رفتن به مطلب

*** " مباحثه 1 " کنسول یا PC ؟ چرا ؟ ***

Recommended Posts

yxjpuu5obkcslvpi7c0h.jpgبیشتر شبیه سیستم های ذغالی ddr هست 

کنسول ps4 

از پی سی عکس نمیزارم چون ممکنه از ابهتش از هوش برید 

just pc

لینک به دیدگاه

• ارسال 380
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در در 1395/07/10, 16:26:07، amircartio گفته است :

من متوجه نمی شم دوستانی که راجع به انحصاری بحث میکنن آخه کجا میتونن لنگه بازی های زیر و امثال اونها رو پیدا کنن من خودم پی سی حرفه ای دارم کنسول هم دارم به نظرم کسایی که این حرف رو میزنن نمیتونه حرفشون منطقی باشه... پی سی مزیت های زیادی داره نسبت به کنسول و در زمینه ی انحصاری ها واقعا به نظرم در برابر کنسول حرفی واسه گفتن نداره. کجای پی سی می تونید تجربه ی بازی های انحصاری شاهکار کنسول رو داشته باشین. خوده بازی God of  War به تنهایی دلیلی برای خرید کنسول هست بازی های استثنایی استاد دیوید کیج هم که جای خود دارد. لطفا یکم منطقی به قضیه نگاه کنیم و فن بازی در نیاریم. یا بازی مثل Uncharted 4 رو کجا با پی سی میشه تجربه کرد. به نظرم که گیمری که این بازی رو انجام نداده باشه واقعا اوج لذت گیم رو نتونسته درک کنه. این بازی فوق العاده نیست که شاهکاره واقعا. اگر می خوایم رو مزیت های پی سی بحثی کنیم بهتره راجع به سایر مزیت های اون حرف بزنیم و نه انحصاری هاش.

the last of us

, heavy rain,

beyond to souls,

God of War,

until down

دوست عزیز شما فقط داری بازی های انحصاری کنسول هارو نام میبری عزیزم  معلومه که gamer pc نیستی 
بازی های انحصاری کامپیوتر 
world of warcraft یکی  از بازی های پر طرفدار جهان در سبک mmorpg

warcraft frozen throne dota

counter strike

age of empire

age of mythalogy 

diablo 3

civilization v

unreal tornument 
....

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، aligamer گفته است :

مثل خودمی 

با کنسول حال نمیکنم اصلا

حتی فوتبالش 

با pes 14 pc بیشتر از pes15 کنسول حال میکنم 

با این که فوتبال رو با دسته بازیکنم 

احساس میکنم رو کنسول لگه  ?

من موندم كنسول فايدش چيه?

هيچ دليل قانع كننده اي نديدم

ویرایش شده توسط hamid1598
لینک به دیدگاه

نمیدونم بحث دارید سر چی میکنید بابا بخدا این ps3 و ps4 و xbox هم کامپیوتر هستن ولی کامپیوتر های ضعیفتر که با firmware و  bios مخصوصی و که روش نصب میکنن شرکت ها میشه کنسول و بازی هاش رو بر پایه اون firmware  میسازن 
بنظر من فقط اگه کسی کنسول بخره بخاطر چیزی غیر از این 3 مورد باشه اشتباه کرده قیمت پایین  و بازی های انحصاری  و قابل حمل بودن 

لینک به دیدگاه

با سلام

به نظر من pc خیلی بهتره هم همیشه میشه ارتقا سخت افزار داد و بازی های روزو انجام داد هم کیفیت بیشتری از کنسول داره و بازی ها هم ارزانتر در دسترس قرار میگیره.بعضی از بازیهای shooting  واقعا با کامپیوتر راحتتره 

لینک به دیدگاه

سلام  .....

این چه سوال راحتیه !!!!

COMPUTER

به هزارو یک دلیلی که دوستان قبلی گفتن  

جایزه رو بده بریم آقای حسینی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، aligamer گفته است :

yxjpuu5obkcslvpi7c0h.jpgبیشتر شبیه سیستم های ذغالی ddr هست 

کنسول ps4 

از پی سی عکس نمیزارم چون ممکنه از ابهتش از هوش برید ?

just pc

سلام یه سوال برام پیش اومده تا حالا هیچ کس رو کنسول ssd نذاشته ببینه چی میشه

لینک به دیدگاه

سلام من یک بار علام کردم pc مورد نظر من است اما امروز یکی از دوستام xbox one تهیه کرده بود که عالی است اگر کسی توانی خرید هر دو رو داشته باشد خیلی خوب می شود

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، dotsis گفته است :

سلام من یک بار علام کردم pc مورد نظر من است اما امروز یکی از دوستام xbox one تهیه کرده بود که عالی است اگر کسی توانی خرید هر دو رو داشته باشد خیلی خوب می شود

سلام 

جفتشون خوبن اما پی سی عالیه 

ویرایش شده توسط aligamer
لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Smiley60 گفته است :

سلام

فرقی به حالش نمیکنه دیگه نهایت چندثانیه زودتر لود شدن بازی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Smiley60 گفته است :

درود

تاثیری چشمگیری نداره !

