رفتن به مطلب

*** " مباحثه 1 " کنسول یا PC ؟ چرا ؟ ***

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، Exlord گفته است :

قبول اصلا این 5 تا بازی که PS4 ای ها دست گذاشتن روشون (xbox ای ها صداشون در نمیاد اصلا) شاهکار دنیای هنر و گیم و ... هستند و بهتر از اینا بازی وجود نداره .

حالا 2 تا سوال دارم :

1 - چند ساعت با این بازی ها بازی کردین و سرگرم شدین ؟؟؟؟

2 - آیا شما صرفا به خاطر همین 5 تا بازی PS4 خریدین ؟؟؟؟

سوال 1 که مشخصه ما بازی میکنیم که سرگرم بشیم. مهم اینکه نهایت استفاده رو بکنیم  از  این پولی که بابت دستگاه و بازی میدیم .

اگه جوابتون برای سوال دوم "بله" هست فقط یک دلیل میتونه داشته باشه : "پول اضافی داشتین".

یک سوال دیگه شما با چند تا از بازی های اختصاصی PC بازی کردین که فکر میکنین در زمینه ی انحصاری ها  در برابر کنسول حرفی واسه گفتن نداره ؟؟؟

این بازی های شاهکار هنریتون کلا چقدر فروش داشتن و چند نفر و چند ساعت  باهاشون سرگرم شدن ؟؟؟

من تو پست قبلیم یه آماری دادم. شما هم لطف کنین یه آماری بدین تا ما هم آگاه بشیم در این باره .

دوست عزیز شما سوال مطرح کردین خودتون هم جواب دادین این ایراد اول

دوم اینکه شاید شما وقت کافی واسه جستجو داشتین ولی متاسفانه بنده این وقت رو نداشتم و ندارم پس اگر وقت کردین یه نگاهی به جوایزی که بازی the last of us گرفته هم بندازین احتمالا با یه جستجوی ساده تو اینترنت به نتیجه می رسین

این بازی هایی که من ازش اسم بردم تنها تعداد کمی از بازی های انحصاری PS4 هستن باقی بازی ها هم به جز انحصاری ها تو باقی پلتفرم ها مشترک هستن پس کسی که کنسول میخره میتونه همه ی بازی های مشترک و هم بازی های انحصاری رو بازی کنه.

در ضمن شما که فن پی سی هستین با قیمت 1200 یه سیستم نو به بنده پیشنهاد بدین که بازی در حد Uncharted 4 رو با فریم ریت 60 اجرا کنه بدونه افت فریم خیلی ازتون ممنون می شم.

در آخر هم نظرتون رو جلب میکنم به امتیاز بازی ها و پلت فرم ها

http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/all/filtered

http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/year/all/filtered

تو لینک زیر لطفا به امتیازی که سایت معتبر Gamespot به بازی Uncharted 4 داده دقت کنید. می تونید تصور کنید که امتیاز 10 از 10 گرفتن یک بازی از سایتی مثل Gamespot چه معنایی داره!

http://www.gamespot.com/ps4/games/

ویرایش شده توسط amircartio
لینک به دیدگاه

• ارسال 380
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

سلام خدمت آقای حسینی و بقیه اساتید محترم 

من بدون تردید pc انتخاب میکنم . 

چون با کامپیوتر تقریبا میشه همه کاری کرد  اما با کنسول فقط میشه بازی اجرا کرد. 

قابلیت  انعطاف پذیری سیستم در مقابل کنسول خیلی خیلی بالاتر و حتی قویتر هم هست . 

کاری ندارم که بازیهای خاصی هستن که برای کنسولها ساخته میشن اما اجرای راحت و قیمت ارزان بازیهای کامپیوتر مزیتش هست . 

