شما به فیلم ها و برنامه های خارجی دقت کنید، در بهترین حالت گوشی میان رده دستش هست، حتی شرکت سونی که در فیلم های خودش از محصولاتش استفاده میکنه از محصولات میان رده استفاده میکنه در حالی که فیلم هایی میسازه که از نظر تکنولوژی بسیار پیشرفته هستن.

راستی شما از نظر امنیتی هم به هر دو سیستم عامل دقت کردید؟ متوجه هستید اوپن سورس بودن آندروید چه تبعاتی براش داشته؟ :-?

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

خوب هرکس سلیقه یی داره این نکته هم همیشه حائز اهمیته که دیوایس های اندرویدی بعد از پنج سال کند میشن ولی دیوایس های اپل به دلیل ضعیف تر بودن بستر سخت افزاریشون کمتر ضعیف میشوند بعد از پنج سال!

آخ آخ اس تری خیلی گوشی خوبیه خودم داشتمش!

خوب دوست عزیز اگر متن سلیقه شخصی بود که من اینجا نمیومدم جواب تک تک دوستان رو بدم!

شما هر مورد که به نظرتون غیر منطقیه، منطقتون رو بگید چشم من پاسخگو خواهم بود!

دوست گلم از سطح دیدگاه شما اگه بخوایم مسائل رو نقد کنیم چندین دلیل میشه آورد که اندروید نخریم و در واقع میشه یک متن سلیقه ای از طرف یک طرفدار IOS , جسارتا میشه بپرسم تحصیلات شما در چه رشته و چه گرایش و در چه مقطعی هست ؟

لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا فکر میکنم شما همچنان داری امار رو روی کاغد حساب میکنید، ینچمارک ها و سرعت اجرای برنامه ها رو با هم مقایسه کنید ایفون SE و گلکسی S7 تقریبا اختلاف بسیار جزئی تو عملکرد دارند و تو یکسری از کارها نصبت به همدیگه در حد جزئی عملکرد بهنری دارند که تا کنار هم دیگه قرار نگیرند اصلا احساس نمیشه! شما کاغذ رو بذار کنار و برو بی طرفانه با هر دو گوشی که هم رده هستند کار کن و دودوتا چهارتا کن ببین چقدر فرق دارن

من اولین گوشی که گرفتم HTC Desire بود که میشه گفت اولین گوشی آندروید بود و تا عید سال گذشته هم آندروید داشتم و همیشه هم کاستوم رام داشتم، الان Iphone 6 دارم که گوشی بعدیم هم S8 یا Note 7 خواهد بود اما صرفا برای مدیریت فایل دارم برمیگردم آندروید و تفاوت خواصی بینشون نمیبینم که بگم این بهتر از اون هست

تا حالا هم تنها گوشی زد آبی که دست ملت دیدم Z ultra بوده که گوشی قیلیم بود و اونم آب میریختم روش تاچش مختل میشد مثل همین آبقونی که الان دارم و به نظرم این دیوایس ها در حدی پیشرفته شدن که کمپانی های به یک سری عملکرد های بی استفاده و یا مورد استفاده افراد خواص روی آوردن، مثل همین زد آب و یا ادج سامسونگ که نسبت به هزینه و تکنولوژی که صرفش شده اصلا عملکردش قابل توجیه نیست.

همین ویژگی های خواصی که اپل داره نتیجه کلی تحقیقات هست و بخاطر همین گوشی هاش به نظر پخته تر میاد، ضمنا اپل صرفا بودجه رو صرف نوصعه گوشی نمیکنه و کلی خدمات جانب داره مثلا همین فروشگاه محصولات دیجیتال مثل موزیک و فیلم و ... (راستی siri از قلم افتاد :D) اینکه که بگیم کدوم سیستم عامل اپلیکیشن های بیشتری داره دیگه قدیمی هست و تا حالا هیچکس حتی 1% اونها رو نصب نکرده و فقط برای کل کل خوبه و اصلا قابل بحث نیست، جالا کاری ندارم که امار شما بر چه اساسی هست

در مورد بلوتوث و شبکه های اجتماعی هم قابل ذکر هست که گوشی های آبقون گوشی های رده بالایی هست و برای قشر کم درامد و یا کشور های جهان سوم مثل ایران اسلامی :blink: که وضعیت اینترنتی جالبی نداره طراحی نمیشه! گوشی های رده بالای اندرویدی هم همینطور هست، اگه دست هر کسی میبینی مشکل جای دیگه هست که متاسفانه برمیگرده به فرهنگ ما، مثلا یه نوجون 17-18 ساله چطور میتونه درامدی داشته باشه که بتونه برای خرید گوشی حقوق دو ماه قشر متوسط جامعه رو هزینه کنه! شما به فیلم ها و برنامه های خارجی دقت کنید، در بهترین حالت گوشی میان رده دستش هست، حتی شرکت سونی که در فیلم های خودش از محصولاتش استفاده میکنه از محصولات میان رده استفاده میکنه در حالی که فیلم هایی میسازه که از نظر تکنولوژی بسیار پیشرفته هستن.

راستی شما از نظر امنیتی هم به هر دو سیستم عامل دقت کردید؟ متوجه هستید اوپن سورس بودن آندروید چه تبعاتی براش داشته؟ :-?

حیف که دستم بهت نمیرسه وگرنه یه نرمش قهرمانانه ای با هم میکردیم!!(شوخی  :laughing:  :laughing: )

بابا روی کاغذ چیه شما ببین اپل با بهینه سازی داره 50 هزار اسکور میگیره سامسونگ بدون بهینه سازی داره 50 هزار اسکور میگیره(مثال زدم حالا زیاد عددش رو توجه نکنین) خوب وقتی سامسونگ بهینه سازی بشه پس چقدر میگیره!

جیلبرک کن راحت شی جیلبرک برای آی او اس 9.2 تا 9.3.3 هم اومده من تست کردم تا الان که مشکلی رو آیپد ایر 2 نداشته انواع توئیک و فایل منیجر هم ریختم روش مشکلی نبود تا الان

خسته نباشه با این فروشگاهش که هروقت از ایران لجش میگیره میاد یه ارور 1009 میذاره کفه دسته کاربرا ایرانیش!(اشاره به روزی که ریختن بازار اپلا رو جم کردن این ارور هی میومد رو صفه! میرفتم تلگرام این ارور میرفتم کلش رویال این ارور میرفتم آیتونز استور این ارور همه جا این اررور حتی توی ستینگز قسمت آپدیت کلا لود نمیشد!!)

خداییش بلوتوث چیزی نیست که جایگزین بشه! باید نباشه تا دقیقا فردای همون روز به شدت به بلوتوث نیاز پیدا کنید! در اکثر موارد همه روی گوشیاشون شیر ایت یا زاپیا دارن ولی خوب خیلیا مثه من ندارن رو گوشیشون!

اونم موافقم که برا قشر کم درآمد نیست ولی خوب این چیو ثابت میکنه؟! این که بلوتوث نداشته باشه؟!

آره خوب خدایی کلوز سورس بودن اپل دقیقا مثه بانکیه که من کارت بانکیمو ازش گرفتم!

نمیتونی اینترنتی موجودی حسابتو با رمز دوم بگیری که هک نشی! این سیاسته بانکه!

دوست گلم از سطح دیدگاه شما اگه بخوایم مسائل رو نقد کنیم چندین دلیل میشه آورد که اندروید نخریم و در واقع میشه یک متن سلیقه ای از طرف یک طرفدار IOS , جسارتا میشه بپرسم تحصیلات شما در چه رشته و چه گرایش و در چه مقطعی هست ؟

اون هم در آینده یی نزدیک شاید بنویسم با توجه به این که این انقدر با استقبال زیادی مواجه شد!

رشته تجربی، گرایش و مقطع رو اگه شفاف سازی کنید توضیح میدم!

دوستان ظاهرا سایت یه پنج مین بخاطر تایپیک من از دسترس خارج شد (سقفو دادم بچا حواسشون هست  =))  =)) )

لینک به دیدگاه

با تمام احترام ولی اون قسمت سخت افزار ضعیف بیشتر شبیه به جک بود...برای نمونه چیپ A9 اپل که تو آیفون 6 اس و آیغون اس ایی استفاده شده هنوز هم که هنوزه بعد از یک سال به زور تونستند از پسش بربیان. اپل یعنی بهینگی . کلا شرکتی که هم سخت افزار و هم نرم افزارش رو تولید کنه با این دمپایی سازی های چینی قابل مقایسه نیست. خوشبختانه مایکروسافت هم با سرفیس هاش مسیر درستی رو انتخاب کرده

لینک به دیدگاه

1-  الان با آپ هایی مثل زاپیا و شیریت نیازی به بلوتوث احساس نمیشه . خیلی وقته بلوتوث استفاده نمی کنم.