مثل این میمونه که روی لپتاپ قدیمی اس اس دی  بذاری .. سرعت درگاهش محدوده 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Smiley60 گفته است :

ssd در فریم نهایی عملا تاثیری نداره

توی لود شدن بازی ها میتونه موثر باشه

جدا از این مسئله قیمت در برابر پرفورمنس مهم ترین چیز در کنسول هستش

در ساخت cpu شرکت اینتل دست بالاتر رو داشت توی gpu هم شرکت انویدیا میتونه به خوبی بدرخشه اما هر دو از شرکت AMD در پرفورمنس در برابر دلار شکست خوردند .

باید بپذیریم که یه APU حدودا 100 دلاری تونسته با سیستم های به مراتب قوی تر از خودش رقابت کنه .

دلیلش هم به 2 امر کلی بر میگرده

1 پرفورمنس در برابر بسیار بالای این قطعه

2 بهینه سازی هایی که براش انجام دادن

گذاشتن یه ssd پرفورمنس در برابر فریم رو کاهش میده .

چیزی که سونی و ماکروسافت و AMD براش زحمت کشیدن .

هزینه یه ssd رو برای APU هزینه کنن نتیجه خیلی بهتری میگیرن !!!

چنان چه در زمان ساخت این APU شرکت AMD گرافیک و cpu های به مراتب قوی تری رو در اختیار داشت اما به دلیل گرون بودن در ساخت کنسول ها ازشون استفاده نشد .

تنها نقطه قوت کنسول پرفورمنس در برابر دلارش هست که با اومدن نسل جدید قطعات در pc اثرش کم شده و عملا به صفر رسیده . بستن سیستمی که بتونه به اندازه یه کنسول فریم بده و همون قدر خرج داشته باشه ممکن شده و این نشان دهنده افزایش پرفورمنس در برابر دلار در قطعات pc هست .

لینک به دیدگاه

به نظر بنده اصلا پرسیدن چنین سوالی درست نیست چون کنسول قیمت خیلی کمتری داره، اما پیسی وقتی میگید معمولا منظورتون یه دستگاه خیلی گرونتر هست. به نظرم برای اینکه مقایسه منصفانه ای داشته باشیم سوال باید به این صورت باشه مثلا "کنسول یا یک پیسی 2 میلیونی؟". چون از نظر قدرت که واضح هست هر چیزی که گرونتر باشه قدرت بیشتری داره بحثی توی این نیست. به جای اینکه نصف بیشتر نظرات دلیل برتری پیسی رو قدرتش بگند که باید هم به خاطر قیمت بیشترش بیشتر باشه، روی ویژگی های اختصاصی هر پلتفرم تمرکز کنند

لینک به دیدگاه

با توجه که به نقدی که به سوالتون بالاتر کردم در مورد قدرت و فریم ریت و اینا چیزی نمیگم چون قیمت رو نگاه کنید واضحه کدوم باید بهتر باشه، پس در مورد ویژگی های اختصاصی هر کدوم میگم.

در کل به نظر من پیسی یا کنسول بستگی به سلیقه و نظر خودتون داره، هر کدوم یه ویژگی هایی دارن تو یه چیزایی بهترن بستگی به خودتون داره کاملا. مثلا یک خوبی کنسول ها این هست که یک استور واحد دارند، اینجوری نیست که برای یک سری بازی مجبور به نصب اوریجین بشن، برای یک سری استیم نصب کنند، برای یک سری بتل نت و... . حتی خیلی بازیهای استیم هم که لانچر اختصاصی سایتشون رو دارند باید ثبت نام کرد و دردسر از این نظر بیشتر داره در حالی که تو کنسول همه وصل میشه به خود اکانت لایو یا پلی استیشن نتوورک. بازی های مولتی پلیر هم که از خیلی لحاظ بهتر هستند، اما یک خوبی برای پیسی داران این هست که لازم نیست ماهانه برای مولتی بازی کردن پول پرداخت کنند. خوبی دیگه پیسی این هست که میتونند تنظیمات رو عوض کنند و بین فریم بیشتر یا گرافیک بیشتر خودشون توازن ایجاد کنند در حالی که روی کنسول مشکلات فریم زیاده. خوبی دیگه ی پیسی مادها و دستکاری فایلهای بازی هست.