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، amircartio گفته است :

دوم اینکه شاید شما وقت کافی واسه جستجو داشتین ولی متاسفانه بنده این وقت رو نداشتم و ندارم پس اگر وقت کردین یه نگاهی به جوایزی که بازی the last of us گرفته هم بندازین احتمالا با یه جستجوی ساده تو اینترنت به نتیجه می رسین

این بازی هایی که من ازش اسم بردم تنها تعداد کمی از بازی های انحصاری PS4 هستن باقی بازی ها هم به جز انحصاری ها تو باقی پلتفرم ها مشترک هستن پس کسی که کنسول میخره میتونه همه ی بازی های مشترک و هم بازی های انحصاری رو بازی کنه.

در ضمن شما که فن پی سی هستین با قیمت 1200 یه سیستم نو به بنده پیشنهاد بدین که بازی در حد Uncharted 4 رو با فریم ریت 60 اجرا کنه بدونه افت فریم خیلی ازتون ممنون می شم.

تو لینک زیر لطفا به امتیازی که سایت معتبر Gamespot به بازی Uncharted 4 داده دقت کنید. می تونید تصور کنید که امتیاز 10 از 10 گرفتن یک بازی از سایتی مثل Gamespot چه معنایی داره!

درسته که بعضی از بازی ها انحصاری هستن ولی در آینده ای نه چندان دور میشه بازی های هر دو کنسول شرکت سونی و ماکروسافت رو بر روی ویندوز اجرا کرد.

لینک به دیدگاه

سلام.

به نظرم، PC بهتر باشه؛ چون فکر کنم کنسول فقط مخصوص بازیه، در حالی که با داشتن PC، هم کامپیوتر داری، هم کنسول.

البته من، بی سوادی بیش نیستم! ^_^

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amircartio گفته است :

من متوجه نمی شم دوستانی که راجع به انحصاری بحث میکنن آخه کجا میتونن لنگه بازی های زیر و امثال اونها رو پیدا کنن من خودم پی سی حرفه ای دارم کنسول هم دارم به نظرم کسایی که این حرف رو میزنن نمیتونه حرفشون منطقی باشه... پی سی مزیت های زیادی داره نسبت به کنسول و در زمینه ی انحصاری ها واقعا به نظرم در برابر کنسول حرفی واسه گفتن نداره. کجای پی سی می تونید تجربه ی بازی های انحصاری شاهکار کنسول رو داشته باشین. خوده بازی God of  War به تنهایی دلیلی برای خرید کنسول هست بازی های استثنایی استاد دیوید کیج هم که جای خود دارد. لطفا یکم منطقی به قضیه نگاه کنیم و فن بازی در نیاریم. یا بازی مثل Uncharted 4 رو کجا با پی سی میشه تجربه کرد. به نظرم که گیمری که این بازی رو انجام نداده باشه واقعا اوج لذت گیم رو نتونسته درک کنه. این بازی فوق العاده نیست که شاهکاره واقعا. اگر می خوایم رو مزیت های پی سی بحثی کنیم بهتره راجع به سایر مزیت های اون حرف بزنیم و نه انحصاری هاش.

the last of us

, heavy rain,

beyond to souls,

God of War,

until down

یک بازی رو از جهات مختلف میشه بررسی کرد

مثلا :

سبک بازی

گرافیک

گرافیک هنری

داستان

نو آوری

ماندگاری

سرگرم کنندگی

و....

بازی هایی که مثال زدید در برابر عناوین شاخص pc در بعضی از موارد کم میارن که روشن ترینشون گرافیک هستش

در طول عمر و تعداد طرفدار و و مسائلی از این دست هیچ کدوم انگشت کوچیکه بازی های شاخص pc نمیشن .

به طور مثال

شما کدوم یکی از این بازی ها رو بیشتر از 100 ساعت بازی کردید ؟؟؟

چه تعداد رو بیشتر از 1000 ساعت ؟؟؟

از حدود 10 سال پیش تا الان من کاتر بازی می کردم . هنوز سیر نشدم . زمانی که هنوز ps3 وجود نداشت .

