رفتن به مطلب

*** " مباحثه 1 " کنسول یا PC ؟ چرا ؟ ***

Recommended Posts

صد در صد pcاخه برای چی باید پول بدی بازیاشو به این گرونی بخری در حالی که بازی های کامپیوترو با  پنج تومن میه خرید ولی اونو با 300تومن

این مثبت ترین نکتیه هست که به همه چی میچربه

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• ارسال 380
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

سلام به همه دوستان.

من امروز فقط به خاطر این موضوع عضو فروم شدم.

اولش بگم که من شخصلا طرفدار PC هستم و دلایلشم میگم واگه کسی از دوستان کنسول باز تونستن این دلایل رو با منطق رد کنن ، من شخصا خودم میام به جبهه کنسول باز ها.

1 - کنسول امکان Upgrade نداره (CPU, RAM, VGA)

2 - سخت افزار کنسول همیشه یکی دو نسل از PC عقبتره. اون موقعی که PS4 و XBOX ONE اومدن  که هردوشون کارت گرافیکی در حد HD7850 داشتن من 2 سال قبلش HD7870 رو خریده بودم.

3 - کیفیت نسبتا پایینتره(از لحاظ گرافیکی) بازیهای کنسول و lock شدن Frame Rate روی 30 برای کنسول.

4 - هیچ کدوم از کنسول هایی که الان هستن قابلیت هندل کردن  VR رو ندارن

5 - یکی از دوستان گفته بودن 4K تو کنسول. دوست عزیر کدوم کنسول تو بازار قابلیت 4K داره ؟؟؟؟ همین PS4 اتون 1080P رو به زور میکشه.

6 - دقت ماوس و کیبورد به مراتب خیلی بالاتر از دسته تو بازیهای FPS هستش. با توجه به این مورد که تو PC هر نوع دسته ای بخواین هم میتونین استفاده کنین.

7 - دوستی گفته بودن بازیهای اختصاصی PC نسبت به کنسول خیلی کمه. 99% بازیهایی از نوع Strategy , Action RPG , MMO , MOBA توی PC هستن

8 - این مورد رو مطمئن نیستم. آیا کنسول از Joy Stick های خلبانی پشتیبانی میکنه برای بازیهایی مثل Elite Dangerous. (که البته این بازی هم اختصاصی PC بود بعد برای XBOX ONE هم اومد ولی PS4 هنوز نداره )

9 - آیا تو کنسول چیزی به اسم Free To play داریم ؟؟؟؟ :D

10 - آیا تو کنسول چیزی مثل steam و steam summer sale داریم ؟؟؟

11 - قیمت هر بازی کنسول های جدیدتون چه قدره ؟؟؟ چقدر طول میکشه تا بازی های جدیدتون کرک بشن ؟؟؟؟

12- من یه لیست از بازی هایی که دوست دارم و بازیشون میکنم میارم اینجا اگه مشابه کنسولی دارن اینا به من اطلاع بدین.

League of Legends , Star Conflict , Elite Dangerous , Fractured Space , Craft The World , Banished , Civilizations , World of Warcraft , World of Warships , World of Warplanes , Xcom , Xcom2 , Dreadnought , Guild Wars 2 , Sky Forge , Heroes of the Storm , Stronghold Kingdoms , Stronghold , Stellaris

فعلا اینا به ذهنم میرسید ... تا بعد ...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز لیونی

بحثی که الان هست اینه که آیا PC بهتره یا کنسول برای بازی و Gaming

به نظر بنده PC بهتر هستش به دلایلی که عرض میکنم خدمتتون

هر دو از لحاظ به روز شدن و توانمند شدن برای امکان انجام بازی های روز و جدید شامل هزینه هست که کمی برای PC بالاتر از کنسول هستش اما مگه شما وقتی PC خودتون رو مجهز به بازی های روز میکنید ( اعم از آخرین و بهترین مدل های کارت گرافیک ، مادربورد ، سی پی یو ، رم و ... ) اما PC فقط خطم میشه به بازی ؟

یکم برگردیم به عقب ، زمانی که تبلت با امکانات امروزی به بازار نیومده بود ، اکثر مردم نیازشون با لپ تاپ برطرف میشد چون کارای روز مره مثل ایمیل ، نامه نگاری ، کارهای اداری و ... نیازمند یک سیستم جمع و جور مثل لپ تاپ بود اما وقتی تبلت با امکانات بالا اومد دیگه نیاز به نوت بوک ها روز به روز داره کمرنگتر میشه علاتشم اینه که اکثر کارایی یک نوت بوک رو تبلت داره حتی اگه توجه کنید نوت بوک های جدید دارن تقریبا مثل تبلت میشن هم از مورد ظاهری ( تاشو )و هم کاربردی ( لمسی )

چون جامعه ما هم روز به روز در حال پیشرفت هستش و نیاز ها روز به روز بیشتر میشن ، نیاز هست به ابزاری که پاسخگوی مناسب به همه نیاز ها و حد امکان همشو یجا برامون برآورده کنه

اینکه یک نفر بیاد از کنسول حمایت کنه شاید قلبی باشه اما عقلی نمیشه این مورد رو قبول کرد چرا چون شما میاین هر چند سال یکبار یک هزینه گزافی میکنید بابت فقط بازی ؟؟!! حتی امکان جزیی ترین و پیش پا افتاده ترین کارهای اداری با کنسول های بازی امکان پذیر نیست ، با پیشرفت دنیا ما هم حتما نیاز داریم به تکنولوژی های روز تا بتونیم باهاشون کارای خودمون رو به بهترین نحو انجام بدیم 

الان تو این زمانه همه چیز باید تخصصی انجام بشه ، کسی که بگه کنسول برای بازی خوبه که صبح تاشب کارش بازی باشه بودن دغدغه کار ، بدونه نیاز به تکنولوژی های روز دنیا اونم اینجوری که از هر کنسول بروزی 1 دونه بخره که بشه همه بازی های دنیا رو بازی کرد توش ( ایکس باکس ، پلی استیشن ، نینتندو . ... ) همه اینارو باید بخرین که هزینش بیشتر از یه PC فوق حرفه ای و گیمینگ میشه

