رفتن به مطلب

نظر شخصی شما در مورد المپیک امسال و عملکرد کاروان ایران...

CREATIVE
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب

درسته هنوز المپیک تموم نشده و هنوز کشتی ازاد و تکواندو مودن اما خب میشه یه جورایی با نتایج بدست اومده دیگه المپیک برامون تموم شده ست و باید منتظر پارا المپیک باشیم تا شاید یکم دلمونو اروم کنن...

میخوام هرکسی انتقاد و نظرشو در مورد هر کدوم از تیم های اعزامی اعلام کنه

اول از خودم شروع میکنم :

در مورد دوچرخه سواری : خب با توجه به امکاناتی که توی ایران داریم و شرکت نکردنه بچه ها توی میادین اروپایی و همچنین ضعف در سخت افزار و نرم افزار نمیشد توقعی بیشتر از این داشت بخصوص که امسال زمین مسابقات دوچرخه سواری هم خالی از مشکل نبود..

در مورد کشتی فرنگی : فقط میشه گفت افسوس و صد افسوس که فک میکنیم یه نفر میتونه توی سن 32 سالگی بازم بتونه با یه جوون 23 ساله مبارزه کنه

و از طرفی ضعف مشهود در بدن سازی که واقعا افتضاح کشتی فرنگی رو کامل کرد در المپیک...امیدوارم یه بازنگری بشه و نفرات جدید تزریق بشن تا توی المپیک بعدی لااقل زورمون به داور برسه..!!

در مورد والیبال : دشمون گرم که رفتن المپیک و بین 8 تیم برتر اما

اول از همه باید مربی و کادر فنی کلا عوض بشن چون معلوم شد هیچی بارشون نبود و فقط اومدن پول پارو کنن

و معلوم شد باندبازی توی والیبال هم هست و امثال عبادی پور و زرینی با کمترین تاثیر مثبت میرن اونجوری تیمو کله میکنن

و امثال معنوی نژاد و ظریف که بسیار تاثیر گذار بودن خط میخورن و امثال میرزاجانپور و زرینی و عبادی پور میرن اونجا و باعثه هدر رفتنه تلاش بقیه میشن...متاسفانه هنوز بعد از 11 سال بازی بازیکن ما نمیتونه سرویس پرشی بزنه...!! بماند و بگذریم...

در مورد شمشیر بازی : فک کنم همتون مثه من از شمشیر بازی و قوانینش هیچی نمیدونیم اما وقتی مجتبی عابدینی کاپیتان تیم ملی شمشیر بازی ما اونجوری قهرمانان جهان و المپیک رو حذف کرد به خودم گفتم هر ورزشی که غریب تر باشه انگار غیرت توش بیشتره....درسته حق عابدینی رو مثه خیلی از ورزشکارای ما خوردن توی المپیک امسال اما همین که نشون داد یه ایرانی نباید دست کم بگیری کافیه براون....دمش گرم که دلمونو شاد کرد با 4 شدن توی المپیک اونم در رشته ی گمنام شمشیر بازی...

در مورد قایقرانی و پرتاب دیسک و دو و میدانی :

انصافا تلاششونو کردن و واقعا امکاناتی که بچه های ما دارن نصف یه کشور درجه 3 هم نیست

بگذریم که 4 تا دهاتی اومدنو گفتن لیلا رجبی بی غیرته و ...

در مورد وزنه برداری :

ترجیح میدم سکوت کنم و فقط بگم خسته نباشن و دمشون گرم....

در مورد بوکس :

احسان روز بهانی هم اسیره نا داوری شد و جالب اینجاست رییس فدراسیون بوکس گفت دیگه خوده احسان و مربیش جایی ندارن توی تیم بوکس!!

خخخ واقعا خنده داره حتی یه حریف تمرینی نداشته بجز بچه های خودمون

بعد ناط نوری رییس فدراسیون میگه احسان خودشو تافته ی جدا بافته میدونه.... یکی نیست بهش بگه پیره خرفت تو چی میدونی از بوکس...تا حالا مشت تو دماغت خورده و دماغت شکسته که اینارو میگی....!!! بگذریم...