2- سخت افزار ضعیف ! نمی دونم رو چه حسابی گفتید . این بنچمارکای سایت GSMarena هست و خیلی خوب عمل کرده .http://www.gsmarena.com/apple_iphone_se-review-1424p5.php

ران کردن ویندوز :D چند درصد این کار می کنن و اصلا چه نیازی هست ؟ کاربردی باید نگاه کرد ، شما یه آمار بده چند درصد از کاربرای اندروید ! رو گوشیشون از این ویژگی بسیار مهم استفاده می کنن :D

3- کلا خدمات در ایران ضعیفه گوگل پلی که خیلی وقت بود اجازه دانلود به ایرانیا نمی داد و تا جایی که یادم میاد هنوز هم اجازه دانلود خیلی از اپ ها رو ایرانیا ندارن اما اپ استور این مشکل رو نداره گرچه بعضی وقتا ارور 1009 می ده که خوب این مشکل هست و قبول دارم.

4-  روزلوشن بیشتر ، بیشتر از اونی که چشم احساس کنه یا برای چشم محسوس باشه فقط هدر دادن منابع انرژی (باطری) و منابع پردازشی هست . کسی ندیدم با رزولوشن اپل مشکلی داشته باشه و رزولوشن بالاتر بیشتر جنبه تبلیغاتی داره . قرار با چشم نگاه کنیم نه با میکروسکوپ.

5- نظری ندارم . گرچه اندروید هم دارم از این ویژگی ها استفاده نمی کنم و نمی دونم برای چند درصد از کاربرا مهمه . (درصد افرادی که نیاز به یه ویژگی دارن خیلی مهمه و گرنه خیلی چیزا مهمه اما برای قشر اندکی)

6- چند درصد از کاربرا از کاستوم استفاده می کنن ، هیچ کدوم از اطرافیانم که اندروید دارن من جمله خودم از کاستوم رام استفاده نکردیم و بعیده در آینده کنیم.

7- قیمت گوشی در حدود بقیه پرچمدارها هست . ایران میاد گرون میشه . البته موقع فروش جبران میشه و خیلی کمتر افت قیمت داره . مثلا الان گوشی 4s هم مشتری داره و به قیمت خوبی فروش میره .

8- چند درصد افراد پردازنده گوشی خودشون رو اور می کنن ؟ داشتن ویژگی حتما باید کاربردی برای خیلی ها باشه ،دارای استفاده آسان باشه و همچنین نیاز به دانش زیادی نباشه تا تعداد زیادی از افراد مجاب خرید بشن به خاطر اون ویژگی. اینکه برای شما مهمه دلیل نمیشه برای خیلی ها مهم باشه و در اکثر موارد مهم اکثریت هست برای یه کامپانی.

9- اگه داشت خوب بود گرچه گوشی خواهرم این سنسور ها رو داره خیلی کم استفاده می کنیم و بیشتر جنبه فان داره. لب ساحل رفتید و آفتاب بود باید کم ضد آفتاب بزنید گرچه این سنسورها دقت کافی ندارن و نمیشه روشون اتکا کرد . سنسور ضربان قلب تعداد ضربان قلب رو نشون میده ، خوبه اما مثلا به چه دردی می خوره ؟ دکتر هستیم ما اصلا فرض کنیم مهمه ، آدم نبضش رو میگیره کاری نداره که همون کاری که دکترها می کنن . تو 6 ثانیه میشماری چند بار قلبت میزنه ضرب در 10 می کنی میشه تعداد ضربان قلب . گرچه باشه خوبه اما بودن و نبودنش فرقی نداره مگر در ساعت های هوشمند که نیازه هر لحظه آدم خودش رو به کمک آپ ها مخصوص مانیتور کنه که با گوشی نمیشه چون مثل ساعت مچی به مچ بسته نمیشه .

10-  باشه خوبه اما خوب خیلی از گوشی ها داره کسی استفاده نمی کنه چون کنترل دم دست هست.

عزیز ایراداتی که گرفتی از نظر آماری برای اکثرا استفاده کننده از مبایل مطرح نیست یا چون به کارشون نمیاد یا نبودنش براشون دردسر ساز نیست . این ایرادات اصلا روی فروش تاثیر گذار نیست یا خیلی کم هست . مواردی رو فروش تاثیر گذاره که برای خیلی از افراد کاربردی و مهم باشه . اپل هم برای عموم مردم گوشی میزنه و براش اون افراد قلیل ملاک نست و می بییم که ظاهرا کار درستی می کنه .

برای من خوش دستی ، زیبایی ، کیفیت ساخت ، سرعت ، هماهنگی سخت افزار و نرم افزار ، ساپورت طولانی مدت (هنوز هم برای 4s آپدیت میاد) ، استفده آسان برای تماس و پیامیک ، استفاده از آپهایی مثل تلگرام و ... ، کمترین ضرر ممکن هنگام فروش و خرید مجدد یه گوشی دیگه مهمه نه کاستوم رام ، کرنل و اورکلاک و از این حرفا  و تصمیم گرفتم کنار گوشی اندرویدیم یه گوشی کوچیک iPhone se بخرم و حقیقتش راضیم به مشکل نخوردم و لنگ نموندم تمام نیازام رو برطرف می کنه . تنها مشکل که برام مهم بود و نداره دلیوری پیامک هست که تا الان مشکلی برام نداشته اما احتمال داره مشکل زا باشه .

در آخر هر کس متناسب با نیازش گوشی می خره اگه کسی نیاز به کاربردهایی که شما گفتید داشت خوب گوشی اندرویدی می خره اگه نداشت خوب می تونه از محصولات اپل استفاده کنه . هیچ گوشی نیست که برای همه عالی باشه هر کس متناسب با نیازش گوشیش رو انتخاب می کنه . ضمنا هر شرکت سیاستی داره و بخش بخصوصی رو هدف می گیره و قرار نیست یه گمپانی حتما تمام اقشار رو هدف خودش بدونه و نمیشه به این مورد خورده گرفت .

لینک به دیدگاه

با تمام احترام ولی اون قسمت سخت افزار ضعیف بیشتر شبیه به جک بود...برای نمونه چیپ A9 اپل که تو آیفون 6 اس و آیغون اس ایی استفاده شده هنوز هم که هنوزه بعد از یک سال به زور تونستند از پسش بربیان. اپل یعنی بهینگی . کلا شرکتی که هم سخت افزار و هم نرم افزارش رو تولید کنه با این دمپایی سازی های چینی قابل مقایسه نیست. خوشبختانه مایکروسافت هم با سرفیس هاش مسیر درستی رو انتخاب کرده

دوست عزیز گفتم سخت افزار ضعیف نگفتم کارایی و بهینه سازی پایین که دل بدید به متن!

لینک به دیدگاه

حیف که دستم بهت نمیرسه وگرنه یه نرمش قهرمانانه ای با هم میکردیم!!(شوخی  :laughing:  :laughing: )

بابا روی کاغذ چیه شما ببین اپل با بهینه سازی داره 50 هزار اسکور میگیره سامسونگ بدون بهینه سازی داره 50 هزار اسکور میگیره(مثال زدم حالا زیاد عددش رو توجه نکنین) خوب وقتی سامسونگ بهینه سازی بشه پس چقدر میگیره!

جیلبرک کن راحت شی جیلبرک برای آی او اس 9.2 تا 9.3.3 هم اومده من تست کردم تا الان که مشکلی رو آیپد ایر 2 نداشته انواع توئیک و فایل منیجر هم ریختم روش مشکلی نبود تا الان

خسته نباشه با این فروشگاهش که هروقت از ایران لجش میگیره میاد یه ارور 1009 میذاره کفه دسته کاربرا ایرانیش!(اشاره به روزی که ریختن بازار اپلا رو جم کردن این ارور هی میومد رو صفه! میرفتم تلگرام این ارور میرفتم کلش رویال این ارور میرفتم آیتونز استور این ارور همه جا این اررور حتی توی ستینگز قسمت آپدیت کلا لود نمیشد!!)

خداییش بلوتوث چیزی نیست که جایگزین بشه! باید نباشه تا دقیقا فردای همون روز به شدت به بلوتوث نیاز پیدا کنید! در اکثر موارد همه روی گوشیاشون شیر ایت یا زاپیا دارن ولی خوب خیلیا مثه من ندارن رو گوشیشون!

اونم موافقم که برا قشر کم درآمد نیست ولی خوب این چیو ثابت میکنه؟! این که بلوتوث نداشته باشه؟!

آره خوب خدایی کلوز سورس بودن اپل دقیقا مثه بانکیه که من کارت بانکیمو ازش گرفتم!

نمیتونی اینترنتی موجودی حسابتو با رمز دوم بگیری که هک نشی! این سیاسته بانکه!

