رفتن به مطلب

مشکل رزرو شدن 4 گیگ از رم در ویندوز 10 (لطفا راهنمایی کنید )

Logan2020
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه لیونی ها

دوستان ویندوزم 10 هست ، یه مدته 4 گیگ از رم هام که 2 تا 4 گیگ هست رو شناسایی میکنه اما از 4 گیگش استفاده نمیکنه ویندوز ، یعنی یه جورایی رزرو کرده

اینم بگم که رم ها و مادربرد سالم هستن چون 2 بار تعویض شون کردم !!

عکس زیر رو ببینید :

KlQDJ.jpg

ویرایش شده توسط Sasan.m
لینک به دیدگاه

روی کیبرد کلید های Ctrl+R بزنید تا پنجره ران باز شه بعد msconfig رو وارد کنید (یا میتونید استارت رو باز کنید و بنویسید system configuration). بعد از تب بوت و گزینه advanced option، تیک maximum memory رو بردارید. بعد از ریست درست میشه.

این روش در ویندوز های دیگه هم قابل استفاده ست.

لینک به دیدگاه

روی کیبرد کلید های Ctrl+R بزنید تا پنجره ران باز شه بعد msconfig رو وارد کنید (یا میتونید استارت رو باز کنید و بنویسید system configuration). بعد از تب بوت و گزینه advanced option، تیک maximum memory رو بردارید. بعد از ریست درست میشه.

این روش در ویندوز های دیگه هم قابل استفاده ست.

دوست عزیزم ممنون  با روشی که فرمودین انجام دادم اما بعد از ریستارت ویندوز باز هم همینطوریه و 4 گیگش  قابل استفاده نیست . خواهشا اگه راه بهتری هم پیداکردین راهنمایی کنید .

ویرایش شده توسط Sasan.m
لینک به دیدگاه

شما اول برو داخل بایوس مادربورد ببین اصلا 4 گیگ رم دیگر رو شناسایی کرده یا نه همینطور ببینید سوکت رم هارو درست زدین بعد از اون ببینید توی تنظیمات مادربورد یه قسمتی هست برای اختصاص حافظه رم به GPU روی CPU ببینید به GPU روی CPU چقدر حافظه اختصاص دادین 

لینک به دیدگاه

شما اول برو داخل بایوس مادربورد ببین اصلا 4 گیگ رم دیگر رو شناسایی کرده یا نه همینطور ببینید سوکت رم هارو درست زدین بعد از اون ببینید توی تنظیمات مادربورد یه قسمتی هست برای اختصاص حافظه رم به GPU روی CPU ببینید به GPU روی CPU چقدر حافظه اختصاص دادین 

بله پوریا جان هم مادربرد و هم ویندوز 8 گیگ رم رو شناختن ! اما ویندوز 4 گیگ رو رزرو و غیر قابل استفاده کرده .

ویرایش شده توسط Sasan.m
لینک به دیدگاه

بله پوریا جان هم مادربرد و هم ویندوز 8 گیگ رم رو شناختن ! اما ویندوز 4 گیگ رو رزرو و غیر قابل استفاده کرده .

چک کردین ببینین چقدر رم به iGPU داخل تنظیمات مادربوردتون اختصاص داده شده ؟

آیا شما از گرافیک اینتل استفاده میکنید ؟

اگر میتونید یه تصویر مثل این عکس که گذاشتم بزارید 

1.jpg

لینک به دیدگاه

نه اون رو تو مادربرد که چک نکردم و خیر از گرافیک gtx 550 ti استفاده میکنم .

این عکسی که فرمودین گذاشتم :

post-20014-0-23998400-1472076604_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Sasan.m
لینک به دیدگاه

سلام به همه لیونی ها

دوستان ویندوزم 10 هست ، یه مدته 4 گیگ از رم هام که 2 تا 4 گیگ هست رو شناسایی میکنه اما از 4 گیگش استفاده نمیکنه ویندوز ، یعنی یه جورایی رزرو کرده

اینم بگم که رم ها و مادربرد سالم هستن چون 2 بار تعویض شون کردم !!