در مورد پینگ پونگ :

واقعال دمشون گرم بخصوص به لیلا شهسواری که با وجوده نبودنه مربیش در کنارش بازم ترکوند توی المپیک...نیما و نوشاد هم که افتخارات ما هستن و بگذریم که بخاطر نبودنه روان شناس توی هیچکدوم از ورزش هامون همیشه ضربه میخوریم....

در مورد تکواندو :

فرزان عاشورزاده با 19 سال سن میتونست طلای المپیک رو بگیره اما خب کم تجربگی و جو زدگی باعث شد در دور اول از یه حریف گمنام شکست بخوره و بره کنار...

بهع کادر فنی ایرادی وارد نیست جون تکواندو همیشه توی المپیک و جهان باعث افتخار ما بوده و هست

ان شاا.. المپیک بعدی فرزان طلا میگیره چون لیاقتشو داره....

و اما جم بندی خودم :

المپیک امسال بسایر بد یمن بود برامون و معلوم شد فقط بلدیم قول پاداش بدیم و هیچ پشتیبانی ای از تیم های اعزامی مون نداریم

و این یعنی اشتباه بزرگ...

ورزشکار ما با هزار بدبختی سهمیه میگیره و میره المپیک اونوقت مربیش باید 2 ساعت بعد از حذف شدنش برسه اونجا

تازه جالب اینجاست که بهش تهمت بی غیرتی و غرور میزن...

امیدوارم در سال های بعد از تعداد مفت خور ها در سمت ریاست های مرتبط با ورزش کاسته و به تعداد دلسوز ها افزوده بشه.. :D :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.

پیشنهاد می کنم نظرسنجی داشته باشید در مورد دلایل عدم موفقیت از دیدگاه کاربران.

گرچه مهم ترین علت عدم پشتیبانی ورزشکاران و دلسردی اونها هست.

همین فیزیک های ناآماده ورزشکاران برمیگرده به دلسردی.

ورزشکاری که ساپورت نشده. خوب تمرین نکرده. مربی درست و حسابی بالا سرش نبوده. تغذیه استاندارد زیر نظر مشاور تغذیه و مربی نداشته. اضافه وزن داره. آسیب دیده اس(که اینم باز برمیگرده به موارد قبلی)...

یه ورزشکار که میخواد طلای المپیک بگیره در بالاترین سطح و استاندارد ورزش دنیا باید از همه لحاظ ساپورت بشه و شرایط براش مهیا باشه.

اون بنده خدا میگه تیر نداشتیم تمرین کنیم، حتی با بودجه شخصی هم پیدا نمی شد! خیلیها گفتن که بهانه الکی هست ولی همه میدونیم که اوضاع خرابه و واقعیت داره این مسائل تو کشور ما.

واقعا چه توقعی میشه داشت؟

خانه از پای بست ویران است...

اینکه بگیم ورزشکارامون خوب عمل کردن فقط خودمون رو راضی کردیم و یا بندازیم گردن داور ها  صورت مسئله رو پاک کردیم. اتفاقی که همیشه تو ایران میافته.

من مسابقه روزبهانی رو کامل دیدم. حریفش بهتر بود. تلویزیون ما فقط ضربه های احسان رو نشون میداد ولی نشون نداد که صورت احسان چطور از ضربه های حریفش سرخ شده بود.

احسان رنک 21 جهان رو داشت و حریفش نفر 5 ام بود! من خودم آخرش دوست داشتم دست احسان بره بالا چون به عنوان یک ایرانی رو ورزشکارمون تعصب داشتم ولی ته دلم حس می کردم که حریفش برنده میشه.

واقعا متاسفم از این اوضاع بدی که برای ورزشکاران وجود داره و این نتایج هم حاصل همین شرایط هست.

