رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام

من تجربه استفاده از پست  روزیاد دارم  که هزینش و رسیدن جنس به دستت یکم نا معقوله

ولی الان دیگه هر باری بخوام برام از تهران به گرگان بفرستند رو میدم برام باربری بیاره  چون هم ظرف 24 ساعت در بدترین شرایط 48 ساعته دستمه  هم هزینه ارسال  برام با هر وزنی باشه البته وزن های بالا 50 کیلو رو نداشتم برام در میاد 9000 تومان هر باری

جدیدن هم یه کیس  وایپر  با یه  پاور کولر مستر خریدم از خود لیون  صبح ارسال شد فردا ظهر دستم بود هردوش جدا  از هم بسته بندی شده ولی هزینه من همون 9000 تومان شده بود البته فکر کنم الان شده بین 10 تا 12 تومان

بنظرم اگه باربری خوب سراغ داشته باشین  بصرفه تره  چون بارهاشون  همون شب ارسال میشه برای نقاط مورد نظرشون

و بخصوص باربری هایی که زیاد با همکاراشون دادو ستد دارن بارت رو حتی در صورت کمبود محمولشون با همکار میفرستن  بدون مشکل تحویل  خود باربری مقصد شما میشه

:16_relieved:

لینک به دیدگاه

• ارسال 57
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 دقیقه قبل، Shantiya گفته است :

سلام

من تجربه استفاده از پست  روزیاد دارم  که هزینش و رسیدن جنس به دستت یکم نا معقوله

ولی الان دیگه هر باری بخوام برام از تهران به گرگان بفرستند رو میدم برام باربری بیاره  چون هم ظرف 24 ساعت در بدترین شرایط 48 ساعته دستمه  هم هزینه ارسال  برام با هر وزنی باشه البته وزن های بالا 50 کیلو رو نداشتم برام در میاد 9000 تومان هر باری

جدیدن هم یه کیس  وایپر  با یه  پاور کولر مستر خریدم از خود لیون  صبح ارسال شد فردا ظهر دستم بود هردوش جدا  از هم بسته بندی شده ولی هزینه من همون 9000 تومان شده بود البته فکر کنم الان شده بین 10 تا 12 تومان

بنظرم اگه باربری خوب سراغ داشته باشین  بصرفه تره  چون بارهاشون  همون شب ارسال میشه برای نقاط مورد نظرشون

و بخصوص باربری هایی که زیاد با همکاراشون دادو ستد دارن بارت رو حتی در صورت کمبود محمولشون با همکار میفرستن  بدون مشکل تحویل  خود باربری مقصد شما میشه

:16_relieved:

باربری ها معمولا ارزانترند، اما وقتی مبدا تهران باشه مشکل اینه که دفترشون عمدتا میدان شوش است و صنف رایانه عمدتا نزدیک ولی عصرند و مبلع قابل توجهی برای هزینه ی شهری به گیرنده تحمیل می شه.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

باربری ها معمولا ارزانترند، اما وقتی مبدا تهران باشه مشکل اینه که دفترشون عمدتا میدان شوش است و صنف رایانه عمدتا نزدیک ولی عصرند و مبلع قابل توجهی برای هزینه ی شهری به گیرنده تحمیل می شه.

والا اقای بهمنیان بنده همش از لیون میخرم و  بچه های لیون تا بحال از بنده هزینه ای برای  ارسال به باربری در شوش نگرفته اند

(شاید چون خرید  اینترنتی میکنم اینجوریه ) چون یکی از همکارام براشون  کارت ب کارت میکنه هزینه پیک رو هم میده ) بازم باید از خودشون بپرسید

من تا به الان هزینه خود جنس رو دادم  و هزینه باربری رو هم موقع دریافت  بسته

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Shantiya گفته است :

والا اقای بهمنیان بنده همش از لیون میخرم و  بچه های لیون تا بحال از بنده هزینه ای برای  ارسال به باربری در شوش نگرفته اند

(شاید چون خرید  اینترنتی میکنم اینجوریه ) چون یکی از همکارام براشون  کارت ب کارت میکنه هزینه پیک رو هم میده ) بازم باید از خودشون بپرسید

من تا به الان هزینه خود جنس رو دادم  و هزینه باربری رو هم موقع دریافت  بسته

شاید روی فاکتور باربری می‌آد. بار بعدی بارنامه رو بنگر که کرایه‌ی شهری هم درش حسابشده یا نه.

