رفتن به مطلب

مشکل unstable sector هارد وسترن

chaning
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

هارد وسترن ابی 7200 دارم 1 سال میشه استفاده میکنم چند هفتس 2تا unstable sector نشون میده با hd tune 

با  Hard Disk Sentinel هم سلامت 90 درصدی داره 

با check disk ویندوز هم امتحان کردم یکیشو نوشت replaced cluster ..... یکی دیگه رو پیدا نکرد مثلینکه 

با برنامه خود وسترن هم quick test ارور میده extended test هم تموم میشه بد سکتور هم پیدا میکنه ولی نمیتونه تعمیر کنه 

راهی هست ؟ گارانتی بد سکتور قبول میکنه ؟ تا چند وقت همینجوری میتونه ادامه بده ؟ 

ممنون 

post-17583-0-37539100-1470918339_thumb.jpg

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

سلام.دوست عزیز.اگر دیتای مهم روی هارد دارید حتما بک آپ بگیرید.من همین مشکلو داشتم سر یه هفته سلامت هارد اومد رو 40 درصد.

لینک به دیدگاه

سلام.دوست عزیز.اگر دیتای مهم روی هارد دارید حتما بک آپ بگیرید.من همین مشکلو داشتم سر یه هفته سلامت هارد اومد رو 40 درصد.

:(  :crying:

الان یدونه 1 ترا دیگه دارم نو هستش میترسم همین الان اطلاعات و منتقل کنم ویندوز نصب کردم پارتیشن بندیشم کردم 

دوستان انقدر مشکل براشون پیش اومده گفتن نو خریدیم بعد 2 روز به فنا رفت میترسم  :laughing:

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

:(  :crying:

الان یدونه 1 ترا دیگه دارم نو هستش میترسم همین الان اطلاعات و منتقل کنم ویندوز نصب کردم پارتیشن بندیشم کردم 

دوستان انقدر مشکل براشون پیش اومده گفتن نو خریدیم بعد 2 روز به فنا رفت میترسم  :laughing:

اکثر مشکلاتی که برای هارد پیش میاد از پاور نا مرغوب و قطع و وصل جریان برق ناشی میشه 

پ.ن : کلا اطلاعات هاردتون رو به هارد دیگه ای انتقال بدید با نرم افزار Low level Format هارد رو فرمت کنید بسته به مدل و حجم هارد فرمت کمی طولانیه اکثر چنین مشکلاتی با فرمت سطح پایین درست میشه

لینک به دیدگاه

ارور مربوط به مشکل یک یا چند سکتور بی ثبات هست هست که در صورتی که تعدادشون زیاد نباشه با Low format احتمالا مشکلتون حل خواهد شد

در عین حال به قسمت Error scan و یک full scan انجام بدید تا وضعیت کلی هارد دستون بیاد به چه شکل هست

لینک به دیدگاه

اکثر مشکلاتی که برای هارد پیش میاد از پاور نا مرغوب و قطع و وصل جریان برق ناشی میشه 

پ.ن : کلا اطلاعات هاردتون رو به هارد دیگه ای انتقال بدید با نرم افزار Low level Format هارد رو فرمت کنید بسته به مدل و حجم هارد فرمت کمی طولانیه اکثر چنین مشکلاتی با فرمت سطح پایین درست میشه

پاور corsair vs450 هست همچین خفن نیست ولی خوبه البته با کابل برق خودش استفاده میکنم که فیوز داره نمیدونم کاره درستی هست یا نه

برق هم قطع و وصل شده  :(

خالیش میکنم low level میزنم ببینم چی میشه خوندم zero write هم انجام بدم شاید خوب بشه و امکان داره طول بکشه ؟!

ارور مربوط به مشکل یک یا چند سکتور بی ثبات هست هست که در صورتی که تعدادشون زیاد نباشه با Low format احتمالا مشکلتون حل خواهد شد

در عین حال به قسمت Error scan و یک full scan انجام بدید تا وضعیت کلی هارد دستون بیاد به چه شکل هست

2 ماه پیش error scan زده بودم سالم بود ولی خیلی طول کشید حوصله نداشتم دوباره انجام بدم ولی به گفته شما انجام میدم بعد از خالی کردنش 

هارد اگر تا خر خره پر باشه مشکلی داره جون بعد از پر شدنش و defrag کردن تو اون وضعیت پیش اومده این 2تا ؟ این یکی هارد فنا نره صلوات !

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

کلا هارد های جدید نازکنارنجی هستند!

یه هارد 320GB وسترن دارن از سری AV که نزدیک به 30 هزار ساعت کار کرده (10 برابر هارد شما، حتی یه ارور کوچیک هم نداره)

ولی هارد 1TB سیگیت که 2 ماه پیش خریدم و هنوز کمتر از 700 ساعت کار کرده، 2 تا ارور داره!

هارد شوخی بردار نیست! ریسک نکن...

درضمن اگه گارانتی داشته باشه، ممکنه قبول کنن که عوضش کنن!

*یک بار هارد اکسترنال رو با گارانتی بخاطر بدسکتور عوض کردم.

لینک به دیدگاه

کلا هارد های جدید نازکنارنجی هستند!

یه هارد 320GB وسترن دارن از سری AV که نزدیک به 30 هزار ساعت کار کرده (10 برابر هارد شما، حتی یه ارور کوچیک هم نداره)

ولی هارد 1TB سیگیت که 2 ماه پیش خریدم و هنوز کمتر از 700 ساعت کار کرده، 2 تا ارور داره!

هارد شوخی بردار نیست! ریسک نکن...

درضمن اگه گارانتی داشته باشه، ممکنه قبول کنن که عوضش کنن!