5700cb78646da3e34c9db5f4d09dce3b.jpg

یه تصویری از یک گیمیر حرفه ای کنسول ( آیا با این همه هزینه مخصوصا هزینه خود هر بازی نمیشه بهترین سیستم PC دنیا رو داشت ) ؟؟

multi-monitor-gaming-setup-5.jpg

تصویری از یک گیمیر حرفه ای PC

من هیچ وقت نمیام هزینه ای به یک محصولی بدم که برام 1 کارو انجام بهده ، نمیام تلویزیونی بخرم که 1 شبکه رو بگیره فقط ، نمیام گوشی بخرم که فقط بشه حرف زد باهاش ، نمیام PC بخرم که فقط بشه کارهای اداری انجام داد باهاش و نمیام وسیله ای بخرم که فقط بشه باهاش بازی کرد البته همه اینها در برابر قیمت هستش که در این مورد بحث یعنی کنسول و PC قیمتها تقریبا یکی هستش که PC هر چقدر هم که گرونتر در بیاد آیا ارزش کارایی های دیگه بسیار بالا و متنوع نداره ؟

در ضمن وقتی هم صحبت از بازی میشه اگه کسی واقعا گیمر خیلی حرفه ای باشه انتخابش PC هستش چون افسار PC دستش هست ، میتونه روش مانور بده ، میتونه نسب به بازی هر چیزی میخاد اضافه کنه به سیستم هر چی میخواد کم کنه و در آخر اینکه من خودم ترجیح میدم 3 برابر پولی که قراره به کنسول بدم رو یک PC گیمینگ بخرم و سال به سال با هزینه جزیی بتونم بروزش کنم و به طور دلخواه اونو بچینم و همه کار هم باهاش بکنم نه فقط برای بازی در این بحث عقل میگه PC و قلب میگه PC ( شاید برای بعضی ها بگه کنسول ) بحث در این مورد خیلی طولانیه ولی همه جوره دست ما تو PC ( یعنی همه ی همه جوره ) بازه 

jaedong.jpg

Lee Jae Dong  بهترین گیمر دنیا از PC فقط استفاده میکنه

در انتها انتخاب با شماست

ویرایش شده توسط ‫اکران کانون تبلیغاتی‬‎
لینک به دیدگاه

پست قبلیم رو نتونستم ویرایش کنم. مدیران فروم بررسی کنن لطفا ذخیره رو میزنن بسته میشه editor ولی رفرش میکنم صفرو ادیتم نیست رفته.

13 - کدوم کنسول توانایی پشتیبانی از 2 یا 3 مونیتور رو داره (کنار هم برای یک تصویر با رزولوشون بالا) ؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان محترم به عنوان یه عضو کوچک لیون به شخصه کامپیوتر رو ترجیح می دم ، کنسول مخصوصا نسل حاضر هزینه های جانبی زیادی داره و جدا از قیمت و اکانت ها بیشتر باری ها انلاین و دارای اپدیت و مرحله هایی فرعیه ، روی کامپیوتر دست ادم باز تره و قدرت مانور پذیری زیادی داره و کنسول برای کسایی که دنبال راحتی استفاده هستند خودم بازی با دسته رو ترجیح می دم یک دسته ایک باکس وان برای بازی روی کامپیوتر تهیه کردم به شخصه از میکرو شروع کردم تا ps2 بعد به سمت کامپیوتر اومدم ، جدا از بحث بازی های انحصاری کنسول ها ، بازی هایی جدید زیادی دیده نمی شه اکثرشون بازی های نسل قبل پورت شده رو نسل جدید هستن ، ویندوز ده هم کانفیگ خوبی برای بازی داره و جوابگو می باشد به شخصه کیس رو ترجیح می دم و خوبی کی اشتراکی نمی شه گذشت ، با تشکر ازوقتی که گذاشتین

لینک به دیدگاه

سلام، 

فکر نمیکنم فرومه به این پر هیجانی و پر از اطلاعات و صمیمیت بین کاربرانش رو بشه در سایتهای دیگه پیدا کرد، من همیشه در همین مدت کوتاهی که عضو لیون شدم اتفاقات خوبی دیدم که منوشگفت زده کرد

متشکرم از تیم لیون

تمام گفتنی ها رو دوستان گفتند من هم pc  رو ترجیح میدم برای بازی به دلایلی که ذکر شد و بیشتر از همه چیز اگر مادرم منو با این سن که 24 سالمه در حال بازی با کنسول و تلویزیون درخونه ببینه هدشاتم میکنه ،

و اخر همه وقتی تنظیمات بازیو تا آخر زیاد میکنیو میبینی که کارت گرافیکت کم نمیاره انگار که دنیا زیر پاهاته و من این لذت با هیچی عوض نمیکنم. 

مرسی از همه. 

لینک به دیدگاه

همین که تو کنسول نمیشه alt + tab کرد یکی از مهم ترین دلایلی هست که طرفدار pc باشم.

همین که واسه انلاین بازی کردن مجبور نیستم ماهیانه پولی پرداخت کنم طرفدار pc هستم.

همین که میتونم یه بازی 60 دلاری رو تو استیم بخرم 70 هزار تومن اما واسه کنسول 220 هزار باعث میشه طرفدار pc باشم.

همین که تصویر زیر رو میبینم باعث میشه طرفدار pc باشم.

pc-vs-console-chips_c_6254897.jpg

لینک به دیدگاه

من pc را ترجیح میدم ، زیرا گرافیک بالا تری در بازی دارد ،قابل ارتقا هست و چیزی در pc هست که به درد ما ایرانیا می خوره (بازی هاش کرک میشن٬).درضمن pc خیلی توانایی های بیشتری داره ،اصلا ساخت بازی های کنسول توسط pc انجام میشه و اینکه فقط کارت گرافیک pc دوبرابر کل کنسول قیمت داره ناشی از برتری یک pc قوی است.

لینک به دیدگاه

درود

در مورد انتخاب باید تا حدودی سلیقه ای هست !