اگر لیون هزینه‌ی شهری نمی‌گیره جای تقدیر داره.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

شاید روی فاکتور باربری می‌آد. بار بعدی بارنامه رو بنگر که کرایه‌ی شهری هم درش حسابشده یا نه.

اگر لیون هزینه‌ی شهری نمی‌گیره جای تقدیر داره.

از این بابت مطمئن هستم چون تو هیچ کدوم  از هزینه های بار این چنین ننوشته  برای حمل شهری در گرگان 1000تومان میگیرند  با 8000 تومان  هزینه  حمل و تخلیه بار

لینک به دیدگاه

من اصولا تا آخرین حد ممکن سعی میکنم با هیچ پست و مرسوله و شرکت حمل و نقل و ... کار نکنم و خریدام حضوری باشه یا فروشام :1_grinning:

بسته هایی که فرستادم با پست و گرفتم تا حالا (شاید کلا 10 قلم) مشکلی نداشتن ولی دیدم که بسته های معمولی و کوچیک مثل بازی PS4 رو طرف فرستاده و با قاب شکسته رسیده دسته گیرنده

تیپاکس هم یه بار 2 3 سال پیش یکی از بوشهر برام فرستاد که با تاخیر رسید دستم دم خونه . راضی بودنش رو راضی بودم ولی فهمیدم عملا شماره بارنامه و اینا کشکه اونجا و هیچگونه سیستم کامپیوتری و مدیریتی در کار نیست و همه چی دستیه :8_laughing:

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود دوباره

دوست عزیزمان جناب ساعد چهارشنبه با تیپاکس یک کارتن برای من فرستاده که تا این لحظه به دستم نرسیده و با وجود پیگیریهای چندباره از تهران و شیراز معلوم نشده کجاست.

اهورا مزدا ایران را از گزند خشکسالی و دروغ و تیپاکس دور کناد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

واقعا ممنونم از آقای بهمنیان عزیز ک این تایپیک رو درست کردن!

حدود چند هفته پیش بنده از یکی از اعضای فروم یه باندل موس و کیبورد خریدم! این دوستمون گفتن ک تیپاکس از پست بهتره و این داستانا! در حالی ک من همیشه با پست خرید میکردم و خییییلی هم از پست راضی بودم!

خب این دوستمون ک اهل بهدشت بودن. روز 5 شنبه بسته رو تحویل تیپاکس دادن و تیپاکس گفته ک همون روز  صبح بسته رو ارسال میکنن و عکسی از فاکتور برای من فرستاد دیدم ک هزینه تیپاکس 23 هزار تومن شده:45_persevere: درصورتی ک بنده از آمل با پست پیشتاز 15 هزارتومن هزینه دادم

و من روز یکشنبه به این دوستمون پیام دادم ک آقا این بسته ما نرسید! و این عزیز پیگیری کردن و گفتن ک تیپاکس گفته ک بسته رو فرستادن.

من منتظر نشستم و روز 3 شنبه  ظهر حدود ساعت 2 بود ک با گوشیم تماس گرفتن ک آقا من از تیپاکس هستم بیاین سر کوچتون بسته رو بگیرید!!!!!چون سر کوچمون رو بخاطر طرح اگو کنده بودن این آقا روش فشار بود ک 2 دقیقه پیاده بیاد تا در خونمون!!من چون سر کار بودم به این اقای پستچی گفتم بسته رو ببرید به همسایمون بدید و پولشو بگیرید! با کمال تعجب ایشون گفتن وظیفه من نیس دنبال آدرس شما بگردم!!!o.O

منم یکم باهاش بحث کردم و وظایفشو دقیق بهشون یاد آوری کردم و تهدید به شکایت کردم تا ایشون مجبور شدن و بسته رو بردن در خونه همسایمون و پولشونو گرفتن!

