رفتن به مطلب

کمک به نصب ویندوز روی ssd...؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و ممنون از توضیحاتتون

در مورد ssd بله موافقم به زودی انشاءالله یه 120 گیگ یا سامسونگ یا amd r3 خواهم خرید

اما در مورد کارت گراف مخالفم الان خرید 970 اصلا توجیه پذیر نیست مخصوصا الان که قیمتش نزدیک به 1070 یا مساوی با 480 هست اما قدرتش نه به هیچ وجه ...!!!

اما در مورد کیس الان نه پولش رو دارم که بخوام عوض کنم و نه علاقه ای به خرید پوسه کیس جدید دارم....!!!سوالم اینه که نمیشه قطعات رو بیرون کیس اسمبل کرد... از لحاظ فنی مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟؟من همیشه دوست داشتم این کار رو بکنم اگر کسی از دوستان اطلاعاتی در این مورد داره لطفا راهنمایی کنه

توی این تاپیک هم پرسیدم متاسفانه جوابی نگرفتم ....

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=26120&page=8

منظورتون این هست که قطعات رو خارج از کیس اسمبل کنید و استفاده کنید ؟ یا این که تنها برای تست قطعات اون هارو خارج از کیس اسمبل کنید تا تستشون کنید؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 103
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

منظورتون این هست که قطعات رو خارج از کیس اسمبل کنید و استفاده کنید ؟ یا این که تنها برای تست قطعات اون هارو خارج از کیس اسمبل کنید تا تستشون کنید؟

منظورم برای استفاده همیشگی هست ... به نظرتون اینطوری باعث خنک موندن قطعات نمیشه چون دمای اتاق هم مناسب هست...تنها عیبی که به نظرم میرسه گرد وخاک هست همین ...

لینک به دیدگاه

منظورم برای استفاده همیشگی هست ... به نظرتون اینطوری باعث خنک موندن قطعات نمیشه چون دمای اتاق هم مناسب هست...تنها عیبی که به نظرم میرسه گرد وخاک هست همین ...

نمیشه که اخه، جنس مرطوب به مدار چاپی برسه اتصالی پیش میاد و جای 250 تومن کیس کل قطعات پودر میشن [emoji1]

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

نمیشه که اخه، جنس مرطوب به مدار چاپی برسه اتصالی پیش میاد و جای 250 تومن کیس کل قطعات پودر میشن [emoji1]

Sent from my D5503

ممنون ... خب من یه جا دیده بودم گفتم بپرسم دیگه ... ببخشید ناشی ام دیگه

دوستان دو تا عکس از دمای سی پی یو و کارت گرا میذارم ببینید دماشون توی حالت بیکار یعنی برنامه و بازی فعالی نیست مناسب هست یا نه ...البته سیستم در حدود 4 یا 5 ساعتی هست که روشنه ...

z1jz_11_thumb.jpg

a0f4_22_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دیگه توضیحات رو دادند در خصوص مواردی که ممکن هست پیش بیاد :D

در خصوص دما هم میشه با اضافه یک یا دو عدد فن به کیس مد نظر میزان دمای داخل خود کیس رو متناسب کرد

اما اگر شما دوست دارید کل قطعات معلوم باشه این کیس گرین به نظرم متناسب این خواسته شما هست

CASE GREEN ACRYLIC

ممنون ... خب من یه جا دیده بودم گفتم بپرسم دیگه ... ببخشید ناشی ام دیگه

دوستان دو تا عکس از دمای سی پی یو و کارت گرا میذارم ببینید دماشون توی حالت بیکار یعنی برنامه و بازی فعالی نیست مناسب هست یا نه ...البته سیستم در حدود 4 یا 5 ساعتی هست که روشنه ...

z1jz_11_thumb.jpg

a0f4_22_thumb.jpg

از نظر دما قطعات هم موردی نیست

لینک به دیدگاه

دیگه توضیحات رو دادند در خصوص مواردی که ممکن هست پیش بیاد :D

در خصوص دما هم میشه با اضافه یک یا دو عدد فن به کیس مد نظر میزان دمای داخل خود کیس رو متناسب کرد

اما اگر شما دوست دارید کل قطعات معلوم باشه این کیس گرین به نظرم متناسب این خواسته شما هست

CASE GREEN ACRYLIC

از نظر دما قطعات هم موردی نیست

بله ... ممنون از شما دوستان عزیز

در مورد کیسی که معرفی کردید بنده در واقع نمی خواستم هزینه کنم چون پول هامو جمع کردم یه کارت 1070 بگیرم و پولی برای کیس عوض کردن نمی مونه ... این چیزی که شما گفتید با این قیمت ....!!!!!