بطوری تخصصی تر بخواییم به مطلب و انتخاب ها نگاه کنیم ( البته از دید بنده و تجربه خودم ) اگر از بحث کیفیت و قدرت بگذریم  اکثر گیمر های PC علاقه به سخت افزار و مخصوصا شخصی سازی دارن .. یجورایی دستشون بازتره ( در ضمن معتقد هستم که اکثرا PC گیمر ها اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاریشون بیشتر از کنسول گیمر هاس )  ... برای کنسول نهایت شما میتونی استیکر تهیه کنی براش .. و برای دسته هاش قاب و استیکر نصب کنی  یا خیلی حرفه ای تر یکم مودش کنی! ..... ولی در نهایت ابعاد اندازه و شکل و فرمشون یکی هست !

این از بحث ظاهر و آزادی عمل در ظاهر .

در مورد کیفیت و قدرت بخوام صحبت کنیم ..
کنسول فقط برای گیم طراحی شده گرجه با پیشرفت بعضی زیرساخت ها میشه یگم فرا تر از گیم باهاش انجام داد ولی نه به اندازه یه PC !
در عملکرد توی گیم هم . گرافیک و خروجی واقعی که به شما میده کمتر از PC هست ... کلا کمی محدوده مخصوصا به واسطه گیم کنترلر ( گیم پد ) در بازی های شوتر !
شما با موس و کیبورد آزادی عملی بیشتری داری .. توی اکثر بازی ها .. مخصوصا شوتر ..

در مورد بازی های Open World - استراتژیگ - مولتی پلیر .. اکثر بازی ها حرفه ای و بنام دنیا روی PC هستن ... بطور مثال بخوام از بازی هایی صحبت کنم که در صنعت گیم و مسابقات حرفی برای گفتن داشتن میتونم به
1. Counter Strike و عناوین این خانواده Cs-Source و CS-GO تمامی این موارد همیشه خودشون رو توی صدر نگه داشتن و جذابیتشون رو اصلا از دست ندادن.

2. Warcraft III و World Of Warcraft  چه بخش PVP چه بخش PVE بازی WOW چند سالی بود در صدر مسابقات و توجه دنیا قرار داشت !

3.  Defence Of The Ancients که همون Dota و Dota 2 میشه ! این دو عنوان همچنان محبوب هست و همچنان اخبار و مسابقاتش توی صدر مونده !

3. League Of Legends  این مورد هم که چندین ساله بزرگترین مسابقات با جایزه های بسیار بزرگ رو به خودش اختصاص داده ...

بازی ها و عناوین بسیار زیاد هستن مثل Stracraft - Heroes Of The Storm  .. ولی در کل بخواییم مقایسه کنیم .. اکثر بازی های مولتی که موفق بودن و توی صدر مسابقات دنیا با فستیوال های آنچنانی برگزار میشن انحصارشون برای PC هست !

حالا بخواییم به کشور خودمون یه نگاه کنیم 

نسبت به سلیقه و کیفیت و قدرت عمل باید به محدودیت هم کمی نگاه کنیم .. چون این محدودیت سهم بزرگی در انتخاب بعضی از دوستان داره !

بطور مثال بخوام محدودیت هارو نام ببرم ..

1. بعضی دوستان با محدودیت علم در مورد PC و مشکلاتش و بقل خودشون سرو کله زدن با کرک بازی مشکل دارن

2. بعضی از دوستان محدودیت مکان دارن یا بقل خودشون میگن نمیشه PC رو با خودشون حمل کنن و تو یه دوره همی یه گیمی دوره هم بزنن  (بطور مثال دوستان با منزل های کوچیک یا مستاجر ها )

3. محدودیت در هزینه و آپگرید قطعات هم سهم کمی نداره ! چون بعضی ها میگن یه کنسول میخریم کمه کمش 2-3 سال باهاش بی درده سر بازی میکنیم ... قیمت کنسول و قطعات جانبیش توی ایران خیلی نزدیکتر به قیمت جهانیه تا PC و قطعاتش !

4. محدودیت در آنلاین بازی کردن با کنسول هم مشکلاتی برای خودش داره .. توی پی سی حداقل میشه چندتا بازی کرکی یا Free To Play رو با همین اینترنت و کاهش پینگ و این صحبت ها بازی کرد .

5. قسمت اصلی و مهم محدودیت در جامعه ما برمیگرده به همین مورد -->> محدودیت توی خانواده - فامیل دوستان که این مورد هم توی مملکت ما کم نیست .. طرف PC گیمره .. بعد میگه خدارو شکر میشه با PC  بازی کرد ... من کنسول داشته باشم یا همه مسخره ام میکنن .. یا یطوری به آدم نگاه میکنن که انگار همون بچه 5 ساله بی هدف 20-25 سال پیشم !

من زیاد به بحث FPS و ایجور چیزایی که اکثرا بهش پرداخته میشه  توجهی نکردم ..

در آخر صحبت هام باز میگم همه چیییییییییز سلیقه ای هست .. شاید یه کنسول گیمر بیاد تمام صحبت های من رو نقض کنه ... و دلایل شخصی خودش رو داشته باشه ...

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید نمی خوام کلیشه ای یک طرفه حرف بزنم ولی این بحث کاملا اشتباهه چون همه طرفه کنسول برندست چون ذاتش همینه اگه هدف از مقایسه برای بازی باشه .

*************************************************************************************اخر متنو حتما بخونید ******************************************************************************

توضیح کامل

ما از نظر بازی مقایسه میکنیم  ps4 و pc

1-تو بعضی از بحث ها دیدم که میگفتن ما اصلا علاقه ای به بازی با دسته نداریم  فقط در بعضی از بازی های خاص . خوب کنسول ps4 کاملا از کیبورد و موس پشتی بانی میکنه تازه علاوه برکابلی  از مدل بیسیم کیبورد و موس هم پشتی بانی میکنه که خیلی جالب تره ، دستشم به شدت ایرودینامیکه که بازی باهاش لذت بازی با کیبورد مو سو کاملا از فکرتون  بیرون میکنه

2- از لحاظ قیمتی ps4 با داشتن  سخت افزاری به شدت قوی که به هیچ وجه تو اجرای بازی در هر شرایطی  بدون هیچ اما اگری بازی رو با بالا ترین کیفت  اجرا میکنه که برای داشتن کامپیوتری با همچین امکاناتی بدون در نظر گرفتن صفحه نمایش که هردو لازم دارن حدود پنج میلیون اب میخوره که کنسول ps4 در گرون ترین حالت 1.5 برای شما در میاد که پول مادر برد یه کیسم نیست