منم شب اومدم و بسته رو باز کردم دیدم نصف کلید های صفحه کلید از جاش در اومدن بخاطر تکان های شدیدی ک بهش وارد شده!(دوست عزیز فرستنده بسیار بسته رو محکم بسته بودن البته) و منم دونه دونه کلید ها رو سر جاش گذاشتم

خلاصه این اولین و آخرین تجربه من از تیپاکس مزخرف بود!!و چقدرم گرون ازم گرفتن:3_grin:حرومشون

آقا از تیپاکس استفاده نکنید ک فوق العاده مزخرفه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من آخرین باری که از تیپتاکس خدمات گرفتم پارسال بود که یک پک رم رو از تهران به قم 17 هزار تومان هزینه گرفتند و از جایی که در این دوران پول به سختی بدست می آید ترجیح میدم از گزینه ارزانتری استفاده و از مبلغ ذخیره شده در جای دیگری بهره ببرم:D

لینک به دیدگاه

مدتیه تیپاکس هزینه هاشو زیاد کرده و زمان تحویل کالا هم بالا رفته.

قیمتاشون عشقیه. یه بسته برا یکی از شهرهای کوچک میخواستم بفرستم قیمت برام زد 35 تومن واسادم چونه زدم باهاش کردش 25 تومن. یعنی هیچ قانونی برا اینا نیست هرچی دلشون بخاد میکشن رو قیمت. حواست نباشه 10-15 تومن اضافه ازت میگیرن

یه زمانی تیپاکس به پست سریع معروف بود الان کندتر از پست هست مخصوصا به شهرهای کوچک

3-4 بار اخری که از تیپاکس استفاده کردن شدیدا ناراضی هستم

لینک به دیدگاه

درود

بسته ای که چهارشنبه‌ی گذشته با تیپاکس فرستاده شده، تاکنون نه به مقصد رسیده و نه برگشت خورده. هیچ کدام از مراجعی که در تیپاکس می‌شناسم هم پاسخگو نیستند که کجاست.

دوستان راهی جز اون شماره‌ی ۴ رقمی‌می‌شناسید که بشه پی‌گرفت؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بسته ای که چهارشنبه‌ی گذشته با تیپاکس فرستاده شده، تاکنون نه به مقصد رسیده و نه برگشت خورده. هیچ کدام از مراجعی که در تیپاکس می‌شناسم هم پاسخگو نیستند که کجاست.

فقط مراجعه حضوری. در صورتی که بسته پیدا نشه مبلغشو بیمه میده.

باید با تیپاکس خداحافظی کرد و از این به بعد از پست استفاده میکنم. آنلاین هم میشه پیگیری کرد که بسته کجا هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

فقط مراجعه حضوری. در صورتی که بسته پیدا نشه مبلغشو بیمه میده.

باید با تیپاکس خداحافظی کرد و از این به بعد از پست استفاده میکنم. آنلاین هم میشه پیگیری کرد که بسته کجا هست

مراجعه‌ی حضوری به کجا؟ دفتر مرکزی که برای من امکانش نیست. دفتر شیراز هم می‌گن برگشت زده‌ایم مبدأ. فرستنده هم می‌گه به دستم نرسیده.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Elderado گفته است :

درود

تصادف کردن ماشین و خواب ماندن راننده عذر بدتر از گناهه که بارها ازشون شنیده ام،

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/19, 14:27:10، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بسته پس از دو هفته به مبدا برگشت خورده و از فرستنده درخواست کرایه‌ی رفت و برگشت کرده‌اند. 

دوستانی که به زبان فارسی مسلطند، می‌تونند برای این رفتار واژه ای پیشنهاد کنند که برخورنده نباشه؟

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

درود دوستان

ضمن سپاس ويژه از استاد بهمنيان گرامي، يک سوال دارم

مدت 6 روز هست بسته اي برام ارسال شده و هنوز دستم نرسيده، احتمال ميدم روز هفتم برسه با توجه به کد رهگيري و ...

تو سامانه شکايات پست، شکايتم رو ثبت کردم که شما طبق قانونتون هر جاي ايران باشه نهايتا بايد 72 ساعته با پست پيشتاز مرسوله رو تحويل بدين اما الان بالاي 130 ساعت هست و احتمال ميدم زمان تحويل بين 150 تا 170 ساعت باشه...