اون هم در آینده یی نزدیک شاید بنویسم با توجه به این که این انقدر با استقبال زیادی مواجه شد!

رشته تجربی، گرایش و منطق رو اگه شفاف سازی کنید توضیح میدم!

در مورد بهینه سازی باید بگم حالا حالا ها اندروید باید بره تا بتونه سیستم بهینه ای داشته باشه و کلا شما این مورد رو بیخیال شو چونکه تاحالا گوگل حتی شایعه همچنی چیزی رو هم نکرده چه برسه به عمل اما آیفون چندین سال هست که اینکار رو کرده و این گذینه میشه جریان تیم ملی فوتبال که همش به شاید وصله و اصلا نباید روش حساب کرد

اره خودم دوران تلخ ارور 1009 رو یادمه :( پدری از ما در اورد! تازه یکی دو ماه بود گوشی رو خریده بودم

باور کن بلوتوث دیگه فقط برای کانکت دیوایس های استفاده میشه و کلی برنامه هست که بر اساس wifi و کلی چیز دیگه کار میکنه با سرعت بالاتر و عملکرد بهتر

اخه بدبختی جیلبریک اینه که هر بار که آپدیت میاد باید ابنکار رو کنی و خبری هم از کاستوم رام نیست که بگم اره این کار ارزش داره! ضمنا جیلبریک و داستانهاش بر خلاف آندروید هزینه بر هست و منم به هیچکدومش نیازی ندارم (حالا بیا رو این قستش مانور بده که آی Ios بد :D)

راستی در مورد رزلوشن هم حق با دوستان هست و فقط مصرف باطری رو میبره بالا،حتی سونی هم تو یکی از گوشی هاش صفحه 4K گذاشته اما فقط در مواردی که لازم باشه به صورت 4K پخش میکنه که باطری نابود نشه، یکی از مشکلات دوستم با 950xl هم دقیقا همین مساله هست

لینک به دیدگاه

1-  الان با آپ هایی مثل زاپیا و شیریت نیازی به بلوتوث احساس نمیشه . خیلی وقته بلوتوث استفاده نمی کنم.

2- سخت افزار ضعیف ! نمی دونم رو چه حسابی گفتید . این بنچمارکای سایت GSMarena هست و خیلی خوب عمل کرده .http://www.gsmarena.com/apple_iphone_se-review-1424p5.php

ران کردن ویندوز :D چند درصد این کار می کنن و اصلا چه نیازی هست ؟ کاربردی باید نگاه کرد ، شما یه آمار بده چند درصد از کاربرای اندروید ! رو گوشیشون از این ویژگی بسیار مهم استفاده می کنن :D

3- کلا خدمات در ایران ضعیفه گوگل پلی که خیلی وقت بود اجازه دانلود به ایرانیا نمی داد و تا جایی که یادم میاد هنوز هم اجازه دانلود خیلی از اپ ها رو ایرانیا ندارن اما اپ استور این مشکل رو نداره گرچه بعضی وقتا ارور 1009 می ده که خوب این مشکل هست و قبول دارم.

4-  روزلوشن بیشتر ، بیشتر از اونی که چشم احساس کنه یا برای چشم محسوس باشه فقط هدر دادن منابع انرژی (باطری) و منابع پردازشی هست . کسی ندیدم با رزولوشن اپل مشکلی داشته باشه و رزولوشن بالاتر بیشتر جنبه تبلیغاتی داره . قرار با چشم نگاه کنیم نه با میکروسکوپ.

5- نظری ندارم . گرچه اندروید هم دارم از این ویژگی ها استفاده نمی کنم و نمی دونم برای چند درصد از کاربرا مهمه . (درصد افرادی که نیاز به یه ویژگی دارن خیلی مهمه و گرنه خیلی چیزا مهمه اما برای قشر اندکی)

6- چند درصد از کاربرا از کاستوم استفاده می کنن ، هیچ کدوم از اطرافیانم که اندروید دارن من جمله خودم از کاستوم رام استفاده نکردیم و بعیده در آینده کنیم.

7- قیمت گوشی در حدود بقیه پرچمدارها هست . ایران میاد گرون میشه . البته موقع فروش جبران میشه و خیلی کمتر افت قیمت داره . مثلا الان گوشی 4s هم مشتری داره و به قیمت خوبی فروش میره .

8- چند درصد افراد پردازنده گوشی خودشون رو اور می کنن ؟ داشتن ویژگی حتما باید کاربردی برای خیلی ها باشه ،دارای استفاده آسان باشه و همچنین نیاز به دانش زیادی نباشه تا تعداد زیادی از افراد مجاب خرید بشن به خاطر اون ویژگی. اینکه برای شما مهمه دلیل نمیشه برای خیلی ها مهم باشه و در اکثر موارد مهم اکثریت هست برای یه کامپانی.

9- اگه داشت خوب بود گرچه گوشی خواهرم این سنسور ها رو داره خیلی کم استفاده می کنیم و بیشتر جنبه فان داره. لب ساحل رفتید و آفتاب بود باید کم ضد آفتاب بزنید گرچه این سنسورها دقت کافی ندارن و نمیشه روشون اتکا کرد . سنسور ضربان قلب تعداد ضربان قلب رو نشون میده ، خوبه اما مثلا به چه دردی می خوره ؟ دکتر هستیم ما اصلا فرض کنیم مهمه ، آدم نبضش رو میگیره کاری نداره که همون کاری که دکترها می کنن . تو 6 ثانیه میشماری چند بار قلبت میزنه ضرب در 10 می کنی میشه تعداد ضربان قلب . گرچه باشه خوبه اما بودن و نبودنش فرقی نداره مگر در ساعت های هوشمند که نیازه هر لحظه آدم خودش رو به کمک آپ ها مخصوص مانیتور کنه که با گوشی نمیشه چون مثل ساعت مچی به مچ بسته نمیشه .

10-  باشه خوبه اما خوب خیلی از گوشی ها داره کسی استفاده نمی کنه چون کنترل دم دست هست.

عزیز ایراداتی که گرفتی از نظر آماری برای اکثرا استفاده کننده از مبایل مطرح نیست یا چون به کارشون نمیاد یا نبودنش براشون دردسر ساز نیست . این ایرادات اصلا روی فروش تاثیر گذار نیست یا خیلی کم هست . مواردی رو فروش تاثیر گذاره که برای خیلی از افراد کاربردی و مهم باشه . اپل هم برای عموم مردم گوشی میزنه و براش اون افراد قلیل ملاک نست و می بییم که ظاهرا کار درستی می کنه .

برای من خوش دستی ، زیبایی ، کیفیت ساخت ، سرعت ، هماهنگی سخت افزار و نرم افزار ، ساپورت طولانی مدت (هنوز هم برای 4s آپدیت میاد) ، استفده آسان برای تماس و پیامیک ، استفاده از آپهایی مثل تلگرام و ... ، کمترین ضرر ممکن هنگام فروش و خرید مجدد یه گوشی دیگه مهمه نه کاستوم رام ، کرنل و اورکلاک و از این حرفا  و تصمیم گرفتم کنار گوشی اندرویدیم یه گوشی کوچیک iPhone se بخرم و حقیقتش راضیم به مشکل نخوردم و لنگ نموندم تمام نیازام رو برطرف می کنه . تنها مشکل که برام مهم بود و نداره دلیوری پیامک هست که تا الان مشکلی برام نداشته اما احتمال داره مشکل زا باشه .

در آخر هر کس متناسب با نیازش گوشی می خره اگه کسی نیاز به کاربردهایی که شما گفتید داشت خوب گوشی اندرویدی می خره اگه نداشت خوب می تونه از محصولات اپل استفاده کنه . هیچ گوشی نیست که برای همه عالی باشه هر کس متناسب با نیازش گوشیش رو انتخاب می کنه . ضمنا هر شرکت سیاستی داره و بخش بخصوصی رو هدف می گیره و قرار نیست یه گمپانی حتما تمام اقشار رو هدف خودش بدونه و نمیشه به این مورد خورده گرفت .

یا ابلفضل من این همه رو بخونم میمیرم که! باید اندازه مقاله خودم بخونم!!

بابا سخت افزار ضعیف گفتم به پیغمبر نگفتم بهینه سازی ضعیف! این بنچمارکا همه بخاطر بهینه سازین!

قریب به 3%!

گوگل اجازه دانلود اپ های الله اکبری رو نمیداد اکثرا وگرنه من خودم کلش رویال و کلنز آپدیت هاش رو از اونجا میگرفتم

من دستم به اونایی که سره همین دلیل رزولوشن یکم پایین تر ایکس وان برسه با شما رو در روشون میکنم ببینم میشه این افرادی که بخاطر 180 تا پیکسل خودشونو میکشن توجیح کرد؟!