3- از لحاظ تنوع گیم کامل ترین ارشیوه بازی رو داره که بازی های انحصاریش بی نظیره مانند GOD OF WAR که همین برای پیروزی کنسول کافیه

4-از لحاظ اقتصادی که میگن بازی های ps4 گرونه بله همینه اصلش هم همین است بازی های کامپیوتر هم مانند ps4 گرون است ولی چون تو ایران قانون کپی رایت نیست این همه ارزون شده که در اینده خیلی نزدیک با قفلایی که روی بازی های کامپیوتر میزارن میشه مثل ps4

5- از لحاظ انلاین بازی کردن  که اصلا قابل مقایسه نیستن ps4 کجا pc کجا بیاین کوتاه دوره کنیم مراحل انلاین بازی کردن تو کنسول و کامپیوترو

ps4 کنسول را روشن کرده بازی را در دستگاه میگذاریم  بازی بالا امده گزینه مولتی پلی رو میزنیم وارد بازی میشویم تمام  و حالا pc  دیگه گفتن نداره زیاد میشه یه یه ربی طول میکشه توضیح اوردن بازی انلاین تو کامپیوتر

6- از لخاظ اپدیت که بازی های ps4 همش در حال اپدیتن وبسته های الحاقی به شدت جالبی دارن که با هر بار اپدیت بازی جالب تر و جدید تر میشه و یک نواخت نیست تازه خود بازی هم در هنگام خرید چندن مدل دارن مثل گلد  و ...  که pc نداره

7 - واسه اپدیت خود کنسول و بازی ها نیاز به هیچی ندارید یه اینترنت کافیه خود دستگاه به طور هوشمند خودشو اپدیت میکنه و هر بازی هرچیو بخواد خودش  به طور  هوش مند خودشو به روز میکنه ولی کامپیوتر باید اپدیت گرافیکی بگیری  اگه تو سی دی بازی باشه و به گرافیک شما بخوره که یک در هزاره  اگه نباشه باید کلی تو سایتا بگردی اگه سرعت.نتم پایین باشه پس از پیدا کردن و دانلود کردن  که مثلا یه روز وقتتونو گذاشتین یوهو میبیند فایلو جعلی گذاشته بوده سایت یا به گرافیکه شما نمیخوره   یا به بازی نمی خوره که میدونم برای همتون اتفاق افتاده  حالا اپدیت استیمو و بازیا کرک های بازی به کنارررررر

8- قابل حمل بودن ps4 فقط دوتا کابله و کنسول که میتونید ارحت هر جای اتاق بزارینش و با برنامه های الحاقی که داره رو گشیتون یا کامپیوترتون بازی کنید حتی میتونید ببرینش سفر فقط برق میخواد میتونید با گوشی هم تصویر ps4 رو بگیرین و بازی کنید که pc کلهوم هیچ کدوم از این اپشنارو نداره

9 - زیبا سازی شما میتونید با خریدت انواع کاور ها و چسب های  قشنگ کنسولتون هر روز به یه شکل در بیارین و شکل همون بازی دل به خاهتون کنید خیلم کم هزینست ولی برای تغییر قیافه کیستون به یه شکل دیکه کمترین هزینه برای عوض کردن قاب کیس حدود صدو پنجاه اب میخوره یه کیس نسبتا قشنگ

10 -و کسایی که میگن کنسول باید حتما با سی دی بازی کرد ولی کامپیوتر اینجوری نیست کاملا در اشتباهن چون ps4 بازی دیجیتالم داره که میتونید بازی هارو رو هاردتون بریزید و بازی کنید نیازی به سی دی نیست

بازم خیلی برتری داره کنسول که دیگه گفتنش باعث بیش از حد  شدن متن میشه 

من خودم هم pc دارم هم ps4 که pc رو فقط برای بازی های انلاینه مثل وارکرافت و کانتر استفاده میکنم . چون ps4 موجود نیست

حرف پایانی ((  کنسول ذاتن برای گیم طراحی شده ول کامپیوتر نه ))  بزار راحت تر توضیح بدم نیسان  ( ps4 ) برای بردن بار طراحی شده ما بیام اونو با پراید که برای یه کار دیگه طراحی شده و با تغیراتی شده پراید وانت ( pc ) که بتونه بار ببره کار اشتباهبی هست هر دو بار میبرن  ولی نیسان کجا پراید کجا هر دو برای گیمن ولی ps4 کجا pc کجا

ویرایش شده توسط graycell
لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Exlord گفته است :

پست قبلیم رو نتونستم ویرایش کنم. مدیران فروم بررسی کنن لطفا ذخیره رو میزنن بسته میشه editor ولی رفرش میکنم صفرو ادیتم نیست رفته.

13 - کدوم کنسول توانایی پشتیبانی از 2 یا 3 مونیتور رو داره (کنار هم برای یک تصویر با رزولوشون بالا) ؟؟؟

در 49 دقیقه قبل، Exlord گفته است :

ربطی به کنسول و کامپیوتر نداره رو ps4 میشه چهار تا صفحه نمایشه ست کرد که چه تو pc چه تو ps4 نیاز به تبدیل هست

لینک به دیدگاه

به نظر من pc خیلی برای گیمینگ بهتره حالا اگر امکانات نامحدود و کیفیت عالی تر رو کنار بزنیم تهیه بازی خیلی راحت‌تر و ارزون تره به نظرم تنها دلیلی که pc پا گرفت وجود شبکه قدرتمند و بزرگ استیمه واقعا حراج ها و امکانات این شبکه حرف نداره شما اگر کنسول داشته باشید فقط به فروشگاه psn و live‌ میتونید خرید کنید ولی pc وابستگی نداره و از هر فروشگاهی میشه با مناسب ترین قیمت بازی تهیه کرد به جز این دیگه وجود عناوین رایگان پر تعداد و پر طرفدار و مولتی پلیر مجانی(چون رو کنسول سالی ۶۰ دلار  برای انجام بازی مالتی پلیر باید پرداخت کنید) از دلایل برتریه pc میشه نام برد 

لینک به دیدگاه

درود به همه دوستان عزیز.