در کل به نظر من برای کسی که صرفا بازی براش مهم هست غیر از داستان و گیمپلی و محتوای بازی چیز دیگه ای براش اهمیت نداره، کنسول مناسبتر هست. اما برای کاربر حرفه ای تر که کنترل فریم ریت و بافت و گرافیک و هزاران چیز دیگه رو میخواد کنترل کنه و کاربلد هست و مثلا چند استور و لانچر و کلاینت مختلف نصب کردن براش مشکلی نیست، پیسی مناسبتره

لینک به دیدگاه

من با  خیلی ها سر این موضوع صحبت کردم اخرش هم به این نتیجه رسیدیم اگر کسی می خواد از بازی لذت ببره باید هزینه بیشتر ی بکنه و یک سیستم خوب بگیره ولی اگه می خواد بازیی رو که اومده فقط تجربه کنه همون کنسول و بگیره سنگین تره ولی اگه کسی واقعا گیمر باشه صدای فن کیس و با هیچ کنسولی عوض نمی کنه 

لینک به دیدگاه

صرفا برای در آوردن چشم کنسولیا.همین دیروز یه رم 16 گیگ 2133 گرفتم :D

ویرایش شده توسط Exlord
لینک به دیدگاه

سلام

کنسول مثل مترو میمونه؛

سوارش میشی از مقصد A میتونی بری مقصد B یا C یا D  یا باقی نقاط مشخص شده تو نقشه. بدون دردسر اگه سالم باشه ولی اگه به هر دلیل نتونه آدم مثل چی تو گِل گیر میافته نه راه پیش داره نه راه پس. 

PC مثل ماشین سواری میمونه؛

سوارش میشی هزینه‌ی زیادش رو میدی ولی هر کاری دلت بخواد باهاش می‌کنی. مسلماً نمیشه باهاش یه جاهایی که انحصاری هستن رفت مثل پیاده‌رو تا تو نونوایی اما اینا محدودیت محسوب نمیشه.

یه سوال دارم از طرفداران کنسول: الان دوستانی که اینجا پست میذارن و احیاناً از کنسول طرفداری می‌کنن، احیاناً دارن با چی پست میذارن؟با کنسول؟

===================================================

هممممممممم. به عنوان جایزه یه کیبورد Cougar 500K بدید ممنون میشم?

ویرایش شده توسط mslion
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Exlord گفته است :

صرفا برای در آوردن چشم کنسولیا.همین دیروز یه رم 16 گیگ 2133 گرفتم :D

مبارک باشه  به خوبی ازش استفاده کنی 

لینک به دیدگاه

کنسول ینی     =   30fps  normal

پی سی  ینی    =   30ta 1000 fps  ultra

رو بازی csgo رو آخرین حالت گرافیکش  300فریم میگیرم اونم فول اچ دی 

just PC

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، hadi mp گفته است :

سلام بر عزیزان ?

فقط لوگین کردم که بگم،اینجا هر چقدرم بگی کنسول،همه میگن سیستم،خب برادر محترم من سیستم داشتم،رفتیم 900 دادیم گراف ،میومدی گیم نصب کنی،هزارتا مشکل مصیبت،استیم ارور میده،DLL حذف شد،آپدیت کارت گرافیک بزن،(میدونم اگه ارجینال بخری مشکلی نیست،اما اگه قراره ارجینال بخرم،خب کنسول میخرم :| )

بعد مدت کوتاهی گرافیکت ضعیف میشه،مجبوری تعویض کنی،ماشالله انویدیا که هر چند ماه یبار کم مونده سری جدید بده،AMD هم که اصلا معلوم نیست چیکار میکنه تو بازار PC 

بیایم به انحصاری پی سی ،آقا ما کلا از انحصاری پی سی چیز خاصی ندیدیم ،اکثرا استراتژی که برای کسایی خوبه که اون سبکو دوست دارن،ولی بقیه چی؟ 

یکی از رفقا گفته مگه میشه کسی واسه چندتا عنوان بره کنسول بخره،خب به عنوان یکی از این اشخاص،شخصا وقت خریدن کنسول فقط به خاطر Last of Us و God of War کنسول سونی رو انتخاب کردم،و هر بار بازی کردن این عنوان ها،بیشتر از قبل میچسبه،آنچارتد که بماند :D

به کل قبول دارم،سیستم عالیه،ولی اون زمانای قدیم نمونده،انحصاریا یه طرف قضیه،کرک نشدن یه طرف،هزینه های پی سی یه طرف ،حقه های شرکتا یه طرف ،بنچمارکا و تستا یه طرف ¬¬ قبل اینکه کنسول بخرم شدیدا منتقدش بودم،اما الان در این نتیجم کنسولو واقعا واسه بازی ساختن،نه بیشتر (مایکیو بیخیال بشین که کم مونده ایکس باکسو مینی کیس استوک بکنه :| ) با توجه به میزان هزینه کنسول مناسبه،فقط قیمت گیما میمونه که اگه ارجینال بخری،چه PC چه کنسول همش یکیه،مگر سی دی کی اشتراکی و اکانت و کنسول که هر دو موجوده.