مگرنه اینکه هرچی بکاریم همون رو درو می کنیم. وقتی حریفان زحمت بیشتری کشیدن و با برنامه تر بودن مسلما ورزشکارای ما رو از دور خارج می کنن.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

شما فقط یه نگاه به نتیجه بندازی متوجه میشی چه وضعیتی هست ! کاری به ناداوری که برای یکی دو نفر رخ داد ندارم، تنها یک حرف روی مخ من رفت اونم این بود که دوستان والیبالیست و سه چهار نفر دیگه از ورزشکارا می گفتن این اولین المپیکمون بود ! آخه عزیز من، مگه المپیک جای تجربه کردنه ؟! کل دنیا میان کشورشون و ورزششون رو به بهترین حالت ممکن نشون می دن بعد شما میای میگی اولیش بود دومیش بود ؟ تنها چیزی که امیدوارم بوده باشه اینه که همشون به نشانه اعتراض به وزیر و بقیه اون مسولا این کارا رو کرده باشن... بازم دم کیانوش رستمی و دو سه نفر دیگه گرم. من خودم اگه تیم هفت سنگ ایرانم بازی داشته باشه حتی اگه ساعت 3 صبحم باشه پا میشم می بینم چون تیم کشورمه ولی خواهشن دوستان بالایی کم به فکر خوردن و جیبشون باشن یه خورده امکانات رو فراهم کنن....

ویرایش شده توسط Arsham.1987
لینک به دیدگاه

نظر سنجی بخوام بذارم تعداد موارد زیاده

بهتره هرکسی نقدشو کامل توضیح بده چون شاید یکی اطلاعاتش از یه رشته بیشتر باشه و تجربه ای داشته در این زمینه

ممنون میشم بقیه دوستان هم شرکت کنن :) @};-

لینک به دیدگاه

به شخصه به نظرم تنها دلیل این عملکرد ضعیف کاروان امسال رو میشه در یک چیز خلاصه کرد

"وعده های عمل نشده و تفاوت قائل شدن بین رشته های ورزشی"

چراکه تمام عزیزان المپیکی اگر مصاحبه هاشون نگاه بشه میشه گفت امیدی نداشتن به عملی شدن وعده ها

چه از پاداش های بعد از قهرمانی و چه از حمایت و امادگی های لازم برای حضور در المپیک قبل از مسابقات

تیم ملی فوتبال ایران برای اردو به ایتالیا رفت اگرچه منکر این که طرفداران ورزش فوتبال بسیار هست نمی شم یا این که باید از تیم ملی حمایت بشه اما خب چرا تنها این رشته...!

اگرچ مطمنم وقتی عزیزان امکانات اون مکان تمرین رو دیدند کف کردند

اما خب چرا همچین مواردی که کمتر هزینه بردار هست برای رشته های مدال اور انجام نمیدند که حداقل امید داریم به گرفتن مدال !!!

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

ما تو تنها رشته ای که به هیچ جا نرسیدم فوتبال بوده و ولی بازم اون عزیزان ورزشکاری که تو سایر رشته ها هستن کم نزاشتن

المپیک هم که همش وعده توخالی بود و بیشتر حکم یه گردش تفریحی تو ریو داشت برای مسئولین

ورزشکاراهم که چندبار مورد لطف صدا و سیما قرار گرفتن

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

وقتی از وزیر وزرشی که میاد جلوی تلوزیون میخنده و یه مصاحبه میکنه و میره و حتی هیچ سابقه ورزشی هم نداره چه انتظاری از ایشون میشه داشت؟

خودشون میان میگن ما انتظار بیشتر از 4 تا مدال رو نداشتیم!!!کشوری با جمعیت 80 ملیون باید تا 4 تا مدال بیاره؟اینم شد جواب؟:|

برید ببینید کشور های توسعه یافته همه چند تا مدال گرفتن توی المپیک اونوقت ایران وضعیتش اینه

تا زمانی که این حقوق های نجومی باشه تو این مملکت کسی دلش به حال من و شما نمیسوزه چه برسه به این ورزشکارا.

