رفتن به مطلب

*** " مباحثه 1 " کنسول یا PC ؟ چرا ؟ ***

Recommended Posts

من فکر میکنم با توجه به چیزی الان مشخصه کنسول ها و مخصوصا ایکس باکس و ماکروسافت دارن به سمتی میرن که یه سری از قابلیت های این کنسولو روی کامپیوتر و ویندوز 10 قابل استفاده کنن و به نظر من به طبع پلی استیشن هم برای حفظ بازار خودش مجبوره این کارو بکنه (یه خبری رو هم شنیده بودم یه دستگاه تبدیل قراره برای استفاده از امکانات پلی استیشن روی کامپیوتر معرفی بشه )

با این حساب مشخصه که پای پی سی حالا حالا ها وسطه . دلایل بعدی هم میتونه قابلیت ارتقا و داشتن یه سیستم همه کاره باشه که علاوه بر استفاده های زیادش در موضوع گیم  هم میتونه  پا به پای کنسول ها پیش بره و اینکه استفاده از موس و کیبورد برتری هایی نسبت به دسته داره و بعضی بازی ها عملا با دسته قابل بازی کردن نیس میتونه از برتری های پی سی باشه ولی باید قیمت بالای قطعات پی سی رو هم درهر بار ارتقا نظر گرفت 

در کل این یه انتخاب شخصیه که هر کس میتونه دید خودشو از وسیله مورد علاقش  داشته باشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 380
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 1 ساعت قبل، MamadMedusa گفته است :

3-دوست گرامی انحصاری سونی رو با انحصاری پی سی مقایسه میکنید ؟؟؟ میدونید گاد او وار چیه ؟ انچارتد ؟ لست ؟ اینا به تمام انحصاری های پی سی میارزن. باقی انحصاری ها جای خودشون . اگر در یک مبحث پی سی چیزی برای گفتن نداشته باشه همین بازی های اختصاصی هست. این رو همه دیگه میدونند(نقد منو بخونید متوجه میشید)

4-سونی فری تو پلی نداره ؟ این ماه جورنی فری شد برای ps4 . والا هر چی فری توی پی سی دانلود کرده بودم از یادم رفت . وقتی جورنی تموم شد انقدر براش ارزش قایل شدم که جلوش ایستادم و تا اخر  لیست سازندگان بازی رو خوندم ( چیزی که تا حالا توی پی سی برام اتفاق نیافتاده بود) به تک تکشون درود فرستادم که این شاهکار رو خلق کردن.(بازم مراجعه به نقد من)

7- توی پی سی هزار  جور نرم افزار جانبی دایرکت ایکس  و درایورنیازه . کنسول میزاری راحت اجرا میشه . اینجا کنسول بهتره قطعا.

8- متاسفانه شما متعصب پی سی هستی و روی این موضوع بحثی ندارم چون نمیشه نظرتون رو تغییر داد . شما وقتی پی سی رو کارد سوییسی میبینی و کنسول رو کارد اشپزخونه متاسفانه بر میگرده به دیدگاه شما.

3 - اصلا قابل مقایسه نیستن وقتی که در مقابل هر عنوان اختصاصی کنسول 100 ها عنوان اختصاصی برای PC وجود داره. ولی سوال اصلی اینکه شما چند ساعت با این اختصاصی ها بازی کردین ؟ یعنی چند ساعت شما رو سرگرم کردن ؟
من از زمانی که League of Legends بیرون اومد دارم بازیش میکنم. یعنی بیش از چندین سال. من از زمان Closed Beta بازی Star Conflict رو دارم بازی میکنم یعنی بیش از چندین سال. شما اصلا میدونی Eve Online چیه ؟ اصلا با World Of Warcraft آشنایی دارین ؟  شما خودتون کاملا دارین تعصبی جلو میرین.

4 - خیلی فرق داری بازی که اولش پولیه بعد FTP میشه. اونم به مدت محدود.

7 - اینو حرفی ندارم . من معمولا موقع نصب ویندوز همه این مخلفات رو یکجا نصب میکنم به هر حال هر گلی یه خاری داره

8 - 100% اینجوریه. من کنسول رو رایگان هم بدن میزارمش رو طاقچه برای نمایش

ولی جدای از اینا من چون کارم با PC هست و PC گیمینگم هم توی دفتره کارمه ، یعنی توی خونه چیزی ندارم و اینجا  با PC هم کار میکنم و هم بازی xD برای همین خیلی راحتتر روی PC سرمایه گذاری میکنم. ولی اگه پولشو داشته باشم هم PS4 میگیرم و هم XBOX ONE صرفا فقط به خاطر یک سری اختصاصی ها و بعضی بازیا که خیلی بد به PC پورت شدن و دوست دارم که بازیشون کنم. ولی اولویتم همچنان با PC هستش.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، AmirrezASe7eN گفته است :

1- اولا همه چیز گرافیک نیست، fps هم خیلی خیلی مهمه، و اصلا نگید 30 فریم با 60 فریم فرقی نداره، و دوما اینکه رزولوشن کنسول 1080p ـه! اون آنچارتد که شما میگید حتی به خیلی بازی های پی سی روی 1080p نمیرسه! رزولوشن 1080p با 30 فریم و گرافیک بالا خیلی فرق داره با رزولوشن بالای 1080p و بالای 60 فریم و گرافیک خیلی بالا

2- دوسته عزیز چرا بدون دلیل حرف میزنی؟ تو عمرت World of Warcraft رو دیدی؟ بر چه اساسی میگی انحصاری های پی سی به کنسول نمیرسن؟ تازه مهم تر از اون، بیشتر به سلیقه ربط داره این بازی ها. دلیل  استریم بازی های ps3 روی پی سی هم این بود که سونی از غافله عقب نمونه (چون ایکس باکس هم انحصاری هاش رو روی پی سی داد) و قصدش کسب درآمد بیشتر بود؛ حالا شما هرچقد میخوای واسه خودت دلیل بیار

7- مشکلات نصب بازی های کرکی ! ما که تا حالا هیچ مشکلی ندیدیم شما بگید مشکل نصب بازی های کرکیتون چی بوده تا من راهنماییتون کنم! روی پی سی هم میتونی با 10 هزارتومن اکانت بخری و از بازی انلاین لذت ببری، حتی میتونی کرک انلاین روی بازیت کپی کنی و بدون پرداخت هیچ پولی بازی رو انلاین بازی کنی، و هرگز بن نمیشی، در حالی که توی کنسول احتمال بن شدن هست درسته؟

9- ...

قابلیت حمل آسان تر کنسول! خوب شما کنسولت رو کجا میخوای ببری که میخوای حملش کنی؟ حالا اگرم میخوای حمل کنی اشکال نداره! پس لپ تاپ ها برای چی هستن؟ لپ تاپ هارو نمیشه به راحتی حمل کرد؟

فیلم برداری از بازی بدون افت فریم: فقط در صورتی این اتفاق میوفته که سیستمت شدیدا ضعیف باشه و با سخت افزار قویتر یا حتی متوسط اصلا این مشکل واست پیش نمیاد

کاربری آسان کنسول: شما استیم رو دیدی تا حالا؟ دسترسی به همه جا رو راحت تر کرده! حتی توی بازی میتونی دوتا کلید Shift + Tab رو با هم بزنی و واست هزاران امکانات میاره روی صفحه (چت کردن با فرند ها، اد کردن فرند، دیدن ساعت، مقاله های آموزشی در مورد گیمی که داری بازی میکنی و خیلی چیزهای دیگه!).

در ضمن صنعت گیم با کنسول ها شروع نشد! کامپیوترها بودن که صنعت گیم رو شدیدا گسترش دادن و الان هم دست بالا رو در کل صنعت گیمینگ دارن.

1- همه چیز هم فریم نیست و رو 30فریم هم میشه بازی کرد. مولتی همین آنچارتد 60 فریم اجرا میشه. درسته گرافیکش پایین تره اما با 1200 نباید انتظار بیش از این داشت.

2- بله بازی های انحصاری پی سی هم خوب هستند اما به هیچ وجه نمیتونن به پای شاهکارهای ناتی داگ برسند. باید بازی کنید که بفهمید!

برای استریم بازی های ps3 باید نزدیک 400 هزینه کنید تا فقط بتونید 720p 30fps بازی کنید! خوب چه کاریه با کمی هزینه ی بیشتر میشه ps3 گرفت!

7- بازی های کرکی پی سی معمولا مشکلات نصب داشتند و این رو نمیشه انکار کرد. در کنسول هم هیچ احتمال بن شدنی نیست مگه این که کسی اکانت رو اشتباه وارد کنه که احتمالش خیلی کمه چون کار فوق العاده آسونیه!

در 17 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

1 گیم پد توی pc هم در دسترسه . pc باز میتون بین دسته و موس و کیبرد  انتخاب کنه و 100 در 100 در بازی های شوتر بهترین وسیله موس و کیبرد هست بدون شک . اگر بازی مثل فوتبال باشه تفاوتی بین pc و کنسول نیست چون هر دو از گیم پد استفاده می کنن اما اگر بازی مثل کانتر باشه کنسول باز مجبوره از گیم پد استفاده کنه اما pc گیمر خیلی راحت به موس و کیبرد سویچ میکنه و با دسته کنار نمیاد

2 خطر بن شدن برای کنسول  همیشه وجود داره . بعضی از افراد بن شده اند و این یک واقعیته ، حالا این که اکانت ترکیبی چقدر خطر داره بنده خبری نداره اما بن شدن یک واقعیته و حتما باید بهش توجه کرد

3 کنسول های الان نیاز به ارتقا ندارن ؟؟؟ کنسولی که نمی تونه اول نسل بازی ها رو روی فول اچ دی اجرا کنه حتما نیاز به ارتقا داره . کنسول ها نیاز به ارتقا دارن اما توانایش رو ندارن . این دو با هم متفاوته

4 یک نگاه به تفاوت گرافیک بازی ها در چند سال گذشته pc بندازید تا متوجه بشید تفاوت یعنی چی . به صرف مقایسه دو بازی نمیشه نظر درستی داد .

1 خیلی چیزها رو با هم مقایسه می کنن که اصلا و ابدا ربطی به هم ندارن !

وقتی که رزولیشن اجرایی در pc به راحتی 4 برابر کنسول هست ( برای کنسول بهترین رزولیشن فول اچ دی هستش در برابر 4k ) دیگه مقایسه کردن گرافیک کنسول با pc توهین به شعور مردم به حساب میاد . یه پچ توی ویتچر 3 گرافیک بازی رو به شکل بسیار جالبی افزایش میده چه برسه به اجرای بازی در  4k و مواردی از این دست .

نمونه برای روشن شدن موضوع

2 این مورد رو میشه به عنوان جوک سال حساب کرد !!! اختصاصی های pc به کنسول نمی رسه ؟؟؟؟

طرفداران بازی هایی مثل دوتا ساعت های بیشماری رو پای این بازی ها گذروندن و هنوز دارن لذت می برن .