اما درکنار اینا،واقعا انحصاری یه چیز دیگست،اون حسی که بازی بهت میده،خیلی مهم تره تا فریم ریت،یا رزولوشن،قدیما بازی میکردیم یادتونه کیفیت چی بود؟ 800*600 با یه گرافیک 128 مگی ،اما بازی عالی بود،داستانش،نبوغش،الان اکثر عنوانا شده کپی،بجر انحصاریا که تقریبا اصالتشونو حفظ کردن 9_9 

خلاصه سرتونو درد آوردم؛سعی کنید از همه چی لذت ببرید xD

قربون دهنت حرفت منطقیه دوستان یه مقداری فن بازی میکنن و نمیخوان حقیقت رو قبول کنن که انحصاری های پی سی اکثرا سبکشون استراتژیک هست که ممکنه مورد علاقه ی همه نباشه و یک عده ی خاصی دوست داشته باشه و طبعا به خاطر قابلیت آنلاین بودن راحتشون طرفدارای زیادی دارن ولی مگه میشه گفت که بازی کلش آف کلنز بهترین بازیه دنیاست چون بیشترین یوزر رو داره؟

من هم به نظرم انحصاری های پلی استیشن دلیله محکمیه که این کنسول ارزشه خرید داره آخه کسی که با مخالفت بی خود خودش رو از بازی هایی مثل آنچارتد و گاد آف وار و لست آف آس محروم کنه به خودش ضرر زده آخه مگه میشه ناتی داگ بازی بسازه و بازیش نکنیم. یا بازی های استاد دیوید کیج بازی های کمپانی کوانتوم دریم رو مگه میشه رد کرد آخه من نمیفهم این جماعت عزیز چی دارن میگن 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، aligamer گفته است :

just PC

بزرگوار ۱۰۰۰۰ فریم ریت با ۶۰ چه فرقی میکنه تو اجرای بازی ها میشه به من بگین؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mslion گفته است :

سلام

کنسول مثل مترو میمونه؛

سوارش میشی از مقصد A میتونی بری مقصد B یا C یا D  یا باقی نقاط مشخص شده تو نقشه. بدون دردسر اگه سالم باشه ولی اگه به هر دلیل نتونه آدم مثل چی تو گِل گیر میافته نه راه پیش داره نه راه پس. 

PC مثل ماشین سواری میمونه؛

سوارش میشی هزینه‌ی زیادش رو میدی ولی هر کاری دلت بخواد باهاش می‌کنی. مسلماً نمیشه باهاش یه جاهایی که انحصاری هستن رفت مثل پیاده‌رو تا تو نونوایی اما اینا محدودیت محسوب نمیشه.

یه سوال دارم از طرفداران کنسول: الان دوستانی که اینجا پست میذارن و احیاناً از کنسول طرفداری می‌کنن، احیاناً دارن با چی پست میذارن؟با کنسول؟

===================================================

هممممممممم. به عنوان جایزه یه کیبورد Cougar 500K بدید ممنون میشم?

ببین دوست عزیز ما که پست میذاریم و داریم از کنسول میگیم راجع به گیم داریم نظر میدیم وگرنه تو این هیچ حرفی نیست که کامپیوتر قابلیتش بیشتره در زمینه ی گیم من خودم با اینکه پی سی حرفه ای داشتم همیشه در حسرت اجرای بازی های انحصاری پلی استیشن بودم تا اینکه کنسول خریدم. واقعا راضیم از بازی های انحصاری چون هیچ جای دیگه گیر نمیاد جز کنسول. در ضمن من الان با گوشی دارم پست میذارم نه کنسول و نه پی سی 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amircartio گفته است :

ببین دوست عزیز ما که پست میذاریم و داریم از کنسول میگیم راجع به گیم داریم نظر میدیم وگرنه تو این هیچ حرفی نیست که کامپیوتر قابلیتش بیشتره در زمینه ی گیم من خودم با اینکه پی سی حرفه ای داشتم همیشه در حسرت اجرای بازی های انحصاری پلی استیشن بودم تا اینکه کنسول خریدم. واقعا راضیم از بازی های انحصاری چون هیچ جای دیگه گیر نمیاد جز کنسول. در ضمن من الان با گوشی دارم پست میذارم نه کنسول و نه پی سی 

پست بنده تا حدود زيادي جنبه فان داشت. اميدوارم ناراحت نشده باشيد.

مثال مترو  رو زدم واسه همين. براي رسيدن به يه مقصد مشخص و نزديك به ايستگاه مترو، خب بهترين وسيله همونه.

البته بنده مشكلي با كنسول ندارم ولي به شدت با گوشي و تبلت مشكل دارم.?

ویرایش شده توسط mslion
لینک به دیدگاه

just PC

واقعا پی سی خداست
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...