اما در مورد فن اخیرا دو تا فن گرین خریدم و گذاشتم روی کیس یکی جای اصلی پشت کیس :

36nz_1_thumb.jpg

که در واقع هوای خنک رو میده داخل کیس :

oa0e_2_thumb.jpg

و یه دونه دیگه هم جلو و پائین کیس برای هارد بیشتر در واقع  اینجا :

c03h_3_thumb.jpg

در واقع اینم هوای خنک رو میده داخل کیس . نمای کلی کیس اینطوریه ... :

2qrn_4_thumb.jpg

به نظرتون نحوه بستن فن ها و ورودی و خروجی کیس درسته همینطوری ولش کنم یا نیاز به تغییرات داره ...

در ضمن داشتم سی پی یو کولرها رو میدیدم این رو پیدا کردم به نظرتون بخرم برای سی پی یو خوبه یا نه از کولر دیفالت اینتل بهتر نیست به نظرتون ؟؟؟

http://....ir/cpu-cooler-deepcool-gammaxx-300

ویرایش شده توسط Darksiren.s
لینک به دیدگاه

بله ... ممنون از شما دوستان عزیز

در مورد کیسی که معرفی کردید بنده در واقع نمی خواستم هزینه کنم چون پول هامو جمع کردم یه کارت 1070 بگیرم و پولی برای کیس عوض کردن نمی مونه ... این چیزی که شما گفتید با این قیمت ....!!!!!

اما در مورد فن اخیرا دو تا فن گرین خریدم و گذاشتم روی کیس یکی جای اصلی پشت کیس :

36nz_1_thumb.jpg

که در واقع هوای خنک رو میده داخل کیس :

oa0e_2_thumb.jpg

و یه دونه دیگه هم جلو و پائین کیس برای هارد بیشتر در واقع  اینجا :

c03h_3_thumb.jpg

در واقع اینم هوای خنک رو میده داخل کیس . نمای کلی کیس اینطوریه ... :

2qrn_4_thumb.jpg

به نظرتون نحوه بستن فن ها و ورودی و خروجی کیس درسته همینطوری ولش کنم یا نیاز به تغییرات داره ...

در ضمن داشتم سی پی یو کولرها رو میدیدم این رو پیدا کردم به نظرتون بخرم برای سی پی یو خوبه یا نه از کولر دیفالت اینتل بهتر نیست به نظرتون ؟؟؟

http://....ir/cpu-cooler-deepcool-gammaxx-300

کیستون این مدل هست؟

http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=tuniq_3

در خصوص کولر هم بله به نسبت خود کولر استوک اینتل بهتر عمل میکنه

اما در عین حال هم با استفاده از خمیر مرغوب برای زیر فن استوک پردازنده هم همچنان میتونید چند درجه افت دما رو تجربه کنید

لینک به دیدگاه

کیستون این مدل هست؟

http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=tuniq_3

در خصوص کولر هم بله به نسبت خود کولر استوک اینتل بهتر عمل میکنه

اما در عین حال هم با استفاده از خمیر مرغوب برای زیر فن استوک پردازنده هم همچنان میتونید چند درجه افت دما رو تجربه کنید

ممنون

بله مدلش دقیقا همینه ... راستی به نظرتون اون پلیت وسط رو نصب کنم توی خنک سازی کمک نمیشه ... البته نمیدونم اینو وصل کنم دیگه جا برای کارت گرافیک میمونه یا نه ؟؟؟

در مورد کولر هم منظورتون همون مدل دیپ کول هست دیگه درسته ؟؟؟؟اونو بخرم کمک می کنه به خنک سازی سی پی یو یا پول خرج کردن الکیه؟؟؟

در مورد فن ها هم لطفا راهنمایی کنید جهتشون رو درست بستم یا نه البته اگر پلیت وسط رو بزنم فکر کنم باید جهت فن پشت کیس رو عوض کنم به طوریکه دما و هوا رو بکشه بیرون درسته؟؟؟

در مورد خمیر هم لطفا بگید چه مارکی و چه چیزی بخرم تا موقع خرید دقت کنم ممنون

لینک به دیدگاه

ممنون

بله مدلش دقیقا همینه ... راستی به نظرتون اون پلیت وسط رو نصب کنم توی خنک سازی کمک نمیشه ... البته نمیدونم اینو وصل کنم دیگه جا برای کارت گرافیک میمونه یا نه ؟؟؟