فقط طول مدتی که آنلاین بازی کردم از 100 ساعت میگذره و طول مدتی که شبکه کردیم و توی دانشگاه و گیم نت و خونه و مغازه بازی کردیم از 1000 ساعت میگذره .

خدا میدونه که من چند ساعت کانتر رو تک نفره بازی کردم .

دلیلش فکر می کنید چیه ؟؟؟ جز اینه که بازی کانتر بی نظیره ؟؟؟

بازی های مثل سری cod اومدن رو رفتن اما کانتر همیشه بود .

بازی های کنسول هرچی که باشن یه بار مصرف هستند جز معدودی که شاید برای بار دوم و سوم هم بشه بازیشون کرد .

جنس بازی هایی مثل کانرتر ، دوتا ، wow و بازی هایی از این دست با انحصاری های قوطی کنسول ها متفاوته .

این ها بازی هایی هستند که آدم باهاشون زندگی می کنه .

بازی های دیگه به زحمت یه خاطره کوچیک میشن اما این بازی ها نه .

همه انحصاری های قوطی کنسول ها فدای مپ inferno و dust2 .

خلاص

لینک به دیدگاه

به نظر بنده pc بهتره چون که فقط به یک کار ختم نمیشه و انواع کارها رو میشه باهاش کرد و همچنین که به نظر بنده بازی pc لذت بخش تر از کنسوله البته کنسولم مزایای خودش رو دارم ولی بازم مزایا pc نسبت به کنسول بیشتره 

لینک به دیدگاه

کلا مطرح کردن این موضوع اشتباه محض است

و دلیل آن کاملا واضح می باشد pc کاربرد ها فراوانی دارد که کنسول هیچ حرفی مقابل آن ندارد

فرض بگیرم قصد ما بازی و گیمینگ است

کمی دقت کنید می بینید که کنسول شما رو محدود میکنه و قابل ارتقا نیست از طرفی هر سال باید نگران آمدن نسخه جدید تر باشید

در صورتی که شما با خرید یک pc قابل قبول سال های بسیاری رو میتوانید با خیال راحت به استفاده به پردازید

البته این نظر شخصی منه و لطفا اشتباه برداشت نکنید

لینک به دیدگاه

شما باید با دیدن این عکس دیگه به PC ایمان بیارید و تاپیک رو قفل کنید.

یا ایها الذین آمنوا پی سی ﴿١  همچین کیفیتی رو میتونید با PC تجربه کنید B|

V3Pp3OV.jpg

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

شما باید با دیدن این عکس دیگه به PC ایمان بیارید و تاپیک رو قفل کنید.

یا ایها الذین آمنوا پی سی ﴿١  همچین کیفیتی رو میتونید با PC تجربه کنید B|

V3Pp3OV.jpg

photo_2016-10-02_00-03-16.jpgjust pc

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

یک بازی رو از جهات مختلف میشه بررسی کرد

مثلا :

سبک بازی

گرافیک

گرافیک هنری

داستان

نو آوری

ماندگاری

سرگرم کنندگی

و....

بازی هایی که مثال زدید در برابر عناوین شاخص pc در بعضی از موارد کم میارن که روشن ترینشون گرافیک هستش

در طول عمر و تعداد طرفدار و و مسائلی از این دست هیچ کدوم انگشت کوچیکه بازی های شاخص pc نمیشن .

به طور مثال

شما کدوم یکی از این بازی ها رو بیشتر از 100 ساعت بازی کردید ؟؟؟

چه تعداد رو بیشتر از 1000 ساعت ؟؟؟

از حدود 10 سال پیش تا الان من کاتر بازی می کردم . هنوز سیر نشدم . زمانی که هنوز ps3 وجود نداشت .

فقط طول مدتی که آنلاین بازی کردم از 100 ساعت میگذره و طول مدتی که شبکه کردیم و توی دانشگاه و گیم نت و خونه و مغازه بازی کردیم از 1000 ساعت میگذره .