در پاسخ نوشتن:

نقل قول

باسلام و عرض پوزش جهت تاخير مرسوله از استان به موقع خارج گرديده لذاميتوانيد جهت پيگيري غرامت تاخير با درخواست کتبي به پست مبدا ويا مقصد مراجعه نماييد باتشکر

به نظرتون اقدام کنم غرامتي به بنده تعلق ميگيره؟ اگر بگيره با توجه به قيمت مرسوله هست يا تاخير!؟ اگر توسط فرستنده اظهار نشده باشه مرسوله چه قيمتي داره چطور ميشه!؟

ممنون ميشم اگر اطلاع دارين راهنمايي بفرمائين. ميخوام ببينم اصلا ميصرفه بکوبم برم اداره پست مرکزي و بيام يا نه...

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود دوستان

ضمن سپاس ويژه از استاد بهمنيان گرامي، يک سوال دارم

مدت 6 روز هست بسته اي برام ارسال شده و هنوز دستم نرسيده، احتمال ميدم روز هفتم برسه با توجه به کد رهگيري و ...

تو سامانه شکايات پست، شکايتم رو ثبت کردم که شما طبق قانونتون هر جاي ايران باشه نهايتا بايد 72 ساعته با پست پيشتاز مرسوله رو تحويل بدين اما الان بالاي 130 ساعت هست و احتمال ميدم زمان تحويل بين 150 تا 170 ساعت باشه...

در پاسخ نوشتن:

به نظرتون اقدام کنم غرامتي به بنده تعلق ميگيره؟ اگر بگيره با توجه به قيمت مرسوله هست يا تاخير!؟ اگر توسط فرستنده اظهار نشده باشه مرسوله چه قيمتي داره چطور ميشه!؟

ممنون ميشم اگر اطلاع دارين راهنمايي بفرمائين. ميخوام ببينم اصلا ميصرفه بکوبم برم اداره پست مرکزي و بيام يا نه...

درود دوست گرامی

شخصا تجربه‌ی گرفتن خسارت برای تاخیر را نداشته‌ام، اما الان از دوستم که در بازرسی کار می‌کند پرسیدم، گفتند می‌توان توافقی خسارت گرفت، بسته به میزان تاخیر. گمان نکنم مبلغ قابل توجهی بشود، اما پیشنهاد می‌کنم پی بگیری و نتیجه را در این تاپیک همرسان کنی.

لینک به دیدگاه

سلام.

بنظرم زیاد حق انتخابی نداریم و گزینه های ارسال حتی تو کل کشور و مراکز استان زیاد نیست چه برسه به اینکه شهرستان یا روستا باشین..میشه گفت انحصارا اول پست بعد باربری و بعد تیپاکس و یکی دو مورد دیگه.

تو این زمونه که خرید و فروش اینترنتی و از راه دور نسبت به مثلا ده سال پیش چندین برابر شده جای یک یا دو رقیب حرفه ای با پوشش سراسری برای پست واقعا حس میشه.

لینک به دیدگاه

تجربه من از ارسال با تیپاکس از شهر قم دو بخش داره. بخش اول مربوط به اصل ارسال و دریافت بوده که دیر یا زود رسیده به مقصد. اما بخش دوم وضعیت نظم و ترتیب هست که تعریفی نداره. شاید در مجموع 3 4 بار از تیپاکس استفاده کردم که سه بارش رو حضوری بردم اون ور شهر (چون خودم موتور دارم) و تحویل تیپاکس دادم. باید عرض کنم که مرکز تیپاکس قم یه مغازه مانند هست که برعکس پست، ابتدای مغازه اجناس روی هم ریخته شده و ته مغازه مسئولش پشت میز نشسته که معمولا هم یکمی دیلی داره. حالا شما فرض کنید فردی با قصد سرقت وارد بشه. اجناس روی هم ریخته شده در ابتدای مغازه و کوچکترین حفاظتی هم ندارن و مسئولش اون ته نشسته پشت میز.

یک بار هم زنگ زدم پیک بیاد تحویل بگیره که اولا صبح زنگ زدم و پیک غروب تشریف آوردن با موتورسیکلت و جالبتر از همه این بود که فرمودند که متاسفانه رسیدها رو جا گذاشتند و شما فعلا تحویل بدید و بعدا اگر خواستید بیاید رسید بگیرید و من هم متاسفانه تحویل دادم (که نباید میدادم) اما اتفاق خاصی نیفتاد و بسته رسید.

