رفتن به مطلب

مشکل سلامت هارد

pourya92
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان بنده چند وقت پیش یه هارد از یکی از اعضای فروم خریدم WESTERN  DIGITAL  BLUE 1TB  با گارانتی سازگار

کلا هارد 5 روز کار کرده و توی همه نرم افزار های مخصوص هارد مینویسه مدت کارکرد 5 روز و از اون بنده خداییم که خریدم اصلا استفاده نشده بود

ولی بعد از دو سه روز سلامت هارد از 100% شد 92% بعد چند روز دیگه شد 90% چند روز پیش یه تست دوباره گرفتم شده 52% چرا داره اینجوری میشه برنامه hard disk sentneil زدم میگه 728 weak sector pending ایا گارانتی تعویض میکنه چون وقعا هارد اصلا کاری نکرده و کل مد روشن بودن هارد 5 روز بوده و 84 بار سیستم خاموش روشن شده ایا راه حلی سراغ دارید؟ ایا گارانتی سازگار خوبه و تعویض میکنه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

همین مشکل داشتم و دارم با همین مدل هارد با گارانتی سازگار

میتونین low level format کنین یا از برنامه مخصوص خود وسترن استفاده کنین write zero انجام بدین هردو شبیه هم هستن هر دو هم طول میکشن 

شاید درست بشه 

ولی به احتمال زیاد reallocate میشه که کم کم باعث کاهش سرعت میشه و در اخر هارد میره لا لا 

گارانتی هم صحبت کردم گفتن میفرستیم تست میکنن ( که نمیدونم چجوری این کارو انجام میدن شاید فقط ویندوز نصب کنن بگن سالمه ) حالا اگر مشکل تشخیص بدن تعویض میکنن هزینه ارسال فقط با شما میشه هزینه برگشت با خودشون

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

ممکنه پاورت مشکل داره چون اگه مورد داشته باشه به هارد خیلی لطمه میزنه.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، chaning گفته است :

سلام

همین مشکل داشتم و دارم با همین مدل هارد با گارانتی سازگار

میتونین low level format کنین یا از برنامه مخصوص خود وسترن استفاده کنین write zero انجام بدین هردو شبیه هم هستن هر دو هم طول میکشن 

شاید درست بشه 

ولی به احتمال زیاد reallocate میشه که کم کم باعث کاهش سرعت میشه و در اخر هارد میره لا لا 

گارانتی هم صحبت کردم گفتن میفرستیم تست میکنن ( که نمیدونم چجوری این کارو انجام میدن شاید فقط ویندوز نصب کنن بگن سالمه ) حالا اگر مشکل تشخیص بدن تعویض میکنن هزینه ارسال فقط با شما میشه هزینه برگشت با خودشون

ممنون بابت نظرتون

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

ممکنه پاورت مشکل داره چون اگه مورد داشته باشه به هارد خیلی لطمه میزنه.

فکر نمیکنم پاورم خوبه g650m کولرمستره البته با 970 توی لود کامل کمی coil whine داره اما تاحالا به مشکلی نخوردم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

شاید اینجا جاش نباشه (گفتم یه تاپیک دیگه ایجاد نشه ، البته در رابطه با سوال همین دوست عزیز: )

اقا چقدر میشه به این نرم افزارهای هارد اطمینان کرد؟ بعد از این که من تاپیک این دوستمون دیدم به این فکر افتادم که هارد چک کنم (به توجه به این که کل اطلاعات نرم افزاری مربوط به کارم توی سیستم هست)

بله: بعد که چک کردم دیدم : نوشته سلامتی هارد 14 درصدد!! و یه مقدار هم بدسکتور!! .

و جالب اینکه نوشته : حدود عمر باقیمانده هارد : 23 روز (فکر کنم منظورش 522 ساعت کارکرد باشه )

البته هارد از نظر کار کرد هیچ مشکلی تا حالا مشاهده نکردم و عالی داره کارش انجا میده

ممنون میشم دوستان صاحب نظر  این موضوع را روشن بفرمایند.

a.png

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

با برنامه hd tune pro هم عکس بزار. با لو لول یه فرمت کلی بکن بعدش با برنامه

HDD Regenerator 

اخرین نسخه و کرک شده باید بشه اگه نباشه یه بد سکتور رو که پیدا میکنه بقیه رو بتید دستی پاک کنی ولی این که میگم اتوماتیک.