خدا میدونه که من چند ساعت کانتر رو تک نفره بازی کردم .

دلیلش فکر می کنید چیه ؟؟؟ جز اینه که بازی کانتر بی نظیره ؟؟؟

بازی های مثل سری cod اومدن رو رفتن اما کانتر همیشه بود .

بازی های کنسول هرچی که باشن یه بار مصرف هستند جز معدودی که شاید برای بار دوم و سوم هم بشه بازیشون کرد .

جنس بازی هایی مثل کانرتر ، دوتا ، wow و بازی هایی از این دست با انحصاری های قوطی کنسول ها متفاوته .

این ها بازی هایی هستند که آدم باهاشون زندگی می کنه .

بازی های دیگه به زحمت یه خاطره کوچیک میشن اما این بازی ها نه .

همه انحصاری های قوطی کنسول ها فدای مپ inferno و dust2 .

خلاص

همون طور که گفتید بازی رو از جهات مختلفی میشه بررسی کرد.

سرگرم کنندگی یکی از اون هاست. این که کانتراسترایک بتونه 10000ساعت سرگرم کننده باشه دلیلی بر بهتر بودنش نیست. اگه این طور بود الان Clash Of Clans بهترین بازی محسوب میشد!

مطمئنا حسی که بازی هایی  The Last Of Us به گیمر منتقل میکرد رو هیچ بازی دیگه ای منتقل نمیکرد. در صورتی که شاید کل گیم پلی بازی به 20 ساعت نرسه میتونه با اندازه ی 2000 ساعت کانتراسترایک لذت بخش باشه. و هنوز هم کلی بازیکن آنلاین داره. جدا از این بازی ای هست که تقریبا هر کسی خوشش میاد. در صورتی که کانتراسترایک اینطور نیست!

ویرایش شده توسط GForce
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، GForce گفته است :

سرگرم کنندگی یکی از اون هاست. این که کانتراسترایک بتونه 10000ساعت سرگرم کننده باشه دلیلی بر بهتر بودنش نیست. اگه این طور بود الان Clash Of Clans بهترین بازی محسوب میشد!

مطمئنا حسی که بازی هایی  The Last Of Us به گیمر منتقل میکرد رو هیچ بازی دیگه ای منتقل نمیکرد. در صورتی که شاید کل گیم پلی بازی به 20 ساعت نرسه میتونه با اندازه ی 2000 ساعت کانتراسترایک لذت بخش باشه. و هنوز هم کلی بازیکن آنلاین داره. جدا از این بازی ای هست که تقریبا هر کسی خوشش میاد. در صورتی که کانتراسترایک اینطور نیست!

اینکه کانتر پلیر زیاد داره و خیلی ساله جزو پر فروش ترین هاست اینه که آدم هرچی بیشتر بازی کنه بازیش بهتر میشه.

من خودم از half life تا cs go تنها بازی هایی بودن که 80% زمان بازیه من رو گرفتن.

بازی هایی که استوری دارن رو خود من شخصا خیلی وقته دیگه بازی نمیکنم! دلیلش هم اینه که تقریبا 90% استوری ها یکی شده.

یعنی کلا شما تو بازی فقط یک مسیر رو باید طی کنی و تو مسیر یه سری بات بکشی تا استوری تموم بشه.

اما کانتر هر بازی واسه خودش یک استوری خاص داره!