بنده همیشه pc  رو به کنسول ترجیح می دم ، چون کامپیوتر رو همیشه میشه ارتقا داد و با تعویض سی پی  یو ، کارت گرافیک و افزایش رم سیستمی متناسب با بازیهای روز تهیه کرد . بازی های pc  تنظیمات گرافیکی بیشتری داشته و همچنین از رزولوشن های دلخواه و خیلی بالاتری پشتیبانی می کنن. دلیل دیگش هم اینه که با کنسول فقط میشه بازیهای مخصوص خودش رو بازی کرد ف اما با pc  میشه بازیهای قدیمی و خاطره انگیز و همچنین بازیهای کنسول های جدیدتر رو اجرا کرد و از این لحاظ محدودیتی نداره. با داشتن یک سیستم قوی میشه براحتی تا چند سال بهترین بازی ها رو با بالاترین کیفیت اجرا کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

***نمیدونم چرا اکثر دوستان طرز فکر مشابه دارند***

مگه قرار از دستگاهی که صرفا برای گیم ساخته شده توقع کار اداری داشت

این چه تفکری هست شما ها دارید. فقط در مورد گیم بین این دو باید بحث بشه

شخصا بیشتر گرایش به  پی سی دارم  ولی نباید مزیت های کنسول به ناحق نادیده گرفته بشه صرفا بدلیل توجیح غیر موجهی که بهش نمیچسبه

الا ماشالله دلایل طنز .

حرف از انحصاری میزنن.یکدوم از این رو داشته باشید بازی های اونطرف رو از دست میدید و کمبود لذت گیم انحصار اونطرف رو احساس میکنید حالا این دستگاه رو داشته باش یا اون یکی

اگه حرف از انحصاری میزنید و گیمر هم میدونید خودتون رو باید هر دو دستگاه رو داشته باشید

عزمت رو جزم کن جفتش رو بخر

گیم بزن فقط با این طرز فکرت که کنسول برای گیم بهتر

پی سی  بخر کار مولتی مدیا بکن با همین طرز فکر .

کلا مبحث بی فایده ایی هست

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، graycell گفته است :

با سلام و خسته نباشید نمی خوام کلیشه ای یک طرفه حرف بزنم ولی این بحث کاملا اشتباهه چون همه طرفه کنسول برندست چون ذاتش همینه اگه هدف از مقایسه برای بازی باشه .

*************************************************************************************اخر متنو حتما بخونید ******************************************************************************

توضیح کامل

ما از نظر بازی مقایسه میکنیم  ps4 و pc

1-تو بعضی از بحث ها دیدم که میگفتن ما اصلا علاقه ای به بازی با دسته نداریم  فقط در بعضی از بازی های خاص . خوب کنسول ps4 کاملا از کیبورد و موس پشتی بانی میکنه تازه علاوه برکابلی  از مدل بیسیم کیبورد و موس هم پشتی بانی میکنه که خیلی جالب تره ، دستشم به شدت ایرودینامیکه که بازی باهاش لذت بازی با کیبورد مو سو کاملا از فکرتون  بیرون میکنه

2- از لحاظ قیمتی ps4 با داشتن  سخت افزاری به شدت قوی که به هیچ وجه تو اجرای بازی در هر شرایطی  بدون هیچ اما اگری بازی رو با بالا ترین کیفت  اجرا میکنه که برای داشتن کامپیوتری با همچین امکاناتی بدون در نظر گرفتن صفحه نمایش که هردو لازم دارن حدود پنج میلیون اب میخوره که کنسول ps4 در گرون ترین حالت 1.5 برای شما در میاد که پول مادر برد یه کیسم نیست

3- از لحاظ تنوع گیم کامل ترین ارشیوه بازی رو داره که بازی های انحصاریش بی نظیره مانند GOD OF WAR که همین برای پیروزی کنسول کافیه

4-از لحاظ اقتصادی که میگن بازی های ps4 گرونه بله همینه اصلش هم همین است بازی های کامپیوتر هم مانند ps4 گرون است ولی چون تو ایران قانون کپی رایت نیست این همه ارزون شده که در اینده خیلی نزدیک با قفلایی که روی بازی های کامپیوتر میزارن میشه مثل ps4

5- از لحاظ انلاین بازی کردن  که اصلا قابل مقایسه نیستن ps4 کجا pc کجا بیاین کوتاه دوره کنیم مراحل انلاین بازی کردن تو کنسول و کامپیوترو

ps4 کنسول را روشن کرده بازی را در دستگاه میگذاریم  بازی بالا امده گزینه مولتی پلی رو میزنیم وارد بازی میشویم تمام  و حالا pc  دیگه گفتن نداره زیاد میشه یه یه ربی طول میکشه توضیح اوردن بازی انلاین تو کامپیوتر

6- از لخاظ اپدیت که بازی های ps4 همش در حال اپدیتن وبسته های الحاقی به شدت جالبی دارن که با هر بار اپدیت بازی جالب تر و جدید تر میشه و یک نواخت نیست تازه خود بازی هم در هنگام خرید چندن مدل دارن مثل گلد  و ...  که pc نداره

7 - واسه اپدیت خود کنسول و بازی ها نیاز به هیچی ندارید یه اینترنت کافیه خود دستگاه به طور هوشمند خودشو اپدیت میکنه و هر بازی هرچیو بخواد خودش  به طور  هوش مند خودشو به روز میکنه ولی کامپیوتر باید اپدیت گرافیکی بگیری  اگه تو سی دی بازی باشه و به گرافیک شما بخوره که یک در هزاره  اگه نباشه باید کلی تو سایتا بگردی اگه سرعت.نتم پایین باشه پس از پیدا کردن و دانلود کردن  که مثلا یه روز وقتتونو گذاشتین یوهو میبیند فایلو جعلی گذاشته بوده سایت یا به گرافیکه شما نمیخوره   یا به بازی نمی خوره که میدونم برای همتون اتفاق افتاده  حالا اپدیت استیمو و بازیا کرک های بازی به کنارررررر