در مورد کولر هم منظورتون همون مدل دیپ کول هست دیگه درسته ؟؟؟؟اونو بخرم کمک می کنه به خنک سازی سی پی یو یا پول خرج کردن الکیه؟؟؟

در مورد فن ها هم لطفا راهنمایی کنید جهتشون رو درست بستم یا نه البته اگر پلیت وسط رو بزنم فکر کنم باید جهت فن پشت کیس رو عوض کنم به طوریکه دما و هوا رو بکشه بیرون درسته؟؟؟

در مورد خمیر هم لطفا بگید چه مارکی و چه چیزی بخرم تا موقع خرید دقت کنم ممنون

البته بنده این مدل کیس رو نداشتم و پیلت وسط رو هم از نزدیک ندیدم اما اگر مثل یک دیوار عمل میکنه(وسطش خالی نیست) مشخصا برای گرافیک فضارو پر میکنه

که در عین حال هم میشه برگ زرینی در طراحی گرین :)

اما در خصوص نحوه نصب کردن فن ها

باید بدین شکل باشه که فن جلو هوارو به سمت داخل کیس بمکه و و فن پشتی هوارو از پشت سیستم خارج کنه

البته به نظر بنده فعلا نیازی به نگرانی برای خنک بودن کیس نیست چرا که در صورت مشکل گرما برای این که کمتر هزینه کنید می تونید با روش های ابتکاری اقدام به نصب یک فن روی بالای سیستم کنید

در خصوص خمیر هم پیشنهاد مشیه این تایپیک که توسط معین جان نوشته مطالعه کنید کامل تر هست

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=11789

برای قیمتی مناسب این مدل پیشنهاد میشه ThermalRight Chill Factor III Thermal paste

برای کولر هم فن مد نظر مناسب هست در صورت قصد تعویض با فن استوک دارید

اما این مدل رو هم مدنظر داشته باشید

http://emalls.ir/%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D8%A7%D8%AA_DeepCool-IceBlade-200M-CPU-Cooler~id~197908

در اخر برای یک جمع بندی با توجه به اسکرین شات هایی که از دما گذاشتید از نظر دما قطعات مناسب هستند و فعلا نیاز به برنامه ریزی برای تعویض فن کولر یا کیس و این دست موارد نیست

تنها پیشنهاد میشه درصورتی که خمیر زیر پردازنده از جنس مرغوبی نیست اون رو با مدل مرغوب تری تعویض کنید

و همینطور پیشنهاد میشه مدل گرافیک مد نظر رو مشخص کنید چه سری 1070 یا Rx480 و ببینید از نظر فضای کیس مشکلی دارید یا خیر

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

امرز تماس گرفتم با آریا کامپیوتر برای هماهنگی جهت خرید msi gtx 1070 gaming x که در کمال ناباوری میگه اینی که توی سایت زدیم gaming هست نه نسخه x بعد بهش میگم توی سایت که زدی gaming x میگه اشتباه تایپی بوده ...

به نظرتون این نسخه با قیمت 1950 مناسبه ...؟؟؟ چقدر تفاوت هست بین این مدل با مدل x من خودم توی سایت msi نگاه کردم مثل اینکه به غیر از کلاک هیچ تفاوت دیگه ندارند؟؟؟؟!!!!

به نظرتون چکار کنم ؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

امرز تماس گرفتم با آریا کامپیوتر برای هماهنگی جهت خرید msi gtx 1070 gaming x که در کمال ناباوری میگه اینی که توی سایت زدیم gaming هست نه نسخه x بعد بهش میگم توی سایت که زدی gaming x میگه اشتباه تایپی بوده ...

به نظرتون این نسخه با قیمت 1950 مناسبه ...؟؟؟ چقدر تفاوت هست بین این مدل با مدل x من خودم توی سایت msi نگاه کردم مثل اینکه به غیر از کلاک هیچ تفاوت دیگه ندارند؟؟؟؟!!!!

به نظرتون چکار کنم ؟؟؟

اصلا به این مساله توجه نکنید. یه زره کلاک هیج تغییر خاصی ایجاد نمی کنه.

به نظر من نگاهی هم به 1070 گالاکس که لیون موجود داره بندازید. تو عمل همه 1070 های دیگه رو کنار گذاشته.

قیمتشم پایین تره.

لینک به دیدگاه

اصلا به این مساله توجه نکنید. یه زره کلاک هیج تغییر خاصی ایجاد نمی کنه.

به نظر من نگاهی هم به 1070 گالاکس که لیون موجود داره بندازید. تو عمل همه 1070 های دیگه رو کنار گذاشته.

قیمتشم پایین تره.