از بقیه پلیر های تیم تا پلیر های تیم روبرو هر کدوم واسه خودشون داستانی هستن xD

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amircartio گفته است :

half life 1,2 

crysis 1

همین دو تا بازی در جواب شما کافیه 

مورد دوم کامپیوتر نبود نه پی اس 4 بود ن ایکس باکس وان

اونقدری که رو کنسول بازیها رو بهینه میکنن رو کامپیوتر بهینه کنن یه سیستم 1تومنی انچارتد 4 که هیچ انچارتد 10 رو 120 فریم میده رو 4 کی 

چون نمیان و اجازه ندارن از طرف انویدیا و ای ام دی اینکار رو کنن این وضع پیش میاد 

در ضمن شاهکار هالف لایف 1 و2 تا زمانی که تکنلوژی باقی است خواهد ماند و صنعت گیمینگ تمام و کمال مدیون هالف لایف و قبل از اون 

دوم هست که واقعا دوم 1و2 شاهکار دست نیافتنی بازیهاست 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، GForce گفته است :

حسی که هالف لایف منتقل میکنه بهترین حسی بود که تو عمرم تو تمام این بازیا تجربه کردم هر دو شمارش بازیی نداریم که به گرد هالف لایف برسه 

والو خدا نکنه بازی بزنه که اگر بزنه و انحصاری بزنه و روش فقط بخوره هالف لایف کنسول خاطره میشه 

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/09, 01:47:41، aligamer گفته است :

GTA5 2016-08-29 10-54-04-682.jpgGTA5 2016-08-29 10-56-02-309.jpgاینم دو نمونه تصویر  تنظیمات گرافیکی very high از gta v توسط خودم گرفته شده .

بله اینکه کنسول فقط مخصوصه بازیه ولی وقتی یه کامپیوتر خوب داری همه چیز داری البته از نظر جزئیات گرافیکی بین بازی های کنسول های نسل جدید و پی سی اختلاف فاحشی وجود نداره که به چشم بیاد شاید شما اون بازی رو رو کنسول های نسل قبل دیدین که قابل مقایسه با پی سی نیستن ولی خب واسه کسی که تنها بخواد گیم انجام بده داشتن کنسول مزیتی که داره اینه که شما دیگه دغدغه ای از بابته فریم ریت تو بازی ها نداری ولی تو پی سی بعضی بازی ها که پورت میشن مثل کوانتوم بریک چون خوب بهینه نمیشن با خفن ترین سیستم ها هم افت فریم داریم و این ممکنه یکم آزار دهنده باشه. در ضمن عکس هایی که گذاشتی دمت گرم خیلی با گرافیکت حال کردم من یدونه gtx 690 دارم که خیلی دوسش دارم تنها ایرادشون اینه که با دمای بالا کار میکنن ولی تو اجرا کم نمیاره

لینک به دیدگاه

من متوجه نمیشم اگر ملاک خوب بودن یه بازی اینه که ۱۰۰۰ ساعت بازیش کنی پس بازی انگری بردز و کلش شاخترین بازی های دنیا هستن دوستان فن بازی رو بذارید کنار شما تو هیچ کجا نمی تونید انحصاری های ps4 رو گیر بیارین.خدایی خیلی شاخن. ناتی داگ کاراش به کل بازی های دنیای گیم می ارزههههههه

لینک به دیدگاه

همینجوری داشتم میگشتم اینو تو reddit دیدم درباره The last of US :

نقل قول

It's a decent game, but I was fine with watching the "cutscenes" as a movie on YouTube.

I'm usually doing it with games that I can't be bothered to play, like AC Syndicate. God, that game was awful in both performance and gameplay aspects - so I just watched it. I know how it ended so it satisfied my curiosity, and I was also glad that I didn't waste about 40 hours of my life, because that ending was an absolute joke.

So yeah, after watching the Last Of Us, it was a decent game - but nothing I'm going to obsess about "to play" because the gameplay was not something revolutionary.

بازی های از این قبیل که کنسولیا دارن خودشون رو میکشن که اینا شاهکار این نسل از بشریت هستن، و تا 2000 ساعت توی ذهنمون میمونن، فقط یک چیز دارن اونم داستانشونه والا نه گرافیکه بالایی دارن و نه game play اشون چیزه محصر به فردیه. پس به جای اینکه این همه پول بدیم یه کنسول بخریم برای همچین بازیایی که فقط یک بار میشه بازیشون کرد، بهتره بریم تو youtube تو یکی 2 ساعت داستانشونو تماشا کنیم و بعدش هیچی دیگه همین بریم سراغ گیم بعدی .