8- قابل حمل بودن ps4 فقط دوتا کابله و کنسول که میتونید ارحت هر جای اتاق بزارینش و با برنامه های الحاقی که داره رو گشیتون یا کامپیوترتون بازی کنید حتی میتونید ببرینش سفر فقط برق میخواد میتونید با گوشی هم تصویر ps4 رو بگیرین و بازی کنید که pc کلهوم هیچ کدوم از این اپشنارو نداره

9 - زیبا سازی شما میتونید با خریدت انواع کاور ها و چسب های  قشنگ کنسولتون هر روز به یه شکل در بیارین و شکل همون بازی دل به خاهتون کنید خیلم کم هزینست ولی برای تغییر قیافه کیستون به یه شکل دیکه کمترین هزینه برای عوض کردن قاب کیس حدود صدو پنجاه اب میخوره یه کیس نسبتا قشنگ

10 -و کسایی که میگن کنسول باید حتما با سی دی بازی کرد ولی کامپیوتر اینجوری نیست کاملا در اشتباهن چون ps4 بازی دیجیتالم داره که میتونید بازی هارو رو هاردتون بریزید و بازی کنید نیازی به سی دی نیست

بازم خیلی برتری داره کنسول که دیگه گفتنش باعث بیش از حد  شدن متن میشه 

من خودم هم pc دارم هم ps4 که pc رو فقط برای بازی های انلاینه مثل وارکرافت و کانتر استفاده میکنم . چون ps4 موجود نیست

حرف پایانی ((  کنسول ذاتن برای گیم طراحی شده ول کامپیوتر نه ))  بزار راحت تر توضیح بدم نیسان  ( ps4 ) برای بردن بار طراحی شده ما بیام اونو با پراید که برای یه کار دیگه طراحی شده و با تغیراتی شده پراید وانت ( pc ) که بتونه بار ببره کار اشتباهبی هست هر دو بار میبرن  ولی نیسان کجا پراید کجا هر دو برای گیمن ولی ps4 کجا pc کجا

خب من اگر اشکالی نداره نظرمو میگم 

۱.این پشتیبانی کامل که میگید  دقیقا منظورتونو نمیفهمم یعنی هر بازی رو با کیبورد و موس میتونی بزنی؟! :D

2.د دوست عزیز با ۲ میلیون تومن میشه سیستم خیلی قوی تر ps4 یا حتی قوی تر از ps4 pro گرفت در ضمن قدرت pc ۵ میلیون کجا ps4 کجا همین الانشم بازی هارو با افت فریم اجرا میکنه قدرت به شدت قوی رو از کجا اوردید؟!

۳.اوکی قبول دارم انحصاری های کنسول قویه ولی pc ام انحصاریهای خاص خودشو داره که سالیان سال ام بازی کنی خسته نمیشی این نمیتونه دلیل پیروزی قطعی کنسول باشه

۴.در این مورد ام باید بگم که قیمت بازی های pc بسیار مناسب تره دقت کن که اصلا منظورم کرک نیست شما steam sales هارو ببین و مقایسه کن قیمت هارو

۵.اصلا نمیدونم این حرف هایی که میزنید رو از کجا میارید :D بازی های آنلاین در pc ام به همون اندازه راحت و سریعه دیگه بستگی به کیفیت سرور های بازی و تعداد پلیر ها داره

۶.این ها رو pc ام داره عزیزم شما مثل اینکه فقط کرکی بازی کردی و تا حالا استیم نرفتی :D

7.در این مورد ام که باید بگم اگر از استیم یا شبکه های مشابه مثل uplay بازی بخرید خودش اپدیت میکنه همینطور اپدیت ویندوز ۱۰ ام اپدیت کارت گرافیک متناسب رو پیدا میکنه

۸.ا ین آپشن ام با لب تاب میشه مهیا کرد 

خب تموم شد :D

لینک به دیدگاه

هر کدوم مزایا خودش رو داره ولی من PC رو ترجیح میدم چون مزایاش خیلی بیشتر هست به چند دلیل.

قابلیت کاستومایز نسبت به هزینه که پرداخت میکنید

برای مثال من از تکنیک های Nvidia خوشم میاد Gameworks ، Gsync و... پس این جا من قدرت انتخاب دارم ولی اون کسی که کنسول میگیره نمیتونه بین AMD یا Nvidia انتخاب داشته باشه ، یا من دوست داره با 144 فریم بازی کنم در صورتی که همچین چیزی برای کنسول ممکن نیست.

PC پلتفورمی با کاربرد های بیشتر

روی کنسول میشه بازی کرد ،فیلم دید ، آهنگ گوش کرد ، توی نت گشت ، ولی نمیشه از برنامه های مختلف استفاده کرد مثل ادیت فیلم ، فوتوشاپ ، برنامه نویسی و...

قدرت بیشتر PC نسبت به کنسول ها

کنسول ها از نظر قدرت محدود شدن ، نهایت چیزی که میشه تهیه کرد یه PS4 pro هست که آخرش بتونه 1080p بازی ها رو 60 فریم بیاره ولی PC قدرتش تقریبا نامحدود هست(هزینه بیشتر قدرت بیشتر).

بازی های انحصاری PC  

یه زمانی بود که کنسول ها از نظر بازی انحصاری ده برابر از PC بهتر بودن ولی این چند وقته موضوع عوض شده و شما میتونید بازی های Xbox رو روی Win 10 انجام بدید و با خرید اشتراک Sony تمام بازی های PS رو توی کامپیوترتون داشته باشید ، فقط کمی هزینه بر هست در صورتی که بازی هایی مثل Dota 2 و Hon و LOL و..انحصاری PC هستن ، برای کنسول نیست.

بازی های کپی 

بازی های کپی برای PC خیلی راحت تر پیدا میشه و خیلی دردسرش کم هست مخصوصا برای ایرانی ها که با این نت ضعیف نمیصرفه بازی اورج بخرن زمانی که نمیتونن مولتی پلیر بازی کنن.(برای بعضی های مثل من که توی هزینه کردن برای سیستم موندن خیلی مهم هست)

اورکلاک

درسته که شما 1400 برای یه گرافیک 1060 پرداخت میکنید و یه کارایی دریافت میکنید ولی با اورکلاک مناسب میتونید شاید %5 تا %15 افزایش کارایی در بازی ها باشید که همچین چیزی برای کنسول غیرممکن هست.