عکس زیر رو ببینید :

KlQDJ.jpg

ویندوز 64 بیت هست دیگه ان شا الله؟

لینک به دیدگاه

رم ها رو تکی امتحان کن بین توی حالت تکی هر کدومو میشناسه. توی اسلات دیگه هم امتحان کن.

با windows memory diagnostic  یا memtest86 رم ها رو تست کن.

ubw2rq3pldo5gyrhklsp.png

لینک به دیدگاه

اقا ویندوزت مطمعنی 64 بیته؟؟

32 نباشه؟

رم ها رو تکی امتحان کن بین توی حالت تکی هر کدومو میشناسه. توی اسلات دیگه هم امتحان کن.

ubw2rq3pldo5gyrhklsp.png

با memtest تست کنن تو محیط بایوس نتیجه ی بهتری میگیرن. من رمم نیمسوز بود diagnostic ویندوز درس کار نمیکنه و درست تشخیص نمیده.

تجربه ی شخصیه. با احترام  @};-

تک به تک با memtest بذار هرکدوم دو ساعت و نیم چک بشه حتی یه ارورم بده رمتو ببر تعویض. اینکه رمو تازه تعویض کردین دلیل نمیشه مشکل نداشته باشه من رم صفرم نیمسوز بود و دو ماه طول کشید علایمشو بروز بده.

هرچند من فک میکنم ویندوزتون احتمال زیاد 32 بیته چون اگه رزرو شده باشه هم تو تسک منیجر کامل نشون میده بعد میگه اینقدرشم رزرو شده. با ویندوز دیگه هم امتحان کردین؟ یا اگه 64 بیت هست یا از ویندوزه یا خود رم مورد داره که مورد دار بودن رم 90 درصد احتمالش هست.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

سلام دوست . اره تکی امتحان کردم میشناسدشون .

اقا ویندوزت مطمعنی 64 بیته؟؟

32 نباشه؟

با memtest تست کنن تو محیط بایوس نتیجه ی بهتری میگیرن. من رمم نیمسوز بود diagnostic ویندوز درس کار نمیکنه و درست تشخیص نمیده.

تجربه ی شخصیه. با احترام  @};-

تک به تک با memtest بذار هرکدوم دو ساعت و نیم چک بشه حتی یه ارورم بده رمتو ببر تعویض. اینکه رمو تازه تعویض کردین دلیل نمیشه مشکل نداشته باشه من رم صفرم نیمسوز بود و دو ماه طول کشید علایمشو بروز بده.

هرچند من فک میکنم ویندوزتون احتمال زیاد 32 بیته چون اگه رزرو شده باشه هم تو تسک منیجر کامل نشون میده بعد میگه اینقدرشم رزرو شده. با ویندوز دیگه هم امتحان کردین؟ یا اگه 64 بیت هست یا از ویندوزه یا خود رم مورد داره که مورد دار بودن رم 90 درصد احتمالش هست.

سلام رفیق . 64 بیتی هست نمیدونم سیستمم چش شده یه هفته ای میشه این مشکل پیش اومده هر دوتا رم رو تکی میشناسه اما باهم میزارم فقط 4 گیگ رو فعال میکنه ؟ مطمن مطمنم رم ها سالم هستن چون رو چند سیستم دیگه مشکلی نداشتن . ممنون از راهنمایی، کاری که گفتیتن انجام بدم ببینم چی میشه .

ویندوز 64 بیت هست دیگه ان شا الله؟

بله دوست من 64 بیتی هست .

ویرایش شده توسط Sasan.m
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

داداش ویندوز  اپدیت کن درست میشه منم این مشکل داشتم

شخصا برگشتم به ویندوز 8

لینک به دیدگاه

اقا منم همین مشکلو دارم 4 تا رم 4 گیگ گزاشتم 2 جی اسکیل 2 تا کینگ تو بایوس فقط 12 گیگ مکی بینه و تو ویندوز  میگه 16 گیگ داری و 12 گیگ قابل استفاده است ؟!!!!!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...