لینک به دیدگاه

بازی های انحصاری PS3 رو هم خیلی راحت میتونین با این برنامه رو PC اجرا کنین.

https://esxemulator.com/

من خودم FFX-2 رو رو PC بازی کردم.

و البته اینا هم هستن :D

http://ps4emulator.org/

http://ps4emulator.info/

http://www.ps4-emulator.com/

http://xbox1emulator.org/

ویرایش شده توسط Exlord
لینک به دیدگاه

درسته بازی برای کنسول بیشتر هست و راحت میشه تهیه کرد ولی من به شخصه با پی سی راحترم  ولذت بیشتر از بازی میبرم مخصوصا وقتی از سیستم و گرافیکم کار میکشم و با تنظیمات بیشتر جواب میده میخوام فقط سیستمو نگاه کنم  و قربون صدقه سیستم برم  یه چی بگم باور نمیکنید من  حتی  فوتبال pes رو با کیبرد بازی میکنم در حد تیم ملی و اطرافیان که گیمیر هستن مخصوصا گیمر فوتبالن همشون کف میکنن از بازیم چون با کیبرد همه ی فنون  رو روشون اجرا میکنم البته اینم بگم چشام کور شده تا به اینجا رسیدم:D 

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه لیونی های عزیز

من pc رو انتخاب می کنم چون:

1- کاربرد: در کنسولها کاربرد فقط براساس بازی تعریف می شه ولی در pcها دست کاربر باز هست و علاوه برا استفاده بعنوان یک کنسول بازی می تواند برای پیشبرد دیگر اهدافش استفاده کنه.

2- قدرت خرید: با توجه به جیب می تونید یک pc رو خریداری کرده و هر وقت دسته شما باز بشه می تونید اونرو آپگرید کنید ولی در کنسولها این امر تقریباً محاله و برای ارتقا می بایست کنسول قبلی رو بفروشید و جدیدشو بخرید.

3- حرف دل خودم: وقتی پشت pc بشینم کسی بهم گیر نمی ده چون نمی دونه دارم بازی می کنم یا تحقیق یا کار اما از اون ساعتی که پشت کنسول بشینی هر کی از راه می رسه یه تیکه ای بارت می کنه، مثلاً خرس گنده رو ببین همسن و سالاش دارند با بچه هاشون بازی کنه اون نشسته پشت آتاری

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Exlord گفته است :

همینجوری داشتم میگشتم اینو تو reddit دیدم درباره The last of US :

بازی های از این قبیل که کنسولیا دارن خودشون رو میکشن که اینا شاهکار این نسل از بشریت هستن، و تا 2000 ساعت توی ذهنمون میمونن، فقط یک چیز دارن اونم داستانشونه والا نه گرافیکه بالایی دارن و نه game play اشون چیزه محصر به فردیه. پس به جای اینکه این همه پول بدیم یه کنسول بخریم برای همچین بازیایی که فقط یک بار میشه بازیشون کرد، بهتره بریم تو youtube تو یکی 2 ساعت داستانشونو تماشا کنیم و بعدش هیچی دیگه همین بریم سراغ گیم بعدی .

داستان یکی از عامل های شاهکار بودن این بازیه. گرافیک بالای بازی بر روی کنسول ها، ویژگی ها و گیم پلی منحصر به فرد، مولتی سرگرم کننده و عالی و... از دیگر ویژگی های دیگه ی این بازی بودن. فقط کسانی که این بازی رو انجام دادن میتونن به عظمت اون پی ببرند.

در 4 ساعت قبل، Exlord گفته است :

بازی های انحصاری PS3 رو هم خیلی راحت میتونین با این برنامه رو PC اجرا کنین.

https://esxemulator.com/

من خودم FFX-2 رو رو PC بازی کردم.

