رفتن به مطلب

مشکل سرعت پایین هارد

zhossein
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من مدتی است که هارد 1 ترا بایت وسترن گرین خریده ام. (اینترنال)

در هنگام انقال اطلاعات سرعت هارد ابتدا روی 120 مگابایت در ثانیه است ولی در کمتر از یک دقیقه سرعت انتقال به 20 مگابایت در ثانیه افت می کند آیا مشکل از هارد است یا مادربورد من ضعیف است؟ آیا ممکن است ممشکل از پاور باشد؟

مشخصات سیستم من

CPU AMD Athlon 64x2 4200

Main ASUS M2N-X

RAM 2GB Apacer Bus 800 2x1GB

VGA Nvidia 8500 1GB GT

HDD 1 WD 1TB 64MB cache

HDD 2 Maxtor 160 GB

Power Green 535W black edition

البته وقتی از هارد قدیمی ام بر روی هارد وسترن کپی میکنم سرعت روی 50 مگلبایت در ثانیه است

مدل هارد قدیمی من Maxtor 160 GB است. این تست را وقتی انجام دادم که هارد وسترن من تقریبا خالی بود و تازه پارتیشن بندی اش کرده بودم.

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام من مدتی است که هارد 1 ترا بایت وسترن گرین خریده ام. (اینترنال)

در هنگام انقال اطلاعات سرعت هارد ابتدا روی 120 مگابایت در ثانیه است ولی در کمتر از یک دقیقه سرعت انتقال به 20 مگابایت در ثانیه افت می کند آیا مشکل از هارد است یا مادربورد من ضعیف است؟ آیا ممکن است ممشکل از پاور باشد؟

مشخصات سیستم من

CPU AMD Athlon 64x2 4200

Main ASUS M2N-X

RAM 2GB Apacer Bus 800 2x1GB

VGA Nvidia 8500 1GB GT

HDD 1 WD 1TB 64MB cache

HDD 2 Maxtor 160 GB

Power Green 535W black edition

البته وقتی از هارد قدیمی ام بر روی هارد وسترن کپی میکنم سرعت روی 50 مگلبایت در ثانیه است

مدل هارد قدیمی من Maxtor 160 GB است. این تست را وقتی انجام دادم که هارد وسترن من تقریبا خالی بود و تازه پارتیشن بندی اش کرده بودم.

با درود:

دوست عزیز ، سرعت کپی کردن فایل از هاردی به هارد دیگر ، به چند عامل بستگی داره.

اول سرعت هارد فرستنده و دوم سرعت هارد گیرندۀ.

اگر سرعت خواندن هارد اول ( فرستنده ) ، یعنی هارد قدیمی ، پایین باشد ، هارد دومی که هارد جدید شما می باشد ، نمی تواند از حداکثر سرعت خود استفاده کند.

مشخصا هارد قدیمی شما سرعت پایینی نسبت به هارد جدید شما دارد ، در نتیجه سرعت کپی ، سرعت هارد قدیمی می باشد و هارد جدید نمی تواند از حداکثر سرعت خود استفاده کند.

نکتۀ دوم : اگر فایلهایی که کپی می کنید ، ظرفیت پایین و تعداد زیادی باشند ، سرعت کپی کردن هارد پایین می آید.

اگر می خواهید حداکثر سرعت هارد ( فرستنده ) را مشاهده کنید ، باید یک عدد فایل با ظرفیت بالا ، مثلا 2 گیگابایت فایل را از هارد قدیمی به هارد جدید کپی کنید و سرعت مشاهده شده ، بیشترین سرعت می باشد.

نکتۀ بعدی ، باید هارد جدید را به NTFS پارتیشن بندی کنید.

نکتۀ مهم : برای بالا بردن سرعت هارد ، می توان سایز کلاستر آن پارتیشن را افزایش داد.