لینک به دیدگاه

اصلا برام مهم نیست

چه 100 تا مدال بیارن چه یه دونه

به حال ما چه فرقی میکنه ؟

:|

لینک به دیدگاه

از اونجایی که سیستم حاکمیت مملکت ما کوچکترین ارزشی برای ورزش و هنر قائل نیستن پس از این دو قشرعزیز و محترم هیچ توقعی نمیشه داشت , در همین حدش هم  که میرسونن خودشونو دستشون درد نکنه (البته غیر از فوتبالیست ها که دستمزدهای میلیاردی می گیرن)

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

چون به نظر شخصی اشاره شده ترجیح دادم منم نظرم رو بگم:

ی متلبی بود دربارهی الکس فرگوسن که نوشته بود ی مسابقه خیلی مهم داشتیم و من از خدا خواستم تا کمکم کنه اما متاسفانه مسابقه رو باختیم و به این نتیجه رسیدم که تیم مقابل هم خدا داره و از اون به بعد تصمیم گرفتم که همیشه تلاش خودم رو بکنم؛ شاید خیلی ها از حرف من نارحت بشن اما بازم میگم چون گفتید نظر شخصی دارم نظر میدم متاسفانه عزیزانی که برای المپیک رفتن مخصوصا کشتی و والیبال همین اتفاق براشون افتاد، من منکر این نمیشم که تلاش نکردند چرا خیلی هم تلاش کردند و واقعا دست شون درد نکنه اما گاهی وقت ها لازمه که تلاش بیشتری کرد؛ ساده از کنار مساله ای رد نشد و با چند جمله که ایران توی والیبال توی اسیا رغیب نداره یا ایران جزو بهترین ها توی کشتی در کل جهانه فکر کنیم که خیلی پیشرفت کردیم و میتونیم همیشه مثل قبل باشیم

از نظر من این فکر که دعای بقیه پشت ماست و اینکه ما توی کشتی یا وزنه برداری بهترین ایم به همون اندازه که خوبه به همون اندازه هم میتونه مخرب باش

لینک به دیدگاه

نظر شخصی شما در مورد المپیک امسال و عملکرد کاروان ایران...

افتضاح

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چون به نظر شخصی اشاره شده ترجیح دادم منم نظرم رو بگم:

ی متلبی بود دربارهی الکس فرگوسن که نوشته بود ی مسابقه خیلی مهم داشتیم و من از خدا خواستم تا کمکم کنه اما متاسفانه مسابقه رو باختیم و به این نتیجه رسیدم که تیم مقابل هم خدا داره و از اون به بعد تصمیم گرفتم که همیشه تلاش خودم رو بکنم؛ شاید خیلی ها از حرف من نارحت بشن اما بازم میگم چون گفتید نظر شخصی دارم نظر میدم متاسفانه عزیزانی که برای المپیک رفتن مخصوصا کشتی و والیبال همین اتفاق براشون افتاد، من منکر این نمیشم که تلاش نکردند چرا خیلی هم تلاش کردند و واقعا دست شون درد نکنه اما گاهی وقت ها لازمه که تلاش بیشتری کرد؛ ساده از کنار مساله ای رد نشد و با چند جمله که ایران توی والیبال توی اسیا رغیب نداره یا ایران جزو بهترین ها توی کشتی در کل جهانه فکر کنیم که خیلی پیشرفت کردیم و میتونیم همیشه مثل قبل باشیم

از نظر من این فکر که دعای بقیه پشت ماست و اینکه ما توی کشتی یا وزنه برداری بهترین ایم به همون اندازه که خوبه به همون اندازه هم میتونه مخرب باش

واقعا پیشرفت یه دفعه حاصل نمیشه و باید تلاش کرد تا نتیجه گرفت. یه مثال میزنم.

سال 87 برای یکی از دوستان گیم نت زدیم و خودم اونجا مشغول به کار شدم و یه تیم COD MW راه انداختیم با کمک دوستان. اولین بار که یه تیم درجه دو مهمان از یک گیم نت دیگه اومد به طرز بدی شکست خوردیم ولی بچه هامون هم دید پیدا کردند و جایگاه حریف ها رو شناختن. ما هم اومدیم بهترین ها رو جدا کردیم و دو تا تیم تشکیل دادیم و هر روز بچه ها تمرین کردند. کار به جایی رسید که بچه هامون تو ایران مدعی شدند ولی بعد از 2-3 سال اون هم بعد از اینکه هر روز تمرین و تلاش می کردند.

حتی بهترین تیم همشهری دیگه باهامون بازی نمی کردن چون حس حقارت بهشون دست میداد ...

میخوام بگم با برنامه ریزی و تلاش میشه خیلی خوب پیشرفت کرد و حرفی برای گفتن داشت.