کدوم بازی توی کنسول تونسته به اندازه 1 درصد بازی دوتا گیمر رو به خودش جذب کنه ؟؟؟

کنسول ها یکی پس از دیگری میان و میرن اما سرور های کانتر از گیمر خالی نمیشه .

از چند سال قبل از عرضه بازیی مثل last of us من و خیلی از رفیق هام کانتر میزدیم تا همین امروز . اطمینان داشته باشید تا بعد از عرضه نسخه جدید کنسول ها هم اگر عمری باشه کانتر می زنیم .

7 با همون قیمت ما هم میتونیم اکان اشتراکی بخریم اون هم از استیم که برتری بسیار فاحشی نسبت به سایر سرویس ها داره . هر وقت هم که بازی کرک بشه با یه دانلود نهایتا 100 میگ و یه کپی پیست سر و ته قضیه هم میاد !!!

9 وقتی برای کارهای دیگه وجود pc ضروری هستش عاقلانه تر اینه که پول خرید کنسول رو صرف ارتقاء pc کنیم تا هم در کارهای عادی سرعت بیشتری داشته باشه هم بازی ها رو به راحتی اجرا کنه

قابلیت هایی مانند حمل آسان تر و مواردی از این دست یه چیز کاملا بی خوده !

اگر به حمل و نقل باشه لپ تاپ بسیار بهتره چون با خودش باطری و صفحه نمایش داره و میشه توی بیابون و جنگل هم ازش استفاده کرد

قابلیت های مثل فیلم برداری بدون افت فریم توی pc قدیمی شده !!! 

قابلیت به مود سازی و پچ های گرافیکی میگن که بازی رو زیر و رو می کنه .

این که اولین بازیه  در کامپیوتر اجرا میشد که یه واقعیت تاریخیه  گرچه سرنوشت بازی ها با کنسول عملا یکی به حسب میاد . اما جدا از هر چیزی الان بهترین بستر برای لذت بردن از بازی ها فقط و فقط pc هستش

2- هیچ گونه احتمال بنی وجود نداره و بن شدن فقط مربوط به افراد بسیار ناشیه!

3- ایکس وان بله اما پی اس4 میتونه بازی ها رو 1080p اجرا کنه. علت 900p بودن برخی از بازی ها هم نرخ فریم 60 اون هاست.

1- بله با پی سی میتونید بازی های 4k 144fps با بالاترین تنظیمات اجرا کنید اما هزینه ی بسیار بالایی میطلبه در صورتی که کنسول 1200 بیشتر قیمت نداره!

2- کانتراسترایک انحصاری پی سی نیست و بر روی کنسول های نسل پیش هم بازیکن داره!

بازیکن زیاد داشتن دلیل بر خوب بودن بازی نیست. کانتراسترایک روی ضعیف ترین سیستم ها اجرا میشه که یکی از دلایل بازیکن های زیادشه. همچنین حالت اعتیادآوری داره. بازی Clash Of Clans  اعتیادآوره اما وقتی با بازی های دیگه مقایسه میشه چیزی برای گفتن نداره. در صورتی که بیشتر از هر بازی دیگه بازیکن داره و پولسازه!

9- کسی که کار دیگه ای جز گیم و کارهای روزمره داره اصلا این دو تا رو با هم مقایسه نمیکنه.

در مورد لپتاپ هم در بالا توضیح دادم.

فیلم برداری بدون افت فریم که تو پی سی ندیدیم اگه شما بلدی به ما هم یاد بده.

در 15 ساعت قبل، mrg66 گفته است :

به نظرم PC

دلایل :

کیفیت بالاتر بازیها نسبت به کنسول

قابلیت بروز کردن راحتر قطعات PC

ارزان بودن بازهای PC

تسلط کافی بروی بازی

در 11 ساعت قبل، Jon Snow گفته است :

سلام خدمت شما دوستان عزیز و محترم

چند موردی هست که باید خدمتتون عرض کنم .

دوستان این روز ها بیشتر به جای اینکه گیمر باشن فن تشریف دارن ، سابق میگفتن فلانی فن فلان بازی شده ولی الان تنها چیزی که دوستان بهش نگاه میکنن کنسول و PC هست . خب معلومه هر کدوم از بازی ها روی کنسول خاصی عرضه میشن . همین بازی سایلنت هیل که اختصاصی کنسول ها بود . شاید حسرتش به دل کلی از گیمر های PC باشه . یا به قول دوستان Dota2 باز ، فکر نکنم تا الان کسی تونسته باشه همچین بازی رو توی کنسول اجرا کنه . من خودم با آتاری و میکرو بازی رو شروع کردم و آخرین کنسولی که داشتم Wii بود . به نظرم کسی که میخواد گیمر بشه بهتره که کارش رو از کنسول شروع کنه اونم به دلیل اینکه روی کنسول نمیتونی راحت تقلب یا چیت پیاده کنی و کارت رو جلو ببری ، ممکنه کسی بگه چیت میشه استفاده کرد ولی معمولا بن شدن به همراه داره ، کسی که گیمر باشه نباید هیچ موقع وابستگی به کنسول یا PC داشته باشه باید وابستگیش به بازی باشه ، چونکه ما بازی نمیگیریم که با کنسول حال کنیم بلکه کنسول میخریم که با بازی حال کنیم به شخصه توی کف بازی نینجا گایدن یا سری بازی های سایلنت هیل و آنچارتد و لست آو آز هستم .

از نظر سخت افزار هر کاری بکنید PC خیلی قوی تر هست و به خاطر همین ما معمولا همیشه شاهد خود نمایی بازی درون PC هستیم چونکه بازی ساز همیشه دستش برای بالا بردن رزولوشن باز تره . اونم به دلیل تنوع کارت های گرافیکی هست . خوبی های دیگه ای هم که نسبت به کنسول داره میشه به مود کردن بازی و تغییر جز به جز بازی ، هک بازی اونم بی دردسر و همچنین ( معمولا ) میشه به بی نیاز بودن به شبکه ی اینترنت اشاره کرد هر چند که به مزیت های دیگش اشاره نمیکنم که بسیاره . هر چند همین PC پدر آدم رو در میاره اگر بخواد یک بازی رو به راحتی بالا بیاره ، البته معمولا ، اونم به خاطر حذفیات و کرک های متنوعی هست که براش وجود داره ، نمونش همین بازی آخری GTA بود ، که شاید 6 ساعت وقت آدم رو میگرفت نصبش . تازه بعد نصب هم اجرا کردنش کار حضرت فیله . کنسول هم تا الان ندیدم کسی بتونه آفلاین بازی کنه و سختی های خودش رو داره ، نبود اینترنت درست و درمون سرعت پایین قطعی بی پولی . با PC 5 تومن میدی یک بازی رو راحت تهیه میکنی و نصب و بازی میکنی و تمام ولی کنسول این شکلی نیست . 

معمولا PC باز ها پول خرید کنسول رو ندارن یا اینکه زورشون میگیره که برن این همه هزینه ی کنسولی بکنن که ممکنه براش بازی درستی نیاد یا اینکه روی کنسول مقابلش براش بازی بیاد ولی برای کنسول خودش بازی نیاد و شاید خندتون بگیره ولی تا الان از بیش از 60 نفر طی این سال ها این سوال رو پرسیدم و جواب یکسان بوده ، من به جای اینکه برم کنسول بخرم میرم یک گرافیک 800 تومنی میخرم و باهاش همه بازی ها رو بالا میارم همین ، این روزا هم معمولا سری بازی های قدیمی اختصاصی هستن و جدیدا برای PC هم عرضه میشن . دوستان به جای اینکه کنسول باز باشیم اول گیمر باشیم ، گیمر همیشه باید دنبال گیم مورد علاقش باشه ، من به خاطر اینکه بتونم دو تا از بازی های رزیدنت اویل رو بازی کنم رفتم کنسول Wii رو خریدم و با خیال راحت تونستم که بازی ها رو تموم کنم . هر چند که اصلا از خود این کنسول خوشم نمیاد . 

در آخر شرمنده که سرتون درد آوردم  و ممنون از دوستان عزیز .

راستش چیزایی بود که به ذهنم اومد و باید 

در 6 ساعت قبل، Hossein gamer گفته است :

من pc را ترجیح میدم ، زیرا گرافیک بالا تری در بازی دارد ،قابل ارتقا هست و چیزی در pc هست که به درد ما ایرانیا می خوره (بازی هاش کرک میشن٬).درضمن pc خیلی توانایی های بیشتری داره ،اصلا ساخت بازی های کنسول توسط pc انجام میشه و اینکه فقط کارت گرافیک pc دوبرابر کل کنسول قیمت داره ناشی از برتری یک pc قوی است.

بارها گفتم با اکانت های ترکیبی میشه هر بازی کنسول رو با قیمتی حدود 10 تومن تهیه کرد و از قابلیت آنلاین هم بهره مند شد! بر خلاف پی سی که بازی های کرکی جدید آنلاین ندارند.

در 6 ساعت قبل، Exlord گفته است :

سلام به همه دوستان.

من امروز فقط به خاطر این موضوع عضو فروم شدم.

اولش بگم که من شخصلا طرفدار PC هستم و دلایلشم میگم واگه کسی از دوستان کنسول باز تونستن این دلایل رو با منطق رد کنن ، من شخصا خودم میام به جبهه کنسول باز ها.

1 - کنسول امکان Upgrade نداره (CPU, RAM, VGA)

2 - سخت افزار کنسول همیشه یکی دو نسل از PC عقبتره. اون موقعی که PS4 و XBOX ONE اومدن  که هردوشون کارت گرافیکی در حد HD7850 داشتن من 2 سال قبلش HD7870 رو خریده بودم.

3 - کیفیت نسبتا پایینتره(از لحاظ گرافیکی) بازیهای کنسول و lock شدن Frame Rate روی 30 برای کنسول.

4 - هیچ کدوم از کنسول هایی که الان هستن قابلیت هندل کردن  VR رو ندارن

5 - یکی از دوستان گفته بودن 4K تو کنسول. دوست عزیر کدوم کنسول تو بازار قابلیت 4K داره ؟؟؟؟ همین PS4 اتون 1080P رو به زور میکشه.

6 - دقت ماوس و کیبورد به مراتب خیلی بالاتر از دسته تو بازیهای FPS هستش. با توجه به این مورد که تو PC هر نوع دسته ای بخواین هم میتونین استفاده کنین.

7 - دوستی گفته بودن بازیهای اختصاصی PC نسبت به کنسول خیلی کمه. 99% بازیهایی از نوع Strategy , Action RPG , MMO , MOBA توی PC هستن

8 - این مورد رو مطمئن نیستم. آیا کنسول از Joy Stick های خلبانی پشتیبانی میکنه برای بازیهایی مثل Elite Dangerous. (که البته این بازی هم اختصاصی PC بود بعد برای XBOX ONE هم اومد ولی PS4 هنوز نداره )

9 - آیا تو کنسول چیزی به اسم Free To play داریم ؟؟؟؟ 

10 - آیا تو کنسول چیزی مثل steam و steam summer sale داریم ؟؟؟

11 - قیمت هر بازی کنسول های جدیدتون چه قدره ؟؟؟ چقدر طول میکشه تا بازی های جدیدتون کرک بشن ؟؟؟؟ 

12- من یه لیست از بازی هایی که دوست دارم و بازیشون میکنم میارم اینجا اگه مشابه کنسولی دارن اینا به من اطلاع بدین.