پیش فرض 4K می باشد ، شما می توانید به 8 یا 16 افزایش بدهید. ( در سرعت تاثیر گذار است ، اما فضای اتلاف شده بیشتر می شود )

این مواردی که عرض کردم در حالی صحیح است که اولا هارد مشکل سخت افزاری نداشته باشد ، سیستم ویروسی نباشد و تنظیمات هارد در قسمت سخت افزار، به صورت صحیح تنظیم شده باشد. ( باید بر روی UDMA باشد و نه PIO )

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

سلام

هاردهای وسترن دیجیتال با 64 مگ بافر وقتی با ویندوز XP پارتیشن بندی میشند سرعت هارد خیلی میاد پایین... سایت وسترن پیشتر نرم افزاری برای حل این مشکل ریلیز کرده بود..

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

با تشکر از جواب های دقیق و سنجیده شما

ولی باید عرض کنم من یکبار قبلا هارد قدیمی ام را چک کردم و سرعت read آن حدود 75 مگ در ثانیه بود پس این هارد نمیتواند محدود کننده سرعت باشد!!!

از بابت پاک بودن سیستم از ویروس مطمئن هستم و درصد استفاده cpu در حال کپی 5% بیشتر نیست.

قبلا هر دو هارد را روی حالت DMA تنظیم کرده ام.

و در مورد اینکه گفتم سرعت نوشتن اطلاعات 20 مگابایت در ثانیه است سرعتی کپی کردن یک تک فایل 4.5 گیگابایتی بر روی خود هارد وسترن بود و در هنگام آزمایش هارد قدیمی را از مادربورد جدا کرده بودم.

من دو تا از پارتیشنهای هاردم را با ویندوز XP SP3 October پارتیشن بندی کردم و دو تای دیگر را بعد از نصب Win seven

با خود Win7 پارتیشن بندی کردم و سرعت کپی اطلاعات از هر پارتیشن بر روی خودش را اندازه گرفتم که روی تمام پارتیشن ها یکسان بود.

به نظر شما علت افت سرعت از 120MB/s به 20MB/s میتواند مشکل خرابی هارد باشد؟

می بخشید این پست زیادی طولانی شد...

ممکنه اشکال از مادربورد باشه؟

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

با تشکر از جواب های دقیق و سنجیده شما

ولی باید عرض کنم من یکبار قبلا هارد قدیمی ام را چک کردم و سرعت read آن حدود 75 مگ در ثانیه بود پس این هارد نمیتواند محدود کننده سرعت باشد!!!

از بابت پاک بودن سیستم از ویروس مطمئن هستم و درصد استفاده cpu در حال کپی 5% بیشتر نیست.

قبلا هر دو هارد را روی حالت DMA تنظیم کرده ام.

و در مورد اینکه گفتم سرعت نوشتن اطلاعات 20 مگابایت در ثانیه است سرعتی کپی کردن یک تک فایل 4.5 گیگابایتی بر روی خود هارد وسترن بود و در هنگام آزمایش هارد قدیمی را از مادربورد جدا کرده بودم.

من دو تا از پارتیشنهای هاردم را با ویندوز XP SP3 October پارتیشن بندی کردم و دو تای دیگر را بعد از نصب Win seven

با خود Win7 پارتیشن بندی کردم و سرعت کپی اطلاعات از هر پارتیشن بر روی خودش را اندازه گرفتم که روی تمام پارتیشن ها یکسان بود.

به نظر شما علت افت سرعت از 120MB/s به 20MB/s میتواند مشکل خرابی هارد باشد؟

می بخشید این پست زیادی طولانی شد...

ممکنه اشکال از مادربورد باشه؟

درود.

دوست من سیستم تون هیچ مشکلی نداره .

هاردهای WD Green یک سیستم پاور سیوین دارند که در صورت عدم استفاده از سیستم خودشون به حالت استند بای می رن ، حتی مواردی بوده که داخل بازی ، دوستان بازی رو برای دقایقی متوقف کردند و هارد از کار افتاده . این یک مشکل از جانب هارد شماست که بنده فکر می کنم با نصب Firmware جدید این مشکل حل بشه .