باز به نظرم والیبالیست ها تلاششون رو کردند ولی واقعا باید جلوی نتیجه فرنگی کارامون یه علامت سوال بزرگ گذاشت؟ چرا رو کسی که حساب مدال طلا کردند اولین مسابقه اش 1-1 میشه و میبازه؟ کلا چند تا فن از مجموع فرنگی کارامون دیدیم؟ واقعا یا نمیخواستن و یا آمادگیشون به طرز بدی پایین بوده ؟

تو والیبال هم بازیکنی همچون معنوی نژاد با اون سطح آمادگی همراه تیم نرفت که از ایتالیا پیشنهاد داشت و رزنده برزیلی گفته بود از بازی این جوان ایرانی لذت بردم ولی بازیکنی مثل زرینی رفت که نتونست کمک بکنه به تیم. افسوس جایی هم که کاشتیم نخواستیم/نذاشتن/نتوانستیم درو کنیم. :(

اصلا برام مهم نیست

دوست من این طبیعی که با شرایطی که الان به وجود امده خیلی ها میگن برامون مهم نیست. چه فرقی به حال ما می کنه.

ولی خودمون ته دلمون میدونیم که فرق می کنه.

لینک به دیدگاه

واقعا پیشرفت یه دفعه حاصل نمیشه و باید تلاش کرد تا نتیجه گرفت. یه مثال میزنم.

سال 87 برای یکی از دوستان گیم نت زدیم و خودم اونجا مشغول به کار شدم و یه تیم COD MW راه انداختیم با کمک دوستان. اولین بار که یه تیم درجه دو مهمان از یک گیم نت دیگه اومد به طرز بدی شکست خوردیم ولی بچه هامون هم دید پیدا کردند و جایگاه حریف ها رو شناختن. ما هم اومدیم بهترین ها رو جدا کردیم و دو تا تیم تشکیل دادیم و هر روز بچه ها تمرین کردند. کار به جایی رسید که بچه هامون تو ایران مدعی شدند ولی بعد از 2-3 سال اون هم بعد از اینکه هر روز تمرین و تلاش می کردند.

حتی بهترین تیم همشهری دیگه باهامون بازی نمی کردن چون حس حقارت بهشون دست میداد ...

میخوام بگم با برنامه ریزی و تلاش میشه خیلی خوب پیشرفت کرد و حرفی برای گفتن داشت.

باز به نظرم والیبالیست ها تلاششون رو کردند ولی واقعا باید جلوی نتیجه فرنگی کارامون یه علامت سوال بزرگ گذاشت؟ چرا رو کسی که حساب مدال طلا کردند اولین مسابقه اش 1-1 میشه و میبازه؟ کلا چند تا فن از مجموع فرنگی کارامون دیدیم؟ واقعا یا نمیخواستن و یا آمادگیشون به طرز بدی پایین بوده ؟

تو والیبال هم بازیکنی همچون معنوی نژاد با اون سطح آمادگی همراه تیم نرفت که از ایتالیا پیشنهاد داشت و رزنده برزیلی گفته بود از بازی این جوان ایرانی لذت بردم ولی بازیکنی مثل زرینی رفت که نتونست کمک بکنه به تیم. افسوس جایی هم که کاشتیم نخواستیم/نذاشتن/نتوانستیم درو کنیم. :(

دوست من این طبیعی که با شرایطی که الان به وجود امده خیلی ها میگن برامون مهم نیست. چه فرقی به حال ما می کنه.

ولی خودمون ته دلمون میدونیم که فرق می کنه.

دقیقا وقتی فهمیدم معنوی نژاد رو خط زدن بدجوری به هم ریختم

بعد دیدم اون سیبیل قشنگ ( زرینی) رو بردن خیلی عصبی شدم و فهمیدم باند بازی همه جا هست

واقعا باید کل نظام ورزش کشورو یه تکونی بهش بدن وگرنه المپیک بعدی کلا باید قید همه چیو بزنیم و شرکت نکنیم چون فقط خودمونو کوچیک میکنیم....

یکمم در انتخاب مربی ها دقت کنن بد نیست

لوزانو هیچی بارش نبود و نیست و فقط بخاطر دوتا مدال که اونم بازیکنان گرفتن نه مربی اوردنش بالا سر والیبال

بگذریم...