*یک بار هارد اکسترنال رو با گارانتی بخاطر بدسکتور عوض کردم.

اول خودم انگولکش میکنم اگر درست نشد امیدوارم گارانتی قبول کنه که فکر میکنم نکنه  :laughing:

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره اقا دیشب از گزینه write zero برنامه data life guard وسترن استفاده کردم وضعیت smart از اون عکس پست اول شد این ؟!

Error scan میرم بعد از ظهر

Low level format هم برم ؟

post-17583-0-56276300-1471139692_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

Low level format هم برم ؟

درود

من هر بار از lowvelformat استفاده کردم بدتر شد. اگر کسی تجربه ی موفقی باهاش داره اعلام کنه.

لینک به دیدگاه

درود

من هر بار از lowvelformat استفاده کردم بدتر شد. اگر کسی تجربه ی موفقی باهاش داره اعلام کنه.

الان بدتر نشده فکر کنم !! یکم هارد خودشو بهینه کرده با مشکل بازم اگر دوستان میدونن کمک کنن ممنون میشم

تا جایی هم که خوندم zero fill با low level یکیه

دوستان تجربه دار الان از هارد استفاده کنم امنه؟!

لینک به دیدگاه

الان بدتر نشده فکر کنم !! یکم هارد خودشو بهینه کرده با مشکل بازم اگر دوستان میدونن کمک کنن ممنون میشم

تا جایی هم که خوندم zero fill با low level یکیه

دوستان تجربه دار الان از هارد استفاده کنم امنه؟!

بگذار اسکن کامل بشه ( quick scan تیک نداشته باشه). اگر سکتور خراب نشان نده یعنی تا اینجا درسته. برخی وقتها سکتورهای خراب پخش می‌شن. یکی دو هفته باهاش کار کن و چند بار کل فضای هارد رو پر و خالی کن برا بررسی چنین مشکلی. اگر همچنان کارکرد و کندی و گیر نداشت، یعنی قابل استفاده است. از نظرمن هاردی که دچار چنین مشکلی شده باشه کمی ناامن‌ه و هیچ وقت داده‌های مهم روش نگه نمی‌دارم.

لینک به دیدگاه

بگذار اسکن کامل بشه ( quick scan تیک نداشته باشه). اگر سکتور خراب نشان نده یعنی تا اینجا درسته. برخی وقتها سکتورهای خراب پخش می‌شن. یکی دو هفته باهاش کار کن و چند بار کل فضای هارد رو پر و خالی کن برا بررسی چنین مشکلی. اگر همچنان کارکرد و کندی و گیر نداشت، یعنی قابل استفاده است. از نظرمن هاردی که دچار چنین مشکلی شده باشه کمی ناامن‌ه و هیچ وقت داده‌های مهم روش نگه نمی‌دارم.

خیلی ممنون انجام میدم

گارانتی قبول میکنه به نظرتون ؟ سازگاره

لینک به دیدگاه

درود

سلام.حرفتون کاملا درسته.هارد من همین مشکل این بنده خدا رو داشت low level format زدم داغون تر شد.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون انجام میدم

گارانتی قبول میکنه به نظرتون ؟ سازگاره

خواهش

اگر کارکرد هارد عادی نباشه مشمول گارانتی می شه.

لینک به دیدگاه

خواهش

اگر کارکرد هارد عادی نباشه مشمول گارانتی می شه.

بنده یه هارد 750 سیگیت داشتم. low level format کردم درست شد و هیچ ایرادی نشون نمیداد. تا اینکه بعد دو هفته دوباره همون ایراد رو دچار شد. ولی الانم دارمش کار میکنه. بعضا هم یه صدای تیک میاد. فک کنم مال هد باشه. :-? 

لینک به دیدگاه

بنده یه هارد 750 سیگیت داشتم. low level format کردم درست شد و هیچ ایرادی نشون نمیداد. تا اینکه بعد دو هفته دوباره همون ایراد رو دچار شد. ولی الانم دارمش کار میکنه. بعضا هم یه صدای تیک میاد. فک کنم مال هد باشه. :-? 

درود

با چه برنامه ای فرمت سطح پایین کردی؟

لینک به دیدگاه

بنده شاید نزدیک 10 تا هارد رو به همین روش و با استفاده از نرم افزار کم حجم Low Level Format رفع مشکل کردم بعضا یکبار که فرمت کردم و مشکل پابرجا بوده و یا به شکل دیگه ای خودشو نشون داده یک بار دیگر همین فرمت رو انجام دادم و موثر بوده البته این رقم برنامه ها بیشتر برای رفع مشکلات نرم افزاری کار سازه و اگه هارد مشکل فنی داشته باشه نه 

لینک به دیدگاه

:-? 1 rror

سرعتشم که یکم کم شده

Hd sentinel هم که همه چیرو توضیح داد و نوشته هنوز شامل گارانتی نمیشه

هاردو یجوری تکون بدم که دل و رودش با هم ترکیب بشه شامل گارانتی میشه

post-17583-0-13850500-1471181366_thumb.jpg

post-17583-0-32578900-1471181481_thumb.jpg

post-17583-0-73605900-1471181858_thumb.jpg

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

:-? 1 rror

بفرست برای گارانتی

لینک به دیدگاه

بفرست برای گارانتی

اگر قبول کنن ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

اگر قبول کنن

اقا من لپتاپ مینی دل داشتم به بدترین حالت ازش استفاده کردم هاردش یکسره صدا میداد ولی هیچ مشکلی براش پیش نیومد

الان به نظرتون low level format هم انجام بدم ؟

پیشنهاد می کنم انجام بدین

لینک به دیدگاه

پیشنهاد می کنم انجام بدین

با hdd low level format ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...