میریزی تو فلش بوتیبل شده و فلش رو وصل میکنی خودش میاد بالا همون اول قبل این که ویندوز بیاد بالا و بد سکتوراشو میگیری. اموزشش تو اینترنت هست

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعضی بد سکتورها با فرمت کامل درست میشن البته قبلش از اطلاعات به جای دیگه کپی بگیرید

لینک به دیدگاه

اوکی
الان که داشت چک میکردم مشکل بدسکتور مربوط به یکی از درایوها است احتمالا با فرمت درست بشه
ولی این قضیه که ۲۳ روز عمر هارد مونده چی میشه؟؟؟

فرستاده شده از Note5 من با Tabtalk

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

سلام دوستان

شاید اینجا جاش نباشه (گفتم یه تاپیک دیگه ایجاد نشه ، البته در رابطه با سوال همین دوست عزیز: )

اقا چقدر میشه به این نرم افزارهای هارد اطمینان کرد؟ بعد از این که من تاپیک این دوستمون دیدم به این فکر افتادم که هارد چک کنم (به توجه به این که کل اطلاعات نرم افزاری مربوط به کارم توی سیستم هست)

بله: بعد که چک کردم دیدم : نوشته سلامتی هارد 14 درصدد!! و یه مقدار هم بدسکتور!! .

و جالب اینکه نوشته : حدود عمر باقیمانده هارد : 23 روز (فکر کنم منظورش 522 ساعت کارکرد باشه )

البته هارد از نظر کار کرد هیچ مشکلی تا حالا مشاهده نکردم و عالی داره کارش انجا میده

ممنون میشم دوستان صاحب نظر  این موضوع را روشن بفرمایند.

a.png

اعتبار این سلامت و این چیزا رو نمیدونم (البته با من نوشته 80 روز من منتظرم ببینم بعد 80 روز چی میشه )

ولی اطلاعات s.m.a.r.t مربوط به خوده هارد ه که این برنامه ها فقط نمایش میدنش 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

اوکی
الان که داشت چک میکردم مشکل بدسکتور مربوط به یکی از درایوها است احتمالا با فرمت درست بشه
ولی این قضیه که ۲۳ روز عمر هارد مونده چی میشه؟؟؟

من زنگ زدم سازگار گفت این ربنامه ها برای ما ملاک نیست و خدایی هم راست میگه ماله من با اینکه شده 52% ولی تاحالا به مشکلی نخوردم گفتن اگه مشکل پیدا کرد میتونید بیارینش

لینک به دیدگاه

دوستان در مورد برنامه ها من چند تا برنامه دیگه رو هم تست کردم هر کدوم یه عددی میدادن یکی از رفق هام گفت این برنامه ها همه الکی هستن و یا مال خود شرکت های هارد سازی هستن یا جیره خورشونن

لینک به دیدگاه

سلام.دوست عزیز هرچه زودتر از هارد خود بک آپ بگیرید.یه هارد 1ترا وسترن مدل آبی داشتم  همین اتفاق برام افتاد low level format کردم ولی متاسفانه وضعیتش خیلی بدتر شد.الان هم بلا استفاده شده.

لینک به دیدگاه

سلام.دوست عزیز هرچه زودتر از هارد خود بک آپ بگیرید.یه هارد 1ترا وسترن مدل آبی داشتم  همین اتفاق برام افتاد low level format کردم ولی متاسفانه وضعیتش خیلی بدتر شد.الان هم بلا استفاده شده.

گارانتی نبردینش؟

Sent from my E6533 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

البته برا اطمینان بیشتر بکاب که حتما میگیرم
و همین جور برا سواله که ایا بعد ۲۳ روز واقعا اتفاقی میافته یانه!!؟
حتما تو همین تاپیک نتیجه رو اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

البته برا اطمینان بیشتر بکاب که حتما میگیرم
و همین جور برا سواله که ایا بعد ۲۳ روز واقعا اتفاقی میافته یانه!!؟
حتما تو همین تاپیک نتیجه رو اعلام میکنم

23 روز کارکرد هارد یعنی به مدت 23 روز روشن بودن تایم های خاموشی حساب نمیشه

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، chaning گفته است :

اعتبار این سلامت و این چیزا رو نمیدونم (البته با من نوشته 80 روز من منتظرم ببینم بعد 80 روز چی میشه )

ولی اطلاعات s.m.a.r.t مربوط به خوده هارد ه که این برنامه ها فقط نمایش میدنش 

باز مال شما خوبه کلی کار کرده من هاردم 5 روز کار کردشه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، pouryan01 گفته است :

گارانتی نبردینش؟

Sent from my E6533 using Tapatalk

متاسفانه گارانتی نداشت.البته بعد از دوسال اینطور شد.هنوز هم دارمش ولی بخوام خرجش کنم  بصرفه فکر نکنم باشه.شایدم  اصلا درست  نشه.

لینک به دیدگاه

البته عزیزان اون روز هایی که میزنه بطور کامل و 100% دقیق دقیق نیست چون هارد یک بمب نیست که یک تایمر داشته باشه و دقیق مشخص باشه

نرم افزار ها تنها با استفاده از حساب میزان سلامتی هارد و یک میانگین گیری از نحوه استفاده شما از هارد در یک بازه زمانی(میزان فشاری که به هارد میارید)

یک عدد تقریبی ارائه میکنند

بیشتر از نرم افزار ها برای تایین وضعیت حدودی هارد استفاده میشه که ایا سلامت قابل قبولی داره یا باید کم کم خودمون اماده کنیم برای خرید یک هارد جدید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...