فعلا که کسی صدامونو نمیشنوه...

لینک به دیدگاه

ناداوری و کم کاری مسئولای بوق در آماده سازی ورزشکاران همه درست ولی شما غیر حرفه ای بودن ورزشکارای خودمون رو تاثیر گذار نمیدونین ؟ شما فلپس رو ببینین اندازه کل تاریخ ما طلای المپیک برده ولی بازم مثل کسی که مدال نداره میجنگه اونوقت بعد از المپیک لندن طلایی های ما فکر کنم تا 1 سال کاملا از کشتی دور بودن به خاطر کم بودن پاداش...

لینک به دیدگاه

با دوتا مدال پشت سر هم طلاي وزنه برداي خيلي حال كردم . سر بهداد سليمي خيلي ناراحت شدم . آخرم نفهميدم خطا بود يا نه ايراني ها كه از دم ميگن درست بود . يه داور بي طرف خارجي كه باز يه رسانه بي طرف انتخاب كنه نظرش رو بگه هم من نديدم . خلاصه نفهميدم چي شد اما خوب ناراحت كننده بود و همچنين خيلي خيلي با مدال برنز كيميا عليزاده حال كردم . همين اينكه اولين مدال بانوان ايران در المپيك بود هم شايد مسئولين يه تكوني بخورن و بفهمن ما تقريبا داريم با نصف ظرفيت كه آقايون باشن اونم نيم بند مي ريم المپيك بقيه كشورا هم روي آقايون و هم خانوما سرمايه گذاري مي كنن در نتيجه از ما بهتر نتيجه مي گيرن ، تو المپيك تعداد مدالا مهمه پس بايد با حداكثر ظرفيت رفت المپيك .

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

6096b9c88999fd3230d81a61276bd865.jpg

فقط میگم به غیرتت افتخار میکنم...سرتو بالا بگیر

ببخشید، گریه کردن بخاطر افتضاحی که بالا اوردن، خیلی افتخار داره؟؟؟؟

نتایج المپیک چیزی جز افتضاح نبوده!!! مخصوصا واسه کشتی فرنگی...

فکر میکنم این فلپس به اندازه کل تارخ ایران در المپیک، مدال گرفته...

خیلی واضح بود کشتی گیرهای فرنگی تو همه مسابقات از نظر بدنی کم میاوردن، حالا کم اوردن به تمرین و تغذیه و مربی درست نداشتن، کاملا برمیگرده، دیگه خودتون فکر کنید که ایراد کجاست، وزیر میگه ما 1 میلیارد بودجه دادیم، مربی میگه من 1 ساله حقوق نگرفتم، خودتون حساب کنید که چه اتفاقی افتاده...

هر افتخاری تو این مملکت بدست میاد از روی غیرت و کار فردی هستش و پشتیبانی و سرمایه گذاری پشتش نبوده، یه فدراسیون هم اومد کار درست انجام داد، اونم وزنه برداری بود که انگار تنها دلیلش هزینه شخصی همه وزنه بردارها بوده...

عادت شده هر کسی که افتضاح بالا میاره، میگن از ارزشهاش کم نمیشه، یا میگن داوری بوده یا میگن جوون و بی تجربه بوده، بعد نگاه میکنی که رقیبش ازش 15-10 سال کوچکتر بوده!!!

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب این المپیک هم تموم شد و پایان تلخی هم برای کشتی داشت متاسفانه.

واقعا باید برن ریشه یابی کنن ببین چرا ورزشکارای ما وسط کار اینطور بدنشون تحلیل میره!؟

http://www.varzesh3.com/%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%DB%8C%D9%88-2016

از چین که بگذریم که به تنهایی نزدیک به 20 درصد جمعیت دنیا رو داره و همونطور که تو جدول مشاهده میشه، کشورهای پیشرفته تر به ورزش بهای بیشتری میدن و نتیجه بهتری میگیرند. 

طبق معمول ژاپن و کره هم حسابشون رو از جهان سومی ها جدا کردن و اون بالا ها هستن.