حاجی Smart Stay اصلا اگه نباشه من باید هر دو دیقه بزنم رو صفه گوشی قفل نشه! البته قبول دارم Smart Scroll یکم زیادی بی کاربرده!

ولی اطرافیان من همه استفاده کردن! بیشتر یه پشن شخصیه!

خوب ما هم داریم توی ایران زندگی میکنیم پس قیمت ایران برامون مهمه دیگه!

خوب بعضی گوشی ها هم از شدت سادگی خریداراشونو از دست دادن! مثه نوکیا که انقدر ساده بود تا اندروید و آی او اس اومدن همه کوچ کردن از روش!

بلخره میشه بهش زمانی که گفت اشعه یو وی کم یا متوسطه اتکا کرد! خوب اینم فکر کنم 10 یا 15 ثانیه ضربان قلبو میگیره ضرب میکنه ولی خوب به هر حال تو ورزش و پیاده روی من استفاده میکنم

من خودم چون کنترل کولر همیشه تو خونه گمه یا باتریش تمومه استفاده میکنم  :)

خوب دیگه خوش دستیو و غیره که شما اشاره کردید با سخت افزارو اور کلاکو کرنلو کاستوم رامو غیره که من اشاره کردم سلیقه ای هستن! بعضیا مثه من خیلی دوست دارن تجربه ها جدید یاد بگیرن(مشکل درست کنن خودشون مشکلو جم کنن حال کنن)

خوب وقتی یه شرکتی تمامی اقشار رو در نظر نمیگیره و یه شرکتی تمام اقشار رو در نظر میگیره، یعنی شرکتی که تمام اقشار رو در نظر گرفته برای همه مشتری هاش احترام قائله نه دسته خاصی از مشتریاش

در مورد بهینه سازی باید بگم حالا حالا ها اندروید باید بره تا بتونه سیستم بهینه ای داشته باشه و کلا شما این مورد رو بیخیال شو چونکه تاحالا گوگل حتی شایعه همچنی چیزی رو هم نکرده چه برسه به عمل اما آیفون چندین سال هست که اینکار رو کرده و این گذینه میشه جریان تیم ملی فوتبال که همش به شاید وصله و اصلا نباید روش حساب کرد

اره خودم دوران تلخ ارور 1009 رو یادمه :( پدری از ما در اورد! تازه یکی دو ماه بود گوشی رو خریده بودم

باور کن بلوتوث دیگه فقط برای کانکت دیوایس های استفاده میشه و کلی برنامه هست که بر اساس wifi و کلی چیز دیگه کار میکنه با سرعت بالاتر و عملکرد بهتر

اخه بدبختی جیلبریک اینه که هر بار که آپدیت میاد باید ابنکار رو کنی و خبری هم از کاستوم رام نیست که بگم اره این کار ارزش داره! ضمنا جیلبریک و داستانهاش بر خلاف آندروید هزینه بر هست و منم به هیچکدومش نیازی ندارم (حالا بیا رو این قستش مانور بده که آی Ios بد :D)

راستی در مورد رزلوشن هم حق با دوستان هست و فقط مصرف باطری رو میبره بالا،حتی سونی هم تو یکی از گوشی هاش صفحه 4K گذاشته اما فقط در مواردی که لازم باشه به صورت 4K پخش میکنه که باطری نابود نشه، یکی از مشکلات دوستم با 950xl هم دقیقا همین مساله هست

نه اصلا هم هزینه بر نیست شما بیاین منو پخ پخ کنید من براتون یه repo میفرستم که توئیک ها رو رایگان گذاشته همه رو دانلود کنید باور کنین با این جیلبرک کلی قابلیتا خفن خفن اضافه کردم رو آپید!

خوب منم که نگفتم دیگه تا حده 4کی دیگه همون QHD کفایت میکنه!

*دوستان جواب یه سریتونو ناقص میدم شرمنده خدایی خسته شدم انقد خوندم تایپ کردم ولی نکات مهم رو جواب دادم*

لینک به دیدگاه

چه اصرار داری که جیلبریک کنم! بخدا نمیخوام :crying: دیگه اصلا حوصله سرو کله زدن با گوشی رو ندارم

در مورد PS و Xbox هم شما داری رو مانیتور 30 اینچ به بالا حساب میکنی که خودش در حالت عادی کیفیت نداره و اینکه شما بیای 10% دیگه هم بزنی ازش خیلیه اما اینکه شما بیای رو 4-5 اینچ ابعاد تصویر رو 2 برابر کنی اصلا قابل تخیص نیست! مگه اینکه بذاری زیر زره بین

شما یکبار بشین فیلم STEVE JOBS 2015 رو ببین خیلی چیزها از اپل و اون خدا بیامرز دستگیرت میشه، اگه چیزی رو نمیذاره بخاطر اینه که کلی فگر پشتش هست، اگه بلوتوث نداره و نمیشه موزیک، ویدیو و اپلیکیشن دانلود کرد بخاطر سیاست اپل در برابر کپی رایت هست، هر بار که بخوای همچین چیزهایی دانلود کنی حودش بهت میگه

تو بحث بهینه سازی نمیتونی کار کنی و آندروید هم نمیتونه به همچین بازده ای برسه که یکی از دلایلش هم اوپن سورس بودنشه و هرطوری بری به نفع اپل هست، پس کلا بیخیالش شو که آب تو هاونگ کوبیدنه

بهینه بودیم وقتی بهینه بودن مد نبود :D

لینک به دیدگاه

یعنی سیستم عامل ویندوز در موبایل نمیتونه با سیستم عامل آندروید ارتباط برقرار کنه ؟؟!!

تقریبا نه، من برای خواهرم ویندوز موبایل گرفتم اما معلوم شد نمیتونه با bluetooth به موبایل دوستاش وصل بشه، البته دو مورد داشتیم که وصل شده، ولی فقط دو مورد

فک میکنم دلیلش اینه که هیچ استاندارد جهانی برای درایور های bluetooth وجود نداره و هر شرکتی استاندارد خودشو داره

لینک به دیدگاه

یا ابلفضل من این همه رو بخونم میمیرم که! باید اندازه مقاله خودم بخونم!!

بابا سخت افزار ضعیف گفتم به پیغمبر نگفتم بهینه سازی ضعیف! این بنچمارکا همه بخاطر بهینه سازین!

قریب به 3%!

گوگل اجازه دانلود اپ های الله اکبری رو نمیداد اکثرا وگرنه من خودم کلش رویال و کلنز آپدیت هاش رو از اونجا میگرفتم

من دستم به اونایی که سره همین دلیل رزولوشن یکم پایین تر ایکس وان برسه با شما رو در روشون میکنم ببینم میشه این افرادی که بخاطر 180 تا پیکسل خودشونو میکشن توجیح کرد؟!

حاجی Smart Stay اصلا اگه نباشه من باید هر دو دیقه بزنم رو صفه گوشی قفل نشه! البته قبول دارم Smart Scroll یکم زیادی بی کاربرده!

ولی اطرافیان من همه استفاده کردن! بیشتر یه پشن شخصیه!

خوب ما هم داریم توی ایران زندگی میکنیم پس قیمت ایران برامون مهمه دیگه!

خوب بعضی گوشی ها هم از شدت سادگی خریداراشونو از دست دادن! مثه نوکیا که انقدر ساده بود تا اندروید و آی او اس اومدن همه کوچ کردن از روش!

بلخره میشه بهش زمانی که گفت اشعه یو وی کم یا متوسطه اتکا کرد! خوب اینم فکر کنم 10 یا 15 ثانیه ضربان قلبو میگیره ضرب میکنه ولی خوب به هر حال تو ورزش و پیاده روی من استفاده میکنم

من خودم چون کنترل کولر همیشه تو خونه گمه یا باتریش تمومه استفاده میکنم  :)

خوب دیگه خوش دستیو و غیره که شما اشاره کردید با سخت افزارو اور کلاکو کرنلو کاستوم رامو غیره که من اشاره کردم سلیقه ای هستن! بعضیا مثه من خیلی دوست دارن تجربه ها جدید یاد بگیرن(مشکل درست کنن خودشون مشکلو جم کنن حال کنن)

خوب وقتی یه شرکتی تمامی اقشار رو در نظر نمیگیره و یه شرکتی تمام اقشار رو در نظر میگیره، یعنی شرکتی که تمام اقشار رو در نظر گرفته برای همه مشتری هاش احترام قائله نه دسته خاصی از مشتریاش

نه اصلا هم هزینه بر نیست شما بیاین منو پخ پخ کنید من براتون یه repo میفرستم که توئیک ها رو رایگان گذاشته همه رو دانلود کنید

خوب منم که نگفتم دیگه تا حده 4کی دیگه همون QHD کفایت میکنه!