League of Legends , Star Conflict , Elite Dangerous , Fractured Space , Craft The World , Banished , Civilizations , World of Warcraft , World of Warships , World of Warplanes , Xcom , Xcom2 , Dreadnought , Guild Wars 2 , Sky Forge , Heroes of the Storm , Stronghold Kingdoms , Stronghold , Stellaris

فعلا اینا به ذهنم میرسید ... تا بعد ...

1- نسل جدید کنسول ها تقریبا هر 6 سال یک بار رونمایی میشه پس نیازی به ارتقا تا 6 سال نداره. هزینه ی پی سی ای که بتونه 6سال بازی های نسل رو به طور کامل پشتیبانی کنه به شدت بالاست.

2- انتظار دارید با 1200 بشه کنسولی با قدرت تایتان پاسکال گرفت؟

3- باز برمیگرده به هزینه ی پایین کنسول.

4- پس PS VR چیه؟

5- PS4 Pro - Xbox one S

7- به تعداد بازی نیست به ارزش بازی های انحصاریه!

9- نداریم؟

10- نه ولی PSN و PS Store Flash Sales داریم.

11- با اکانت هر بازی رو 10تومن تهیه میکنیم. به کرک هم نیاز نداریم با همون 10تومن میتونیم آنلاین بازی کنیم. در صورتی که با بازی کرکی آنلاین نمیشه زد.

12- The Last Of Us خودش به چندین بازی پی سی می ارزه.

در 6 ساعت قبل، Nezami گفته است :

همین که تو کنسول نمیشه alt + tab کرد یکی از مهم ترین دلایلی هست که طرفدار pc باشم.

همین که واسه انلاین بازی کردن مجبور نیستم ماهیانه پولی پرداخت کنم طرفدار pc هستم.

همین که میتونم یه بازی 60 دلاری رو تو استیم بخرم 70 هزار تومن اما واسه کنسول 220 هزار باعث میشه طرفدار pc باشم.

همین که تصویر زیر رو میبینم باعث میشه طرفدار pc باشم.

pc-vs-console-chips_c_6254897.jpg

تو پی اس4 میشه وسط بازی با دکمه ی PS به محیط کنسول برگشت که قابلیتی مشابه Alt + Tab پی سی هست.

پلاس یک ساله رو به تنهایی میفروشن 10تومن. که در برابر هزینه های بالای پی سی هیچه!

راجع به بازی های کنسول هم که توضیح دادم.

در 4 ساعت قبل، 2faz4me گفته است :

خب من اگر اشکالی نداره نظرمو میگم 

۱.این پشتیبانی کامل که میگید  دقیقا منظورتونو نمیفهمم یعنی هر بازی رو با کیبورد و موس میتونی بزنی؟! :D

2.د دوست عزیز با ۲ میلیون تومن میشه سیستم خیلی قوی تر ps4 یا حتی قوی تر از ps4 pro گرفت در ضمن قدرت pc ۵ میلیون کجا ps4 کجا همین الانشم بازی هارو با افت فریم اجرا میکنه قدرت به شدت قوی رو از کجا اوردید؟!

۳.اوکی قبول دارم انحصاری های کنسول قویه ولی pc ام انحصاریهای خاص خودشو داره که سالیان سال ام بازی کنی خسته نمیشی این نمیتونه دلیل پیروزی قطعی کنسول باشه

۴.در این مورد ام باید بگم که قیمت بازی های pc بسیار مناسب تره دقت کن که اصلا منظورم کرک نیست شما steam sales هارو ببین و مقایسه کن قیمت هارو

۵.اصلا نمیدونم این حرف هایی که میزنید رو از کجا میارید :D بازی های آنلاین در pc ام به همون اندازه راحت و سریعه دیگه بستگی به کیفیت سرور های بازی و تعداد پلیر ها داره

۶.این ها رو pc ام داره عزیزم شما مثل اینکه فقط کرکی بازی کردی و تا حالا استیم نرفتی :D

7.در این مورد ام که باید بگم اگر از استیم یا شبکه های مشابه مثل uplay بازی بخرید خودش اپدیت میکنه همینطور اپدیت ویندوز ۱۰ ام اپدیت کارت گرافیک متناسب رو پیدا میکنه

۸.ا ین آپشن ام با لب تاب میشه مهیا کرد 

خب تموم شد :D

1- خود کنسول پشتیبانی میکنه اما بازی ها پشتیبانی نمیکنند.

2- اگه اینجوری بود که شما میگفتی همه میرفتن پی سی میگرفتن. پی سی دو تومنی فقط در حد پی اس 4ـه.

4- PS Store Flash Sales هم تخفیف هایی در حد Steam Sales داره.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

عمر کانتر به تنهایی به اندازه عمر  ps2 و ps3 و ps4  هستش .

سرورهای کانتر بسیار شلوغه و توی هر گیمنتی میشه رفت سراغش .

برعکس بازی های اختصاصی دو روزه قوطی کنسولها ،  بازی های اختصاصی pc هر کدوم چندین سال عمر می کنن .

هر وقت تونستید توی ps4 یه بازی از نظر گرافیکی در حد کرایسیس 3 اجرا کنید ( مال نسل قبل کنسول هاست )  یا تونستید یه بازی با عمر دوتا و کانتر پیدا کنید اون وقت در مورد اختصاصی ها صحبت می کنم .

موفق باشید

الان فقط به دلیل عمر بازی کانتر و یا دوتا برتر حساب میشن؟؟؟(واقعا یکی دونستن عمر بازی با برتر بودن رو نمیدونم چی در نظر بگیرم)
خخخخخ یعنی تو عمرت عنوان هایی مثل heavy rain و  the last of us رو ندیدی این حرف رو میزنی!
درضمن یه سر برو هورایزن زیرو داوون رو ببین تا متوجه بشی که ایا گرافیکی در حد داره یا نه!
درضمن بحث کرایسیس رو از این بازیها جدا کن چون حتی با بهترین سیستم ها هم نمیشه کرایسیس ۳ رو تو حد اکثر جزئیات با رزولوشن های بالا و فریم ریت های منطقی اجرا کرد(محض اطلاع باید بگم تو تست شخصی دوره ارائه کرایسیس ۲ نتونستم نسخه وارحد که از نسل قبلی کرای انجین استفاده میکرد  رو با ۲ عدد رادئون اچ دی ۵۸۹۰ تو رزولوشن ۴K (ترکیب ۳ تا مونیتور ۱۰۸۰) با فریم های مناسب اجرا کنم حالا چه برسه به کرایسیس ۳)

لینک به دیدگاه

اگر هدف از این مقایسه فقط بازی باشه با اینکه خودم پی سی دارم ولی کنسول رو ترجیح میدم البته بازی های تفنگی و شوتر به نظرم با موس و کیبورد یه مزه دیگه داره ولی بقیه بازی ها رو با کنسول ترجیح میدم. 

در ضمن یه مزیتی که کنسول داره بازی های انحصاریش هست که شما هیچ کجا اونها رو نمیتونید با پی سی تجربه کنید. 

اما وقتی پای مقایسه ی کلی در میون باشه کنسول در برابر پی سی حرفی واسه گفتن نداره چون وقتی یه پی سی خوب داری تقریبا همه چیز داری و همه جوره کارت راه می افته و فقط مخصوص بازی نیست.

واسه خرید یه پی سی خوب باید بیشتر از یه کنسول هزینه کنید و باید تو جمع کردن قطعات تجربه لازم رو داشته باشین که قطعات شما با هم همخوانی داشته باشن مثلا یه گرافیک هیولا رو با یه پردازنده ی معمولی اسمبل نکنید که گلوگاه ایجاد کنه و نتونید از حداکثر قدرت کارت استفاده کنین. 

ولی وقتی کنسول دارین نگرانی از بابت اجرا نشدن بازی و فریم ریت ندارین و فقط بازی رو میذارین تو دستگاه و لذتش رو می برین.

در کل در زمینه ی گیم اگر به دنبال بازی کردن بی دردسر هستین کنسول بهتره ولی اگر دوست دارین با قطعات سخت افزاری سر و کله بزنین و خودتون به شکل دلخواه پی سی جمع کنید قطعا تجربه ی لذت بخشی با پی سی خواهید داشت.

از مزیت های دیگه پی سی ارزون تر بودن بودن بازی ها هست که به دلیل کپی خور نشدن کنسول ها نسل جدید تا این زمان بازی هاشون گرونه

در ضمن شما تو پی سی قابلیت تنظیمات گرافیکی بالاتری رو دارین که تو کنسول این قابلیت موجود نیست

شما برای اینکه یه پی سی خوب داشته باشین نیاز به یک جعبه ی کیس بزرگ و تهویه ی هوای مناسب خواهید داشت که دمای قطعات رو هرچه پایین تر نگه دارین یعنی یه کیس بزرگ جای بیشتری رو تو خونه یا اتاقه شما اشغال میکنه در حالی که کنسول ها روز به روز کوچیک تر میشن و قابلیت هاشون افزایش پیدا میکنه.

در کل کنسول بی دردسر تر هست و به دلیل بازی های انحصاریش به نظر من ارزش خرید بالاتری داره. ولی در هر حال سلیقه حرفه اول رو میزنه ولی برای افراد مبتدی تر که میخوان تجربه ی گیم بی دردسر رو تجربه کنن من کنسول رو پیشنهاد می کنم.

بعدش هم یه چیزه مهم اینه که در اصل مقایسه کنسول و پی سی خیلی سواله کلی هستش خرید یه کارت گرافیک خوب برای پی سی خودش از قیمته یه کنسول بیشتره مثلا شما اگر بخواین یه پی سی چند میلیونی رو با کنسول مقایسه کنین مثل این میمونه که مثلا یه خودرو با استاندارهای بالا رو با یه ماشین سوپر اسپورت مقایسه کنین مثلا یه بی ام و سال ۲۰۱۰ رو با یه بوگاتی مدل ۲۰۱۶ مقایسه می کنین. هر دو ماشین سواری خیلی خوب و بیش از حده انتظار به ما میدن که از سطح نیازهای ما بالاتره و با داشتن هر کدومشون احساس کمبود نمی کنیم ولی خرید یه بوگاتی گرون قیمت خیلی آینده نگرانه هستش و با اومدن نسل بعدی قیمت اون به شدت کاهش پیدا میکنه مثلا با اومدن چیپ های پاسگال انویدیا چیپ های مکس ول خیلی از نظر قیمتی افت کردن. و این ایرادی هست که میشه به پی سی و شرکت های تولید کننده ی چیپ گرفت که پول انسان رو به این شکل می بلعند.

ویرایش شده توسط amircartio
لینک به دیدگاه

اوه اوه اینجارو باش

عجب درگیری های مشتی صورت گرفته بین دوستان!!!!!!