جایگاه ما در المپیک قبلی اگر اشتباه نکنم 14ام بود ولی این دوره 25ام. مسئولان باید ببینن کشوری مثل نیوزلند با 4 میلیون جمعیت چیکار می کنه که بالای سر ما قرار میگیره؟

متاسفانه تکواندو مردان که امسال هیچ خروجی نداشت! ورزشی که همیشه ما بهش امید داشتیم و حرفی برای گفتن داشتیم توش. وزنه برداری خوب بود ولی حقمون پایمال شد. و در مورد کشتی فرنگی که افتضاح و آزاد هم راضی کننده بود...

امیدوارم از الان مسئولان به فکر باشن و فکری برای حمایت و بهبود کیفیت ورزش چه از نظر فنی و چه از نظر امکانات داشته باشن. در دوره بعدی با توجه به اضافه شدن کاراته امید ها برای ایران بیش از پیش خواهد بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا برام مهم نیست

اتفاقا منم با این نظر موافقم.

الان این چهره ها میرن 4 سال یگه بر میگردن. این که نشد. ورزشکار اینجوری تربیت نمیکنن.

یارو تا مدال نمیاره میاد جلو دوربین میگه "شرمنده مردمم". چی چی شرمنده ای؟ تلاشتو کردی. خوب بود حالا یارو با زانو مسدوم طلا زد ولی حقشو خوردن؟

یه زمانی وقتی بچه بودم مسابقات رضازاده رو نگا میگردم، اما از چندین سال پیش فهمیدم از ورزش باید کشید بیرون. مگه کسی برای خودش ورزش کنه.

طرف وقتی وزنه میزنه، وزنه بالا سرشه یاد قست و شیکم گرسنه بچش می افته معلومه وزنه بالا نمی مونه. برای همه رشته ها همینه. خارج اون نیاز های اولیه رو تامین میکنن تا ورزش کارشون تمرکزش رو یه چیز باشه، ورزش.

گیر اینیم که کاروان چی بپوشه، نگرانی مسئولینم آستین حلقه ای بانوان خارجیه. جمع کنین بابا. بچه گیر اوردین؟ امسال که یه مسابقه هم نگاه نکردم. سالی که نکوست از بهارش پیداست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حمایت مدیران ورزشی/ این قسمت رئیس فدراسیون دو و میدانی:

به نقل از ورزش 3:

چرا محمد جعفر مرادی چهار دست و پا از خط گذشت؟

01137558.jpg

ماراتن طاقت فرساترین رشته ورزشی جهان است. اولین انسانی که مسافت 42 کیلومتر و 195 متر را دوید به محض رسیدن به مقصد درگذشت و این حجم از دویدن برای انسان های معمولی مساوی با مرگ خواهد بود.
بعد از 120 سال از رسمیت مسابقات المپیک ایران در ریو اولین نماینده دو ماراتن خود را داشت؛ محمد جعفر مرادی.

او بهمن ماه 93 در مسابقات آزاد امارات دست به کار بزرگ و البته عجیبی زد. رکورد ماراتن ایران به طرز عجیبی 11 دقیقه بهبود پیدا کرد و رکوردشکنی با این مدت زمان در ماراتن بی سابقه بوده است. محمدجعفر با زمان 2 ساعت و 17 دقیقه و 41 ثانیه از خط پایان عبور کرد تا هم رکورد ایران به میزان چشمگیری بهبود پیدا کند و هم برای اولین بار او به حد نصاب حضور در المپیک برسد.

او قبل از سفر به امارات به فدراسیون دو و میدانی رفت و برای تمرینات خود درخواست امکانات و کمک مالی کرد تا سهمیه المپیک بگیرد اما به او گفته بودند:"توهم زده ای؟ رکورد المپیک؟ نمی توانی." این رفتار دلیلی نشد تا محمدجعفر تمرین نکند و با هزینه شخصی و البته کمک خانواده رفت، سهمیه المپیک را گرفت و رکورد ایران را 11 دقیقه بهبود داد.بازهم بعد از بازگشت او مورد استقبال قرار نگرفت و از خود مدیران داخلی به دنبال اثبات دوپینگی بودن او بودند که درنهایت این آزمایشات منفی از آب درآمد.