و البته اینا هم هستن :D

http://ps4emulator.org/

http://ps4emulator.info/

http://www.ps4-emulator.com/

http://xbox1emulator.org/

واقعا فکر میکنید به همین راحتیه؟ به نظرتون اگه روی Emulatorها اجرا میشد پی سی گیمر ها میرفتن برای تجربه ی انحصاری ها کنسول بخرن؟ سونی میومد با PS Now بازی های PS3 رو برای پی سی استریم کنه؟

با یه سرچ ساده متوجه میشید خیلی از بازی ها از جمله The Last Of Us روی هیچ یک از این Emulatorها اجرا نمیشن. حتی میتونید خودتون تست کنید.

لینک به دیدگاه

سلام بنظر من کنسول

خوب به همون دلیلی که هر وسیله ای رو برای کاری ساختن

البته با کامپیوتر هم میشه بازی کرد

همونطوری که ...

میشه  از ماشین حسابش استفاده کرد به جای ماشین حساب

میشه باهاش فیلم دید به جای  ویدیو پلیر

میشه کتاب مجازی خوند به جای کتاب واقعی

میشه موسیقی گوش کرد به جای موزیک پلیر 

و...

کامپیوتر پایه ای برای ساختن  تقریبا همه چیزه در دنیای آینده !

اما کامپیوترها تخصصی میشن مثل وسایلی که گفتم

ارادتمند اسلامی

ویرایش شده توسط A_M_D
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول از همه باید مشخص کرد سیستم High end هست یا Low End !

برای همین بهتره بودجه درنظر گرفته بشه ! اگه بودجه فرد زیر 2 میلیون تومن هست و این بودجه رو نمیتونه افزایش بده حتی در ماه های اینده در اولین قدم باید کنسول بگیره 

اما اگه بودجه فرد 2 میلیون هست ولی ایشون کارمند هست و حقوق میگیره میتونه یک سیستم ببنده اما نه یک سیستم Low End که پولش دور ریخته بشه باید یک High End ببنده و تقریبا چندبرابر اون هزینه ای که میخواد بازی برای کنسول بگیره رو خرج سخت افزار بکنه بنظر من این کار درست و خوبیه خورد خورد یک سیستم High End میبنده

اما میرسیم به اینکه بودجه بالای 2 میلیون باشه و فرد قابلیت خرید سیستم از 4-5 میلیون به بالا رو داشته باشه 

خب اگه الویت اول زندگیش بازی هست بدون شک یک سیستم های اند خیلی بهش حال میده و زندگی میکنه باهاش 

اما اگه الویت های دیگه داره میتونه کنسول بگیره 

البته مقایسه که من کردم مخالف نظر خودم هست من خودم موافق این هستم هم پی سی داشته باشی و هم کنسول پی اس 4 و هم ایکس باکس وان 

هرکدوم لذت خودشونو دارند . بازی کردن تو پی سی یک حسی داره ولی داخل کنسول کاملا متفاوت تر هست مخصوصا تو بازی هایی که موس یا کیبورد سختی بازی رو بیشتر میکنه 

بعضی از بازی ها فقط حال میدن داخل کنسول بازی بشن و بعضی از بازی ها اصلا روی کنسول حال نمیدن 

منظورم این نیست بازی رو با گیمپد بازی کنی یا کیبورد نه ! منظورم چیز دیگه ای هست ...