سلام و خسته نباشید به همه بچه های گل انجمن

اقا یه چیز بگیم ختم کلام:

pc همه کارس اما کنسول یه کارو به نهایت توان انجام میده

ینی اینکه شما اگه بخوای راحت وبگردی کنی،فیلم ببینی،چت کنی،دانلود کنی،و... مجبوری صد درصد pc بخری اما اگر واست یه گیم با سرعت روون و نرخ 60 فریم یا حداقل 30 فریم مهمه بهتره که بری سراغ کنسول چون واسه گرفتن همون نرخ فریم توی pc سه یا چار برابرش باید هزینه کنی تا بتونی همون فریم رو توی pc بگیری

به علاوه کنسول ها نیازی به آپگرید ندارن و در نتیجه اگه هرروز یه قطعه جدید اومد تو بازار جیگرتون نمسوزه که ای کاش اینو داشتم که باش حال کنم و بازیارو بترکونم!!!!!!!!!!

کنسول کنسوله!!!!! همونه که بوده و خواهد بود

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Exlord گفته است :

3 - اصلا قابل مقایسه نیستن وقتی که در مقابل هر عنوان اختصاصی کنسول 100 ها عنوان اختصاصی برای PC وجود داره. ولی سوال اصلی اینکه شما چند ساعت با این اختصاصی ها بازی کردین ؟ یعنی چند ساعت شما رو سرگرم کردن ؟
من از زمانی که League of Legends بیرون اومد دارم بازیش میکنم. یعنی بیش از چندین سال. من از زمان Closed Beta بازی Star Conflict رو دارم بازی میکنم یعنی بیش از چندین سال. شما اصلا میدونی Eve Online چیه ؟ اصلا با World Of Warcraft آشنایی دارین ؟  شما خودتون کاملا دارین تعصبی جلو میرین.

4 - خیلی فرق داری بازی که اولش پولیه بعد FTP میشه. اونم به مدت محدود.

7 - اینو حرفی ندارم . من معمولا موقع نصب ویندوز همه این مخلفات رو یکجا نصب میکنم به هر حال هر گلی یه خاری داره

8 - 100% اینجوریه. من کنسول رو رایگان هم بدن میزارمش رو طاقچه برای نمایش

ولی جدای از اینا من چون کارم با PC هست و PC گیمینگم هم توی دفتره کارمه ، یعنی توی خونه چیزی ندارم و اینجا  با PC هم کار میکنم و هم بازی xD برای همین خیلی راحتتر روی PC سرمایه گذاری میکنم. ولی اگه پولشو داشته باشم هم PS4 میگیرم و هم XBOX ONE صرفا فقط به خاطر یک سری اختصاصی ها و بعضی بازیا که خیلی بد به PC پورت شدن و دوست دارم که بازیشون کنم. ولی اولویتم همچنان با PC هستش.

یعنی شما میگی انحصاری پی سی بهتره ؟ قیامت شده من خبر ندارم ؟شما eve رو با لست مقایسه میکنید ؟ خودتون خندتون نمیگیره ؟ الان چند نفر میدونند eve چیه و چند نفر میدونند لست چیه ؟ لست رو از هر شخصی بپرسید چیزی جز شاهکار تحویلتون نمیده . انحصاری درست حسابی اسم بیارید نه این جور بازیایی که از هر 1000 گیمر 1 نفر بازی میکنه. مثلا لیگ او لجند در برابر گاد او وار . چی بگم والا . تعصبی ترین پی سی گیمر ها هم میدونند انحصاری ها بهترین هستند . این که دیکه بحثی درش نیست

ویرایش شده توسط MamadMedusa
لینک به دیدگاه

درود .

به نظرم شخصی که میخواد واقعاً از کیفیت تصویر بازی لذت ببره بهتره بره سراغ پی سی ، به عنوان کسی که قبلاً از کنسول استفاده می کردم و در حال حاظر از pc استفاده می کنم عرض می کنم .

درضمن  کنسول گیم جمع و جور تره و دردسر های پی سی  را نداره ،  علاوه بر اینکه بسیاری از عناوین انحصاری کنسول برای مثال پلی استیشن  3 و 4 برای pc عرضه نشدند . اما اخیراً شاهد هستیم که انحصاری های xbox one برای کامپیوتر های شخصی در حال عرضه شدن هستند .

در کل اگر شخصی پول داشته باشه بهتره هر دو را بخره ( هم کنسول و هم pc برای گیم ) اما اگر قرار باشه کمتر هزینه کنید و یک وسیله جمع و جور داشته باشید و از عناوین اختصاصی جذاب لذت ببرید استفاده از کنسول منطقی تره اگرم دوست دارید در رزولوشن های بالا با کیفیت مناسب بازی کنید pc بهترین انتخاب هستش .

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، GForce گفته است :

1- همه چیز هم فریم نیست و رو 30فریم هم میشه بازی کرد. مولتی همین آنچارتد 60 فریم اجرا میشه. درسته گرافیکش پایین تره اما با 1200 نباید انتظار بیش از این داشت.

2- بله بازی های انحصاری پی سی هم خوب هستند اما به هیچ وجه نمیتونن به پای شاهکارهای ناتی داگ برسند. باید بازی کنید که بفهمید!

برای استریم بازی های ps3 باید نزدیک 400 هزینه کنید تا فقط بتونید 720p 30fps بازی کنید! خوب چه کاریه با کمی هزینه ی بیشتر میشه ps3 گرفت!

7- بازی های کرکی پی سی معمولا مشکلات نصب داشتند و این رو نمیشه انکار کرد. در کنسول هم هیچ احتمال بن شدنی نیست مگه این که کسی اکانت رو اشتباه وارد کنه که احتمالش خیلی کمه چون کار فوق العاده آسونیه!

2- هیچ گونه احتمال بنی وجود نداره و بن شدن فقط مربوط به افراد بسیار ناشیه!

3- ایکس وان بله اما پی اس4 میتونه بازی ها رو 1080p اجرا کنه. علت 900p بودن برخی از بازی ها هم نرخ فریم 60 اون هاست.

1- بله با پی سی میتونید بازی های 4k 144fps با بالاترین تنظیمات اجرا کنید اما هزینه ی بسیار بالایی میطلبه در صورتی که کنسول 1200 بیشتر قیمت نداره!

2- کانتراسترایک انحصاری پی سی نیست و بر روی کنسول های نسل پیش هم بازیکن داره!

بازیکن زیاد داشتن دلیل بر خوب بودن بازی نیست. کانتراسترایک روی ضعیف ترین سیستم ها اجرا میشه که یکی از دلایل بازیکن های زیادشه. همچنین حالت اعتیادآوری داره. بازی Clash Of Clans  اعتیادآوره اما وقتی با بازی های دیگه مقایسه میشه چیزی برای گفتن نداره. در صورتی که بیشتر از هر بازی دیگه بازیکن داره و پولسازه!

9- کسی که کار دیگه ای جز گیم و کارهای روزمره داره اصلا این دو تا رو با هم مقایسه نمیکنه.

در مورد لپتاپ هم در بالا توضیح دادم.

فیلم برداری بدون افت فریم که تو پی سی ندیدیم اگه شما بلدی به ما هم یاد بده.

بارها گفتم با اکانت های ترکیبی میشه هر بازی کنسول رو با قیمتی حدود 10 تومن تهیه کرد و از قابلیت آنلاین هم بهره مند شد! بر خلاف پی سی که بازی های کرکی جدید آنلاین ندارند.

1- نسل جدید کنسول ها تقریبا هر 6 سال یک بار رونمایی میشه پس نیازی به ارتقا تا 6 سال نداره. هزینه ی پی سی ای که بتونه 6سال بازی های نسل رو به طور کامل پشتیبانی کنه به شدت بالاست.

2- انتظار دارید با 1200 بشه کنسولی با قدرت تایتان پاسکال گرفت؟

3- باز برمیگرده به هزینه ی پایین کنسول.

4- پس PS VR چیه؟

5- PS4 Pro - Xbox one S

7- به تعداد بازی نیست به ارزش بازی های انحصاریه!

9- نداریم؟

10- نه ولی PSN و PS Store Flash Sales داریم.

11- با اکانت هر بازی رو 10تومن تهیه میکنیم. به کرک هم نیاز نداریم با همون 10تومن میتونیم آنلاین بازی کنیم. در صورتی که با بازی کرکی آنلاین نمیشه زد.

12- The Last Of Us خودش به چندین بازی پی سی می ارزه.

تو پی اس4 میشه وسط بازی با دکمه ی PS به محیط کنسول برگشت که قابلیتی مشابه Alt + Tab پی سی هست.

پلاس یک ساله رو به تنهایی میفروشن 10تومن. که در برابر هزینه های بالای پی سی هیچه!

راجع به بازی های کنسول هم که توضیح دادم.

2- اگه اینجوری بود که شما میگفتی همه میرفتن پی سی میگرفتن. پی سی دو تومنی فقط در حد پی اس 4ـه.

کسی نگفت انتظار بیشتری میره

صحبت سر اینه که توانایی کنسول همین قدره

اصلا قبول ندارم که بازی های ناتی داگ از اختصاصی های pc بهتره .

به طور کلی هم نمیشه به راحتی با هم مقایسشون کرد اختصاصی های pc اکثرا سبک استراتژیکی هستند که هیج ربطی به کارهای بزرک ناتی داگ ندارن .

ps4 هم نمی تونه همه بازی ها رو روی فول اچ دی اجرا کنه . برای اجرای بازی رو فول اچ دی یا باید گرافیک بازی رو کم کنن یا فریم رو بیارن روی 30 . وقتی یک pc گیمر صحبت فول اچ دی میکنه یعنی فول اچ دی + 60 فریم !!!

ps vr فعلا یک جوک بی مزه به حساب میاد . تا زمانی که نسخه جدید ps بیاد

که متاسفانه در هر دو کنسول ها شکست می خورن .

یه نکته مهم

درسته که کنسول ها اختصاصی دارن اما گرافیک و کیفیت واقعی اکثر بازی های مولتی پلتفورم توی pc دیده میشه . این یعنی در برابر داشتن هر بازی اختصاصی چندید بازی رو باید با گرافیک کمتر اجرا کنید !!

اونی که شما بهش میگید رایز اف تامب رایدر برای ما نسخه دمو حساب میشه !!!

کانتر به کل ps3 و ps4 می ارزه

چه فایده ؟؟؟ موس و کیبرد رو برای بازی کردن میخوایم نه برای محیط کنسول !!!