اپل برای سیستم عاملش گوشی طراحی می کنه و موفق هستش . ضمنا لطف کنید اگه بنچمارکی از پردازش خام سخت افزار اپل دارید بذارید ببینیم ؟ ممنون میشم. اینم  شده حکایت کارت ای ام دی و انودیا ، اینکه انودیا می تونه با قدرت پردازشی کمتر همون کاربرد کارت ای ام دی رو داشته باشه شد نقص ، این اتفاقا یه ویژگی مهم برای سیستم عامل اختصاصی اپل هست و یه دلیل مهم برای خرید گوشی های اپل ، هر چقدر سیستم عامل بهینه تر مصرف باتری و حرارت تولیدی کمتر.

3 درصد برای یه کمپانی عظیمی مثل اپل مهم نیست. 97 درصد مهمه و روی این افراد سرمایه گذاری می کنه و این یه ایراد نیست بلکه سیاست کمپانی هست .

از اپ استور میشه تمام اپ ها من جمله اپ های الله اکبری رو دانلود کرد . :D

رزولوشن بیشتر شاید برای چهارنفر (تعداد کم) که به تبلیغات اهمیت میدن مهم باشه اما رزولوشن آیفون کاملا کافی هست و اصلا من پیکسل ها رو نمی بینم مگر چشم رو بیارم در فاصله ده سانتی از گوشی قرار بدم و کلی دقت کنم. (ایرادات وارده باید منصفانه باشه) جدا از اینکه رزولوشنکمتر مصرف باتری کمتر ، گرمای کمتر .

حقیقتش تا حالا نشده من استفاده کنم رفیقم هم گوشی اندرویدی داشت (سامسونگ s4) خاموش می کرد تا باتری کمتر استفاده بشه و تا حالا هم نشده مثلا من بخاطر نبود این ویژگی اذیت بشم یا لنگ بمونم. بله یه اپشن شخصی هست که برای خیلی ها مهم نیست . من حتی تردی تاچ که تو گوشی های اپل هست هم فعلا نیازی بهش نمی بینم و برام مطرح نبود.

من گوشیم رو دو تومن خریدم هم قیمت پرچمدارای اندرویدی.

اپل سادگی در عین کاربردی بودن رو میده . نه اینقدر ساده باشه که غیر کابردی بشه نه اینقدر شلوغ که از خیلی ویژگی ها استفاده نکنیم یا حتی ندونیم گوشیمون این ویژگی رو داره.

در حین ورزش و پیاده روی اصلا نمیشه به صورت ممتد و پیوسته ضربان قلب رو با گوشی گرفت . این رو اسمارت واچ ها انجام میدن . دلیلش هم واضه چون نمیشه گوشی رو به مچ بست . جایی که افتاب هست اشعه یوی هم هست شما ضد آفتاب بزن مثلا نشده یه نفر گوشی آیفون داشته باشه در اثر نبود این سنسور کارش لنگ بمونه یا بیمار بشه . عرض کردم صرف داشتن یه ویژگی مهم نیت بلکه کاربردی بودن و درصد استفاده مهمه . اگه ویژگی مهم نباشه باعث پیچیده شدن اسمارت فون میشه و آدما اکثرا پیچیدگی رو دوست ندارن .

حقیقتش ما هم کولر گازی داریم و همیشه روشنه و از کنترلش استفاده می کینم و مشکلی نیست . باز می گم یه ویژگی حتما کاربرد دار اما چقدر کاربرد داشته باشه و اینکه چقدر اساسی هست مهمه وگرنه n تا میشه ویژگی رو گوشی گذاشت .

این حرفتون درسته و من موافقم.

نه اینطوری نیست  . مثلا یه کمپانی وسایل تخصصی میزنه و برای قشر خاصی این کار رو می کنه . یا یه کمپانی دانشجو ها رو هدف می گیره یا یه کمپانی مادران رو یا جوانان ، این سیاست اون شرکته و ربطی به احترام نداره . هر شرکت به دنبال سوده بیشتر هیچ کس محض رضای خدا کاری نمی کنه . سیاست اپل اینه جنس با کیفیت و بالا رده بده و اصلا دنبال جنس ارزون و کم کیفیت نیست . سامسونگ تو گوشی های ارزون هم سود می بینه اون سود براش مهمه رقیبی مثل اپل تو اون حوزه نیست و می ره سراغش  . اصلا احترام مطرح نیست و ساد انگارانه هست این طرز فکر. تمام شرکتا دنبال سودن ولاغیر .

رزولوشن اصلا مطرح نیست بلکه PPI مطرحه و حداقل PPI باید استفاده بشه تا جایی که چشم نتونه رزولوشن رو تشخیص بده بیشتر از اون مضره و مصرف بیشتر باتری و گرمای بیشتر به دنبال داره .

به طور کلی این نظرهای شما هست و قابل احترام اما برای خیلی ها اصلا این موارد مطرح نیست و خوب وقتی ویژگی براشون مطرح نباشه دلیلی نمی تونه برای تصمیم گیری باشه .

موفق باشید خیرپیش

لینک به دیدگاه

کلا از نظر من هم مقایسه ی این دو با هم غلطه

اندروید یه سیستم عامل متن باز که هر کاربری بخواد میتونه تو اون تغیرات خودشو اعمال کن

مثله همین کاستوم رام های زیادی که براش هست مثله سیانوژن مود و ...

و صرفا برای یک شرکت ساخته نشده! شرکت های مختلف میان رام های گوشی های خودشون رو برای

هر ورژن اندروید درست میکنن و اینکه صرفا برای یک گوشی ساخته نشده تنوع بسیار زیادی داره

گوشی بهینه میخواید سری نکسوس انتخاب خوبی میتونه باشه!

استیو جابز هم یه نابقه بود طراحی های اون خدا بیامرزه که داره تو این نسل های جدی iphone هم استفاده میشه

تا حد زیادی هم اپل داره پول برندشو میگیره باید قبول کرد

من به عنوان یه programer-- اندروید رو میپسندم چون هر تغییراتی که بخوام میتونم توش اعمال کنم(اگه بخواد یه صفحه براتون مینویسم!)

دستم بازه وقتی میبینم هر چند ماه ورژن جدید برای device م میاد عشق میکنم !

الان من سه سیستم عامل بک ترک - ویندوز 10 و اندروید رو تبلتم دارم میتونم کلاک cpu و gpu رو دستکاری کنم

باتری کالیبره کنم  هر روز رام جدید بریزم نرم افزار های سیستمی رو پاک کنم و.. دارم حال میکنم!

ولی اگه من یه کاربر معمولی باشم که خاص بودن گوشی برام مهم باشه و صرفا از device خودم بخوام برای

برای کارهای روزمره - بازی و ... استفاده کنم ios انتخابمه!

الان در حال حاضر یه 5s هم دارم که حاضر نیستم با هیچ گوشی عوضش کنم خیلی دوسش دارم :x

در کل باید دید که هر کاربری چه انتظاراتی از سیستم عاملش داره برای مثال من لینوکس رو هم به ویندوز ترجیه میدم

اما دلیل نمیشه هر کاربری از لینوکس خوشش بیاد و استفاده کنه! 

بهترین گوشی هم که داشتم htc hd 2 بود که ios - android - wp

براش پورت شده بود!!!

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

سیمبین میتونه مثال خوبی باشه ولی شما مثال نقضی به غیر از اپل هم بزنین با قبول میکنیم ازتون!

بله منظورم نصب ویندوز رو آیفونه رو مک که من حقیقتا چون ندارم اطلاعات کاملی ندارم ولی ظاهرا خیلی دردسر داره و روی سیمولیتور باید نصبش کرد(فکرکنم ویندوز ۱۰ رو بشه نصب کرد)

میتونه دلیل استفاده نکردن از صفحه های کیفیت بالا ظرفیت پایین باتریش نسبت به سایر رقبا باشه

خیر دوست عزیز ما فیلم زیاد میبینیم! نسبت صفحه روی تمامی محصولات اپل بجز سری پلاس هم چهار به سه هستش که خیلی آزار دهنده هستش! حتی روی آیپد موقع فیلم دیدن اذیت میکنه!

دوست عزیز کاستوم رام رو فرد یا تیم میزنه نه شرکت اونا رامه رسمین که توسط شرکت های دیگه ساخته میشن!

