رفتن به مطلب

انتخاب یک پرینتر بسته به نیاز

gamerrr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه دوستان

قرار شد که یه پرینتر بخرم

چون از پرینتر ها زیاد سر در نمیارم

بران شدم از شما اساتید بپرسم

میخوام باهاش قاب رنگی بزنم برای CD

یعنی تو یه ورقه A5 کلا کار دارم

به عبارتی خر کار باشه چون ازش زیاد کار میکشم

کیفیت رنگشم خوب باشه

اسکنر هم داشته باشه

قیمتشم تا 200 میتونم اما اگه بالا پایین داشتم مشکلی نیس

لینک به دیدگاه

اپسون به صرفه تره . چون جوهرش ارزونتره . اگر زیاد کار میکنی باهاش بهتره اپسون بگیری . اگر هم مشکلی پیش بیاد گارانتی داره و معتبر هم هست .

شما میتونی اپسون مدل tx650 بگیری . البته حدود 270 در میاد .

مشخصات : http://www.maadiran.com/Persian/Products/Printer/PrinterDetails.asp?Height=900&ID=324#

یا میتونی tx410 بگیری که حدود 200 قیمت داره.

مشخصات :http://www.maadiran.com/Persian/Products/Printer/PrinterDetails.asp?Height=900&ID=166

tx210 که حدود 180 تومان هست

مشخصات : http://www.maadiran.com/Persian/Products/Printer/PrinterDetails.asp?Height=900&ID=323

لینک به دیدگاه

اپسون جدیدا رو نمیدونم، اما تا دو سه سال پیش پر خرج ترین پرینتر بود! مخصوصا جوهر افشانش که هر صفحه پرینت بیشتر از 300 تومن خرج برمیداشت.

فرق مهم اچ پی و اپسون، تو اینه که هد چاپ اپسون رو خود دستگاهه ولی مال اچ پی رو کارتریجه. که 100درصد مال اچ پی بهتره. چون اگه هد خراب شد به راحتی عوض میشه. علت ارزون بودن کارتریج های اپسون هم همینه. چون هد ندارن و فقط یه محفظه رنگ هستن. که قابلیت شارژ رنگ رو هم گرفته اپسون!

و اما شما که قصد خرید چاپگر رو دارید. اگه حوصله سر و کله زدن با پرینتر و هی شارژ کردن و تمیز کردن هد رو دارید یه جوهر افشان میتونید بگیرید که از اسکنر دارش از 55 هزار تومن شروع میشه تا ...

و حتما مارک hp بگیرید.

ولی اگه یه مقاوم رو میخوایین که بی دردسر پرینت رنگی کنید و ... لیزری پیشنهاد میشه که عموما بالای 200 هزار تومن هستن.

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

من هم یه پرینتر لیزری سیاه و سفید برای پرینت کارای پایان نامه خودم(چون تعداد پرینتم زیاده و صرف نمیکنه بیرون بدم) لازم دارم به نظر اساتید چه پرینتری بخرم که هم ارزون باشه و هم شارژش ارزون دربیاد

باتشکر @};-

لینک به دیدگاه

من هم یه پرینتر لیزری سیاه و سفید برای پرینت کارای پایان نامه خودم(چون تعداد پرینتم زیاده و صرف نمیکنه بیرون بدم) لازم دارم به نظر اساتید چه پرینتری بخرم که هم ارزون باشه و هم شارژش ارزون دربیاد

باتشکر @};-

خب منم عین شما یه پرینتر لیزری سیاه سفید واسه پایان نامم گرفتم(البته امانت از برادرم)

من از پرینتر hp استفاده کردم. نزدیک 1500 صفحه تو یکی دو هفته پرینت درآوردم بدون کوچکترین مشکل و دردسری. شارژشون هم سخت نیست. پوردش رو میگیری و با قیف میریزی تو تونر. به همین راحتی. البته راحت 5000 تا 10000 صفحه رو بدون شارژ چاپ میکنن.(شارژش هم 10 تومنه بیرون. خودت شارژ کنی 5 تومن البته کارم به شارژ نیفتاده)

برای متن سیاه سفید و تعداد بالا قطعا بهترین انتخاب پرینتر لیزری هست.

به خاطر سرعت چاپ زیاد. عدم خراب کردن رنگ در طول چاپ، قیمت تمام شده خیلی پایین(صفحه ای 2تومن تا 5 تومن اینا) و کیفیت عالی چاپ برای TEXT .

ولی برای کیفیت چاپ عکس،کیفیتش به جوهرافشان نمیسه.اما در عوض رنگ های جوهر افشان با رطوبت و آب میرن. ولی رنگ پرینت لیزری تحت هیچ شرایطی نمیره. حتی تو اب بندازی کاغذو! چون مکانیسم چاپشون متفاوته

تنها مشکل لیزری هزینه اولیه پرینتره. که لیزری حدود 110 هزار ایناست(سیاه سفیدش). اما جوهرافشان از 30 هزار تومن شروع میشه(رنگیش)

البته اگه وارد باشید و با حوصله، با جوهر افشان هم میتونید به خوبی لیزری چاپ کنید اما...

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...