در 29 دقیقه قبل، моджтаба گفته است :

الان فقط به دلیل عمر بازی کانتر و یا دوتا برتر حساب میشن؟؟؟(واقعا یکی دونستن عمر بازی با برتر بودن رو نمیدونم چی در نظر بگیرم)
خخخخخ یعنی تو عمرت عنوان هایی مثل heavy rain و  the last of us رو ندیدی این حرف رو میزنی!
درضمن یه سر برو هورایزن زیرو داوون رو ببین تا متوجه بشی که ایا گرافیکی در حد داره یا نه!
درضمن بحث کرایسیس رو از این بازیها جدا کن چون حتی با بهترین سیستم ها هم نمیشه کرایسیس ۳ رو تو حد اکثر جزئیات با رزولوشن های بالا و فریم ریت های منطقی اجرا کرد(محض اطلاع باید بگم تو تست شخصی دوره ارائه کرایسیس ۲ نتونستم نسخه وارحد که از نسل قبلی کرای انجین استفاده میکرد  رو با ۲ عدد رادئون اچ دی ۵۸۹۰ تو رزولوشن ۴K (ترکیب ۳ تا مونیتور ۱۰۸۰) با فریم های مناسب اجرا کنم حالا چه برسه به کرایسیس ۳)

واقعا میخواید گرافیک بازی های pc رو با کنسول مقایسه کنید ؟؟؟

قدرت کارت گرافیک کنسول ها به زحمت به اندازه نصف قدرت به 280x هستش که کارت میان رده 3 نسل پیش به حساب میاد !!!

بفرمایید : عکس از محیط بازی کرایسیس 3 در pc

http://parsiwallpaper.com/1395/02/16/crysis-3-best-resolution/

برای مقایسه بهتر من یه عکس در ابعاد فول اچ دی از بازی Horizon Zero Dawn  رو دانلود کردم و ابعادش رو با برنامه به 8000x3333 تغییر دادم تا از نظر ابعاد با عکسی که آدرسش رو گذاشتم هم اندازه بشه بعد از هر کدوم قطعه ای به ابعاد 1200 در 1000 رو جدا کردم . نتیجه شده 2 عکس زیر

1200x1000.jpg

1200x1000 2.jpg

دیگه فکر نکنم حرفی باقی بمونه !!!!

ضمن این که بازی کرایسیس اصلا یه بازی به روز نیست فعلا به عکس های ویتچر 3  و چندتا بازی بزرگ دیگه دسترسی ندارم وگرنه از اون هم براتون عکس میاوردم که ببینید !!!

اما در مورد کانتر

100 البته تعداد طرفدار و مدت عمر یک بازی نشانه موفقیت اون بازی هستش .

مگه غیر اینه که اگر بازی بدرد نخور باشه طرفدار کمی پیدا می کنه و خیلی زود فراموش میشه ؟؟؟

کانتر نماد بازی های شوتر هستش . درسته که گرافیک بالایی نداره اما گیم پلی بسیار بسیار خوبش تمام کمبود هاش رو برطرف کرده .

الان بازی های محبوب p2 و ps3 کجان ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

کسی نگفت انتظار بیشتری میره

صحبت سر اینه که توانایی کنسول همین قدره

اصلا قبول ندارم که بازی های ناتی داگ از اختصاصی های pc بهتره .

به طور کلی هم نمیشه به راحتی با هم مقایسشون کرد اختصاصی های pc اکثرا سبک استراتژیکی هستند که هیج ربطی به کارهای بزرک ناتی داگ ندارن .

ps4 هم نمی تونه همه بازی ها رو روی فول اچ دی اجرا کنه . برای اجرای بازی رو فول اچ دی یا باید گرافیک بازی رو کم کنن یا فریم رو بیارن روی 30 . وقتی یک pc گیمر صحبت فول اچ دی میکنه یعنی فول اچ دی + 60 فریم !!!

ps vr فعلا یک جوک بی مزه به حساب میاد . تا زمانی که نسخه جدید ps بیاد

که متاسفانه در هر دو کنسول ها شکست می خورن .

یه نکته مهم

درسته که کنسول ها اختصاصی دارن اما گرافیک و کیفیت واقعی اکثر بازی های مولتی پلتفورم توی pc دیده میشه . این یعنی در برابر داشتن هر بازی اختصاصی چندید بازی رو باید با گرافیک کمتر اجرا کنید !!

اونی که شما بهش میگید رایز اف تامب رایدر برای ما نسخه دمو حساب میشه !!!

کانتر به کل ps3 و ps4 می ارزه

چه فایده ؟؟؟ موس و کیبرد رو برای بازی کردن میخوایم نه برای محیط کنسول !!!

واقعا میخواید گرافیک بازی های pc رو با کنسول مقایسه کنید ؟؟؟

قدرت کارت گرافیک کنسول ها به زحمت به اندازه نصف قدرت به 280x هستش که کارت میان رده 3 نسل پیش به حساب میاد !!!

بفرمایید : عکس از محیط بازی کرایسیس 3 در pc

http://parsiwallpaper.com/1395/02/16/crysis-3-best-resolution/

برای مقایسه بهتر من یه عکس در ابعاد فول اچ دی از بازی Horizon Zero Dawn  رو دانلود کردم و ابعادش رو با برنامه به 8000x3333 تغییر دادم تا از نظر ابعاد با عکسی که آدرسش رو گذاشتم هم اندازه بشه بعد از هر کدوم قطعه ای به ابعاد 1200 در 1000 رو جدا کردم . نتیجه شده 2 عکس زیر

1200x1000.jpg

1200x1000 2.jpg

دیگه فکر نکنم حرفی باقی بمونه !!!!

ضمن این که بازی کرایسیس اصلا یه بازی به روز نیست فعلا به عکس های ویتچر 3  و چندتا بازی بزرگ دیگه دسترسی ندارم وگرنه از اون هم براتون عکس میاوردم که ببینید !!!

اما در مورد کانتر

100 البته تعداد طرفدار و مدت عمر یک بازی نشانه موفقیت اون بازی هستش .

مگه غیر اینه که اگر بازی بدرد نخور باشه طرفدار کمی پیدا می کنه و خیلی زود فراموش میشه ؟؟؟

کانتر نماد بازی های شوتر هستش . درسته که گرافیک بالایی نداره اما گیم پلی بسیار بسیار خوبش تمام کمبود هاش رو برطرف کرده .

الان بازی های محبوب p2 و ps3 کجان ؟؟؟

دوست عزیز جک اون تصویر کرایسیس هست که فرستادین!
حتی اینقدر درک ندارید که بفهمید اون یه تصویر رندر شده هست(والپیپری که برای سیستم ساخته شده) و تصویر اجرایی بازی نیست! 

جالبه شما از اینده هم خبر دارید که میدونید روی جفت کنسول ها VR شکست میخوره!

جالبه چطور ۱۴۴۰p بازی اساینز رو اصلا در نظر نمیگیرید!(تازه این روی PS4 بود نه PS4 pro)

کانتر به هیچی نمی ارزه!(چون شما خوشت میاد دلیل نمیشه که خوب باشه و همه خوششون بیاد)(نصف دلیل بازی کردن کانتر هم اینه که میری گیم‌نت طرف ازت میپرسه کانتر میخوای بزنی یا چیز دیگه توهم میگی همون کانتر خوبه)

اینم برای شما:

ازسایت رسمی سونی
Q: What resolutions does PS4 Pro support?
On 4K TVs, games are capable of running at up to 4K (3840 x 2160 pixels, also known as “2160p”) resolution. On HDTVs, games will run at 1080p.

محض اطلاع باید بگم که پردازنده گرافیکی PS4pro با 480X برابری میکنه(http://www.pcgamesn.com/amd/pc-vs-ps4-pro)(البته کامل برابر نیست و کمی ضعیف تره)(حالا بازم به نظرباقی دوستان با یه PC ۲ تومنی میشه به این حد از پردازش رسید؟)

لینک برای مقایسه بین تصورات شما و واقعیت:(۴۷۰ رو هم اضافه گذاشتم چون میگن اون معادل بهتری از ۴۸۰ برای PS4pro هست)

http://www.videocardbenchmark.net/compare.php?cmp[]=3466&cmp[]=3533&cmp[]=3558

درمورد عکس هم میخواید مثال بزنید همون عکس هورایزن رو توی PC و PS مقایسه کنید!

روزگار به کام

ویرایش شده توسط моджтаба
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان. من هم  pc دارم هم ps4. اگر بخوایم مقایسه کنیم هر کدوم نقاط قوت خودشونو دارن شاید بزرگترین مزیت کنسول نسبت به pc این باشه که کنسول چندین سال دستخوش تغییر نمیشه و شما نیاز به هزینه های گزاف برای ارتقا ندارید اما pc بسیار پر هزینه است (مثلا من فقط 2 هفته پیش 3 میلیون پول گرافیک دادم) اما خوب معلومه امکان نداره شما بتونی کیفیت پردازنده ی گرافیکی کنسول رو مثلا با pc مقایسه کنی. اگر کسی دنبال کیفیت بالای گرافیکی هست باید بره دنبال pc اما اگر یه وسیله بازی با کیفیت متوسط می خواد که چندین سال ساپورتش کنه بره دنبال کنسول. یه بحث دیگه هست که یه نفر از دسته کنسول خوشش نمیاد یا برعکس یه نفر از موس و کیبورد متنفره. یه جنبه دیگه می تونه این باشه که کنسول مثلا یه عنوانی مثل uncharted رو داره یا بازی انلاین destiny که واقعا در نوع خودشون بی نظیرن پس شاید بتونیم اینو بگیم اگر یه  نفر مشکلی با موس و کیبورد و دسته نداره و می تونه با کیفیت متوسط گرافیکی کنسول کنار بیاد بهتره که هر دو رو داشته باشه تا بتونه بهترین عنوان های بازی را تجربه کنه. 

لینک به دیدگاه

درود دوستان ضمن تشکر از شما دوستان

من خودم به شخصه pc دارم و به شخصه با توجه به نیازم pc رو ترجیه میدم 

با pc علاوه بر بازی میشه کار های بسیار مختلفی انجام داد کارهای خیلی بیشتری نبست به کنسول اما اگر کسی فقط نیازش به سرگرمی و بازی باشه کنسول به نظر من بهتره چون پول یک کنسول نسل هشتم به طور میانگی تقربیا یک میلیون پونصد هست اما اگه شما بخواین با همین پول یک pc بگیرین فقط جنبه کارش به درد شما میخوره چون با این پول نمیشه یک کامپیوتر شخصی با قدرت یک کنسول خرید و فقط کارهایی معمولی رو میشه باش انجام دادو اصلا از بازی های روز و حتی کمی قدیمیتر پشتیبانی نمیکنن  از طرف دیگه کنسول ها تقربیا قابل حمل هستن مثل لپتاپ و حتنی بازی های انحصاری هم رو میشه یکی از نقاط قوتشون دونست اما اگر شما پول یک سیستم حرفه ای رو داشته باشین بازی کردن با اون خیلی لذتش بیشتر از بازی با کنسول هست حتی کامپیوتر های شخصی رو میشه مادسازی کرد و بنا بر سلیقه  مادسازیشون کرد با تشکر و ارزوی موفقیت

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، GForce گفته است :

خب ما داریم فقط در مورد گیم بحث میکنیم درسته؟!