بعدشم اپل اصلا از رام های قبلی خودش هم بعد از یه مدت دیگه پشتیبانی نمیکنه اینو کجایه دلمون بذاریم؟؟

واقعا سیمبین عالی بود الانم میتونه به هر برندی متصل بشه، البته الان ویندوز موبایل هم نمیتونه به درستی به اندروید متصل بشه، من خودم Lumia 830 دارم

عزیزم چرا فکر میکنی باید بشه ویندوز رو روی آیفون نصب کرد ؟ (باز امید وارم حداقل منظورت ویندوز موبایل بوده باشه) اصلا کجا دیدی اندروید رو روی لومیا یا ویندوز موبایل  رو روی گلکسی یا روی آیفون نصب کرده باشن ؟ 

در مورد باطری: باطری آیفون 6s plus 2750mAh هست، این کمه ؟ این تقریبا یکسان به بقیه پرچم دارها نیست ؟

کاستوم رام نمیتونه برای ios و ویندوز موبایل معنی داشته باشه چون اینها سیستم بسته هستن

منظورت از پشتیبانی نکردن از نسخه های قبلی ارائه نکردنه آپدیته ؟

لینک به دیدگاه

واقعا سیمبین عالی بود الانم میتونه به هر برندی متصل بشه، البته الان ویندوز موبایل هم نمیتونه به درستی به اندروید متصل بشه، من خودم Lumia 830 دارم

عزیزم چرا فکر میکنی باید بشه ویندوز رو روی آیفون نصب کرد ؟ (باز امید وارم حداقل منظورت ویندوز موبایل بوده باشه) اصلا کجا دیدی اندروید رو روی لومیا یا ویندوز موبایل  رو روی گلکسی یا روی آیفون نصب کرده باشن ؟ 

در مورد باطری: باطری آیفون 6s plus 2750mAh هست، این کمه ؟ این تقریبا یکسان به بقیه پرچم دارها نیست ؟

کاستوم رام نمیتونه برای ios و ویندوز موبایل معنی داشته باشه چون اینها سیستم بسته هستن

اتفاقا میشه رو ios ویندوز نصب کرد اما ویندوز فون رو خیر نمیشه!

اندروید روی لومیا میشه نصب کرد 

من تو پست قبلی هم گفتم یه گوشی پورت پذیر داشتم که تقریبا همه ی سیستم عامل ها 

براش پورت شده بود!!  :D

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

عزیزم چرا فکر میکنی باید بشه ویندوز رو روی آیفون نصب کرد ؟ (باز امید وارم حداقل منظورت ویندوز موبایل بوده باشه) اصلا کجا دیدی اندروید رو روی لومیا یا ویندوز موبایل رو روی گلکسی یا روی آیفون نصب کرده باشن ؟

سری پلاس رو با نوت مقایسه کنید، سری معمولی و رو با گلکسی متوجه میشدید بله کمه

خونمون، خونه فامیلمون، خونه دوستم، خونه همسایه(ویندوز اکس پی روی گوشی S3 به بالا)

خوب مشکل همینه دیگه

نه خیر نگفتم پشتیبانی نکردن از نسل های قبلی گفتم پشتیبانی نکردن از نسخه های قدیمی آی او اس

ماشالا بچا اینجا کولاک کردن این بخش یه تکون اساسی هم خورد

لینک به دیدگاه

در این مقاله قصد داریم به شما 10 عدد از دلایلی که نباید یک دیوایس IOS را خریداری کرد معرفی کنیم.

1- دسترسی نداشتن به امکان بلوتوث بین دو دیوایس اندروید و IOS (در صورت جیل برک نبودن)

احتمالا همه ی شما ها از این عیب اپل خبردارید که تحت هیچ شرایطی بلوتوث دستگاه های دیگر، بلوتوث دستگاه های اپل را شناسایی نمیکنند.البته بعضی سایت ها هستند که بلوتوث دیوایس های اپل را آنلاک میکنند ولی شما نیاز به پرداخت هزینه ی اضافه تری دارید.(زاپیا و شیر ایت کار رو راحت کردند)

2-سخت افزار بسیار ضعیف

کاربران معمولا از گوشی خود خیلی کارمیکشند،البته سیستم عامل IOS به خوبی از پس پردازش های موازی بر می آید ولی در بعضی موارد کاربران نیاز به ران کردن ویندوز بر روی گوشی خود دارند که انجام این کار نیازمند بستر سخت افزاری بسیار قوی میباشد که دیوایس های اپل قادر به انجام این کار نمیباشند. ولی باز هم بهینه سازی بسیار مناسب اپل خت افزار نسبتا ضعیف آن را پوشش میدهد به طوری که در استفاده های روزمره و بازی های سنگین مشکلی ایجاد نمیکند!

3-خدمات ضعیف در ایران

احتمالا شما متوجه شده اید که نمیتوانید تحت هیچ شرایطی در ایران اپل آی دی بسازید در صورتی که اگر یک دیوایس تحت Android خریداری کنید به راحتی میتوانید در ایران اکانت گوگل ایجاد کنید.البته باز هم برای این مورد سایت هایی هستند که با دریافت هزینه ای برای شما یک اپل آی دی وریفای شده میسازند. و همچنین کیبورد اپل از زبان فارسی پشتیبانی نمیکند و شما باید زبان عربی را برای نوشتن انتخاب کنید و یا یک کاستوم کیبورد بر روی دیوایس خود نصب کنید.و همچنین هر چند وقت یک بار هم اپل یک محدودیت جالب برای کاربران خود قرار میدهد با نام Error:1009 مخصوص اپ استور که کاربران ایرانی تحت هیچ شرایطی(مگر بشکن فندق رو) نمیتونن از اپ استور دانلود کنند!

4-رزولوشن کمترو تراکم پیکسلی کمتر نسبت به سایر پرچمداران شرکت های دیگر

تقریبا همه ی دیوایس های اندرویدی صفحه خود را به QHD تغییر داده اند ولی دیوایس های اپل همچنان بر روی Full HD باقی مانده اند که این خودش یک ضعف برای این شرکت محسوب میشود.(بجز آیپد ها)

5-نداشتن قابلیت های انحصاری وسیع

در دیوایس های سامسونگ قابلیت هایی مثل Smart Stay یا Smart Pause و یا Smart Scroll وجود دارند که بسیار کاربردی میباشند که به کاربر در محیط های مختلف کمک میکنند. همچنین قابلیت تبدیل نوشته به کلمه به صورت کامل با پشتیبانی از زبان شیرین فارسی.و یا قابلیت Direct Call که با نزدیک کردن تلفن همراه به گوش میتوان تماس برقرار کرد بدون زدن دکمه ی اضافه.(بازهم توئک های سیدیا برای جیلبرک میتونن این قسمت رو پوشش بدن تا حدودی)

6-نداشتن کاستوم رام

برای این مورد باید بدانید رام اصلا چه چیزی است(ماشالا بچا انجمن واردن!)

رام درواقع سیستم عامل اصلی تلفن همراه است، مثل ویندوز در کامپیوتر های شخصی.

این کاستوم رام ها معمولا یا سبک تر از رام های رسمی هستند و یا رام های گوشی های دیگر را برای یک گوشی عرضه میکنند که کاربران نیاز نداشته باشند گوشی عوض کنند و با همان گوشی خودشان بتوانند به راحتی گوشی های دیگر را نیز تست کنند که خیلی امکان بلقوه ای است. تمام آیفونها (با ورژن یکسان iOS) از امکانات یکسان بهره میبرند...

و نکته قابل توجه دیگه هم علاوه برا این مطلب این است که اپل اگر نسخه 9.3.3 سیستم عامل خود را عرضه کند بعد از دو هفته دیگر نسخه 9.3.2 را امضا یا تایید نمیکند پس شما نمیتوانید به نسخه های قدیمی آی او اس برگردید!

شاید بگید چه دلیل منطقیی میتونه وجود داشته باشه؟ رفع باگهای امنیتی/سیستمی

خوب دلیلش اینه که ممکنه شما بخاید جیل برک کنید و فعلا با نسخه آی او اس حاضر شما جیلبرک سازگاری وجود نداشته باشد! شخصا تو این سالهایی که آیفون دارم، کمتر از 24 ساعت گوشیمو جیلبریک کردم!