قابلیت ارتقاع

هاردت پر شده؟ گرافیکت دیگه بازی های جدید رو نمیکشه ؟ به SSD جدید نیاز داری ؟ اصلا لازم نیست تا یه نسل دیگه صبر کنی یا مجبور بشی کل کنسولت رو بفروش تا یه قوی ترش که تازه به بازار امده رو بخری فقط کافیه یه هارد ، یه گرافیک جدید ، یا یه SSD بخری بگذاره توی کیس خیلی جم و جور لذتش رو ببری.

سازگاری با همه گیم پد ها 

امکان نداره شما دسته PS4 رو روی Xbox استفاده کنید یا دسته Xbox رو روی PS4 ولی این مورد اصلا برای PC مشکلی ایجاد نمیکنه شما میتونید بازی دسته Xbox بازی کنید زمانی که دوستتون کنارتون داره با دسته PS4 بازی میکنه.

البته چند نکنه هم از مزایا کنسول ها

قیمتش نسبت به کاراییش از PC تقریبا بهتر هست ، برای والدینی که میخوان برای بچه هاشون پلتفورم بازی بخرن گزینه بهتری هست ، درد سر کمتری داره ، نه ویندوز نصب کردن میخواد نه ویروس کشی و.. خیلی راحت بازی رو میگذارن توی دستگاه و گیمپد رو میدن دست بچه و تمام.

دوستان این گفته ها همه از اطلاعات شخصی خود بنده بود اگر جایی رو اشتباه کردم گوش زد کنید

ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

در ابتدا عرض کنم  این ها نظرات شخصی بنده هستش و میتونه درست یا غلط باشه  و مطمعنا ناقص 

تعصبی هم روی هیچکدوم ندارم و کاملا بیطرفانه هست

اول از همه باید بگم مقایسه کنسول و pc  باید فقط در زمینه بازی انجام بشه چون در اصل قضیه دنیای کاربری pc  بسیار فراتر از کنسول هستش

اما طبیعتا قیاس pc و کنسول در زمینه بازی هم  باید در چند شاخه انجام بشه :

1-کیفیت و جزییات گرافیکی ( تقریبا همه دوستان بر این امر توافق دارن که به لحاظ جلوه های بصری pc یک سر و گردن از کنسول بالاتر هست)

2- سهولت در نصب و استفاده ( در مورد سهولت در استفاده کنسول از pc  پیشی میگیره و به نوعی plug n play  هستش و دیسک رو بذار و بازی کن )

3- کنترلر  ( در این مورد میتونم بگم هر کدوم مزایای خودشون رو دارن ، در مورد بازیهای استراتژی و fps و شبیه سازها بدون شک برتری با pc  هست ولی به هیچ وجه نمیشه لذت کامل بازیهای racing و ورزشی و fighting  رو بدون کنترلر کنسول تجربه کرد البته اگر الان عده ای نگن خب برای pc  کنترلر میخریم . ... باز هم  )

4- هزینه ها ( تا چند وقت قبل هزینه بازیهای pc  اینقدر ناچیز بود که به چشم نمیومد ولی همین حالا هم با وجود کرک نشدن برخی عناوین بدلیل راهکارهای مثل CD Key  اشتراکی و تخفیفات فراوان باز هم هزینه بازی در Pc به مراتب کمتر هست از اون طرف میشه در کنسول یک بازی رو تمام کرد و دیسکش رو فروخت یا معاوضه کرد )

5- نوع کاربری (نوع نگاه کسی که به طور کاملا حرفه ای بازی میکنه و میخواد یک بازی با جزییات بالای گرافیکی  انجام بده با کسی که مثل بنده سن و سالی ازش گذشته و شاید گاهی توی جمع های خودمانی و دورهمی ها فرصت بازی پیدا میکنه به این دو فرق میکنه. بنظر من برای افرادی مثل من کفه ترازو بسمتکنسول  و برای گیمرها بسمت pc  سنگینتره)

خوش و خرم باشید

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان محترم

به شخصه pc رو ترجیح میدم اما باید گفت که کنسول و یا pc در مبحث گیمینگ هر کدام  امکانات، مزایا و معایب خود را دارند که با توضیحاتی که داده شده نیاز به تکرار نمیبینم ولی در نهایت همه چیز به سلیقه شخصی گیمر و شرایط او برای گیم(هزینه-زمان - محل و ...) و نوع گیمی که می خواد(به عنوان مثالdance central spotlight2014 for xbox-until dawn for ps4-the age of decadence for pc) بر میگرده و به نظر من نمی توان قطعا یکی را بر دیگری برتری داد.

لینک به دیدگاه

به نظر من جفتش در کنار هم اگه باشه خیلی خوبه

یه پیسی برای مولتی پلتفرم ها به خاطر گرافیک بهتر رو پیسی

و یه کنسول برای انحصاری هاش

اما درکل بحثی هست که هیچ وقت به نتیجه نمیرسه

هرکس نظری داره و محترمه نظرش

بدون در نظر گرفتن قیمت، برتری پیسی گرافیک خیلی بهتر بازیاشه

کنسول هم انحصاری هاش.

حالا یکی با توجه به اینا کنسول میخره یکی پیسی یکی جفتش. یه عده هم هیچکدوم رو و فقط نظرای الکی میدن :S

خیلی این خنده داره ک میگن برای اینکه سیستم ببندی با کیفیت کنسول 5 تومن بودجه میخواد:| یا اینکه میگن گیمای کنسول گرونه و برای هرکدوم باید 200 تومن داد :|

با خیلی کمتر از 5 تومن میشه سیستمی جمع کرد که از کنسول خیلی تو زمینه گرافیک تو بازی های مولتی پلتفرم بهتر باشه

گیم های کنسول رو هم میشه با مثلا 20 تومن اکانت خرید

اما درکل اگه بشه جفتشو در کنار هم داشت خیلی بهتره

ویرایش شده توسط Amir_M97
لینک به دیدگاه

با سلام. در یک کلام: بحث بیهوده ای هست. نمی شه کلی نظر داد. با توجه به شرایط مالی و نیاز های هر فرد، یک نتیجه می شه گرفت. سوال هم باید اصلاح بشه. چون یک PC متوسط برای هر فردی واجب هست. بیشتر بحث روی این هست که پول بزاریم یک PC گیمینگ گرون قیمت بخریم یا با اون پول یک PC کار راه انداز و یک کنسول بخریم. 

