رفتن به مطلب

انتخاب CPU مناسب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام . بنده میخام یک سیستم X99 بخرم . برای کار های اهنگسازی و گیم و کار های سنگین دیگه .

حالا به نظرتون از CPU های زیر کدوم بهتره ؟ از لحاظ کارایی کدوم قویتره ؟

i7 6950x 

i7 6900k

i7 6850k

i7 6800k

به نظرتون خریدن 6950x با توجه به قیمت بسیار گزافی که داره بی هوده نیس ؟

کدوم قویتر هست از لحاظ عملی ؟ ( از لحاظ تئوری که حتما 6950x قویتره )

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

بستگی داره که نرم افزارهایی که استفاده میکنید چقدر نیاز به کش و تعداد هسته های پردازنده داشته باشن . چقدر هم بودجه داشته باشید .

6900K پردازنده ای هست که کم نمیاره برای بیشتر کارها . 6950X برای سیستم هایی بیشتر کاربرد داره که برنامه های خیلی سنگین و پردازش های بی وقفه نیاز دارن . 6850 هم پردازنده پرقدرتیه . در حد 5930K سری قبل هست در واقع . اگر نرم افزارهای شما به فرکانس بیشتر وابسته هستن ، 6850 رو بگیرید ، اگر به کش و تعداد هسته وابسته هستن 6900 رو . 6950 هزینه اضافه ایه . همه اینها هم برای گرافیک 40 لنز دارن که میتونن از دو گرافیک در حالت 16-16 ، سه گرافیک در حالت 16-16-8 ، 4 گرافیک در حالت 16-8-8-8 و یا 5 گرافیک در حالت 8-8-8-8-8 پشتیبانی کنن . البته اگر شما بیشتر از 1 گرافیک نیاز ندارید و کمی فرکانس پایینتر هم براتون مشکلی ایجاد نمیکنه ، 6800 گزینه به صرفه تری میشه . تفاوتش با 6850 فرکانس 200 هرتز کمتر و 28 لنز برای گرافیک هست که برای نصب کارت در حالت های SLI یا کراس فایر ضعیفتره کمی . ولی قیمتش حدود 600 تومان کمتره . اما تفاوت 6850 با 6900 حدو 1600 و با 6950 حدود 3600 هست که خیلی زیاده و به نظر من به صرفه نیست .

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

بستگی داره که نرم افزارهایی که استفاده میکنید چقدر نیاز به کش و تعداد هسته های پردازنده داشته باشن . چقدر هم بودجه داشته باشید .

6900K پردازنده ای هست که کم نمیاره برای بیشتر کارها . 6950X برای سیستم هایی بیشتر کاربرد داره که برنامه های خیلی سنگین و پردازش های بی وقفه نیاز دارن . 6850 هم پردازنده پرقدرتیه . در حد 5930K سری قبل هست در واقع . اگر نرم افزارهای شما به فرکانس بیشتر وابسته هستن ، 6850 رو بگیرید ، اگر به کش و تعداد هسته وابسته هستن 6900 رو . 6950 هزینه اضافه ایه . همه اینها هم برای گرافیک 40 لنز دارن که میتونن از دو گرافیک در حالت 16-16 ، سه گرافیک در حالت 16-16-8 ، 4 گرافیک در حالت 16-8-8-8 و یا 5 گرافیک در حالت 8-8-8-8-8 پشتیبانی کنن . البته اگر شما بیشتر از 1 گرافیک نیاز ندارید و کمی فرکانس پایینتر هم براتون مشکلی ایجاد نمیکنه ، 6800 گزینه به صرفه تری میشه . تفاوتش با 6850 فرکانس 200 هرتز کمتر و 28 لنز برای گرافیک هست که برای نصب کارت در حالت های SLI یا کراس فایر ضعیفتره کمی . ولی قیمتش حدود 600 تومان کمتره . اما تفاوت 6850 با 6900 حدو 1600 و با 6950 حدود 3600 هست که خیلی زیاده و به نظر من به صرفه نیست .

بسیار بسیار ممنونم از پاسخ کاملی که دادید . 

لینک به دیدگاه

این سی پی یو ها در گیم نسبت به 6700K که 1151 هست قویتر هستند در عمل ؟

لینک به دیدگاه

برای گیم نه چون بازی ها هنوز اونقدر بهینه نیستند که از هشت هسته استفاده کنن

فرستاده شده از SM-T311ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستمون گفتن ، برای گیم نیازی به پردازنده های سری اکستریم نیست . سری عادی که همون سوکت 1151 باشه کفایت میکنه . البته سری اکستریم مزیت هایی داره . مثلا از رم 4 کاناله پشتیبانی میکنه که سرعت رو بالا میبره ، یا اینکه به جز پردازنده رده پایینش که الان 6800 باشه ، بقیه پردازنده ها حداقل 2 کارت گرافیک رو در حالت 16-16 پشتیبانی میکنن . درحالیکه 6700 از حالت 8-8 پشتیبانی میکنه .

لینک به دیدگاه

بنده قصد SLI دو گانه دارم . با این شرایط نمیخام برم سراغ سری 1151 . چون علاوه بر گیم کار هایی مثل رندرینگ و اهنگسازی و ... انجام میدم . 

با این شرایط و با درنظر گرفتن قیمت فوق فضایی 6950x به نظرم بهتره که 6900k رو انتخاب کنم . هم قیمتش کمتره ( که البته بازم برای من خیلی گرونه ) و هم قدرتش برای sli و کار های سنگین بیشتر هست . 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...