7-قیمت زیاد بدون دلیل منطقی

قیمت یکی از مهم ترین فاکتور های خرید گوشی برای عموم مردم قیمت آن است. وقتی قیمت یک دیوایس بدون هیچ دلیلی بالا باشد خوب مردم از خرید آن زده میشوند. وقتی دیوایس های سامسونگ با سخت افزار بسیار قوی تر با قیمتی ارزان تر موجود میباشند بخاطر بهینه سازی بهتر فکر نمیکنم دلیل خوبی باشد که n تومن بیشتر پول برای خرید آن بپردازیم

8-نداشتن کرنل های کاستوم

برای دانستن این مورد نیز باید بدانید کرنل در کل چه چیزی است(ماشالا بچه ها اینجا همه واردن برا کسایی میگم که نمیدونستن)

کرنل رابط میان سخت افزار و نرم افزار است که بهینه تر بودن آن باعث روان تر شدن گوشی میشود و همچنین کرنل ها قابلیت های جدید و گاورنر های جدید به گوشی اضافه میکنند و شما میتوانید پردازنده ی مرکزی و یا پردازنده ی گرافیکی خود را اور کلاک کنید.(البته همیشه کرنل و سیستم عامل اپل به اندازه کافی بهینه بوده که کاستوم لازم نداشته باشه ولی همیشه من خودم دوست دارم آزادی عمل داشته باشم همه چیز رو تست کنم)

به عنوان مثال کرنل ها قابلیت Touch Wake که در LG وجود داشت را میتوانند به گوشی های مختلف اضافه کنند. البته این کار در اپل هم ممکن است ولی نیازمند جیل برک بودن دیوایس دارد و یا سرعت شارژ شدن گوشی خود را افزایش دهید در مواقعی که عجله دارید و نمیخواهید باتری گوشی شما آسیب ببیند.(توئیک های جیل برک در دیوایس هایی با رم یک گیگابایت بسیار دردسر ساز میشوند ولی باز قابل درک تر بر روی دیوایس هایی با رم دو گیگابایت است و البته نصب تعداد زیادی توئیک باعث ازبین رفتن پایداری میشوند)

9-نداشتن سنسور های ضربان قلب و UV

در محصولات اپل سنسور هایی مانند ضربان قلب و UV وجود ندارد، این سنسور ها سنسور هایی بسیار کاربردی میباشند که در زندگی روز مره از آن ها استفاده های زیادی میشود. به عنوان مثال شما به ساحل میروید میخواهید بدانید باید کرم ضد آفتاب بزنید یا خیر، خوب با استفاده از سنسور UV میتوانید میزان اشعه ی ماورای بنفش موجود در محیط را اندازه گیری کنید و گوشی به شما اعلام میکند که شما باید کرم بزنید یا نیازی نمیباشد، و یا در طی ورزش میخواهید بدانید که ضربان قلب شما عادی است یا خیربا استفاده از سنسور ضربان قلب میتوانید تشخیص بدهید.(این دو مورد بر اساس دیوایس های سامسونگ نوشته شده و مورد ضربان قلب در اپل واچ اضافه شده است)

10-نداشتن سنسور اینفرارد

در اکثرا محصولات شرکت های اندرویدی سنسور اینفراررد(مادون قرمز) به عنوان کنترل برای دستگاه های مختلف استفاده میشود که بسیار کاربردی میباشد که شما با گوشی خود بتوانید هم با تلویزیون خود کار کنید و هم با دستگاه تهویه هوا و بجای دنبال کنترل گشتن، یه سری به تلگرامو کلش رویال بزنید!

دوستان این مقاله بر اساس Ipad Air2 جیلبرک شده و S5 نوشته شده پس نیاید نگید تو اصلا کار کردی با اپل که داری نظر میدی؟!

این مقاله حدود یک سال پیش برای یک انجمن دیگه نوشته بودم مبنی بر ۱۵ دلیل نخریدن که بعد از یک سال خوشحالم که اپل ۵ دلیلش را حذف کرد!(اگر اشتباهی تناقضی چیزی جایی دیدین بگید اصلاح کنم)

دوست عزیز دلایلتون کاملا مردوده...

مقایسه iOS با Android ویا Mac OS با Windows از بیخ و بن اشتباهه...

باید دید چه انتظاری از دیوایس دارین، با توجه به نیازتون انتخاب کنید...

این که بگیم فقط فلانی خوبه، میشه اخبار 20:30!

1. A) با وجود AirDrop نیازی به بلوتوث کند نیست...B, شما با بلوتوث چه فایلی میخواین بفرستین؟ موسقی؟ کپی رایت چی پس؟

2. ویندوز؟ روی گوشی؟! سخت افزارمتناسب کلمه مناسب تریه... یه دیوایس اپل با 2گیگ رم، به خوبیه یه دیوایس اندرویدی با 4گیگ رم کار میکنه (حتی روونتر)

3. A) ساخت اپل آیدی رایگان هست. اینکه تو ایران پول میگیرن تا بسازن، برمیگرده به اینکه "گرگ، گوسفند میخوره"!

B) کیبرد فارسی و عربی هم مشترکه...

4. تو تلویزیون 4k 48" نمیشه پیکسل رو تشخیص داد! اونوقت تو 5" تفاوت بین 1080 با 4k میخواد حس بشه؟ + رزولیشن بالاتر=فعالیت بیشتر CPU = مصرف بیشتر باطری

5. این مورد هم تو دادگاه حل شده...چپ و راست سامسونگ داره خسارت نقض پتنت میده...

6. داخل نقل قول با قرمز جواب دادم.

7. الان دیوایسهای پرچمدار اندروید با آیفون سال قیمت نزدیکی دارن... در مورد سخت افزار ن.ک 2

8. ن.ک 6

9. UV sensor که من ندیدم رو دیوایسی باشه...ضربان قلب هم تا الان ندیدم کسی استفاده کنه (البته استفاده کاربردی! نه شوآف)

10. IR؟ به سال 2016 خوش آمدید! الان دارن تلویزیون و گاز و یخچال رو به شبکه وصل میکنن، شما دنبال IR هستین؟ s6 و S7 هم IR ندارن البته!! (شخصا با آیفونم تلویزیون سامسونگم رو که با وایرلس لن وصله کنترل میکنم!)

ویرایش:

دیدم تو پستای بعدی هم همین آش و همین کاسه هست!!!

11. بعدشم اپل اصلا از رام های قبلی خودش هم بعد از یه مدت دیگه پشتیبانی نمیکنه اینو کجایه دلمون بذاریم؟؟

12. دیوایس های اندرویدی بعد از پنج سال کند میشن ولی دیوایس های اپل به دلیل ضعیف تر بودن بستر سخت افزاریشون کمتر ضعیف میشوند بعد از پنج سال!

13. شما فرض کنید دولوپر هستید و میخواهید یک برنامه رو قبل از نهایی کردن یک تستی بکنید! خوب قطعا اول بهینه سازی نخواهید کرد بعد تست! اول تست خواهید کرد بعد بهینه سازی! در این مورد متاسفانه دلیلی که برنامه های اپل نسبت به اندروید کمتر هستن صدق میکنه!

14. مگه تا همین چند وقت پیش چیپ پروسسور های اپل رو سامسونگ نمیزد؟!

15. حتی ضد آب هم نیست آخه گوشی هاش!

11. آیا مایکروسافت از ویندوز XP پشتیبانی میکنه؟ آیا گوگل برای باگ امنیتی جدیدی که چند روز پیش کشف شد، ساپورتی به اندروید 4.0 میده؟

12. یعنی رم 2 بعد 5سال، کمتر از رم 4 ضعیف میشه؟! :| :|

13. Developer خیلی راحت میتونه رو گوشی خودش تست کنه قبل از ریلیز...در مورد تعداد برنامه ها (کل برنامه ها و برنامه های اختصاصی) آمار کاملا بر عکس حرف شماست... تعداد زیادی از اپ ها ابندا (مثال Instagram) در ابندا برای iOS ریلیز میشن، بعد از مدتها برای اندروید...

14. اگه مال سامسونگ بود، چرا برای گوشیای خودش استفاده نمیکرد؟ سامسونگ فقط سازنده بود.

15. این مورد تنها مورد منطقی توی حرفاتون بود...دفاع نمیکنم ازش. (برای شخص من ضد آب بودن کاربردی نیست)

دوست من صحبتهای شما، شدیدا فن بوی وارانه هست. اگه میخواید با همین منوال جواب بنده رو بدید، به خودتون زحمت ندید... تشکر @};-

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

1. A) با وجود AirDrop نیازی به بلوتوث کند نیست...B, شما با بلوتوث چه فایلی میخواین بفرستین؟ موسقی؟ کپی رایت چی پس؟

2. ویندوز؟ روی گوشی؟! سخت افزارمتناسب کلمه مناسب تریه... یه دیوایس اپل با 2گیگ رم، به خوبیه یه دیوایس اندرویدی با 4گیگ رم کار میکنه (حتی روونتر)

3. A) ساخت اپل آیدی رایگان هست. اینکه تو ایران پول میگیرن تا بسازن، برمیگرده به اینکه "گرگ، گوسفند میخوره"!

4. تو تلویزیون 4k 48" نمیشه پیکسل رو تشخیص داد! اونوقت تو 5" تفاوت بین 1080 با 4k میخواد حس بشه؟ + رزولیشن بالاتر=فعالیت بیشتر CPU = مصرف بیشتر باطری

7. الان دیوایسهای پرچمدار اندروید با آیفون سال قیمت نزدیکی دارن... در مورد سخت افزار ن.ک 2

8. ن.ک 6

9. UV sensor که من ندیدم رو دیوایسی باشه...ضربان قلب هم تا الان ندیدم کسی استفاده کنه (البته استفاده کاربردی! نه شوآف)

10. IR؟ به سال 2016 خوش آمدید! الان دارن تلویزیون و گاز و یخچال رو به شبکه وصل میکنن، شما دنبال IR هستین؟ s6 و S7 هم IR ندارن البته!! (شخصا با آیفونم تلویزیون سامسونگم رو که با وایرلس لن وصله کنترل میکنم!)