می تونید موارد مربوط به هاردتون رو از اینجا دانلود کنید .

لینک به دیدگاه

دوستان من هم این مشکل را با 2 تا هارد f3 hd502hj که raid0 کرده ام دارم

مثلا همین حالا یه فایل 2.7gb را از یه درایو به یه درایو دیگه کپی کردم ، در چند ثانیه اول سرعت بالای 150mb\s بود ولی همینطور سرعت پایین اومد و به 80-75 mb\s رسید

قبلا هم 2 تا 7200.12 را raid 0 کرده بودم و با اون ها هم همین مشکل را داشتم

مگه سرعت raid0 2 تا hd502hj نباید بیشتر از این باشه؟

این هم نتیج تست ( برد : ga-770t usb3 ) _ ( فقط یه ویندوز و چندتا نرم افزار توش هست )

bhyelyb7skaec5lfttuz.png

wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 594x521 and weights 71KB.khdj9u0q7ayssswtp76e.png

لینک به دیدگاه

با توجه به توضیحاتی که در مورد دوتا هارد سیستمم دادم ایا امکان رید کردن انها وجود دارد یا هر دو هارد باید از یک نوع باشند.

WD 1TB 64MB Cache

Maxtor 160GB

ایا با رید کردن سرعت سیستمم تغییر می کند؟

اصلا ارزش این کار را دارد؟

ایا یک هارد تکی هم رید میشود؟

لینک به دیدگاه

برای raid کردن شما حتما باید دو هارد یکسان داشته باشید. با رید کردن سرعت شما افزایش می یابد اما ریسک از دست رفتن اطلاعات هم بیشتر می شود. در حالت raid اگر یکی از هارد ها خراب شود، کل اطلاعات دو هارد دیسک فابل بازیابی نخواهد بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من هم این مشکل را با 2 تا هارد f3 hd502hj که raid0 کرده ام دارم

مثلا همین حالا یه فایل 2.7gb را از یه درایو به یه درایو دیگه کپی کردم ، در چند ثانیه اول سرعت بالای 150mb\s بود ولی همینطور سرعت پایین اومد و به 80-75 mb\s رسید

قبلا هم 2 تا 7200.12 را raid 0 کرده بودم و با اون ها هم همین مشکل را داشتم

مگه سرعت raid0 2 تا hd502hj نباید بیشتر از این باشه؟

این هم نتیج تست ( برد : ga-770t usb3 ) _ ( فقط یه ویندوز و چندتا نرم افزار توش هست )

bhyelyb7skaec5lfttuz.png

wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 594x521 and weights 71KB.khdj9u0q7ayssswtp76e.png

داداش وقتی شما یه فایلی رو از یه درایو تو خود هارتون کپی میکنید خوب هم باید هارد اون اطلاعات رو بخونه و هم رایت کنه باسه همینه که هده روی هارد به سرعت جابه جا میشه و صداش هم میشه شنید @};- شما سرعت خواندن اطلاعات رو در نظر بگیرید. @};-

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

با توجه به این تست هایی که گذاشتم سرعت هاردم خوبه یا نه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون دوست عزیز

با توجه به این تست هایی که گذاشتم سرعت هاردم خوبه یا نه؟

با تشکر

درود :

هارد شما سامسونگ HD502HJ یکی از پرسرعت ترین هارد دیسک های موجود در بازار هست که باتوجه به اینکه raid0 هم شده واقعا عالیه تست های انجام شده هم به صورت میانگین سرعت رو 200mb/s نشون میده که با توجه به زمان دستیابی ( Latency )بالای هارد دیسک ها انتضار بیشتری نمیشه داشت . @};-

لینک به دیدگاه

ممنون محممد جان

حالا اگه بخوام سرعت write هاردهام را بدونم باید چیکار کنم؟( به غیر از پاک کردن پارتیشن ها و تست گرفتن از هارد راه دیگه ای نیست؟)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...