با ۲ میلیون و نیم میشه سیستم در حد ps4 pro با پرفورمنس بهتر میشه جم کرد

نه اصلا در حد استیم نیست :)

لینک به دیدگاه

سلام 

به نظر من هر گلی بوی خودشو داره 

از یه طرف کنسول رو خیلی راحت میشه هرجا خواستی ببری و بازیهاشو تقریبا با یه نرخ فریم تقریبا ثابت بازی کرد ولی از طرف دیگه پی سی هم دنیای خودشو داره و همین که نمی دونی توی فلان بازی چقد میشه فریم گرفت و هر بازی چالش خودشو داره و همین باعث کلی هیجان میشه در نتیجه قابلیت ارتقاء پی سی یه طرف و دوما با پی سی همه جور کاری میشه انجام داد و فقط به گیم منتهی نمیشه ولی در ازای اون هم باید بهای بیشتری بپردازیم و بعد از اون یکسری مشکلات هم به خاطر باگهای بازیها داره ولی بهرحال من خودم به شخصه با تمام اینایی که گفتم بازهم پی سی رو به کنسول ترجیح میدم

با تشکر از آقای حسینی و دست اندرکاران سایت خوب لیون

لینک به دیدگاه

سازندگان کنسول‌ها چند وقتی هست که روی یک دور به اصطلاح باطل افتاده اند!

آنها تصور میکنند که برتری PC نسبت به کنسول‌ها به خاطر جلوهای گرافیکی، رزولوشن 4K و نرخ فریم بالاتر است!

اما اینگونه نیست! برتری رایانه‌های شخصی نسبت به کنسول‌ها به خاطر وجود فروشگاه قدرتمندی همچون استیم است!

استیم به هیچ وجه به فکر رقابت با کنسول‌ها نیست! فقط به بدست آوردن رضایت بازی‌بازان فکر میکند! و بازی‌باز فقط یک درخواست دارد؛ "بازی" ، چیزی که پلی‌استیشن و ایکس‌باکس در نسل هشتم آن‌را فراموش کرده اند.

نقل قول

سوال اساسی در رابطه با این ارتقای فنی نسل این جاست که آیا مخاطب بازی‌باز به گرافیک 4K و HDR نیاز دارد یا به بازی‌های زیاد و با کیفیت؟ آیا نیاز مخاطب در آن است که The Last of Us را دوباره و دوباره با گرافیک‌های بالاتر بازی کند و مدام با خبر انتشار Remasterهای آن مواجه شود؟ آیا نیاز مخاطب این است که بتواند قطعات کارت گرافیک و رم و هارد کنسول خود را از کنسول خارج کرده و جایگزین‌های قوی‌تری برای جایگذاری کند؟ آیا نیاز مخاطب این است که در کنفرانس‌ها به مشاهده تریلر از پیش رندر شده خدای جنگ بنشیند؟ و یا برای تریلر بازی جدید کوجیما جیغ و دست و هورا بکشد، آن هم در شرایطی که هنوز کوجیما پروداکشن انجین مناسبی برا توسعه بازی خود ندارد؟ خیر… مخاطب بازی‌باز به بازی نیاز دارد و این تنها چیزیست که تولیدکنندگان کنسول‌ها از آن غافل مانده و هیچ تلاشی برای جلب رضایت مخاطب ندارند.

از زاویه دیگری نیز میتوان به موضوع نگاه کرد! آیا میتوان یخچال را با کلمن آب مقایسه کرد!؟ ظاهرا که هر دو آب را خنک نگه میدارند! اما این کجا و آن کجا!

شما از یک رایانه شخصی میتوانید برای بازی کردن، موسیقی گوش دادن، ویدیو دیدن، وبگردی، برنامه نویسی، طراحی و و و .... استفاده کنید! اما با یک کنسول فقط میتوانید بازی کنید، نهایتا فیلم و موسیقی نیز روی آن ببینید و گوش دهید!

بطور خلاصه:

کنسول هرچه که میخواهد باشد، در نهایت، بازی‌های کنسول نیز با PC ساخته میشود!

برگرفته از مقاله شکست هر دو جبهه جنگ کنسول‌ها در نسل هشتم

ویرایش شده توسط MortezaKing
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MortezaKing گفته است :

سازندگان کنسول‌ها چند وقتی هست که روی یک دور به اصطلاح باطل افتاده اند!

آنها تصور میکنند که برتری PC نسبت به کنسول‌ها به خاطر جلوهای گرافیکی، رزولوشن 4K و نرخ فریم بالاتر است!

اما اینگونه نیست! برتری رایانه‌های شخصی نسبت به کنسول‌ها به خاطر وجود فروشگاه قدرتمندی همچون استیم است!

استیم به هیچ وجه به فکر رقابت با کنسول‌ها نیست! فقط به بدست آوردن رضایت بازی‌بازان فکر میکند! و بازی‌باز فقط یک درخواست دارد؛ "بازی" ، چیزی که پلی‌استیشن و ایکس‌باکس در نسل هشتم آن‌را فراموش کرده اند.

از زاویه دیگری نیز میتوان به موضوع نگاه کرد! آیا میتوان یخچال را با کلمن آب مقایسه کرد!؟ ظاهرا که هر دو آب را خنک نگه میدارند! اما این کجا و آن کجا!

شما از یک رایانه شخصی میتوانید برای بازی کردن، موسیقی گوش دادن، ویدیو دیدن، وبگردی، برنامه نویسی، طراحی و و و .... استفاده کنید! اما با یک کنسول فقط میتوانید بازی کنید، نهایتا با دردسرهای مختلف فیلم و موسیقی نیز روی آن ببینید و گوش دهید!

بطور خلاصه:

کنسول هرچه که میخواهد باشد، در نهایت، بازی‌های کنسول نیز با PC ساخته میشود!

برگرفته از مقاله شکست هر دو جبهه جنگ کنسول‌ها در نسل هشتم

عزیز کجا برای مشاهده فیلم و موسیقی روی کنسول مشکل داریم؟
نشون بدید و اطلاع بدید ما هم بفهمیم!
در مورد استیم کمابیش موافقم سیاست های خوبی رو اجرا میکنه مخصوصا تخفیف های فوق العاده ۹۸ درصدی!(من خیلی از بازیهامو اینجوری خریدم)

اما اینکه دوستان میگن بازیهای فری تو پلی فقط تو استیم هست در اشتباه هستند!
همن امروز نزدیک ۶ عنوان برای کنسول PS4 رایگان شد و میتونید از استور سونی بگیرید بازیها رو!(و در حظه با دانلود بخش کوچیکی به اجرای بازی بپردازید)

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، моджтаба گفته است :

دوست عزیز جک اون تصویر کرایسیس هست که فرستادین!
حتی اینقدر درک ندارید که بفهمید اون یه تصویر رندر شده هست(والپیپری که برای سیستم ساخته شده) و تصویر اجرایی بازی نیست! 

جالبه شما از اینده هم خبر دارید که میدونید روی جفت کنسول ها VR شکست میخوره!

جالبه چطور ۱۴۴۰p بازی اساینز رو اصلا در نظر نمیگیرید!(تازه این روی PS4 بود نه PS4 pro)

کانتر به هیچی نمی ارزه!(چون شما خوشت میاد دلیل نمیشه که خوب باشه و همه خوششون بیاد)(نصف دلیل بازی کردن کانتر هم اینه که میری گیم‌نت طرف ازت میپرسه کانتر میخوای بزنی یا چیز دیگه توهم میگی همون کانتر خوبه)

اینم برای شما:

ازسایت رسمی سونی
Q: What resolutions does PS4 Pro support?
On 4K TVs, games are capable of running at up to 4K (3840 x 2160 pixels, also known as “2160p”) resolution. On HDTVs, games will run at 1080p.

محض اطلاع باید بگم که پردازنده گرافیکی PS4pro با 480X برابری میکنه(http://www.pcgamesn.com/amd/pc-vs-ps4-pro)(البته کامل برابر نیست و کمی ضعیف تره)(حالا بازم به نظرباقی دوستان با یه PC ۲ تومنی میشه به این حد از پردازش رسید؟)

لینک برای مقایسه بین تصورات شما و واقعیت:(۴۷۰ رو هم اضافه گذاشتم چون میگن اون معادل بهتری از ۴۸۰ برای PS4pro هست)

http://www.videocardbenchmark.net/compare.php?cmp[]=3466&cmp[]=3533&cmp[]=3558

درمورد عکس هم میخواید مثال بزنید همون عکس هورایزن رو توی PC و PS مقایسه کنید!

روزگار به کام

دوست گرامی

بازی کراسیس 3 رو هک کردن و با رزولیشن 8k اجرا شد

اما موردی نیست

بفرمایید

http://parsiwallpaper.com/1395/02/16/crysis-3-4k/

عکس در رزولیشن 4k و داخل بازی

این هم مقایسه

1200x1000.jpg

1200 x 1000.jpg

1200x1000  2.jpg

اما در مورد vr

یکی از دلایل اصلی ارتقا کنسول ها ناتوانی این کنسول ها در ساپورت درست vr هستش .

تا نسل جدید نیادساپورت vr یه رویاست برای کنسول هاست

خوشحال هستید که یه بازی روی 1440 اجرا میشه ؟؟؟ حق دارید !

ولی برای ما pc گیمر ها یه چیز پیش پا افتادس !!!

اما در مورد مقایسه ps جدید با pc

pc vs ps4 neo.png

اولا تا عرضه این کنسول زمانی باید صرف بشه . تا اون موقع وگا هم اومده و اطمینان داشته باشید که قیمت تموم شده pc باز هم کاهش پیدا می کنه .

اما این دو سیستمی که مقایسه کردن عملا مثل هم نیستن به طور مثال مموری موجود در ps بین گرافیک و cpu مشترک هستش و فقط حدود 5.5 گیگ اون در دسترس بازی ساز هستش در حالی که در pc نه تنها هر کدوم جدا هستند بلکه هر 8 گیگ مموری گرافیک در دسترس بازی ساز قرار داره و دیگه این که سرعت مموری تاثیر بسیار جدی روی پرفورمنسش داره . به طور مثال 4 گیگ مموری کارت فیوری x به علت سرعت بیشتر از 6 گیگ مموری کارت 980ti بهتره و پرفورمنس بیشتری ارائه میده ،  به زودی کارتهای وگا با مموری های پرسرعت hbm2 به بازار میان .

cpu های zen و kaby lake در سال 2017 میان و معادلات رو عوض می کنن . مقایسه ps که هنوز نیومده با قطعاتی که توی بازار هستند خیلی خیلی نادرسته !!!

وقتی که من میگم قدرت گرافیک نسل کنونی کنسول ها نصف قدرت گرافیک 280x هستش منظورم کنسول های فعلی هست نه نسخه های جدید که شما مقایسه می کنید .

اما در مورد مقایسه یه بازی در pc و کنسول

اگر قرار باشه به صرف یک بازی برتری کنسول یا pc مشخص بشه میشه با مقایسه گرافیک pes17 برتری کنسول رو اثبات کرد .

از اونجایی که شما کانتر رو بازی نمی دونید خیلی طبیعیه که طرفدار کنسولها باشید بنده دیگه با شما حرفی ندارم و این پست آخر من در جواب شماست .