جواب هاتون کشنده قانع کننده بود :|

امشب خیلی خستم فردا احتنال زیاد بهتون پاسخ خواهم داد

البته بازهم نظر شخصیه منم طرف کسی رو نمیگیرم فقط سعی کردم شفاف سازی کنم حقایقو

وگرنه من نه پولی میگیرم از کسی که ب رعلیه اون یکی شهادت بدم نه برام سودی داره که یه شرکت بیشتر بفروشه اون یکی شرکت کمتر بفروشه

لینک به دیدگاه

سری پلاس رو با نوت مقایسه کنید، سری معمولی و رو با گلکسی متوجه میشدید بله کمه

خونمون، خونه فامیلمون، خونه دوستم، خونه همسایه(ویندوز اکس پی روی گوشی S3 به بالا)

خوب مشکل همینه دیگه

نه خیر نگفتم پشتیبانی نکردن از نسل های قبلی گفتم پشتیبانی نکردن از نسخه های قدیمی آی او اس

میشه بپرسم رشته ی شما چیه ؟

پلاس 250 میلی کم تره و عزیز دلم ایفون معمولی 4.7 اینچ هست و گلکسی 5.1 طبیعیه که کمتر باشه

بله اطلاع دارم مدتی پیش هکری روی یک موبایل اندرویدی XP نصب کرده بود و قبل از اون 98، ولی این یک حرکت نمادینه میدونی چی میگم، این که بگی "اوه روی آیفون نمیشه همچین کار احمقانه ای  کرد پس آیفون نخرین" واقعا درست نیست، الان مثلا چرا میخوای روی آیفون ویندوز نصب کنی ؟میخوای بگی هکری ؟ خیلی خفنی ؟

من اصلا واژه "نسل" رو بکار نبردم، هوشیاری ؟ بگو منظورت از پشتیبانی نکردن چیه، منتشر نکردن آپدیت ؟ قطع سرویس هایی مثل GPS یا استور ؟

جواب درست و کامل رو دوست عزیز engmrmz دادن

ویرایش شده توسط micpet
لینک به دیدگاه

اتفاقا میشه رو ios ویندوز نصب کرد اما ویندوز فون رو خیر نمیشه!

اندروید روی لومیا میشه نصب کرد 

من تو پست قبلی هم گفتم یه گوشی پورت پذیر داشتم که تقریبا همه ی سیستم عامل ها 

براش پورت شده بود!!  :D

میشه لطف کنی و لینکی رو بزاری که نشون بده سیستم اجرایی اندروید رو روی لومیا نصب کردن، یک طوری میگی که انگار الان میتونی خودت این کارو کنی 

ویرایش شده توسط micpet
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
  • کاربر ویژه

8. ن.ک 6

ویرایش:

دیدم تو پستای بعدی هم همین آش و همین کاسه هست!!!

11. آیا مایکروسافت از ویندوز XP پشتیبانی میکنه؟ آیا گوگل برای باگ امنیتی جدیدی که چند روز پیش کشف شد، ساپورتی به اندروید 4.0 میده؟

12. یعنی رم 2 بعد 5سال، کمتر از رم 4 ضعیف میشه؟! :| :|

13. Developer خیلی راحت میتونه رو گوشی خودش تست کنه قبل از ریلیز...در مورد تعداد برنامه ها (کل برنامه ها و برنامه های اختصاصی) آمار کاملا بر عکس حرف شماست... تعداد زیادی از اپ ها ابندا (مثال Instagram) در ابندا برای iOS ریلیز میشن، بعد از مدتها برای اندروید...

14. اگه مال سامسونگ بود، چرا برای گوشیای خودش استفاده نمیکرد؟ سامسونگ فقط سازنده بود.

15. این مورد تنها مورد منطقی توی حرفاتون بود...دفاع نمیکنم ازش. (برای شخص من ضد آب بودن کاربردی نیست)

دوست من صحبتهای شما، شدیدا فن بوی وارانه هست. اگه میخواید با همین منوال جواب بنده رو بدید، به خودتون زحمت ندید... تشکر @};-

منم این جملات رو تایید میکنم.

-------------

قانون شماره 14 فن بازی:

وسیله ای که من دارم و دیگران ندارن یعنی فهم انتخاب و دیدنشو ندارن و عقلشون نرسیده بین خوب و بد کدومو انتخاب کنن و صد درصد بهشون انداختن، حالا من به عنوان پیامبر باید به همه ثابت کنم که دارن اشتباه میکنن؛ و البته همین وسیله که دیگران دارن و من ندارمو که الان دارم ازش بد میگم ... قبلا همه مدلشو تست کردم و تهشو در آوردم اما چون خوشم نیومده شمشیرو از رو بستم.

نمونه بارز ترش فن های PS3 که X360 های سه چراغه داشتن تو کارنامشون و بعدش سنگ PS رو به سینه زدن.

خطاب به استارتر: شما اگه فن نباشی میری یه مقاله هم میزنی با این مظمون ... «10 دلیل نخریدن اندروید».

دیوایس اندرویدی عمرش فقط و فقط یکساله. حتی اکه سیستم عامل جدید هم براش بیاد نرم افزارا انقدر خیاری دولوپ میشن که 6 گیگ رمو 8 هسته جاشونو سال بعد به 8 گیگ رمو 10 هسته میدن.

تو همین 5 سال گذشته حافظه دیوایس های اندرویدی از 1 گیگ به 6 الی 8 گیگ رسیده، حالا مقایسه کنید iOS یا همین ویندوز های خودمون چقدر طول کشید تا مثلا الان یک نفر واقعا ایمان اورده برای سیستم گیم 8 گیگ رم نیازه. ولی تا 10 سال پیش 2گیگ رم نهایت کافی بود و این جهش مثل اندروید یک شبه رخ نداد. :wacko:

کسی که رد ویجت و گجت و رامو اینجور چیزا روی iOS هست، مثل پیکان سواریه که تازه ماکسیما خریده و میخواد سی دی خام از آینش آویزون کنه صندلیشاشم فلان کنه چراغشم بهمان کنه و... ملت حق دارن این آدمو مسخره کنن یا نه؟ :laughing:

یک بار نشد برم App Store بگه این برنامه روی گجت شما به خاطر موقعیت جغرافیایی نصب نمیشه. بعد میگن اپل تحریمه، میرن نسخه هکی Play Store میریزن فکر کردن زرنگن. بابا هکر، مارو هک نکنی! گربه دستش به گوش نرسید گفت پیف پیف *dry# 

بلوتوث دیگه سیخی چنده؟ اگه فکر میکنید باید یک فایلو بلوتوث کنید ولی از طریق وب به اشتراک نزارید میشه شتر سواری در عوض ماشین سواری. تا نخواید پیشرفت نمیکنید. این همه Share it اینا هست صد برابر بلوتوث سرعت داره.

راستی پورت های اپل هم زود خراب میشه و جای آنتن رو بدنه هست و عکس سطل آشغال ندازید پشت دیوایس هاست و رنگشون هم که نگو حالو بهم میزنه. شاهکارید به خدا! :clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من آندروید دارم گوشی samsung galaxy sII و تبلت samsung galaxy note 12.2 pro و گوشی Lumia 950XL همکار و دوستم هم اپل دارن سری قدیمی 5 هستش ( دقیق نمیدونم کدومش) یکی از دوستام هم samsung galaxy note5 داره

از نظر روان بودن در برنامه ها و حرکت بین منوها واقعا IOS یه چیز دیگست . ولی به شخصه کلا از محصولات اپل خوشم نمیاد ( علتی هم نداره . کرمی که از اول داشتم :cool: )

از نظر پایداری سیستم عامل هم IOS بعدش آندروید ولی سیستم عامل ویندوز تو گوشی باگ زیاد داره .

همکارم که حدود 3-4 سالی هست اپل رو داره ندیدم سیستم عاملش رو بازسازی کنه و از این حرفها ولی این آندروید رو تا الان ( برا من 4-5 سالی میشه دارم و نوت 5 هم میشه 2 سالی ) حداقل من خودم 3 بار و همکارم 1 بار سیستم بازسازی کرده . حالا بماند هارد ریست اینا!!!

از نظر نصب برنامه و پیدا کردنشون آندروید یه چیز دیگست. از شیر مرغ بگیر تا جون آدمیزاد

من باشم از همه نظر و همه شرایط بخوام رتبه بندی کنم اول IOS با اختلاف خیلی خیلی کم آندروید و با اختلاف خیلی زیاد ویندوز فون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...