ویرایش شده توسط WarlordMSM
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز تمام فرمایشات شما رو به دقت خوندم و شما کاملا درست میفرمایید
ولی چند نکته هست
شماره 2 سخت افزار کنسول قوی هست ولی نه به شدت و در همه شرایط طبق تحقیقاتی که کردم در شرایط شلوغ در بازی ها برای بهتر اجرا شدن بازی و کم نشدن فریم از کیفیت بازی کاسته میشود!
و شما اگر فقط در مورد بازی میخواستید مطلب اراعه بدید پس چرا بحث قیمت رو پیش کشیدید بله شما درست میفرمایید فقط قیمت کارت گرافیک سیستم برابری میکنه با قیمت کنسول!

شماره 3 من فکر میکنم که شما در این مورد هم اشتباه میکنید شاید کنسول بازی انحصاری داشته باشه ولی کاملترین ارشیو بازی مال پی سی هست که بعضی از بازی های انحصاری هم با تبدیل هایی که درست شده روی سیستم میشه اجرا کرد.
در ضمن بازی های انحصاری پی سی فکر میکنم بیشتر باشه .
شماره 4 شما در مثالتون چطور برای پی سی از پراید وانت نام میبرید در حالی که پی سی 10 ها برابر از همه نظر قدرت بیشتری نسبت به کنسول داره
شاید بهتر بود برای کنسول از مزدا 1000 نام میبردید که مخصوص باربری هست
درپایان اصلا قصد بدی در مورد توضیحاتم ندارم فقط و فقط نیتم جهت آشنایی بیشتر با هم و بیشتر شدن اطلاعاتمون هست.
مرسی.

یه روز اومدیم، یه روز هم میریم.

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

والا چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است

کسی که فقط بخاد گیم بزنه میره کنسول میگیره با هزینه کمتر خب بازیهاشم نیازی نیست همشو بخری یکی میگیری بعدش تموم شد یه خورده سر میدی یه بازی دیگه یا میدی برات پر میکنن

خب مرفه بی دردم سیستم های هاد اند چند ده میلیونی¬¬ الان میان فن بازی میکنن¬¬

بحث سر این که کدوم بهتره ولی خب اینم در نظر بگیرن چقدر دارین بابتش پول میدین و چه انتظاری دارین

میان سیستم ده میلیونی رو با یه کنسول نهایت 1.5 2 تومنی مقایسه میکنن آره سیستم خیلی بهتره:|

جالبیش اینه آخرشم هر کی هر چی دوس داره میگیره:ph34r:

لینک به دیدگاه

سلام بر لیونی های عزیز

کنسول یا رایانه؟

این بحثی هست که از مدت هابین من و 3 نفر از دوستانم که کنسول ps4 دارن در جریانه

از نظر کنسولی ها این وسیله برای بازی به چند دلیل بهتره :

1.راحتی بازی کردن به دور از نصب و مشکلات درایور و نرم افزاری - باگ های کمتر - تنظیمات بهینه - ارزان بودن کنسول به نصبت یک رایانه مدرن - و دسته !

از نظر این دوستان بازیهای فوتبال و ریسینگ فقط در تخصص کنسول هست

اما از نظر بنده یک رایانه گیمینگ فایده بسیاری از یک کنسول داره

به نظر من بازی با رایانه چیز های بیشتری به کاربر می اموزه...اول خیلی از ما کاربران این انجمن به واسطه سروکله زدن با مشکلات اجرایی  و نرم افزاری امروزه تونستیم اندکی در کار با رایانه متبحر تر شویم

یکی از دوستان اشاره کرده بودن که برای کاربران نشستن پشت کنسول بازی در سنین بالا از نظر اطرافیان پذیرفته شده نیست

به طور کلی سطح گیمینگ رایانه به لحاظ دیداری و گیم پلی بسیار بالاتره - به نوعی موس و کیبورد قابل قیاس با ایمینگ اتومات کنترولر نیست !

رایانه کاربرد های وسیع تری در همه رشته ها داره و میشه ازش در موارد درسی هم استفاده کرد اما کنسول اصولا تاثییری بر افزایش درک و توانایی فنی نداره !

به طور کلی ما کاربران رایانه ای هستیم که گاهی بازی میکنیم (نه همیشه بازی) اما کیفیت رو فدای کمیت نکردیم !

از نظر بنده بازی های تخصصی تر فقط بر روی رایانه عرضه میشن مثل شبیه ساز های نظامی و رانندگی و خلبانی و غیره - به لحاظ لوازم جانبی گیمینگ هم رایانه بالاتر از کنسول قرار میگیره

خود بنده به طور کلی دوست دارم مجموعه فعالیت هام رو در یک وسیله همه کاره داشته باشم و احتیاج نباشه برای هر کاری یک کالای دیجیتال داشته باشم

با رایانه هم به اینترنت هم به گیمینگ و هم به سینما و هم به شبکه های اجتماعی و خلاصه هر چیزی دسترسی دارم و همه این موارد فقط با فشردن چند دکمه در کسری از ثانیه قابل استفاده هستن

:x ممنون از همگی

لینک به دیدگاه

یه چیز جالبی که بین بحث بهش بر خوردم ترس از فکر نزدیکان  موقع بازی کردن با کنسوله لول وات دفاک

واقعا ادم بایدچقدر بدبخت باشه که زندگیش تحت تاثیر فکر  مسخره ی اطرافیانشه...

لینک به دیدگاه

یه چیز جالبی که بین بحث بهش بر خوردم ترس از فکر نزدیکان  موقع بازی کردن با کنسوله لول وات دفاک

واقعا ادم بایدچقدر بدبخت باشه که زندگیش تحت تاثیر فکر  مسخره ی اطرافیانشه...

این حرف شما یه توهیین بزرگ به خودم تلقی میکنم
مشخص شد که فکر خیلی خیلی کوچیک و جمع و جوری داخل مغز خود دارید.

یه روز اومدیم، یه روز هم میریم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...