ممنون

مشکل این هست که گالاکس که لیون داشت هم تموم شده...

من میخواستم بدونم تفاوت بین سری گیمینگ ام اس آی با هم چیه؟

یعنی گیمینگ خالی با گیمینگ ایکس و گیمینگ زد؟

تفاوت چقدر هست؟صبر کنم اون ها بیان و بگیرم یا همین رو خرید کنم

ویرایش شده توسط Darksiren.s
لینک به دیدگاه

ممنون

مشکل این هست که گالاکس که لیون داشت هم تموم شده...

من میخواستم بدونم تفاوت بین سری گیمینگ ام اس آی با هم چیه؟

یعنی گیمینگ خالی با گیمینگ ایکس و گیمینگ زد؟

تفاوت چقدر هست؟صبر کنم اون ها بیان و بگیرم یا همین رو خرید کنم

خود لیون هم موجود کرده سری Gaming برند MSI رو.

http://lioncomputer.ir/product/8909/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%D9%85+%D8%A7%D8%B3+%D8%A7%DB%8C+GTX+1070+Gaming+8GB/

آریا کامپیوتر هم یه مدل EVGA داره.

http://....ir/vga-evga-gtx-1070-oc-superclocked-gaming-acx-3-0-8gb

اصلا به تفاوت این مدل ها توجه نکنید. مهم فازبندی و ... هست که همه اینها در بهترین حالت هستن. تفاوت این مدل هایی هم که مد نظر شماست در مقدار اورکلاک پیشفرض و بایوس هاشونه که اصلا می تونید بهشون اهمیت ندید و لذت ببرید.

من جای شما بودم EVGA رو انتخاب می کردم. این هم فقط بر اساس سلیقه.

لینک به دیدگاه

خود لیون هم موجود کرده سری Gaming برند MSI رو.

http://lioncomputer.ir/product/8909/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%D9%85+%D8%A7%D8%B3+%D8%A7%DB%8C+GTX+1070+Gaming+8GB/

آریا کامپیوتر هم یه مدل EVGA داره.

http://....ir/vga-evga-gtx-1070-oc-superclocked-gaming-acx-3-0-8gb

اصلا به تفاوت این مدل ها توجه نکنید. مهم فازبندی و ... هست که همه اینها در بهترین حالت هستن. تفاوت این مدل هایی هم که مد نظر شماست در مقدار اورکلاک پیشفرض و بایوس هاشونه که اصلا می تونید بهشون اهمیت ندید و لذت ببرید.

من جای شما بودم EVGA رو انتخاب می کردم. این هم فقط بر اساس سلیقه.

ممنون دوست عزیز

برای کمک گرفتن در انتخاب این دو کارت یک نظرسنجی راه انداختم ممنون میشم شما و همه دوستان دیگه نظرشون رو ثبت کنند تا انشاءالله دیگر دوستان مشتاق به خرید این دو محصول هم کمکی بهشون بشه

لینک به دیدگاه

تا چند روز آینده، EVGA GeForce GTX 1070 FTW وارد میشه و قطعاً اون رو بخرید.

یکی از سایت ها برای پیش خرید گذاشته.

الان هم موجود هست

http://....ir/vga-evga-gtx-1070-ftw-gaming-acx-3-0-8gb

لینک به دیدگاه

در واقع پیشفروش گذاشته سایت آریا

واقعا فکر نمی کردم اینقدر کارت EVGA طرفدار داره ...!!! ممنون از همه دوستان بابت ثبت رای شون

لینک به دیدگاه

استارتر گرامی بنده یه راهنمایی میکنم شمارو تا خودت انتخاب کنی ببینی چی خوبه چی بد.

ببین برند های EVGA و GALAX چیزی از برند های معروف کم نداره حتی فروش EVGA در امریکا از ASUS بیشتر نباشه کمتر نیست و برند خیلی معروفیه اونجا.

بعدشم همین GALAX توی خیلی از تست ها از سایر رقبا بهتر بوده که خوده لیون اونو گذاشته.

در کل به نظر من این ارزش هزینه زیادی نداره MSI البته برمیگرده به سلیقه دیگران ولی فقط یه چیزی می مونه که اون میتونه مهم باشه توی برند های معروف و اونم اینه که شما موقعه فروش اگر از برند های MSI ASUS GIGABAYT داشته باشی راحت تر میتونید بفروشید به نسبت بقیه ی برند ها و البته شرکت گارانتی کننده اون ها که نکته ی بسیار مهمی هستش.

ویرایش شده توسط amir_walker
لینک به دیدگاه

استارتر گرامی بنده یه راهنمایی میکنم شمارو تا خودت انتخاب کنی ببینی چی خوبه چی بد.