او رکورد دار ایران و دارای سهمیه المپیک است، حالا هم هزینه های او قرار نیست پرداخت شود؟ کل هزینه المپیکی شدن و شکست 11 دقیقه رکورد ایران 80 میلیون تومان شده بود اما آن پرداخت نمی شد و بهانه های مختلفی برای آن آوردند اعم از اینکه مربی تو از آمریکا نمی توانسته برنامه بدهد، پس هزینه ماهی 3 هزار دلاری آن پرداخت نمی شود و مسائلی این چنینی که هزینه های مورد تایید هم هنوز پرداخت نشده است.

هر دونده المپیکی در طول سال شاید از 2 یا 3 بار بیشتر نمی تواند بدود چرا که نزدیک به 2 ماه ریکاوری هر ماراتن طول می کشد و همان 2 ماه برای مسابقه بعد باید زمان گذاشته شود. پسر گیلانغربی برای جبران هزینه هایش گفته بود شاید به المپیک نرود و به جای آن در مسابقات آزاد یا جایزه بزرگ شرکت کند که از طریق پاداش آن هزینه هایش جبران شود که همین مساله بهانه را دست رییس فدراسیون داد تا او را به بی غیرتی نسبت به پرچم ایران و وطن فروشی محکوم کند. در یک برنامه تلوزیونی معروف هم با همکاری رییس فدراسیون و مجری برنامه نزدیک به یک ساعت محمد جعفر مرادی به عنوان یک وطن فروش و بی تعصب به پرچم ایران مورد سرزنش قرار گرفت تا او دیگر از آن به بعد بدون هیچ سر و صدایی تمرینات خود را فقط برای المپیک ادامه دهد و قید پولی را هم که حقش بود بزند.

برای شراکت در افتخار المپیکی شدن محمدجعفر فدراسیون دو و میدانی تصمیم گرفت او را به اردوی خارج از کشور بفرستد که کشور مورد نظر "کنیا" انتخاب شد. تنها 5 روز آستانه تحمل مرادی طاقت ادامه آن شرایط و محیط را داشت و در کنار خوابگاه قحطی زدگان آفریقایی با حداقل هزینه خوابگاهی برای او در نظر گرفته شد تا او برای المپیک آماده شود. محمدجعفر فورا از آنجا فرار کرد و ترجیح داد تا در همان پارک چیتگر تمرین کند تا کشور خارجی که فدراسیون برای او در نظر گرفته است.

دونده ایرانی تنها 4 روز مانده به ماراتن توانست خود را به دهکده برساند در حالی که تمام عوامل غیرضروری فدراسیون اعم از رییس از اولین روزهای تحویل دهکده خود را به ریو رساندند. با علم به اینکه به ازای هر یک ساعت اختلاف زمانی ورزشکار یک روز زمان نیاز دارد که زودتر به دهکده برسد، یعنی حداقل 8 روز.

او نه حمایتی شد و نه هزینه ای آنچنانی را به خود اختصاص داد. در عوض اتهاماتی مثل بی غیرتی نسبت به پرچم، دوپینگی بودن و بسیاری دیگر به او بسته شد اما او با تمام این کاستی ها با چهار دست و پا خودش را از خط گذارند تا مورد تشویق کل جمع قرار بگیرد. رییس فدراسیون بعد از پایان مسابقه گفت:"البته جعفر چند مشکل تاکتیکی در پیچ ها داشت..." اما او مشکل اختلال خواب نداشت، مشکل نداشتن تمرین مناسب، مشکل نبود مربی، مشکل پرداخت نشدن هزینه ها و حمایت نشدن نداشت.
لینک به دیدگاه

^^

واقعا تاسف آوره، دلم برای ورزشکارای کم نام و نشون که از جون و دل مایه میزارن ولی کسی حتی مردم براشون تره هم خورد نمیکنن واقعا میسوزه. ورزش ایران یک مسخره بازی بتمام معناست خیلی اینا جوونمردن که وای میستن. با این شرایط وقتی ورزشکارامون میرن زیر پرچم یک کشور دیگه اصلا نباید بهشون خرده گرفته بشه چرا که صد در صد حق با اوناست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...