لینک به دیدگاه

به چهار دلیل میتونم به راحتی بگم که pc بسیار کاربردی تر و بهتر از کنسول برای گیمینگ هست...
با pc میتوانیم سیستم خود را آپگرید کنیم و نسبت به نیاز های خود آن را شخصی سازی کنیم و همچنین آن را به روز نگه داریم اما کنسول به ما فقط یه محصول با یه محیط سخت افزاری بسته میدهد که ما توانایی بروز رسانی و ارتقا آن را نداریم.
همچنین به طور کلی گیمینگ نیازمند تمرکز زیادی در روند بازی است و این تمرکز مرز بین پیروز یا شکست ما در مسابقات آنلاین است و به طور کل استفاده از کیبورد و موس تمرکز بیشتری نسبت به دسته به ما میدهد.

همچنین در کنسول ها نمیتوانیم بازی را با نرخ فریم بسیار عالی انجام دهیم و از کیفیت اصلی نسل امروز یعنی 4k بهره مند شویم اما در pc گیمینگ با کارت گرافیک هایی ضعیفتر از پرچمدار ها نیز میتوانیم به کیفیت بهتری نسبت به کنسول بهره مند شویم.

وآخرین دلیل برای این موضوع این است که ما میتوانیم  قطعات pc خود را اورکلاک کنیم و از نهایت قدرت آن ها در بازی ها بهره مند شویم.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

دوست گرامی

بازی کراسیس 3 رو هک کردن و با رزولیشن 8k اجرا شد

اما موردی نیست

بفرمایید

http://parsiwallpaper.com/1395/02/16/crysis-3-4k/

عکس در رزولیشن 4k و داخل بازی(بر اساس عکس خودتون میگم دقت کنید چه فریم ریتی گرفته! من خودم این بازیو با تایتان تونستم 4K تعداد فریم مناسب بگیرمو البته دقت کنید اینجا هنوز صحنه به قول خودتون شلوغ نشده)(من قبلا هم بهتون گفتم کرایسیس رو بذارید کنار چون هیچ سیستمی نمیتونه به حد اکثر توان این بازی برسه شاید بشه با پردازنده های اورکلاک شده و مادربرد گیگا گیمینگ اولترا و ۲۵۶ گیگ رم به حد اکثر قدرت این بازی رسید)

این هم مقایسه

1200x1000.jpg

1200 x 1000.jpg

1200x1000  2.jpg

اما در مورد vr

یکی از دلایل اصلی ارتقا کنسول ها ناتوانی این کنسول ها در ساپورت درست vr هستش .

تا نسل جدید نیادساپورت vr یه رویاست برای کنسول هاست

خوشحال هستید که یه بازی روی 1440 اجرا میشه ؟؟؟ حق دارید !

ولی برای ما pc گیمر ها یه چیز پیش پا افتادس !!!

اما در مورد مقایسه ps جدید با pc

pc vs ps4 neo.png

اولا تا عرضه این کنسول زمانی باید صرف بشه . تا اون موقع وگا هم اومده و اطمینان داشته باشید که قیمت تموم شده pc باز هم کاهش پیدا می کنه .

اما این دو سیستمی که مقایسه کردن عملا مثل هم نیستن به طور مثال مموری موجود در ps بین گرافیک و cpu مشترک هستش و فقط حدود 5.5 گیگ اون در دسترس بازی ساز هستش در حالی که در pc نه تنها هر کدوم جدا هستند بلکه هر 8 گیگ مموری گرافیک در دسترس بازی ساز قرار داره و دیگه این که سرعت مموری تاثیر بسیار جدی روی پرفورمنسش داره . به طور مثال 4 گیگ مموری کارت فیوری x به علت سرعت بیشتر از 6 گیگ مموری کارت 980ti بهتره و پرفورمنس بیشتری ارائه میده ،  به زودی کارتهای وگا با مموری های پرسرعت hbm2 به بازار میان .

cpu های zen و kaby lake در سال 2017 میان و معادلات رو عوض می کنن . مقایسه ps که هنوز نیومده با قطعاتی که توی بازار هستند خیلی خیلی نادرسته !!!

وقتی که من میگم قدرت گرافیک نسل کنونی کنسول ها نصف قدرت گرافیک 280x هستش منظورم کنسول های فعلی هست نه نسخه های جدید که شما مقایسه می کنید .

اما در مورد مقایسه یه بازی در pc و کنسول

اگر قرار باشه به صرف یک بازی برتری کنسول یا pc مشخص بشه میشه با مقایسه گرافیک pes17 برتری کنسول رو اثبات کرد .

از اونجایی که شما کانتر رو بازی نمی دونید خیلی طبیعیه که طرفدار کنسولها باشید بنده دیگه با شما حرفی ندارم و این پست آخر من در جواب شماست .

من طرفدار کنسول نیستم!(مشخصه که اصلا پستهای قبلی منو نخوندید)(و متاسف هستم که اینقدر سطحی نگر هستید و مدعی هستید چون من از یک بازی خوشم نمیاد پس طرفدار کنسول هستم این اوج کوته بینی یک نفر رو میرسونه)
باید بگم این شما هستید که متعصب PC هستید!(کاملا مشخصه)
خوشحال نیستم ۱۴۴۰p اجرا میشه!(فقط خواستم بگم اونجوری هم که بزرگ نمایی میکنید کنسول ها ضعیف نیستن)

اولا ۵٫۵ گیگ حافظه نه حدود ۶٫۴ گیگ(تو اپدیت اخر سونی این اتفاق افنتاده) مورد بعدی اگه میدونستید فقط چقدر داده در ثانیه تو PS4 معمولی استریم میشه هیچ وقت حرف از سرعت بالای مموری کارت ۴۸۰ نمیزدید!

زن و کبی لیک سال ۲۰۱۷ میان(یعنی مشخص نیست یک چهارم اول سال و یا دوم و یا سوم ویا چهارمش) در نتیجه ادعا کردن اینکه اونها الان معادلات رو بهم میزنن درست نیست در حالی که PS4pro حدود یک ماه دیگه منتشر میشه!

چطور شما میتونید با قطعات نسل های اینده PC مقایسه کنید ولی من نمیتونم با نسل بعدی کنسول مقایسه کنم؟؟؟

من مدعی نشدم صرف برتری یک بازی کنسول بهتره بلکه این شما هستید که کل زمان مدعی شدید به خاطر کانتر(یک بازی) PC بهتر از کنسول هست!

به امید ان روزی که تعصب کور کورانه چشم های ما را کور نکند و بتوانیم حقایق را ببینیم!

روزگار به کام!

ویرایش شده توسط моджтаба
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

مدت ها بود که توی تاپیک های مشاوره خیلی به چشمم می خورد که افراد میپرسیدن :

(من موندم پی سی بگیرم یا کنسول))

((به نظر شما پی سی ارتقا بدم یا کنسول؟؟))

و خیلی سوالا و حرفای دیگه راجب این که پی سی بهتره با کنسول

بالاخره امروز عزمم رو جزم (!!) کردم تا یه مقاله ای برای دوستان بنویسم که بتونن به راحتی انتخال خودشون رو بکنن

با ما همراه باشید J

خب

به تریب ملاک ها رو برای خرید میگم و هر کدوم رو توضیح میدم

اولین و به نظر من مهمترین ملاک برای خرید هر چیزی در هر جایی بودجه هست

مبلغی که برای دستگاهتون (حالا پی سی یا کنسول) یکی از تعیین کننده ترین ملاک ها برای خرید شماست

من بودجه رو در سه شرایط بررسی می کنم:

الف-1 الی 2 میلیون تومن:

برای افرادی که همچین بودجه ای رو کنار گداشتن حالت های مختلفی هست

بعضی سیستم معمولی دارن و می تونن با این هزینه ارتقا بدن سیستمشون رو و از بازی لذت ببرن

مثال :

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=61795#entry764063

خب تو این حالت به نظر من منطقی ترین کار ارتقا سیستم هست که در مورد این دوستمون اول ارتقا گرافیک و بعد هم خرید اس اس دی

اما بعضا افراد سیستم ندارن و نداشتن و با توجه به این بودجه نمی خوان هم که داشته باشن!! :دی

در این حالت خرید کنسول بیشتر پیشنهاد میشه

با توجه به قیمتشون:

http://www.digikala.com/Product/DKP-108634/Sony-Playstation-4-Region-2-CUH-1216A-500GB-Game-Console/کنسول-بازي-سوني-مدل-Playstation-4-کد-CUH-1216A-ريجن-2-ظرفيت-500-گيگابايت

http://www.digikala.com/Product/DKP-142988/Microsoft-Xbox-One-1TB-Game-Console/کنسول-بازي-مايکروسافت-مدل-Xbox-One-ظرفيت-1-ترابايت

البته بازی های کنسول خیلی گرونن ها !

ولی بازم من با توجه به بودجه و نداشتن سیستم کنسول پیشنهاد میدم

قیمت بعضی بازی ها :

http://www.digikala.com/Product/DKP-146228/Doom-PS4-Game/بازي-Doom-مخصوص-PS4

http://www.digikala.com/Product/DKP-146207/Doom-Xbox-One-Game/بازي-Doom-مخصوص-Xbox-One

ب-بودجه حدود 2 الی 4 میلیون تومن !

بنده به شخصه در این بودجه پی سی رو ترجیح میدم

با این بودجه میشه سیستمی کاملا مناسب برای برای وضوح فول اچ دی جمع کرد

مثال:

]

رم ها رو در نظر نگرفتم و کیبرد و موس هم همینطور

هر چند می تونید قطعات رو هر جور که می خوتید بردارید و از هر برندی (فن برند خاصی نیستم)

اما به نظرم این سیستم منطقی به نظر میرسه

کنسول هم میشه با این بودجه خرید + 20 تا بازی ولی چه قایده که برای 21 امین بازی باید 200 تومن دیگه هزینه کنی!!!!!!!

ج-بودجه 4 تومن به بالا!!!

تو این رنج بودجه طرف بهتره هر چی عشقشه بگیره ولی بازم من هر چقدر بودجه داشته باشم پی سی رو ترجیح میدم

خب

مورد دومی که برای خرید بررسی می کنیم عمر و مدت استفاده دستگاهمون هست

در این موضوع پی سی بدون شک بهترین انتخاب برای شماست

یعنی اگر دنبال دستگاهی با عمر بالا و طولانی هستید بهترین انتخاب پی سی هست

مثال: خودم رو مثال میزنم

من سال 1388 بود که هم زمان هم پلی استیشن 2 خریدم و هم پی سی

مشخصات سیستمم این بود:

Gigabyte P41t-u3d+intel e5700+2gb ddr3+1tb h.d.d+gt 430

اون زمان پلی استیشن 2 خیلیی خیلی رو بورس بود و معروف شده بود (حداقل تو شهر ما)

من حدود 4 ماه پیش سیستمم رو فروختم به قیمت 340 هزار تومن

این در حالیه که هنوز هم سیستمم کار می کرد و میشد ازش به عنوان کار های روزمره استفاده کرد

ولی پلی استیشن من بعد از حدود 2 الی 3 سال دیگه کاربرد چندانی برام نداشت

فقط وقتی داییم میومد خونمون با هم فوتبال بازی می کردیم !!!!!

الان هم که این پلی استیشن ما رو نهایتا 100 تومن بخرن با دو تا دستش که همین قدر هم نمی خرن(فروشیه !!!)