از اون اتفاق به بعد معمولا بسته ها رو با پست میفرستم و معمولا هم مشکل خاصی پیش نمیاد. مسئول بسته بندی قم هم فرد خوبی هستند که اگر بهشون تاکید کنید، بسته ها رو بسیار عالی و با محافظت بسیار خوبی بسته بندی میکنند. با هزینه معمولا 1000 تومان و دیگه از لحاظ ضربه کاملا خیالتون راحت هست. ارسال با سفارشی هم هر وقت من مراجعه کردم داشتند البته خودشون ابتدا میگن پیشتاز میخواید دیگه؟ اما اگر بگید نه سفارشی میخوام مشکلی نیست و سفارشی میفرستند.

یکی دو بار هم بسته ها به اداره پست رسیده بود و به علت نبودن در منزل و ... به دستم نرسیده بود و خودم حضوری رفتم و با کارت شناسایی تحویل گرفتم.

مشکل اصلی این ادارات و مراکز مشکل اصلی کل کشور هست. یعنی به جای اینکه قوانین به صورت سفت و سخت بالای سرشون باشه تا کار انجام بدن به صورت خاص و در برخی جاها به وسیله وجدان کاری وضعیت خوب هست و برخی مراکز (یا اکثر مراکز) به علت عدم توجه به وجدان، کارها رو نصفه نیمه انجام میدن یا کار رو خراب میکنن. همین مشکل در بسیاری ادارات و مراکز دیگه هم هست. مثلا  ماموران نیروی انتظامی بعضا رفتارهای مناسبی ندارند و اگر برخوردی بشه معمولا دستمون به جایی بند نیست به علت عدم آگاهی مردم. و با توجه به وجدان یا عدم اون مورد مورد برخوردها فرق میکنه.

لینک به دیدگاه

منم همین یه ماه پیش یه چیزی با تیپاکس سفارش دادم هم دیر رسید و هم مامور پست با یه طرزی برخورد میکرد که انگار از دماغ فیل افتاده

لینک به دیدگاه

خوب دوستان تیپاکس اهواز هم سرو سامون درستی نداره - خریدهایی که از تهران برام فرستادن رو 50 هزار تومن پول تیپاکس گرفتن ازم

یک عدد قوطی کیس . یک عدد رم - یک عدد پاور - یک عدد سی پی یو - یک عدد واتر کولر 120

وزن قوطی کیس خالی رو توی فاکتور زده بودن 6 کیلو - بقیه اجناس هم توی یه کارتون جدا بود که زده بودن 10 کیلو.

اون 6 کیلو در حقیقت 3 کیلو و نیم بود و اون 10 کیلو هم در اصل یه خورده کمتر از7 کیلو بود. این شد که 50 تومان ازمون پول زور گرفتن.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

از تیپاکس دوری کنید، به ویژه زمانی که مقصد شیراز باشد.

از دیشب با تیپاکس بازی موش و گربه داریم و هنوز بسته به دستم نرسیده.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

بدترین سیستم حمل و نقل کشور همین تیپاکس هست , اکثر کارکنانش فوق العاده داغون و بی شخصیت هستن و مسئولیت پذیری هم در حد صفر , من که آخرین بار با مامور توزیعشون نزدیک بود دست به یقه بشم از بس که بی شخصیت و بدبرخورد بود, خدایی به سختی خودمو کنترل کردم که درگیر نشم

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

از تیپاکس دوری کنید، به ویژه زمانی که مقصد شیراز باشد.

از دیشب با تیپاکس بازی موش و گربه داریم و هنوز بسته به دستم نرسیده.

سعید جان تفاوت نمیکند مقصد کجا باشه به نظر من مبدا و مقصد هرجا باشه تیپاکس یک روز موش و گربه بازی رو درمیاره. پاسخگویی هم که ...

پست اگه یکم در حمل مرسولات احتیاط میکرد الان همه با خیال راحت از پست استفاده میکرد ولی چه میشه کرد که بسته بیچاره و بی پشت و پناه رو میگرند به باد کتک و تا میخوره نثارش می کنند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...