ببین برند های EVGA و GALAX چیزی از برند های معروف کم نداره حتی فروش EVGA در امریکا از ASUS بیشتر نباشه کمتر نیست و برند خیلی معروفیه اونجا.

بعدشم همین GALAX توی خیلی از تست ها از سایر رقبا بهتر بوده که خوده لیون اونو گذاشته.

در کل به نظر من این ارزش هزینه زیادی نداره MSI البته برمیگرده به سلیقه دیگران ولی فقط یه چیزی می مونه که اون میتونه مهم باشه توی برند های معروف و اونم اینه که شما موقعه فروش اگر از برند های MSI ASUS GIGABAYT داشته باشی راحت تر میتونید بفروشید به نسبت بقیه ی برند ها و البته شرکت گارانتی کننده اون ها که نکته ی بسیار مهمی هستش.

دوست عزیز ممنون از توضیحاتتون

فقط آخر مطلبتون رو درست نگرفتم فرمودید ارزش هزیه زیادی رو نداره منظورتون برای msi بود یا evga ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون از توضیحاتتون

فقط آخر مطلبتون رو درست نگرفتم فرمودید ارزش هزیه زیادی رو نداره منظورتون برای msi بود یا evga ؟؟؟؟

منظورم MSI بود چون قیمتش خب از EVGA بیشتره

لینک به دیدگاه

منم بین FTW و Strix موندم :(

قیمت FTW بهتر هست اما Strix پشتیبانی بهتری داره، کیفیت بردو قطعات کدوم بهتر هست ؟

لینک به دیدگاه

بنده به شخصه برند msi رو میپسندم

از نظر من کیفیت ساخت و خنک کنندگی بالایی داره

برای سیستم شما حال حاضر بهترین انتخاب 970 هستش فک نکنم تا چند سال   آینده کم بیاره واستون 

دست دوم ارزون گیر میاد بعدا هم هروقت بخوایین بفروشین باز زیاد ضرر نمیکنید

اما درصورتی که  1070 بگیرین احتمال زیاد چند وقت دیگه قیمتش افت شدیدی میکنه

هیچ وقت هم  خرید گرافیک های amd رو توصیه نمیکنم برای یه تعداد از  کاربرا مثل خودم ناسازگاری درایور و ... داشتن که تو بیشتر بازی ها لگ مینداختن واسم(گرافیک های بدی نیستن اما احتمال ناسازگاری درایور وجود داره)

اما قیمت و قدرت مناسبی هم دارن

.

ویرایش شده توسط AnSaWR
لینک به دیدگاه

منم بین FTW و Strix موندم :(

قیمت FTW بهتر هست اما Strix پشتیبانی بهتری داره، کیفیت بردو قطعات کدوم بهتر هست ؟

ftw دارای توان 10+2 فاز در مجمئع 12 فاز هست و استریکس 6+2 فاز

یه مورد اینکه در کیفیت evga شک نکنید. کارت های سری 580 اش هنوز دارن مثل چی کار میکنن ! بنده خودم gtx 980ti gold ایسوس رو داشتم اما فهمیدم evga یه چیز دیگست در کیفیت. اصولا evga مثل کمپانی های اسیایی علاقه ای به اورکلاک کارخونه ای چیپ ها تا خرخره نداره بجاش برای کارت هاش بایوس چند گانه میزنه تا برای اورکلاک بقیه رو قورت بدن ^_^

خیلی ها اشنایی ندارن با این برند و فکر میکنن برند درجه دو بازاره ولی در اصل خیلی خاصه

لینک به دیدگاه

ftw دارای توان 10+2 فاز در مجمئع 12 فاز هست و استریکس 6+2 فاز

یه مورد اینکه در کیفیت evga شک نکنید. کارت های سری 580 اش هنوز دارن مثل چی کار میکنن ! بنده خودم gtx 980ti gold ایسوس رو داشتم اما فهمیدم evga یه چیز دیگست در کیفیت. اصولا evga مثل کمپانی های اسیایی علاقه ای به اورکلاک کارخونه ای چیپ ها تا خرخره نداره بجاش برای کارت هاش بایوس چند گانه میزنه تا برای اورکلاک بقیه رو قورت بدن ^_^

خیلی ها اشنایی ندارن با این برند و فکر میکنن برند درجه دو بازاره ولی در اصل خیلی خاصه

بله کاملا با حرف شما موافقم، برند آمریکایی هست و واقعا کارتهاش عالیه، خودم هم نظرم روی FTW هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...