این مثال کلی رو  زدم برای اینکه نشون بدم عمر پی سی به مراتب بیشتره از کنسول!

ملاک بعدی که برای انتخاب دستگاه در نظر میگیرم و خیلی هم مهمه سلیق خود کاربر هست !

منظورم رو واضح تر میگم با یه مثال:

من یکی از دوستانم حدود 2 ماه پیش می خواست یه کنسول بخره

هر چی بهش گفته پی سی منطقی تره گف نه من کنسول می خوام

دلیلش هم برام منطقی بود

میگف من دوس دارم جلوی تلویزیون دراز بکشم با یه دسته بازی کنم

میگف من از کیبرد و موس بدم میاد

همچنین در اخر برای قانع کردن من میگف : من اصلا بلد نیستم با پی سی کار کنم!!!! K

حرفاش هم منطقی بود و به این نتیجه رسیدم که سلیقه کاربر خیلی مهمه

خیلی از افراد دوست دارن که تجربه کینکت و دسته رو داشته باشن و خیلی ها هم از کار با کیبرد و موس لذت بیشتری میبرن

به هر حال تو این بخش حق با خریداره و هر چی خودش بگه !!!

ما هیچ کاره ایم !! دی:

ملاک بعدی محدودیت هایی هست که با خرید هر دستگاهی برای شما به وجود میاد

اولین محدودیت بزرگ پی سی که من خودم خیلی از این محدودیتش شاکی شدم جدیدا !! اینه که حمل اون از جایی به جای دیگه واقعا ازیت می کنه و میشه تقریبا قابلیت جا به جاییش خیلی کمه و از این لحاظ به مکان محدوده !!

و اما از سوی دیگه هم کنسول ها به تعداد زیادی محدودیت دارن !!!!

اولین و بزررررگترین محدودیتی که با خرید کنسول برای شما به وجود میاد محدود شدن به زمان هست (که توضیح دادم)

بعد از اون چیزی که واقعا منطقی نیست برام اینه که کلمه ای به اسم ارتقا برای کنسول وجود نداره !!

در حالی که پی سی ...

محدودیت بعدی که مطرح میشه برای کنسول کاربری تک بعدی اون هاست

به بیان واضح تر (_!_) شما فقط باید با اون دستگاهت بازی کنی K

چیزی به اسم اورکلاک نداریم دیگه !!!

وبگردی ، رایت کردن ،اورکلاک کردن ، نرم افزار های مهندسی ، نقشه کشی ، مقاله نوشتن و .... و هزار تا چیز دیگه که با پی سی میشه انجامشون داد دیگه برای کنسول معنی نداره!!!

البته میشه باهاشون شکسته بسته یه کارایی دیگه هم به جز گیم کرد!

مثلا من با اون پلی استیشن 2 که عرض کردم اهنگ گوش میدادم K!!

در کنار همه این محدودیت ها باید عرض کنیم که کنسول جا به میشه

و در کنار اون کار باهاش چندان سخت نیست

به هر شکل خریدار در این بخش تصمیم گیرندس

شاید کسی کارش فقط گیم باشه (که بازم پی سی خوبه هااا!!)

ولی به هر شکل در بحث محدودیت من پی سی رو از کنسول بالاتر و بهتر می دونم

چند تا نکته:

1-(تا جایی که من میدونم)کنسول ها بازی ها رو با یه فریم تعیین شده نمایش میدن و در ضمن توی رزولیشن 4کا دیگه معلوم نیس چه اتفاقی قراره بیفته...

2-کنسول ها معمولا بعد از اینکه نسل جدیدشون میاد دیگه برای نسل قدیمی تر بازی های چندان خوب و به روزی عرضه نمیشه(هر چند الان برای ایم پلی استیشن 2 ما هر سال داره فوتبال فیفا و .. میاد!) ولی این موضوع برای پی سی صادق نیست

3-بازی های معروفی مثل دوتا2 و کانتر گو !!!(گلوبال افنسیو !!!!!!!!!) و خیلی از بازی های انلاین (و بعضا افلاین) پرطرفدار دیگه که دیگه نام نمیبرم برای کنسول عرضه نمیشن

(((حالا مثلا قک کن برای کنسول دوتا 2 بدن بیرون!! چه جوری پلی بدیم واقعا ؟!؟!؟)))

البته راستش کنسول ها هم بعضی بازی های اختصاصی دارن ولی من بازی های پی سی رو ترجیح میدم 3>

4-من خودم بار ها و بار ها یه هارد 1 ترا بایت دادم به دوستم و پر از بازی تحویلش گرفتم ، تازه هیچ پولی هم بهش ندادم! حالا شما برو 10 تا بازی ، فقط ده تا برای کنسول بخر !!! حتی فکرشم سخته برام برای هر بازی 200 پول بدم !!!

5-دوستون دارم J

و نقاط مثبت و منفی هر کدوم:

کنسول : نکات مثبت

گیم پلی لذت بخش همراه با دسته و کینکت و ...

بازی های اختصاصی خاص!!!_!!!

قیمت خود دستگاه (بدون بازی) از پی سی مناسب تر به نظر میرسه

حمل و نقل ! و جابه جایی کنسول از پی سی به مراتب راحت تره

کار باهاش نسبت به پی سی راحت تره و نیار به تخصص نداره به اون صورت

برای بعضی بازی ها از پی سی بهتره (فوتبال نمونه بارزشه !)

پی سی : نکات مثبت

باز هم گیم پلی لذت بخش و روح امیز ! همراه با کیبرد و موس های متنوع

بازی های خاصی که بسیار پرطرفدارن و برای کنسول موجود نیستن(نمونه بارزش دوتاو کانتر)

قابلیت ارتقا و تعویض هر قطعه ای ازش

محدودیت زمانی در اون بسیار کمه

خیلی کار هایی که با کنسول نمیشه انجام داد با پی سی میشه انجام داد،خیلی کارا ....

برای بعضی بازی ها از کنسول بهتره و لذت بخش تره (سبک شوتینگ)

نویسنده:علی جهانبانی فر

ویرایش شده توسط MiG.MiG...!
لینک به دیدگاه

بحثی که هیچ وقت پایان نداره میشه گفت این موضوعه

PC و کنسول اصلا قابل مقایسه نیستند خیلی ساده منظورمو میگم :

یکی این که کنسول فقط برای بازیه ولی PC از بازی فراتر هست

دوم هم این که شما یک کنسول داری با یه سری قطعات مشخص ولی PC قطعات بسیار زیادی براش تولید میشه که کلا تمام کنسول ها در برابرش هیچ هستند!

ولی من اگه هر وقت بخوام برای بازی هزینه و وقت بزارم (((((((((((((PC))))))))))) رو انتخاب میکنم حتی اگه فریم پایین تری بگیرم

لینک به دیدگاه

به نام حضرت دوست و با سلام پیشاپیش به برندگان محترم تبریک میگم (قرعه کشی طوری باشه که یه نفر بازنده داشته باشه اون من هستم )

درسته که به نظر دوستمون شخصیه و سلیقهای اما 

هر چیزی رو برای کاری ساخته اند

مزایای کامپیوتر بر همگان 

واضحه اما به نظر بنده بازی با کنسول نسل قدیم منظورمه یه چیزه دیگه بود ولی الانه 

با سیستم موافقم ولی خوب کنسول همچنان یه برتری بزرگ داره اونم عدم نیاز به ارتقا هست ولی کامپیوتر خونگی گیمینگ ارتقا ازم داره که سیاست سازندههای سخت افزار هست 

کنسول یه حال دیگهای داره 

از جنبه فنی مشخصا کامپیوتر خیلی خیل از کنسول سر تره و کنسول بعد از چند سال کلا باید انداختش دور و نوشو خرید ولی کامپیوتر خیر 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

نکته جالب اینه که، طرفداران PC، قابلیت ارتقاء رو یک حُسن میدونن

و طرفداران کنسول‌ها، قابل ارتقاء نبودن کنسول‌ها رو یک حُسن میدونن

لینک به دیدگاه

برای کسی که خیلی کم و تفننی بازی میکنی کنسول بهتره! چون نیاز نیست هه ی سخت افزار عوض کنه ... در عوض کیفیت کمتری بازی میکنه ولی راضی میمونه...

پی سی هم برای کسایی که واقعا میخوان با کیفیت خوب بازی کنند پیشنهاد میکنم و موس و کیبورد هم چیز دیگس!

اینم نظر من مختصر مفید -_-

لینک به دیدگاه

درود

از آنجایی که اسم کنسول در کنار pc اومده باید در زمینه گیم و رفع نیاز هایِ گیمری کاربرانش مقایسه بشود.

سه نکته فرعی

-یک:

اکثرا دوستان شرایطی رو مورد بحث قرار میدهند که مربوط به بعد از خرید هست و خروجی  دو پلتفرم  رایانه شخصی و کنسول  و تجربه دارندگانشون رو مقایسه می کنند و با اثبات اون پلتفرم برتر رو نشون میدهند.,ولی:

خب اگر نگاهی به قبل از خرید بی اندازیم می بینیم ،افراد زیادی دوست دارند آخرین بازی و کلا بازی های روز رو تجربه کنند . ولی تعداد قابل توجهی از این افراد آگاهی و تجربه کافی در زمینه سخت افزار و بستن یک سیستم مناسب رو ندارند. به همین این خاطر  انتخاب راحت تر و مطمئن تر رو  در خرید کنسول می بینند.

-دو:

موضوع مربوط به مرزها و محدودیت ها برای کنسول، قدیمی و برای همه جا افتاده شده . ولی:

همزمان چیزی که سازنده ها رو مجبور به تواناتر شدن، میکنه محدودیت سخت افزاری کنسول بازی هست.

شاید یک جورهایی برخی از پیشرفت ها و بهینه سازی ها و امکانات و... که برای حفظ و افزایش سطح کیفیت درنسخه کنسول هست، به نفع تکنیک به روز و جدیدتر در pc هم باشه ( چون مسلما محدودیت ها در pc برای سازنده کاهش خواهد یافت)

( قابلیت عکس گرفتن از محیط بازی و شخصی سازی اونها در کنسول بازی)

سه:D(شوخی یا جنبه فان قضیه):

امروزه  انتظار 100 سال تجربه بیشتر از سن و سالمون رو ازما دارند.و این یعنی:

چنانچه شما پای کنسولتون نشسته اید و از بازی های انحصاری لذت می برید همزمان باید پسوند های بچه، بیکار بی عار و...امثالهم رو پذیرا باشید.ولی:

برعکس میتونید پای یک pc بنشینید و هیچ کدوم از این حرف ها رو نشنوید ، بلکه شاید القاب چه پسر رشیدی چه مهندسی در این روزگار پرورانده شده و...امثالهم.

نظر کلی بنده:

افراد "گیمر" کم نیستند و هر کسی با توجه با میزان بودجه و سطح انتظاراتش، انتخابش رو بین دو پلتفرم برای تجربه بازی های روز، نهایی میکند پس نمیشه انتخاب قاطعانه ایی داد.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...