روی پی سی هم میشه گیمپد وصل کرد ولی داخل کنسول شما یک تجربه انتگریتد داری متاسفانه نمیتونم و نمیدونم چطور باید توضیح بدم حس رو نمیشه توضیح داد

ولی روی پیسی شما احساس باز بودن میکنی راحتی و از بازی های متونع لذت میبری اما روی پی سی شما احساس انتگریدت بودن نمیکنی حالا بغیر از استیم بازی هایی که روی استیم نیستن شما نمیتونی منو داشته باشی

مثلا یکی از دلایلی که کنسول رو میپسندم منو های زیبا هست و دو دلیل هم که پیسی رو میپسندم قدرت چندبرابر و هارد بیشتر و عملا نامحدود بودن هست

داخل کنسول گرافیک و سی پیو و فریم ریت و و و و ... محدود هست اما اگه سیستم های اند باشید نامحدود میشید

کنسول ها هارد محدودی دارن و نمیشه بهشون هارد اضافه کرد ولی روی پیسی شما چندین هارد با ظرفیت مختلف میتونید وصل کنید

دراخر هم بگم اگه هم کنسول داشته باشم و هم پی سی همیشه بازی ارجینال برای جفتش تهیه میکنم چون با این کار فرهنگ و تربیت خودمو نشون میدم کاری اصلا به هیچی ندارم فقط شخصیت خودمو نشون میدم 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، GForce گفته است :

این که کانتر میتونه 100 ها ساعت آدم رو سرگرم کنه دلیل بر برتری بی چون چرای کانتر در سرگرم کنندگی هستش !!!

من گفتم بازی از جهات مختلفی بررسی میشه . برای برتری 100 در 100 یک بازی به دیگری باید توی همه زمینه ها از بازی رقیبش بهتر باشه و همون طور که میدونید در زمینه سرگرم کنندگی هیچ کدوم از بازی های قوطی کنسول به گرد پای بازی های pc نمیرسن

برتری بازی های pc در زمینه گرافیک هم که اظهر من الشمس هستش

در زمینه طول عمر هم که کاملا واضحه برد با کدوم گروهه . عمر بازی های pc از عمر یک نسل کنسول بیشتره . ps4 سومین نسل از کنسول هاست که به پایان راه نزدیک میشه اما کانتر هنوز میتازه و طرفدار داره .

در زمینه ساپورت وسیله های جانبی هم کنسول ها هیچ حرفی برای گفتن ندارن از ساپورت موس و کیبرد که بدون شک بهترین وسیله برای بازی های شوتر هستند تا ساپورت کارتهای صدا مختلف و ...

در زمینه مود سازی هم که کنسول های کامل تسلیم هستند .

همچنین pc قابلیت این رو داره که از تمام فناوری ها همون روز اول استفاده کنه در حالی که در بسیاری از موارد استفاده از یک فناوری جدید در کنسول ها تا اومدن نسل بعدیشون طول میکشه . توی pc شما میتوند هر زمان که خواستید دست به تغییر بزنید و یک گام به جلو بردارید . میتونید همیشه در اوج باشید . میتونید از جدید ترین دست آورد ها استفاده کنید میتونید در لحظه باشید و بلا فاصله به روز بشید .

همه این موراد در نهایت موجب میشه که pc بهترین بستر برای بازی باشه .

لینک به دیدگاه

تغيير  عادت خيلي چيز جالب نيس

يكي به كنسول عادت داره

يكي به پي سي

منم خودم فقط با پي سي حال ميكنم

يني راستشو بخاييد كلا نميتونم با كنسول بازي كنم   انگار يه چيزيم كمه    رازيم نميكنه. ،هرچي ام حالا قدرت داشته باشه  بازي هاي انحصاريشم  برام مهم نيست 

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، hamid1598 گفته است :

تغيير  عادت خيلي چيز جالب نيس

يكي به كنسول عادت داره

يكي به پي سي

منم خودم فقط با پي سي حال ميكنم

يني راستشو بخاييد كلا نميتونم با كنسول بازي كنم   انگار يه چيزيم كمه    رازيم نميكنه. ،هرچي ام حالا قدرت داشته باشه  بازي هاي انحصاريشم  برام مهم نيست 

مثل خودمی 

با کنسول حال نمیکنم اصلا

حتی فوتبالش 

با pes 14 pc بیشتر از pes15 کنسول حال میکنم 

با این که فوتبال رو با دسته بازیکنم 

احساس میکنم رو کنسول لگه  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...